BOSSCHER BESCHUIT Uit Holtens Historie Voortreffelijk georganiseerde ruiterwedstrijden QïlSêsmmÉê Prachtige bal •fe": gpsaïias 2iames.1?r*huid7 Ml Vader en zoon voerden fel duel Spit, Spierpijn 11 Mej. Dineke Voordes terug als zondags schoolleidster „Jeugd Jolijt" van de Shetland Show De avonturen van Pepifo gedurende deze maand voor slechts f 0.60 (winkelwaarde f 0.98) bij aankoop van 3 rollen Bosscher Beschuit. Profiteer er direct van - de voorraad Is beperkt! Teunis Beldman Sr. op „Amigo" en Teunis Beldman Jr. op „Dollarprins" hebben zater dagmiddag een fel duel geleverd in de dooi de Land. Rijvereniging „Bergruiters" voor treffelijk georganiseerde samengestelde wed strijd, die gehouden werd op de Hoge Bor- keld. Vader en zoon gaven elkaar niets toe in deze sportieve strijd, waarin tenslotte de jeugd met klein verschil (3 punten) zege vierde. Johan Bronsvoort, die in de zware cross en zware dressuur resp. de 2e en 7e plaats be zette, moest wegens kreupelheid van zijn paard „Klein Duimpje" bij het springen (Z) verstek laten gaan. Broeze uit Wierden leverde met „Epinal" in de dressuur (Z) en springen (Z) een fraaie prestatie door als eerste te eindigen, doch in de zware cross kwam z'n trouwe viervoeter snelheid te kort en dit kostte 'hem in het eindklassement de eerste plaats. Henk Vruwink bezette met „Still Better" in de lichte cross en dressuur (L) resp. de le en 5e plaats, doch hij verspeelde bij het springen (L) zijn fraaie kans op de eerste plaats in het eindklassement door niet op tijd te rijden. Hij verklaarde niet geweten te hebben dat op tijd gereden moest worden, maar de jury was terecht onverbiddelijk. Elke Nederlander behoort nu eenmaal de wet te kennen en dit geldt voor de ruiterij wat betreft het wedstrijdreglement. De wedstrijden hadden plaats onder de re glementen van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rijverenigingen, waarbij als federatie-vertegenwoordiger op trad de heer B. Lievestro te Almelo. Als juryleden fungeerden Mej. H. J. E. M. ten Bos te Almelo en de heer Lievestro, die geassisteerd werden door Mevr. N. Brou wers-Vosman te Holten en de heer W. van Dijke te Hellendöorn, voorzitter van Streek Twente van de K.N.F.v.L.R. Prijsuitreiking Direct na afloop van de prettig verlopen wedstrijden had in café „De Poppe" de prijs uitreiking plaats door de heer Van Dijke uit Hellendoorn, die levens woorden van dank sprak tot de juryleden en tot de orga niserende vereniging. De voorzitter van de „Bergruiters", de heer Beldman, sprak een hartelijk woord van dank tot dierenarts Th. A. Oostenburg (veterinaire dienst), tot de heren die met de controle in het parcours waren belast, tot de landbouwer Wolters, die zijn erf beschik baar stelde als verzamelplaats voor de rui terij, tot de familie Aanstoot (café de Poppe) voor het beschikbaar stellen van de weide voor het houden van de dressuurproeven en het springconcours en tot de eigenaren van de grond, waarop het cross-parcours was uitgezet. Uitslagen De uitslagen van de verschillende onder delen van deze samengestelde wedstrijd lui den als volgt: Cross country (licht): 1 H. Vruwink, Hol ten. met Still Better 4.20.4; 2 G. Beldman Holten, met Puszta Koning 4.23.2; 3 H. Reu rink, Diepenheim, met Uroke 4.24.8; 4 G. Sligman, Markelo, met Uria 4.43.2; 5 W. J. Stoelhorst, Markelo, met Cor 5.03.2; 6 D. van Joolen, Neede. met Mirzam 500.8; 7 Hi Brugman, Almelo, met Swingley 5.08.6; 8 Mej. H. Ooyink. Almelo, met Marko 5.08.6; 9 Jhr. van Coeverden. Holten, met Lord 5.17.6; 10 J. Olthuis, Wierden, met Norry 5.21.2; 11 E. Extercate, Goor, met Linvusion 5.22.8; 12 H. van Joolen, Neede, met Lydia 5.24.2; 13 G Bolink, Holten, met Netty 5.268; 14 G. J. Hallink, Hellendoorn. met Ajax 528.6; 15 Mej. A. Wes, Diepenheim. met Corry 5.30.8; 16 J. Kamp. Wierden. met Rine Cecila 5.44.8; 17 H. Haarman, Delden, met Menno, 5.45.2; 18 Mej. T. van Harten, Hellendoorn. met Variété 5.45.6; 19 D. J. Hidders, Markelo, met Merzo 5.46.6; 20 G. H. en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met Op de maandag j.l. te Rijssen gehouden veemarkt werden aangevoerd: 1491 stuks vee, runderen 143, varkens 1348. Prijzen: 33 vette koeien, eerste kwali teit van f2,80 tot f3,- per kg slachtge- wicht; 65 melk- en kalfkoeien van f 850,- tot f 950,- per stuk; 31 pinken van f 500,- tot f650,- per stuk; 14 graskalveren van f 250,- tot f 350,- per stuk; 22 drachtige zeugen van f325,- tot f375,- per stuk; 27 loopvarkens van f70,- tot f95,- per stuk; 1299 biggen van f 53,- tot f 65,- per stuk. Overzicht handel: Vette koeien en stieren, gebruiksvee, pinken en kalveren: Handel kalm, prijzen gelijk. Zeugen: Handel redelijk, prijzen gelijk. Biggen: Handel vlug, prijzen iets da lend. Lammertink, Markelo, met Vroma 5.56.6. Cross country (zwaar): 1 T. Beldman Jr., Holten, met Dollarprins 3.50.2; 2 Joh. Brons voort, Holten, met Klein Duimpje 3.55.6; 3 T. Beldman Sr., Holten, met Amigo 4.00.8; 4 H. Schoneveld, Holten, met Ivasie 4.22.4; 5 H. G. Wes, Delden, met Cibo 4.31; 6 W. Aaltink, Holten, met Wuzello 4.32.8; 7 J. ter Weele, Delden, met Onella 4.37.4; 8 Mej. A. van Dijke, Hellendoorn, met Diana 4.41.8; 9 A. Wes, Delden met Cily 4.44.6; 10 J. H. Luttikhedde. Diepenheim, met Rino 4.47; 11 A. Dijk, Hellendoorn, met Baronet 4.56.8; 12 G. H. Wolbrink, Markelo, met Allard 5.08.2; 13 H. J. Bosschers, Holten, met Parel 5.12.2; 14 H. Broeze, Wierden, met Epinal 5.38. De beker, die beschikbaar was gesteld voor de amazone, die in deze cross de beste pres tatie leverde werd gewonnen door Mej. A. van Dijke uit Hellendoorn. Dressuur (klasse L): 1 H. Reurink, 100 punten; 2 Mej. Ooyink 95 p.; 3 A. J. E. Wes, Delden 92.25 p.; 4 J. Olthuis 91.25 p.; 5 H. Vruwink 90.5 p.; 6 G. Lammertink 90.25 p.; 7 G. Bolink 90 p.; 8 G. Sligman 89.5 p.; 99 G. Beldman 87.75 p.; 10 Mej. T. van Harten 87.5 p.; 11 W. J. Stoelhorst 87 p.; 12 E. Ex tercate 84.80 p.; 13 G. Hallink 83.25 p.; 14 D. H. Hidders 82.50 p.; 15 H. Haarman 81.25 p.; 16 J. Kamp 80.5 p.; 17 H. Brugman 80 p.; 18 Mej. A. Wes 77.5 p. Dressuur (klasse Z): 1 H. Broeze 103 pun- ten; 2 T. Beldman Jr. 99.9 p.; 3 J. H. Luttik hedde 99.6 p.; 4 Mej. A van Dijke 99 p.; 5 W. Aaltink 98 p.; 6 J. H. Wolbrink 97 p.; 7 Joh. Bronsvoort 96.5 p.; 8 T. Beldman Sr. 96 p.; 9 H Schoneveld 95.7 p.; 10 Jhr. van Coever den 95.5 p.; 11 J. J. ter Weele 94.5 p.; 12 H. G. Wes 94 p.; 13 A. Dijk 91 p. Springen (klasse L): 1 Mej. Ooyink. 0 straf - punten, 34.8 sec.; 2 G. Beldman, 0 str.p., 36 sec.; 3 H. Reurink, 0 str.p., 36.8 sec.; 4 H. Vruwink, 0 str.p., 37.4 sec.; 5 W. J. Stoel horst, 0 str.p., 38.4 sec.; 6 G. Lammertink, 0 str.p.,38.8 sec.; 7 H. Brugman, 0 str.p., 39.6 sec.; 8 A. J. E. Wes, 0 str.p., 42.4 sec.; 9 J. Kamp, 0 str.p., 47.6 sec.; 10 Mej. A. Wes, 0 strp., 50.6 sec.; 11 E. Extercate, 7 str.p., 57.6 sec; 12 D. H. Hidders, 9 str.p., 52.4 sec.; 13 G. Hallink, 9 str.p., 55.6 sec.; 14 G. Sligman, 9 strp., 59 sec.; 15 Mej. T. van Harten, 9 str.p., 72.6 sec. Springen (zwaar): 1 H. Broeze, 0 str.p.; 36.6 sec.; 2 T. Beldman Sr., 0 str.p., 36.8 sec.; 3 Jhr. van Coeverden, 0 str.p., 42.4 sec.; 4 Mej. A. van Dijke, 0 str.p., 432 sec.; 5 J. H. Wolbrink, 0 str.p., 44.6 sec.; 6 J. H. Luttik-- hedde, 3 str.p., 59.4 sec; 7 T. Beldman Jr., 4 str.p., 33.6 sec.; 8 H. Schoneveld, 4 str.p., 40 sec.; 9 H. G. Wes, 4 str.p., 40.8 sec.; 10 W. Aaltink, 4 str.p., 47.2 sec.; 11 J. J. ter Weele, 8 str.p., 42.2 sec. Johan Brons voort, die in de zware cross en in de dressuur (klasse Z) resp. de 2e en 7e plaats bezette, kon wegens kreupelheid van „Klein Duimpje" aan het springen niet deelnemen. Samengestelde wedstrijd klasse Z: 1 T. Beldman Jr. met Dollarprins 10 punten; 2 T. Beldman Sr. met Amigo 13 p.; 3 H. Broeze met Epinal 15 p.; 4 Mej. A. van Dijke met Diana 16 p.; 5 J. K. Luttikhedde met Rino 18 p.; 6 H. Schoneveld met Ivasie 21 p.; 7 W. Aaltink met Wuzello 21 p.; 8 J. H. Wol brink met Allard 22 p.; 9 Jhr. van Coever den met Lord 25 p.; 10 H. G. Wes met Cibo 26 p.; 11 J. J. ter Weele met Onella 29 p. Samengestelde wedstrijd klasse L: 1 H. Reurink met Uroke 6 punten; 2 H. Vruwink met Still Better 10 p.; 3 Mej. Ooyink met Marko 11 p.; 4 G. Beldman met Puszta Ko ning 13 p.; 5 A. J. Wes met Cily 16 p.; 6 W. J. Stoelhorst met Cor 22 p.; 7 G. Slig man met Uria 27 p.; 8 G. Lammertink met Vroma 30 p.; 9 H. Brugman met Swingley 31 p.; 10 E. Extercate met Linvusion 34 p.; 11 G. J. Hallink met Ajax 39 p.; 12 J. Kamp met Rine Cicila 40 p.; 13 Mej. T. van Har ten met Variété 42 p.; 14 Mej. A. Wes met Corrij 42 p.; 15 D. H. Hidders met Merzo 45 p. Ruiterwedstrijden op de Hoge Borkeld bij Holten. De schimmel van de heer Jolen uit Neede neemt de hindernis in een diepe kuil. VOOR DE BOER DE UITZAAI VAN WINTERROGGE Enkele landbouwers hebben hun perce len klaar liggen voor de uitzaai van de rogge. Sommigen hebben gebrobeerd te ploegen, maar dit is in verband met de droge grond niet gelukt en een grote groep landbouwers wacht rustig af met ploegen en zaaien tot het land beter be kwaam wordt. Zij hebben nog geen haast en het is ook niet nodig om onder deze omstandigheden haastig te werk te gaan. Zou er gezaaid worden zonder dat er vooraf regen gevallen is, dan komt waar schijnlijk veel zaad te diep weg en bo vendien is er weinig kans dat het boven de grond komt omdat het te droog ligt. Ook de tijd dringt nog niet. Op de proef- iboerderij te Heino heeft men gedurende 6 jaren nagegaan welke de beste zaaitijd is. Uit deze proeven kwamen de volgende cijfers: pl.m. 25 september 2970 39 pl.m. 10 oktober 3320 100 pl.m. 25 oktober 3370 101 pl.m. 25 november 2960 89 pl.m. 20 december 2910 88 De data geven de zaaitijd aan; de eerste cijferkolom vermeldt de zaadopbrengst per kg/ha, terwijl de tweede cijferkolom de verhoudingsgetallen weergeeft. Uitzaai achter in oktober geeft dus even goede resultaten als uitzaai voor in okto ber. Wanneer het nog niet geschied is, is er nu nog voldoende gelegenheid om de zelf geteelde zaairogge even te laten trieuren. Hier is, zolang het weer niet verandert, meer mee te verdienen dan onder deze omstandigheden te gaan zaaien. De rogge kan dan tevens ontsmet worden tegen kiemschimmels. Het beste is hiervoor een middel te gebruiken dat Thiram (TMTD) als werkzame stof bevat. Speciaal na een mooie zonnige herfst en een daarop vol gende zachte winter is de kans op be- schadiging van fritvlieg en smalle graan- vlieg groot. Ook kunnen ritnaalden en emelten schade veroorzaken. Daarom is het gewenst het zaad ook te behandelen tegen insecten. De kosten van trieuren, ontsmetten te gen kiemschimmels en behandelen tegen insecten bedragen ongeveer f6,- a f 7,- per 100 kg zaad. Dit bedrag is gering ten opzichte van de schade, die veroorzaakt kan worden, wanneer dit niet wordt ge daan. Tevens kan met een kleinere hoe veelheid zaaizaad worden volstaan, waar door dit geld weer geheel of gedeeltelijk wordt terugverdiend. Wordt goed en te gen kiemschimmels en insecten behan deld zaad op normale grond uitgezaaid, dan is 100 tot 120 kg zaaizaad per ha vol doende. Bij zaaizaadhoeveelheden van 130 kg of meer per ha is ontsmetten af te ra den, omdat dan de rogge veel te dicht komt te staan. Bovenstaand artikel kon wegens gebrek aan plaatsruimte niet eerder worden ge plaatst. VOEDERPOSITIE RUNDVEE. De voederpositie voor het rundvee is op verschillende bedrijven voor de a.s. Halbersma zegt in de Overijsselse Alma nak, dat het onderwijs op het platteland van Twente niet veel zaaks was. In de steden evenmin, voegen wij er bij. In Goor had men naast een gewone schoolmeester rei zende schoolmeesters. De man die het doen kon, nam geen genoegen met de ordinaire stadsschool. Hij liet zijn kinderen bijlessen geven op bepaalde dagen en uren. Het hoofd der stadsschool protesteerde wel tegen die reizende schoolmeesters, maar het hielp niets. Nu hebben wij de indruk, dat de Hol tenaren de overige Twentenaren stukken vóór waren op het gebied van het onder wijs. En wij zullen u zeggen waarom. In de buurtschap Dijkerhoek woonde in de 18e eeuw een boer, Hakkert genaamd. Het was niet zo maar een boer, die land bewerken kon. Neen, hij was tevens wat men in die dagen noemde: geletterd. Hij bouwde zelf een schoollokaal. Stel u er niet te veel van voor Het lokaal gaf voor de Dijkerhoe kers de doorslag niet. Neen, dat was de wil en het doorzettingsvermogen van Hakkert, die, geholpen door goedwillende boeren, zich het nodige onderwijsmateriaal aanschafte en les gaf. Hij was de ongesalarieerde onder wijzer in de marke van Holten, die zulk een aanhang kreeg, dat het kleine lokaal weldra uitgebreid moest worden, want het leerlingental nam gestadig toe. Vroeger, voordat Hakkert zijn school begon, was er in Holten maar één school, de dorpsschool. En Hakkert zal in zijn jeugd zijn kennis wel hebben opgestoken in de school te Holten. Gravende in het oud archief van Holten, blijkt Hakkert een leerling te zijn van Jan Helderman, op wiens gedrag nog al een en ander viel aan te merken. Het was in hoofd zaak de borrel, die het hem deed. Men liet er in de vergadering der marke geen twij fel over bestaan, dat zijn gedrag alles behal ve goed was, maar in het licht bezien van wat hij van Hakkert had gemaakt, houden wij Jan He]lderman de hand boven het hoofd. Want al kwam er dan een school meester bij, Jan Helderman werd gehand haafd als koster der kerk te Holten. Om terug te keren tot de tijd van eeuwen her: het was in de marke Holten zo, de marke benoemde de schoolmeester uit de kwiek- sten der markegenoten. Dat was tenminste de bedoeling. Van elders weten wij beter. Er waren marken in Twente waar boerenzoons tot schoolmeester werden aangesteld, die nergens voor geschikt waren. In Holten, waar naast de marke het dorp was, moest men een schoolmeester-koster hebben. Hoe dat voor 1600 voorelkaar kwam, meldt de historie niet. Maar de pastoor zal daar vroe ger wel een oogje in het zeil hebben gehou den. De pastoor was in de vroege marke huishouding een man van gewicht. Hij kreeg gratis brandstof van de marke, daarvoor was hij markeschrijver. De school had in die tijden niet zoveel te betekenen. De schaap herders vertelden aan het haardvuur de ver halen, die ze van elkaar hoorden en de door gaande man vertelde het nieuws. Nog in 1862 kreeg men te Deventer het eerste bericht van de brand te Enschede geschreven op een koffiebuul. Dat was om zo te zeggen in onze tijd, en dan, Enschede was toch nog heel wat anders dan Holten. Voor vier a vijf eeuwen terug schreef men elkaar te Holten geen brieven, dat was veel te veel omslag. Wanneer iemand een boodschap had van zes, zeven uur gaans, dan deed men dat zelf op de klompen af, de gaostok in de hand. Dan had men direct haar van de hond. En kranten of boeken waren in die dagen nog een o nbekende weelde. De koster schoolmeester, ja, die moest kunnen lezen en schrijven, bidden en zingen. Hij moest de plakkaten der drosten van Salland met luider stem aan de kerkgangers voor- schreeuwen en de kerkgangers legden ieder naar eigen gelegenheid de plakkaten uit en -babyderm-zeep winterperiode niet zo best. Het meeste vee komt vroeg op stal of wordt in de weide bijgevoerd en het is daarom wel extra nodig, dat U het voe derplan en de te voeren voederrantsoe nen met een deskundige bespreekt. Vorige winter werkte hier een des kundige voor de ledgn van de Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid" en de Coöp. Aan. en Verkoopvereniging en ook iemand voor de Melkproductenfa- briek „Omefa" te Rijssen, waarvan de leden die in Holten wonen, ook advieij zen konden krijgen. Ook dit jaar kunt U van deze adviseurs weer gebruik maken. Elke landbouwer alhier is dus in de gelegenheid van deze adviseurs weer te profiteren. U wordt geheel gratis van advies gediend. Geeft U zich daarom zo spoedig mo gelijk op bij één van bovenstaande drie adressen. Voor het laten nemen van gewas monsters, hooi en/of kuilvoer, wat zeer gewenst is om een juist rantsoen te be rekenen, kunt U zich nog opgeven bij D. Aanstoot, Beuzeberg 65 en bij onder getekende, de Ass. R.L.V.D., W. RIETBERG. dat gaf soms grote verwarring. Met de intrede der reformatie werd dit anders. Of het direct beter werd is een andere vraag. Jacob Wever was een der eer ste schoolmeesters na de Hervorming. In het voorjaar van 1640 is schoolmeester Wever overleden. Er behoorde in die dagen nog al een en ander toe om te Holten koster schoolmeester te zijn. Eén voordeel had de man: hij hoefde geen actes te halen. De predikant nam hem examen af. Hij moest een psalm zingen. Een artikel of hoofdstuk uit de bijbel voorlezen. En enkele regels schoonschrift op het bord maken. Dat was een deel van het examen. Verder moest hij de klok opwinden en zorgen dat het uur werk bij was, de kerk en de banken of stoe len schoonhouden, wat des maandags na een regenzondag niet meeviel. Het kerkhof in orde houden, graven delven en de omgeving van kerk en pastorie schoonhouden. Daar naast moest hij vele dagen in het jaar de boer op, om miskoren, kosterskoren en ar- menkoren in te zamelen. Er ging weliswaar een voerman mee, maar er ging toch tijd in zitten en dat allemaal voor een salaris van vijftig gulden en wat er bij komt. Dus de koster-schoolmeester moest voor een deel van fooien in natura leven. In 1640 probeerde men het ambt van koster en schoolmeester te splitsen. Men benoemde de zoon van de schout van Holten tot koster. Maar Jan Meijnerink was schoolmeester en tevens kos ter en liet zijn baan niet half verlopen. De nieuwbenoemde koster is nooit in functie getreden. In 1650 was er weer een vaca ture. De gezamenlijke markegenoten (lees Holtenaren) hadden het oog laten vallen op Jannes Fronten, een jongeman uit Friezen veen, die bijzonder in de smaak viel bij de Holtenaren. En let nu goed op: Wolter van Coeverden en de heer Van Renssen (De venter) waren zwagers. En zij hadden de pé in, dat Berend Dikkers nooit koster was ge worden en toen de predikant voorstelde om Jannes Fronten tevens koster te maken, pro testeerden de beide genoemde heren heftig. Echter, Holten liet het protest langs zich heen gaan als van nul en gener waarde. Fronten ging er in Holten zonder examen met vlag en wimpel door. Fronten kon goe de papieren op tafel liggen en dat was meer waard dan de vriendjes der heren. Fronten was een boffer. Men was hem goed gunstig gezind. Overijssel betaalde in dat jaar vijftig gulden voor de schoolmeester en te Holten kreeg hij het salaris dat op het baantje stond. Dus wanneer Holten zijn zin maar door kon drijven dan was er ook wel geld. Jan Meijnerink, die in 1647 be noemd was, kon geen huis in Holten (de kosterswoning) krijgen. Jacob Wever, zoon van de koster en schoolmeester in ruste, wil de het kostershuis niet verlaten. Geen won der, het ging hem zelf aan. VAN COEVERDEN. Er heerste zondagmorgen een ongewone drukte op het plein van de o.l. Dorpsschool. Er stond daar n.l. een enorme erehaag, ge vormd door wel 400 kinderen, opgesteld, ter verwelkoming van mej. Dineke Voordes, die, als leidster van de zondagsschool, haar taak ging hervatten. Ruim een jaar is mej. Voordes voor her stel van haar gezondheid in het Volkssana torium te Hellendoorn verpleegd geworden en nu werd zij zondagmorgen om ongeveer half elf weer volkomen hersteld afgezet voor de zondagsschool, die zij voordien op zo'n voortreffelijke wijze gediend had. Vandaar dat het moment, waarop zij op het bordes door het hoofd, de heer B. H. Brouwer, welkom werd geheten, voor velen zo ontroerend was, nu zij haar oude plaats weer ging innemen. Het lied „Dankt, dankt nu allen God", dat daarna gezongen werd, was de aanwezige leiders, leidsters en kinderen dan ook uit het hart gegrepen. Met enkele gepaste woorden dankte mej. Voordes allen voor het medeleven, dat zij gedurende haar verblijf in Hellendoorn on dervonden had en voor de bijzondere wijze, waarop zij deze morgen verwelkomd werd. De Holtense jeugd heeft zich zaterdag zeer geamuseerd met het programma „Jeugd Jo lijt", dat haar werd aangeboden door de Crackfree fabrieken te Slagharen en dat ver zorgd werd door het Shetland Show Instituut aldaar. In groten getale kwamen de kinderen des middags opzetten naar de Stationsstraat, waar ze met de koetsjes en de ponywagens van de Shetland Show tegen inlevering van een leeg stijfselpakje een rondrit mochten maken langs de Kerkhofsweg, Spoorstraat en Waagweg naar het punt van uitgang in de Stationsstraat. Het was wel een reclame stunt, maar de kinderen hebben er echt van genoten. 29. Bloobeest was er naar aan toe en dreef gevan gen in de verpletterde roeiboot rond. Hij jammerde allerakeligst en klaagde over koude voeten. Pepito kreeg de hik van het lachen en toen hij wat tot beda ren kwam, gooide hij Bloobeest een reddingslijn toe. „Oei, oei, oei", loeide de onfortuinlijke uitvinder, „wat moet ik met dat touw doen? Ik wil niet gered wor den, ik durf de kapitein niet meer aan te kijken, laat me maar zinken". „Nee hoor!", riep Pepito angstig, „ik vind je veel te aardig, niet zinken asjeblief F'. „Zo", mompelde Bloo geroerd door de openhartige bekentenis, „als je me echt aardig vindthaal me dan maar opMet veel moeite sjorde hij de red- dingsslijn om zijn dikke lijf en takelde Pepito hem met behulp van de winch uit het kille nat. Kapitein Druppel deed onderwijl zijn middagdutje, volkomen onbewust van de vreeselijke gebeurtenis sen, die door zijn bemanning veroorzaakt waren. Hij draaide zich nog eens lekker om, toen zijn oor ge troffen werd door luide alarmkreten van buiten. „Wat is dat nou weer," geeuwde de kapitein slaperig, „wat voeren die kwajongens nou weer uit!"

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 2