UW Geslaagde najaars-modeshow Fa. E. Wonnink Rijssense Marktverloting VOETBAL No. 39. Jaargang 11. (Tweede blad). ZATERDAG 3 OKTOBER 1959 HOLTENS NIEUWSBLAD KLEURRIJKE WINTERMODE MET WARME STOFFEN Het jaarlijkse motie-evenement in onze plaats de najaarsmodeshow van dje Fa. E. Wonnink trok maandagavond weer zo n grote belangstelling, dat er in Amicitia geen plaats onbezet was en dat enkele jongere da mes zelfs genoegen wilden nemen met een plaatsje in de garderobe, van waaruit zij de mannequins ook nog konden volgen. Een honderdtal kijk- en misschien webkooplusti- gen moest zelfs teleurgesteld worden. Ook de middag-show was druk bezocht. De zaal was weer buitengewoon smaakvol aangekleed en er brandden een groot aantal schijnwerpers, zodat alJe omstandigheden gunstig waren voor een succesvolle middag en avond. Maar het slagen van deze show was toch wel in de eerste plaats het gevolg van de prachtige kollektie herfst- en wm- termodellcn en de wijze waarop deze door de vijf mannequins gebracht werden. De uitge breide kollektie kinderkleding werd ge toond door een viertal adspirantjes, Berti Wissink, Gerda Vosman en de kleintjes Wil lenden en Johanna Tulier, die dat vlot en aardig afging. De bezoeksters werden verwelkomd dooi de jongste firmant, de heer Joop Wissink, die mededeelde, dat mevr. J. Kint-Couperus, die tijdens de vorige shows als speaker op trad, om gezondheidsredenen niet aanwezig kon'zijn. Haar taak werd echter op uitne mende wijze vervuld door de heer F. Krom mendijk uit Nijverdal. OLM START MET ZIEKTE- EN ZIEKENHUISKOSTEN VERZEKERING In de maandagavond onder Voorzitter schap van de heer A. Pekkeriet in het Sta tionskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman gehouden vergadering van de afdeling Hol ten van de O.L.M. is men gekomen tot de oprichting van een Onderlinge Waarborg maatschappij „Landbouwers Ziekte- en Zie kenhuiskostenverzekering". D,e besturen van de afdelingen Hellen- doorn en Holten waren reeds tot overeen stemming gekomen omtrent de gezamenlijke oprichting van een dergelijke verzekering, maar de ledenvergadering moest daaraan, door voldoende deelname, nog' haar goed keuring biechten. In tegenwoordigheid van de heer J. Gunst, de vertegenwoordiger van de O.L.M. in verzekeringsaangelegenheden, werden de concept-statuten en -huishoudelijk reglement voorgelezen om de vrij talrijke aanwezige le den een indruk te geven van de rechten en plichten der verzekerden. Na een bespreking van deze bepalingen en een toelichting van de heer Gunst, waarin deze er op wees dat bij een poging om tot een dergelijke verzekering te komen, nu enkele jaren geleden, de afdeling daar nog niet rijp voor was, gaven zich nu 23 ge zinnen op. Besloten werd, dat de beide afdelingen Holten en Hellendoorn elk een eigen ver zekering zullen oprichten, maar dat men door fondsvorming samen het risico zal dra gen en de kosten dekken, indien althans de ledenvergadering in Hellendoorn eveneens daartoe zou besluiten. Men heeft tot oprich ting van een eigen verzekering besloten', omdat men niet voldoende bevrediging kan vinden in de bestaande mogelijkheden, met name in verband met de weistandsgrens bij de ziekenfondsen en de vrij hoge tarieven van de particuliere maatschappijen. Men wil in deze verzekering de fonds gedachte leggen. De dekking zal bestaan uit een onbeperkte vergoeding van zieken huis- en specalisten kosten, de kosten van huisarts en apotheek, met een eigen risico van f25.— per persoon per jaar, en vergoe ding van de vervoerskosten op medisch ad vies. Deze voorzieningen dragen het karak ter van een particuliere behandeling. De voorschot-premie zal per kwartaal geïnd worden. De premie is voorlopig gesteld op f 50.per persoon per jaar. Zij zal voor kin deren beneden 16 jaar de helft bedragen. Deze premie is een z.g. lopende premie, d.w.z. dat zij geregeld wordt naar de onkosten. Het afdelingsbestuur werd als voorlopig bestuur van het verzekeringsfonds aangewe zen en zal alle voorbereidende maatregelen treffen om tot een definitieve vormgeving en de bestuursverkiezing te geraken. Als administrateur zal optreden de heer H. Vosman, bij wie gelegenheid bestaat zich als lid op te geven voor deze verzekering. ARBEIDER DOOR TREIN GEGREPEN Donderdagmorgen omstreeks 9 uur is de 20-jarige los-arbeider G. Kroese uit Daarlerveen door de sneltrein Deventer- Twente gegrepen en op slag gedood. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de Broek dijk. De getroffene was met een aantal an dere arbeiders voor de aannemer Van dei- Worp uit Almelo in opdracht van het Spoorweg Bouwbedrijf werkzaam op de spoorbaan. Toen de sneltrein naderde, hebben de wakers met hun hoornsignaal de arbeiders gewaarschuwd. K. is toen tussen de beide sporen gaan staan, maar heeft zich bij het naderen van de trein blijkbaar gebukt, waardoor hij een klap kreeg van de locomotief en onmiddellijk overleed tengevolge van een schedelba- sisfractuur. De machinist, die het ongeval bemerkte, heeft de trein direkt tot stil stand gebracht. Met 13 minuten vertra ging heeft zij haar reis voortgezet. LILA EN PAARS Het bijzondere dat tijdens deze show op viel is, dat de mode deze winter veel kleur rijker is dan tot nu toe het geval was. Veel groen en blauw, maar vooral ook lila en paarse tinten geven de toon aan en niet te vergeten de z.g. multi-colors (meerdere kleuren in één stof), waarin vooral mantels en japonnen worden aangetroffen. Niet alleen de kleuren, maar de soms wat ruige stoffen doen bijzonder warm aan, zodat de daarvan vervaardigde kledingstuk ken een aantrekkelijk bezit voor de ko- mjsnde wintdr vormen. Bijzonder aardig waren in dit verband de getoonde winter- pakjes en de veelkleurige rokken, die met de fijne wollen Italiaanse truitjes een aar dige combinatie vormden. De mantels uitsluitend swaggermodellen waren veel gegarneerd met bont. Naast de meer gedekte kleuren werden ook enkele mantels in lichtere tinten getoond. RUIME JAPONNEN De japonnen zijn ruim, gemakkelijk en warm, veelal kraagloos en uitgevoerd in bij zonder gevarieerde tinten. De lengte wordt weer normaal, het erge korte is op z'n re tour. De japonnen voor de grote maten zijn fleuriger en voor de jeugdige vol-slanken werden enkele aantrekkelijke modelletjes geshowd. In regenkleding werden enkele ruitmotie- ven getoond, terwijl de bezoeksters een zeer uitgebreide kollektie kinder- en jongemeis- jeskleding te zien kregen. Een afzonderlijke beschrijving te geven van alle modellen, welke werden vertoond, zou te ver voeren. Er waren prachtige kle dingstukken bij, niet alleen in de meer ho gere prijsklassen, maar ook meer eenvou dige en smaakvolle modellen voor de min- Officiële publicatie ZITTING WOONRUIMTE-COMMISSIE. De voorzitter van de Woonruimte-com missie maakt bekend, dat de maandelijkse zitting dier commissie niet zal plaats heb ben op dinsdag 6 oktober a.s., maar op dinsdag 13 oktober d.a.v. te 7.30 uur n.m. Holten, 30 september 1959. De voorzitter voornoemd. J. KROON. HONDENBELASTING. Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter algemene kennis, dat degene, die in de loop van het belastingjaar houder wordt van een of meer honden of van meerdere honden, dan waarvoor hij reeds belastingplichtig is, daarvan binnen 14 dagen na het ontstaan van de belasting plicht aangifte behoort te doen ter ge meente-secretarie (afd. financiën, boven), waarna de betaling van de belasting dient te geschieden ten kantore van de gemeen te-ontvanger. Holten, 1 oktober 1959. Burgemeester en Wethouders voornoemd, w. H. ENKLAAR, Burgemeester. G. J. LANGENBARG, Secretaris. der ruime beurs. Ten slotte werden enkele zeer fraaie en snoezige bruidstoiletjes getoond en enkele hele mooie bontjassen in zobelfeh, ozelot, bisam eri nertz murmel. En zo zagen de dames een prachtige kollektie kledingstuk ken, die zo uit de voorraad van de firma Wonnink verkrijgbaar zijn. De hoedjes, welke gedragen werden, wa ren van de fa. Böckering uit Rijssen en de tasjes waren van de fa. Bouwhuis, die met haar geluidsinstallatie tevens voor een stem mige muzikale omlijsting zorgde. Rond de Rijssense marktverloting gaat met de dag in Rijssen en omgeving een grotere spaning heersen. Wie van de me dedingers naar de hoofdprijs (en dat zijn er zeer velen) zit niet in spanning te ho pen dat hij of zij nu dit jaar de hoofd prijs in de wacht zou slepen? De proble men, die het vette koebeest ter waarde van zegge en schrijve duizend gulden met zich mee zou brengen, daarover maakt men zich geen hoofdbrekens. Er zitten genoeg deskundigen op het vinkentouw om de waarde van de koe in contant geld uit te keren. Maar buiten de hoofdprijs vermeldt de prijzenlijst van de grote Marktverloting een belangrijk aantal zeer begerenswaardige prijzen, zodat de velen in Rijssen (en ook vele niet Rijssenaren) ieder jaar opnieuw weer een kansje wa gen. Het bestuur van de vereniging Markt wezen, die deze bekende en traditionele verloting sinds een reeks van jaren or ganiseert (is het dit jaar niet voor de 36e keer) kan zich ook dit jaar verheu gen op een bijzonder gunstige verloop van de verkoop van de loten. De bekende verkoopadressen in Rijssen en daarbuiten hebben een groot gedeelte van de loten weggewerkt, terwijl ook een aantal van duizenden loten hun weg hebben gevon den via wederverkopers, die er ieder jaar mee „de boer op" gaan. Deze wederver kopers zijn op het platteland van Twente en Salland bij velen een welkome ver schijning, want ook de boeren hopen, dat Rijssen Vooruit II Holten I 0-4. Ook in de derde competitiewedstrijd behaalde Holten een ruime zege. Deze keer werd RV II verslagen. De Rijs senaren speelden vooral aanvallend een zwakke wedstrijd. Stopper T. Deyk ont brak bij de Holtenaren door een blessu re. Hoewel de Holtense verdediging eerst wat onwennig speelde, wisten de geel-zwarten hiervan niet te profiteren. In de eerste helft had de thuisclub al een 2-0 achterstand door doelpunten van H. F. Klein Velderman en H. J. Jansen. In de tweede helft wisten de- rood-zwarten, ondanks een grote veld- meerderheid, slechts tweemaal te sco ren door H. J. Jansen en K. J. ten Vel de. De RV-keeper had bij schoten van de Holtense voorwaartsen enige keren paal en lat nodig om een hogere score te beletten. Dit was de derde neder laag in successie van de RV-ers. Omhoog behaalde ook weer de volle winst (6-2 tegen Nijverdal II), het ge lijkspel van WW I tegen Enter II (0-0) hadden we niet verwacht. Holten I en Omhoog I hebben nu de leiding met 6 punten uit 3 wedstrijden, daarna volgt WW I Imet 3 uit 2. Holten II Haarlese Roys II 2-1. Evenals verleden week (3-2 tegen RK SV II) ook nu weer een moeizame zege tegen een stug spelend Haarle, dat Holten niet de kans gaf haar nor male spel te ontplooien. In de eerste helft strafte de midvoor der gasten een aarzeling in de rood-zwarte defensie met een doelpunt af (0-1) De Holtena ren kregen enkele zeer goede kansen die door onbeheerst schieten werden gemist. Na de thee kwamen ze er be ter in. Een snelle aap val rondde links buiten W. Bunt met een goed vleugel- schot af 1-1. Dit inspireerde de thuis club en vooral een goede bezetting van het middenveld gaf de Holtenaren een veldoverwicht. Bij een aanval speelde de linksback van Haarle de bal met de handen. De vrije trap werd door J. ten Velde goed benut 2-1. Hoewel de rood- witten nog wel pogingen in-het werk stelden om de gelijkmaker te scoren, wisten de Holtenaren door goed te verdedigen de voorsprong te behouden. Samen met Haarlese Boys I heeft Holten nu de leiding genomen met 6 punten uit 3 wedstrijden. Holten III RKSV III 4-5. In een meer spannende dan fraaie wedstrijd waren enkele kostbare fouten in de Holter achterhoede er de oorzaak van dat Holten III een onnodige ne derlaag leed. De Rijssenaren wisten eerst uit te lopen tot 3-0, maar een tweetal Holtense doelpunten bracht de spanning er weer in. De gasten scoor den toen nog twee maal. Een slotof- fensief bracht die 5-2 voorsprong toch nog weer in gevaar toen de Holtenaren de stand op 5-4 brachten. Zo behaalde RKSV III haar derde ze ge op een wat onfortuinlijk spelend Holten III, dat nog geen enkel winst puntje heeft. DES a Holten a 3-1. De Holtense junioren hebben geen goede start. Vooral de voorhoede (2 doelpunten uit 3 wedstrijden) stelt da nig teleur. De ruststand was 1-0 voor de Nijverdalse jongens. Na de rust lis pen de DES-junioren verder uit. A. Wester ik scoorde uit een strafschop het tegenpunt. Holten b Enter Vooruit b 7-0 De Holtenaren speelden zeker een klasse beter en de 4-0 voorsprong bij de rust was dan ook alleszins verdiend. N.a de rust zakte het spelpeil danig af en de Holtenaren lieten vele kansen onge bruikt. Holten c De Zweef d 2-2. De Nijverdalse jongens speelden met tien man. Ondanks deze handicap lukte het hun een 2-0 voorsprong te nemen. Doordat keeper J. Beldman een pe nalty onschadelijk maakte kregen de Holtenaren nieuwe moed. Door H. Hommes en B. Breukink wisten de Holtenaren toen nog een gelijkspel uit het vuur te slepen. Programma A.s. zaterdag: Holten a SVVN a Nijverdal a Holten b Omhoog c Holten c A s. zondag: Hector I Holten I Nederland België 4.00 uur. 4.15 uur. 3.00 uur. 10.30 uur. 2.30 uur. Holten I* speelt a.s. zondag een oefenwedstrijd tegen de eerste klasser Hector I uit Goor. Hector I behaalde uit drie competitiewedstrijden 4 pun ten. Vooral de laatste twee wedstrijden is de Hector-voorhoede goed op schot. Midvoor Leeftink zal de Holtense de fensie dan ook'zeker op de proef stel len en we verwachten dan ook een spannende wedstrijd. Wandelsport. VIERDE PRIJS VOOR „DE TREKKERS" Zaterdag j.l. heeft de wandelsportver eniging „De Trekkers" deelgenomen aan een wandeltocht te Hattem, uitgeschre ven door de Zwolse wandelverenigingen. De tocht leidde door het prachtige na tuurschoon van Hattem en omgeving. De afstand bedroeg 25 km. W.S.V. „De Trekkers" behaalden een 4e prijs. Zaterdag nemen ze deel aan een wandeltocht te Nijverdal, uitgeschreven door KSW, over een afstand van 25 km. Uitslag van Hattem was: le prijs: Zwolse Tippelaars, Zwolle 542/3 punt; 2e prijs: Holland W.W.S., En schede 541/3 punt; 3e prijs: „Overdinkel", Overdinkel 53l/o punt; 4e prijs: De Trek kers, Holten 53 punt; 5e prijs: KSW, Nij verdal 522/3 punt; 6e prijs: Storica, Zwol le 522/3 punt. EXCURSIE NAAR DENKAVITFABRIEKEN Op 8, 15 en 24 september maakten de klan ten van de firma Gebr. Wansink te Holten en haar filialen Bouwhuis te Okkenbroek en Nijenhuis te De Wippert een excursie naar de Denkavit-klavermelkfabrieken te Voortnuizen met touringcars van de O.A.D. en de heer Joh. Lammers als chauffeur. Deze excursies stonden onder leiding van de heren H. J. Wansink H.Jzn. en Ch. Reïsinger. Bij aankomst aan de fabriek werd de be zoekers eerst in café Verweij te Stroe een kop koffie aangeboden en daarna werden zij in groepjes verdeeld en rondgeleid door de verschillende stallen van mestkalveren, waarin totaal 300 stuks aanwezig waren. Daarna werd de opfok van vaarskalveren in ogenschouw genomen en werd kennis genomen van de proef om jonge biggen met 14 dagen van de zeug te nemen en daarna kunstmatig op te fokken, hetgeen de grote belangstelling van de bezoekers opwekte. Wat het jonge kalveren mesten betreft werd er op gewezen, dat men een jong stierkalf koopt, dit de eerste dag lichaamswarm wa ter geeft en de volgende dag een ei met bruine suiker er door en vervolgens water met Denkavit en niet, zoais velen doen, een kalf kopen, op stal leggen, eerst een paar liter eigen melk gebruiken en dan Denkavit kunstmelk geven. Bij deze methode onder gaat het diejr driemaal verandering van melk, hetgeen nadelig is te achten. Er kwamen zeer veel vragen los, welke door de heer Gerritsen, die de rondleiding organiseerde, vlot werden beantwoord. Na de rondleiding werd in genoemd café een lunch aangeboden en nog eens gezellig gepraat over hetgeen men gezien had, waarna de heer Reisinger woorden van dank sprak voor hetgeen de bezoekers geboden was. Vervolgens werd het uitstapje voortgezet en reed men in de richting Arnhem naar de Dierentuin en het Openluchtmuseum, waar voor het gezelschap veel te genieten viel. Zeer voldaan werd de terugtocht aanvaard, waarbij men nog even pauzeerde in Loenen om te eten. Wilp was tenslotte de laatste plaats van aanleg van deze mooie en leer zame tocht. CROSS-COUNTRY VOOR EIGEN LEDEN De Bergruiters organiseerden zaterdag op de Borkeld een onderlinge club-Cross Coun try, waaraan ook de leden van de pony club deelnamen. De uitslagen waren als volgt: Senioren: 1 Joh. Bronsvoort 3 min. 17% sec.; 2 T. Beld man Jr. 3.18%; 3 T. Beldman Sr. 3.30J 4 H. Beldman 3.303/5; 5 H. Vruwink 3.34%; 6 H. Schoneveld 3.36; 7 G. Beldman Tzn. 3.40%; 8 J. Jansen 3.49; 9 T. Beldman Jr. 4.2%; 10 E Aaltink 4.102li G. Bolink 5.92/5; 12 Els Godeschalk 5.57t/5. Ponyruiters: 1 M. ter Stal 3.33; 2 Joh. Ve neklaas 4.56t/5; 3 Dinant Pieffers 5.5; 4 H. Aanstoot 5.27%; 5 W. Derksen 5.29%; 6 H. ten Dam 5.381/3; 7 Jantje Kevelam 5.46; 8 J. Mulder 5.49- 9 Henk Stam 6.10; 10 A. Eg- bers 6.24%; 11 G. Teeselink 6.25; 12 Dina Stam 6.302/s; 13 A. Volkerink 6.33%; 14 Theo Beldman 6.35. Zaterdag zullen de senioren deelnemen aan de jaarlijkse Cross Country in Zuid- woide. HET POCKETBOEK VEROVERT DE WERELD De N.V. Uitgeversmaatschappij „Elsevier' te Amsterdam zond ons ter beoordelng haar eerste „Elsevier Pockets", Elsevier Atlas van de gele wereld, Elseviers Medische Encyclo pedie en Ciske de Rat van Piet Bakker. Het zijn bijzonder smaakvol uitgevoerde boek jes met keurige plastic omslag en de beide eerstgenoemde bevatten een schat van gege vens op aardrijkskundig en medisch gebied. De roman van Piet Bakker is onverkort op genomen, zodat men hier een volledig boek heeft in zeer handzame vorm. De prijs van de beide populair-wetenschappelijke uitga ven is f 2.90, van de roman f 1.50. Er valt niet aan te twijfelen, het pocketboek ver overt de wereld, omdat men in voor ieder aanschafbare vorm uitstekende lectuur jn het bezit kan krijgen. Een reeks van pockets via een lot van de Rijssense marktverlo ting de veestapel, met een zeer begerens waardige monsterkoe zal worden uitge breid. De kans zit er in, en het onschuldi ge spelletje van de marktverloting is van vader op zoon gegaan, zodat het een tra ditie is gewordenbij velen althans) dat ieder lid van het gezin een lot moet heb ben. Van vele zijden ondervindt de ver eniging marktwezen bewondering ten aanzien van de vraag op welke wijze men deze loterij telkenjare zo attractief weet te maken. Een vraag die geen enkel lid van de Rijssense vereniging kan beant woorden. Men onderneemt geen stunts, men maakt geen schreeuwende reclame en ieder jaar opnieuw blijkt, dat de 20.000 loten hun weg naar de adspirant-win- naars hebben gevonden. Ook in de boe zem van het bestuur meent men, dat de grootste kracht van de verloting het tra ditionele element is, en het is natuurlijk zo, dat bij de velen, die ieder jaar op nieuw weer een kansje wagen, bijna al tijd het geluk wel eens om de hoek is ko men kijken. Men weet vooruit, dat het niet ieder jaar raak kan zijn, en als men, ook al is het meer dan eens achtereen, een niet heeft getrokken, dan blijft men kennelijk sportief hopen, op een volgend jaar. De Vereniging Marktwezen, heeft wat dit betreft dus ieder jaar de zeilen in de wind. De stand van zaken in vergelijking met vorige jaren is zelfs wat gunstiger, zodat men ook dit jaar met aan zeker heid grenzende waarschijnlijkheid kan zeggen, dat ook dit jaar op de dag van de trekking a.s. maandag zal blijken, dat de voorraad totaal zal zijn uitverkocht. Een van de aantrekkelijkheden is vol gens veler mening ook het feit, dat op de zelfde dag waarop de trekking plaats heeft in de avond de trekkingslijsten wor den verkocht, zodat de Grote Markt, die niet meer de plaats inneemt van vroeger dagen (waarop het voor velen tot in ver re omtrek de dag der dagen was) toch nog een zekere sfeer heeft behouden. De Grote Najaarsmarkt en de Grote Markt verloting zijn een begrip geworden. Geleidelijk worden de (nog niet offi ciële) nummers waarop hoofdprijzen zijn gevallen bekend gemaakt, en 's avonds als om 9 uur de trekkingslijsten worden verkocht is het een half uur lang een drukte van belang en vliegen de lijsten letterlijk de deur uit. En als geleidelijk de drukte overgaat in een opvallende stilte, dan weet het bestuur van markt wezen, dat de vele beslommeringen, die de verloting op organisatorisch gebied ieder jaar opnieuw met zich meebrengt weer voor een jaar achter haar ligt. De opbrengst van de verloting, wordt eder jaar aangewend voor algemene be langen, belangen, die in het vlak liggen van de doelstellingen, die de vereniging nastreeft en die duidelijk spreekt uit de naam van de vereniging, die lang is maar ook heel wat inhoudt, n.l. de vereniging tot bevordering van het Marktwezen, VVV en Plaatselijke Belangen, en voor al in die laatste naam, is heel veel wat kortweg algemeen belang kan worden ge noemd onder te brengen. Dat de vereni ging zich in de loop der jaren deze naam alle eer heeft aangedaan, is uiteraard al leen maar prijzenswaardig. Ook DRUKWERK is bij ons in VERTROUWDE HANDEN EXCURSIE NAAR DEVENTER MUSEA Op vrijdag 25 september j.l. maakten de leerlingen van de klassen 6a, 6b en 7 der Dorpsschool een excursie naar Deventer om enige musea te bezoeken. Om half acht reed de schare per fiets onder leiding van de onderwijzers B. H. Brouwer en J. W. Feith langs de Noordpool en Loo Bathmen naar het gestelde doel. Allereerst werd het museum voor tropische landbouw bezocht. Niet al leen zag men een en ander betreffende de landbouw uit de warme gebieden rond de evenaar, doch ook in 't klein nagemaakte woningen, werktuigen, wa pens, voorouderbeeldjes, prauwen enz. Veel was er te zien over cultuur. „De Waag" en „De drie haringen" wer den eveneens bezocht. De meisjes toon den veel belangstelling voor de cos- tuums uit de hoepelrokkentijd, enz. De jongens legden het accent van de be langstelling op voorwerpen in „De Waag". Langs Schalkhaar, Okkebroek en Es- pelo werd teruggereden naar 't school gebouw waar men tegen half drie arri veerde.

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 1