NVV Bestmirdersbond hield geslaagde feestavond Overstromingsramp trof T uindorp-Oostzaan Agenda PREDIKBEURTEN BURGERLIJKE STAND Koop nu IVOROL Jan Jans sprak over „Twentse humor" Filmavond van de voetbalvereniging Onrustige Zenuwen? No. 3. Jaargang 12. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG ZATERDAQ 23 JANUARI 1960 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blacl bedraagt f 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting ,JIoltens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05^83 - 23Jf Adv.-prijs 115 mm. (d contant) 2.Iedere mm. meer f 0.08 VARA-TELEVISIE-ARTIESTEN TRADEN „BUITEN BEELD" De Holtense Bestuurdersbond lieeft de by het N.V.V. aangesloten leden en een aantal belangstellende niet-leden dinsdag avond in Amicitia een bijzonder gezellige avond bereid door het optreden van de televisie-artiesten Christel Adelaar, Marij ke Jonker, Guus Verstraete, Cor Witsch- ge, Jan Pruis en Joop Reynolds, die voor het voetlicht kwamen met een vlot klein- kunstprogramma, getiteld „Buiten Beeld". Zij vormden samen een ensemble, dat de kunst verstond de talrijke bezoekers te amuseren en dikwijls grote vrolijkheid te brengen. Zang, muziek, declamatie, con ference en kleine schetsjes vormden de hoofdschotel van het uit 18 nummers be staande programma, die uiteraard een afspiegeling vormden van het optreden dezer artisten voor de televisie. De humor ontbrak daarbij niet en vooral het optre den van Jan Pruis in diverse variaties en imitaties veroorzaakte dikwijls een or kaan van vrolijkheid. STIJGEND LEDENTAL De avond werd geopend door de voor zitter van de bestuurdersbond, de heer Beijers, die naast de leden en belangstel lenden in het bijzonder welkom heette het gezelschap van deze avond en de leden van de band. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat men in grote getale aan de oproep van het bestuur gehoor had ge geven en samen nu één grote N.V.V.-fami lie vormde. Hij wees er op, dat het aan tal leden de tweehonderd reeds ver is ge passeerd, maar dat dit aantal nog veel groter zou kunnen zijn, indien ook de tal rijke ongeorganiseerde werknemers zich bij het N.V.V. zouden aansluiten. Iedereen is uiteraard vrij om zich te organiseren in de vakbond, welke hem het naaste ligt. Indien men meent in onze rijen thuis te behoren, aldus spr., dan is men van harte welkom. Hoewel dit lang heeft geduurd is men er thans in geslaagd een aantal le den te winnen voor de Algemene bedrijf s- bond voor het Textiel- en Kledingbedrijf, zodat men binnenkort een correspondent schap of afdeling van deze bond hoopt op te richten. De heer J. Mossink of de an dere bestuursleden willen de mensen gaar ne inschrijven. Na nog te hebben gesproken over het loonbeleid van de huidige regering, dat in het bijzonder voor het platteland en met name voor de landarbeiders, zuivel- arbeiders, pakhuispersoneel enz. een ge vaar inhoudt met het oog op een achter stand in hun beloning, gaf hij, na nog dank te hebben gebracht aan de verschil lende winkeliers voor het beschikbaar stellen van prijzen voor de verloting, het woord aan de artisten. GEZELLIG OPTREDEN Het gezelschap presenteerde zich met het nummer „Wij springen „Buiten Beeld". Guus Verstraete zong een lied over de filosofie van de zeeman en ver telde in het sappige Vlaams het verhaal van „Peerke", die ging trouw'en met „An- netteke". Joop Reijnolds speelde voor en na de pauze op het hammondorgel, waar bij hij al gauw contact had met de zaal, die uit volle borst meezong. Christel Ade laar zong enkele beschaafde en amu sante liedjes en kwam later voor het voetlicht met Marijke Jonker als de huil- zangeressen Amalia en Klazina. Aardig was het optreden van het ensemble met de mislukte „Johan Sebastiaan", van het duo Cor Witschge en Jan Pruis als een paar „linke jongens" zonder geld op zak, van Marijke Jonker als „bakvis" met haar studie in de Franse taal en van Jan Pruis als manupulator, imitator en huil-zanger. Ook de quiz, verzorgd door Guus Ver straete als de quiz-leider en Marijke Jon ker als zijn assistente, met als debutanten twee heren en een dame uit de zaal, viel bij het pubhek zeer in de smaak. Alles met alles een leuke avond, die besloten werd met een dansje met de band van Kupers Jenske. De voorzitter dankte na afloop van de voorstelling de artiesten en bood de beide dames een bouquet bloemen aan. 's Middags hadden 125 kinderen van de leden een paar prettige uurtjes bij het optreden van Pipo de Clown, Mammeloe, Kruimel en Schrabbel en de oude juffr. Kniereveld. Het deed weldadig aan te zien hoe de kinderen genoten van dit optreden van Pipo de T.V.clo'wn, die bij de jeugd zeer populair is van het televisie-scherm. Hun reacties waren alleraardigst. Zij wer den getracteerd op ranja en snoep en zongen na afloop het bekende refrein Pipo de Clown en Mammeloe. Het was ook voor hen een geslaagde middag. Geboren: Jenny Henriëtte, dv. G. Stam en J. H. Aanstoot, Look 61. Gehuwd: B. J. Baltes, 23 jaar, en M. F. Reilink, 22 jaar, beiden te Holten. Overleden: A. Knppert, 70 jaar, weduwe van J. A. Scholman, 70 jaar, Beuseberg 173. M. Tempelman, weduwe van B. J. Letink, 84 jaar, Pastoriestraat 15 (overl. te Deventer). BEVOLKING. Ingekomen: A. van Angelbeek en gezin, van Dordrecht naar Holterberg 41d. V. H. Glasmacher en gez., van Djakarta naar Holterberg 26. A. C. Kuiper en gez., van Djakarta naar Holterberg 26. J. W. Rensen en gez., van Rijssen naar Beuse berg 68. Vertrokken: H. Huisman en gez., van Look 40 naar Hardenberg. J. G. Vincent van Look 22 naar Olst. J. H. Traan- man van Dijkerhoek 96 naar Rijssen. D. Y. Alkema van A. J. Goldsteinstraat 11 naar Voorst. Hitimah en gez. van Look 40 naar Kampen. H. C. Kevelam van Dorpsstraat 34 naar Enschede. J. G. Beldman van H. J. Wansinkstraat 12 naar Almelo. J. J. de Leeuw van Pas toriestraat 12 naar Deventer. L. M. Samson en gez. van Look 40 naar Hen gelo (O.). C. L. Flohr en gez. van Look 40 naar Deventer. H. J. Oolbekkink van Beuseberg 158 naar Heemstede. G. Roosjen van Holterberg 46 naar Leeuwar den. G. Kootstra van Holterberg 46 naar Leeuwarden. L. G. Vincent van Beuseberg 21 naar Markelo. H. Vincent van Look 22 naar Diépenveen. E. Alt man en gez. van Look 40 naar Enschede. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds. Broeijer en 7 uur Ds Jörg (Jeugddienst). Collecte „Barthimeus". Dijkerhoek. 10 uur Ds. Israël. Collecte „Barthimeus". Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de Vrije Universiteit, GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: padvindersmes; muntjbiljet; wandelstok; ball-point; kinderwant (rood); dames-glacéhandschoen. Aan komen lopen: keeshond (geelachtig wit); jonge hond (geel-bruin). Verloren: heren-polshorloge; fietspornp- je; paar bruine wanten; kinderwant; arm bandhorloge; portemonnaie met inhoud; dames-glacéhandschoen. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der Rijkspolitie té Holten van 9-13 en van 14-22 uur. In een 'koude en trieste winternacht nu negen da'jen geleden brak plotseling een dijk door van een zijkanaal van het Noordzeekanaal boven Amsterdam en veroorzaakte een overstromingsramp, die ruim elfduizend mensen dakloos maakte, doordat het water 2600 huizen binnenstroomde en veel vernielde. Het was niet tijdens een hevige storm, zoals in de rampza lige februarinacht van 1953 toen Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden bijna door een stormvloed werden verzwolgen, maar tijdens betrekkelijk stil weer. Het bewijst nog eens weer hoe waakzaam we in ons waterrijke landje moeten zijn ten opzichte van de dijken. De ramp was niet zo groot als in 1953, maar toch zijn ruim 2600 gezinnen van have en goed verstoken, want ondanks het feit, dat deze overstroming zich niet zo snel voltrok, hebben deze mensen slechts heel weinig van hun inboedel kunnen meenemen of in veiligheid kunnen brengen. Er wordt dus veel schade geleden, die weliswaar gedeelte lijk door de overheid wordt vergoed, maar waarvan de leniging toch ook voor een belangrijk deel aan het particuliere initiatief wordt overgelaten. Dertien miljoen gulden is nodig voor hulp aan de slacht offers van deze overstroming. Het Nationaal Rampen Fonds heeft terstond 3 miljoen gul den beschikbaar gesteld voor de leniging van de eerste nood,, maar het heeft tevens een beroep gedaan op het Nederlandse Roode Kruis een straatkollekte te organise ren in alle steden en dorpen van ons land. Een straatkollekte zou in ons dorp weinig vruchten afwer pen en daarom hebben wij besloten deze geldinzameling op een andere en meer beproefde wijze te organiseren. Wij zenden aan alle gezinnen in Holten via een z.g. „huis aan huis-bezorging" van de P.T.T. een geel envelopje (loonzakje) met daarin een circulaire waarin een beroep gedaan wordt op alle ingezetenen om een bijdrage te offeren voor onze medemen sen, die door deze watersnood getroffen werden. Deze envelop jes worden maandag t/m woensdag bezorgd in het dorp en van donderdag t/'m zaterdag in de buurtschappen. Wij hebben de hoofden van scholen, en via hen, het overige personeel verzocht ons de helpende hand te bieden en doen hier bij een dringend beroep op de schoolkinderen om ieder in eigen omgeving vanaf zaterdagmiddag, 30 januari a.s. deze envelopjes op te halen en aan hun klasse-onderwijzer of -onderwijzeres ter hand te stellen. Het is niet uitgesloten, dat niet ieder gezin een envelopje met circulaire ontvangt. In dat geval verzoeken wij deze gezin nen of individuele personen toch een bijdrage in een enveloppe te sluiten en deze aan een schoolkind mee te geven. Er wordt geen grote bijdrage van U verlangd, want de scha de is niet zo groot als in 1953. Als er in Holten gemid deld 1 gulden per gezin binnenkomt, dan zou dit een bij drage kunnen betekenen van plm. f 1200. Wij doen een ernstig beroep op alle ingezetenen naar draag kracht een klein offer te brengen voor onze medemensen die in nood verkeren en ook gaarne weer hun huisje en hun meubeltjes in orde willen hebben als het water is verdreven en wij danken bij voorbaat allen die aan onze oproep gehoor zullen geven en ons willen bijstaan deze inzameling te doen slagen. Hun offervaardigheid zal haar bekroning vinden in veler dankbaarheid. Het bestuur van de afdeling Holten van het Neder landse Roode Kruis, C. H. Rietdijk, voorzitter W. Beijers, vice-voorzitter E. H. Vincent, secretaresse H. J. BalKeiler, penningmeesteresse W. E. Wolters, 2e secretaresse W. ten Berge, wnd. penningmeester Holten, 21 januari 1960. FOTO MAX KOOT Dinsdag jl. bereikte H.K.H. Prinses Margriet de schone, door meisjes veel bezongen leeftijd van 17 jaar. De periode van het met veel vertedering spreken over „de kleine prinsesjes" is thans in Nederland wel voorgoed voorbij. De prinsesjes zijn prinsessen geworden en daarmee complete jeug dige dames. Als zodanig zijn zij voor vorstenhuis en vaderland represen tatieve persoonlijkheden gaan vormen. Op deze feestelijke dag boden wij prinses Margriet van harte onze goede wensen aan voor een bloeiende toe komst. Dubbele tuben: Voordeliger prijs. Uw tanden vragen het beste. Op uitnodiging van de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen sprak de bekende architect Jan Jans uit Almelo over „Twentse humor". Deze avond was ook toegankelijk voor de echt genoten en de leden van de afdeling der O.L.M. en de plattelandsjongerenorgani saties. Amicitia was dan ook goed bezet toen de presidente mevr. J. W. Nagelhout- Klijzing de bezoekers welkom heette en maar terstond het woord gaf aan de heer Jans om zijn voordracht te houden. Het publiek is daarin niet teleurgesteld, want de heer Jans is een bijzonder pret tige causeur die in zijn „mooderspraoke" het Saksisch, zijn gehoor wel de gehele avond kan bezig houden en weet te boeien. Zeer veel aardige verhalen, anekdotes, bespiegelingen en besprekingen van aar dige voorvallen, passeerden de revue, waarbij de heer Jans vooral een warm pleidooi hield om het Saksisch, dat niet minder elegant is dan het Nederlands, in erë te houden. Ver buiten de landsgrenzen kan men zich van deze oude taal be dienen om begrepen te worden. De heer Jans besprak verschillende ge dichten van de Hellendoornse dichteres Johanna van Buuren en, dingen die wij reeds eerder vermeldden, bij zijn optreden op de ouderavond van de Lagere Land bouwschool. In café Jansen werd voor de leden van de v.v. „Holten" een gevarieerde film avond gehouden. Nadat voorzitter H. W. ten Velde de avond had geopend, werd door de heer H. ter Riet van de T.V.B. eerst een praatje gehouden over de verhouding speler en publiek enerzijds en de scheidsrechter an derzijds. Vervolgens werden in een Duitse film de zeventien spelregels nader uitge legd. Voor de pauze werd nog een komi sche film gedraaid. In de pauze, waarin een consumptie werd aangeboden, bestond gelegenheid vragen in te dienen. Deze werden daarna uitvoerig beantwoord door de heer Ter Riet. Alvorens de toeschouwers een Ame rikaanse sensatiesportfilm zagen, werd er Zaterdag 23 januari, 7.30 uur: Toneel avond „Jong Holten" en Plattelands meisjes, afdelingen van de PJGO, in „Amicitia" met opvoering van het to neelspel „Op drift". Zaterdag 23 januari: Dansavond bij hotel Vosman. Aanvang half acht. Muziek: Dansorkest Slot. Dinsdag 26 januari, 10.15 uur v.m.: Voe der- en weidebouwdag in „Amicitia". Sprekers: de heer Joh. de Veer, voor zitter van het Bedrijfschap voor Vee en Vlees; de heer Ir. B. van Dam, voorzit ter van het Bedrijfschap voor Zuivel. Na de middag forum (zie adv.). Woensdag 27 januari, 8 uur in gebouw „Rehoboth": Jaarvergadering Chr. Kleu. terschool. Woensdag 27 januari, 7.30 uur in gebouw „Irene": Praatavond Chr. Boeren- en Tuindersbond. Donderdag 28 januari, n.m. 2 uur: Leden vergadering Onderling Veefonds „Hol ten" in café Kalfsterman. Donderdag 28 januari, 7.45 uur: Vergade ring Chr. Plattelandsvrouwen in ge bouw „Rehoboth". Lezing N.V. „Span jaard te Borne over „Produktie en be handeling van linnen". Vrijdag 29 januari, 8 uur: Vergadering brandweer in hotel Holterman. Zaterdag 30 januari, 7.15 uur: Dropping WSV „De Trekkers" vanaf café Jansen. Maandagavond 1 februari, 7.30 uur in ,,'t Bonte Paard": Buurtvereniging Dijker hoek, lezing over ruimtevaart. Vrijdag 5 februari, 7.30 uur: Openbare vergadering Chr. Hist. Kiesvereniging in „Irene". Spr.: Mr. H. K. J. Beernink, voorzitter CHU en lid Tweede Kamer over „De algemene politieke toestand". Zaterdag 6 februari; Feestavond van de voetbalvereniging HVC in „Amicitia". Maandag 8 februari, 7.45 uur: Vergade ring AR kiesvereniging in gebouw „Re hoboth". Spreker de heer G. Lande- weerd uit Canada. Zaterdag 13 februari, 8 uur: Dansavond WSV „De Trekkers" in „Amicitia". MijnhardUs Zenuwtabletten eerst nog genoten van een tweetal lach films van Olivier Hardy ëni Stan Laurel. Op de „voet" werd daarna de Enschede- se marathon 1952 gevolgd. Ten slotte werd een fraaie film over de wintersporten ver toond. Voorzitter H. W. ten Velde bedankte in zijn slotwoord de heren van de T.V.B. voor de prachtige filmavond.

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 1