f (Mosschel* llesehuit Modeshow van de fa. Wonnink Jaarvergadering H.M.V. KLEURIG EN FLEURIG! Gevonden en verloren voorwerpen Burgemeester voor deRONO Wandelsport Jaarwergadering ¥arkensf©kw@renlgltig @.©0 Koop nu IVOROl avonturen van Pepito Standplaatsen voor verkoop van ijs e.d. Ja!, dat was wel de hoofdindruk van de voorjaarsmodeshow welke de firma Wonnink hield op maandag' 28 maart in de zaal Holterman. De shows van deze firma zijn door de jaren heen een goede traditie geworden en het publiek weet, hoezeer een bezoek aan deze shows de moeite waard is. Dit bleek ook nu weer uit de grote opkomst. De zaal was dubbel en dwars uitverkocht. Hoewel men dus weet, dat men op deze shows veel moois te zien zal krijgen, en niet alleen mooie maar ook tegelijk zeer practische en draagbare kleding, zijn we toch elk seizoen weer verbaasd over de buitengewoon mooie samenstelling van de collectie. Ook nu was er een zo grote verscheidenheid zowel in modellen als in kleuren en stoffen, dat er wel niemand in de zaal geweest zal zijn, die daaruit geen keuze had kunnen doen. De japonnen vormden wel de hoofd schotel van de collectie. Er waren veel Dolly Day jurken die met hun speelse garnering altijd een grappig, jong en soms een beetje ondeugend airtje bezitten. Ver scheidene wijde, kleurige zomerrokken in gedurfde tinten en fantastische des sins, waarbij zowel blouses als fijne jum- pertjes gedragen kunnen worden. Daar door is zo'n rok wel een zeer practisch bezit voor ons vrouwen die zo graag tel kens een ander effect in de samenstelling van onze kleding willen aanbrengen. Behalve de Dolly Day jurken waren er natuurlijk ook andere zelfs vele andere zomer japonnen. De één al fleuriger dan de andere. Mét mouwtjes, zonder mouw tjes, mét een kraag, zonder kraag en ex- waren een paar snoesjes met pofmouw tjes. Werkelijk om te stelen! Enkele geklede mantelcostuums in het klassieke getailleerde genre van prachtige stof, maar ook mantelpakjes met de mo derne losse rechtafgesneden manteltjes. Zeer mooie suède jasjes ook alweer in de nieuwe bekoorlijke kleuren, een enkele mooie topper de aardige jeugdig ma kende dracht voor oud en jong, waarin de firma ruim gesorteerd is en verder zagen we een paar buitengewoon mooie regenmantels om van de zomermantels maar te zwijgen. Er waren een paar zéér mooie exemplaren! Het- boeiende van deze „Wonninkshows" is, dat zowel het slanke jonge meisje, als de niet meer zo heel slanke vrouw allebei te kust en te keur kunnen gaan. Zoals de geregelde bezoeksters van deze shows wel weten, laat de firma Wonnink haar col lectie niet alleen tonen door de slanke mannequins, de maten 38/40, maar enga geert zij ook altijd de maten 42 en zelfs 46. Deze, bij het publiek bekende manne quins showden ook deze avond weer op hun bekende charmante en deskundige wijze de kledingstukken, welke mede door de toelichting van mevr. Kint Couperus volledig tot hun recht kwamen. Voor de rokken en japonnen waren in de meeste gevallen de moderne kreukher- stellende stoffen gebruikt en voor de paar BENOEMD TE WORMER De heer G. J. Huisman, adjunct-com mies A ter secretarie te Holten is met in gang van 1 juni a.s. benoemd tot commies ter secretarie en administrateur van het grondbedrijf te Wormer (N.-H.). De heer Huisman zal daar tevens als ambtenaar van de burgerlijke stand optreden. TIJDELIJK ONDERWIJZER De heer U. J. Huber te Twello is met ingang van 28 maart jl. benoemd tot tijde lijk onderwijzer aan de o.l.-school te Dij- kerhoek in verband met de vacature ont staan door het vertrek van de heer C. L. Laribij. De heer Huber heeft ook reeds enige weken het hoofdschap waargeno men wegens een klein ongeval dat het hoofd de heer J. W. Witmer overkwam. Gevonden: inlegger voor ploeg; bal; 2 sleuteltjes; duimstek; zakmes; tas met inhoud. Verloren: boodschappentas; uitlaat van bromfiets; een aantal verkeerstelling- formulieren. Komen aanlopen: een konijn. ■Inlichtingen: dagelijks tussen 9 en 13 en tussen 14 en 22 uur aan het groepsbu- reau der rijkspolitie te Holten. prachtige zomermantels zowel als voor de mantelpakjes fijne wollen stoffen en het onvergelijkelijke tweed. Het spreekt van zelf, dat ook het katoen voor de japonnen en voor de kinderkleding zeer in trek was. De getoonde collectie was slechts een klein gedeelte van hetgeen de firma voor radig heeft, maar desondanks is het niet mogelijk alles wat op de show getoond werd tot in de détails te bespreken. Laten we echter niet vergeten te noemen de allei-charmantste baby-dolls, en pyama's welke zó mooi waren, dat het bijna jam mer was om er mee naar bed te gaan! Ook de badpakken welke geshowd wer den, waren bijzonder schattig evenals de kindei-- en sportkleding. Bij de laatste groep waren een paar combinaties die nogal vrolijkheid in de zaal veroorzaak ten. Dit was ook het geval bij het optre den van twee „oud-mannequins", die door mevr. Kint Couperus waren aangekondigd als 2 beroemde mannequins die zo graag nog eens „mee wilden lopen" waartoe de firma Wonnink haar graag in de gelegen heid had gesteld. En wie verschenen er toen op het podi um? En wie liepen als een paar moderne Snip en Snapfiguren met nuffige pasjes door de zaal?Niemand minder dan twee bekendeheren, die op voortref- felijke wijze lieten zien, dat zij de kunst goed hadden afgekeken van de manne quins.. Het was meer dan bespottelijk en de zaal lag dan ook flauw van het lachen! Ten slotte werden er nog drie prachtige, onderling zeer vei-schillende bruidstoilet ten getoond, waarbij nog even dient ver meld dat de firma Wonnink zich heeft ge specialiseerd in bruidstoilletten. Al met al dus weer een zeer geslaagde avond die zeer vlot vex-liep. Voor dit vlotte vexdoop dient zeer zeker hulde gebracht te worden, niet alleen aan de mannequins, maar ook aan alle andere medewei-kenden dus voor het personeel achter de coulissen. In het programma van de R.O.N.O., dat vrijdagavond om 6.40 uur aanvangt, zal de burgemeester van Holten, Mr. W. H. Enklaar, voor de radio spreken. Het op treden is aangekondigd met ,,'n Praöt- jen met 'börgemeister Enklaar van Hol ten" (spreek uit: Hoolten). De wandelsportvereniging „De Trek kers" zal a.s. zaterdag weer van start gaan en deelnemerx aan de voorjaax-swandel tocht in Enschede. „De Trekkers" komen dit jaar in de 2e klasse uit en zullen trachten op dezelfde voet voort te gaan als in 1959. De wandelsportvereniging heeft de laatste tijd flink getraind om goed voor de dag te komen, want zij willen in de le klasse komen. Zij, die dit jaar nog met „De Trekkers" mee willen wandelen, kunnen dit alsnog doen door zich als lid op te geven. BRANDMEESTER De heer D. J. Pekkeriet, brandwacht le klas der vrijwillige brandweer alhier, is met ingang van 1 april a.s. benoemd tot brandmeester. Heeft U niets vergetenlij Och, ja, natuurlijk.... BESCHUIT! Ceef mij maar dia heerlijk knappende verse hei hoogtepunt op tafel! ?5> ONTWIKKELING K.L LAAT ZICH GUNSTIG AANZIEN. De Varkensfokvèreniging „Holten en omstreken" hield vrijdagavond van de vo rige week haar goed bezochte jaarverga dering in het Stationskoffiehids van de heer M. Kalfsterman onder voorzitter schap van de heer H. Markvoort. Deze wees in zijn openingswoord op de in het afgelopen najaar steeds slechter wordende uitkomsten van de varkensmes- terij en sprak de hoop uit, dat hierin bin- In café Maats werd dinsdagavond de jaarlijkse ledenvergadering gehouden van de -Holtense muziekvereniging HMV. De voorzittex-, de heer A. Westerik, opende deze goed bezochte vergadering met een hartelijk woord van welkom, waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot dé heren J. Wiggers en A. Nekkers, resp. voorzitter en penningmeester van de sup portersclub van HMV. JAARVERSLAGEN. Uit het jaarvex-slag van de secretaris, de heer G. Brands, bleek o.m., dat het le dental met 5 was teruggelopen als gevolg van verhuizing en bedanken. Het korps heeft dringend versterking nodig. Gezien de bezetting van het jeugdkorps en het muzikale peil, waarop dit ensemble staat, moeten .de verwachtingen voor de naaste toekomst niet al te hoog gesteld worden. Bij muziek geldt ook: „Wie de jeugd heeft, hgeft de toekomst" en het is daax*- om drixfgend noodzakelijk, dat een aan tal jongelui lid worden van het jeugd korps om t.z.t. de plaats, van de ouderen in te nemen. De seéretaris bracht in zijn jaarverslag de donateurs hartelijk dank voor de in 1959 gegeven financiële steun en de in gezetenen werd dank gezegd voor de me dewerking, die werd verleend bij de ge houden lompeninzameling. FINANCIëN. De penningmeester, de heer F. J. Schup- pert, boèkte over 1959 een batig saldo, al hoewel het wel „passen en meten" kost te om de eindjes aan elkaar te krijgen. De uitgaven bedroegen meer dan f 3500. Er is een schuld van pl.m. f 6000 (rente loze aandelen), waarvan men in 1960 weer een bedrag van minstens f1000,- hoopt af te lossen. Voorzitter Westerik sprak een woord van dank tot de heer H. Oolbekkink voor het schrijven van de pl.m. 500 kwitanties Dubbele tuben: Voordeliger prijs. Uw tanden vragen het beste. voor de donateurs en tot de heer H. Bos man voor het incasseren van de donaties en het aanbx-engen van een aantal nieu we donateurs. BESTUURSVERKIEZING. De aftredende bestuursleden, de herexx F. J. Schuppert, G. J. Bx-oekmaat en H. J. Oolbekkink, werden met bijna algemene stemmen herkozen en zij namen him her benoeming aan en dankten voor het we derom in hen gestelde vertrouwen. AKTIVITEITEN. Bij het bespreken van het „werkpro gramma 1960" werd besloten op zaterdag 30 april ter gelegenheid van de verjaar dag van Koningin Juliana 's avonds van 7-8 uur een marsconcert te geven op „Smidsbelt", waaraan medewerking zal worden verleend door de drumband. ""Donderdag 5 mei (herdenking bevrij ding) zal 's avonds op het plein voor „De Vrijheid" een grote taptoe gegeven wor den, terwijl in verband met het 15-jarig bestaan van het kox-ps op 29 juni (ver jaardag Prins Bex-nhard) een jubileum concert zal worden gegeven. De drum band zal in de a.s. zomer weer deelne men aan een concours en hopelijk op de ingeslagen goede weg (een fikse eerste prijs op het concours te Haarlo in de af gelopen zomer) doorgaan. HMV zal dit seizoen hoogstwaarschijn lijk niet „concoursen", doch de concours nummers wel instuderen. In 1961 zal aan een concours deelgenomen moeten wor den, wil men in het bezit blijven van het federatievaandel en de beide wimpels. Wordt binnen een bepaald aantal jaren niet deelgenomen aan een concours, dan betekent dit degradatie naar een lagere afdeling. Nadat' de voorzitter nog een dx-ingend beroep op de leden had gedaan om de re petities getrouw te bezoeken en thuis te oefenen, volgde sluiting der vergadering. CORRESPONDENTIE Een Nieuw-Zeelandse brief van de fam. Tromop en een fragment uit Holtens His torie moest wegens plaatsgebrek tot het volgend nummer overslaan. W/ 1-N, 50. Kapitein Druppel was zoals gewoonlijk weer héél naar aan toe en mompelde op vakkundige wijze en met boos vertrokken gelaat over de rampzalige omstandigheden, waarin ze verkeerden. „Wat een be labberde positie voor een eerlijke zeeman!", zei hij steeds, „ik ga net als de kikkers winterslaap hou den!" Maar toen hij drie dagen achtereen in zijn kooi had doorgebracht, kwam hij mopperend weer te voorschijn en begon ongeduldig over het ijs te ijs beren. „Daar ligt mijn arme „Brulletje", jammerde hij, ,op een stijf geworden zee". Bloobeest en Pepito vermaakten zich echter best; ze hadden een spiegelgladde ijsbaan gemaakt gooiden elkaar met sneeuwballen en slobberden hete choco lademelk in de kombuis. En eigenlijk vonden ze het helemaal niet erg, dat de „Brul"' niet verder kon. Maar toen Pepito op een goede dag wat liep te slen teren, deed hij 'n belangrijke ontdekkingOn der de sneeuw lagen een heleboel dikke balken! „He", riep hij verrast, „ik heb het! Daar kunnen we de ra ce mee winnen! Wij maken schaatsen onder de ,Brul!" Kapitein Druppel kwam nieuwsgierig toelopen, Bloobeest liet zijn glijbaantje in de steek en toen Pe pito zijn plannetje had verteld, kende hun enthou siasme geen grenzen en sleepten ze met vereende krachten de zware balken naar de „Brul". „Haal jij hamer en spijkers Bloobeest", zei Pepito, „dan zal ik alvast de maat nemen". En weldra weergalmden de forse hamerslagen van Bloobeest door de ijle vries lucht. nen afzienbare tijd verbetering mag ko men. Van belang is dat de door de fokvereni- gingen te Holten, Markelo en Bathmen ge stichte K.I.-vereniging reeds blijk geeft goede resultaten te zullen afwerpen ge zien het drachtiglieidspercentage der ge dekte zeugen. Spreker deed o.m. de mededeling, dat op 18 mei te Goor en op 14 sept. te Raalte weer districtsfokveedagen zullen worden gehouden. In zijn jaarverslag wees de secretaris, de heer W. Rensen, er op dat het begin van 1959 voor de vai'kensmesterij nog goed was te noemen, maar dat de prijzen, voor al van de zware varkens, geleidelijk aan steeds slechter werden. De fokkerij heeft zich nog behoorlijk kunnen handhaven. Ex- was steeds voldoende afzet van biggen en ook voor goed fokmateriaal was steeds nog een weg te vinden, hoewel de export nogal eens hinder ondervond van de in de kring voorkomende varkensziekten. De kwaliteit van het fokmateriaal vertoont nog een stijgende lijn. De fokdagen heb ben dit wel bewezen. RESULTATEN K.I. Uitvoerig wordt in het verslag melding gemaakt van de vele voorbereidingen, wel ke waren verbonden aan de oprichting van de varkens K.I.-vex-eniging in samenhang met de runder K.I.-vereniging. Aan het bestuur dezer vereniging en haar mede werkers wordt dan ook dank gebracht voor de goede samenwex'king. Zoals het zich laat aanzien zijn de resultaten bevre digend, maar men zal het zonder de beer- houdex-s echter niet kunnen stellen, zo wordt door de secretaris in zijn verslag op- gexherkt. Welke de uiteindelijke resultaten zullen zijn zal de toekomst leren. Bij de bespreking van het jaarverslag werd nog de vraag gesteld waarom geen top-beer wer daan geschaft, waarop van de zijde van het bestuur werd geantwoord, dat de voorwaarden om tot aankoop van zo'n beer te geraken, onaanvaardbaar wa ren. Blijkens het verslag van de penning meester, de heer G. W. Baltus, bedroegen de inkomsten f 644.en de uitgaven f 588.02, zodat er een batig saldo was van f 55.98. De heren E Krikkink en B. Nikkels had den de bescheiden, blijkens het verslag van laatstgenoemde, in goede orde bevon den, zodat de penningmeester evenals de secretaris dank werd gebracht voor hun arbeid. Inplaats van de heer Krikkink werd tot lid van de kascommissie benoemd dc heer C. van de Berg. De heer J. Nijland bracht verslag uit als afgevaardigde van de laatste algemene vergadering van het vai'kensstamboek en de heer E. Jansen, die als bestuurslid af tredende was, werd met bijna algemene stemmen herkozen. Tot afgevaardigde naar de komende al gemene vergadering van het stamboek werd aangewezen de heer E. Krikkink en als plaatsvervanger de heer J. Veneklaas. LEZING VARKENSZIEKTEN Hierna was het woord aan de heer Van Bommelen, assistent bij de prov. gezond heidsdienst voor dieren, die een lezing hield over „Ziekten bij biggen en opgroei ende varkens". Spreker wees er in het begin van zijn inleiding op, dat de snelle toename van het gewicht bij een varken een geweldige prestatie betekent van het lichaam. De sterfte in de speentijd bedraagt gemiddeld 20 tot 25 Bij 51.000 fokzeugen, zoals die geteld werden, betekent dit een enor me schade in de opfoktijd. Het is van belang de jonge fokzeugjes zoveel mogelijk schraal op te fokken en te zorgen dat zij een goed ontwikkelde maag en darmenstel krijgen. Vooral de vi tamine A is belangrijk en is te verkrijgen door bijvoedering van kuilvoer, bieten en wortelen. Er zijn dit jaar veel biggen geboren met tekort aan vitamine A. De moedei'melk vormt het beste afweermiddel tegen ziek ten. Bloedarmoede komt zeer veel voor. Middelen hiertegen zijn vitamine A en ijzer en koper. Het kan ook zijn zinkgebrek. Uitvoerig heeft de heer Van Bommelen nog gesproken over de bestrijding van het besmettelijk hoesten, de schurftmijt, het voorkomen van wormen, varkenspest en Officiële publicatie Burgemeester en Wethouders van Hol ten zijn voornemens voor het zomersei zoen te verpachten de volgende stand plaatsen langs de openbare wegen voor IJSKARRETJES le op de Smidsbelt, 2e aan de Forthaarsweg bij steen 18, 3e aan het einde van de Forthaarsweg, tegenover de woning van de heer K. J. Tant, Look 92. De juiste plaats van de karretjes wordt door of vanwege de groepscommandant der rijkspolitie aangewezen-. De inschrijvers dienen er rekening me de te houden, dat de te plaatsen karretjes geen ontsiering van het dorp of van het landschap mogen opleveren. Zij moeten overigens ten genoege zijn van onderge tekenden. Inschrijvingen met opgave van tijds duur (in het seizoen) en pachtsom kun nen uiterlijk zaterdag 9 apx-il a.s. ter se cretarie worden ingediend. Vergunningen voor particuliere grond. De aandacht van belanghebbenden, die een vergunning tot het innemen van standplaatsen voor de verkoop van ijs e.d. wensen in te nemen op particuliere grond, wordt er op gevestigd, dat zij hiertoe eveneens uiterlijk zaterdag 9 april a.s. een verzoek hij het gemeente bestuur behoren in te dienen. Bij de beoordeling van deze verzoeken zal o.m. nauwlettend worden nagegaan of door het innemen van een standplaats verkeersbelangen zouden kunnen wor den geschaad. Holten, 30 maart 1960. Burgemeester en Wethoudex-s voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. ONTSTEKEN VAN PAASVUREN De Burgemeester van Holten vestigt de aandacht van belanghebbenden op het bepaalde in artikel 74a der Algemene Po litieverordening dezer gemeente, waarbij het zonder zijn toestemming verboden is in de open lucht paas-of kampvuren te ontsteken. Aanvx-agen om vergunnning voor het ontsteken van paasvuren moeten uiter lijk 9 april a.s. schriftelijk ter secx-etarie worden ingediend en een aanduiding be vatten van de plaats waar het vuur zal worden ontstoken. Aangezien de aanvragen door de brand weer moeten worden gecontroleerd, is het noodzakelijk, dat bovenstaande ter mijn stipt in acht wordt genomen. Holten, ,31 maart 1960 De Burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. ONTTREKKING VOETPAD AAN HET OPENBAAR VERKEER Burgemeester en Wethouders van Hol ten brengen ter kennis van belangheb benden, dat zij voox-nemens zijn de raad dier gemeente voor te stellen het Dorps pad I, gelegen in de Gaarden, kadastx-aal bekend: gemeente Holten, sectie F, on genummerd, aan het openbaar verkeer te onttrekken vanaf de Dorpsstraat (na bij café Maats) tot aan het Kosterspad (nabij het telefoonhuisje). Bezwaren tegen deze onttrekking kun nen binnen 14 dagen na heden schrifte lijk bij hun college worden ingebracht. Holten, 31 maart 1960 Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. UITLOTING EN RENTEBETALING OBLIGATIELENING 1952 GROOT f 60.000,- Burgemeester en Wethoudex-s van Hol ten maken bekend, dat in de openbare vergadering van hun college op 31 maart 1960 zijn uitgeloot de obligaties nrs. 21 en 33 van de obliga tielening 1952, oorspx-onkelijk groot f60.000,-. Het bedrag dezer obligaties is op 1 mei a.s. betaalbaar gesteld bij de gemeente ontvanger tegen inwisseling van de uit gelote obligaties. De rente van deze lening is op 30 april a.s. betaalbaar tegen inwisseling van ren te-coupon nr. 8. Holten, 1 april 1960 Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. spoelwormen, waarna de voorzitter hem dank bracht voor zijn causerie. Door een der aanwezigen werd nog ge ïnformeerd naar de gang van zaken bij de gezondheidsdienst ten aanzien van de beer- houders. Reeds thans is het noodzakelijk, dat deze bedrijven zijn aangesloten bij deze dienst, zo werd medegedeeld. In verband met opmerkingen betreffen de de benoeming van een inseminator heeft het bestuur de gang van zaken na der toegelicht en de nodige opheldering gegeven. Door de heer A. Schipper werd aangeno men het ophalen van de contributie.

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 2