Uit het plaatselijk parlement Vele goede woorden bi) 3e wensen en lustrum HLIVLV* Billen bezoekt Holten Driedaagse schoolreis School met de Bijbel üeef ©ns i@rp een feestelijk aaraesi - SPAAR Bij DE N.H.M. 31/4 rente tot f30.000.- NEDÈRtANDStHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ P.V. „De Bergvliegers" Ulo-examens Coloradokeverbestrijding Naar het concours Ook Uw familieberichten plaatsen wij gaarne in dit blad LasS- van zenuwen? VELE GELUKWENSEN Van de gelegenheid om het bestuur van H.M.V. geluk te wensen met het 15-jarig bestaan werd door tal van afgevaardig den gebruik gemaakt en het was de voorzitter van de Supportersclub, de heer J. Wiggers, die de rij opende. Hij wees op de prettige verstandhou ding tussen de besturen van het korps en de club en. de goede samenwerking, die sinds de oprichting van de club in 1948 bestendigd bleef. Bij het organiseren van bazars e.d. werd bij herhaling een beroep op de leden van de supportersclub gedaan om medewer king te verlenen en volgaarne werd deze medewerking steeds verleend omdat men hiermede niet alleen de muziekvereniging diende maar tevens de Holtense gemeen schap. „H.M.V." mag dan ook wat de toekomst betreft blijven rekenen op de steun van de supportersclub. De heer Wiggers be sloot zijn geestig gekruid speechje met een. hartelijk woord van dank tot de leden van de club voor hun jaarlijkse donatie en wenste „H.M.V." bij het „verdedigen" van het federatie-vaandel en de beide wim pels in de zomer van 1961 veel succes. De heer H. J. A. Koldeweij sprak na mens de Holtense Oranjevereniging en wees op de band. die al zeer vele jaren bestaat tussen „H.M.V." en de Oranje vereniging. Nooit werd een vergeefs beroep op het korps gedaan als we muziek nodig hadden. Dat „H.M.V." juist op de verjaardag van Prins Bernhard deze herdenkings bijeenkomst heeft „gepland" stemt tot grote voldoening. De heer J. W. Reterink, die namens de muziekvereniging „Wilhelmina" van de Kon. Jutefabriek Ter Horst en Co. N.V. te Rijssen het woord voerde, wees op de hechte vriendschapsbanden, die zijn ont staan tussen „Wilhelmina" en „H.M.V." en hij sprak de wens uit dat deze banden hecht mogen blijven tot in lengte van jaren. De heer Js. Beldman (oud-lid van „Ex celsior") sprekend namens de Chr. Oran jevereniging, prees de dag, waarop de fu sie van beide korpsen een feit werd. De Chr. Oranjevereniging heeft bij het orga niseren van het jaarlijks buitenfeest voor de kinderen van de „School met de Bijbel" altijd muzikale steun gehad van „H.M.V.". Feest zonder „H.M.V." is niet denkbaar en ons bestuur zal ook in de toekomst graag blijven rekenen op de muzikan ten, zo besloot de heer Beldman. Het hoofd van de o.l. Dorpsschool, de heer B. H. Brouwer, sprak in de eerste plaats als beheerder van deze school, waarvan de hal reeds enkele jaren als repetitielokaal voor „H.M.V." dienst doet. Er is wat betreft de duur van het gebruik met het gemeentebestuur geen afspraak gemaakt. Nog steeds loopt de proeftijd. De „H.M.V.-ers" gebruiken de hal zoals het hoort en als dit zo blijft wil spreker bij het 25-jarig bestaan het gemeentebe stuur graag voorstellen om een. punt te zetten achter de proefperiode. In de tweede plaats voerde de heer Bi'ouwer het woord namens de Dorps school-feestcommissie. Ieder jaar doet deze commissie een beroep op „H.M.V." en steeds wordt spontaan medewerking verleend. In de toekomst willen we ook gaarne "op het korps rekenen. Wat de toekomst betreft moet men op de jeugd kunnen rekenen en naar spreker ter ore kwam is het met de bezetting van het jeugd-ensemble niet al te best. Toen ik onlangs op verzoek van het be stuur van „H.M.V." aan de leerlingen uit de hoogste klassen vroeg wie lid zou willen worden van het korps, gingen er het kader van het V.V.V.-Vakantie-pro- gramma veel meer voor onze zomergasten kunnen en willen doen als bij het musi ceren beschikt kon worden over een. mu ziektent. Helaas zijn we nog niet zo ver, doch wat verwezenlijking van de plannen betreft, mogen we naar spreker meent de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Er is enige teleurstelling ontstaan door het uitblijven van de muziektent, doch dit mag voor onze burgerij geen aan leiding zijn om voor de inventaris van het V.V.V.-gebouwtje geen flinke bijdra ge te geven. Het vreemdelingenverkeer is van grote economische betekenis voor onze gemeente. Namens de ingezetenen van Dijkerhoek werd een kort woord gesproken door de heer H. Kers. „H.M.V." staat steeds klaar als Dijkerhoek een „seintje" geeft. Wij stellen dit op buitengewoon hoge prijs en zullen gaarne met ,,'t muziek" goede vrienden blijven, zo besloot de heer Kers. Verder werden nog gelukwensen aan geboden door de heer J. H. W. Slotman H. Oolbekkink vele vingers omhoog. Ik heb deze jongelui toen gezegd: een vinger omhoog steken gaat makkelijk genoeg, maar als je lid wordt van de muziek moet je van door zetten weten, 't Werd stil onder de „solli citanten" en ik hoorde de eerste dagen niets meer. Zes van de jongelui zijn la ter bij mij gekomen en ze vroegen: „Meester, horen wij nog iets over ..H.M.V."?" 't Lijkt mij nuttig om met dit zestal eens een proef te nemen, zo besloot de heer Brouwer. De heer W. Beijers, sprekend namens de V.V.V. „Hollens Belang", wees op de belangrijke taak die „H.M.V." vervult in het belang van het vreemdelingenverkeer. De V.V.V. en „H.M.V." hebben elkaar hard nodig. De muzikanten zouden in namens de Holtense Handelsvereniging, door de heer J. W. Aanstoot namens de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Glo ria", door de heer J. Wegstapel namens „Holtens Gemengd Koor", door mevr. Meinsma-Kooy namens de gymnastiekver eniging „B.A.T.O.", door de heer Traan- man namens de voetbalver. „H.V.C." en door de heer J. Krikkink namens de ont spanningsclub „O.C.H.". De meeste sprekers lieten hun felicita ties en goede wensen vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. De voorzitter, van „H.M.V.", de heer Westerik, dankte met enkele woorden voor de hartelijke huldiging en deed ten slotte een dringend beroep op de jeugd om lid te worden van het korps, want zonder jeugd heeft „H.M.V." beslist geen, toekomst. De genodigden, afgevaardigden, muzi kanten en hun dames alsmede verdere be langstellenden begaven zich hierna naar Dorpshotel „Holterman", waar enige con sumpties werden aangeboden. De heer H. Oolbekkink trakteerde hier z'n collega's-muzikanten, terwijl zijn zoon Henk de dames een glaasje presenteerde. Al met al een avond, waarop „H.M.V.", de familie Oolbekkink, en alle bezoekers met veel genoegen zullen terugzien. U ontvangt over uw spaarsaldo U kunt ons opdracht geven uw belasting-aanslagen automatisch in termijnen te voldoen uit uw spaartegoed bij de N.H.M. Wij zenden u een folder op aanvraag of bij ontvangst van de eerste storting van ten minste f 250,- bij een van onze kantoren of op de postrekening van dat kantoor onder vermelding „spaarrekening". ZITTING TE HOLTEN: dinsdag vart 9- in Hotel Holterman, Dorpsstraat 8. (Zie ook adv. 31 mei j.l.) De vereniging „Jong Holten" en „De Plattelandsmeisjes", afdelingen van de PJGO, zullen zaterdag en zondag als gastvrouw optreden van de afdeling Bei- len der PJGD, die een tegenbezoek komt brengen in verband met de excursie, die leden van beide verenigingen dit jaar maakten naar deze Drentse afdeling. In de in hotel Muller onder voorzitter schap van de heer Joh. Nikkels gehouden gecombineerde ledenvergadering werd het door beide besturen opgestelde pro gramma bekend gemaakt en besproken. De aankomst vindt plaats zaterdagmid dag om 2 uur, waarbij de gasten ontvan gen zullen worden in café „De Waag" door de besturen en de leden welke lo gies verschaffen. Later op de middag wordt een bezoek gebracht aan het na- tuur-historisch museum van de heer Piet Bos op de Holterberg en 's avonds vindt in „Amicitia" een gezellige avond plaats. De zondagmorgen kan naar eigen keuze worden doorgebracht, terwijl 's middags een puzzle-wandeltocht door de Holter berg zal worden gehouden om de gasten naast de totstandkoming van vriend schapsbanden ook iets te laten zien van het natuurschoon onzer omgeving. Na afloop vindt dan in café „De Waag" een gezamenlijke broodmaaltijd plaats en wordt tenslotte afscheid genomen van de bezoekers. In deze in dit seizoen niet gebruikelijke vergadering heeft de voorzitter voorts nog mededeling gedaan van de talrijke akti- viteiten, die deze zomer door de agrari sche jongeren ontplooid zullen worden. Hij wees daarbij o.m. op de internationale wedstrijdendag te Zuidlaren, de 4-week- se cursus op de Volkshogeschool „Diepen- daal", de provinciale wedstrijdendag te Gramsbergen, waaraan een 10-tal leden zal deelnemen en op de Bondslanddag „De Kosmos" te Almelo, waarvoor zich De duivenklok registreerde: Uitslag Fürth-, afstand 449 km., aantal duiven 39: 1, 6, 7 G. Steunenberg. 223.3 punten; 2, 11 L. Gazan, 137.1 pt.; 3, 4, 5, 10, 12, 13 J. Schoneveld, 375.4 pt.; 8 I-I. J. Aaftink, 62.4 pt.; 9 G. Veldhuis, 54.5 pt. Prijs- en poule-winnaar de heer G. Steu nenberg. De prijs voor deze vlucht was beschik baar gesteld door de firma Veldhuis. Stand in de afd. Fond na 2 vluchten: 1 J. Schoneveld, 337.2 punten; 2 G. Steu nenberg, 315.7 pt.; 3 G. Veldhuis, 155.6 pt.; 4 C. W. Reeves, 138.6 p.; 5 L. Gazan, 137.1 pt.; 6 H. J. Aaftink, 114.3 pt. een dertigtal leden heeft aangemeld. Men zal daar gezamenlijk met een bus naar toe gaan. Op de wedstrijdendag te Gramsbergen op zaterdag 17 september zullen de jon gens kunnen deelnemen aan: trekkerbe hendigheid, veebeoordeling (zwart-bont en MRIJ), paardenbeoordeling (warm bloed), varkensbeoordeling en zeisharen. Voor de meisjes is er: bloemschikken, fruitmand-maken, menu-kaartjes teke nen, tafeldekken, handwerken (stof ver sieren) en handenarbeid (boetseren enz. ook voor jongens). Verder zal ieder aan de volgende attrakties mee kunnen doen: prijsschieten, stoffenkennis, onkruiden kennis, gewichtschatten koeien en waren kennis Gemeente koopt complex bos, heide en landhuis (van het voormalige arbeidskamp) In de spoedeisende vergadering, die voor woensdagavond 5 uur was uitge schreven, heeft de gemeenteraad met al gemene stemmen tot onderwijzer aan de o.l. dorpsschool, in de vacature H. C. F. Weiland, benoemd de heer J. S. Molewijk, onderwijzer aan de o.l. school te Hal, ge meente Brummen. Tweede op de voor dracht was de heer F. J. Haanstra te Baarn. Tot elfde leerkracht van de open bare Uloschool werd met algemene stem men benoemd de heer G. S. J. Hols, on derwijzer aan een o.l. school te Eibergen. Het was om deze benoemingen nog vóór 1 juli tot stand te brengen, dat de raad op zeer korte termijn was bijeengeroe pen. Hierdoor is het mogelijk, dat de be noemden direkt na de vakanties in func tie kunnen treden. Boscomplex. Voordat de vervulling van deze vacatu res aan de orde kwam, besloot de raad tot aankoop van een complex bos en hei de met daarop een dubbel landhuis, groot 4 ha. en 85 are cultuurgrond, gelegen op de Holterberg, tot voor kort eigendom van de fam. Verbree, voor de som van f 65.000,- met het recht van eerste koop op nog 1 ha. van dit complex, toebehoren de aan de heer H. Fokke te Vriezenveen. Dit terrein zal behoudens goedkeuring van hogerhand kunnen dienen voor villa- bouw. De heer Soer meende, dat B. en W. wel een pluimpje verdiend hebben voor de vlotte wijze waarop dit voorstel tot stand kwam. Vleeswarenbedrijf. Aan het Coöp. Vleeswarenbedrijf „De Enkco" werd ruim 1000 m2 bouwterrein verkocht a f 4,80 per m2 op het industrie terrein, naast de plek waar het nieuwe gemeentelijke abattoir zal verrijzen. Voor 1000 m2 werd voorts het recht van eer ste koop verleend. Van de openbare Uloschool slaagden voor het einddiploma B: Liefke J. Sinne- ma te Holten; H. Dollekamp te Markelo en J. Nijland te Rijssen en voor het prak tijkdiploma kantoortypist(e): M. H. ten Velde, J. F. Struik, J. W. Rensen, J. Ool bekkink, P. v. d. Boven kamp, J. B. Har- tenberg, A. Klein Velderman, H. Vene klaas, H. Wansink, J. H. Stukker, G. J. P. Soei% H. J. Reilink, J. G. D. E. Rensen, G. H. Oplaat, H. G. H. Lodeweges, W. A. Lensink, W. D. K. Koopman, B. W. Ileij- enk, A. H. Fuit, G. H. Brands, A. W. Koopman, G. Kers. S. C. Meinsma, L. Littel, A. H. Bolink, allen te Holten; G. H. Pullen, H. A. G. Pullen, H Hakkert, H. J. Goorhuis, H. Dollekamp, allen te Markelo; J. W. Twellaar, B. J. Bosschers, G. G. P. Nikkels, H. A. Wagenvoort te Bathmen, J. A. Jansen, C. R. Stokkink en II. Nijland te Diepenveen en M. Rozen- dom, G. J. Mekenkamp en W. Denne- kamp te Rijssen. Afgewezen werden twee kandidaten. De geslaagden werden opge leid door de heer Pruis van het Instituut Oppen huizen te Zutphen. De Distelsteeg, een doodlopend wegge tje bij de grens van Holten en Raalte, welke aan het openbaar vei'keer werd onttrokken, werd voor f 500,- verkocht aan mevr. de Wed. G. H. Boode. De muziektent. Aan het slot van de vergadering gaf de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, nog een nadere toelichting op de in de vori ge vergadering geuite vraag, waarom de bouw van de muziektent niet werd ge realiseerd. Het achterwege blijven daar van vindt zijn oorzaak, zo verklaarde de raadsvoorzitter, in het feit, dat de ge meente een extra bijdrage heeft aange vraagd uit het gemeentefonds en deze uitgave van hogerhand niet zo urgent wordt geacht als de andere kapitaalsuit gaven, die op de begroting gebracht zijn. Ook de bouw van de muziektent zal ech ter binnen afzienbare tijd aan de orde komen. GESLAAGD Mej. Minie Koopman Ed. slaagde voor het einddiploma der Middelbare Meisjes school, verbonden aan het Chr. Lyceum te Almelo. Er zijn de laatste tijd door ambtenaren, belast met de controle op de coloradoke verbestrijding, op vrijwel elk aardappel perceel dat werd gecontroleerd, colorado kevers en vaak grote hoeveelheden lar ven aangetroffen. Vóór 1 a 2 weken werden overal de be kende waarschuw'ingspamfletten aange plakt. In de komende dagen wordt nog een zeer sterke uitbreiding van de larven ver wacht. Gezien deze ontwikkeling en de gege ven waarschuwingen zullen in de ko mende dagen tegen de personen, die de bestrijding in het geheel niet of onvol doende hebben uitgevoerd, strenge maat regelen worden getroffen. Aardappelverbouwers: „Let op Uw zaak" en voorkom moeilijkheden. Aan het door de Gem. Zangvereniging ,,'t Hierdens Zangkoor" te Hierden (bij Harderwijk) op zaterdag 2 juli te houden zangconcours zal worden deelgenomen door het Jeugdkoor en het Kinderkoor „Jong Soli". Het jeugdkoor komt uit in de afdeling A en zal zingen: „Meiliedje" van H. J. Stomp en „De schoonste bloem" van J. D. van Ramshorst. Het kinderkoor, dat uitkomt in de afde ling B. zal ten gehore brengen: „Wandel lied" van A. C. Hazenbosch en „De Nach tegaal" van Hendrik Altink. Beide koren zingen onder leiding van de heer W. van Erkelens te Enschede. Gaarne wensen we de jongelui het suc ces, waarop wordt gehoopt. Op woensdag, 22 juni waren de leerlin gen der 6e en 7e klas van de School met de Bijbel om 8 uur bij het kantoor van de O.A.D. present, om op schoolreis te gaan. Evenals vorige jaren ging de tocht naar Arnhem, waarin het CJMV-centrum „de Jacobiberg" gelogeerd zou worden. Het weer was prachtig voor een fiets tocht en zo kon in de beste stemming vertrokken worden. Nagewuifd door vele ouders, broers en zusjes werd om 10 minuten over 8 opge stapt. De route voerde over Deventer, ver volgens over de IJsseldijk door Wilg, Kla ren beek en Loenen. Na een korte rust bij Klarenbeek waar een gebroken ketting hersteld werd werd te Loenen gepau zeerd en het aldaar gelegen Kerkhof der Nederlandse Oorlogsgraven Stichting be zocht, waar de vele Nederlanders, omge komen in Duitse concentratiekampen of als verzetshelden in Nederland neerge schoten, begraven liggen. Via „de Woeste Hoeve" werd naar het zweefvliegcentrum Teriet gereden. ZWEEFVLIEGSCHOOL Na de middagboterham werd de zweef- vliegschool bezocht. Vooral de jongens waren zeer geboeid door de aanblik van de verschillende, zweefvliegtuigjes en luisterden aandachtig naar wat de assis tent vliegtuigbouwer Dijkstra hen vertel de. Wat hadden er velen eens gaarne een zweefvlucht meegemaakt! Om kwart over drie werden allen har telijk welkom geheten door de beheerders van het CJMV-centrum en werden de jongens en meisjes naar de slaapzalen gebracht. De meisjes brachten onder lei ding van de dames Gerrie Nekkers en Ali Stikker het nachtverblijf in orde en de jongens deden dat onder het wakend oog van de heren Kavon en Knijff. ZWEMMEN Het zomerse weer lokte voor een zwem partij en zo trok men spoedig naar het op 200 meter afstand gelegen moderne open- luchtbad Klarenbeek. Na het zwemmen was de eetlust ge weldig toegenomen en het was dan ook geen wonder dat de maaltijd alle eer werd aangedaan. Deze en gene had nog wel eens moeite om met mes en vork om te gaan, maar al doende leert men. 's A- vonds maakte de jeugd een wandeling naar de waterval in het park Sonsbeek. Onderweg zag de jeugd veel deelnemers aan de Avondvierdaagse voorbij trekken. Na de dagsluiting werden de bedden opgezocht. Het was eerst wel wat onwen nig, maar nadat een half uurtje was voor gelezen duurde het niet lang of allen slie pen. OPENLUCHTMUSEUM De volgende dag werd eerst het Open luchtmuseum bezocht, waar vooral de tentoonstelling der klederdrachten ieders bewondering wekte. Daarna werd door het drukke Arnhemse verkeer naar de Rijnbrug gereden,- om vervolgens naar Driel te fietsen, waar in een kersenboom gaard de eerste meikersen gegeten wer den. Wat kunnen sommige kinderen van de ze heerlijke vruchten grote hoeveelheden opeten! Meerderen kochten, boven het verstrekte pond, er nog een pond bij! Met de Gierpont werd naar Wester- bouwing overgestoken en langs de He vea-fabrieken naar het golfslagbad „De Branding" gereden. Daar werd de gehele middag naar hartelust gezwommen, met kano's gepeddeld of van de glijbaan in het water gedoken. De middag vloog om en het was 5 uur voor dat de kinderen dat beseften. Moe en bruingebrand kwamen allen thuis. AVONDVERSTROOIING Na de maaltijd was men 's avonds ge zellig bijeen. Vele kinderen declameerden of zongen liedjes en na afloop werd door de meisjes in pyjama nog een poosje ge luisterd naar het voortreffelijke pianospel van een trekker uit Wenen, 's Nachts ontstond consternatie op de meisjeszaal door vermeend onraad, doch na een rond gang door de heren keerde de rust spoe dig weer. Vrijdagmorgen trokken allen per trol ley-bus naar de stad, waar de kinderen in het centrum gedurende een uurtje vrij mochten winkelen om cadeautjes voor de achtergeblevenen te kopen. WEER HUISTOE Om kwart voor twaalf werd de terug tocht aanvaard. Via Velp werd naar kas teel Middachten gereden, waar het lunch pakket lichter gemaakt werd. Na een rustpauze in Eefde kwamen allen om streeks half vijf in goede welstand in Holten terug. Na de dames Nekkers en Stukker hartelijk bedankt te hebben voor hun hulp, kon ieder voldaan huiswaarts keren. Het weer was prachtig geweest, de pech was tot de gebroken ketting beperkt gebleven. Het rijden in file, zowel met z'n tweeën als alleen, was zelfs door het zeer drukke Arnhemse verkeer zeer goed. De kinderen reageerden juist op de di verse verkeerslichten en borden. De oe- fenrit heeft hiervoor beslist veel nut ge had. Na de officiële opening van het VVV- gebouwtje in Nijverdal, maandag j.l., die onder zeer grote belangstelling plaats vond en waarbij bleek, dat de zakenlie den van Hellendoorn en Nijverdal meer dan f. 6000,- bijeen 'hadden gebracht, voor de inrichting van dit informatiebureau, waren wij nog even in Ommen om de verlichting van dit toeristencentrum in ogenschouw te nemen. De middenstand van Ommen heeft diep in de buidel getast om haar plaats voor de zomergasten zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Dwars over de straten van het oude stadsdeel was met een' zee van lampjes een keurige verlichting aangebracht, ter wijl verschillende oude gebouwen en ker ken en o.a. de aan de Vecht staande ko renmolen in het flootiight waren gezet, zodat het geheel een; bijzonder feestelijke aanblik bood. In onze plaats zal het, met het oog op de bezwaren van de Rijkswaterstaat, niet mogelijk zijn, slingers en lampjes over de straat te hangen, maar met een, beet je goede wil zal het toch wel mogelijk zijn ook ons dorp des avonds een fees telijk aanzien te geven. Het zal voor de vele vakantiegangers, welke wij deze zomer mogen verwach ten, een gerede aanleiding zijn 's avonds in ons dorp wat vertier te zoeken en het vreemdelingenverkeer zou er bij gebaat zijn. Het brengt gezelligheid mee. Mogen wij een vrien/delijk beroep doen op onze zakenmensen om zich ook wat moeite te getroosten voor 'het maken van een feestverlichting. Met betrekkelijk ge ringe kosten kan men reeds aardige re sultaten bereiken, vooral als men gelei delijk ieder jaar wat materiaal aanschaft. In de eerste week van augustus wordt hier een driedaagse braderie gehouden. Op 20 juli een grote militaire taptoe. Wat zou het aardig zijn, wanneer Holten dan in een zee van licht baadde. Ook op 'het gemeentebestuur en het g.c.b. doen wij eeni vriendelijk beroep om in deze een voorbeeld te geven. „De cost gaet voor de baeth uit" zeiden onze voorouders. „Zij komt met rente te rug," zeggen wij. Mijnhardt's Zenuwtableffen helpen U eroverheen

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 2