BRIEVEN UIT ISRAEL De Coöperatie had een goed jaar SF0RT Zingen maakt blij PROPAGANDA-AVOND A.R. KIESVERENIGING EN ARJOS Espelose schooljeugd zag operette Sinterklaas in Espelo Wandelsport avonturen van Beth Haehita, 5 december '59. Sjalom, Eens in de maand hebben wij drie dagen vakantie. We kunnen dat gebruiken om een uitstapje te maken, om Israël te ver kennen of, en ik moet dat tot mijn schande bekennen, dat dat vaker geprefereerd wordt: te slapen. Deze keer raapten we echter al onze moed bij elkaar en besloten naar de Dode Zee en Sodom te gaan. Toen ik klein was en men vertelde mij de verwoesting van Sodom, was het mij altijd bang te moede. Stel je voor er werd zo maar een hele stad van de aardbodem weggeveegd, omdat er zoveel slechte men sen woonden. Dat zou dan ook met Hol ten kunnen gebeuren, maar dan dacht ik aan de mensen in Holten en besloot dat ze toch niet zo slecht waren om als stof van de aarde te worden geveegd. Het leek me nu interessant om mijn kinderdromen eens van dichtbij te zien. We vertrokken 's morgens om half ze ven en we prevelden in ons zelf „laat de chauffeur niet zo slaperig zijn als we zelf anders vrezen we het ergste". We vielen neer naast een Arabische familie, wier kroost reeds met de tweede slaap van die dag bezig was. De ouders waren druk aan het praten en hadden daarvoor veel ruim te nodig, want de man zwaaide met z'n armen alsof hij een vliegtuig aan het bin nenloodsen was. We reden langs grote sinaasappelplantages en velden beplant met allerlei gewassen, waarvan de namen een duister punt voor mij zijn. Nadat we ongeveer drie uur hadden gereden, begon het landschap te veranderen. Het groen werd schaarser en daarvoor in de plaats kwamen zandvlakten en weldra zaten we in de woestijn. Het was een grote golven de zandvlakte waarvan de kleuren vari eerden van het grauwe wit van smeltende sneeuw tot het bruin van koffie met te veel melk. De enige tekens van mense lijke beschaving waren de telefoonpalen, die ons trouw de hele weg vergezelden. Soms ook enige zwarte tenten, als torren tussen het zand. Daarin wonen Arabie ren, die nog met kamelen de woestijn doorkruisen. Midden in de woestijn is een stadje ge bouwd „Beersheba" genaamd, waar we moesten overstappen. Het is een schilder achtig stadje en het lijkt of de mensen daar nog niet gerealiseerd hebben dat de 20ste eeuw al begonnen is en het niet tegenstaande dat toch moeten accepteren. Sommigen zitten op straat hun zaakjes te verkopen, terwijl een weinig verder iemand bezig is de band van een Ford '58 te verwisselen, wat wel een schril con trast vormt. Verder gaat het. Het landschap wordt bergachtig en daardoor kun je de weg soms mijlen, ver zien liggen als een zwarte slang, die door de bergèn kronkelt. -De chauffeur trekt zich niets aan van de borden langs de weg, die manen dat je toch vooral voorzichtig moet rijden. Plot seling stopt de bus en we zien enkele tenten, met daaromheen gekleumd enkele houten huisjes. Eerst dachten wij dat een circus midden, in de woestijn was neerge- nesteld, maar de chauffeur hielp ons uit de droom en schreeuwde „Sodom". De plaats bleek te bestaan uit een restaurant en een jeugdherberg, zodat ik aanneem dat men in Sodom nog nooit van het woord wederopbouw had gehoord. Voor veel geld en goede woorden kregen we een vertrek, dat je met veel fantasie een slaapkamer zou kunnen noemen. Het eni ge wat er aan deed herinneren, waren de drie oude bedden. Toch was de uitrusting van de kamer wel gemakkelijk, want er zat een gat in de vloer, zo groot, dat je er al het stof in kon deponeren, als je de vloer veegde. De natuur was overweldigend. Naast onze deur rees en steile berg van onge veer vijftig meter op, waarin veel grot ten waren. We slopen door de grotten, waarvan de wanden grotendeels uit zout bestonden. Plotseling kwamen we in een soort van zaal, die hel verlicht werd door een gat in het plafond. Slechts enkele ogenblikken per dag schijnt de zon pre cies door dat gat, wat een onvergetelijke indruk achter laat. De grootste attractie was de Dode Zee zelf. Het water is er zo zout, dat je er blijft drijven. Dat is eerst een heel rare gewaarwording, maar aangenaam is het niet om daar te zwemmen, want het zoute water brandt op je lippen en je ogen, zodat we gauw weer naar het veilige strand kropen. Het water daar moet erg gezond voor je lichaam zijn. Een man vertelde mij b.v., dat toen hij hier ge komen was, zich nauwelijks kon bewegen en na een week tweemaal daags een bad weer over een stoel kon springen. Van het laatste zie ik niet het nut in, maar het bewijst toch wel hoe goed dat water is tegen rheumatiek. Aan de Dode Zee is een grote fabriek gebouwd, die de mineralen uit het water haalt. De grens is hier erg dicht bij, want we konden de lichtjes van een, stadje in Jordanië zien. 's Avonds was het erg stil in Sodom. De enige mensen die daar wa ren, waren de arbeiders van de fabriek en enige vakantiegangers. In vergelijking met Sodom heeft Hol ten een bruisend nachtleven. We gingen, terug in een bus die erg oud was, zodat ik bang was, dat we uit moesten stappen om te helpen drukken, want de motor kreunde als een stervende, maar gelukkig overwon hij de bergen op eigen kracht. We bezochten Tel-Aviv op de terugweg. Het is een stad zoals vele andere, met mensen uit vele delen van de wereld. Toen we weer thuis kwamen, rolden we vermoeid, maar gelukkig in bed. We had den een streek in Israël gezien, wat niet alleen een prachtig landschap had, maar ook van een grote historische waarde was. Bram. Men verzoekt ons op te nemen: Tussen de dag, waarop Maria haar lof zang zong uit blijdschap voor het Kind Jezus en de dag, waarop in het eind der tijden het loflied van het Lam tot glorie van Jezus de Overwinnaar gezongen zal worden, beweegt zich een steeds aan groeiende stoet van vrijgekochten, zingend van de blijde boodschap over het heil in Christus, wordend tot een schare, die nie mand tellen kan. Als kleine onderdelen in deze voortgang mogen de zangavonden van de Bijbel- Kiosk-Vereniging gezien worden. Avon den, die in het teken staan van het Gees telijk lied, dat door de eeuwen heen menig Christen getroost en gesterkt heeft; menig mens een nieuwe herkenning van de rijkdom van- het geloof gegeven heeft; menig hart getroffen heeft met de bood schap des heils; menig krachtig getuigen van de Kerk naar buiten betekend heeft. Zo maakt zingen blij! U zult dan ook de komende avond niet willen missen. Wij nodigen U in elk geval hartelijk uit deze zangavond tot een massaal zin gend getuigen te maken. Zij wordt gehouden D.V. op 15 decem ber a.s. om 7.30 uur in de Hervormde Kerk te Holten. De bekende zanger Kees Deenik, die U via radio of grammofoon wel eens gehoord zult hebben, zal op deze avond verschil lende liederen zingen. Voorts wordt medegewerkt door het Hervormd Kerkkoor, terwijl als organist optreedt de heer A. Koopmans. Predikanten Ds. R. A. Hoogkamp en Ds. C. C. Addink en Uzelf in de samen zang! Nogmaals hartelijk welkom; U zult dan zelf opnieuw beleven, dat zingen blij maakt. FORUM BEANTWOORDDE VRAGEN In het gebouw „Rehoboth" werd maan dagavond een propaganda-vergadering be legd door het bestuur van de AR kiesver eniging „Nederland en Oranje" en de AR Jongeren-studieclub. De heer H. Beltman, die als voorzitter van de kiesvereniging in deze bijeenkomst voor de_ eerste keer de voorzittershamer hanteerde, liet bij de aanvang zingen Gezang 136 vers 1, 2, 3 en 5, las vervolgens Matth. 28 16-20 en ging voor in gebed. De heer Beltman sprak hierna een woord van welkom, waarbij hij zich in het bij zonder richtte tot de leden van het forum en dankte voor zijn benoeming als voor zitter en het in hem gestelde vertrouwen en verklaarde bij het waarnemen van zijn functie te rekenen op de medewerking van de leden. Onder medewerking dient ook te worden verstaan trouw bezoeken van de vergaderingen en actief deelnemen aan het verenigingswerk. Laten we samen er voor zorgen, dat er een frisse wind gaat waaien op de kiesvereniging, opdat het geen saaie boel wordt, maar een levende boeiende zaak. De kiesvereniging en de ARJOS is geen hobby van enkele liefhebbers van de po litiek, maar een roeping en zaak voor al len. De Christelijke politiek is godsdienst en dus een zaak des geloofs. Christus, on ze Koning, roept ons in Zijn dienst ook op dit terrein van het leven en als wij Hem erkennen als Koning ook in ons persoon lijk leven, dan gaan wij Hem ook dienen op het politieke terrein met de inzet van onze gehele persoon. Omzet overschreed de 2 miljoen gulden B!e Coöp. Aan. en Verkoopvereniging „Holten" hield woensdagavond in café Sta- tionszicht van de heer G. Vruggink haar druk bezochte jaarvergadering onder voor zitterschap van de heer G. Stam. Zoals de voorzitter in zijn openingswoord opmerkte en door de dir'ecteur, de heer M. Bouwhuis, later aan de hand van de ver lies- en winstrekening met enkele cijfers werd verduidelijkt, zijn de bedrijfsresulta ten over het afgelopen boekjaar bijzonder bevredigend geweest. De omzetten, zow'el in geld als in kilo grammen, zijn weer aanmerkelijk gestegen en na afschrijving op basis van vervan gingswaarde kunnen weer flinke bedragen aan het ledenkapitaal en aan de reserves worden toegevoegd. De heer Stam wees er daarbij op, dat men in januari ieders aandeel in het ledenkapi taal over de laatste twee boekjaren op het spaarbankboekje hoopt bü te schrijven. RESERVE NIET AANGESPROKEN Hij herinnerde aan de viering van het gouden jubileum in de maand juni j.l. en deelde mede, dat het bestuur voorstelt de hiervoor gevormde reserve ad f 10.000, aan de bedrijfsreserve toe te voeren, aange zien de onkosten uit de lopende rekening konden worden bestreden. "~De door hem in de vorige jaarvergadering uitgesproken wens, dat de geldelijke omzet de 2 miljoen gulden zou overschrijden is in vervulling gegaan, terwijl de nieuwbouw haar beslag heeft gekregen en tot een ge slaagd geheel is geworden. Indien de ledén daar prijs op stellen wil het bestuur gaar ne het komende voorjaar het gehele gebou wen-complex laten bezichtigen. Er staat een complex gebouwen, aldus spreker, waarop ieder lid trots mag zijn. Laten wij door eendrachtige samenwerking op de ingesla gen weg voortgaan en trachten hen die nog van ons afstaan te overtuigen, dat de coöperatieve instellingen, welke Holten be zit, ook voor hen de weg kunnen zijn naar een vrije en onafhankelijke boerenstand, aldus de heer Stam. ENKELE CIJFERS Bij het uitbrengen van het verslag over het boekjaar 1958-1959 deelde de directeur, de heer Bouwhuis, mede, dat de omzetten in kilogrammen hebben bedragen 7.872.600 kg., een stijging bij het vorige boekjaar van 52 wagon van 10 ton en in geld f 2.026.566,62 (vorig jaar f 1.844.763,82). Na afschrijving op basis van vervangings waarde ten bedrage van f 66.093,01 resteert nog een belangrijk netto-overschot, waar van het bestuur en de raad van toezicht voorstellen f 22.000,— op het „ledenkapi taal" bij te schrijven en de rest aan de ge wone reserves toe te voegen. Het ledenka pitaal stijgt hiermede tot f 99.997,35 en de reserves tot f 116.245,03. De vergadering kon zich met dit voorstel verenigen, waarna zij haar goedkeuring hechtte aan de balans en resultatenreke ning, nadat eerst enkele vragen waren be antwoord en de heer J. H. Sprokkereef zijn voldoening had uitgesproken over de behaal de resultaten en bestuur, commissarissen, directeur en personeel een compliment maakte voor het gevoerde beleid en de toe wijding waarmede gewerkt was. Bij de hierna gehouden verkiezingen werd de heer H. Blankema, die periodiek aftrad met bijna algemene stemmen herkozen als bestuurslid en de heren H. Hulsman en G. J. Barvelink als commissaris. FILMS Een bestuursvoorstel om 56 cA grond te verkopen aan de gemeente f 2.per m2 voor verbreding van de Kerkhofsweg werd goedgekeurd. Na een korte pauze werden door de heer Vos, inspecteur van het Centraal Bureau met een toelichtend praatje een paar films vertoond over de drooglegging van de Wieringermeer en de IJsselmeerpolders en een kleurenfilm getiteld „Rapsodie in fruit". Het was dan ook al weer laat geworden toen da voorzitter een slotwoord sprak, waarin hij directeur en personeel bedankte voor hun arbeid in het afgelopen boekjaar, de heer Vos voor zijn filmvertoning en de aanwezige een welthuis toeriep. Nadat de secretaris, de heer K. A. Koek- 'koek, de notulen had gelezen van de on langs gehouden jaarvergadering, werd ge legenheid gegeven om vragen te stellen aan een forum, dat bestond uit de heren J. de Cloo te Deventer (lid Statencen- trale), H. Bloemendaal te Enter (bestuurs lid CBTB in Overijssel), J. van Leeuwen te Wierden (voorzitter provinciale AR JOS), Ds. R. A. Hoogkamp, Geref. predi kant) en G. Landeweerd (AR raadslid). Er werden vragen gesteld over de voet baltoto, staatsloterij, oorzaak verminder de belangstelling voor de politiek, loon- en landbouwbeleid, internationale economi sche samenwerkihg, melkprijsgarantie, overheidssubsidie enz. Na de pauze, waarin koffie met specu laas werd geserveerd, werden enkele in teressante films vertoond, o.a. over de Na- vo. De geslaagde propaganda-avond werd door de heer De Cloo met dankgebed ge sloten, nadat de heer Beltman een woord van dank had gesproken tot de leden van het forum. Er gaven zich deze avond 7 nieuwe leden op. Begin maart zal weer een forumavond worden gehouden. Maandagmiddag zijn de hogere klassen onder geleide van het schoolpersoneel en enkele leden van de oudercommissie met een bus van de O.A.D. naar de Deventer Schouwburg gereden om daar de operette „Het gouden hoefijzer" te zien opvoeren. Dit stuk, waarvan het gegeven wel wat ouderwets was, (een te vondeling gelegde prins) boeide de kinderen evenwel toch, door de mooie afwerking van de décors, de sfeer en het over het geheel genomen vlotte spel van de acteurs en actrices. Tussen de bedrijven werden door alle jeugdige toeschouwers ettelijke liedjes ge zongen, waardoor de middag omvloog en niemand na afloop kon begrijpen, dat het zo laat geworden was. De kinderen gingen misschien moe, maar wel voldaan weer huiswaarts. Vrijdagmorgen 4 december arriveerden Sint Nicolaas met Zwarte Piet in Espelo, waar hij door het hoofd der school, de heer F. J. Hol, hartelijk welkom werd geheten. Sinterklaas riep verschillende leerlingen van de laagste klassen en ook diverse kleuters, bij zich. Zij werden door Piet onthaald op handenvol pepernoten. Er werden liedjes gezongen en, gedicht jes voorgedragen. Piet strooide telkens onder gejuich pepernoten. Sint moest ech ter nog verderop. Hij had Piet 's nachts de mooie geschenken en zakken met lek kers laten brengen, die tot grote tevre denheid der kinderen, waren. Na de pauze, waarin de kinderen op ranja, de ouders op koffie met koek wer den onthaald, gaf de heer J. Smit uit Al melo twee voorstellingen met de poppe- kast. Eerst werd het sprookje van Rood kapje met de boze wolf vertoond, dat ge lukkig goed afliep, dank zij de medewer king van de kinderen, die de jager moes ten waarschuwen, als ze de wolf zagen. Daarna ging Jan Klaassen met Katrijntje kamperen vlak voor een boerderij. Aan 't gejuich en gegil van de kinderen kon men wel merken, dat ze hevig meeleef den met de gebeurtenissen in de poppe- kast. Het mag dan ook een geslaagde Sinter klaasviering genoemd worden. Binnenbrand in horlogerie Bij het schoonmaken met benzine van een grote klok in de met een kachel verwarm de horlogerie van de fa. H. J. Eouwhuis Zn. in de Oranjestraat, sloeg een vlam, ver moedelijk door gasontwikkeling, in de ben- zinepan, waarwoor 'n hevige brand ontstond in de werkplaats. De heer Bouwhuis en zijn zoon, die hier aan het werk waren, kon den zich bijtijds in veiligheid stellen, maar niet verhinderen, dat het vuur snel om zich heen greep. Toesnellende buren hebben de heren Bouwhuis onmiddellijk geholpen met het blussingswerk doormiddel van een' slang op de waterleiding, daarbij even later nog ge holpen door de brandweerman, de heer J. Haan, zodat de brandweer zelf, die in zeer korte tijd met motorspuit en nevelbluswa- gen ter plaatse was, niet behoefde op te tre den. Een groot aantal klokken, pendules, hor loges en andere uurwerken gingen verloren of liepen schade op, o.a. een waardevolle ouderwetse Friese klok, eigendom van de firma. Zij is tegen brand- en bedrijfsschade verzekerd. HOLTEN I—S.O.S. I 1—1. In een slecht gespeelde wedstrijd wis ten beide ploegen eenmaal te scoren. Hol ten deed dat al direct na het begin. Een trekbal van M. Klein Velderman werd door A. Traanman verrassend ingescho ten. Onhoudbaar voor de Hellendoornse keeper. 1—0. Holten ging door met het opbauwen van fraaie aanvallen. Twee keer schoot de Holtense midvoor tegen de lat. Toen dit Holtense offensief enigszins geluwd was, wisten de gasten het spel te verplaatsen. Tot gevaarlijke aanvallen brachten ze het echter niet. De Holtena ren waren blijkbaar tevreden met de klei ne voorsprong. Vooral de zwakke bezet ting van de vleugelspelers was er de oor zaak van dat de thuisclub niet meer goals scoorde in de eerste helft. Na de rust poogden de Holtenaren wel een beslissing te forceren, maar de Hellendoornse ver dediging wist al het gevaar te keren. De Holtenaren hadden twee invallers. Vooral het gemis van H. J. Jansen in de voor hoede deed zich gelden. Zij waren niet in staat openingen te maken. E. Maats de buteerde als rechtshalf ruim voldoende. De andere verdedigers maakten nog wel eens een foutje. J. Traanman speelde als linksback zeer goed en hij was stellig een van de beste spelers van de rood-zwarte ploeg, die deze middag trouwens in hun blauwe reserve shirts speelden. Toen iedereen zich al met een kleine Holtense overwinning had verenigd, wist de Hel lendoornse linksbinnen J. Filart een aar zeling met een zuiver schot doeltreffend af te straffen. Dit gebeurde in de laatste minuut van de wedstrijd. HOLTEN II—DE ZWEEF III 8—0. De Holtenaren hadden deze keer een gemakkelijke wedstrijd. De Nijverdallers speelden n.l. slechts met negen spelers. Voor de rust begingen de Holtenaren de fout te ver op te dringen. Het midden veld was wel goed bezet, maar de lang zaam uitgevoerde combinaties werden door de gasten steeds weer onderbroken. J. A. Jansen scoorde uit een strafschop de openingstreffer. Door doelpunten van J. Ulfman werd de ruststand 30. Na de rust werden de Holtenaren nog gevaar lijker. De Nijverdalse achterhoede werd voor te zware problemen gesteld. Door de produktieve midvoor Ulfman (4 x) en J. Dolman bepaalden de rood-zwarten de eindstand op 80. R.K.S.V. III—HOLTEN III 4—1. Een met enkele invallers spelende Hol tense ploeg heeft het tegen de Rijssena- ren niet kunnen bolwerken. De Holtena ren moesten zich hoofdzakelijk tot het ver dedigen beperken. T. Aanstood wist de eer voor de Holtenaren te redden. VOOR HET KOMEND WEEKEND: Hoewel het op het ogenblik, donderdag avond, nog niet bekend is, verwachten we toch wel dat de wedstrijden voor dit week end worden uitgesteld. De T.V.B. is al ruim gevorderd met het competitiever loop. Zo moet 't tweede elftal nog slechts drie wedstrijden spelen! Ook de andere elftallen van de rood-zwarten hebben de eerste helft er al op zitten Mochten de wedstrijden voor a.s. zater dag en zondag wel doorgaan, dan luidt voor de Holtenaren het programma: Voor zaterdag: Holten aS.V.V.N, b, 3.15 uur, Holten bNijverdal a, 2.00 uur. Voor zondag: Holten I—R.V. II, 2.30 uur, Haarlese Boys IHolten II, 1.45 uur, Holten IIITwenthe II, 12.00 uur. TOTO. De deelnemers aan de K.N.V.B.-voetbal- toto wijzen wij er op, dat, in verband met de Kerstdagen, de poolformulieren niet op vrijdag 25 december maar op woensdag 23 december bij de heer H. W. Tuller moeten worden ingeleverd. TRAINEN. Het bestuur van de v.v. „Holten" heeft contact opgenomen met de heer Ooster man uit Deventer. De heer Oosterman, die momenteel nog speelt bij de tweede klasser „Roda", verzorgde donderdag avond een proeftraining. Ook a.s. donder dag weer training. Bij goed weer veld- en anders zaaltraining. TSJECHEN IN PLAATS VAN HONGAARSE VOETBALLERS. Sportclub Enschede heeft bekend ge maakt dat de wedstrijd tegen Vasas Bu dapest begin februari wordt gespeeld. Op woensdag 16 december a.s. om 8 uur n.m. komt de Tsjechische kampioens- ploeg Slovan Bratislava met 7 A en B in ternationals naar Enschede. In dit elftal spelen o.m. Viliam Schroiff, 13 x intern., Anton Urban, 21 x, Vojteck Jankovic, 13 x, Emil Pasichy, 28 x, Anton Monavick, 22 x. Het elftal staat momenteel weer op de le plaats in de Tsjechische hoofdklasse. Zie de aankondiging in dit nummer. KERSTTOCHT W.S.V. „DE TREKKERS" Zaterdag 19 december zal (zoals ook reeds gemeld) de W.S.V. „De Trekkers" een Kersttocht organiseren onder auspi ciën van het District Almelo van de N.U.W. Hieraan kan iedereen deelnemen, hetzij jong of oud, elkeen is welkom. De afstand voor deze middag zal onge veer 8 km. zijn, door de prachtige omge ving van Holten. Bekend is dat zal worden deelgenomen door W.I.O.L. uit Rijssen, K.S.W. uit Nij verdal (jun. en sen.), Eltem uit Almelo, D.V.T. uit Deventer, De Trekkers, Holten. Verder nog door individuele wandelaars uit omliggende plaatsen. Ook verwacht men nog enkele klassen van de plaatse lijke scholen. Inschrijving zo spoedig mogelijk bij: Mej. G. Schuppert, Oranjestraat 30, tel. 363, of de heer G. Voortman, Larenseweg 27 ,tel. 332. Inschrijvingen mogelijk tot donderdag 17 december a.s. Inschrijfgeld: junioren f0.75, senioren f 1.— De start is om 3 uur vanaf Café Jan sen, Dorpsstraat 1. Na afloop zal iedere deelnemer een prachtige kerstkrans in ontvangst kunnen nemen. -A-v. 35. Gelukkig waren de vogels niet sterk genoeg om walvissen op het dek te storten en kwamen onze vrienden er af met wat blauwe plekken. De visregen had echter ook aangename gevolgen. In de kombuis, waaruit vette dampen kringelden, was Bloobeest ijve rig bezig een hele berg vis te bakken, terwijl Pepito in de hut van kapitein Druppel de tafel dekte. Nu, 't werd een waardig besluit van het holderaebolder- over-het-dek avontuur en een ware smulpartij. Zelfs Pepito kon de verleiding niet weerstaan een vers ge bakken scholletje te proeven, al had hij liever gebra den winterwortels als maaltijd gehad. En kapitein Druppel probeerde steeds met een mond vol vis een speech af te steken, wat natuurlijk niet gaat en Bloo beest zei steeds met volle mond: „Eerst uw mond leegeten, heer kapitein!", wat ook een onduidelijk gesputter werd. Zo verliep de vissnoeperij zonder al te veel woorden en zaten ze weldra met volle buiken op hun stoelen. Doch de avonturen gaan verder. Plichtsgetrouw als altijd begaf Bloobeest zich naar het dek om de prulle- bak te legen en schudde de inhoud over de railing in zee. Ma.r hij bleef langer staan dan anders.dreef daar iets? Gespannen tuurde Bloobeest in het water. ,,'s Jonge", monpelde hij verrast, het lijkt wel een bal, een gummibal. Maar dat is fijn! Die heb ik altijd al willen hebben. Nu wordt het leuk aan boord! Sa men met de kapitein ballen op het dek!" Hij liet fluks een touw zakken, klom over boord en toen de bal dicht genoeg bij was, viste hij hem uit het water. Met de bal stevig onder zijn arm geklemd, klauterde hij weer naar boven en bekeek z'n nieuwe bezit met een gelukzalige glimlach. Maar de bal zag er wel wat vreemd uit, anders dan gewoonlijk! Was het wel een bal

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 2