Het slot van de winkelweek 1959 Bromfietswinnaar A. Stukker Benaderde lengte lint op 1 m»m, na formeerde forum N0S,DAM|s® long Holten mMMMsmmssm Kerstreis N.R.V. Jaarvergadering CBTB Verschijndagen Kerst- en Oudejaarsnummer Agenda BURGERLIJKE STAND kt ga& verkouden handen Twenhaarsveld in 1960 vakantie-oord Handen en Li gspen ruw?Pli»QL t\ Gevonden en verloren voorwerpen Bezoek aan toneeluitvoering van Holtens Toneel No. 50. Jaargang 11. ZATERDAG 19 DECEMBER 1959 Verschijnt elke zaterdag. H01TEHS mWSBLM itsprijs van dit blad bedraagt f 1.35 per kwartaal I Adv.-prijs: 1—15 mm. a contant) 2.—. Iedere Het Kerstnummer van ons blad zal woensdagavond 23 december en het Oudejaarsnummer woensdagavond 30 december a.s. verschijnen. Respectievelijk donderdag 24 en 31 december bij de postabonné's. Wij verzoeken belanghebbenden beleefd hiermede wel rekening te willen houden. Advertenties worden uiterlijk dinsdagmiddag tegemoet gezien. De winkelweek van de Holtense win keliers is maandagavond afgesloten met de aanwijzing van de prijzen in de z.g. lintwedstrijd. Dat geschiedde in café Maats, waar voor dit laatste evenement veel belangstellenden waren samenge stroomd. Een groot aantal deelnemerskaarten was ingeleverd en deze waren door het bestuur reeds op volgorde van de inge vulde lengten gelegd, toen de voorzitter van de Holtense Handelsvereniging, de heer G. Wissink ,een der aanwezigen de heer P. Gjaltema verzocht de door notaris Pluimers te Markelo verzegelde enveloppe te willen openen en de lengte van het lint luide te willen bekendma ken. Het bleek dat deze lengte 57 meter en 18 cm. bedroeg. Het was toen slechts een kwestie van enige tijd om uit te maken wie de 64 prij zen gewonnen hadden. De bromfiets viel ten deel aan de heer A. Stukker in de Burgemeester van der Borchstraat, die 'n lengte van 57 m. 18 cm. en 1 mm. had opgegeven, dus op 1 milli meter na de juiste lengte ingevuld. De andere hoofdprijzen konden als volgt wor den toegekend: J. W. Kevelam, stofzuiger; H. Wissink, rookstoel; G. J. Jansen, wol len deken; W. G. Bannink, cassette tafel zilver; H. Stam, wollen deken, en H. J. Pasop een theeservies. Verder werden 57 prijzen toegekend in waardebonnen van f 10.f 5.en f "2.50. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer I-I. J. Bouwhuis, Oranjestraat. De waardebonnen moeten vóór 1 januari bij de deelnemende winkeliers verzilverd worden. Plet publiek heeft de in de etalages uit gestalde linten goed gemeten. De prijzen konden allemaal worden toegekend bin nen een limiet van 10 centimeter naar bo ven en naar beneden, t.w. 57.08 m. en 57.28 m. Dat er bij zo'n wedstrijd ook nog wel eens rare fouten gemaakt worden, bleek wel uit het feit, dat een der deelnemers een lengte van 506 meter en enige centi meters had ingevuld, terwijl een andere deelnemer het in de tegenovergestelde De leden van de afd. Holten van de Chr. Boeren- en Tuindersbond (C.B.T.B.) kwa men woensdagavond in jaarvergadering bijeen in het gebouw „Rehoboth". De voorzitter, de heer H. Landeweerd, opende deze jaarvergadering met gebed, nadat gelezen was Johannes 11—18. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter aan de grote droogte in de afge lopen zomer, waardoor ook in Holten ver schillende boeren schade hebben geleden. Tengevolge van de droogte ontstonden in verschillende provincies ware noodtoe standen, waarin dank zij steun van colle ga's uit gebieden die niet werden getrof fen, verbetering kon worden gebracht. Bij het verlenen van hulp en de distributie van bietenkoppen, knollen etc. werden de landbouworganisaties ingeschakeld en hiermede werd nog eens weer duidelijk aangetoond de noodzakelijkheid van orga nisatie. In de eerste plaats is dit nodig omdat men als enkeling geen gehoor krijgt en niets bereikt in belangrijke kwesties, doch in de tweede plaats heeft de boer een maatschappelijke taak te vervullen. Wij leven niet als enkeling, maar maken deel uit van een gemeenschap, ten opzichte waarvan wij een dienende taak en roeping hebben, die wij alleen in georganiseerd verband kunnen vervullen. De christen- boer kiest de christelijke organisatie, die Gods Woord als richtsnoer neemt voor het maatschappelijk handelen. Deze keuze betekent echter niet dat wij ons opsluiten in eigen kring. Wij willen met onze organisatie midden in het volle leven staan en samenwerken met anders denkenden, zo besloot de heer Lande- weerd zijn openingswoord. Bestuursverkiezing. Nadat door de secretaris, de heer J. A. Kolkman, de notulen waren gelezen, richting zocht en, slechts 42 centimeter had opgegeven. De overige prijzen konden als volgt worden toegekend: Waardebon van f 10.—H. Stoevenbelt, H. Haan, E. J. Re- terink, A. J. Ulfman, G. J. Aitink; waar debon van f 5.H. J. Beldman, B. J. van Zon, E. Arentsen, J. Meerman, E. J. Re- terink, P. A. Muller, Wed. J. Lodeweges, H. v. d. Goot, G. H. Egberts, A. Aaltink, H. Klein Teeselink, E. Veneklaas, H. Tempelman, E. Krekel, D. Schuppert, B. J. Veneklaas Slots, G. J. Schuiterd, H. Smale, H. Agterkamp, A. Lubberdink, H. Broekhuis, H. J. Oolbekkink, G. T. Jan sen, H. Maats en G. Weijl. Waardebon van f2.50: G. H. Bieleman, J. A. Bouwhuis, Wed. A. Koopman, B. J. Barvelink, T. Bij- ma, Mej. M. Bekkernens, H. J. Aaftink, J. W. Paalman, E. J. Reterink, Joh. Vincent, H. Klaasses, J. Wilmerink, E. J. Rete rink, J. Broere, W. Drent, J. Veldhuis, E. Reilink, H. W. Tuller, H. Klein Teeselink, Joh. Vincent, F. ten Velde, J. Broere, B. W. Schöppers, J. H. Klein Teeselink, G. Vincent, H. Oolbekkink en B. Scheper man. De NRV Kerstreis naar Holten van 24 tot en met 27 dec. a.s. was binnen enkele dagen na het verschijnen van het bondsorgaan volgeboekt. Tal van gega digden moesten op de wachtlijst worden geplaatst, met een zeer minieme kans, dat zij voor déze traditionele trip in aanmer king zullen komen. De heer J. Havenaar, de bekende reis leider uit Delft, komt met 49 gasten de Kerstdagen in Holten doorbrengen, in ho tel Holterman en zijn dependances, terwijl dagtrips worden gemaakt met een com fortabele touringcar van de OAD, naar Giethoorn, door Twente en de Gelderse Achterhoek. In een keurig verzorgd programma boekje deelt de heer Havenaar zijn ge zelschap mede, dat de heer Piet Bos een causerie zal houden over de fauna van de bracht de penningmeester, de heer D. J. Bronsvoort, verslag uit over het afge lopen boekjaar, waaruit bleek, dat de in komsten en uitgaven resp. f2213.51 en f2034.51 hadden bedragen, zodat er een batig saldo was van f179.De inzame ling, die bij de leden werd gehouden in verband met het 40-jarig bestaan van de C.B.T.B. in Overijssel bracht f 219.op. De commissie voor kascontrole, die be stond uit de heren H. Landeweerd (Bor- keld) en J. W. Stam had boeken en be scheiden in orde bevonden, weshalve werd de penningmeester decharge verleend. Als leden van de kascontrole-comm. 1960 werden benoemd de heren H. Landeweerd en J. Stam. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de h.h. D. J. Bronsvoort en Herin. Landeweerd met bijna algemene stemmen herkozen, terwijl inplaats van de heer J. A. Kolkman, die wegens drukke werkzaamheden bedankte als secretaris, werd gekozen de heer J. W. Hulsman Hzn. Voor de vele en belangrijke werkzaam heden, die de heer Kolkman gedurende 7 jaar in het belang van de afdeling ver richtte, werd hem door de voorzitter har telijk dank gezegd. Na de pauze, waarin koffie met een koekje werd aangeboden, werden door de heer J. B. Lammers, ass. Landb. Voorlich tingsdienst te Hengelo een viertal films vertoond over Ruilverkaveling, Storm ramp Zeeland 1953, Bloemencorso Aals meer en Rationalisatie van het kleine boe renbedrijf. De goed bezochte vergadering werd door de heer Herm. Landeweerd met dankgebed gesloten. De Vereniging „Jong Holten" afdeling van de PJGO hield woensdagavond in café „De Waag" van de heer J. Haver slag, een druk bezochte ledenvergadering, onder voorzitterschap van de heer Joh. Nikkels, waarin een 'tweetal nieuwe be stuursleden werd gekozen en men in al lerijl een forum moest formeren, omdat de spreker, die komen zou verstek liet gaan. Men vond verschillende adviserende le den onmiddellijk bereid in het forum zit ting te nemen, waardoor het nog een buitengewoon geslaagde avond werd. In zijn openingswoord richtte de voor zitter zich in het bijzonder tot deze advi serende leden en. afgevaardigden van de OLM-afdeling, die hij een speciaal woord van welkom toeriep. Bij de ingekomen stukken en de mede delingen werd de 14-daagse Volkshoge schoolcursus, de mogelijkheid tot uitzen ding van agrarische jongeren naar Cana da en de toegangsprijs van de komende Holterberg en omgeving en dat 'n bezoek gebracht zal worden aan de uitvoering, welke Holtens Toneel op de 2e Kerstdag geeft in Amicitia, waar opgevoerd zal worden het toneelspel in 3 bedrijven van Arie van der Lugt „De gekke dokter", waarvan de première op 28 november ging- Het gezelschap zal op 24 december of ficieel worden ontvangen door de burge meester in de restauratie van de heer J. Löhr. I §9ffs 9 11 ruw of schraal art HAMEA-GELEiH^H3 Dezer dagen is verschenen de vakantie krant van de N.V. Buka, het lichaam, dat de vakantie-kampen exploiteert, gesticht door de Nillmij. Daarin komt nu ook, naast de reeds in exploitatie zijnde 10 bungalowkampen, het vakantieverblijf „Twenhaarsveld" in onze gemeente voor. De Familie Ketting zal zich het komen de vakantieseizoen dus kunnen wijden aan de verzorging van de toeristen, welke zeker in groten getale dit mooie bunga lowkamp zullen bevolken. De laatste, uit Indonesië gerepatrieerde gezinnen, zullen binnenkort elders een goede huisvesting vinden. Zestig bungalows liggen ruim ver spreid over het terrein en zijn voorzien van vele gemakken. Een mooi gedeelte van het terrein is gereserveerd en spe ciaal ingericht voor tenten en caravans. Het aanzien van Holten als toeristenplaats zal er door stijgen. Openstelling plattelands bibliotheek Men verzoekt ons te berichten, dat de Plattelandsbibliotheek in verband met de komende feestdagen geopend zal zijn: op dinsdag 22 december en op dinsdag 29 december a.s. zoals gebruikelijk van 15.3017.30 uur en van 18.3020.00 uur. Wie met de Kerstdagen en Nieuwjaar een mooi boek wil lezen houde dus reke ning met deze gewijzigde zitdagen. Ulo-leerlingen speelden voor „Redt een Kind De door de Ulo-leerlingen gegeven ex tra uitvoering van de revue .Kolderellef' ten bate van de actie „Redt een Kind" heeft een netto bedrag van f250.opge bracht. ontspanningsavond onder de aandacht der leden gebracht. NIEUWE BESTUURSLEDEN Bij de bestuursverkiezing, welke daar na volgde waren de heren A. Groteboer en J. Veneklaas, die periodiek aftraden, reglementair niet herkiesbaar.. Het be stuur had in de le vacature candidaat ge steld de heren W. Aalpol, J. A. Aanstoot en H. Schutte en in de 2e vacature de he ren G. H. Bosman, J. A. Elbersen en B. J. Stevens. Gekozen werden de heren W. Aalpol en B. J. Stevens. In de vacature van de aftredende voor zitter, de heer Joh. Nikkels, waren can didaat gesteld de heren G. Mekenkamp, Joh. Nikkels en J. Rensink (Okkenbroek). De heer Nikkels werd met bijna algeme ne stemmen herkozen. Na de pauze zou de heer B. J. J. Elbert uit Delden spreken over zijn belevenissen als begeleider van vee voor export naar en in Joego-Slavië. Daar de spreker niet kwam opdagen werd een forum ge vormd met de heer H. J. A. Koldeweij als voorzitter en de heren C. Broersma, J. A. Mollemans, M. Bouwhuis en Joh. Lubber- sen (oud-voorzitter der afdeling) als le den. Het forum heeft de aanwezigen het ge mis van de spreker zeer spoedig doen vergeten door de vlotte beantwoording van de vele vragen, die het werden ge steld. OVERKOEPELEND ORGAAN Als eerste vraag kwam aan de orde de oprichting van een overkoepelend orgaan voor de coördinatie van de data der tal rijke uitvoeringen en andere evenemen ten in de gemeente. Men vond een derge lijk orgaan zeer zeker op z'n plaats en verwees naar het vakantie-programma van de VVV, dat altijd goed loopt. Een andere vraag was de begroting van de omvang der melkritten, waarmede nu reeds een klein begin is gemaakt bij de jongste aanbesteding en die zou kunnen uitmonden in mechanisatie en de vor ming van het speciaal beroep van melk- vervoerder en dan niet gecombineerd met een klein boerenbedrijf als bijverdienste. Verder sprak men over het nozem- vraagstuk, het bezoek aan de volkshoge school, de toekomst van de jonge boer en dergelijke actuele onderwerpen. Na duidelijke en leerzame uiteenzet tingen van de forumleden bracht de voor zitter hen dank, dat zij deze taak zo plot seling op zich hadden willen nemen. Vrachtauto ramde personenwagen Op de Rijksstraatweg naar Deventer had donderdagavond omstreeks half zes een verkeersongeluk plaats waarbij een grote vrachtauto met aanhangwagen even voorbij café ,,'t Bonte Paard" in Dijker- hoek een uit de richting Holten naderen de personenauto ramde en het verkeer geruime tijd stilgelegde. Omstreeks die tijd moest een uit de richting Deventer komend Volkswagen busje wegens benzinegebrek stoppen. Ter wijl de bestuurder naar 't Bonte Paard, stapte om een garage op te bellen vorm de zich achter dit voertuig een file. De genoemde vrachtauto met aanhanger van het expeditiebedrijf Wibbelink uit Goor en bestuurd door de heer G. J. ten Duis, slipte bij het afremmen met zijn zware wagen naar de linker weghelft en schoof de juist passerende personenauto van de heer B. J. Schoten uit Twello daarbij van de weg af, waardoor deze zo ernstig be schadigd werd, dat zij met een kraanwa gen moest worden weggesleept. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar doordat de vrachtauto dwars over de weg stond en moest blijven staan, totdat de Rijksverkeerspolitie de situatie had opgenomen, ontstond er een enorme verkeersstagnatie, die geruime -tijd duur de. De wegenwacht verleende assistentie met de rode lamp om meerdere aanrijdin gen te voorkomen. De weg was door de regen erg glad. Vrijdag 18 december, 8 uur: 2e lustrum Kerstoratorium-uitvoering Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. kerk. Zaterdag 19 december, 3 uur: Kersttocht WSV „De Trekkers" vanaf café Jan sen. Zaterdag 19 december, 7.30 uur: Verwer ping bakkerij Hartsuiker. Zaterdag 19 december, 8 uur precies: Uit voering Larense Accordeonvereniging in zaal „De Wippert". Zaterdag 19 december: Verwerpen bij Bets Paalman, Raalterweg. Maandag 21 december, 's avonds 8 uur: Kerst- en Nieuwjaar-vakantiebonnen- verzilvering bouw- en nevenbedrijven bij P. F. van Doorn, H. J. Wansinkstr. 25. Maandag 21 december, 8 uur: Repetitie HGK in gymnastieklokaal Uloschool. Dinsdag 22 december, 7.30 uur: Forum avond afd. OLM in café M. Kalfsterman. Woensdag 23 december, 8 uur: Kerstvie ring Plattelandsvrouwen afd. Holten in „Amicitia". Woensdag 23 december, 7.30 uur: Leden vergadering Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid" in café „Stationszicht" van de heer G. Vruggink. Zaterdag 26 december (Tweede Kerstdag) 7.30 uur: Uitvoering .Holtens Toneel in „Amicitia" (zie adv.). Zaterdag 26 december (Tweede Kerstdag) 7.30 uur: Filmvoorstelling CJMV in ge bouw „Irene" (zie adv.). Zaterdag 26 december (Tweede Kerstdag) 3 uur: Dansen in hotel G. Müller (zie adv.). Donderdag 7 januari, 8 uur: Ledenverga dering MAC „De Holterberg" in café Vruggink. Zaterdag 9 januari: Jaarfeest CJMV „De Vriendenschaar", Beuseberg, in „Irene". Aanvang 8 uur. Ned. Herv. Kerk. Holten, 10 uur Ds. Broeijer en 7 uur Ds. Israël (zangdienst met medewerking van de heer Fran sen, trompet). Extra collecte vqor Kerk en Strijdkrachten. Dijkerhoek. 10 uur Ds. Israël. Extra col lecte voor Kerk en Strijdkrachten. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor het eigen bouwfonds. Geboren: Albert, zv A. Kolkman en M. M. ter Denge, Beuseberg 52. Gehuwd: J. Paalman, 27 jr. en G. Jan sen, 26 jr., beiden te Holten. H. J. Kolkman, 27 jr. en J. G. Ezeman, 17 jr., beiden te Holten. G. J. Kromdijk, 23 j., Holten en J. H. Kolkman, 23 jr., Hellen- doorn. F. Scholman, 26 jr., Markelo en L. G. Vincent, 22 jr., Holten. Overleden: H. J. Wansink, 84 jr., Look 13. G. H. Hofman, 86 jr., Aalpolsweg 26. BEVOLKING: Ingekomen: J. Steenhuis en gezin van Ten Boer naar Holterberg 73. G. J. ten Tije van Markelo naar Beuseberg 26. J. G. van Avesaat van Nijmegen naar Aal polsweg 20. G. van Avesaat van Nijme gen naar Aalpolsweg 20. A. H. Hulseg- ge van Bathmen naar Beuseberg 130. A. Schroder van Almelo naar Holterberg 25. G. F. Elbracht en gezin van Suka- mandi (Indonesië) naar Holterberg 26. F. M. Elbracht en gezin van Sukamandi (Indonesië) naar Holterberg 26. Nelly van Surabaia naar Holterberg 26. A. Reisner van Surabaia naar Holterberg 26. G. Landeweerd en gezin van La Glacé (Canada) naar Beuseberg 161. A. Post man van La Glacé (Canada) naar Beuse berg 161. Gevonden: diverse handschoenen; twee kindersjaals; portemonnaie; aansteker; 3 herensjaals; overall. Verloren: etui, inh. vulpen en ballpoint; olietrechter; paar gymnastiekschoenen; diverse handschoenen; suède schoen; za- deldekje van bromfiets; portemonnaie m. inhoud; zwarte vierkante zaklantaarn. Inlichtingen dagelijks op het Groepsbu- reau der Rijkspolitie te Holten van 9-13 en van 14-22 uur. Mooi succes voor duivenhouder De heer L. Gazan, lid van de postdui- venhoudersvereniging „De Bergvliegers", heeft op de duivententoonstelling te Vrie- zenveen de volgende mooie successen be haald: eerste prijs jonge doffer; tweede prijs oude duiven en derde prijs oude dof fers.

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 1