I s jaaJL** - JfiTlfi BURGERLIJKE STAND WINKELWEEK 1958 IdTCrtenties mm de Kerstdagen Verschijndagen Kerst en Oudejaarsnummer Lektuurhuisje Rode Kruis Agenda Kerstoratorium-uitvoering PfOlHïËÏÏ. 3a by-huidje r?¥AB¥0ElNKE.RzzEAElPF Gevonden en verloren voorwerpen Spit, Spierpijn PREDIKBEURTEN Radio- en televisiezaak officieel geopend vr^' WÊm No. 49. Jaargang 11. ZATERDAG 12 DECEMBER 1959 Verschijnt elke zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD Y Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad .wijs: j15 mm, (a contant) 2.Iedere mm. meer 0.07 ttsprys van dut blad bedraagt 1.35 per kwartaal u Holtm Telsf°m K s483 Z34V 3 1__ J ddl V Cl y (CivA^-A. J_ vJVJL. vJLJw^ Vergroting en verbetering baan kost minstens 8000 gulden Verbetering baan kost zeker 8000 gulden. Vergroting en verbetering baan kost minstens 8000 gulden. In het café G. Vruggink werd vorige week vrijdagavond de jaarlijkse ledenver gadering gehouden van de ijsclub „De Noordpool". Na een kort openings- en welkomst woord door de voorzitter, de heer A. J. Snijders, las de secretaris, de heer G. J. Aaftink, de notulen en werd tevens jaar verslag uitgebracht. Het aantal leden be droeg op 31 oktober 1959 79 en de club had toen 211 donateurs. Het aantal dona teurs steeg na deze datum met 25 en on getwijfeld zal dit vóór 13 december 1959 nog hoger worden, want na deze datum wordt het donatie-bedrag verhoogd van f 1,75 tot f 3,50. De secretaris bracht in zijn verslag dank aan de landbouwer Oplaat voor zijn spontane medewerking bij het realiseren van het plan „vergroting en verbetering ijsbaan". Batig saldo. Blijkens het verslag van de penning meester, de heer J. Wiggers, bedroegen de inkomsten over het afgelopen boekjaar i 1057,64 en de uitgaven f 996,30, zodat ex- een batig saldo was van f 61,34. Het geldelijk bezit liep in het afgelopen jaar echter terug met ruim f 250,-, omdat het banktegoed bij de Coöp. Boerenleen bank moest worden „aangesproken" in verband met verbeteringen aan de tent en het bouwen van een toilet. Bij de bank is thans nog belegd f75,36. St. Nicolaasfeest openbare kleuterschool Evenals andere jaren brachten S't. Nico- laas en zijn knecht, ook dit jaar weer een bezoek aan de ruim 70 kleuters van de open bare kleuterschool. Zij arriveerden om 10 uur en werden ver welkomd met een welkomstlied. Nadat de Sint wat verteld had over de lange reis van Spanje naar Nederland, deden de kleuters enkele spelletjes, o.a. Roodkapje, en een boerendansje. Ook werden er nog wat vers jes gezongen en opgezegd. Daarna deelde Sinterklaas de cadeautjes uit en kregen alle kleuters nog wat snoep. Voor de kleuters was het ook dit jaar weer een bijzonder leuk feest. Vrijdagavond 18 december a.s. geeft de Chr. Gemengde Zangvereniging „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk haar jaarlijkse oratorium-uitvoering, waaraan medewerking zal worden verleend door: Riek Bolink-Landeweerd, sopraan; Bert van 't Hof (Hilversum), tenor en Hilbi'and van Bolhuis (Almelo), orgel. De samenzang zal begeleid worden door het muziekkorps van het Leger des Heils uit Almelo. Het is éen werk voor gemengd koor, vrouwen- en mannenkoor, solo's voor so praan en bas en gemeentezang. De uitvoering heeft plaats onder leiding van de koordirigent, de heer W. van Erke- lens uit Enschede. In de tekstboekjes, die voor 25 cent ver krijgbaar zijn, is de volledige tekst van het oratorium en de door de gemeente te zingen liederen afgedrukt. Ds. R. A. Hoogkamp zal deze avond ope nen, terwijl een kort slotwoord zal wor den gesproken door Ds. C. C. Addink. Moge het geheel een waardige voorbe reiding vormen van het Kerstfeest 1959. De commissie voor kascontrole, die be stond uit de heren T. Stokkers Hzn. en A. Jansen Joh.zn., had boeken en beschei den keurig in orde bevonden. Weshalve werd de penningmeester decharge ver leend voor zijn beheer. Als leden van de kascontrolecommissie 1959-1960 werden benoemd de heren Stokkers en G. T. Jan sen H.G.zn. Bestuursverkiezing. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de heren A. J. Snijders en J. Wiggers met bijna algemene stemmen herkozen, terwijl als baancommissaris werd herko zen de heer G. J. Bouwhuis. Wedstrijden. Bij het bespreken van de plannen met het oog op het a.s. winterseizoen werd het vaststellen van het programma evenals vorige jaren door de vergadering aan het bestuur overgelaten. IJs en weder dienende, zullen in ieder geval de wedstrijden om het sehoolkam- pioenschap en het kampioenschap van Holten voor dames en heren worden ge houden, terwijl in principe werd beslo ten tot het organiseren van een groot ge kostumeerd avondfeest. Ook zullen dit seizoen op de banen van „De Noordpool" de langebaan-wedstrijden worden gehouden om het clubkampioen schap, waaraan 6 heren en 4 dames zullen deelnemen van de ijsclubs „Rowinkel" te Larensebroek, „Diekingsriet" te Groot Dochteren en „De Noordpool". Het vorige seizoen, toen deze wedstrijd voor de eer ste keer werd georganiseerd, konden al leen de heren starten. De fraaie wisselbe ker zal dit jaar verdedigd moeten worden door de ijsclub „Diekingsriet", de kam pioen 1958-'59. De dames en heren, die aan de clubkampioenswedstrijd deelne men, zullen dezelfde middag in een wed strijd over resp. 500 en 1000 meter rijden om geldprijzen. Gevonden: handschoen; ceintuur; kin- derwant. Verloren: jongenspetje; kinderporte- monnaie; portemonnaie met inhoud; kinderwant; capuchon; grolse want; auto ped; gebreide handschoen. Inlichtingen: dagelijks, doch uitsluitend van 9-13 en van 14-22 uur. De voorzitter, de heer Snijders, gaf hier na een overzicht betreffende de vergro ting en verbetering van de baan. Het ob ject is mede dank zij de medewerking van het gemeentebestuur en de Fa. J. Krekel vlot uitgevoerd en ook bij het plaatsen van de norton-pomp (capaciteit 72000 ltr. per uur!) deden zich geen moeilijkheden voor. De totale kosten, die aanvankelijk waren begroot op 6000 gulden, zullen ze ker 2000 gulden hoger worden. Het groot ste deel van de pl.m. 8 mille hoopt men te verwerven door het plaatsen van ren teloze aandelen. Met het plaatsen van aandelen is een begin gemaakt en hierbij wordt veel medewerking ondervonden. De Holtenaren hebben veel waardering voor de betoonde aktiviteit en zij juichen het toe, dat het plan verwezenlijkt wordt, om dat dit van belang is voor de hele ge meente. Het is daarom ook, dat het be stuur van „De Noordpool" een beroep meent te mogen doen op de hele Holtense bevolking. Hogere tarieven. Nu de accomodatie belangrijk is verbe terd en de baan een flink stuk is vergroot, moet ook een verhoging van de tarieven alleszins billijk worden geacht. Met in gang van het seizoen 1960-'61 wordt de ledencontributie verhoogd van f 1,- tot f 1,50 en zijn zij, die renteloze aandelen nemen, tevens lid van de vereniging. Het donatie-bedrag wordt ingaande het vol gende seizoen van f 1,75 op f 3,50. Met ingang van heden gelden de vol gende entreeprijzen: Dagkaarten 75 ct. (50 et.) Seizoen-kinderkaarten 75 ct. (40 ct.) Kinder-dagkaartjes 25 ct. (10 ct.) Liöhtkaartjes 10 ct. (10 ct.) Nadat de verkoop van koffie etc. tij dens het a.s. seizoen was verpacht aan ca féhouder T. Maats en de rondvraag was gehouden, werd deze gezellige vergade ring door de heer Snijders gesloten. Geboren: Gerritdina Hendrika, dv L. Nijland en H. G. Bronsvoort, Espelo 80. Anneke, dv A. Coops en E. J. Booij, Hol- terberg 72. Ondertrouwd: J. Sanderman, 28 jaar, Rijssen en J. H. Traanman, 23 jr., Holten. Overleden: G. Klein Horsman, 83 jaar, weduwnaar van M. Krieger, Neerdorp 70. BEVOLKING: Ingekomen: J. Slot van Coevorden naar Beuseberg 56. L. F. A. Koekkoek van Boras (Zweden) naar A. J. Goldsteinstraat 15. C. A. Hartsteen van Malang naar Holterberg 26. Vertrokken: K. A. Jaklof sky en gezin van Look 40 naar Zutphen. H. J. W. J. Derksen van Dorpsstraat 33 naar Apel doorn. E. H. Andersen en gezin van Look 40 naar Deventer. en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met Ned. Herv..Kerk. Holten. 10 uur Ds. Israël en 7 uur Ds. Addink. Collecte voor gees telijke arbeid N.O.P. Dijkerhoek. 10 uur Ds. Kalkman van Enter. Collecte geestelijke arbeid N.O.P. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de Provinciale Kas Hulp behoevende Kerken. Sedert de vorige week is vanwege de plaatselijke afdeling van het Ned. Rode Kruis aan het oude Aaltinkshuis in de Dorpsstraat, een z.g. lectuurhuisje opge hangen, waarin men. goede boeken, actu ele en geïllustreerde tijdschriften kan de poneren, welke men zelf niet meer nodig heeft, maar die nog uitermate geschikt zijn voor zieken, ouden van dagen, emi granten, militairen overzee en andere groepen, die daaraan behoefte hebben. Het Lectuurdepot van het Rode Kruis regelt in samenwerking met de afdelings besturen de inzameling en verzorgt kos teloos de verzending aan belanghebben den. Hiermede wordt een góed werk ver richt, dat door duizenden dankbaar wordt aanvaard. De kosten van het huisje worden ge dekt door het verhuren van de wanden voor reclamedoeleinden. De afdeling Holten heeft gemeend, dat ook in onze plaats talloze boeken en tijd schriften na lezing ongebruikt terzijde worden gelegd, welke nog bijzonder goede diensten kunnen bewijzen voor boven staande doeleinden en doet daarom een dringend beroep op de ingezetenen om deze, indien zij ze willen missen, geregeld in bovengenoemd lectuurhuisje te depo neren. Zij zorgt, dat het huisje geregeld wordt gelicht en dat de gedeponeerde boe ken en tijdschriften, welke natuurlijk nog in goede staat moeten verkeren, aan het Lectuurdepot worden verzonden. Doet U mee? U steunt daarmede een belangrijk Rode Kruis-werk. O.C.H. gaat op tournee De Holtense toneelclub „OCH" heeft een aantal uitnodigingen ontvangen om zowel plaatselijk als in de omgeving een aantal toneeluitvoeringen te geven. Op 9 en 11 jan. speelt zij voor de leden van de Larense Mu ziekvereniging „Apollo" de klucht „Een vriend komt over", op 16 jan. a.s. wordt hetzelfde stuk gespeeld voor de Holtense muziekvereniging „HMV", op 10 februari a.s. speelt men tijdens de jaarvergadering van de afdeling Holten van de OLM het to neelspel „Waarom zweeg je zolang?", ter wijl de Holtense Accordeonclub haar uit genodigd heeft om op 27 febr. a.s. het blij spel „De houten ham" op de planken te brengen. Voor een tweede openbare uitvoering zal er wel niet veel tijd meer overblijven. Of wordt er nog een nieuw stuk ingestu deerd? Met de sleutel, welke hem werd aange boden door de 10-jarige Jan Arfman, heeft burgemeester Mr. W. H. Enklaar vrijdag middag van de vorige week de radio- en televisiezaak geopend, welke de heer G. ter Harmsel, door overname van de rech ten van de Fa. H. J. Bouwhuis, in de Sta tionsstraat begonnen is. Hij verschafte daarmede zich zelf en verschillende genodigden, o.a. vertegen woordigers van de Holtense Handelsver eniging, de buren en anderen, toegang tot de op bescheiden voet begonnen, maar ovei-igens zeer smaakvol ingerichte win kel, die behalve radio- en televisietoestel len ook huishoudelijke artikelen en o.a. grammofoonplaten zal voeren. De burgemeester zei in zijn toespraak, waarbij hij de heer Ter Harmsel en zijn vrouw gelukwenste, dat 't voor het jonge paar een belangrijk feit is om evenals een gelukkig huwelijk ook een nieuwe zaak te mogen opbouwen. Een nieuwe zaak, die in wezen een oude zaak is, want voor de heer Bouwhuis, wiens radio- en televi siezaak hiermede wordt voortgezet, is het ook een betekenisvolle dag. Van hem is het wellicht verstandig deze stap gedaan te hebben, omdat de moderne tijd specia listen vraagt en deze zich nu meer op de horlogerie- en goud- en zilverbranche kan toeleggen. De burgemeester sprak de hoop uit, dat het wederzijds een goede keuze Vrijdag 11 en zaterdag 12 december: Jaarfeest CJMV „De Bouwers" in de school te Espelo. Zaterdag 12 december: Verwerping van krentebrood en speculaas bij W. Beid- man, Markeloseweg, Holten. Zaterdag 12 december, 7.30 uur: Verwer ping bakkerij Hartsuiker. Maandag 14 december, 20 uur: Bekend making uitslag lintwedstrijd winkel week in café Maats (zie aankondiging). Dinsdag 15 december, 7.30 uur: Ledenver gadering Volksonderwijs in hotel Mul ler, Deventerweg. Dinsdag 15 december, 7.30 uur n.m.: In terkerkelijke zangavond, uitgaande van de Bij bel-Kiosk-Vereniging in de Her vormde kerk (zie aankondiging). Woensdag 16 december, 7.30 uur: Jaarver gadering CBTB-afdeling in „Rehoboth". Woensdag 16 december, 3 uur: Kerstde monstratie IJsselcentrale Hengelo. Ver trek vanaf GEB 14.30 uur per bus (zie adv.). Woensdag 16 december, 8 uur n.m.: Voet balwedstrijd Sportclub Enschede-Slo- van Bratislava (zie adv.). Woensdag 16 december, 7.30 uur: Verwer pen van krentebrood, gebak enz. in zaal café „De Wippert" (zie adv.). Woensdag 16 december, 7.45 uur: Leden vergadering PJGO, afd. „Jong Holten", in café „De Waag". Donderdag 17 december: Kerstwijding van de Hervormde vrouwen, afd. Dijkerhoek en Holten, om 8 uur in „Irene". Donderdag 17 december, 7 uur: Verwer pen bij Visser, Okkenbroek (zie adv.). Vrijdag 18 december, 8 uur: 2e lustrum Kerstoratorium-uitvoering Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. kerk. Zaterdag 19 december, 3 uur: Kersttocht WSV „De Trekkers" vanaf café Jan sen. Zaterdag 19 december, 7.30 uur: Verwer ping bakkerij Hartsuiker. Zaterdag 19 december, 8 uur precies: Uit voering Larense Accordeonvereniging in zaal „De Wippert" (zie adv.). Zaterdag 19 december: Verwerpen bij Bets Paalman, Raalterweg (zie adv.). Dinsdag 22 december, 7.30 uur: Forum avond afd. OLM in café M. Kalfsterman. Woensdag 23 december, 8 uur: Kerstvie ring Plattelandsvrouwen afd. Holten in „Amicitia". geweest is en wenste in het bijzonder het jonge paar veel voorspoed in zaken toe. Nadat de heer Bouwhuis zich bij de woorden van de burgemeester had aange sloten, sprak de secretaris-penningmees ter der Holtense Handelsvereniging, de heer J. M. Metzger, gelukwensen uit na mens bestuur en leden dezer vereniging. Hij heeft de verwachting, dat de heer Ter Harmsel en zijn echtgenote alle middelen in het werk zullen stellen om de zaak op een hoger plan te brengen. De winkel is nu nog wat bepex-kt, maar er is gelegen heid voor uitbreiding. De nieuwe zaak zal zeker bijdragen tot verhoging van het aanzien van de Holtense middenstand en spreker was verheugd, dat men direkt lid is geworden van de plaatselijke handels vereniging. De heer F. J. Schuppert complimenteer de de nieuwe buren namens de buurtver eniging en sprak de hoop uit, dat er spoe dig een tweede raam bij zal komen, zodat het echtpaar Ter Harmsel zijn artikelen nog beter zal kunnen etaleren. De heer Ter Harmsel heeft sprekers en belangstellenden bedankt voor hun goe de woorden en belangstelling, waarna een verversing werd geserveerd. Later op de dag kwamen nog tal van belangstellenden en zakenrelaties hem en zijn vrouw felici teren, in welke gelukwensen ook de fami lie Arfman deelde, in wier woning deze winkel is geïnstalleerd. Aangezien gebleken is, dat verschillende mensen de rode bonnen van de winkelweek nog niet ingeleverd hebben en de bestuursleden van de Holtense Handelsvereniging deze niet meer in ontvangst kunnen, nemen, zal nog eenmaal de gelegenheid worden gegeven tot na-inlevering en wei op MAANDAG 14 DECEMBER van 14—15 uur in café Maats. Hier moeten dan terstond de gele kaarten (van de lintwedstrijd) worden ingevuld en ingeleverd. Na 15 uur kunnen van het publiek geen gele kaarten meer in ontvangst- worden genomen, aangezien anders de sortering niet op tijd klaar kan zijn. De winkeliers worden verzocht op die dag de nog in hun bezit zijnde ingevulde gele kaarten uiterlijk om 15 uur bij café Maats te bezorgen. Indien na de toewijzing der prijzen mocht blijken, dat door hun te late inlevering nog in hun bezit zijnde kaarten voor een prijs in aanmerking zouden zijn gekomen, dan zijn zij zelf aansprakelijk voor de verstrekking van de desbetreffende prijs. MAANDAG 14 DECEMBER, 20 UUR, BEKENDMAKING VAN DE UITSLAG VAN DE LINTWEDSTRIJD IN CAFc MAATS. De hoofdprijzen van deze wedstrijd zijn te bezichtigen in de serre van genoemd café. Wij maken onze adverteerders er op attent, dat annonces voor de Kerstdagen het best geplaatst kunnen worden in het nummer van ZATERDAG 19 DECEMBER. Inzending zo vroeg mogelijk aan de bekende adressen. Het Kerstnummer van ons blad zal woensdagavond 23 december en het Oudejaarsnummer woensdagavond 30 december a.s. verschijnen. Respectievelijk donderdag 24 en 31 december bij de postabonné's. Wij verzoeken belanghebbenden beleefd hiermede wel rekening te willen houden. - W -• 'Wd&assfwt Een kijkje in het welverzorgd interieur van de nieuwe zaak

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 1