Gek. SCHIPPERT HOLTENSE BRADERIE Kleur en lijn in Amicitia" Jhuin Grote „Melkaktie" duurt voort i QUOTE opruiming! I W. 00LBEKKINK Zn. f Agent: JAN WIGGERS Kolweg14 - Telef. 356 Geslaagde zangavond van de drie plaatselijke koren Als schatgraver naar Rotterdam PIGMA-DERM Afstammelingen-keuring K.I.-stieren Uitstapje bejaarden Adverteert in dit blad Aan een boom, zo vol geladen, mist men vijf, zes pruimen niet. Nijverdalse drukkerij' VOORLOPIG PROGRAMMA VAN DE op 2, 3 en 4 augustus a.s. in het centrum van het dorp DINSDAG, 2 AUGUSTUS: 14.00 uur. Officiële opening van de braderie door de EdelAchtb. Heer Mi*. W. H. Enklaar, burgemeester van Holten. 15.00 uur. Allegorische optocht, met medewerking van de muziekvereniging „H.M.V." en de drumband. 19.30 uur. Optx-eden van de boerendansgroep „De Larense Schotsers" en de' boerenkapel „De Hooiplukkers" uit Lochem op het podium in Kalf- stex*mansweide. 20.15 uur. Vex-kiezing Braderiekoningin 1960 in Kalfstermansweide. 21.00 uur. Rondgang van de Koningin met muziek van H.M.V. en drumband en de „Larense Schotsex-s" met de boerenkapel. Rondgang op de Braderie WOENSDAG, 3 AUGUSTUS: 15.00 uur. Volksspelen in Kalfstennansweide. (Varkensvangen, ringsteken met tractoren, meelrace, blaasslaan, mastklimmen, stoelendans, enz. enz.) 19.30 uur. Hippische demonstratie van de Landelijke Rijvereniging „De Berg- ruiters" in Kalfstermansweide, o.a. met springconcours, enz. 21.00 uur. Jennekesmarkt op de braderie. (Met mooie geldprijzen voor de eei'ste drie paren, die zich bij de radiowagen melden.) Rondgang op de Braderie DONDERDAG, 4 AUGUSTUS: 14.00 uur. Afhalen van de Schuttex-skoning 1958 vanaf hotel Vosman naar het wedstrij d terrein 14.30 uur. Aanvang Koningsschieten op het Industx'ieterrein. 14.30 uur. Ballon wedstrijd voor de jeugd op Kalfstermansweide. 15.30 uur. Behendigheidswedstrijd voor bromfietsen op Kalfstei'mansweide. 19.30 uur. Rondgang van de Schutterskoning 1960 met muziek van H.M.V., de drumband en de boerenkapel „De Hooiplukkers" met Larense Schotsers. Rondgang op de Braderie De Braderie is elke dag vanaf 2 uur geopend. "a j Feestelijke verlichting van het Dorp. I, ,r.\ Rondgang van het Braderietreintje. Muziek en gezelligheid in het Dorp. Tijdens de braderie wordt voor de schooljongens de Tour de Holten georganiseerd. Een wielerevenement voor knapen tot en met 16 jaar op 4, 5 en 6 augustus. ZATERDAG, 6 AUGUSTUS: 20.00 uux\ In aansluiting op de braderie wordt in een grote tent op Kalfster mansweide een cabaretvoorstelling gegeven, met bekende radio- en televisiesterren als Teddy en Henk Scholten, Bueno de Mesquita, de Wico's accordeon-show, Butterfly, Joe Audy, Joop de Leur, Frans du Mee en de Albanos, accrobatiek. Na afloop bal. Kees Stroop exposeert schilderijen en tekeningen De Dordtse schilder Kees Stoop, die vanaf donderdagmiddag iix „Amicitia" in Holten exposeert, heeft eigenlijk maar weinig op met dat exposeren. Niet dat hij het publiek geen blik zou willen gunnen op zijn werken en het licht a.h.w. onder de korenmaat zou willen zetten en zeker niet, omdat hem de persoonlijke voorde len van dat tentoonstellen zouden ont gaan, maar aan exposeren zijn nu eenmaal veel beslommeringen verbonden en het vraagt veel tijd, hetgeen hem verhindert de natuur in te gaan om te werken. En werken heeft hij gedaan in de betrekke, lijk korte spanne tijds, dat hij gastvrij heid geniet in Hotel Holterman, met het verrassende resultaat, dat thans een boeiende kolleklie schilderijen, gouaches en tekeningen de wanden van „Amicitia" siert. Deze tentoonstelling werd donderdag middag door de loco-burgemeester, de heer B. J. Veneklaas Slots, in tegenwoor digheid van zijn collega-wethouder, de heer D. J. Wansink, de gemeente-secre taris, de heer G. J. Langenbarg, dokter J. P. Nagelhout en een aantal genodigden officieel geopend. De heer Veneklaas Slots bracht de ge voelens tot uitdrukking, dat grote waarde hecht aan deze tentoonstellingen, waar van er in de afgelopen jaren reeds ettelij ke zijn geweest en waaraan het steeds gaarne medewerking heeft verleend. Hierdoor zijn wij in Holten in de gele genheid gesteld, aldus de loco-burgemees ter, onderscheid te maken tussen kitsch en kunst en hebben wij mogen ervaren hoe de kunstenaar onze eigen omgeving ziet, waarbij hem dingen opvallen, die wij zelf niet of niet méér zien. Spreker vond het tijdstip, dat de schil der voor de tentoonstelling gekozen heeft bijzonder gunstig, in verband met het va kantieseizoen en sprak de hoop uit, dat zij voor hem een succes mag worden. IVOREN TOREN Dokter Nagelhout, door wiens sehil- dersuitwisselingsplan, de kunstenaar in Holten kwam, doordat zijn vrouw in het sanatorium in Hellendoorn een rustkuur ondergaat, hield een filosofische beschou wing en sloot zich aan bij een onlangs ge- uitte verzuchting van Prof. Polak, dat de massamens van heden weigert kontakten te zoeken met zijn uitzonderlijk begaaf den, talentvollen. Dit zijn kunstenaars, die de geest boven de materie stellen. Hij vergeleek het leven met een trein reis door een verrukkelijk alpenlandschap, waarbij de ramen geblindeerd zijn. De ra men gaan open door geleerden, uitvin ders en kunstenaars. De kunst is boeiend, maar de toeschouwer wordt wel eens af gestoten door de vlijmscherpe critici, die het niet-begrijpend publiek doet vluchten in rommel en de kunstenaars plaats in een ivoren toren. Spreker zou de laatsten toe willen roepen kom daaruit, praat met ons, leg ons uit, wat wil je eigenlijk. Kees Stoop is zo'n man, een beminlijk mens, die uit zijn ivoren toren komt. Een uiterst bekwaam kunstenaar, die prachti ge dingen maakt en uitleg geeft. Dokter Nagelhout wenste hem en zijn vrouw dan ook alle goeds toe. Hij wees nog op de medewerking, die verschillende hotelhouders en particulieren verlenen of nog toezegden voor het verblijf van de schilder in deze omgeving. De heer W. ten Berge, in wiens hotel de schilder verblijft, sprak van een blijde dag voor de schilder en zijn vrouw en ge waagde van de verrassende werking die er uitgaat van het kontakt met de kunstenaars, waaronder Fransen, Belgen, Monagasken en Nederlan- Nederlanders waren en waatoe de Holten- se hotelhouders gaarne met dokter Na gelhout het hunne bijdragen. KUNSTLIEVEND DORP De heer Stoop dankte voor de pachtige medewerking, welke hij hier heeft ondei-- vonden. Ik ben in een dorp terecht geko men, aldus spreker, waar je met open armen wordt ontvangen. Hij dankte in het bijzonder dokter Nagelhout en de hotel houders en zeide de laatste te zullen zijn, die zich in een ivoren toren zou opsluiten. Ik zou altijd in het vrije veld willen staan, aldus de kunstschilder. Na dit gedeelte werden de tentoon gestelde doeken en stukken bezichtigd. De olieverfschilderijen vallen op door hun warme kleurrijke compositie in tegen stelling tot de getekende landschappen en studies, waarvan sommige een wat som bere indruk maken. Het geheel verraad echter de kunstenaarshand mef voor wat de vormgeving van de schilderijen betreft, een aparte stijl, zoals eigenlijk geen en kele schilder zijn onderwerpen op dezelf de wijze uitbeeldt. Verrassend is bij de olieverfschilderijen nr. 31 „Portret van dr. Nagelhout" en nr. 32 „Opa's verjaardag", aantrekkelijk ook het Kerkhofslaantje te Holten en „Bloemen voor 'n venster." Bij de tekeningen en gouaches bevin den zich talrijke landschappen van Hol ten en haar omgeving en enkele studies uit Portugal en Spanje, waar de schilder voor enkele jaren heeft gewerkt. Het geheel is de moeite waard om eens rustig bekeken te worden en vooral ook de zomergasten zouden wij willen aanra den eens een kijkje in „Amicitia" te ko men nemen. De heer B. Maats, Sparwinkelier in de Dorpsstraat, had de vorige week de aax*- dige meevaller, dat hij bezitter was van een prijswinnende krant, van de door de heer Berger te Rotterdam geleide Nat. Financiële Aktie „Bijstand - 3", ten bate van het „Prins Berhard Fonds" en het „Koningin Juliana Fonds" o.m. ten gun ste van bejaarden- en jeugdzorg. Deze krant leverde hem na een reis naar Rotterdam f. 50,op, maar boven dien een uitnodiging voor deelname aan de schatgraverij op een door het gemeen tebestuur van Rotterdam beschikbaar ge steld terrein aan de Zomerhof straat. Met een schop gewapend toog hij zater dag o.a. met een paar Gorsselse boeren- dansers naar de Maasstad, waar hij, met 134 anderen, na een heel ceremonieel, aan de graverij deelnam. De heer Maats had deze keer Vrouwe Fortuna niet aan zijn zijde en groef slechts in zijn „perceel" een fles met een troostprijs van f. 10,op. Een bewoner van de Noordoostelijke polder was ge lukkiger en haalde de hoofdprijs, f 5000, uit de grond. Anderen wonnen televisi- toestellen, scooters en dergelijke mooie prijzen. Na afloop van de schatgraverij en voor dat de uitreiking van de prijzen plaats vond, trok men met de schoppen op de schoudei's en in overalls gestoken met een drumband voox-op, door de straten van Rotterdam. Het was voor de deelne- mers een zeer attractieve middag, want ook de traktatie ontbi'ak niet. VISWEDSTRIJD Zondagmorgen om 7 uur heeft in de Schipbeek bij „De Wippert" de tweede en laatste hengel wedstrijd plaats van „De Rietvoorn". ïl en zonde Donderdagmorgen had bij café ,,'t Bon te Paard" te Dijkerhoek de jaarlijkse af stammelingenkeuring plaats van een vier tal stieren van de Coöp. KI-vereniging „Zuid-West Overijssel". Er bestond voor deze keuring een gx-ote belangstelling. De rijks veeteeltconsulent voor Over ijssel, Ir. J. Jepma, was zo vriendelijk ons zijn indrukken in beknopte trek ken weer te geven. Afdeling roodbont: Melkgevende af stammelingen van „Roza Boris III". Be hoorlijk goede dieren van knap type met goed soort, een klein deel kon iets meer stuk hebben. Uiers konden misschien iets beter gevormd zijn, doch de algemene in druk was vrij goed. Melkgevende afstammelingen en pin ken van „Hercules": Vrij goede dieren, gezien de kansen, die deze stier heeft ge had. Uiers lijken van behoorlijke kwali teit. Wellicht kan deze stier nog wel goed werk doen. Melkgevende afstammelingen en pin ken van „Greta's Boris": Overwegend voldoend ontwikkelde en soortige dieren. Wanneer er meer melkgevende dieren komen, moet dit nog nader bekeken wor den. Dit waren nog hoofdzakelijk pin ken. Pinken van „Ria's Fox": Deze stier heeft zich wat zijn afstammelingen be treft, het slechtst laten zien. Diepte was over het algemeen goed, doch de span ning was over het algemeen niet in or de. De dieren deden iets vetterig en rond aan. Wanneer zij aan de melk komen, moet hier nogal verbetering in komen. Dit zal een volgend jaar bekeken moeten worden. Afdeling zwartbont: Melkgevende af stammelingen en pinken van „Anna's Adema Leechianner": Het aantal dieren dat getoond werd was te klein om hier over een goed oordeel te kunnen vellen. Met enige reserve kan gezegd worden, dat deze stier vrij goed werk kan doen bij de nogal goede, ontwikkelde, afstam melingen van Bonne. Koopt een glas melk voor een hongerend kind in Azië Hoewel door het grote aantal medewer kers bij de verkoop der melkbekerbonne tjes de diaconale commissie voor interna tionale hulpverlening der Hervormde Ge meente alhier de stand van zaken na de tweede week van deze sympathieke actie nog niet kan overzien, zullen ongetwijfeld reeds velen gehoor gegeven hebben aan de bekende oproep, die allerwege Holtens straten siert „Koop een glas melk voor een hongerend kind in Azië". Immers bij de ingang van vele onzer welvoorziene winkels wordt eerst het oog getroffen door de woorden: „Op dit mo menten daarna het hart geraakt door de schrijnende mededeling „lijden duizenden mensen honger". En tot wie, die in onze welgevulde winkels staat te bestellen wat hij of zij nodig heeft, zal dit niet spreken? Wie zal het kunnen laten om aan de bestellingen voor eigen gezin toe te voegen „èn een melkbekerbonnetje van f 0,10, f 0,25, f 0,50, f 1,—, f 1,50 of f 2.50?" Voor hen, die niet zoveel in de winkels komen is het daarom van belang er op te wijzen dat zij bij het invullen van hun kruideniersboekje of bij het samenstellen van hun boodschappenlijstje de bestelling van de bekende melkbekerbonnetjes niet vergeten. Want ook zij immers wij allen wil len, wat deze mooie actie betreft, gaarne het onze er toe bijdragen om de vaart er in te houden, opdat wij tot een eindresul taat mogen komen, waarvan een spreken de getuigenis uitgaat. Het uitstapje van de bejaarden in onze gemeente vindt dinsdag 19 juli plaats met touringcars van de O AD. Het ver trek is bepaald op uiterlijk 10 uur van af de Schoolstraat. Zij, die zich nog niet opgaven, kunnen dit alsnog doen bij een van de bestuursleden van de Holtense Handelsvereniging tot en met zaterdag avond. De tocht gaat naar Harderwijk, door een deel van de noord-oostelijke polder naar Kampen, vervolgens naar Ens, Vol- lenhove en via Zwolle en Raalte naar Holten terug. Men hoopt uiterlijk 8 uur 's avonds te rug te zijn in de feestzaal van hotel Vos man, waarbij HMV voor de gebruikelijke muzikale omlijsting zal zorgen. Zo de Here wil en zij S& leven, hopen mijn lie- ve ouders 0 Js. Meesterberend l A. Meesterberend- Meesterberends j op maandag 25 juli J j hun 25-jarig huwelijk te herdenken. Hun dankbare j dochter Cobi Johan J Gelegenheid tot feli- teren na 2 uur aan j huis. Holten, juli 1960. 1 N 11. I TE KOOP 2 BROMFIETSEN merk Sparta, bouwj. 1957 en 2 jongensrijwielen 26 x 1%. bij B. J. NIJLAND, Smederij, Espelo, Telef. 06725-216 SCHOOLBOEKEN worden snel geleverd dooi de Holtense Boekhandel TE KOOP EEN PERCEEL PRIMA ROGGE Bx-iefjes inleveren voor 21 juli. Wed. H. J. Hogenkamp, Aalpolsweg 30, Holten. TE KOOP TOOM BIGGEN en pl.m. 100 JONGE HENNEN G. NIJENHUIS, Espelo 20a, Holten. TE KOOP 200 W.L. HENNEN 10 weken oud. H. J. NIJLAND, Holterbi'oek 74, Holten. AANGEKREGEN: diverse liederen voor brui loften en andere feesten. Per stuk 5 cent. Minimumafname 40 stuks per soort. HOLTENSE BOEKHANDEL Honderden huismoeders hebben reeds van onze voordelige aanbiedingen ge profiteerd, maar de „koopjes-boom" is nog rijk beladen en u moet ook beslist eens even komen schudden bij firma TIJDENS DE OPRUIMING 10 KORTING OP TEXTIELGOEDEREN EN OP MEUBELEN 5% KORTING! vwv v v» VttvvvtvtvtttttttWvWt» van SCHOENEN enz. J op dinsdag 19 juli a.s. bij Kerkstraat 11. van modern karakter levert -=STzeéen voordelig N ijverda I V Het was een bijzonder geslaagde zang avond, die de drie plaatselijke zangko ren, t.w. Holtens Gemengd Koor, het Herv. Kerkkoor, en de Chr. Gem. Zang ver. „Soli Deo Gloria" dinsdagavond in het kader van het WV-vakantiepro- gramma, brachten in de Ned. Herv. Kerk. Er werd een gevarieerd programma uitgevoerd, waarin het geestelijk lied prevaleerde en dat afgewisseld werd met enkele orgelsoli en het solistisch optreden van Mevr. R. Bolink-Lande- weerd, sopraan, begeleid door het kerk orgel. De kerk was lang niet vol, maar toch waren tal van zomergasten en ingeze tenen naar het bedehuis gekomen om van dit vocaal-concert getuige te zijn. Doordat het eigenlijke programma werd uitgevoerd, zong men samen het le en 5e vers van gezang 136 „Lof zij de heer, de almachtige Koning der ere". Het kerkkoor zong daarna onder lei ding van de heer H. J. Rekers te Epe op uitstekende wijze de eerste liederen „Mid- dex-nacht" van S. Welmei's én „Wees ge- trouw" van "D. H. Engel. Na een orgelsolo van de heer J. K. Warmink uit Goor zong Holtens Gemengd Koor onder diens leiding, niet minder verdienstelijk, „Lobe den Herrn" van Hu- go Distier en een „Choral uit Kantate 147" van J. S. Bach. Mevr. Bolink-Landeweerd zong daarna de kerkaria in klassieke stijl „Rust mijn ziele" van Anton W. Rijp. Buitengewoon aardig klonken daarna ook het „Wolgalied" van H. W. de Wolff en „Woudconcert" van H. C. van de Ro- vaart, ten gehore gebracht door „Soli Deo Gloria" o.l.v. de heer W. van Erke- lens uit Enschede. Deze was het ook, die de sopraan-so liste, Mevr. Bolink op het orgel begeleidde toen zij het gewone, maar, door zijn in houd steeds bekorende „Mooi Holland" zong. H.G.K. kwam nog weer met o.a. „Piu non se Trovano" van Mozart en het Kerk koor en „Soli" zongen nog enkele num mers tot slot. Dat alles werd vertolkt in een plechtige sfeer, die bij de plaats behoort waar ge zongen werd. Het publiek applaudiseerde dan ook niet. De voorzitter van het Kerkkoor, de heer E. J. Westerik, sprak een kort welkomst woord en de vice-voorzitter van de VVV, de heer Beijers, bracht de koren, hun di rigenten en de soliste dank voor de mooie avond, die zij het publiek geboden had den. Omdat de zangavonden in de open lucht bij vorige gelegenheden weinig be langstelling trokken, was het voor de zangverenigingen een punt van ex-nstige ovex-weging geweest of zij nog wel aan 't vakantie-pi-oi"amma van de VVV zouden medewerken. Het was naar spr. meende een goede gedachte om deze geslaagde avond in de kerk te houden. Hij bx-acht in dit verband ook dank aan de kei-keraad voor het beschikbaar stellen van het kerk gebouw voor dit doel. De avond wei'd besloten met het geza menlijk zingen van de 4 coupletten van Gezang 281 „De dag, door Uwe gunst ontvangen is weer voorbij, de nacht ge naakt." RIJSSENSE HENGELAARS WONNEN DE BEKER Donderdagavond had bij de Roudaal- terbrug in de Schipbeek de jaarlijkse ontmoeting plaats om de wisselbeker tussen het team van de Holtense en van de Rijssense Hengelaarsvereniging. Hoewel er onweer aan de lucht zat, wilde de vis niet erg bijten en was de vangst dan ook niet erg groot. De Rijssenaren wisten meer vis te ver schalken dan de Holtenaren en hoewel één van de Holtense leden de eerste prijs won, was dat voor „De Rietvoorn" niet voldoende om de beker te behouden, want de tweede en derde prijs gingen naar Rijssen toe. De uitslag was: 1 B. Kers, Larensebroek (Holten); 2 J. Baan, Rijssen; 3 Schreurs, Rijssen. De beker kwam hiermee een jaar in het bezit van de Rijssenaren. De heer W. Oolbekkink, penningmees ter van „De Rietvoorn" te Holten, reikte na afloop in café „De Wippert" de prij zen uit.

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 2