i&bweM Tubbergen dan spannender ooit! ^Daderdac) e&ts&Jha Tijdens officiële herdenkingsbijeenkomst Genereus gebaar Oirectie Ter Horst Co. M-trui, eenvoudig uniform voor stoere M-brigadiers Kijk uit uw ogesi kijk uw ogen uii HOLTENS NIEUWSBLAD P.V. „De Bergvliegers" Ook Uw familieberichten plaatsen wij gaarne in dit blad No. 23. Jaargang 12 (Tweede Blad). ZATERDAG 4 JUNI 1960 M01TENS NIEUWSBLAD Pracht gratificaties voor werknemers Dotaties voor de Rijssense en Hol tense gemeenschap Met een massale herdenkingsbijeen komst in een voor dit doel gebouwde enorme tent in het Rijssense volkspark zijn de feestelijkheden ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de Kon. Jute- spinnerij en -weverij Ter Horst Co. N.V., donderdagavond begonnen. Behalve de gehele Ter Horst-gemeen- scliap, bestaande uit de familie Ter Horst en haar werknemers, waren talrijke ge nodigden aanwezig, waaronder de Com missaris der Koningin in ons gewest, ïr. J. B. G. M. Ridder de van der Schueren, de burgemeester van Rijssen, de heer C. B. J. Landweer, de wethouders en raads leden, de raad van commissarissen der onderneming, en vele anderen. DECORATIES Een treffend moment vormde de mede deling van de burgemeester dat het Hare Majesteit behaagd had 25 personeelsleden, die 40 jaar aan het bedrijf verbonden wa ren voor hun trouw en toewijding de bron zen medaille toe te kennen, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau en toen na hun decoratie door de burgemeester per soonlijk, de heer Auke Hajo ter Horst op het podium werd verzocht en deze de mededeling ontving, dat hij door de Ko ningin benoemd was tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Een luid ge juich steeg op toen burgemeester Land weer deze directeur de versierselen op de borst spelde om daarmede het gehele be drijf van Ter Horst Co. te eren. GRATIFICATIES In zijn dankwoord aan het slot van de officiële herdenking deed de heer Ter Horst mededeling van het genereuse ge baar van de directie om aan de werkne mers, weduwen en gepensioneerden een gratificatie toe te kennen van f 75,met bovendien voor de gepensioneerden een bedrag van f 4,80 voor elk dienstjaar en voor de werknemers een bedrag van f 0,40 voor elke dienstmaand. Een feestenvelop- pe, welke later met grote dankbaarheid door de ruim 1600 werkers en gepensio neerden in ontvangst werd genomen. De heer Ter Horst deed vervolgens me dedeling van de instelling van een ere teken voor hen die het bedrijf 25, 40 en 50 jaar gediend hebben, rcsp. in zilver en goud, en spelde de heren D. ten Hove, G. H. Wessels en A. M. Geuzendam sym bolisch voor alle jubilarissen het ereteken op de rever. DONATIES De 1600 bezoekers werden er compleet stil van toen de heer Ter Horst mede deelde: „Verder hebben wij besloten aan de ge meenschap in het algemeen iets aan te bieden en wij hebben gemeend dit het beste te kimnen doen door een bedrag te schenken aan de kruisverenigingen, speel tuinverenigingen, EHBO en Plattelands bibliotheek, n.L: Wit Gele Kruis Rijssen f 1600, EHBO Rijssen f 1000,—. Sp.tuin Irene f 2000, Rode Kruis Rijssen f 2000, Rode Kruis Holten f 500, Sp.tuin Margriet f 2000, Groene Kruis Rijssen f 15.000, Groene Kr. Holten f 5000, Pl.l.bibliotlieek f 5000,—." Na deze mededeling deed de heer B. Lichtenberg, personeelschef van het be drijf de nodige mededelingen voor het in ontvangst nemen van de gratificatie in het Volksparkgebouw en trad een speci aal uit Schotland overgekomen, groep volksdansers voor het voetlicht op het podium midden in de tent. WELKOM De avond was begonnen met een wel komstwoord namens de directie door de heer A. H. ter Horst, waarbij spreker in vogelvlucht de geschiedenis van het be drijf de revue liet passeren en waarvan onze lezers kennis hebben kunnen, nemen in ons vorige nummer. Zijn welkomst woord betrof in het bijzonder de Com missaris der Koningin en Rijssens bur gervader. Ook de president-commissaris der on derneming, de heer H. B. N. Ledeboer, gaf bij zijn gelukwensen een historische schets van het bedrijf. Burgemeester Landweer gaf een duide lijk beeld van de grote betekenis van het bedrijf niet alleen voor Rijssen, maar ook landelijk gezien. De export van de produkten van Ter Horst en Co. vormt een versteviging van de nationale handelsbalans. De gemeente is dan ook trots op zo'n onderneming in onze stad aldus de burgemeester. Zij neemt een belangrijke plaats in in het Rijssense leven en ik wil dan ook gaarne van de gevoelens van dankbaarheid ge tuigen, die ons beheersen. Ook Holten en andere gemeenten delen in de belangstelling van het bedrijf. In tegenstelling tot andere industriecentra, waar de verhouding tussen werkgevers en werknemers is verkild, bestaat er in Rijs sen mede door de sociale bewogenheid van de directeuren, een prettige samen werking en goede onderlinge verstand houding. Moge onder Gods zegen het be drijf in bloei toenemen, aldus besloot de burgemeester zijn felicitatietoespraak. Hierna volgende de bekendmaking van de verleende decoraties. CADEAU PERSONEEL Als laatste officiële woordvoerder trad namens de werknemers naar voren de heer N. Nieuwenhuis, voorzitter van de personeelsraad. Bij het uitspreken van zijn gelukwen sen deed deze spreker mededeling van 't cadeau, dat de directie vrijdag door de werknemers zal worden aangeboden. Voor een cadeau moet echter geld zijn. Het geld kwam er, aldus de heer Nieu wenhuis. Zelfs de gepensioneerden ga ven terstond hun medewerking. Er kwa men zelfs aanvragen binnen van mensen, die buiten het bedrijf stonden. Helaas moesten wij deze mensen teleurstellen. Uit deze daad spreekt de liefde van de arbeiders voor hun directeuren en het bedrijf. Spreker dankte de heer Bouwma voor het ontwerp en toen droegen vier bak kertjes het cadeau in marsepij n en suiker de zaal rond, ten einde de bezoekers een beeld te geven van de fontein, die de di rectie in ontvangst zal hebben te nemen. Zich aan het slot van zijn toespraak tot de oudste directeur meneer Jan (de heer J. J. ter Horst) wendend zei hij „Geve God u de kracht op uw hoge leeftijd om Velen van de tienduizenden toeschou- wertjes, die uit alle delen van ons land per bus op 7 juni a.s. naar Utrecht gaan, zullen zijn gestoken in een M-trui, een nieuw, speciaal voor de M-brigadiertjes gecreëerd product van de Delana-fabrie- ken te Dedemsvaart. Zoals bekend zullen ca. 30.000 jongens en meisjes op dinsdag 7 juni in Utrecht de dag van Unicef, het Kinderfonds der Verenigde Naties, op grootse wijze vie ren. In de Bernhardhal zullen zij getuige zijn van een reusachtig, door Carel Briels ontworpen en geleid, beweging- spel, dat de verbondenheid van de jeugd in de gehele wereld tot uitdrukking wil brengen. Omdat het, mede dankzij de belangrij ke medewerking van het Nederlands Zui- velbureau, mogelijk was de Unicef-dag op zulk een grootse wijze te vieren,«kreeg de dag voor dit keer de naam „M-dag U". Het thema van het spel van Carel Briels, de saamhorigheid van de jeugd, zal ongetwijfeld nog eens duidelijk onder streept worden door de als het ware ge- uniformeerde M-brigadiex-tjes. De spor tieve M-truien, in groen-blauwe strepen, zullen de manifestatie van de M-dag U mede een fleurig aanzien geven. De be langstelling van de jeugd voor deze trui en was reeds zo groot, dat men een ogen blik overwogen heeft de deelnemers aan de M-dag U vooirangskaarten voor aankoop van een M-trui te verstrekken. Dit stuitte echter op technisch-organisato- rinsche bezwaren, zodat er niets anders opzat dan de produktie van M-truien te verdubbelen. Zo maakt Jong-Nederland zich op voor een uniek feest van internationale ver bondenheid. Een feest, dat grote luister toegevoegd krijgt door de aanwezigheid van H.K.H. Prinses Irene en Z.K.H. Prins Albert van Luik. Tijdens een persconferentie over de in ternationale motorraces op 2e Pinkster dag zijn een aantal bijzonderheden mede gedeeld, waaruit blijkt, dat de toeschou wers dit keer iets heel bijzonders staat te wachten. Niet alleen dat men er in ge slaagd is een buitengewoon sterk renners- veld te contracteren, maar daarnaast ko men ook de liefhebbers van oude moto ren aan hun trekken. De bekende promotor" van de races te Tubbergen, Jaap de Wit uit Zenderen heeft het namelijk klaar gespeeld om de 20 oudste motoren welke Nederland op 't ogenblik rijk is, naar Tubbergen te krij gen. „De Oudjes", waarvan er enkele nog dateren van voor de eerste wereldoorlog, verkeren allemaal nog dn een dermate goede staat, dat ze, rijdend tijdens een der pauzes bij de races, aan het publiek kun nen worden voorgesteld. Komt men op het gebied van het oude dus aan zijn trekken, ook het allernieuw ste zal in Tubbergen te bewonderen zijn. Ed is namelijk een race ingelast van mo torfietsjes uit de 50 cc-klasse. Tweewie- lers dus van het formaat dat wij onder brengen onder de verzamelnaam „brom mer". Maar de dingen zijn ontzettend snel, want de heer C. Duymaer van Twist, die als KNVB-official op deze persconferentie een toelichting gaf op het programma, vertelde dat men snelheden mag verwachten, die dicht tegen de 100 km per uur zullen liggen. Dit alles is echter maar een' omlijsting van de hoofdschotel van het programma. Nadat men de races der junioren in de verschillende klassen heeft verwerkt BEKROONDE HOND De heer Joh. van Geenhuizen behaalde op de in het RAI-gebouw gehouden hon dententoonstelling „Winner 1960" met zijn Drentse patrijshond „Bea" in de open klasse een le prijs „uitmuntend". In alle delen van ons land maakt de jeugd zich op voor de grote M-dag U te Utrecht op 7 juni a.s. Velen van hen zul len dan gestoken zijn in een gloednieu we, echte M-trui. het bedrijf nog vele jaren te besturen". Hij besloot met een geestelijk lied: „Op broeders, op weest nooit versaagd". De muziekvereniging „Wilhelmina" zorg de tijdens deze plechtige herdenking op verzorgde wijze voor de muzikale om lijsting. Hierna volgde het optreden] van de Cheadle Scottish Dance Group. Er heerste op deze herdenkingsbijeen komst een feestelijke en ongedwongen stemming. De heer Auke ter Horst werd van alle kanten gelukgewenst met zijn koninklijke onderscheiding en; de organi satie was gezien de grote mensenmassa keurig in orde, a.h.w. een stukje massa regie. In Rijssen was de Enterstraat keurig geëlimineerd en zag men de Algerijnse Spahis, wier officieren het herdenkings feest bijwoonden. Omdat vele Holtenaren bekenden hebben in Rijssen, laten wij hieronder nog de na men der gedecoreerden volgen; die allen te Rijssen woonachtig zijn. Werknemers, die op 2 juni 1960 gede coreerd zullen worden: Mej. H. Nijland, Haarstraat 55, Rijs sen, stopster. De heren: A. J. Boerman, Dannenberg 83, Rijssen, reserve-machinedrijver. H. Langkamp, Holterstraatweg 7, Rijs sen, keurder. Gr. Rozendom, Markeloseweg 89, Rijs sen, getouwsteller. G. Nijland, Nassaustraat 7, Rijssen, we ver. H. Paalberends, Koninginneweg 32, Rijssen, wever. J. Vos, Haarstraat 158, Rijssen, plaats werker. J. Ligtenberg, J. ter Horststraat 34, Rijssen, arbeider bij de breaker-finisher. G. ten Hove, Esstraat 119, Rijssen, af- blazer. G. Grooten, Nijverdalseweg 32, Rijs sen, wever. J. Brinks, Nijverdalseweg 8, Rijssen, aanknoper. G. Koster, Baankamp 8a, Rijssen, voorman poetser. D. J. Wolterink, Tabaksgaarde 42, Rijs sen, plaatswerker. G. J. Kreijkes, Holterstraatweg 150, Rijssen, wever. E. J. Ligtenberg, Weijerdsteeg 17, Rijs sen, garenmaker. G. H. Koster, Nijvei'dalseweg 13, Rijs sen, wever. J. Waandei's, Dannenberg 9a, Rijssen, getouwsteller. D. J. Bruins, Esstraat 26, Rijssen, we ver. J. v.d. Berg, Weijerdsteeg 25, Rijssen, wever. J. W. Fransen, Pr. Bernhai-dstraat 22, Rijssen, copsspoeler. F. H. Nijland, Rozengaarde 30, Rijssen, zakkenkeurder. Mej. J. A. Schovers, Enterstraat 90, Rijssen, naaistei-. De heren: J. Voortman, Dannenberg 57, Rijssen, wever. G. Ligtenberg, Haarstraat 74, Rijssen, merker. de 250, 350 en' 500 cc-ers starten dit keer met ouderlingen tussenpozen van 1 mi nuut in één race krijgt men een serie geweldenaren bij de senioren aan de start, zoals Tubbergen waarschijnlijk nog nooit heeft gehad. Tubbergen is na Assen uitgegroeid tot tweede motoi-sportplaats van Nederland en renners met een wereldnaam willen voor geen geld de races in Twente mis sen. Zo kon het gebeuren dat de Tweede Pinksterdag de Duitse kampioenen in al le klassen in Albergen aan de start ver schijnen. De belangstelling in Duitsland voor on ze races neemt dan ook hand over hand toe en zelfs vanuit het Ruhrgebied meld den journalisten, omdat ook daar de be langstelling groter wordt. Dat na 15 jaar Tubbergen ook in het nationale vlak tot een topgebeurtenis is uitgegroeid moge blijken uit de belang stelling welke de televisie dit jaar aan dit evenement schenkt. Een speciale re- portageploeg heeft opnamen gemaakt van de training en zelfs heeft men een Piper cup ingezet om opnamen vanuit de lucht van het Tubbergse circuit te maken. Overigens ziet het er naar uit, dat al deze belangstelling wel terdege een grond heeft. Met name het rennersveld in de zwaardere klassen is zo sterk, dat met geen mogelijkheid is te zeggen wie er gaat winnen. Natuurlijk behoren Frank Perris en Ernst Hiller, resp. op Norton en BMW weer tot de favorieten, maar dit jaar hebben ze geweldige concurrentie van bijv. een Peter Ferbrache, een Ladi Richter (een Oostenrijker, die vorig jaar vooral in Frankrijk grote triomfen heeft gevierd) en] verder een Raymond Bo- gaerdt en vele anderen. De 350 cc-klasse is met 32 inschrijvingen méér dan bezet en in de kwartliterklasse komt een hele vloot van NSU's die elkaar maar heel weinig zullen toegeven. Al met al is het zeer be slist de moeite waard dit jaar naar Tub bergen te gaan, want de 15e races op dit circuit beloven meer spanning dan ooit tevoren. (zondag 19 juni) en: EEN ADVERTENTIE IN EN IEDEREEN WEET 'T. De duivenklok registreerde: Vlucht Venlo; aantal duiven: 63,; af stand: 102 kilometer. 1. C. W. Reeves, 22.4 punten. 2. G. Veldhuis, 21.2 punten. 3. C. W. Reeves, 19.9 punten. 4. L. Gazan, 17,5 punten. 5. G. Veldhuis, 16.3 punten. 6. Idem, 15.- punten. 7. H. J. Aaftink, 15.- punten. 8. G. Steunenberg, 13.8 punten. 9. H. J. Aaftink, 12.6 punten. 10. L Gazan, 12,6 punten 11. G. Steunenberg, 11.4 punten. 12. L. Gazan, 11.4 punten. 13. C. W. Reeves, 11.4 punten 14. G. Veldhuis, 11.4 punten. 15. L. Gazan, 10.2 punten. 16. C. W. Reeves, 10.2 punten. Prijswinnaar: L. Gazan. Poulewinnaar: C. W. Reeves. Vlucht Sittard; aantal duiven: 57,; af stand: 147 kilometer. 1. J. Schonevéld, 35.2 punten. 2. idem, 31.8 punten. 3. L. Gazan, 30.1 punten. 4. C. W. Reeves, 29.5 punten. 5. H. J. Aaftink, 28.4 punten. 6. idem, 27.2 punten. 7. G. Veldhuis, 26.1 punten. 8. L. Gazan, 26.1 punten. 9. J. Schoneveld, 24.4 punten. 10. G. Steunenberg, 22.1 punten. 11. C.W. Reeves, 22.1 punten. 12. J. Schoneveld, 19.2 punten. 13. idem, 17.5 punten. 14. G. Veldhuis, 14.7 punten. Prijswinnaar: L. Gazan. Poulewinnaar: H. J. Aaftink. Vlucht Roermond. Aantal duiven 69. Afstand: 123 kilometer. 1. G. Steunenberg, 30.8 punten. 2. H. J. Aaftink, 30.1 punten. 3. L. Gazan, 29.3 punten. 4. G. Veldhuis, 29.3 punten. 5. G. Steunenberg, 23.7 punten 6. L. Gazan, 22.9 punten. 7. H. J. Aaftink, 20.8 punten. 8. J. Schoneveld, 20.1 punten. 9. G. Veldhuis, 18.7 punten. 10. C. W. Reeves, 18.7 punten. 11. G. Velhuis, 18.- punten. 12. 'idem, 17.2 punten. 13. C. W. Reeves, 13.7 punten 14. idem, 13.7 punten. 15. J. Schoneveld, 13,7 punten. 16. idem, 13.7 punten. 17. G. Veldhuis, 12.5 punten. Prijs- en poulewinnaar: H. J. Aaftink. Vlucht Maastricht. Aantal duiven: 62. Afstand: 166 kilometer. 1. L. Gazan, 32.2 punten. 2. C. W. Reeves, 30.- punten. 3 L. Gazan, 28.9 punten. 4. G. Veldhuis, 28.9 punten. 5. H. J. Aaftink, 22.2 punten. 6. L. Gazan, 22.2 punten. 7. C. W. Reeves, 19.9 punten. 8. G. Veldhuis, 19.9 punten. 9. C. W. Reeves, 18.8 punten. 10. G. Steunenberg, 18.8 punten. 11. H. J. Aaftink, 18.8 punten. 12. L. Gazan, 18.8 punten. 13. G. Steunenbei-g, 17.7 punten. 14 C. W. Reeves, 16.6 punten. 15. G. Veldhuis, 16.6 punten. Stand na 4 vluchten: 1. L. Gazan, 199.6 punten. 2. C. W. Reeves, 176.2 punten. 3. H. J. Aaftink, 175.1 punten. 4. G. Veldhuis, 175.1 punten. 5. G. Steunenberg, 138.3 punten. 6. J. Schoneveld, 100.8 punten. Prijs- en poulewinnaar: L. Gazan.

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 5