Uit Holten's historie Zes eerste prijzen voor „Bergruiters" i) Geslaagde herdenkingstocht van „De Trekkers" SchooSkring „Bijkerhoek" hield jaarvergadering Uitvoering Jeugd- en Kinderkoor Op overstekende ree gebotst MOEDERDAG De advertenties in HOLTENS NIEUWSBLAD „Jong Holten" sprak over radio en televisie avonturen van Pepito ANJERACTIE OVERIJSSEL I960 Streekconcours te Markelo De door de WSV „De Trekkers" onder auspiciën van de NUW zaterdagmiddag gehouden herdenkingswandeltocht langs de Canadese begraafplaats op de Holter- berg is uitstekend geslaagd. Ruim 600 wandelaars namen er aan deel, waaron der een echtpaar van in de tachtig jaar. Allen waren zeer tevreden over de mooie route en de uitstekende organisatie van de nog jonge vereniging. Start en finish waren bij het Stations koffiehuis van de heer M. Kalfsterman in de Stationsstraat. Hier heeft Holtens burgemeester, Mr. Enklaar de deelnemers een hartelijk welkom toegeroepen en hun een mooie tocht toegewenst. Na een tocht over de Holterberg had den de wandelaars hier en in de café's „Stationszicht" en in „De Waag" rust. Door enkele afvaardigingen werden bij het monument op het Canadese kerkhof kransen erï bloemen gelegd. De keurig geüniformeerde clubs uit al le delen van Overijssel en Gelderland maaktert een bijzonder fleurige indruk. Hun zang maakte het wandelen voor de individuele wandelaars gemakkelijker. Aardig was een groep in overalls ge stoken leerlingen van de lagere land bouwschool uit Holten onder leiding van de heer Mollemans. Zij waren echter nog niet zo op dreef als de getrainde clubs, waarvan vooral ook de kindergroepen bijzonder goed voor de dag kwamen. Het percentage uitvallers bedroeg nog geen 10 procent, zodat meer dan 550 deel nemers de tocht volbrachten. Zij kregen na afloop allen een draagmedaille met een beeld van het kruis op de begraaf plaats op de Holterberg. De Holtense EHBO behoefde slechts weinig blaren te prikken. De afstanden bedroegen 25, 15 en 10 km. De rijkspolitie had de nodige maatre gelen getroffen om het drukke verkeer in goede banen te leiden, Tijdens de wandeltocht traden als ju ry-leden op voor de toekenning van de groepsprijzen de heren G. Balster te De venter, A. Ketelaar te Borne en A. Groot Wassink te Apeldoorn. De heer A. Hoogkamp uit Enschede, die de NUW vertegenwoordigde reikte na af loop de prijzen uit, die als volgt waren toegekend: Senioren: le klas: le van Heek, En schede 565/6 P-i 2 Schuttersveld, Enschede 545/o P. 2e klas: 1 Trekvogels, Apeldoorn 55V3 p. 2 Jannink, Enschede 543/e p. 3e klas: 1 Weetex, Neede 55 p.; 2 Hol land, Enschede 541/3 p.; 3 Groland, Eiber gen 54Vo p.; 4 Tempo, Diepenheim 53% Dinsdagavond 10 mei a.s., 's avonds om 8 uur, zullen het jeugd- en het kinder koor „Jong Soli" in gebouw „Rehoboth" een uitvoering geven onder leiding van de heer W. van Erkelens te Enschede. Er zullen een twaalftal liederen wor den gezongen, terwijl de jongelui voor afwisseling van het vocale programma zullen zorgen door het spelen van een vrolijk één-actertje en declamatie. Mej. K Landeweerd zal drie meisjes bij hun zang op de gitaar begeleiden. Vrijdagmorgen, 29 april omstreeks tien uur, is de 45-jarige landbouwer, de heer F. J. Sluiter op de Raalterweg, ter hoogte van het Engelse kamp met zijn scooter in botsing gekomen met een reegeit, die van de bouwkamp naar de Holterberg wilde oversteken. De heer S. kwam door de botsing te vallen en verwondde zich aan het hoofd. Hij kreeg een lichte hersenschudding. Dokter Rietdijk, die de eerste hulp ver leende, liet hem per ambulance-auto naar zijn woning overbrengen. De gevolgen bleken later nog al mee te vallen. De reegeit, die twee jongen droeg, was zodanig gewond, dat zij door de heer B. Russ moest worden afgemaakt. De jongen waren niet meer te redden. De scooter werd licht beschadigd. Het komt tegenwoordig nog al eens voor, dat reewild met voertuigen in bot sing komt, hetgeen niet van gevaar ont bloot is. Goede wenken voor leuke geschenken: De vereniging „Jong Holten" afdeling van de P.J.G.O. hield woensdagavond haar laatste maandelijkse vergadering in dit seizoen in café „De Waag" van de heer J. Haverslag, onder voorzitterschap van de heer Joh. Nikkels. Deze heette in het bijzonder welkom de adviserende leden en de leerlingen, welke dezer dagen het einddiploma van de la gere landbouwschool behaalden en spoor de hen aan toe te treden tot de afdeling en een doelbewust lid te worden van de organisatie. Voor de sportdag te Bathmen is een behoorlijke opgave voor deelname bin nengekomen, zo deelde de voorzitter me de, en hieruit worden de besten gekozen voor de sportdag op de „Cosmos", de te Almelo te houden bondslanddag van de P.J.G.O. Voor de agrarische jongeren, uit Beilen, p.; 5 KSW, Nijverdal 5214 p.; Hietvelders, Beekbergen en Ruutvoorn, Genemuiden 5l2/a P. 4e klas: GDO, Deventer 51 p. Junioren: le klas: 1 Stadsveld, Ensche de 531/2 p.; 2 Tempo, Diepenheim 525/$ p. 2e klas: De Riet, Almelo 52 p. 3e klas: Boomsplaats, Almelo 545/c p. 4e klas: 1 Kerkelanden, Almelo 54 p.; 2 Goosemaat, Almelo 52'-/s p.; 3 De Hoogh, Deventer 512/3 p. Niet aangesloten verenigingen: Lagere landbouwschool, Holten 512/e p. Adspiranten: 1 VOK, Almelo 53Vr» p.; Tempo, Diepenheim 525/e p. en de Riet, Almelo 52x/g p. De Bergruiters, die Paasmaandag op 't Streekconcours te Diepenheim tal van fraaie successen boekten, hebben op het concours dat op Koninginnedag te Marke- lo werd georganiseerd door de Land. Rij- vereniging „Markelo" weer 'n zeer goede beurt gemaakt. Het achttal behaalde in de dressuur (zware klasse) de 2e prijs en het viertal leverde een bijzonder fraaie prestatie door in de L-dressuur als eer ste te eindigen met eert voorsprong van maar liefst 20 punten op nummer 2. De volledige uitslagen luiden als volgt: Dressuur voor achttallen (Klasse L.M.Z.): 1. Land. Rijv. „Zeven Buurtschappen", Delden-Goor 104 pnt.; 2 Land. Rijv. „Bergruiters" (Zwaar) 96 pnt.; 3 Land. Rijv. „Diepenheim" (Licht) 94 pnt.; 4 Land. Rijv. „Markelo" (Licht) 92y2 pnt.; 5 Land. Rijv. „Hertruiters'?, Hellendoorn (Licht) 89 pnt.; 6 Land. Rijv. „Markelo II" (Licht) 85% pnt. In het „Bergruiters"-achttal kwamen uit: Els Godeschalk, Hettie Krekel. E. Aaltink, G. Beldman, G. Bolink, M. Bo- link, Joh. Bronsvoort en H. Vruwink. Dressuur voor viertallen: 1. Land. Rijv. „Bergruiters" (lichte klasse) 105% pnt.; 2 Land. Rijv. „De Eschruiters", Wierden (lichte klasse) 85y2 pnt. Individuele Dressuurproef Klasse B: 1 G. Beldman met „Poesta Koning" 69.3 pnt.; 2 mej. J. Reurink met „Nieske", Diepenheim 68.6 pnt.; 3 J. E. Abbink met „Peter", Almelo 68.2 pnt.; 4 J. Smelt met „Nico" Wierden 67.9 pnt.; 5 N. Versteeg met „Pieter", Delden 67.9 pnt. Individuele Dressuur Klasse L (Ring I): 1 J. H. Meijer met „Varwijn", Markelo 100 pnt.; 2 T. Beldman Jr. met „Rascal- joe", Holten 95% pnt.; 3 mej. H. Westra met „Corrie", Hellendoorn 95 pnt.; 4 mej. C. Bovenhuis met „Uriclua", Hellendoorn 95 pnt.; 5 E. Aaltink met „Romy", Hol ten 93 pnt. Ring II, Klasse L: 1 H. Vruwink met „Still Better", Hol ten 107x/2 pnt.; 2 H. Brugman met „Swingly", Almelo 98% pnt.; 3 mej. A. van Dijke met „Diana", Hellendoorn 92y2 pnt.: 4 H. Haarman met „Menno", Del den 90 pnt. Ring III, Klasse L: 1 T. Beldman Sr. met „Amigo" 99% pnt.; 2 J. Wes met „Paldania", Delden 99 pnt.; 3 Hettie Krekel met „Alide" 98% pnt.; 4 H. Reusink mét „Rinia", Diepen heim 98 pnt.; 5 P. van Dijke met „Pico", Hellendoorn 96*4 pnt. Ring IV, Klasse M-Z: 1 J. J. ter Weele met „Onella, Delden 98x/2 Pnt.; 2 J. H. Luttikhedde met „Bi- no", Diepenheim 98 pnt.; 3 L. Schofaerts met „Flamina", Delden 97 pnt; 4 H. Schoneveld met „Ivasie" 94% pnt; 5 H. Broeze met „Epinal", Wierden 94 pnt. Caprille springproef: 1 J. E. Abbink met „Victorie", Almelo 114% pnt.; 2 H. Haarman met „Menno" Delden 109y2 pnt.; 3 J. E. Abbink met „Peter", Almelo 104 pnt.; 4 B. H. Altena met „Selina", Markelo 98*4 pnt.; 5 E. Klumpers met „Katja", Markelo 97% pnt.; 6 J. Lubberdink met „Silverking", Alme lo 97% pnt. Individueel springen, Klasse B: 1 G. Bolink met „Netty" 0 strafpunten; 2 G. H. J. Meijers met „Serna", Markelo 4 strafpunten; 3 G. Sligman met „Uria", Markelo 7 strafpunten; 4 H. G. Sander- man met „Alexander", Markelo 7 straf punten. Individueel springen, Klasse L: 1 H. Reurink met „Rinia" Diepenheim 0 strafpunten, tijd 58 sec.; 2 H. Vruwink met „Still Better" 0 strfpunten, tijd 63.1 sec.; 3 H. Brugman met „Swingly", Al melo 0 strafpunten, tijd 63.2 sec.; 4 T. Beldman Jr. met „Rascaljoe" 4 strafpun ten, tijd 56 sec.; 5 mej. S. Voink met „Mar- die een tegenbezoek aan Holten komen brengen, werd logies besproken en in de pauze werden loten verkocht van de „Cos- mos". De avond stond eigenlijk geheel in het teken van de „Cosmos", want na de pauze werden, een vijftal vragen behandeld over radio en televisie, waaraan de morgen zitting van deze bondslanddag voorname lijk gewijd zal zijn. Er werden discussiegroepjes gevormd, die zich met deze vragen bezig hielden en daarna werden onder leiding van de heer A. J. Snijders, het hoofd van de la gere landbouwschool, de antwoorden be sproken en ontstond een geanimeerde dis cussie over de betekenis van radio en. televisie ten aanzien van de culturele ver heffing van de plattelandsbevolking. Met een korte rondvraag werd deze ver gadering besloten. DE HEER WITMER ALS VOORZITTER AFGETREDEN De buurtvereniging „Schoolkring Dij- kerhoek" hield maandagavond in ,,'t Bon te Paard" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer J. W. Witmer, hoofd der Dijkerhoekse school. De secretaris, de heer H. Kers, bracht het jaarverslag uit, waaraan wij ontlenen, dat het aantal leden aan het eind van het jaar 66 bedroeg. Uit het verslag van de penningmeester, de heer H. Kloosterboer, bleek, dat er een klein batig saldo was. Bij de bestuursverkiezing stelde de heer Witmer zich niet herkiesbaar. Aangezien co Polo", Almelo 4 strafpunten, tijd 58 sec.; 6 J. Olthuis met „Norrie", Wierden 4 strafpunten, tijd 61.5 sec.; 7 H. J. Har- geerds met „Tello", Markelo 6 strafpun ten, tijd 79.1 sec. Hettie Krekel, die in de voorselectie zonder strafpunten eindigde, reed ook de finale zonder fouten en liet voor zich de snelste tijd van de dag (57 seconden) af drukken. Helaas duwde „Alida" na de laatste hindernis een vlaggetje onderste boven en dit betekende diskwalificatie. Volgens in siders stond dit vlaggetje te dicht op de laatste hindernis, doch geen van de deel nemers had hierop aanmerking gemaakt en het protest dat nadat het parcours was gereden, werd ingediend, werd niet ontvankelijk verklaard. Individueel springconcours, Klasse M-Z: 1 H. Broeze met „Epinal", Wierden 0 strafpunten, tijd 87.2 sec.; 2 L. Schofaerts met „Flamina", Delden 4 strafpunten, tijd 84.2 sec.; 3 J. Wes met „Paldania", Del den; 4 T. Beldman Sr. met „Amigo". Equipe springen: 1 „Bergruiters", Holten (Hettie Krekel, Henk Vruwink en Teunis Beldman Jr.) 20 hindernissen, tijd 2 min. 40 sec.; 2 „Looleeruiters", Almelo, 20 hindernissen, tijd 2 min. 47.8 sec.; 3 „Zeven Buurtschap pen", Delden, 11 hindernissen. DE GROTE GEBEURTENIS VOOR TWEEHONDERD JAAR. Wij hebben het voorrecht gehad een man te kennen van ;vijf en negentig jaar, dit was nog in 1905J De man was geeste lijk nog zeer goed bij. In 1830 en volgende jaren had hij als jong soldaat op deserte rende Twentenaren moeten helpen passen. Vooral op mannen uit noord-oost Twente. Uit de contreien van Ootmarsum en Dene kamp. Doch na verloop van anderhalf jaar kwamen er geen deserteurs meer. De on- willigen liepen nu de andere kant uit, Prui sen in, waar zij zonder gevaar konden verkeren. Een pas hoefde men toen nog niet te hebben. Maar dat was het voor naamste niet, wat de Deldenaar van Hol ten wist. Tussen Holten en Deventer was in de loop der eeuwen een zeer actieve handel ontstaan. Deventer was niet zover van Holten. De Holter boeren hadden ver trouwen te Deventer. Wanneer de Holter boer zijn rogge te Deventer op de rogge- stapel bracht (de roggestapel was een be paalde plaats in de stad, waar de rogge werd gemeten), dan werd de rogge der Holter boeren, enkele uitzonderingen daar gelaten, niet gekeurd. De Holter landbou wers hadden in Deventer het vertrouwen van de handel. Eens per maad gingen de Holter boeren met hun producten ter markt. Die produc ten waren heel andere dan thans. Eieren, boter, honing, bonen, rogge, boekweit, kommen en linnen waren de producten van het land. Daarnaast was er de le vende have, waarmee men naar Deventer trok, zoals ganzen, kippen, eenden, dui ven, hazen, snippen, patrijzen, kievitseie ren in het vroege voorjaar. Maar men was er nog niet. De lui uit de broeklanden brachten ladingen dekgarden ter markt. Dekgarden waren lange dunne stokken, die werden gebruikt bij het leggen van rie ten daken op de huizen. De heideboeren maakten heetwöskers, een soort heide- •K de heer B. J. Paalman als bestuurslid be dankte moesten in hun plaats twee op volgers worden, gekozen. Bij meerderheid van stemmen werden gekozen de heren G. J. Klaasses (Waterhoek) en W. Smale (Dijkerhoek). De heer Witmer verklaarde zich bereid als adviseur der vereniging op te treden. Hem werd dank gebracht voor de ar beid als voorzitter in het belang der ver eniging verricht. Besloten werd deze zomer een uitstapje naar de Floriade in Rotterdam te maken en daarbij een. bezoek te brengen aan het bedrijf van de heer Dura, die prefabri cated woningen bouwt. Voorts had een reglementswijziging plaats, waarbij de zittingsduur der be stuursleden wordt beperkt tot zes jaar. Wie drie jaar zitting heeft gehad, kan nog eenmaal voor een gelijke periode worden herkozen. Door de heer B. Soer, oud-PIoltenaar, die als onderwijzer op Nieuw-Guinea werkzaam is en momenteel met verlof in Holten, vertoeft, werden daarna enkele filmpjes over dat land vertoond en nader toegelicht. Het was bijzonder interessant voor de bezoekers. Dag Hammarskjöld sekretaris-generaal van de Verenigde Naties zal binnenkort een bezoek aan Zuid-Afrika brengen, vanwege de zeer gespannen toestand aldaar. boender om de vaat mee te doen, en om klompen te schuren. En dat ging niet zo zuinig, men leverde wagenvrachten. Ook berkenbezems kon men op de markt te Deventer kwijt. Stro en hooi, turf en schadden, alles was er voor een paar eeuwen nog welkom. En de goede Holte naren lieten zich door handige zakenlui ook weer van alles leveren. Huishoude lijke artikelen, stof voor kleren. In Hol ten was twee eeuwen geleden Kromme- gatsgaitjan de kleermaker. Met de el nam hij de maat, en het was altijd pas. Maar zo omstreeks 1750 stonden de Holter boeren te Deventer paf. Er lag een Roerschipper aan de IJsselkade met een zakje aardappe len. Hij prees ze zeer aan. Men kon er van alles mee doen. Het was in april, de meeste boeren hadden hun landen al be zaaid, maar er was altijd nog wel een stuk over, waar men die heerlijke.kartof- fels kon kweken. De Holtenaren hadden er geen oren naar. De kartoffels zagen er onooglijk uit. Boekweit en bonen, kool en rapen, wortelen en erwten, luuzemelde en andere groenten, dat was je ware. Maar de schipper hield vol, dat zij goed waren, de knollen, men kon er zelfs schnaps (je never) van maken. En, zo vertelde de Roerschipper er waarheidsgetrouw bij: Marie Antoinette, de Franse koningin, ver scheen op de door haar gegeven bals met aardappelbloesems op haar gewaden. O zo! Dat kan allemaal goed en wel zijn, moet de schout van Holten geroepen heb ben, maar wat een boer niet. kent, dat vret e nich! Maar de warmoezeniers van De venter zagen er wel brood in. En die war moezeniers hadden het vertrouwen van de dorps - en plattelandsbevolking naar de Twense kant tot acht uur gaans diep. Zij hielpen de Roerschipper van zijn knollen af en begonnen te experimenteren met de aardappeLs. Na een paar jaar brachten zij de eerste Deventer gelen op de markt. En de Holtenaren namen ze graag. Eerst Eind april startte in de provincie Over ijssel de „Anjeractie Overijssel 1960". Deze actie bestaat uit een stamboomactie en een familie-foto-rally op 5 mei 1960. De actie begon op de verjaardag van HM Koningin Juliana, 30 april en eindigt op de verjaardag van ZKH Prins Bern- hard, 29 juni, Anjerdag. Diverse personen in de provincie Overijssel ontvingen 30 april een kaart met het verzoek f. 1,- aan post- of anjer zegels extra op een bijgaande antwoord kaar te plakken en tevens 2 adressen op dezelfde antwoordkaart te vermelden van personen, welke via het Anjerfonds-Co mité verzocht worden, lid te worden van de Anjer-familie-stamboom. Iedere bijdrage van f. 1,- kan duizen den waard zijn. De langste loot van de grootste stamboom krijgt n.l. de volle op brengst van die stamboom te verdelen. De laatste inzender van de langste loot ont vangt dus evenveel als de eerste inzen der, de z.g. stamvader. Alle ingezonden kaarten van de gehele actie worden als loten beschouwd, mits voorzien van zegels ter waarde van f. 1,- De loten zijn allen op naam gesteld, zodat bij de trekking de winnaars di rect bekend zijn en dus alle prijzen wor den uitgekeerd. Er zijn voor duizenden guldens aan prijzen beschikbaar gesteld o.a. reizen voor 2 personen naar Wenen, Lago Ma- giore, Prato, Dolomieten, Garda Meer, Oostenrijk etc. Verder prachtige televisi- toestellen, koelkasten en centrifuges. Op 14 mei a.s. wordt een extra prijs uitgeloot, n.l. een reis voor 2 personen naar Rome. voorzichtig aan met een klein stukje land. Hoe vreemd zullen die eerste men sen gekeken hebben, toen er in de nazo mer kleine groene vruchten aan de strui ken kwamen. De Lappe, een boer uit het Holterbroek, ging met de aarappelkralen naar zijn leverancier te Deventer en ver telde de man, dat deze hem hartstikke beduveld had. De oogst was niets, nog minder dan niemendal! En die groene vruchten waren oneetbaar. Toen ging de warmoezenier mee naar het Holterbroek en de Lappe moest al zijn naobers roepen. En de warmoezenier vroeg om een greep. En hij ging aardappels rooien. Mooie glan zende Deventer gelen. Twee manden vol. De warmoezenier deed meer. Hij nam de naobers mee naar het Lappenhuis, vroeg een Keulse pot met water. Haalde de duit- se knijf voor de dag en deed de Deventer gelen de schil af. Toen kwam er een pot en de aardappels werden gekookt. En de boerin bakte spek. En toen ging iedereen om de tafel zitten. Voor alle zekerheid liet men eerst de warmoezenier eten. En toen dat goed ging, tastte iedereen toe. Het volgende jaar keek men aan de IJssel kade tevergeefs uit naar de Roerschipper. Deventer had zich meester gemaakt van de kartoffels. De Holtenaren kochten bij de warmoezeniers hun pootaardappels, zo genaamd om ze eens te proberen, maar met welk een groot verlangen en nieuws gierigheid keek men uit. En toen de aard appels geoogst waren en men ze at, deed men tijdens de maaltijd de deur op slot. Men wilde voor elkander niet weten, dat men aardappels at. Bijna tweehonderd jaar lang was de aardappel het hoofdvoed- sel op de middagdis. 't Laatste kwarteeuw werd hij weer minder belangrijk. Jonge vrouwen leerden op de huishoudscholen maaltijden bereiden, waarbij de aardappel een flinke veer moest laten. Wij hebben tot nu toe niets dan goeds gezegd van de aardappel. Maar hij heeft ook zijn kwade kanten gehad. Dat Europa in twee perioden negen jaar lang in brand stond is voor een groot deel mee aan de aardappel te wijten. VAN COEVERDEN. n 56. Na de voorspoedige verovering van de sneeuw berg was alles weer bij het oude. Bloobeest bediende kleumerig het stuurrad, terwijl de zeilen zich bolden in een forse vrieswind. In de kajuit overhandigde de kapitein aan Pepito een zakpendule: „Die moet je op vier uur zetten", hoorde hij hem zeggen. „Als je hem onder je kussen legt, wordt je om vier uur gewekt door een welluidend getingel-tangel en is het dus tijd om Bloobeest af te lossen". Hij liet zijn stem tot een zacht gefluister dalen en zei: „Ik hoop, dat Jef Aluin ons niet meer inhaalt, want je wéét, dat ik niet tegen m'n verlies kan. Dat wéét je!" Na al deze dingen gezegd te hebben wenste hij Pepito welterus ten en verdween geeuwend in zijn hut. Pepito poet ste, zoals het een net opgevoed knaagdier betaamt, zijn tanden en kroop lekker onder de wol. Weldra was de „Brul" in diepe rust. Alleen Bloo beest was nog wakker en bediende trouw het stuur rad. Hij had zó lekker gegeten, dat hij de „Brul" van pure voldoening een slag in de rondte liet varen en neuriede zelf verzonnen zeemanswijsjes. Doch er was eigenlijk weinig reden om zo vrolijk te zijn! Er waren weer nieuwe gevaren in aantocht! Het zag er zelfs héél lelijk uit voor de „Brul" en zijn bemanning! Wat ging er dan gebeuren? Jef Aluin had met zijn handen-en-ogenschip de „Brul" ingehaald en wilde op afdoende wijze zijn laatste tegenstander onschadelijk maken. Voorzich tig voeren ze langszij van de „Brul" en als je goed keek kon je zien, dat een stel zwaar gewapende ge stalten, het tanden-en-ogenschip verlieten en aan boord van de „Brul" klauterden. En vóórop sloop Jef Aluin. Op 30 april ontvingen alle auto-, motor en scooterrijders een stamboomkaart. De ze kaart is voorzien van een anjer, die op het voertuig kan worden geplakt. Deze categorie personen heeft dus de zelfde kansen in de stamboomactie en in de verloting. Als extra beloning voor het voeren van een anjer, heeft een Neder landse Benzine en Petroleum Maatschap pij o.a. T.V.-toestellen beschikbaar ge steld. Ook zullen z.g. „onbekenden" hon derden verrassingsprijzen namens deze maatschappij uitreiken aan rijders, wel ke de anjer duidelijk op hun voertuig hebben aangebracht.

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 2