1 In de eerste dagen van januari trouwde mej. D. Tjepkema, onderwijzeres aan de O.L. dorpsschool met de heer W. Geltink. De gehele school toonde haar sympathie en aanhankelijkheid met het bruidspaar. Het werd één vlaggenzee. 2 Dit huwelijk in het prille voorjaar werd gevolgd door dat van Ap Baltes met mej. Hennie Paalman. Zij arriveerden per boot. Hoe dat mogelijk was, laat de foto zien. Een aardige attentie van de collega's. 3 Een uitslaande brand verwoestte op 22 maart bijna het gehele bedrijfspand van Vivo-winkelier J. G. P. Muller in de Dorpsstraat. Het kon in het najaar weer in gebruik worden genomen. 4 In dezelfde maand werd de laatste on rendabele buurtschap De Borkeld aan het lichtnet aangesloten. De echt genote van de administrateur-bedrijfs leider van het GEB, mevr. Westerik blies daar de laatste petroleumlamp uit. 5 De jeugd hield het maken van een paasvuur in ere. Na een blijmoedig zwoegen ging op de Eerste Paasdag onder grote belangstelling en veel vreugde, de brand er in. 6 Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin ontving de heer M. Teeselink, oud-wethouder en raadslid, de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De hoge on derscheiding wordt hem door de bur gemeester, Mr. W. H. Enklaar, op de borst gespeld. 7 Op 5 mei had de plechtige herdenking plaats van de gevallenen in de tweede wereldoorlog op de Canadese begraaf plaats op de Holterberg, die door tal van autoriteiten werd bijgewoond. 8 De Holtense varkensfokkers, leden van de Varkensfokvereniging „Holten e.o." behaalden dn mei op de districtvarkens- fokdag te Goor mooie successen. 9 Holten I werd kampioen van haar af deling, maar de rood-zwarten zagen he laas geen kans om naar de le klasse te promoveren. 10 De Coöp. Aan- en Verkoopvereniging Holten" herdacht op 8 juni haar 50-ja- rig bestaan. Door de grote verbouwing is het aanzien van het complex thans belangrijk veranderd. 11 Hoe zwaar de Overijsselrit 1959 waS laat deze foto zien. No. 53 kan zonder hulp van de jeugd niet uit de diepe grintkuil komen op de Holterberg. 12 Op 7 juli werd de prachtige nieuwe Chr. kleuterschool aan de Schoolstraat in gebruik genomen. Kleuters hijsen de vlag. 13 De WSV „De Trekkers" organiseerde haar eerste avondvierdaagse. De drum band van HMV, die enkele maanden later een eerste prijs zou winnen, leidt de wandelaars door het dorp. 14 De boerenbruiloft ter ere van de zo mergasten georganiseerd door OCH, in samenwerking met de Bergruiters, trok weer een enorme belangstelling. Een aardig tafreeltje op het bordes van het gemeentehuis. 15 Holten eert haar zomergasten. De heer en mevr. W. Molenaar uit Amsterdam, die in pension Beumer hun gouden huwelijksfeest herdachten, worden hier door burgemeester Enklaar, als voor zitter van de VVV gelukwensen en bloemen aangeboden. HMV zorgde voor een serenade. 16 Tijdens de provinciale kampioenschap per der landelijke ruiters georgani seerd door „De Bergruiters" op het erve Twenhaar", veroverde de 12_jarige Het ty Krekel de le prijs in het spring concours. 17 Juffrouw „Ali" Rietman van de Chr. Kleuterschool, trouwde op 22 juli met de heer Nauta uit Rijssen. De kleuters vormden een ere-haag voor hun juf. De Commissaris der Koningin maakt? een officieel begin aan de grote verbe- teringswerken in hdt gebied van de Soestwetering. Hier ziet men de Com missaris rechts van de watergraaf van het waterschap Salland, de heer H. J. Ankersmit. Onze coureur Dick Miiller, behaalde iri Tsjecho-Slowakije in de motorzesdaagse weer een gouden plaque. Hij werd door zijn clubgenoten in Hoog Elten ont vangen en gehuldigd. In het kader van het plan Nagelhout hielden Zwitserse kunstschilders in de raadzaal een tentoonstelling van hun in Nederland vervaardigde werken. Welk land zal er nu aan de beurt zijn? De Fa. E. Wonnink bestond in novem ber 100 jaar. Hier heeft men een blik op "100 jaar Wonnink's kwaliteiten".

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 2