imarfó Jaarvergadering van „De Rietvoorn Bossetter Beschuit Zoete lieve Gerritje Groeiende belangstelling voor de hengelsport Jaarvergadering 1JJ» „ie Ëfolterberf Ook prachtige successen op Nationaal Concours te lisnelo CIRCUIT TUBBERGEN Jan Jans sprak voor de A J.tf .A. Ie Anjer-actie De hengelsport in Holten mag zich in een goede belangstelling verheugen. Dat bleek niet alleen uit de goede opkomst tijdens de gedurende het afgelopen week end gehouden ledenvergadering van de hengelaarsvereniging „De Rietvoorn" in de zaal van de heer H. J. Maats, maar ook uit het jaarverslag van de secretaris, de heer H. J. Oolbekkink, dat een voor uitgang in het ledental constateerde van 73 naar 103 leden. De vergadering had plaats onder voor zitterschap van de heer H. Hilverink, die in zijn openingswoord een terugblik wierp op het afgelopen verenigingsjaar en enkele belangrijke dingen zei, die wij hier in extenso weergeven. „Ook het gilde der hengelaars kent zijn „stille tijd". Welnu, die tijd was voor de meesten van ons per 16 maart aangebro ken. Enkele begunstigden was het nog vergund hun sport te blijven uitoefenen tot 1 april. Maar toen was het dan ook helemaal voorbij en konden hengels, leef- en schepnetten worden opgeborgen. Zonder ons secretariaat, dat U straks in notulen en jaarverslag zult horen, het gras voor de voeten weg te maaien, mag ik toch naar voren brengen, dat het hen- gelseizoen 1959-1960 voor de meesten van ons een gunstig jaar is geweest. Over het geheel genomen zijn de vangsten in Schipbeek en Twente-Rijnkanaal voor niemand ongunstig geweest, al blijft het een steeds groter wordend bezwaar, dat •het Twente-Rijnkanaal er in de eerste plaats voor de scheepvaart is en in de tweede plaats voor ons hengelaars is ge graven. Het scheepvaartverkeer in dit wel zeer unieke viswater (voor ons al thans) neemt met de dag toe. Dit brengt helaas met zich mede, dat er ook steeds vaker geschut moet worden met alle na righeden voor ons daaraan verbonden. De enige dag in de week, speciaal voor ons hengelaars, is de zondag. Het is dan ook begrijpelijk, dat velen van ons hier voor de volle honderd procent van profi teren. De Schipbeek, ons rustige viswater, heeft ook het afgelopen jaar niet teleur gesteld en des te meer, omdat wij het vorig jaar geen vis hebben gepoot. Vooral in het voorseizoen zijn er diverse soorten en hoeveelheden gevangen. U ziet hier uit, dat de Schipbeek dus niet alleen af hankelijk is van het al of niet vis poten. Natuurlijk is dit poten wel een zeer voor name factor en wij kunnen U dan ook, voorzover U dit nog niet mocht weten, mededelen, dat wij in het vroege voor jaar weer een kleine 2000 pond vis heb ben uitgezet. Voor het overgrote gedeelte voorn en voor de rest blei en brasem. Jammer genoeg is het ons niet gelukt, al hoewel wij dit wel overeengekomen wa ren met onze leverancier, een hoeveel heid karper uit te zetten. Dit moet dus een wens blijven, die wij, naar wij hopen, een volgend jaar kunnen verwezenlijken. Vooral wij hengelaars zijn mensen, die geduld moeten kunnen oefenen. Dit is óók het geval met betrekking tot de uit breiding van ons viswater. Vooral in een waterarm land als onze streek is 't moei lijk viswater te krijgen. Het is dan ook onze plicht om alle mogelijkheden, die zich voordoen, aan te grijpen. Het be stuur denkt er precies zo over en heeft zich reeds enige tijd geleden gewend tot het waterschap „Salland" te Olst in ver band met verbreding en verdieping van de Soestwetering, een water, dat, zoals U wellicht weet, ontspringt ergens in de Holterberg en in de buurt van Zwolle in de IJssel uitkomt. Door deze „kanalise ring" (er zullen verschillende stuwen worden aangebracht) is het wellicht mo gelijk in de toekomst te beschikken over een prima viswatertje. Hoe het precies zal worden en hoe lang het zal duren, kunnen wij U in dit stadium nog niet ver tellen, maar weest U er van overtuigd, wat wij alle moeite doen dit voor elkaar te krijgen. Tenslotte wil ik er nog van vertellen, dat wij dit water zo mogelijk zullen pachten zonder enige andere hen gelsportvereniging er in te kennen of deelgerechtigde te maken. Te zijner tijd hoort U er meer van. De „stille tijd" voor ons hengelaars is niet alleen bestemd voor het weer in or de maken van snoeren, hengels en wat dies meer zij, maar ook uitermate ge schikt voor het houden van onze jaarver gadering. Het is in de regel zo, dat wij, beoefenaars van onze mooie hengelsport, al tevreden zijn als we maar kunnen vissen en het bijwonen van een jaaiwer- gaderin is dan ook vaak een bezigheid, die we net zo lief overslaan. Toch is het goed en noodzakelijk zelfs, om tenminste één keer per jaar bij elkaar te komen en de diverse aangelegenheden van onze vereniging te bepraten. U als lid hebt het recht te weten wat het bestuur in het afgelopen jaar voor de vereniging heeft gedaan. Wij als bestuur hebben het recht tenminste één keer per jaar van U te mogen verwachten, dat U aanwezig bent. Wij streven er naar, en wij zullen hierover ook graag Uw mening verne men, om in de toekomst niet alleen één keer per jaar een jaarvergadering met U te houden, maar ook één of meerdere avonden in de winter, eventueel met onze aames, bij elkaar te komen om dan bijv. een paar mooie films, onze sport betref fende, te vertonen of een ander aantrek kelijk programma, dat ook de instem ming van onze vrouwen kan krijgen, aan te bieden. Wij willen als bestuur hier nog over denken en eventuele suggesties van Uw kant gaarne vernemen." Jaarverslag". Uit het jaarverslag van de heer Ool bekkink bleek, behalve de groei van het ledental ook, dat de banden met de zus tervereniging te Rijssen weer nauwer zijn aangehaald en dat weer enkele be sprekingen op bestuursniveau hebben plaats gehad over een gezamenlijke be langenbehartiging. Uit het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer W. Oolbekkink, bleek, dat de inkomsten f 683,27 en de uitgaven f411,16 hebben bedragen, zodat er een batig saldo was van f272,11, welk bedrag aan de bestaande reserve is toe gevoegd. De kascommissie, bestaande uit de he ren H. G. Klein Velderman en J. Ros- man, had de bescheiden keurig in orde bevonden, zodat de penningmeester on der dankzegging voor zijn beheer werd gedechargeerd. In plaats van de heer Klein Velderman werd tot nieuw lid van de kascommissie gekozen de heer H. J. G. Brinks. De vergadering besloot de contributie te handhaven op f5,- per jaar, waarbij nog werd medegedeeld, dat de kadever gunningen voor de Schipbeek niet meer door het secretariaat, maar door de heer W. Oosterkamp, Rörikstraat 6, zullen worden afgegeven. Wedstrijden. Bij de bespreking van de wedstrijden in het komend seizoen werd besloten, dat de tegenwoordige bezitter van de wissel beker, de heer Kettelarij, deze definitief in zijn bezit mag houden. Er zullen in het vervolg wat betere prijzen beschikbaar worden gesteld. De eerste wedstrijd werd bepaald op 19 juni van 9-11 uur in het Twente-Rijn kanaal, nabij het woonwagenkamp te Lochem en de tweede wedstrijd zal plaats vinden op 17 juli van 7-10 uur in de Schipbeek bij de Wippert. Het jaarlijkse uitstapje werd bepaald op 28 augustus en de nadere regeling aan het bestuur opgedragen. Bij de bestuursverkiezing werden de heren H. J. Oolbekkink en W. Kettelarij ais bestuursleden herkozen, terwijl in de plaats van de heer F. Haan te Markelo werd gekozen de heer G. L. Scholten te Holten. Op een vraag uit de vergadering bij de rondvraag of het vissen met stukjes vis geoorloofd is, werd geantwoord, dat dit inderdaad het geval is, mits niet afkoms tig van ondermaatse vis. Het bestuur nam een suggestie uit de vergadering over om bij het poten van vis enkele exemplaren te merken en bij het vangen daarvan een prijs beschik baar te stellen. Deze zaak zal met de Rijssense zustervei-eniging worden opge nomen. De heer H. W. Goorman tot voorzitter gekozen. De leden van de Motor- en Automobiel club „De Holterberg" kwamen vrijdag avond in café Vruggink in jaarvergade ring bijeen onder leiding van voorzitter Johan van Geenhuizen, die in zijn ope ningswoord zijn spijt uitsprak over de ge ringe belangstelling. De secretaris, de heer A. Schuppert, las hierna de notulen en bracht vervolgens een uitgebreid jaarverslag uit, waaruit o.m. bleek, dat het ledental in het afgelo pen jaar was teruggelopen van 97 tot 92. Uit het verslag bleek verder dat de club in 1959 weer tal van evenementen organi seerde, waarvoor matige tot flinke belang stelling bestond. Blijkens het verslag van de penning meester, de heer Joh. Arfman, bedroegen de inkomsten over het boekjaar 1959-1960 f694.44 en de uitgaven f643.41, zodat er een batig saldo was van f 51.03. De commissie voor kascontrole, die be stond uit de heren G. Brinkman en G. M. L. Rouwenhorst, had boeken en beschei den in orde bevonden, weshalve de pen ningmeester decharge werd verleend. Tot leden van de kascontrole-commissie 1960-1961 werden benoemd de heren Rou wenhorst en H. v. d. Goot. BESTUURSVERKIEZING Inplaats van de heer Van Geenhuizen die wegens drukke werkzaamheden als voorzitter bedankte werd met algemene VIERTAL VOOR DE DERDE KEER EERSTE Op het nationaal concours dat op Be vrijdingsdag te Almelo werd georgani seerd door de land. rijv. „Looleeruiters" te Almelo hebben de „Bergruiters" weer verschillende prachtige successen behaald. Het „Bergruiter"-viertal, dat op Paas maandag in Diepenheim en op Koningin nedag in Markelo eerste werd bij de dres- suurproeven werd thans ook in Almelo eerste. Binnen 3 weken drie fraaie over winningen. Bravo! Het concours in Almelo bracht voor de Bergruiters de volgende successen: Dressuurproef achttallen eerste prijs met 103yj> pnt.; Dressuurproef viertallen eerste prijs met 106V2 pnt. Individuele dressuur: Ring 4: 2 T. Beid- man Sr. met „Amigo". Ring 5: 2 Hettie Krekel met „Alide" 104 pnt. (Eerste H. G. Wes te Delden met 105^4 pnt. Ring 6: 2 H. Vruwink met „Still Better" IOII/2 Pnt- Ring 7: 3 H. Beldman met „Wally" 97J/fc pnt.; 4 W. Aaltink met „Wuzello" 97 pnt. Internationale Motorraces 6 JUNI 2e PINKSTERDAG Springen klasse L: 3 T. Beldman Jr. met „Rascaljoe" 0 strafpunten. Springen klasse Z: 5 T. Beldman Sr. met „Amigo". De Bergruiter ponyclub gaf op Bevrij dingsdag een demonstratie in Neede waar de jongelui buitengewoon succes oogsten. Aangevoerd: 1686 stuks vee, runderen 265, varkens 1421. Prijzen: 18 vette koeien van f. 3,- tot f. 3,20 per kg. slachtgewicht. 92 melk- en kalfkoeien van f. 950,- tot f. 1100,- per stuk. 96 pinken van f. 550,- tot f. 650,- per stuk. 50 graskalveren van f. 250,- tot 350,- per stuk. 9 nuchtere kalveren van f. 40,- tot f. 50,- per stuk. 23 drachtige zeugen van f. 225,- tot f. 275,- per stuk. 1366 biggen van f. 35,- tot f. 47,- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel kalm, prijzen onver anderd. Varkens «n biggen: Handel kalm, prij- stemmen tot voorzitter gekozen de heer H. W. Goorman, die thans reeds zitting in het bestuur heeft, terwijl als nieuw be stuurslid werd gekozen de heer G. J. Bouwhuis, die zeer waarschijnlijk het secretariaat zal overnemen van de heer A. Schuppert. De heer H. Heijink werd met algemene stemmen als lid van het be stuur herkozen. Namens de club sprak de heer Goorman woorden van grote dank en waardering tot de scheidende voorzitter, die in het na jaar van 1945 tot de oprichters behoorde en die sindsdien lid van het bestuur is ge weest en als voorzitter enkele jaren z'n beste krachten aan de club heeft gegeven. De heer Van Geenhuizen dankte met enkele woorden en hij wenste de club voor de toekomst alle goeds toe. WEDSTRIJDEN Een voorstel van het bestuur om deel te nemen aan Veilig Verkeersritten in competitieverband werd met algemene stemmen aangenomen. Aan deze competi tie nemen deel de clubs te Almen, Bath- men, Gorssel, Harpen, Holten, Laren en Lochem. In Holten zal deze rit medio juni worden gehouden. Verder werd besloten tot het houden van de volgende evenementen. Zaterdag 4 juni: Terreinrit voor moto ren en bromfietsers Het parcours zal worden uitgezet in de Enk tegenover het station. Medio juni: Veilig Verkeersrit in com petitieverband. Zondag 10 juli: Oriënteringsrit. Zaterdag 6 of zondag 7 augustus: Puz- zelrit in het kader van het VVV-vacantie- programma. Zondag 4 september Oriënteringsrit. Nadat taakverdeling had plaats gehad in verband met de op zaterdag 14 mei a.s. te houden Overijsselrit, volgde sluiting der vergadering. De afdeling Holten van de Aigemene Bond van Ambtenaren (ABVA) hield vorige week woensdagavond in hotel Hol- terman onder voorzitterschap van de heer H. W. Goorman een goed bezochte jaar vergadering, waarin ook de dames der le den aanwezig waren. Het bestuur had gemeend het nuttige met het aangename te moeten verbinden en de bekende Twentse architect, de heer Jan Jans uit Almelo, bereid gevonden, na de afhandeling van het huishoudelijk ge deelte der bijeenkomst, een causerie te houden over „Twentse humor". Het werd behalve een nuttige dan ook een gezellige bijeenkomst, waarin de heer Jans zich een gezellige en onderhoudende causeur toonde en niet zijn inleiding in de „Saksische mooderspraoke" de juiste snaar wist te treffen. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter aan de loononderhandelingen ten behoeve van het overheidspersoneel en wenste hij de aanwezigen geluk met de 5 pet. loonsverhoging en de overige po sitieverbetering', die na moeizaam onder handelen uit de bus zijn gekomen. Hij sprak een kort dankwoord tot de heer H. Oolbekkink, die 'n vorige verga dering als bestuurslid is afgetreden en overhandigde hem een kleine attentie voor zijn arbeid als zodanig. Besloten werd aan het lid, de heer D. J. Bulsink, die reeds geruime tijd wegens ziekte niet in functie is, met de beste wen sen voor zijn herstel een fruitschaal te zenden. Verdeling. De secretaris, de heer W. Beijers, bracht een uitvoerig jaarverslag uit, waarin hij nader inging op het economisch herstel na de bestedingsbeperking van 1957, de daarna ingevoerde vrijere loonvorming en de verdeling van het nationale inko men en waarbij hij tevens enige aan dacht schonk aan de werkclassificatie en merit rating, die voor sommige groepen van het gemeentepersoneel worden in gevoerd. Het ledental der afdeling steeg van 32 op 35 leden. Aangezien de penningmeester, de heer J. Aanstood, wegens familieomstandighe den niet aanwezig kon zijn, werd het fi nancieel verslag door de voorzitter uit gebracht. De inkomsten der afdeling be droegen f 1244,99 en de uitgaven f 1282,57, zodat er een klein nadelig saldo was, dat uit de kasreserve kon worden bestreden. De kascommissie rapporteerde bij mon- dat wa beschuiten hebben meegenomen. Er gaat toch niet» boven zelf» op vakantie niet! hei hoogtepunt op tafel! de van de heer Joh. Arfman, dat de ad ministratie keurig in orde was bevonden, zodat aan de penningmeester onder dankzegging voor zijn beheer décharge zal worden verleend. De nieuwe kascommissie zal bestaan uit de heren H. Huisman en H. Heijenk. De aftredende bestuursleden, de heren H. W. Goorman en G. Linde, werden bij acclamatie herkozen. Enkele vraagpunten ten aanzien van de rechtspositie van het personeel uit de vergadering zullen nader onder ogen worden gezien. Moedertaal. De heer Jans heeft het gezelschap hier na interessante dingen verteld over de streektaal, die onze moedertaal is en wel ke men niet moet verwaarlozen. Hij ver telde tal van anecdotes over Twentse hu mor en toonde, aan de hand van gedich ten en proza van Twentse dichteressen Cato Eldering en Johanna van Buren en van de Acbterhoekse schrijver G. A. van der Lugt, de grote betekenis aan van de ze moedertaal. De bevordering van het gebruik van deze taal betekent niet de klok achteruit zetten, maar kan er toe bijdragen het gevoel van eigenwaarde te behouden. Aan het slot van een gezamenlijke maaltijd heeft de voorzitter de heer Jans bedankt voor zijn mooie en leerzame cau serie. PER FEDERSPIEL voormalig Deens minister, is thans benoemd tot president van de raad voor Europa. Er blijkt voor de Anjer Aktie Over ijssel grote belangstelling te bestaan. De antwoordkaarten met Anjerzegels stro men binnen bij het secretariaat. De Anjerzegels zijn in Rijssen verkrijg baar bij het VVV-kantoor, Enterstraat 10, waar ook de antwoordkaarten gratis verkrijgbaar zijn om lid te worden van de Anjer-familie-stamboom, met kans op prachtige prijzen. Alle ingezonden kaarten van de gehele aktie, loten mede voor de volgende prij zen: Extra prijs, trekking 14 mei, reis naar Rome voor 2 personen. Prijzen, (trekking 29 juni): le prijs: televisietoestel, ter waarde van f 1200.of goederen); 2e prijs: televisie toestel ter waarde van f 900.(of goede ren); 3e prijs: televisietoestel, ter waarde van f840.(of goederen); 4e prijs: reis naar Wenen voor 2' personen; 5e prijs: reis naar Lago Maggiore voor 2 personen; 6e prijs: koelkast ter waarde van f700. (of goederen); 7e t.m. 26e prijs: buiten landse reizen, koelkasten, centrifuges, etc. Extra kans: Uw gulden kan duizenden waard zijn, de langste loot van de groot ste stamboom krijgt de volle opbrengst van die stamboom te verdelen (uitkering in waardebonnen). GEORGES ARNAUD de bekende Franse schrijver („Frankrijk's Hemingway") is gearresteerd, omdat een aanklacht van geheime Algerije-kontak- ten tagan ham ia ingabracht. De dokters, de helpers en helpsters, doen hun werk om niet en vaak tijdens hun vakantie, die ze ervoor beschikbaar stellen. Maar daarbuiten zijn er nog vele kosten. Zo'n weekje uit kost geld en de zieken zijn de gasten van het Rode Kruis. Wie zal dat betalen? En zoete lieve Gerritje wijst zonder aarzelen naar U! U, als deel van het Nederlandse volk, dat zijn langdurige zieken een week mee geeft aan het Rode Kruis, wetende dat ze daar in uitstekende handen zijn. Het Nederlandsche Roode Kruis is maar vast begonnen zijn gasten ook voor dit seizoen uit te nodigen, wetende dat U niet in de steek zult laten. Ze zijn uit de mode, die ouderwetse Jan Pleiziers, waarmede een gezelschap uit rijden ging. Twee paarden ervoor. Het rijtuig was een nu bijna onbruikbaar geraakt woord - lengte en een tentdak erboven. Het doel was veelal een of andere „uitspanning" - een nu bijna in onbruik geraakt woord - waar de paarden de haver kregen die ze ruimschoots hadden verdiend en waar 't gezelschap zich met de bekende speel- tuinapparatuur vermaakte. De steeds aanwezige speleman hield met leutige wijsjes de stemming erin en als die hoog gestegen was, kwam uit zijn harmonika de vraag gezwierd: „Wie zal dat betalen, zoete lieve Gerritje?" Dat was een vraag, waarop geen ant woord nodig was, want het gezelschap had naar goede vaderlandse trant lang voor dit uit'je gespaard. De Jan Pleiziers zijn vrijwel verdwe nen, de harmonikaspeler is vervangen door ##n draagbare radio, de paarden zijn onder de motorkap van een autobus gekropen, maar de behoefte er eens uit te zijn, is gebleven. Tegenwoordig kan iedereen er wel eens uitals hij gezond van lijf en leden isen over wat los geld beschikken kan. Er zijn er ook, voor wie dat nooit is weggelegd. Zij liggen in ziekenkamers, op bed, op een ligstoel, in een armstoel en als zij al eens iets van de wereld zien, is het op het scherm van de televisie als die er is, want wij hebben het hier over de mensen die ziek zijn en het niét te ruim hebben. Die willen er ook wel eens uit, maar het zou wel altijd een wensdroom blijven, als het Nederland sche Roode Kruis niet beschikte over een pracht van een boot zij is tijdens de overstroming Tuindorp-Oostzaan nog in aktie geweest als hospitaalschip: de „J. Henrv Dunant". NEDERLANDSE VOLK. Het Nederlandsche Roode Kruis haalt die mensen, voor wie een dagje-uit een utopie is, uit hun ziekenkamer en voert ze een hele week door de mooiste stukjes van ons land. Van hun bed af kunnen ze het panorama voorbij zien glijden, ge rieflijker kan het niet. Geneeskundige verzorging is aan boord, met iedere om standigheid wordt rekening gehouden; het worden dagen om nooit te vergeten. WAT HET RODE KRUIS VOOR MENSEN IN NOOD DOET, KAN HET SLECHTS VOLBRENGEN MET STEUN VAN HET

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 6