ALGEMENE OPROEP Bevrijding Middenstand gaat weer Zomerfeest organiseren Huidgerïe^inicf Ij aan de gang naar het Monument H der gevallen Strijders Ij TIPTOE 30 april: Verjaardag H.M. Koningin Juliana PROGRAMMA van de feestelijkheden op Koninginnedag en de Bevrijdingsdag tiiö Koninginnedag, saterdag 30 april: Bevrijdingsdag, donderdag 5 mei: PREDIKBEURTEN AGENDA Keep nü 1VÖRÖL No. 17. Jaargang 12. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG ZATERDAG 30 APRIL 1960 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting }floltens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05^83 - 23k Adv.-prijs 115 mm. (a contant) 2.Iedere mm. meer f 0.08 Op 5 mei 1960 zal het 15 jaar ge leden zijn, dat het Nederlandse volk in zijn onafhankelijk nationaal be staan werd hersteld en de vrijheid herkreeg om over eigen lot te be slissen. De viering van deze dag is niet zinloos, het ongemerkt voorbij la ten gaan hiervan zou tekort doen aan de historische feitelijke beteke-, nis van deze bevrijdingsdag. Ons volk heeft in 5 bezettingsja ren onnoemelijk veel geleden, het is gegaan door de duisternis van tyrannie en bezettingsterreur, maar het heeft na deze bittere ervaring geleerd, dat het leven in vrijheid geen vanzelfsprekendheid is. Wij hebben in die donkere bezet tingsjaren goed begrepen, dat wij de vrijheid moeten verdienen en dat wij bereid moeten zijn daarvoor offers te brengen. Ja, wij hebben het in die jaren verstaan, dat wij, ondanks alle mo gelijke verschillen in geloof, poli tieke overtuiging, rang of stand één konden en moesten zijn. Onder de laars van de bezetter zijn wij idealisten geweest en heb ben wij ons dingen voorgenomen, die wij nimmer tot uitvoering heb ben gebracht, omdat, ons later het idealisme en het geloof begonnen te ontbreken. Deze ogenblikken van idealistisch in de toekomst schouwen, waren voorwaar niet onze slechtste mo menten. De jaren hebben zich sedert 5 mei 1945 aaneengerijd, het idealisme moest wijken onder de druk der dagelijkse dingen. Onze zucht naar verdienen en verteren won het van de herinnering aan honger en el lende. Zo begint de herinnering aan het geen wij wedervoeren in de jaren van Duitse overheersing te tanen. Wij beginnen te vergeten, dat de vrijheid, waarin wij thans mogen leven, een voorrecht is, hetwelk wij moeten bevechten, bewaken en ver dienen. Deze vrijheid zal, daarvan moe ten wij goed doordrongen zijn, ver loren gaan, wanneer wij de waarde hiervan niet meer verstaan. Het is daarom onze plicht zowel tegenover hen, die voor ons onze vrijheid heroverden, als tegenover ons nageslacht, dat wij ons op 5 mei telkens weer bezinnen op de niet hoog genoeg te waarderen vrijheid en op de afschuwelijke strijd, waar in deze werd heroverd. Zo moge de viering van de 5e mei in het teken staan van dankbare herinnering en grote oprechte vreugde over datgene, dat wij door Gods goedheid 15 jaar geleden weer mochten ontvangen. Zo mogen wij ook beseffen, dat de blijde bevrij dingsdag niet gevierd kan worden zonder het herdenken op de daar aan voorafgaande avond. Dit herdenken vraagt van ons een actieve daad, door het samen op trekken naar het monument en het ons samen buigen in de kerk. Laten wij zo, in alle eenvoud en bescheidenheid, waardig en stijlvol deze historische dagen vieren. W. H. Enklaar, Burgemeester van Holten. In de maandagavond onder voorzitter schap van de heer G. Wissink in café „De Waag" van de heer J. Haverslag gehou den ledenvergadering van de Holtense Handelsvereniging, die goed bezocht was, is besloten op Koninginnedag, zaterdag 30 april a.s., de winkels en kapperszaken des middags om 5 uur te sluiten. Vroe ger sluiten achtte men niet noodzakelijk, omdat er 's middags geen feestelijkheden worden georganiseerd, behalve de her denkingstocht van „De Trekkers". Op de bevrijdingsdag, 5 mei, zullen de zaken de gehele dag gesloten zijn. V.V.V.-KANTOOR. In verband met het door de gemeente te bouwen WV-kantoor aan het begin van de Gaarden straat, waarvan de in ventaris door de WV zelf zal moeten worden bekostigd, werd door het bestuur een dringend beroep op de zakenlieden gedaan om hiervoor de nodige gelden be schikbaar te stellen. Wij moeten het ge meentebestuur dankbaar zijn, dat het zich voor dit doel een belangrijke uit gave wil getroosten, verklaarde de voor zitter, maar tevens tonen, dat de bevor dering van het vreemdelingenverkeer ons een offer waard is, omdat alle zaken mensen daar belang bij hebben. Er zal binnenkort een samenspreking plaats hebben tussen het bestuur van de VVV, het bestuur van de Holtense Handelsver eniging en van de Holtense Patroons bond, zo werd medegedeeld. De vergade ring zegde haar medewerking toe. De Landelijke Rijvereniging „De Berg- ruiters" organiseert op zaterdag 23 juli harddraverijen op de terreinen van het Erve „Twenhaar". Door de voorzitter-in structeur, de' heer H. Beltman, werd de medewerking van de winkeliers ingeroe pen om in de middag van deze dag de winkels zoveel mogelijk te sluiten en het personeel vrijaf te geven, daar het hier een voor deze streek onbekende attraktie betreft, waarvoor veel belangstelling zal bestaan. Besloten werd deze zaak in het bestuur nog eens nader onder ogen te zien. ZOMERFEEST. Met het oog op de voorbereiding van groots opgezette feestelijkheden gedu rende het vreemdelingenseizoen werd een commissie ingesteld, welke het be stuur van advies zal dienen en zich na eventuele uitbreiding met de organisatie van deze feestelijkheden zal belasten. De commissie bestaat uit de heren H. Huidzuiverheid - Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poeder RESERVE RIJKSPOLITIE De reserve-wachtmeesters der Rijks politie A. J. Podt, M. Scholman en E. D. Stam te Holten slaagden voor het examen buitengewoon geoefend man. De reserve-wachtmeester A. de Vries, aldaar, voor het diploma geoefend man. HI Alle oud-strijders en alle ingezetenen worden hierbij opgeroepen om gg HÜ deel te nemen g§| Hl aan de Molenbelterweg op woensdag 4 mei. Verzamelen om 19.30 uur HH bij de Herv. Kerk. De burgers worden verzocht zich onderweg bij de HH stoet aan te sluiten. §Ëf Na afloop der herdenking om pl.m. 20.15 uur vindt een m UI interkerkelijke dienst plaats in de Geref. Kerk. p| Predicator: Ds. C. C. Addink, Herv. predikant. gg| Liturg: Ds. R. A. Hoogkamp, Geref. predikant. m gg Zang van 'het Kerkkoor en mevr. R. Bolink-Landeweerd. m Mogen wij allen verzoeken aan deze 'herdenking deel te nemen H| De Bond van Oud-Strijders, Indonesië-strijders en de B.S. 1Ü Klein Velderman, H. J. Beltman, J. Dol man, J. W. H. Slotman, D. J. Wansink, H. J. Bouwhuis, W. Beijers, H. Koopman Jr., J. M. Metzger en H. van der Goot. Zij zal spoedig bij elkaar komen om verschil lende reeds geopperde ideeën nader te bespreken. LEJAARDENTOCKT. Tenslotte werd nog besproken, dat het bestuur der Handelsvereniging wederom de tocht voor bejaarden zal organiseren. Als voorlopige datum werd genoemd maandag 4 juli, terwijl men in verband met de toenemende verkeersmoeilijkhe den er over denkt deze tocht niet met particuliere auto's maar met autobussen sen te houden. Door de Holtense Muziekvereniging zal als afsluiting van de viering van het derde lustrum onzer bevrijding op donderdag 5 mei a.s. op het plein voor „De Vrijheid" een taptoe worden uitgevoerd, die door de leider van de drumband, de heer Bosch te Nijverdal en het bestuur van HMV als volgt werd samengesteld: 1 Roffel (cres-decres). 2 Taptoe (trompet). 3 Koraal (Gezang 136). 4 Trompet-signaal en orkest 5 Koraal (Gezang 293). 6 Roffel (Beja 2). 7 Mars (Sons of the Brave). 8 Roffel (Beja 6). 9 Mars (Our director). 10 Roffel (Marche de Cavalerie). 11 Mars (De Rossinanten). 12 Roffel 8. 13 Koraal (Gezang 135). 14 Roffel 8. 15 Taptoe (trompet). 16 Roffel (cres-decres). 17 Wilhelmus. (Foto: M. C. Meijboom) 9.uur: Aubade voor het gemeentehuis door de leer lingen van de O.L. Dorpsschool en van de School met de Bijbel onder leiding van de heer B. H. Brouwer. 9.30 uur: Feest voor de beide scholen. Filmvoorstel ling voor de Dorpsschool in Amicitia. De jeugd groep van C.O.C. brengt in Irene toneelspel voor de School met de Bijbel. 2.30 uur: Herdenkingswandeltocht van de W.S.V. „De Trekkers" langs de Canadese begraafplaats met kransleggingen. Start vanaf café Kalfsterman in de Stationsstraat, na welkomstwoord van de bur gemeester, Mr. W. H. Enklaar. Voor bijzonder heden wordt verwezen naar een bericht elders in dit nummer. 7.15 uur: Marsconcert door de muziekvereniging „H.M.V." op de Smidsbelt in het centrum van het dorp. 7.30 uur: Feestavond van de Holtense Oranjevereni ging in Amicitia. O.C.H. voert op de klucht in 3 bedrijven „De onbekende wereld", met na afloop bal. 8.uur: Feestelijke bijeenkomst van de Chr. Oranje vereniging in Irene. C.O.C. speelt het blijspel in 3 bedrijven „Honderd meisjes op hol", met muzi kale medewerking van de Tegehaja's 8.uur: Klokgelui kondigt de Nationale Feestdag aan. 9.uur: Jeugdappè! van de leerlingen der lagere scholen in de Herv. Kerk, met medewerking van de muziekvereniging „H.M.V." o.l.v. de heer J. Diepenveen en van de heer A. Koopman, orga nist. Toespraak van de EA. Heer Burgemeester, Mr. W. H. Enklaar. Proza en poëzie door de leer lingen van de beide dorpsscholen. (Wegens plaats gebrek kan geen publiek worden toegelaten). 10.uur: Filmvoorstellingen voor de 4 lagere scho len. Klassen 13 in Amicitia, verzorgd door de Dorpsschool. Klassen 47 in Irene, verzorgd door de School met de Bijbel. 2.uur: Rondgang van de afd. gymnastiek van de Sportvereniging „Bato" met de drumband van H.M.V. naar het Sportdal waar „Bato" een de monstratie geeft door middel van een massale oefening. 3.uur: Bekerwedstrijd tussen Holten I en A.B.S. I (Bathmen). 7.30 uur: Filmavond van de Chr. Oranjevereniging in Irene. „Moederkruistocht" een verhaal uit maart 1945, dat zich afspeelt aan het Oostfront. (Film bekroond op het Berlijns filmfestival). Verder en kele documentaires. 7.30 uur: De toneelvereniging „O.C.H." speelt in Ami citia de klucht in 3 bedrijven „De onbekende we reld", met na afloop bal. 20.30 uur: Taptoe van „H.M.V." voor de zuivelfabriek in de Stationsstraat. Zie afzonderlijk programma elders in dit nummer. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 u. Ds. Addink. Collecte geestelijke arbeid N.O.-polder. Woensdag 4 mei, pl.m. 20.15 uur: In terkerkelijke dienst in de Geref. kerk. Predikator: Ds. Addink. Liturg: Ds. Hoogkamp. Collecte voor „Ereschuld en Dankbaarheid". Dijkerhoek. 9.30 uur Ds. Israël. Extra collecte voor geestelijke arbeid N.O.- polder. Geref. Kerk. 9.30 en 3 u. Ds. Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte ten bate van het eigen bouwfonds. Vrijdag 29 april, 8 uur: Vergadering plat telandsvrouwen in hotel Holterman. Spreekster: mevr. H. L. Eshuis-Reijsen- bach. Zaterdag 30 april: Feestelijke bijeen komst Chr. Oranjevereniging in ge bouw „Irene". Blijspel van de COC, muziek van de „Tegehaja's". Zaterdag 30 april, 7.30 uur (precies): Feestavond Holtense Oranjevereniging met toneeluitvoering OCH in „Amici tia". Zaterdag 30 april: „Bergruiters" naar Streekconcours te Markelo. Maandagavond 2 mei, 8 uur in Café ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek: Jaarver gadering Buurtvereniging Dijkerhoek. Maandag 2 mei, 7-9 uur n.m.: Afhalen le- denkaarten bad- en zwemvereniging „Neptunus" (zie adv.). Donderdag 5 mei: „Bergruiters" naar na tionaal concours-hippique te Almelo. Donderdag 5 mei, 7.30 uur: Herdenkings avond bevrijding in gebouw „Irene" door de Chr. Oranjevereniging. Donderdag 5 mei, 2-3 uur n.m.: Zitting kraamcentrum Z.W.-Overijssel ten hui ze van de fam. Soer, Larenseweg. Donderdag 5 mei, 7.30 uur: Uitvoering OCH in „Amicitia" (zie adv.). Zaterdag 7 mei: Laatste dag inlevering bi'iefjes aankoop woonhuis voor sloop (zie adv.). Dinsdag 10 mei, 8 uur, in gebouw „Reho- both": Uitvoering jeugdkoor en kinder koor „Jong Soli". Dinsdag 10 mei, 11 uur: Aanbesteding bouw kiosk VW ten gemeentehuize (zie adv.). MORGENDIENST OM HALF TIEN Ingaande zondag 1 mei a.s. zal in de Gereformeerde kerk gedurende de maan den mei, juni, juli en augustus de mor gendienst aanvqpgen om half tien. Dubbele fuben: Voordeliger prijs. Uw tonden vragen het beste.

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 1