V S Bijstand 3 „Spot niet met de liefde" Demonstratie Land, ffijver. „Bergruiters en Ponyofiib IE HARD GEWERKT V.V.V.-kantoor en Pinksterdrukte Een eigen huis H.M.V. bracht Directie van Ter Horst Co. serenade Maak rente op uw belastingschulden! Lompen-aktie buurtschappen NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ Jaarvergadering E.H.B.O. Jas kwijt geraakt Boekenpakket voor de jeugd ^★BABYDERü oue?^ avonturen Nationale financiële aktie De Chr. Toneelvereniging „VIOS" te Nijverdal zal op Pinkstermaandag onder de feestbomen, een romantisch plekje op de Holterberg, op uitnodiging van de Herv. Jeugdraad alhier, een openlucht spel opvoeren van de bekende auteur Jan Naaijkens: „Spot niet met de liefde". Deze toneelclub, die aangesloten is bij de Ned. Amateur Toneel Unie, heeft in betrekkelijk korte tijd een goede reputa tie weten op te bouwen. Jaarlijks wor- 0 den twee stukken ingestudeerd, n.l. één stuk voor het winterprogramma en het andere voor het openluchttheater in Nij verdal. Wat de gewone toneelstukken be treft, zullen velen zich de opvoering her inneren die VIOS dit voorjaar in „Ami- citia" gaf voor HMV „Wij komen niet uit met ons pensioen". Het was een blij spel, dat veel waardering vond. Veel succes oogstte deze vereniging vorig jaar met het bekende spel van Antoon Coo- len: „De klokkengieter". Het beleefde bij na 20 opvoeringen, o.a. in Nijverdal (3x), Hengelo, Vroomshoop, zelfs werd twee keer gespeeld in de „Harmonie" te Leeu warden, daar bijgewoond door 2100 be zoekers. De grootste bekendheid verwierf VIOS echter met de openluchtspelen, die jaarlijks in het openluchttheater te Nij verdal worden gegeven in samenwerking met de VW. Zeven voorstellingen wer den vorig jaar bijgewoond door 6217 be zoekers. Ook elders boekte VIOS veel bijval. Dit jaar staan in Nijverdal 10 opvoe ringen op het programma in het open luchttheater van het stuk „Spot niet met de liefde", een luchtig zomeravondspel. De repetities namen de eerste week van januari reeds een aanvang onder leiding van haar regisseur, de heer W. Poorter man, een raamregie van 5 avonden vond plaats onder leiding van de heer Jan Peters uit Oldenzaal. Hoewel eerst op 29 juni de eerste opvoering in Nijverdal plaats vindt, wordt elders voor die tijd reeds gespeeld. Daarvan heeft Holten de Het informatiebureau van de VVV zal met ingang van dinsdag 7 juni a.s. voor de duur, dat men nog niet de beschikking heeft over het te bouwen kantoortje op de hoek Dorpsstraat-Gaardenstraat, wor den verplaatst van Larenseweg 3 naar de serre van café Maats in de Dorps straat. Wanneer de zomerse weersomstandig heden aanhouden is er zeer zeker een grote drukte te verwachten voor de ad ministrateur, de heer Kers, die zich wel licht door zijn echtgenote zal moeten la ten assisteren. Naar wij vernamen zijn de hotels en pensions, maar ook alle zomerhuisjes bij na geheel bezet. In de beide bungalow kampen is de bezetting volledig, terwijl er ook voor de kampeerterreinen grote belangstelling bestaat. Aan de Diessenplasstraat te Holten gaat het Gelders Bouwteam uit Apel doorn 6 woningen bouwen (3 dubbele wo ningen) in het kader van eigen bezit en bewoning. Het ontwerp is gemaakt door het ar chitectenbureau A. 't Jong te Apeldoorn, die tevens de directie voert. De kopers kunnen gebruik maken van de regeling, vastgelegd in het Besluit Bevordering Eigen Woningbezit en desge wenst met 10 procent van de stichtings- kosten aan eigen geld volstaan. Het ontwerp van de woningen ziet er fris uit en de stichtingskosten, waarin alle bijkomende kosten zijn inbegrepen, zijn f. 17.133,-. Het Gelders Bouwteam houdt alles in één hand, van de voorbereiding tot de op|levering van de woningen, derhalve dus ook het administratieve- en financi ële gedeplte. Belangstellenden kunnen dinsdag a.s. in Hotel Vosman alle gewenste inlich tingen bekomen. Inwoners van Holten hebben voorrang bij het. bepalen van de keuze. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. Puzzle-wandeltochten In het kader van de WV-vakantiepro- gramma organiseren, zij puzzle-wandel tochten op donderdagavond, t.w. op 7, 14, 21 en 28 juli en op 11 augustus. Op zaterdag, 23 juli wordt een dansavond ge houden in Amicitia, vooral ook met het oog op de vele kampeerders, die.hier dan zullen vertoeven. première, dank zij de aktiviteit van de Hervormde Jeugdraad, die reeds vroeg in het voorjaar contact opnam met het bestuur van VIOS. In het openluchtspel „Spot niet met de liefde" treft men de nog vrij jeugdige weduwe mevrouw Thérèselaan, die de moeilijke opdracht heeft drie jeugdige en wel erg levenslustige jongedochters op te voeden. Daar deze jongedames zich niet storen aan de regelen van de conventie die bestond in het jaar 1900, waarin dit stuk speelt, zijn de verwikkelingen vele, vooral als de moeder komt opdagen met drie huwelijkskandidaten. Die natuur lijk niet geaccepteerd worden! Want een neef van de gezelschapsdame, mejuffrouw Sophie, die naar de naam Alexander luistert, slaagt er in de drie schonen zo danig het hoofd op hol te brengen, dat ze op slag verliefd op hem worden. Alle drie! Dat is het begin van een serie ver wikkelingen, die tot de meest dwaze si tuaties leiden. Waaraan een kandidaat notaris, een fotograaf, een kerk-musicus en een stoomschoenfabrikant medeschul dig zijn. Door hun houterig gedrag, door hun: och, U zult het zelf kunnen zien. Ook de ontknoping van het meesterlijk geschreven stuk van Jan Naaijkens. Voor bejaarden en hen, die slecht ter been zijn, rijdt een bus vanaf het bunga lowkamp ,,'t Twenhaarsveld". Nadere bijzonderheden vindt men in een aankon diging in dit nummer. De Holtense Muziekvereniging „HMV" en de drumband hebben donderdagmid dag om 3 uur de voltallige directie van de Koninklijke Jutespinnerij eni -weverij Ter Horst en Co. N.V. te Rijssen een serenade gebracht voor de fabriek aan de Industrie straat waar de nationale driekleur vrolijk wapperde in de stralende zomerzon. Namens de muziekvereniging „HMV" en de „Supportersclub „HMV", voerden resp. de heren A. Westerik en J. Wiggers het woord waarbij laatstgenoemde aan de oudste firmant de heer J. J. ter Horst een boeket bloemen aanbood versierd met lin ten in de kleuren van Holten (groen-rood). De heer A. H. ter Horst dankte met en kele woorden voor de muzikale hulde die op zeer hoge prijs werd gesteld. Na de muzikale hulde begaven de mu zikanten zich naar dorpshotel „Holter- man" waar ze door de directie werden getrakteerd. 's Morgens mochten ten kantore van de onderneming te Rijssen de voorzitters van het Groene Kruis en van de afdeling van het Roode Kruis een prachtig geschenk van de jubilerende directie in ontvangst nemen. Het Groene Kruis kreeg n.l. een cheque van f 5000.— en het Roode Kruis f500.Een bijzonder sympathieke geste waar beide verenigingen buitengewoon blij mee zijn. In het kader van het VVV-Vacantie- programma 1960, zullen de landelijke rij- vereniging „Bergruiters" en de Bergrui- ter-Ponyclub Pinkstermaandag een grote demonstratie geven in „Kalfstermans- weide" aan de Stationsstraat. Het programma dat zal worden afge werkt luidt als volgt: 1. Openingsparade. 2. Springen. 3. Gymnastiek te paard (shownummer). 4. Kareltjes braafheid. 5. Carrousel. 6. Tally ho. 7. Zaklopen. 8. Springen. 9. Afscheidsparade. Zowel de „Bergruiters" als de jonge lui van de ponyclub hebben de laatste weken op verschillende concoursen (schitterende successen behaald en we twijfelen er niet aan of Pinkstermaan dag zal het gebodene van goed gehalte zijn. Gediplomeerde melkers Bij de te Raalte gehouden melkers-exa mens slaagden uit Holten de volgende leerlingen: H. J. Pekkeriet met het predi- caat „uitmuntend", mej. J. TI. G. Kers, mej. D. Veneklaas en de heer H. J. Wan- sink met „zeer goed" en de dames B. Markvoort, H. Stevens en de heer B. H. Bronsvoort met „goed". De heer H. J. Pekkeriet zal mogen deel nemen aan de te Almelo te houden kam pioenswedstrijd in het handmelken. De cursus werd georganiseerd door de Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid" te Holten. OPBRENGST EMMABLOEM-COLLECTE De onlangs door het Groene Kruis ge houden Emmabloem-collecte heeft netto het mooie bedrag van f 1133.87 opge bracht. U ontvangt van de fiscus voortdurend aanslagen voor vele belastingen. Verminder uw zorgen door de betaling in termijnen aan ons op te dragen uit een bij de N.H.M. aan te houden tegoed op spaarrekening. Stort op uw spaarrekening regelmatig de noodzakelijke bedragen voor uw belastingschulden. De N.H.M. vergoedt over het saldo 3/4 rente tot f 30.000.-. Vrachtwagens rukken uit Wanneer de voor j aars-lompeninzame lingsactie ten bate van het instrumenten,- fonds van onze plaatselijke muziekvereni ging „HMV" op zaterdag 11 juni en maan dag 13 juni a.s. niet volledig mocht sla gen, dan zal men de plaatselijke vracht auto-bezitters hiervan niet de schuld kun nen geven, want ze hebben evenals voor gaande jaren weer spontaan hun volle medewerking toegezegd en. hun wagens beschikbaar gesteld om de lompen bij elkaar te rijden. Zaterdagmiddag om 2 uur rukken de wagens uit om de buurtschappen van lompen te „zuiveren". Het ligt in de be doeling van de „lompen-legerleiding" om maandag 13 juni Dijkerhoek onder „vuur" te nemen. Aangezien verschillende muzikanten za- terdagmiddag verhinderd zijn om mee te gaan, zullen „vrijwilligers" van harte wel kom zijn op het plein bij de Coöp. Land- bouwvereniging waar de staf van het lompenleger nadere instructies zal geven. Hoogstwaarschijnlijk zal op zaterdag 11 juni ook na-inzameling in het dorp en naaste omgeving worden gehouden. Ver schillende huisvrouwen waren bij de on langs gehouden inzameling nog niet klaar met de schoonmaak doch zij beloofden toen. de lompen voor „HMV" te zullen be waren. Avondvierdaagse De Trekkers naar Neede De wandelsportvereniging „De Trek kers" zal op zaterdag 11 juni met een zo groot mogelijke groep leden deelnemen aan' de wandeltocht over 25 km, uitge schreven door de zustervereniging „Wee- tex", aldaar. Ook dit seizoen houden „De Trekkers" weer een avond-vierdaagse en wel van 22 tot en met 25 juni a.s. De totale af stand, die in vier avonden moet worden afgelegd, bedraagt 65 km. ZITTING TE HOLTEN: DINSDAG VAN 9—12 UUR IN HOTEL HOLTERMAN, DORPSSTRAAT 8. De Afdeling Holten van de Kon. Ver eniging „EHBO" hield woensdagavond in hotel Holterman haar jaarvergadering on der voorzitterschap van de heer A. Jalink. Na een kort openingswoord van de voorzitter werd direct overgegaan tot de bestuursverkiezing, waarbij de aftreden de bestuursleden mej. H. W. de Vrieze en de heer H. Rozendom met bijna alge mene stemmen, werden herkozen. Uit het jaaroverzicht van de secretaris, de heer H. Rozendom bleek, dat de afde ling 49 leden telt, waarvan 34 gediplo meerd. Bij afwezigheid van de penningmeeste- resse mej. de Vrieze bracht de secretaris ook het financieel verslag uit, dat gun stige uitkomsten liet zien met een batig saldo. De kascommissie, bestaande uit mevr. R. Broekmaat-Schlamilch en mevr. D. Sluiter-Aaftink, bracht bij monde van eerstgenoemde verslag uit. De admini stratie en rekening was keurig in orde bevonden, zodat de penningmeesteresse onder dankzegging werd gedechargeerd. In plaats van laatstgenoemde werd tot nieuw lid van de kascommissie benoemd de heer H. Ebrecht. Bij de rondvraag kwam de vraag aan de orde of men straks in het wijkgebouw van het Groene Kruis zal kunnen oefe nen.. Het bestuur zal met het kruisbestuur hierover t.z.t. ih contact treden. Na de pauze werden door de heer TI. ten Berge, administrateur van de B.B.- kring Rijssen een drietal filmpjes be schikbaar gesteld door het hoofdbestuur van de EHBO vertoond, waarin op sprekende wijze het grote nut van eerste hulp bij ongelukken tot uitdrukking kwam. Tijdens de volkstelling is een van de tellers, de heer J. Kraaijeveld, zijn gabar dine-regenjas kwijt geraakt, die hij achter op de scooter had. Hij heeft geteld in Dij kerhoek en Espelo. Zij die inlichtingen kunnen geven over het vinden van de jas, worden vriendelijk verzocht zich met de gemeentesecretarie in verbinding te stel len. - i r - &ÏM De heer H. Steunenberg opende dezer dagen zijn nieuwe en modern ingerichte schoenwinkel aan de Dorpsstraat. Door omstandigheden buiten onze wil waren wij niet in staat daarvan een foto te pu bliceren welke men echter thans hier boven aantreft. De winkel en etalages maken een bijzonder keurige indruk. Bij de opening, welke niet met een officiële plechtigheid gepaard ging, ondervond de familie Steunenberg veel belangstelling. De zondagsschoolleiding verzoekt ons de aandacht te vestigen op het volgende: Het Nederlands Bijbelgenootschap gaf in het verleden ook jeugdlectuur uit, doch wil zich thans uitsluitend bepalen tot het drukken van bijbels en wat daar mee verband houdt. Het NBG ruimt een 6-tal boekjes, ge bundeld tot een pakketje, op, van f. 1,15,- voor f. 0,75,-. Degenen, die zo'n pakketje wensen, kunnen door bemiddeling van het zondagsschoolpersoneel bestellen. Nog enkele bijzonderheden over de boekjes volgen hieronder: „Maarten Beintema," door A. Norel- Straatsma, 16 blz„ 8-12 jaar. „Helt grote avontuur," door A. K. Straatsma, 27 blz„ 13-14 jaar. „Het vreemde meisje," door Nel Ver- schoor-v.d. Vlis, 24 blz., 8-12 jaar. „Het geschenk van de oude matroos," door Mien Labberton, 16 blz., 8-12 jaar. „Cootje," door Heieen, 16 blz., 7-8 jaar. „Avontuur in het grachtenhuis," 30 blz., 13-14 jaar. KERKELIJKE VERKIEZING Ter voorziening in de vacature's ont staan wegens aftreden van de ouderlin gen D. Beldman Gerhzn. en E. H. Huls man, Dijkerhoek, zijn door de kerkeraad der geref. kerk candidaat gesteld de he ren: J. Beldman, Rörikstraat. H. Brands, Boschkampsstraat. F. Stam GJzn, Deventerweg, en G. Stam, Markeloseweg. De stemming zal plaats hebben, zondag 5 juni na de morgendienst. ■jnJLaaS" Voerhcr iere Baby-huiaje Over de ziekte van z.k.h. Prins Bern- hard behoeven wij ons niet ongerust te maken, verzekerden de behandelende ge neesheren. Wij zouden er aan willen toe voegen, dat wij over deze plotselinge aan val ook niet verwonderd zijn. Het gevaar lijke virus grijpt immers juist zijn kan sen bij de mensen die te veel van zich- zelve vergden en wier lichaam na een langdurige periode van lang werken niet meer voor de volle 100 pet. in goede con ditie kan zijn. gW 80S dLvnic 60. „Heb jij verstand van machines?" vroeg" Pepito aan Bloobeest, die nog stond te hikken van het eend eten. „Ikke? Ja natuurlijk, eh wasmachines, naaima chines„He bah!", mopperde Pepito. „Ik bedoel echte grote, zoals deze. We zullen de kapitein verras sen en de machines in werking stellen, maar hoe? Hé, wat staat er op dat bordje? Hm, onleesbaarIk haal deze handle over, misschien gebeurt er iets". Pepito keek op de zakpendule, raapte al zijn moed bij elkaar en trok aan de handle. Eerst gebeurde er niets, maar opeens ,klonk er een dof gekreun, gevolgd door een hevig gesis en gepiep en plotseling begon alles te draaien en te stampen. Wijzers trilden, de vloer dreunde en belletjes rinkelden. „Hoera!", schreeuwde Pepito boven het lawaai uit, „hoera Bloo beest, de machines draaien, nu winnen we de wed strijd! We gaan gauw naar de brug om te kijken hoe de kapitein 't maakt". Bloobeest, totaal beduusd van al die machinale narigheid, kwam weer tot zichzelf en rende vliegensvlug de trap op, gevolgd door Pe pito, die het eigenlijk wel een bèetje angstig vpnd! En onze Prins is een harde werker. Niet alleen is hij dagelijks bezet met vergade ringen, studies en orienterende bezoeken, z.k.h. vervult tevens de belangrijke rol van goodwill-ambassadeur voor Neder land en reist de gehele wereld rond om onze belangen te bepleiten, onze export te bevorderen en onze handelswegen uit te breiden. Slechts zelden zien we zijn stan daard te Soestdijk. Wel wappert zijn wa pen wijd en zijd over de wereld. Wij zijn ook niet verwonderd, dat deze longontsteking hem in Zwitserland trof aan de vooravond van een bezoek aan Bel gië. Het had ook in Mexico kunnen zijn, of in Italië of in Canada, ja zelfs in Ghana of in Ethiopië. En daarmee willen we dan Van 4 juni-16 juni 1960 wordt in ons land een grote nationale loterij gehou den ten gunste van „Het Koningin Julia na Fonds" en het „Prins Bernhard Fonds." De opbrengst van deze grote geldinza meling wordt o.m. aangewend ten behoe ve van de Bejaardenzorg en Jeugdzorg. Beide Koninklijke Fondsen beijveren zich, in de sectoren van maatschappelijk en cultureel werk, organisaties, die in nood verkeren bij te staan. Raden van Beheer, samengesteld uit vooraanstaande Nederlanders, dragen zorg dat verkregen gelden op de juiste wijze worden toebedeeld c.q. besteed. Voor deze actie, die men dient te zien als een moderne controleerbare collecte, is de loterijvorm gekozen. Loten a f. 1,- per stuk in 5 kleuren zijn op duizenden verkoopadressen verkrijgbaar. f. 250,000,— aan belastingvrije prijzen, waaronder 5 woonhuizen a f. 25.000,— per stuk zijn in de actie opgenomen. Door middel van een speciale radio-uitzending zullen reeds dato 16 juli hoofdprijzen be kend worden gemaakt. De vorige twee Bijstand-akties bleken vóór de gestelde tijd te zijn uitverkocht. Daarom wordt ge adviseerd he,t kopen van loten vooral niet uit te stellen. Mocht men, door wel ke omstandigheden ook, geen loten op ver koopadressen kunnen kopen, dan kan men gebruik maken van postrekening nr. 5 ten name van BijstandRotterdam. De minister van justitie verleende dato 26 februari 1960 onder nummer LO 570/141/430 vergunning voor het houden van deze loterij. niet zeggen, dat onze Prins beter op Soestdijk had kunnen blijven; maar wèl, dat wij in het belang van ons gehele volle en in het belang van ons Koninklijk ge zin hopen, dat z.k.h. in de toekomst voor zichtig zal zijn en niet meer het uiterste vergt van zijn kostbaar lichaam!

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 2