Kou "fellilti 'MSB AKTIEVE JEUGD WMSmm jaarfeest CJ.V. „Dorp" Koop nü 1VOROL Causerie door Dijkerhoekse plattelandsvrouwen Receptionistes voor de Ghana Airways Jaarvergadering Ghr. lend van Overheidspersoneel Huidgenezing IJ8;iV - fg§ |p 1 1 BOER Iwartboiite-Fokkerij bekte vooruitgang Ontspoord No. 11. Jaargang 12 (Tweede Blad). ZATERDAG 19 MAART 1960 HOLTENS NIEUWSBLAD De vorig jaar ontstane C.J.V. heeft dins dag 8 en woensdag 9 maart op een vlotte en prettige wijze haar jaarfeest gevierd. De leiding berustte bij mevr. Jalink en de heer A. Westerik. Mevr. Jalink, die de opening verzorgde, had als bijbeltekst ge kozen Col. 3 17: „En al wat gij doet met woord en werk, doet het alles in de naam des Heren Jezus, God, de Vader dankende door Hem". Zij legde speciaal de nadruk op de blijdschap, waarin ieder mens Gods werk mag doen, waaruit de verantwoor delijkheid voor de naaste voortvloeit. Het programma voor de pauze werd op een vlotte wijze gebracht. Bertha Brink man en Bert Klein O vink zongen: „Zeg niet nee, maar ga mee, naar de C.J.V.". Berend Jan Oolbekkink kreeg de lachers op zijn hand met zijn voordrachten in het dialect. NIEUW DEBUUT TEGAHAJA'S De Tegahaja's, waarvan een aantal oudere leden zich hebben teruggetrokken, kwamen met een geheel nieuw program ma uit de bus, zij deden dit op voortref felijke wijze. Zowel muziek als zang ston den op hoog peil. De wekelijkse repetities onder leiding van de heer Spakman wier pen deze avond vruchten af, getuige het daverend applaus, dat zij oogstten. Onder leiding van Dineke Voordes (1ste avond) en Janny Paalman (2e avond) mochten enkele aanwezigen uit de zaal hun verkoopprestaties meten, hetgeen grote hilariteit verwekte. Jan Steunenberg en Jan Pasop bege leidden de samenzang van bekende lied jes. De „recrutenopleiding" bracht de lach spieren danig in beweging, vooral toen de „recruten" rechtsomkeert maakten en er „Pauze" op hun rug stond te lezen. De eerste avond werd het jaarverslag in schetsvorm gebracht, hieruit bleek, dat de groep momenteel 44 leden telt en dat men wekelijks intens en goed bezig is. TONEEL Na de pauze werd het toneelstuk „Mij komt de wrake toevoor het voetlicht gebracht. Het stuk toont ons het gezin van de tabakshandelaar Geerels. Zowel Geerels als z'n vrouw zitten in de ban van het geld. Hij gaat zover dat hij in de oorlog zijn eigen compagnon verraadt. Mevrouw knoopt' vriendschap aan met een freule, die echter een oplichtster blijkt te zijn als de echte freule verschijnt. Opa Geerels ziet de zaak donker in en het blijkt donker te worden als de ex-compagnon terugkeert uit de Russische krijgsgevangenschap. De kinderen komen nu ook achter het ver raad van hun vader. Compagnon Bob Sanders heeft in het concentratiekamp echter geleerd, dat men niet te vlug z'n naaste moet veroordelen. Hij laat het recht niet gelden, maar zegt: „Mij komt de wrake toe... ik zal het ver gelden", spreekt de Heer. Het stuk werd ondanks 6 debutanten op een gave wijze vertolkt. De rollen wa ren als volgt verdeeld: Koenraad Geerels, Henk Paalman; mevrouw Geerels, Ma- rietje Traanman; Bob Sanders, Ap Elber- sen; de onechte freule, Dine Voordes; Freule de Bruyn van Sevenum, Dika Deijk; Inspecteur Fijnaert, Frits Weijers en Jeannet het dienstmeisje, Dinie Tij man; de dochters Wanda en Beppy, Ria Wansink en Dikie Scheperman; de zo nen Luuk en Kees, Bert Klein Ovink en Wim Aaltink; Else, verloofde van Luuk, Hanneke Veneklaas, en Opa Geerels, Henk Paalman. Dubbele tuben; Voordeliger prijs. Uw tanden vragen het beste. Voor de afdeling iDijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen sprak maandag in café „Het Bonte Paard" in de maandelijkse bijeenkomst mevr. H. Pere- laer-Parfumeur, psychologe te Hengelo over het kind. Haar causerie handelde voornamelijk over het schoolkind, waarbij zij er op wees, dat beginnelingen nog niet altijd schoolrijp zijn en dat het dan beter is om in overleg met de schoolarts een jaar met het naar school zenden te wachten. De televisie vormt het probleem van de dag, waarvan verschillende kinderen met het leren de dupe worden. Het volwassen worden van de kinderen gaat dikwijls met moeilijkheden gepaard, die dan verkeerd worden aangepakt. De ouders dienen in die periode hun kinde ren met veel takt te benaderen. Het was een leerzame avond, waarvoor jammer genoeg te weinig belangstelling bestond. Na de pauze werden door mevr. Pere- laer tal van vragen, beantwoord, waarna de presidente, mevr. M. Reilink-Kers, haar dank bi-acht voor haar leerzame causerie. Lezing over Arabië en Israël n pljo W9Q* wrijven met OAMPO De leden van de afdeling Holten van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel kwamen woensdagavond in jaarvergade ring bijeen in gebouw „Rehoboth". De voorzitter, de heer J. Louwerse, opende deze bijeenkomst met gebed, na dat gelezen was 1 Corinthe 1 18-25. Hij sprak hierna een kort woord van welkom, waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot de Hoogedelgestrenge Heer D. v. d. Meulen te Gorssel, oud-gezant van Saoedi-Arabië. Nadat de heer Louwerse de aanwezi gen een mooie avond had gewenst, werd het woord gegeven aan de spreker, die een boeiende en leerzame lezing hield over het onderwerp ^Arabië en. Israël". Een moeilijk en ernstig onderwerp, zo begon spreker, dat ons allen ter harte gaat, 't zij dat wij er meer of minder van weten. Helaas is de voorlichting over de ze materie veelal zeer eenzijdig. Professo ren, dominé's en archeologen hebben Pa lestina bezocht en om zich heen gekeken in grotè verbazing en diepe bewondering. Om echter een juist inzicht te krijgen is een bezoek van enkele maanden ten enen male onvoldoende. Men ziet dan slechts de ene zijde van het beeld. Voor het ge ven van een inzicht moet men vele jaren onder deze volken hebben geleefd en moet men de Bijbel kennen en langs de klassieke Bijbelse weg moet men de pro- De oud-papieractie van de Dorpsschool leerlingen bracht in ongeveer 4 dagen f336.40 op. De hele voorraad woog 8410 kg. Het personeel der school had bij ont vangst de ingeleverde stapels per decime ter gewaardeerd met een bonnensysteem. Er werden kaartjes gegeven ter waarde van 1, 5, 10 of 50 punten. Na de actie kon den deze bonnen ingewisseld worden te gen „Certificaten van verdienste", le, 2e of 3e graad. De jeugd was hier zeer blij mee. Menig certificaat kreeg een ere plaats thuis. Elk exemplaar was voorzien van de handtekeningen van alle leerkrach ten. Er verhuisde zelfs een certificaat in... de brandkast! Henkie Dijk had een stapel papier ter hoogte van 6.30 m., Henk Schoneveld bracht 5.60 m. aan, Dinie Klein Teeselink 5.50 m. Certificaten le graad werden uitgereikt, gerangschikt naar prestatie, aan: Henkie Deyk, Henk Schoneveld, Dinie KL Teese link, Henk Podt, Fimke van de Boven- kamp, Henk Vincent,. Kees van de Boven- kamp, Jan van Bruggen, Dirk Wolters, Ineke Wansink, Herman Aaftink, Mieke Enklaar, Hieke Brouwer, Ineke Kevelam, Wilco Dikkers, Dinie Luggenhorst, Jan Sinnema, Willemien Tuller. Certificaten 2e graad aan: Henk Meer man, Joke Muller, Jan Wissink, Joop Nij- land, Johan Broekmaat, Dirkje Aaftink, Jan Beltman, Nellie Krekel, Jan Jansen, Wim Kettelarij, Nellie Tiekink, Herman Gazan, Gerard Huiskes, Jan Müller, Het- tie Dolman, Alie Veneklaas, Jopie Ver waal, Gerda Vosman, Henk Konijnenberg, Derk Tiekink, Gerrie ten Dam, Wim van Beek, Wilco Veneklaas, Oky Weijl, Arie Wennekes, Jan Dangremond, Herman ten Dam, Toosje ten Dam. Certificaten 3e graad aan: Gerard ter Harmsel, Wim Schutrups, Mientje Stege- man, Alie Tiekink, Jan Aaftink, Jan Al- bert van den Bos, Dikie Broekhuis, Toon tje Geesing, Dick Meerman, Albert Vuk- kink, Jan A. Wechstapel, Ab Hoefman, Henk Paalman, Dinie van Schooten, Di- nant ten Velde, Wim Derksen, Henk Koopman, Alie Markvoort, Minie Meester- berends, Wim Schooien, Henk Hoefman, Dinant Markvoort, Berend Bronsvoort, Ri- kie Bronsvoort, Gerda van de Goot, Johan Hofman, Herman Kalfsterman, Gerrit Koopman, Joke ter Maat, Truida Mege- link, Minie Nieuwenhuis, Jan Schuitert Dzn., Jannie Slot, Truus Veenstra, Willie Vruggink, Jan van Zon, Johanna Hofman, Hermientje Koopman, Annie Meerman, Dinie Oolbekkink, Gerrie Oolbekkink, Di nie Pieffers, Jannie van Zon, Berrie Enk laar, Joke Fuit, Johan den Heijer, Jan Hospers, Janna Kettelarij, Annie Koop man, Gerrit Koopman, Johan Meerman, Rilde Meerman, Ria Rozendom, Jan Schui tert Gzn., Hennie Willems, Willemien Bargboer, Barbara Bekkering, Johanna Bekkernens, Jaap Broere, Egbert Klou- wen, Gerda Lammers, Jannie Podt, Hen drik Schorfhaar, Herman Schorfhaar, Frans Visser, Herman Vosman, Carel Bekkering, Tineke Bolink, Mientje Goor- man, Willie Kettelarij, Dina Maats, Betsie Maneschijn, Johan Meerman, Bertha Schooien, Hennie Stoevenbeld, Abbie Klein Velderman, Appie Aaftink, Jan Arfman, Gerrit Bosman, Joke Denekamp, Willie Denekamp, Albert Hofman, Minie Hon- coop, Gretha Kromdijk, Eggie Meinsma, Gerrit Oosterveld, Carla Oplaat, Jan Struik, Johan Struik, Joke Tempelman, H. Tempelman, Jan Trekop, Wim Tuitert, Dries Willems, Ab Wittenberg. Verder werden nog wel 100 „Bewijsjes van verdienste" uitgereikt, waarop ook het aantal ingeleverde bonnen stond ver meld. Inmmidels is de „Kelderactie" ingezet, waarbij ledige flessen worden ingezameld, die waarde hebben voor de verkoop. In 2 x een half uur verzamelen kwamen er reeds 1144 flessen binnen. Er wordt een bon ter waarde van 1 punt per cent statie geld voor toegekend. Na 2 x een half uur inleveren bezat een enkele leerling al meer dan 1000 punten! Huidzuiverheid Huidqezondheid Puistjes verdrogen door Purol poedei blemen benaderen, die zich in de loop der eeuwen hebben voorgedaan en eveneens geldt dit voor de hedendaagse moeilijkhe den. Wij moeten hierbij vooral niet ver geten, dat God tegen Abraham heeft ge zegd: „Den zoon der slavin zal Ik tot een volk stellen, omdat hij uw nakomeling is" en in de woestijn van Berseba, waar Ha- gar rondzwierf met Ismaël, sprak de en gel Gods van de hemel tot de uitgedre venen: „Vrees niet, want God heeft naar de stem van den jongen gehoord, daar waar hij is. Sta op, neem den jongen op erj houd hem vast met uw hand, want Ik zal hem tot een groot volk stellen". Uit voerig stond spreker stil bij de lange en moeilijke weg, die moest worden afgelegd voordat de staat Israël werd gesticht. Een eigen staat, waar de Joden niet veilig zijn en waar ze het geluk, niet zullen vinden. Het ware geluk zal dit oude volk alleen vinden als het met oprecht berouw terug keert tot de God der vaderen, zo besloot de heer v. d. Meulen zijn met intense aandacht gevolgde lezing. De heer v. d. Meulen vertoonde hierna nog een aantal prachtige kleurendia's over het Heilige Land en hij gaf hierbij een duidelijke toelichting. De heer Lou werse was ongetwijfeld de tolk van alle aanwezigen, toen hij een hartelijk woord van dank sprak tot de heer Van der Meu len. Na de pauze, waarin getrakteerd werd op koffie met gebak, las de secretaris, de heer W. van Diepen, de notulen en hij bracht tevens het jaarverslag uit, waar uit oun. bleek, dat het ledental gelijk was gebleven, n.l. 19. Blijkens het financieel verslag van de penningmeester, de heer B. J. Meyer, kon het boekjaar 1959 wor den afgesloten met een batig saldo van f92,98. De commissie voor kascontrole, die bestond uit de heren C. Dijkstra en D. J. Pekkeriet, had boeken en bescheiden in orde bevonden. Voor leuke afwisseling tussen de verschillende agendapunten zorgde de heer Jan Oosterkamp. Na een kort slotwoord door de voorzitter werd deze geslaagde jaarvergadering door de heer H. Brands met dankgebed geëindigd. j&SSgL f.f.'u» Janet Ntansah (links) en Jemima Adu- sa worden met zes andere Ghanese meisjes door Margaret Wood (rechts) opgeleid tijdens een veertiendaagse cursus op de Cherry Marshall model school in Londen. De acht meisjes zijn de toekomstige receptionistes van de Ghana Airways en zullen twee maan den in Engeland blijven. Na de school volgt een cursus op het vliegveld van Londen. Na haar terugkeer* in Ghana zullen de meisjes op de diverse vlieg velden in dat land worden geplaatst. Voor de DEMONSTRATIE MET KUNSTMEST STROOIERS Op maandagmiddag 21 maart a.s. wordt op een terrein van de fam. Lammertink en Keuper aan de Holterweg te Markelo een demonstratie gehouden met kunst meststrooiers. Het terrein is gelegen tegenover het vroegere terrein van „Gouden aren". De demonstratie begint om 2 uur. Naast de demonstratie met de verschil lende machines zullen deze ook bekeken worden en de mogelijkheid van schoon maken worden beoordeeld. Door een deskundige zal een toelichting worden gegeven. Met de volgende machines zal op het terrein gewerkt worden. 1. Standaard machine. Een schotelstrooier van de Coöp. Kring Markelosebroek. 2. Aanbouw kunstmeststrooiers, a. Vicon Lely Pendelstrooier. 3. Getrokken strooiers van het aanbouw- type. a. Lely Centrifugaalstrooier; b. Vicon Lely Pendelstrooier; c. Rogo Centrif ugaalstrooier; d. N.M. Centrifugaalstrooier met 2 schijven. Rijkslandbouwconsulentschap, Hengelo. Techn. Commissie v. d. Landbouw, Markelo. Dinsdagavond van de vorige week ver gaderde de fokvereniging „De Fries-Hol landse" in café Kalfsterman. De voorzit ter-, de heer H. W. Veneklaas, heette allen hartelijk welkom; in 't bijzonder de spre ker, de heer B. Oosterveld, inspecteur van het NRS te Zwolle. Deze werd na het le zen der notulen van de vorige vergade ring direkt het woord verleend. Spreker hield eerst een korte beschou wing over de stand van de zwartbont- fokkerij in Drente en Overijssel. Op de in september 1959 gehouden NRS-ten- toonstelling te Den Bosch viel 60 pet. der eerste prijzen in Drente en Overijssel. Vooral de stieren uit genoemde provin cies gaven de toon aan. De vrouwelijke dieren waren minder van gehalte. De pro- duktie van de dieren in Drente en Over ijssel ligt lager dan in andere provincies. Hierin is volgens de heer Oosterveld nog al verbetering te brengen vooral door eén betere bedrijfsvoering. De fokkerij kan met een beetje geluk ook in deze pro vincie veel sneller vooruitgebracht wor den indien men zijn dieren laat bevruch ten door stieren, welke wat bloedopbouw en exterieur betreft, bij de koeien passen. Hieraan komt kennis en vooral liefde voor de fokkerij te pas. Men dient de af stemming van zijn eigen dieren, maar ook van de te gebruiken stieren te kennen over minstens drie geslachten. Voor het dekseizoen dient een schema opgesteld te worden voor de te gebruiken stieren bij verschillende koeien. De spreker beant woordde verschillende vragen. Uitvoerig werd nog stilgestaan bij de export van fokvee. Door het benoemen van een hoofdvertegenwoordiger voor Drente en Overijssel is dit nu goed geregeld. Door de voorzitter werd de spreker dank gebracht voor zijn komst naar Hol ten en vooral voor zijn duidelijke lezing. Hierna werd het huishoudelijk gedeelte afgehandeld. In plaats van het aftredende bestuurslid, de heer H. W. Veneklaas, werd gekozen de heer M. Stegeman. Door de secretaris, de heer G. Meijerman, werd de heer Veneklaas dank gebracht voor zijn werk als bestuurslid en voorzitter der vereniging. De penningmeester, de heer G. J. Klaas- ses, bracht vervolgens verslag uit van de financiële toestand der vereniging. De kascommissie bracht bij monde van de heer J. H. Veneklaas Slots verslag uit; alles werd akkoord bevonden en de pen ningmeester werd dank gebracht en de charge verleend. Hierna werd door de controleur ver slag uitgebracht van de werkzaamheden. De gemiddelde produktie was weer iets hoger dan het vorig jaar. Na de rondvraag, waarin werd medege deeld, dat de leden ook van de stieren van de KI-vereniging Hellendoorn ge bruik kunnen maken, sloot de voorzitter de vergadering. Raadsvergadering verzet De voor vrijdagavond aangekondigde raadsvergadering is verzet naar maandag middag 5 uur. Er zal een informele bijeen komst aan vooraf gegaan, waarin drs. W. G. van Dobbenburgh, bedrijfseconoom van het E.T.I.O. voor de raadsleden en de le den der industriecommissie een korte in leiding zal houden over de werkzaamhe den van het Econ. Technologisch Instituut te Zwolle. EEN JAAR VRIJGESTELD De dienstplichtige van de lichting 1960 Js. Boode, Espelo 49, is een jaar vrijgesteld van de dienstplicht wegens persoonlijke onmisbaarheid. („Bad Boy") Men schrijft ons: Het is met trots, dat de Vereniging Rek- kense Inrichtingen deze buitengewoon spannende film aankondigen. Het is de geschiedenis van een „slechte jongen". Hij wordt gezocht voor tientallen misdrijven, berovingen en tenslotte voor moord. Ver oordeeld tot langdurige gevangenisstraf is het slechts na grote moeite dat het de direkteur van een opvoedingsinrichting gelukt hem in zijn inrichting te plaatsen. Doch wat men ook probeert, de jongen blijft door en door slecht, onhandelbaar, onbetrouwbaar, ruw. „Ontspoord" (Bad Boy) is een film met grote conflicten en aangrijpende gebeur tenissen, subliem gespeeld en; van voor treffelijke kwaliteit. Er wordt veel gesproken over de toe nemende jeugd-criminaliteit en de „jeugd van tegenwoordig". Ieder die het wél meent met deze jeugd (en wie doet dat eigenlijk niet?) moet deze Amerikaanse film gaan zien. Kennisname van deze film kan onze inzichten verdiepen. De Propagandadienst van de Vereniging Rekken,se Inrichtingen, heeft beslag op de ze film weten te leggen. Zij komt deze film vertonen op vrijdag 25 maart I960 des avonds om 8 uur in gebouw „Irene" te Holten. Toegang wordt alleen verleend aan per sonen boven de 18 jaar. Toegangsprijs f 0,90. Kaarten zijn voor uit verkrijgbaar bij: Fa. H. Roelofs, ma- nufacturenhandel, Dorpsstraat 40 en M. W. Drent, kapper, Oranjestraat 18. KINDERFILM En wie zijn kinderen eens echt wiyaten genieten) van een heerlijke film, verzuime niet hen te sturen naar de jeugdvoorstel ling, die in hetzelfde gebouw om 4 uur wordt gehouden. De toegangsprijs voor de ze jeugdvoorstelling bedraagt slechts f 0,40. Vertoond zal worden: „De Geheim zinnige Wildstroper", een prachtige film vol humor, aktie en spanning. Geheel op genomen in de Oostenrijkse Alpen. Bij zonder mooie natuuropnamen! Het is een „Arthur Rank" film, dus verantwoord amusement voor jong en oud! Fijn voor programma met tekenfilms, „Dik en) Dun" etc.

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 5