Uitstekend concert van H.M.V» Hollende paarden Filmavond „Bergruiters" Viermaal ZN SOU „Minder moeite, meer resultaat" Kapitaalswerken in 1960 avonturen van KIJK EENS wat een goede aanbiedingen in de advertenties staan Woensdagavond werd in zaal Amicitia /door de Holtense Muziekvereniging HMV een concert gegeven, dat uitstekend ge slaagd mag heten. De zaal was tot de laatste plaats bezet, toen om kwart voor acht de voorzitter van HMV, de heer A. Westerik, een kort woord van welkom sprak, waarin hij zich in 't bijzonder richtte tot burgemeester en mevrouw Enklaar, wethouder D. J. Wansink, de gemeente-secretaris de heer G. J. Langenbarg, en tot de afgevaardig den van de verschillende verenigingen uit Holten en de zusterverenigingen uit de omgeving. De heer Westerik sprak verder een har telijk woord van dank tot de donateurs voor de financiële steun, die in het afge lopen jaar weer werd verleend en tot het gemeentebestuur voor de ontvangen sub sidie. AFWISSELEND PROGRAMMA. Dirigent Jan Diepenveen had een zeer verantwoord programma samengesteld, waarop geen moderne muziek voorkwam. Het was een programma dat iedereen aansprak en prettig in het gehoor lag. Het korps opende met de bekende mars „Sons of the Brave" van Bidgood en de wijze waarop deze mars werd gebracht, hield een belofte in ten opzichte van het verdere gedeelte van het programma en deze belofte hebben korps en dirigent ten. volle ingelost. Het 2e nummer: „Orpheus in de onder wereld" kwam prima door en het storm achtig applaus, dat losbarstte, sprak dui delijke taal. Wim van Geenhuizen, die wegens plotselinge verhindering van de heer H. Stukkers op de sopraan-sax een zware solopartij moest vertolken, deed dit op sublieme wijze en hij oogstte een welverdiend applaus. Hierna werd gespeeld „Les Cloches de Corneville", een selection van Planquette- Jakma, een iets minder bekend werk, dat niettemin zeer werd gewaardeerd. In de hymne „Harre meine Seele" (melodie gees telijk lied „Als g' in nood gezeten) van E. Ruh was de nuancering heel goed, de mo dulaties werden vlot en zuiver geblazen. Een uitstekende vertolking kreeg ook de 3-delige suite „A Holiday" van Eric Ball. De delen waren Allegro, andante en al legro brillante. Evenals Offenbach's „Or pheus" verwierf dit nummer een langdu- dig applaus. Heel goed werd ook vertolkt „Die Czardas Fürstin" van de Hongaarse operette-comp'onist E. Kalman in een ar rangement van Mellema. „H.M.V." be sloot met de pittige mars „Chef de corps", of beter gezegd: dacht te besluiten met deze mars, doch de ovatie, die werd ge bracht, dwong tot een toegift, waaraan natuurlijk werd voldaan. Na afloop van het muzikale gedeelte zong men in verband met de verjaardag van prinses Marijke met begeleiding van het muziekkorps het Wilhelmus. BURGEMEESTER SPRAK DANKWOORD Burgemeester mr. W. H. Enklaar bracht in een korte toespraak dirigent en korps dank voor het prachtige concert en wees op de belangrijke plaats, die H.M.V. in de Holtense gemeenschap inneemt. In het afgelopen jaar werd vele malen weer een beroep gedaan op onze muzikanten en altijd waren de H.M.V.-ers present om mu zikale luister bij te zetten aan de verschil lende evenementen, jubilea enz. enz. Het gemeentebestuur is zich ten volle bewust van het grote belang van een goed muziekkorps en zal ook in de toekomst naar vermogen het korps financieel blij ven steunen. TONEEL TOT BESLUIT Het tweede deel van de avond werd ge vuld door de Chr. Toneelvereniging „V.I. O.S." uit Nijverdal, die een opvoering gaf van het blijspel in drie bedrijven: „Wij ko men niet uit met ons pensioen" van de auteur Fritz Wempner en vertaald door Jac. Kremer. Het bestuur van „H.M.V." heeft met de keuze èn van dit stuk èn van de vereniging een goede beurt gemaakt, want het gebodene werd door de bezoe kers bijzonder op prijs gesteld. Overigens werd het al spoedig duide lijk, dat „VIOS" een vereniging is met ge routineerde krachten, hetgeen ook niet te verwonderen is, als men weet dat deze to nelisten jaar op jaar in het Nijverdalse openluchttheater, in samenwerking met de V.V.V., openluchtspelen brengen, die de afgelopen zomer b.v. door meer dan 6000 bezoekers werden bijgewoond. „Wij komen niet uit met ons pensioen" vertelt van een bejaard echtpaar, dat, zo als de titel reeds zegt, niet uitkomt met het pensioen en daarom een kostganger wil nemen. Het worden er echter twee, een jongedame en een jonge heer. Het wordt voor dit tweetal verborgen gehou den, dat ze beide hetzelfde kosthuis heb ben, waardoor de meest dwaze en verma- kelijkste situaties ontstaan. Bovendien is het de auteur gelukt het publiek voortdu rend in spanning te houden over de vraag, hoe de moeilijkheden zullen worden opge lost. Het bejaarde echtpaar Groendijk kreeg een uitermate goede vertolking door de heer G. J. Hekman en mevr. Reijn- ders-Slettenhaar. Vooral de heer Hekman, in de wandeling August, is er in geslaagd iets bijzonders van zijn rol te maken. De bovenbuurman Frederik Sprot (Wim Tor- nij) verdient al een even forse pluim voor zijn kostelijk spel, vooral in de „schreeuw- scenes" met zijn onzichtbare vrouw. Dick Mondeel als de jonge huurder Klaas en zijn tegenspeelster Dini Hengst man als Lies bleken uitstekend op elkaar ingespeeld terwijl Mart Scheppink als de groente- en fruitgrossier Jacob Jager goed spel te zien gaf maar o.i. een te jonge in druk maakte. Gerrie Dekker speelde heel verdienstelijk en hetzelfde mag gezegd worden van Gé de Ruiter, die was wat ze moest uitbeelden: een jaloerse, hautaine mevrouw Bolmeijer. De grime was verzorgd door toneelkap per Bosch. Jelle de Jong verzorgde de to neelaankleding, terwijl de regie in handen was van de heer W. Poorterman. De heer Westerik was ongetwijfeld de tolk van allen, toen hij na een daverend applaus nog een hartelijk dankwoord sprak. Woensdagmiddag omstreeks kwart over één ging het paard op hol van de land bouwer, de heer M. Stam, die momenteel in het ziekenhuis in Enschede vertoeft, toen diens knecht, de heer P. Prins, daax-- mede van de Holterberg kwam rijden. Het verschrikte dier, dat blijkbaar het in span op de hakken gekregen had, rende met de lege wagen achter zich aan de Mo- lenbelterweg af en kwam juist tegen de oostelijke muur van de spoorwegviadukt tot stilstand, doordat de wagen vastliep tegen het witte verkeershek, dat daar pas geplaatst is. Het kwam daardoor nog net niet met de drukke verkeersweg in aan raking. Het hekwerk en de richtingaan wijzer met de hotelnamen werden bescha digd. Paard en wagen kwamen er zonder kleerscheuren af. Donderdag tegen de middag sloeg in de Stationsstraat het paard op hol van de melkrijder, de heer J. Hoe vink van de Borkeld, die juist de melk afgeleverd had. Het dier rende dwars de drukke Dorps straat over, raakte op de Larenseweg nog net even een andere melkwagen en kwam pas in de Tuinstroat bij de Dorpsschool tot stilstand. Onderweg waren alle bussen met ondermelk en karnemelk van de wa gen gerold en her- en derwaarts ver spreid terecht gekomen. Ook hier ging alles wonderlijk goed en kregen paard en wagen weinig averij. De oversteek naar de Larenseweg had, gezien het drukke verkeer, wel anders kunnen uitpakken. Het ging allemaal nog net goed. Kollekte Tuindorp-Oostzaan Voor de geldinzameling ten behoeve van de door de overstroming getroffen bewoners van Tuindorp-Oostzaan is nog een bedrag van f 46 binnengekomen, zo dat de collecte in totaal heeft opgebracht f 1017,22. Het bestuur van de afd. Holten van het Ned. Roode Kruis verzoekt ons de milde gevers, het onderwijzend personeel en de schooljeugd hartelijk te bedanken voor het welslagen van deze collecte. Holten kreeg 14 woningwet woningen toegewezen De Overijsselse gemeenten hebben van Gedeputeerde Staten in hun gewest de subsidietoezeggingen ontvangen voor de woningwetbouw in het jaar 1960. Holten mag 14 woningen bouwen in deze sector, waarvan 1 woning nog een restant is van de toewijzing over 1959. Gezien de toewijzingen aan andere ge meenten o.a. Diepenveen met 12 wonin gen, Dalfsen met 12 woningen, Markelo met 4, Tubbergen met 10 en Ommen met 16 woningen, komt Holten er ook dit jaar met 14 stuks niet slecht af. Er zit muziek in onze plaats en dat de monstreert zich ook door deze woning wetwoningtoewijzing. Door het bestuur van de landelijke Rijvereniging „Bergruiters" is op vrijdag 4 maart in hotel Vosman een filmavond belegd, waarop o.m. zal worden ver toond de prachtige kleurenfilm „Onze ponyclub in actie". Deze film werd in de afgelopen zomer gemaakt door de Hengelose cineast Kleinstra, doch kan pas nu in Holten worden vertoond, aangezien de film voor vertoning in West-Indië ter beschikking was gesteld voor het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Het Chr. Weekblad „De Spiegel" heeft onlangs een reportage gewijd aan de Bergruiters ponyclub en aan deze film. Verder zal deze avond een komische film worden vertoond met in de hoofd rollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Leden erf donateurs kunnen kaarten a f 1-afhalen in hotel Vosman, van dins dag t.m. zaterdag 27 febr. Niet afgehaalde kaarten zullen vanaf maandag 29 febr. f 1.25 kosten en zijn dan ook beschikbaar voor belangstellenden. Lezing over de kankerziekte Op uitnodiging van de afdeling Dijker- hoek van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen zullen dokter C. H. Rietdijk, alhier en zr L. C. E. F. Loeff, districts verpleegster voor de kankerbestrijding te Almelo, maandagavond in café ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek een lezing houden en voorlichting geven over de kanker ziekte. Het is bij deze gevreesde ziekte vooral van belang haar vroegtijdig te onderken nen. Hoe dit mogelijk is zal op deze avond zeker onder de aandacht van de bezoe kers en bezoeksters worden gebracht, want de bijeenkomst is voor iedereen toe gankelijk. Niemand verzuime dan ook haar te bezoeken, indien men daarvoor in de gelegenheid is. Op initiatief van de Chr. Gem. Zangver eniging „Soli Deo Gloria" zal op dinsdag 1 maart a.s. in zaal „Amicitia" een zang en toneelavond worden gehouden ten bate van de bekende aktie „Vier maal Z..N" (Bouw van een diaconessenhuis in Para maribo). Medewerking zal worden ver leend door „HGK", „Soli Deo Gloria", het jeugdkoor van „Soli", de ontspanningsclub „COC" met het blijspel „Professor Daan- tje" en de heer G. Landeweerd die enkele liederen zal zingen met pianobegeleiding van mevr. Schuppert-Stokkers. Voor de Landbouwfilm over vereenvoudiging van de arbeid „Minder moeite, meer resultaat". Dat is de titel van een nieuwe geluidsfilm van het Ministerie van Landbouw en Vis serij, die bij de landbouwvoorlichting zal worden gebruikt. De film, die beoogt het begrip vereen voudiging van de arbeid meer ingang te doen vinden, is vervaardigd door de N.V. Mirror-Film te Amsterdam en is onder supervisie van de Afdeling Voorlichting van het Ministerie tot stand gekomen in samenwerking met Wageningse specialis ten op het gebied van de arbeidsmetho- diek en met rijkslandbouwconsulenten. „Minder moeite, meer resultaat" is ge richt op verbetering van de organisatie van de arbeid op het landbouwbedrijf, op eenvoudiger en doelmatiger arbeidsme- thoden, op betere arbeidsomstandigheden tevens. Praktisch op elk bedrijf kunnen in de organisatie van de arbeid verbeteringen worden aangebracht, die doorgaans de vrucht zijn van logisch denken en het breken met oude gewoonten en lang niet altijd met belangrijke investeringen ge paard behoeven te gaan. De film behan delt enkele als voorbeelden bedoelde ge vallen en doet een beroep op het gezonde verstand van boer-bedrijfsleider om cri- tisch te staan tegenover elke handeling, elk onderdeel van organisatie van de ar beid op het bedrijf. „Minder moeite, meer resultaat" kan bij de Afdeling Voorlichting van het Mi nisterie van Landbouw en Visserij voor vertoning worden aangevraagd. In het schrijven, waarbij burgemeester en wethouders van Holten eind december de begroting voor het dienstjaar 1960 aan boden, deden zij de mededeling, dat de raad nog nadere voorstellen zouden berei ken betreffende in dit jaar uit te voeren kapitaalswerken. Met het oog op de be schikbare middelen en de urgentie van de uit te voeren werken, moest eerst de no dige prioriteit worden vastgesteld. Met het oog op de maandagavond te houden raadsvergadering doet het college thans het voorstel om de volgende objec ten in 1960 uit te voeren: 1 Riolering en herbestrating van de Kerkstraat f 32.300,- 2 Bouw muziektent 22.000,- 3 Bouw informatiebureau ten behoeve van de VVV 9.500,- 4 Verharding en riolering Sparrenweg 32.500,- 5 Betegeling gedeelte schoolplein o.l. school Espelo 1.350,- 6 Aankoop handwerkkast ten behoeve van deze school 525,- 7 Verlichting van de Sparrenweg en gedeelte Raalterweg 4.470,- 8 Verharding Weversweg- Pasmansweg 185.000,- 9 Bouwrijp maken gronden complex Raalterweg 24.300,- Bux'gemeester en Wethouders verzoe ken de raad hiervoor de benodigde kre dieten beschikbaar te stellen. Officiële publicaties HERHAALDE BEKENDMAKING Aangifte hondenbelasting 1960 Houders van honden in de zin van de verordening op de heffing van honden belasting in deze gemeente wordexx op hun vex-p lichting van het hebben van hon den elk jaar aangifte te doen vóór 1 maart a.s. op dinsdag- of donderdagvoormiddag ter gemeentesecretarie (afdeling finan ciën, boven). Betaling der belasting dient gelijktijdig te geschieden ten kantore van de ge meente-ontvanger. De aandacht wordt daarbij gevestigd op de volgende bepalingen: le. onder het verlaagde tax'ief vallen en kel honden, uitsluitend gehouden ten dienste van de landbouw of enig be drijf van nijverheid of ter bewaking van gebouwen of erven; 2e. zij, die in de loop van het jaar hou der van één of meer honden worden of zij wier hond in de loop van het jaar een bestemming krijgt, niet ge noemd onder ten le., zijn verplicht daarvan binnen 14 dagen aangifte te doen ter gemeentesecretarie; 3e. in geval van verzuim van tijdige aan gifte of in geval van een onjuiste aan gifte kan, ongeacht de mogelijkheid van strafvervolging, de aanslag wor den verviervoudigd. Holten, 19 februari 1960. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. VERKOOP COMPOST WATER ZUIVERINGSINSTALLATIE Burgemeester en Wethouders van Hol ten zijn voornemens bij inschrijving te verkopen de aanwezige compost bij de waterzuiveringsinstallatie. Gelegenheid tot bezichtiging van de verschillende percelen op woensdag, 24 februari a.s. van 9 tot 10 uur v.m. op het terrein van de waterzuiveringsinstallatie. Inschrijvingsbriefjes, met opgave van de verlangde percelen, moeten worden in geleverd ten kantore van de dienst van gemeentewerkexx uiterlijk zaterdag, 27 fe bruari 1960. Belanghebbenden dienen zelf zorg te dragexx voor het laden en het vervoeren van de compost. Holten, 17 februax-i 1960. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. Eixklaar, Burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. OPENBARE KENNISGEVING VOETBAL Ook de afgelopen zondag werd het pro gramma van de TVB, door de slechte toe standen van de terreinen, uitgesteld. Wel werd zaterdag het juniorenprogramma gespeeld.' EXCELSIOR B HOLTEN A 0—1 Hoewel de rood-zwarten zeker niet slecht speelden had de overwinning veel ruimer kunnen zijn. Vooral voor de rust werden er veel kansen om zeep gebracht, bovendien schoten de Holtenaren een keer of vijf tegen paal en lat. De thuisclub wist door fel verdedigen tot tien minu ten voor het einde de score dubbelblank te houden. Voor die tijd hadden de Holte naren op het kleine, moeilijk te bespelen veld, wel een groot veldoverwicht gehad maa doelpunten bleven toen uit. Het erxig- ste doelpunt werd gescoord door Hubert Brands, die fel doorzette na eenj lange diepte-pass. EXCELSIOR C HOLTEN B 3—3 Evenals in Holten lukte het Holten B een verdienstelijk gelijkspel te behalen te gen een beter spelend Excelsior C. Zelfs namen de rood-zwaxten een 02 voor sprong door doelpunten van W. Nijeixhuis en A. Klein Velderman. In het tweede doelpunt had S. Meinsma een groot aan deel. Voor de rust slaagden de Rijssena- ren er in door hun linksbinnen de stand op gelijke voet te brengen. Na de x-ust ook een gelijk opgaande stx-ijd. Met een omhaal gaf A. Klein Velderman de Holte naren een nieuwe voorsprong, die door een defensiefout vlak voor het einde toch weer teniet ging. HOLTEN C OMHOOG C 0—1 Met een) kleine overwinning heeft Om hoog C revanche genomen op de in Wier- den geleden nederlaag. De Holtense voor hoede speelde erg onproduktief en wist geen enkel doelpunt te scoren. De Holte naren staan door deze nederlaag op de maar doelpunten bleven toen uit. 't Enig- viex-de plaats met tien punten uit tien wedstrijden. De competitie-standen zijn als volgt: 2e klasse F: Omhoog 1 12—20; Holten 1 12—18; WVV 1 12—17; Nijverdal 2 13—14; SOS 1 12—13; Enter 2 12—10; Rijssen Vooruit 2 12—7; GFC 2 11—6; Hector 2 12—3. Holten 1 thuis: Rijssen Vooruit 2. Hector 2 uit: Omhoog 1 en WVV 1. 3e klasse J: In de tweede klasse F moeten de laat ste wedstrijden de beslissing brengen, vooral de voor a.s. zondag vastgestelde wedstrijd Omhoog 1 Holten 1 kan van veel belang zijn. Hector 2 is vrijwel ze ker de degraderende ploeg. In de derde klasse heeft Haarlese Boys het kampioensfeest reeds gevierd, de pro motiewedstrijd tegen De Zweef 2 zal moe ten uitmaken wie er volgend seizoen in de tweede klasse mag uitkomen. Dc Zweef 3 zal het volgende seizoen waar schijnlijk in de vierde klasse uitkomen. Helemaal zeker is dit echter niet. Wat Markelo Vooruit 1 verleden jaar in de vierde klasse net niet gelukte zal dit sei zoen ongetwijfeld wel doorgaan; n.l. het kampioenschap met de daar aan verbon den automatische promotie naar de derde klasse. Vast onderaan staat het tweede elftal van Markelo Vooruit. HET KOMEND WEEKEND: Holten speelt a.s. zondag de moeilijke uitwedstx-ijd tegen lijstaanvoerder Om hoog I. In Holten wonnen de rood-zwar ten destijds met 32. Verliezen de Hol tenaren deze belangrijke wedstrijd dan zijn ze zeker uitgeschakeld voor de titel. Moeten de Wierdenaren een nedexlaag accepteren dan is ook de achtergrond van WW 1 uit Hengevelde overbrugbaar. Holten 3 ontvangt het Goorse Twenthe 2. We geloven niet dat de rood-zwarten in staat zijn revanche te nemen op de in Goor geleden 91 nederlaag. Holten A kan in Nijverdal winnen van SVVN A, een nederlaag krijgt Holten B in Rijssen van koploper Rijssen Vooruit A. Holten C moet in staat worden geacht in Nijverdal te winnen van Nijverdal D. PROGRAMMA: A.s. zaterdag: SVVN A Holten A, 4.30 uur. Rijssen Vooruit A Holten B, 2.30 uux\ Nijvei'dal D Holten C, 4 uur. 44. Wat had Pepito een uitbundig plezier, toen de Chinezen zo rap de „Brul" verlieten. Dreigend hield hij de gummimijn omhoog en plons-plons-plons, do ken de boosdoeners achter elkaar in zee en zwom men gillend van angst naar het brandstofloze vlot te- x*ug. Als laatste waarschuwing gooide Pepito hun de mijn achterna, die rustig bleef drijven en alle Chine zen op veilige afstand hield. „En nu vlug de kapitein en Bloobeest bevrijden", juichte Pepito. Hij sneed de touwen door en keerde samen met Bloobeest voorzichtig kapitein Druppel om. O, wat waren ze blij en dankbaar! Het is ook geen lolletje' als vreerpde indringers je schip als brandhout willen gebruiken. En zonder te vragen. Ge zamenlijk gingen ze aan de railing staan om de boos doeners uit te lachen, die druipend van het. koude water op hun vlot kropen en bibberend stonden te jammeren. „Zo", zei kapitein Druppel, „dat heb je goed ge daan, Pepito!" en hij schudde ons kleine, dappere knaagdiertje, langdurig de hand. „Alleen Jef Aluin met zijn tanden-en-ogenschip is ons nog voor en als we die halen „En het tonmannetje dan?,, zei Bloobeest! „Dan winnen we de eerste prijs!", vülde Pepito aan. Burgemeester en Wethouders van Hol ten maken bekend, dat op woensdag 24 en vrijdag 26 februari a.s. des namiddags tussen 2.00 en 5.30 uur in gebouw „Reho- both" de 3e injectie tegen polio zal wor den gegeven aan de kinderen, geboren in de jaren 1945, 1946, 1947, 1948, 1949 en 1958. Zij maken belanghebbenden er op at tent, dat slechts die kinderen kunnen wor den ingeënt, die reeds de eerste twee in jecties hebben ontvangen. Verzocht wordt bij de enting de rose of blauwe inentingskaart, voor zover deze aanwezig is, mede te brengen, alsmede met gepast geld, maximaal f 1,per en ting, te betalen. Voorts gelieve u te komen op het tijd stip, hetwelk op de oproepkaai't staat ver meld. Holten, 18 februari 1960. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. I-I. Enklaar, Burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Haarlese Boys 1 1224; Holten 2 1319; SDOL 1 13—12; Haarlese Boys 2 12—11; Nijverdal 3 129; Sportlust 1 129; RKSV 2 12—8; De Zweef 3 12—6. Holten 2 uit: Haarlese Boys 1. 4e klasse K: Markelo Vooruit 1 1426; RKSV 3 1219; Twenthe 2 1215; Rijssen Voor uit 3 9—11; Holten 3 12—11; Enter 3 8—7; GFC 4 104; Wier den 4 114; Markelo Vooruit 2 111. Holten 3: thuis: Enter 3; Twenthe 2; GFC 4. Uit: Enter 3. A.s. zondag: Omhoog 1 Holten 1, 2.30 uur. Holten 3 Twenthe 2, 12 uur. Voor de wedstrijd Omhoog 1 Holten 1 vertrekt om 1.30 uur vanaf Smidsbelt een extra bus.

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 2