jaarvergadering Holtense Plattelandsvrouwen I De heer G* Landeweerd sprak voor A.R. Kiesvereniging lll/Ifl 'wit*. Een wereldreizigster vertelt PREDIKBEURTEN BURGERLIJKE STAND Gevonden en verloren voorwerpen Ihonnementsgdd Hollens Nieuwsblad Feestavond van de voetbalvereniging No. 6. Jaargang 12. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG ZATERDAG 13 FEBRUARI 1960 NIEUWSBLAD Uitgave van de Stichting Uoltem Nieuwsblad" Adv.-vrijs 1—15 mm. (d contantf 2.—. Iedere mm. meer 0.08 te Holten. Telefoon 05^83 - 23Jf HOLTENS De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal De afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield donderdag avond haar jaarvergadering in hotel Hol- terman onder leiding van haar presiden te mevr. J. W. Nagelhout-Klijzing. Deze wees er in haar openingswoord op, dat man zich op een jaarvergadering bewust wordt van hetgeen er in het afge lopen jaar is gedaan. Aangezien er uit de ledenvergadering weinig kritiek komt op het werk van het bestuur is er dikwijls reden voor zelfkritiek, omdat het zich af vraagt of -er misschien dingen zijn, die beter of anders hadden kunnen worden gedaan. Wij zijn een vereniging van plat telandsvrouwen, aldus de presidente, die voor het platteland moeten opkomen. In de boerenstand voltrekken zich ingrij pende veranderingen. Hebben wij ook in dit opzicht een taak, vroeg mevr. Nagel hout zich af. Na het zingen van het bondslied werd door de presidente medegedeeld, dat de heer Oltmans uit Bussum op 16 maart zal spreken over de stamlanden van ons Vorstenhuis. Met andere vrouwenverenigingen zal de collecte voor het Volkssanatorium te Hel- lendoorn worden verzorgd in de week van 1118 april. Van het Hoofdbestuur werd een voor stel ontvangen om de contributie te ver hogen waarop in de bondsvergadering zal worden beslist. Door mevr. J. Metzger-Slotman werd vervolgens het jaarverslag uitgebracht leden telt, waarvan er gemiddeld 58 de vergaderingen bezoeken. Zaterdag 13 februari, 8 uur: Dansavond WSV „De Trekekrs" in „Amicitia". Zaterdag 13 februari: Laatste dag opgave voor hotel- en pensfonlijst VW. Zondag 14 februari, 7.30 u. in zaal Braak- hekke te Bathmen: Grote feestavond van de buurtvereniging Loo en omstre ken (zie adv.). Dinsdag 16 februari, 8 uur: Vergadering Hervormde vrouwenvereniging Dijker- hoek in „Bethanië". Woensdag 17 februari, 7.30 uur: Gecombi neerde vergadering „Plattelandsmeis jes" en „Jong Holten" in hotel Holter- man. Woensdag 17 februari, 7.30 uur: Bijeen komst van de Jonge Kerk in de consis toriekamer. Spreker de heer Kroon. Woensdag 17 februari, 7.30 uur (precies): Uitvoering HMV in „Amicitia". Na de pauze opvoering van 't blijspel „Wij komen niet uit met ons pensioen" door de Chr. Toneelvereniging „VIOS" te Nij verdal. Woensdag 17 februari, 8 uur: Feestavond met forum van de MAC „De Holter- berg" in het clubhuis café Vruggink. Donderdag 18 februari, 7.30 uur in ge bouw „Rehoboth": Feestavond Gerefor meerde jongensclub. Donderdag 18 februari:. Vergadering Ge reformeerde vrouwenvereniging „Pris- cilla" in gebouw „Rehoboth". Donderdag 18 februari, 7.30 uur: Vergade ring Herv. vrouwenvereniging in ge bouw „Irene". Boekbespreking door de heer Kroon. Zaterdag 20 februari, 8 uur: Bijeenkomst Herv. Jeugdraad. Spreekster: mej. Li Oostveen uit Utrecht over: „Land van de dorst", met kleurendia's. Zaterdag 20 februari, 7.30 uur: Dansavond in hotel „Vosman" (zie adv.). Zaterdag 20 februari, 8 uur: Dansen in ho tel G. Müller (zie adv.). Zaterdag 20 februari: Laatste dag aangifte voor praatavond over hooiventilatie (zie bericht RLVD). Maandag 22 februari, 7.30 uur: Lezing van de heer G. H. M. Claessen over veevoe ding in café Jansen op uitnodiging van Gebr. Dikkers. Woensdag 24 februari, 7.30 uur: Zendings avond in „Bethanië" te Dijkerhoek: „De weg naar Damascus". Donderdag 25 februari, 7.30 u.: Zendings filmavond in „Irene": „De weg naar Damascus". Vrijdag 26 februari, 7.30 uur: Zendings filmavond in de school te Espelo: „De weg naar Damascus". Zaterdag 27 februari, 7.30 uur: Openbare uitvoering Holtense Acordeonvereni- ging in „Amicitia". OCH speelt: „Een vriend komt over". Dinsdag 1 maart, 's avonds 8 uur: Zang en toneelavond in zaal „Amicitia" ten bate van de aktie „Vier maal ZN" (Bouw Diaconessenhuis in Paramaribo). Woensdag 2 maart, 8 uur: Ouderavond o.l. Dorpsschool. Uit het financieel verslag van de penr ningmeesteresse, mevr. G. Reilink-Braak- man bleek, dat de inkomsten f 805.09 be droegen en de uitgaven f778.62, zodat er een batig saldo was van f26.47. De kascommissie, bestaande uit de da mes D. Langenbarg-Hols en B. Paalman- Wechstapel rapporteerden de bescheiden en kas in orde te hebben bevonden, zo dat aan de penningmeesteresse onder dankzegging voor haar beheer decharge werd verleend. In de plaats van mevr. Langenberg- Hols werd tot lid van de kascommissie benoemd mevr. J. Prins-Sluiter. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van mevr. B. Beijers-Hoiterman, die reglementair niet hei-kiesbaar was, ge kozen mevr. B. Paalman-Wechstapel, ter- wijl de aftredende dames G. Reilink- Braakman en J. Stevens-Paalman met bijna algemene stemmen werden hei-ko zen. De presidente bracht mevr. Beijers dank voor haar arbeid in het belang van de afdeling gedurende zes jaar verricht. Na de pauze, welke hierna volgde, wer den discussiegroepen gevormd, waarin verschillende vragen werden besproken, die later in de vergadering werden be handeld. In een goed bezet „Amicitia" hield de voetbalvereniging HVC voor haar leden en genodigden een feestavond. In zijn openingswoord richtte voorzitter H. W. ten Velde zich in het bijzonder tot de echtgenoten en verloofden van de be stuursleden en spelers. Hij wees er op dat de feestavond was bedoeld om de band tussen de leden te verstevigen. Daarna werd het woord aan één der medewerkers van het NIWA-cabaretge zelschap uit Enschede gegeven. 'Het was nl. Janus Droogpruim zelf, die het pu bliek verwelkomde. Hij kondigde daarna het optreden van Ab Strely aan, die in zijn manipulatieshow verbluffende staal tjes vertoonde. In het schetsje „het arbei dersprobleem" werd een fabrieksdirecteur door Janus danig beet genomen. Op de piano begeleid door Hanny Boulanger, be zong Janus daarna zijn liefdeservaringen. Ab Strely kreeg daarna de gelegenheid de aanwezigen versteld te doen staan van zijn geheugenkunst. Op parodistische wij ze bezongen vervolgens „de Riverto's" hun ervaringen bij de luchtmacht. In een dolkomische schets, waarin alle mede werkers op het toneel verschenen werd de pauze aangekondigd. Na de pauze liet de charmante Hanny Boulanger met vlot accordeonspel de zaal talrijke populaire Opbrengst kollekte Tuindorp-Oostzaan De door de afdeling van het Neder landse Roode Kruis georganiseerde kol lekte ten behoeve van de door de over stroming getroffen bewoners van Tuin dorp-Oostzaan heeft een bedrag van f 971,22 opgebracht, dat aan het Rampen fonds is overgemaakt. Er komen nog steeds giften binnen, die nog gaarne wor den ontvangen, maar waarbij thans wel gaarne op spoedige inzending wordt aan gedrongen. JONGE KERK Men schrijft ons: Op woensdag 17 februari a.s. hoopt de Jonge Kerk in de consistoriekamer bijeen te komen. Tijdens 8e laatste vergadering kwam de vraag naar boven, of de heer Kroon bereid zou zijn het boek „In ho ger beroep" nog eens te bespreken. Welnu, dat is gevraagd en de heer Kroon hoopt in ons midden te zijn. Van zelfsprekend zullen er nu ook andere ge deelten uit dit zeer bijzondere boek wor den voorgelezen. Wij rekenen op de komst van zeer vele jonge lidmaten. Hartelijk welkom. Met duim in vlakbank Bij werkzaamheden in zijn werkplaats met de vlakbank en van dikte-bank had de heer A. Koopman, aan de Burgemees ter van der Borchstraat dinsdagmiddag het ongeluk met zijn duim in aanraking te komen met de scherpe bijtels van deze machine. Hij kreeg een diepe vleeswond aan duim en hand en moest onmiddellijk naar het ziekenhuis in Deventer om daar behandeld te worden. De duim kan nog behouden worden, maar de heer Koop man zal er ongeveer drie weken voor in het ziekenhuis moeten blijven. Het was de eerste keer in zijn ruim veertigjarige loopbaan, dat hem een ongeluk met een der machines overkwam. Uitvoering „H.M.V." De Holtense muziekvereniging „HMV" zal tijdens de op woensdagavond 17 fe bruari a.s. in „Amicitia" onder leiding van haar dirigent de heer J. Diepenveen te Glanerbrug te geven uitvoering de volgende nummers ten gehore brengen: 1. Sons of the Brave, mars; T. Bidgood. 2. Orpheus in de onderwereld, ouver ture; Offenbach-Ardenois. 3. Les Cloches de Corneville, selection: Planquette-Jakma. 4. Paraphrase über „Harre meine See- le"; E. Ruh. 5. A Holiday Suite; Eric Ball. 6. Die Czardas Fürstin; Kalman-Mel- lema. 7. Finale. Na de pauze zal de toneelvereniging „VIOS" uit Nijverdal opvoeren het blij spel „Wij komen niet uit met ons pen sioen". liedjes meezingen. Een van de best ge speelde stukjes was de ontdekking van professor Pummelmans, een Egyptische mummie, die weer tot leven werd gewekt. Open doekjes kreeg ook Ab Strely met zijn verbluffende goocheltrucs. Van min der gehalte was het liedje „Zeg het met bloemen". Voordat Janus de zaal voor de laatste keer liet lachen, oogstte de muzi kale clown Pepino nog veel bewondering, door op alle mogelijke manieren en in strumenten, tal van liedjes ten gehore te brengen. In het finalenummer „Tableau de la troupe" werd door de NIWA-mede- werkers al zingende afscheid genomen. De heer H. W. ten Velde bedankte het cabaretgezelschap voor het vertoonde' spel. Na de verloting werd er, met mede werking van het dansorkest „The Metro band" o.l.v. B. Pauwe, gezellig gedanst. De leden van de AR kiesvereniging „Nederland en Oranje" kwamen maan dagavond in gebouw „Rehoboth" in ver gadering bijeen onder voorzitterschap van de heer H. Beltman, die deze druk bezoch te bijeenkomst opende met Schriftlezing (Psalm 2) en gebed, nadat gezongen was Psalm 68 16. Hij sprak vervolgens een woord van wel kom, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot de heren G. Landeweerd en A. Posman, oud-Holtenaren, die resp. in 1948 en 1906 naar Canada emigreerden en die momenteel hun wintervakantie in Holten doorbrengen. Nadat de Secretaris, de heer K. A. Koek koek, de notulen had gelezen, werd het woord gegeven aan de heer J. v. d. Meu- len, die in een politieke rondblik de voor naamste gebeurtenissen de revue liet pas seren. Hij stond achtereenvolgens stil bij de gebeurtenissen in Algerije en generaal De Gaulle (die de zege behaalde zonder dat er doden vielen), het anti-semitisme in Duitsland en enkele andere landen (ak- ties tegen Adenauer en de democratie?) en de-moeilijkheden in Belgisch Congo. Betreffende het binnenland, werd door de heer v. d. Meulen aandacht geschonken aan de staking van de bus-chauffeurs en het ultimatum van de regering (,,'n zwar- De Hervormde Jeugdraad heeft kans gezien voor jongeren en ouderen een avond te beleggen, die nog lang in het geheugen zal vasthaken. Op zaterdag 20 februari hoopt n.l. in „Irene" op te tre den mej. Li Oostveen uit Utrecht. Als er iemand veel van de wereld gezien heeft, dan wel zij. In „Irene" zal ze spreken over „Het land van de dorst": de Sahara. Iemand die deze lezing onlangs hoorde en de kleurendia's zag, was zeer enthou siast en vertelde, dat mej. Oost veen zo geweldig boeiend wist te spreken, zowel voor jongeren, als voor ouderen. Een van de meest spannende momenten is wel het bezoek van een leeuw aan haar tent. Hopelijk zullen velen deze avond aan wezig zijn in „Irene". Je moet het nog wel eens horen van mensen, die er niet geweest zijn: Was ik toch maar gegaan. Daarom: kom nu direct. Heus het is de moeite waard. De entree is bepaald op 75 cent. De avond zal geopend worden om 8 uur. te dag" in de geschiedenis van de rege ring, schreef „Trouw") de postcensuur op Nieuw-Guinea, het agrarisch congres van de Partij van de Arbeid en het overlijden van de heer A. Stapelkamp, één van de voormannen uit de AR partij en het C-hr, Nat. Vakverbond (CNV). Na de pauze hield de heer G. Lande weerd een interessante causerie over Ca nada, waarbij hij achtereenvolgens stil stond bij -de problemen en moeilijkheden, waarvoor de emigranten op 't terrein van kerk, staat en maatschappij worden ge plaatst. De zondag is een deel van het jaar voor de Canadese boeren geen rust dag meer. In de tijd van zaaien en oogsten wordt er door zeer velen van hen zeven dagen gewerkt. Met het kerkelijk leven is het droevig gesteld en de groep, die kerkelijk meeleeft, wordt steeds kleiner. In de staat Albertha waar de families Posman en Landeweerd wonen is geen Christelijke school en op de staatsscholen mag, indien men dit wenst, een half uur per week Bijbels onderwijs worden gege ven. De emigranten, die in Ontario wo nen, hebben in enkele streken zelf een Christelijke school gesticht. Zij hebben het beleid geheel in eigen handen, doch krijgen geen cent subsidie van de staat. Deze eigen scholen kosten de ouders enorm veel geld, doch in het belang van Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds. Is raël en 7 uur Ds. Broeijer. Collecte voor „Zonnegloren". Dijkerhoek. 10 uur Ds. Schellingerhout van Markelo. Collecte voor „Zonneglo ren". Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de zending onder de Jo den. Geboren: Gerrit Jan, zv G. H. Kolkman en T. E. v. d. Bos, Larenseweg 43. Aal- tjen Hendrika, dv H. J. Vincent en G. A. Meijer, Beuseberg 10. Overleden: A. H. van het Reve, 45 jaar, echtgenoot van J. G. M. Temmink, wo nende te Enschede. Gevonden: zakdoek; dames glacé-hand schoen; armband; autoclaxon. Verloren: paar grolse wanten; donker blauwe winterjas; groen jeepzeil; wieldop van Taunus; portemonnaie met inhoud; kinderwant; damesrijwiel; zakje potgrond. Inlichtingen; dagelijks aan het groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten en wel van 9-13 en van 14-22 uur. hun kinderen brengen zij deze financiële offers graag. De politieke belangstelling is bij de gro te massa heel gering en zaken, waarom men zich in Holland erg druk kan maken, leggen wij in Canada naast ons neer. De problemen, die zich zo af en toe op poli tiek terrein voordoen, liggen in een ge heel ander vlak. Er zijn twee partijen, die de lakens uitdelen, n.l. de republiekeinen en de conservatieven. De problemen en moeilijkheden, die zich cp landbouwgebied in Canada voordoen, zijn zeker niet minder en ernstiger dan in Nederland en speciaal de varkens- en pluimveehouderijen werken de laatste tijd met verlies. Nadat de heer Landeweerd nog enkele prijzen had genoemd van landbouwpro- dukten en machines, besloot hij zijn gezel lige causerie met. de aanwezigen uit te no digen tot een bezoek aan Canada om eens te zien hoe de Holtenaren hebben ge boerd. Voorzitter Beltman was ongetwijfeld de tolk van allen, toen hij een woord van dank sprak tot de heer Landeweerd, die hierna deze vergadering met dankgebed sloot. Zoals reeds eerder in ons blad werd bekend gemaakt is het abonne mentsgeld met ingang van 1 januari 1960 gebracht op f 1,50 per kwartaal of f 6,per jaar. Er zijn nog enkele abonné's, die nog het oude bedrag hebben voldaan. Wij verzoeken hen beleefd het te weinig gestorte als nog te willen overmaken: per postwissel aan onze administratie, Kolweg 19 of per giro op postrekening nr. 875587 ten name van de Coöp. Boeenleen bank te Holten met vermelding: ten behoeve van Holtens Nieuws blad. DE ADMINISTRATIE (Foto: M. C. Meyboom) Donderdag 18 februari hoopt H.K.H. Prinses Marijke haar dertiende verjaardag te vieren

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 1