JpaKé Prins Willem II v. Oranje HENK BELTMAN H0LTENS NIEUWSBLAD Mooi succes voor Bergruiters in Zuidwolde en Neede VOETBAL BOER Natuurlijk kan niet iedereen prins Johan Bronsvoort moest één paard achterlaten De leden van de landelijke rij vereniging „Bergruiters" hebben zaterdag 3 oktober weer een hartig woordje mee gesproken in Zuidwolde (Dr.) en Neede, waar door de plaatselijke rijvereniging resp. een cross country en een z.g.n. samengestelde wed strijd was uitgeschreven. In de cross te Zuidwolde, georganiseerd door de L.R.V. „Ceres", moest Marinus Bolink met „Lyda" een fraaie wisselbe ker verdedigen. „Lyda" ging in de zware cross zeer snel, doch „Puszta Koning" van Teunis Beid- man Jr. finishte nog enkele seconden bin nen de tijd van de kleine pittige viervoe ter van Bolink en de fraaie wisselbeker kwam dus in het bezit van Beldman. In de lichte cross was instructeur Beld man op „Callas" de snelste en hij kwam in het bezit van een fraaie beker. Mannes ter Stal (jongste deelnemer) leverde met z'n pony „Pietje" een zeer goede prestatie door als 16e te eindigen. De Bergruiters wonnen in Zuidwolde niet minder dan 4 bekers, n.l. voor de le plaats in lichte en zware cross, voor de best geplaatste equipe en de jeugdbeker. De resultaten van de Bergruiters luid den als volgt: Zware cross: 1 T. Beldman Jr. met „Puszta Koning"; 2 M. Bolink met „Lyda"; 6 G. Beldman met „Rascaljoe"; 7 T. Beld man Sr. met „Amigo"; 8 J. Jansen met „Robby". C. Aaltink moest wegens een mankement aan het tuig de strijd staken. Lichte cross: 1 H. Beldman met „Cal las"; 16 Mannes ter Stal met „Pietje"; 18 G. Bolink met „Netty". Er namen 61 combinaties aan deze cross deel. Samengestelde wedstrijd in Neede. Een tweede groep Bergruiters nam za terdag 3 oktober deel aan een grote sa mengestelde wedstrijd op het prachtig ge legen terrein „De Bollert" in de buurt schap Noordijk bij Neede. Niet minder dan 94 ruiters uit Barchem, Laren, Boekelo, Lonneker, Holten, Winterswijk, Neede, Geesteren, Diepenheim, Eibergen, Groenlo, Delden en Varsseveld verschenen aan de start en de wedstrijden, waarvoor een zeer grote belangstelling bestond, hadden een spannend verloop. Het vorige najaar bezette Johan Brons- voort met „Klein Duimpje" in deze samen gestelde wedstrijd (cross country, springen en dressuur) de eerste plaats en hij kwam toen in het bezit van het „Bollert Brons", een prachtig bronzen paard, welke trofee hij nu moest verdedigen. Bronsvoort heeft in Neede alles op alles gezet om weer met 2 paarden huistoe te keren, doch het lukte niet. De bekende ruiter F. J. Smelt met „Jella" uit Lonne ker behaalde 170% punten en Bronsvoort met „Klein Duimpje" 169 punten. Er werden door de Bergruiters de vol gende successen geboekt: Dressuurproeven. Ring 3. 2 W. Aaltink met „Wuzello". Ring 5. 1 Joh. Bronsvoort met „Klein Duimpje". Cross country (zwaar): 1 Joh. Vender- bosch, Varsseveld, 6 min. 8.3 sec.; 2 G. J. Wagelaar, Lonneker, 6 min. 20.9 sec.; 3 G. Mensink, Winterswijk, 6 min. 23.8 sec.; 4 F. J. Smelt, Lonneker, 6 min. 27.4 sec.; 5 H. Vruwink, Holten, 6 min. 27.4 sec.; 6 Joh. Bronsvoort, Holten, 6 min. 28.4 sec. Samengestelde klasse, zwaar BLM en Z: 1 F. J. Smelt, Lonneker, 170.5 punten; 2 Johan Bronsvoort, Holten, 169 punten; 5 W. Aaltink, Holten, 150.5 punten. W. DAHANAYAKA voorheen minister op Ceylon, heeft thans de functie van minister-president overgenomen. Hector IHolten I 24 De Holtenaren benutten de vrije competi tiezondag door een oefenwedstrijd tegen de Goorse eerte klasser Hector I te spelen. Bei de teams kwamen met invallers uit. Door een groter enthousiasme en open spel heeft Holten deze wedstrijd met 42 gewonnen. Een goede prestatie van de Holtenaren, die zich door de tegenstander niet lieten impo neren, maar door technisch spel een veld- overwicht demonstreerden. Hoewel Holten sterker was, kreeg Hector al snel een voor sprong door haar midvoor Leetink, die een verdedigingsfout in samenwerking met zijh rechtsbuiten resoluut afstrafte. 10. De Goorse defensie was niet geheel voor haar taak berekend en al gauw ontstonden er hachelijke momenten voor het doel van keeper Grooten (ex-La Première I). Twee maal wist de doorgebroken H. J. Jansen te doelpunten. De score had al hoger kunnen zijn als de roodzwarten maar enkele van de doelrijpe kansen had benut. Aan de andere kant moest keeper A. Vincent al zijn talen ten tonen bij gevaarlijke acties van mid voor Leetink, die echter niet veel kans kreeg bij de Holtense defensie. Na de rust kwam Hector iets meer in de aanval, maar de kansen ontstonden voor het Goorse doel. De voorhoede stelde echter vaak teleur, vooral het schieten was slecht verzorgd. Ook viel het ons op dat er niet vaak genoeg „geswitched" werd. De wat traag spelende Goorse defensie kreeg nu vaak te veel tijd om zich bij snelle aanvallen te herstellen. Toch lukte het H. F. Klein Velderman de Hector-keeper tweemaal t e passeren. Hij bracht zodoende de stand op 14. De groen- witten wisten door midvoor Leetink een wat draaglijxer score te bewerkstelligen. Eindstand 24. Holten aSWN a 1—3 Hoewel Holten eerst een voorsprong nam, wisten de Nijverdalse jongens toch een ver diende overwinning te behalen. De rust stand was 21 voor de gasten. De Holte naren behaalden uit vier wedstrijden slechts één puntje, terwijl de voorhoede slechts drie Keer wist te. scoren. Wel een bewijs van in- produktiviteit van de rood-zwatren, die een moeilijk seizoen tegemoet gaan. Nijverdal aHolten b 81 Ondanks deze hoge score hebben de Hol tenaren toch verdienstelijk partij gegeven. Technisch speelden de Holtenaren zelfs minstens zo goed als de thuisclub. De Nij verdalse jongens waren vaak groter ge bouwd en zij wisten daardoor een ver diende overwinning te behalen, die echter bepaald te hoog is uitgevallen omdat de elf tallen in het veld niet veel voor elkaar onderdeden. Bij de stand 30 scoorde A. Klein Velderman de Holtense tegengoal. Omhoog cHolten c 03 Een volledig Holten c verraste ons door een goede 30 zege op Omhoog c. De Hol tenaren zijn bijna de gehele wedstrijd in de aanval geweest. Voor de rust scoorde B. Breukink de openingstreffer. Schutter H. Hommes voegde daar in de tweede helft nog twee doelpunten bij, hij miste echter een strafschop. A.s. zondag speelt Holten I tegen GFC II uit Goor. GFC II won van Hector II met 2—1 en van RV II met 3—2. Tegen Nijver dal II werd met 44 gelijkgespeeld. Vijf punten uit 3 wedstrijden dus. Geen slecht re sultaat! Opdat de Holtense supporters geen ver keerde club gaan aanmoedigen, delen wen nu maar even mee, dat de Holtenaren deze zondag voor het eerst in hun nieuwe reserve shirts gaan voetballen. De kleuren van deze shirts zijn blauw-wit. GFC 2 speelt in rood zwarte kleuren. Holten II gaat bij De Zweef III op bezoeTc en Holten III speelt in het Sportdal tegen het vierde elftal van Wierden. Programma a.s. zaterdag: Holten aDe Zweef a, 4.15 uur; Holten bDES b, 3 uur; SWN eHolten c, 3 uur. A.s. zo'iidag: Holten I—GFC II, 2.30 uur; De Zweef III Holten II, 1.30 uur; Holten IIIWierden IV, 11 uur. Holtense plattelandsvrouwen openden het seizoen De afdeling Holten, van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield maandag avond in hotel Holterman een druk be zochte ledenvergadering onder leiding van haar presidente mevr. J. W. Nagel- hout-Kl ijzing. Blijkens haar mededelingen zal mej. Rottink, lerares bij het huishoudonder- wijs te Delden, op 20 oktober een lezing houden over de was- en textielétikette- ring. Op 22 oktober houdt de bond haar jaarvergadering te Utrecht, terwijl de Ned. Fruittelersorganisatie op 18 novem ber in „Amicitia" voor de gezamenlijke plaatselijke vrouwenverenigingen een le zing met lichtbeelden zal houden over het behandelen en het bewaren van fruit. Met de plaatselijke afdelingen van de Plattelands Jongeren Organisatie in Over ijssel „Jong Holten" en „De Plattelands meisjes" en de afdelingen Dijkerhoek en Espelo van de Bond van Plattelandsvrou wen is een contact-commissie gevormd om te komen tot nader overleg inzake het or ganiseren van cursussen en culturele ak- tiviteiten. De prensidente deelde nog mede, dat de provinciale woningcommissie van de bond een adviesbureau heeft ingesteld, dat eenmaal per maand op twee plaatsen in de provincie zitting zal houden. De afdeling Nieuwe-Pekela die de af gelopen zomer een bezoek bracht aan Holten, zond een dankbetuiging voor de prettige ontvangst, welke haar hier te beurt is gevallen. Zij liet deze dankwoor den vergezeld gaan van een viertal Gro ninger koeken, die bij de koffie werden geserveerd, welke geste door de aanwe= zige dames zeer op prijs werd gesteld. Tenslotte bleek nog, dat de afdeling in de opstelwedstrijd, uitgeschreven door de provinciale afdeling over het maken van een zomerreisje, de tweede prijs heeft gewonnen. Na de pauze hield de heer J. W. Wit- termans een lezing over zijn reis naar de Noordkaap tijdens de afgelopen vakantie, waarbij hij prachtige, door hem zelf ver vaardigde, kleurendia's vertoonde. Op zeer onderhoudende wijze wist de heer Wittermans van deze verre reis naar het hoge noorden, die hij samen met zijn col lega de heer Ras, maakte, te vertellen, zodat de dames de tocht a.h.w. zelf be leefden. De presidente bracht de inleider dank voor zijn prachtig reisverhaal en overhan digde hem een boek. L VOORLICHTINGSBUREAU S V OOR DE VOEDING Een vleesgerecht behoeft niet duur te zijn De laatste jaren is de vraag van de huisvrouw naar de fijne vleessoorten ge stegen, ten koste van de goedkopere doorregen stukken. Dat is aan de ene kant wel jammer, want het heeft tot ge volg, dat de vleesprijzen hoger worden en dat er minder variatie in het menn wordt aangebracht. Het is inderdaad zeer wenselijk om niet te veel vet te gebruiken neem daarom bij voorkeur niet vaak vlees, dat voor het grootste deel uit vet bestaat maar het is zeker niet nodig om alle licht doorre gen vleesstukken uit de keuken te ban nen en de slager ieder vetrandje van het vlees te laten snijden. De doorregen stukken zijn goedkoper en gewoonlijk smeuïger dan de geheel magere en wanneer ze op de juiste wijze worden klaargemaakt, zeer smakelijk. Dus niet te kort bakken of stoven. Be denk daarom bijtijds wat voor vleesge recht U op tafel wilt brengen. Wanneer U voor een paar dagen of voor een week tegelijk een menu opmaakt kan dat zowel de variatie in de maaltijden als de huishoud-portemonnaie ten goede ko men. Denkt U maar aan de gerechten die U van een kleine hoeveelheid overge bleven gaar vlees kunt bereiden. Geef dit najaar ook lamsvlees weer eens een kans. Vooral van de doorregen stukken is een heerlijke goulash of haché te maken. Dien deze gerechten steeds goed warm op. Recepten voor 4 personen. Lamsvlees in tomatensaus: 250 a 300 g lamslappen in dobbel steentjes gesneden, een ui, ongeveer twee lepels tomatenpuree, zout (lau rierblad), bloem, boter of margarine, desgewenst nootmuskaat of peper, suiker, aroma. De boter of margarine heet laten wor den en het vlees aan alle kanten licht bruin laten bakken. De ui én tomatenpu ree (en het laurierblad) toevoegen en zo veel water, dat het vlees net onderstaat. Het vlees gaarstoven in 1 a l1/, uur. De saus op smaak afmaken (met nootmus kaat of peper, aroma en een weinig suiker) en desgewenst binden met bloem. Het laurierblad verwijderen. Dit gerecht smaakt uitstekend met aardappelen of rijst en kool, snijbonen of witlof. Een gekruid gerecht van varkensvlees uit de oosterse keuken. 250 gram doorregen varkenslappen, 2 kleine uien (desgewenst 1 ui en 2 teentjes knoflook). 2 stukjes gecon- fijte gember of twee theelepels gem berpoeder, ongeveer 2 eetlepels soja saus of andere pikante saus, zout. Het rauwe vlees in dunne plakjes snij den dwars op de rand. De ui (en knof look) schoonmaken en zeer dun snippe ren. Ui (knoflook) en vlees opzetten met zoveel water dat zij juist onderstaan. De kruiden toevoegen en het vlees zachtjes tenminste iy2 uur laten „sudderen". Zo nodig het gerecht met zout op smaak af maken. Tot slot nog enkele wenken voor het stoven van runderlappen. Reken voor de runderlappen voldoen de tijd, bij voorkeur 2 a 3 uur. Zout het vlees voor het bakken: Maak het vet goed heet in de braad pan alvorens het vlees erin te leggen. Bak het vlees aan weerskanten mooi bruin. Voeg zoveel water toe, dat de lappen net onderstaan. Vul zonodig het vocht bij, wanneer er te veel verdampt tij dens het stoven. Laat het vlees zachtjes stoven in de goedgesloten pan. Voeg ter verhoging van de smaak een of meer kruiderijen toe, b.v. laurier blad en/of kruidnagel, een stukje ui of prei, citroenschil, mosterd. Voor de BIJVOEDERING RUNDVEE IN DE WEIDE 1 Als regel dient per koe per dag niet meer te worden verstrekt dan 10-15 kg rauwe aardappelen. Men lette er steeds op, dat de mest van de dieren^ niet te dun wordt. De voederwaarde van 4 kg aardappe len komt ongeveer overeen met de voe derwaarde van 1 kg graanmeel. 2 In weilanden, waar de dieren vrijwel niets meer kunnen grazen, dient als aanvulling bij de aardappelen behalve stro en krachtvoer ook minstens onge veer 2 kg hooi per koe per dag te wor den verstrekt. Voor nieuwmelkte vaar zen onder deze omstandigheden mins tens 4 kg hooi. 3 Wat betreft de krachtvoeraanvulling bij bovenstaande hoeveelheden aardappe len en hooi, met daarnaast stro tot ver zadiging, kan het volgende als richtlijn dienen: melkkoeien: melkproduktie van 10 liter: 4 kg A-meel (pl.m. 22 koekjes) melkproduktie van 15 liter: 6 kg A-meel (pl.m. 33 koekjes) melkproduktie van 20 liter: 8 kg A-meel (pl.m. 44 koekjes) DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan familie, buren en kennis sen voor de vele belang stelling, die wij bij ons hu welijk hebben ondervon den. G. KEIZER M. KEIZER— PAALMAN Holter broek 13. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze oprechte dank aan fa milie-, buren en kennissen voor de zeer vele blijken van belangstelling en me deleven en verder aan de Weled. Zeergel. heer Dr. Nagelhout en de zusters Groeneveld en Bergveld voor de zorgvuldige en lief devolle behandeling en verpleging, bewezen tij dens de ziekte en bij het overlijden van onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder GERRITJE VUKKINKHEUVINK Uit aller naam: J. VUKKINK. Holten, okt. 1959. Aalpolsweg 2. De advertentiepagina's van zijn de gids van duizenden kopers Bovengenoemde hoeveelheden kracht voer kunnen worden verminderd door 1 kg A-meel te vervangen door 2% kg hooi, hetgeen vooral bij de hoog pro- duktieve dieren wenselijk is in verband met de grote hoeveelheden krachtvoer, welke anders verstrekt moeten worden. L Bij wijze van richtlijn volgen hier en kele rantsoenen met suikerbietenkop pen en blad, waarbij gerekend wordt dat er geen gras aanwezig is: Koe: 20 liter melk: 25 kg s.b.k. plus blad plus 8 kg rundveekoek A 15 liter melk: 25 kg s.b.k. plus blad plus 6 kg rundveekoek A 10 liter melk: 25 kg s.b.k. plus blad plus 4 kg rundveekoek A Vaars: 10 liter melk: 25 kg s.b.k. plus blad plus 5 kg rundveekoek B Verder stro verstrekken tot verzadi ging. JOHN MAC AULY Canada, werd benoemd tot president van het Internationale Rode Kruis. TOCH KUNT U KONINKLIJK GEKLEED GAAN, VOOR EEN PRIJS DIE U MEEVALT! CONFECTIE MAATKLEDING een even vorstelijke als elegante ver schijning, droeg de meest uitgelezen kledijig van zijn tijd. Als hij nü nog een jongen was, dan zou hij, uit de elegante jongenskleding- variatie van ons, zijn keuze bepalen en daarmee vorstelijkgekleed zijn. zijn,

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 2