Uit het plaatselijk parlement O AD. raakte een van haar enkele dagen bussen kwijt Gymnastiekuitvoering „B.A.T.O." Firma Steunenberg opende haar verbouwde zaak Goede nachtrust Lichamelijke opvoeding voor de jeugd Budapest-„Enschede" Bouw openbare kleuter school aanbesteed Radio- en televisiezaak in de Stationsstraat Opening winkelweek Motie voor Deventer als universiteitsstad. Waterleiding voor Water hoek en deel van Espelo en Neerdorp. Kleine vehoging honden belastingbelasting. Plaats nieuwe uloschool. Onaangename sfeer door toneeluitvoeringen. Door het aannemen van een motie van die strekking, voorgesteld door het dage lijks bestuur, heeft de raad woensdag avond zijn warme instemming betuigd met het advies van de Commissie Sprei ding Hoger Onderwijs, aan de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen uitgebracht, om in Deventer een uni versiteit te vestigen. De motie zal ter ken nis van de regering worden gebracht. In de motie wordt o.m. gezegd, dat de gemeente Holten alles wil doen dat op haar weg zou kunnen liggen, om aan deze vestiging haar medewerking te verlenen. Burgemeester Mr. W. H. Enklaar, die de vergadering voorzat, verklaarde dat de stichting van een universiteit in Deventer ook voor de gemeente Holten van emi nent belang moet worden peachfc. Wij hebben een leefbare gemeente, aldus de burgemeester, waar menig professor met genoegen zou kunnen wonen. Door de motie zonder verdere bespre king en zonder hoofdelijke stemming te aanvaarden, toonde de raad deze ziens wijze van zijn voorzitter geheel te kun nen onderschrijven. De raad was wegens afwezigheid van de heer Brands (PvdA) niet voltallig. Grond Boerenleenbank. Besloten werd aan de Coöp. Boeren leenbank „Holten" een perceel bouwter rein te verkopen in de Gaarden tegenover het nieuwe wijkgebouw van het Groene Kruis, groot 1742 m2 voor de som van 18.987.teneinde daarop een bankge bouw annex kassierswoning te stichten. De raad aanvaardde gaarne van dokter J. P. Nagelhout een ets van de Zwitserse schilder Sagal, voorstellende een oude Volendamse visser, welke deze aanbood als een blijk van waardering voor de veel vuldig ondervonden medewerking aan zijn schildersuitwisselingsplan en exposities. In zijn dankwoord sprak de burgemees ter de hoop uit, dat de dank ook eens zou kunnen komen van de zijde van het ge meentebestuur voor het belangrijke werk, dat dokter Nagelhout hiermede verricht. In het uitbreidingsplan voor Dijkerhoek werd een kleine wijziging aangebracht door de maximum inhoud voor aldaar te bouwen woningen te vergroten tot 475 m3. Voor de plaatsing van een alarmerings apparaat voor de brandweer op de silo van Dikkers te bedienen vanaf het politiebureau de aanschaffing van een schrijfmachine, ventilatoren voor de raad zaal, enkele banken in de Holterberg en verkeersborden, werden door de raad be dragen gevoteerd van f 700, f750, f 450, f 2000 en f 300. De begroting voor de ver harding en riolering van de Kerkhofsweg werd aangevuld met f 3000 voor het leg gen van opsluitbanden. Hondenbelasting. Een voorstel van burgemeester en wet houders om de belasting voor bedrijf s- honden van 5.op f 6.per jaar te brengen werd, nadat enkele vragen wa ren gesteld, z.h.st. aanvaard. De benaming vastliggende honden is uit de tijd, zo verklaarde de burgemeester op een vraag van de heer Klein Velderman (Alg. Bel.). Het is niet menselijk meer om honden vast te leggen. Holten telt 400 bedrijfshonden en 100 luxe honden, zodat deze verhoging een klein voordeeltje voor de gemeentekas meebrengt. Crediet openbare kleuterschool. De bouw van de openbare kleuterschool is aanbesteed behoudens goedkeuring van hogerhand, waarmede niet alleen Gedep. Staten, maar ook de raad bedoeld werd. De burgemeester verzocht de raad voor deze bouw een crediet toe te staan van 114.300.—. Hierin is ƒ21.530.80 begrepen voor de grond aan de Tuinstraat. Voor verfraaiing mag 1 °/o van de bouwsom worden besteed, antwoordde de voorzitter op een vraag van de heer Soer (PvdA). B. en w. hopen door tussenkomst van de Commissie Scheppend Ambacht voor de kleuters leesbare kunst te krijgen en geen kunstuiting, waar men een half uur over moet praten om haar te be grijpen. De heer Soer bracht het college dank voor de spoed, waarmede de bouw uitein delijk nog kan worden tot stand gebracht. Uitbreiding waterleiding. In verband met een aanvrage van be woners van de Waterhoek om aansluiting aan de drinkwaterleiding, heeft de Water leiding-Mij. „Overijssel" een plan opge steld, dat 45 percelen omvat, gelegen in het Neerdorp, aan de zuidelijke grens van Espelo en in de buurtschap Dijkerhoek. Daarvoor zal een bedrag van f 5030.aan watergeld moeten worden gegarandeerd. Volgens het bestaande tarief zullen deze percelen aan watergeld opbrengen 2380, zodat er een tekort is van 2950. Het college heeft gemeend, zo verklaar de de burgemeester, deze activiteit te moeten stimuleren en zou gaarne van de raad de principiële goedkeuring willen hebben, dat de gemeente evenals zulks met de super-onrendabele gebieden het geval zal zijn, wanneer deze door het rijk en de provincie worden gesubsidieerd 1/9 van het tekort voor haar rekening neemt, zodat men tegen belanghebbenden kan zeggen: wij zullen 300 k f 400 bij dragen. Op vragen van de heer Soer (PvdA) en Teeselink (CH) of dit niet scheef komt te liggen met de bijdrage voor de Beuseberg- en Holterbroekbewoners, antwoordde de raadsvoorzitter, dat deze mensen 2 x het tarief, en dat men in de Beuseberg 2y% x het tarief moet betalen, waarbij dan de gemeente en de zuivelfabrieken nog een belangrijk bedrag bijpassen. Deze aanleg is iets meer rendabel, zodat de fabrieken hierin niet meebetalen en de gemeente ook met minder kan volstaan. Mocht het aantal aansluitingen sterk teruglopen, dan zullen B. en W. zich opnieuw beraden en met een nieuw voorstel bij de raad ko men. Om verder te kunnen werken willen zij gaarne een principe-besluit. De heer Rietberg (CH) zeide, achter dit streven van B. en W. te staan. Deze be langhebbenden behoeven niet 2*4 x het tarief, te betalen. De Beuseberg was met 1/9 in het tekort niet gebaat geweest. Als voor dit plan 1/9 niet voldoende is, moe ten we meer betalen, aldus de heer Riet berg. De raad ging in principe met het voor stel accoord. B. en W. boden de raad vervolgens for meel de gemeentebegroting voor 1960 aan. Er is een overschot van 16.000, deelde de burgemeester mede, maar er is nog geen enkele kapitaalsuitgave geraamd. Hierover zal men zich nog eerst moeten beraden. Plaats nieuwe u.l.o. school. Het college heeft zich beraden over de plaats van de nieuwe u.l.o. school. Ge dacht wordt aan het terrein van de heer G. J. Meijer ten westen van de Burge meester van der Borchstraat. Als dit door gaat zal het uitbreidingsplan moeten wor den gewijzigd. Het terrein in de Gaarden is te klein, zo deelde de raadsvoorzitter mede. Bovendien moet een terrein ge zocht worden dat onmiddellijk beschik baar is. De inspecteur van het L.O. heeft gezegd, dat er direct gebouwd moet kun nen worden als de gemeente een urgentie verklaring krijgt. Er is contact geweest met Binnenlandse Zaken over het onder brengen van de commandopost van de B.B. in het schoolgebouw, waarmede men blij zal zijn, omdat daarmede een belang- rijke bijdrage in de bouwkosten zou wor den verkregen. Er moet een sportterrein bij de school komen. De heer Landeweerd (AR) is van oor deel, dat de u.l.o. school niet zo ver uit de dorpskern moet worden gebouwd. De heer Soer (PvdA) vraagt, hoeveel het terrein in de Gaarden te klein is en de heer Teeselink (CH) wijst op het ge vaarlijke verkeer bij de viaduct. De heer Rietberg (CH) is van oordeel, dat men moet streven naar een gemeen schappelijk sportterrein voor alle scholen en dan is de bedoelde plaats ongeschikt. De voorzitter wijst er op, dat het ter- rem in de Gaarden onvoldoende is. "Wij hébben altijd gezegd: dit is het einde van ons uitbreidingsplan. Wat het sportterrein betreft: wij gaan zo spoedig mogelijk wat doen aan het Sportdal. Het gevaar van het verkeer acht spr. voor u.l.o.-leerlingen met zo groot. Zij zijn wat ouder dan de kinderen van de lagere scholen. Als er suggesties zijn voor een andere plaats, dan zien B. en W. die gaarne spoedig tege moet, opdat men in de volgende vergade ring een besluit kan nemen. Postkantoor. Op een vraag van de heer Soer of er al iets bekend is omtrent de bouw van een postkantoor, antwoordt de voorzitter ont kennend. De heer Soer (PvdA) had gaarne gezien, dat de bouw van de openbare kleuter school en straks van de u.l.o. school door de gemeente-architect zou zijn geschied. Zodra er wat grotere gebouwen dan wo ningen moeten worden gesticht komt er, aldus de heer Soer, een particuliere ar chitect. Het zou z.i. voor de eigen mensen aardig zijn om ook eens wat groots te scheppen. De voorzitter wijst er op, dat voor de kleuterschool reeds een architect was aangezocht door het voormalige kleuter schoolbestuur. Voor de bouw van een ulo school is de personeelsbezetting te gering. Men heeft evenals in andere gemeen ten genoeg te doen met het bouw- en woningtoezicht. De gemeente-architec1 heeft verklaard, dat met de tegenwoor dige bezetting aan de bouw van zo'n grote school niet gedacht kan worden. Boven dien moet de gemeente niet teveel aan zich trekken, maar ook wat aan de parti culieren overlaten. Als de gemeente-ar chitect er kans voor had gezien, had hij het wel gedaan. Op een vraag van de heer Soer, hoe het staat met het uitbreidingsplan voor de Kolweg en omgeving, antwoordt de voorzitter, dat de betrokken instanties in grote lijnen met het plan accoord gaan. De heer Teeselink zegt te hebben on dervonden, dat door deze instanties voor eventueel te duperen inwoners naar een oplossing wordt gezocht. Als belangheb bende is spr. daarop niet ingegaan. Daar om is het plan volledig geaccepteerd. Wegenplanning. De heer Sprokkereef (Alg. Bel.) spreekt zijn tevredenheid uit over de huidige toe stand van de zandwegen en brengt daar voor dank aan het college en in het bij zonder aan de wethouder voor de wegen. Spr. vraagt zich echter af of men niet door kan gaan met het opstellen van plannen voor de verdere verharding van de zand wegen. De raadsvoorzitter wijst er op, dat deze plannen nog komen. Op een vraag van de heer Landeweerd (AR) antwoordt spreker, dat belangheb benden zelf ook initatieven kunnen ne men, ook al komt men door de aanlegbe- lasting niet meer met bijdragelijsten bij het gemeentebestuur. Wethouder Veneklaas Slots wijst er op, dat de We versweg en Pasmans weg in onderzoek zijn. De heer Teeselink vestigt de aandacht op de mogelijkheid van het doortrekken van de Beusebergerweg, nu de Roudaal- terweg onder Markelo wordt verhard. De heer Rietberg ziet hier wel wat in en doet de suggestie om hierover t.z.t. contact op te nemen met Markelo. Toneeluitvoeringen. De heer Westerik (CH) wijst op 't feit, dat er zaterdag twee toneelvoorstellingen zijn, o.a. een voorstelling van een beroeps gezelschap voor rekening van het ge meentebestuur. Men heeft gezegd, dat de gemeente de datum niet wilde veranderen. Spr. betreurt dit, want het is tot schade van beide gezelschappen. De voorzitter antwoordt, dat er deze zomer twee voorstellingen zijn vastge- Dat men bij de OAD wel even raar heeft staan kijken, toen zondagmorgen uit Deventer het bericht kwam, dat de chauf feur H. van Wijhe de dienstbus, die hij meende op het Stationsplein in Deventer te moeten aantreffen, aldaar niet had aan getroffen en deze ook niet in een van de Deventer garages vond, is gemakkelijk te begrijpen. Er werden terstond maatregelen geno men, dat de dienst normaal doorgang kon vinden, maar tevens kwam een onderzoek op gang, waaruit later bleek, dat de 30- jarige G. W. S. uit Rijssen zaterdagavond in de verlaten bus was gestapt en er een toertje mee naar Amsterdam had gemaakt. (Deze autobus kon niet worden afgeslo- door Zenuwrust Mijnhardt's Zenuwtabletten ten, maar men moet goed op de hoogte zijn met haar bediening en de hoofdscha kelaar weten te vinden om haar op gang te krijgen.) Nadat de Rijssense joy-rider in Amster dam was aangekomen, heeft hij de bus naar later zou blijken op de Prins Hen drikkade achtergelaten en is hij de an dere dag per trein naar zijn woonplaats teruggekeerd. Het verzoek om opsporing van de bus bracht de Rijssense politie op de gedachte, dat men hier wel eens met een bekende kon hebben te doen. Vandaar dat het oog op S. viel, die al eerder een geval van joy-ridir.g bij de hand heef: gehaci en die bij zijn verhoor al spoedig door de mand viel. De bus werd volkomen intact door de Amsterdamse politie op de Prins Hendrik kade aangetroffen en heeft de lijndienst inmiddels weer hervat. steld en dat bij de aankondiging van de jeugdvoorstelling in september reeds is bekend gemaakt, dat de volgende voor stelling op 28 november zou zijn. Men kan bepaald niet zeggen: de gemeente wil niet anders, want er is ons helemaal niets gevraagd. Spr. vindt deze gang van zaken erg jammer en heeft geen behoefte aan een onaangename sfeer, zoals die blijk baar merkbaar wordt, maar als er iemand recht heeft om boos te zijn, dan zonden wij het moeten zijn. Als m°n praten wil, aldus mr. Enklaar, dan moet men bij ons komen. Het betreft hier de uitvoering van een raadsbesluit om de ingezetenen iets goeds te bieden op cultureel gebied, waarvan vooral ook het amateurtoneel iets kan opstrijken. De raad kan zich blijkens verschillende uitlatingen met dit standpunt van de voorzitter verenigen. Naar aanleiding van een vraag van de heer Teeselink zegt de voorzitter, dat de raad er zeker zijn voldoening over kan uitspreken, dat de administrateur-be drijfsleider van het G.E.B., de heer H. J. Westerik, van zijn ziekte herstellende is en zijn werk gedeeltelijk heeft hervat. Hij spreekt woorden van lof voor het extra werk, dat de heren Klaassen, Huisman en Slot hebben verricht en voor de tijdelijke bijstand, die Ir. Vogt heeft verleend. ?9J De sportvereniging BATO gaf vorige week vrijdag- en zaterdagavond in zaal „Amicitia" een uitstekend geslaagde gym nastiekuitvoering onder leiding van de heer W. Knapen uit Nij verdal. De avond werd geopend door de voor zitter van BATO, de heer J. Bulsink, die zich in zijn woord van welkom in het bij zonder richtte tot de afgevaardigden van verschillende plaatselijke verenigingen en tot burgemeester Mr. W. H. Enklaar. Hij sprak verder een woord van dank tot de leider, de heer W. Knapen, die in het afge lopen jaar weer zijn beste krachten aan de vereniging gaf, en tot Mineke Vene klaas, Marietje Ten Velde, Johanna Wan- sink, Akke Meinsma en Jan Hommes voor de assistentie, die zij verlenen bij de we kelijkse oefening. Na de algemene opmars, waarin de ver schillende groepen op 't podium versche nen, werd het 19 nummers tellende pro gramma vlot afgewerkt. Onder het motto „Wie jong begint, trekt oud profijt" toonden de kleuters (meis jes) hun kunnen op de veerplank en de jongens-kleuters deden het heel aardig bij de partner-oefening. Donderdagvoormiddag heeft burgemeester Mr. W. H. Enklaar onder flinke belangstel ling de verbouwde en belangrijk uitgebreide schoenenzaak van de fa. Gebr. Steunenberg aan de Larenseweg officieel heropend. Nadat hem door de 5-jarige Johan de sleu- Op woensdag 16 december a.s., 8 uur n.m. komt het beroemde elftal van Vasas Budapest naar Enschede. Nu het Hongaar se voetbal, na de wedstrijd tegen Duits land op 8 november, weer aan de top van Europa staat, hoeft het geen betoog, dat er grote belangstelling is voor dit treffen, te meer daar verschillende internationals in Enschede in het veld zullen komen, o.m. Bundzak (94 maal international) en Sa- rossi. Verder spelen er diverse internatio nals in dit elftal. Vasas schakelde 2 jaar geleden Ajax uit voor de Europa-cup door met 80 te winnen. De OAD rijdt met extra bussen naar Enschede. Kaarten eveneens bij de OAD. Ondanks de zeer hoge kosten, welke Vasas bedongen heeft, geen verhoging van en treeprijzen. tel was aangeboden en de burgemeester de winkeldeur had geopend, hield deze een korte toespraak, waarin hij er op wees dat het de laatste jaren tot de vrij geregelde ge beurtenissen behoort dat weer een nieuw of verbouwd pand in gebruik wordt genomen. In de eerste plaats is dit van belang voor de betrokken zakenman doch tevens gor den hiermede ook de plaatselijke belangen gediend. De Holtense zakenmensen gaan met de tijd mee en ze verzetten op tijd de bakens. Met een hartelijke gelukwens aan de beide firmanten en goed zaken doen verklaarde burgemeester Enklaar de winkel voor ge opend. De winkel, die ongeveer 2 maal zo groot is geworden, maakt een keurige indruk e'n zag er door de vele bloemstukken, die wer den aangeboden, bepaald fleurig en feeste lijk uit. Drie flinke etalages bieden gelegenheid om schoenen en de vele andere artikelen uit de lederwarenbranche te tonen, terwijl in de linkerzijvleugel van de winkel in keurige rekken o.a. tassen en koffers een plaats heb ben gekregen. De Larenseweg heeft er door deze ver bouwing weer een fraaie winkel bijgekregen en voor ons dorp betekent deze verbouwing weer een heel mooi westpunt. Bij de vele gelukwensen, die de familie Steunenberg werden aangeboden, voegen wij ook gaarne de onze. Zeer geslaagd was ook de vrije oefening van de meisjes in hun keurige zwart-wit- te jurkjes en ook de jongens (2e en 3e groep) leverden op de springkast en als standwerkers goede prestaties. Naast een flink applaus kregen de jon gens en meisjes van de le en 2e groep een lolly en de manier waarop ze de lekkernij verorberden, toonde duidelijk aan, dat ze meer met 't (lolly)bijltje hadden gehakt. Springen van de bank en bewegings vormen bracht de meisjes (2e en 4e groep) in actie en ook zij oogstten een welver diend applaus. De brug met ongelijke leggers leverde voor de meisjes en heren geen moeilijk heden op en ook op de hoogbrug werden zeer goede prestaties geleverd. Zonder één van de anderen iets tekort te doen, menen we toch de naam te mogen noemen van de 46-jarige heer Jan ten Wolthuis, die werkelijk prachtig turnde. Het spontane applaus, dat hem werd gebracht, was zeer verdiend. Buitengewoon aardig was het dansnum- mertje, hetwelk een 12-tal als kabouters verklede meisjes brachten, en Joop Arf- raan, Jan Hommes en Willy Koopman brachten de lachspieren in volle actie in het nummer „Rock en rollende nozems". De rythmische oefening van een 5-tal meisjes, die werd uitgevoerd op muziek van één van Joharm Straus' walsen, vorm de een prachtige afsluiting van het pro gramma voor de pauze. Onder de slagzin „Koopt loten bij de vleet, 't wordt aan Uw eigen kind be steed" werden in de pauze een groot aan tal loten verkocht, zodat de penningmees ter van BATO ongetwijfeld aan deze uit voering aangename herinneringen zal be waren. Na de pauze kwamen eerst de dames in actie op de tremplin-hoogbrug, waarna de meisjes en heren op de lange mat vrije oefeningen deden. Bij de rythmische oefe ning raakten de adspirant-dames enkele malen „van slag", doordat de muziek niet al te best doorkwam, doch zij herstelden zich keurig. Bij de partner-oefening voor dames en heren zagen we schitterende staaltjes van lichaamsbeheersing en acro batiek en dit nummer was ongetwijfeld een van de glanspunten van deze avond. Met een gracieus uitgevoerde rythmische baloefening van de dames werd de uitvoe ring, waarvoor beide avonden flinke be langstelling bestond, besloten. WIE ADVERTEERT VERKOOPT „C.O.C." NAAR ALMELO De toneelclub COC zal op dinsdag 15 december a.s. voor de afdeling Almelo van de Chr. Landarbeidersbond optreden met de klucht in drie bedrijven van Arie van der Lugt: ,,'t Hing in de lucht". Voor rekening van het gemeentebestuur heeft zaterdagmorgen ten gemeentehuize door het architectenbureau L. C. van de Bovenkamp-M. van Guilik de aanbeste ding plaats gehad van het bouwen van een kleuterschool en bijbehorende werken. Er werd als volgt ingeschreven: Perceel I (timmer- en metselwerk): Fa. H. de Wilde, Enter f 78800,— Fa. M. Jansen, Rijssen 78580, Fa. H. Jansen, Markelo 78430, Fa. A. H. en P. Jebbink, Goor 78319, Fa. G. J. Hondelink, Goor 78300, Fa. J. H. Dij kink, Markelo 76400, Fa. A. J. ter Steege, Rijssen 75875, Fa. J. G. Egberink, Boekelo 74250, Fa. K. Groot, Enschede 73630, Fa. A. Bloemendal, Den Ham 73410, Fa. A. J. H. Gröneveld, Usselo 73360, Fa. G. J. Kleinjan, Daarle 73250, Fa. A. J. Bomans en Zn., Markelo 72192, Fa. A. W. Nijenhuis en Zn., Markelo 72188, Fa. J. Valk en Zn., Daarle 72174, Fa. B. J. Roosdom en Zn., Markelo 71371,— Fa. H. W. Potman, Markelo 71171, Fa. Jansen en Klein Velderman, Holten 71000 Fa. J. W. Nijland, Holten 70200,— Fa. Jannink en Maatkamp, Nijverdal 69500,— Fa. A. H. Bos, Hengelo 68100,— Fa. H. Koopman en Zn., Holten 67899, Begroting f 74200, Perceel II (glas- en schilderwerk): Fa. A. Schipper en Zn., Holten f 5490, Fa. J. L. Akse, Daarlerveen 5460, Fa. Gerverdink Nijhiuis, Holten 5436, Begroting f5508, Feestavond Holtense Bestuurdersbond De Holtense Bestuurdersbond (NVV) heeft toezegging ontvangen, dat het VA- RA-TV-gezeischap „Buiten Beeld", waar aan onder leiding van Jan Dassen, mede werken: Christel Adelaar, Jan Pruis, Guus Verstraete, Cor Witschge en Joop Rey nolds, op dinsdag 19 januari 1960 naar Holten komt. Het zal 's avonds in „Amicitia" een voorstelling geven voor de ouderen, ter wijl dit gezelschap 's middags een kinder voorstelling verzorgt met „Pipo de clown", eveneens in „Amicitia", waarbij de kinde ren zullen worden getrakteerd. De traditie geworden Sinterklaas-mid dag gaat in verband hiermede niet door. De leden worden er nog aan herinnerd, dat bon 2 uit het reiskoffertje uiterlijk 28 november moet worden ingezonden. In ons vorig nummer plaatsten wij boven een bericht „Radio- en televisiezaak in de Oranjestraat". De aandachtige lezer zal on middellijk hebben opgemerkt, dat dit moest zijn „in de Stationsstraat". De winkel van de heer Ter Harmsel zhl vrijdag 4 december a.s., des namiddags 2 uur, door de burgemeester officieel geopend wor den. De opening van de winkelweek droeg dit jaar geen officieel karakter, omdat er zo betrekkelijk vroeg voor St. Nicolaas bij de ouderen voor dit ceremonieel weinig be langstelling bestaat. Onze muziekvereniging „H.M.V." maakte met de drumband een mu zikale rondgang door een deel van het dorp. Aangezien de verlichting defect was, werd het meer een spelen op verschillende plaat sen, waar straat- of etalage ver lichting een voldoende lichtbron vormden. De muzikanten moeten zich wel wat op gelaten gevoeld hebben, dat er niemand van het bestuur van de Holtense Handelsvereni ging aanwezig was, om van hun vriendelijke geste, om in het avondlijk uur de winkel week wat op te vrolijken, getuige te zijn. Wij kunnen ons indenken, dat de zaken lieden momenteel zeer bezet zijn, maar een kleine contra-prestatie jegens H.M.V. door persoonlijke belangstelling van enkele be stuursleden was toch wel op haar plaats ge weest. De winkelweek zal er echter niet minder belangstelling door ondervinden. Alles weten betekent ook hier alles vergeven. Het is verheugend, dat aan de etalages dit jaar bijzonder veel zorg is besteed. Er ko men elk jaar meer mooie winkels en die bieden een uitstekende gelegenheid om met hun gevarieerde uitstallingen en prachtige verlichting ons dorp een feestelijk aanzien te geven. In de etalages zijn thans de linten voor de lintwedstrijd aanwezig. De hoofdprijzen vindt men uitgestald in de serre van café Maats.

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 2