Dienstbus O.A.D. door sneltrein gegrepen $ggm Inzittenden aan groot gevaar ontsnapt De avonturen van Pepito Gevonden en verloren voorwerpen BOSSCHER BESCHUIT., Zaterdagavond van de vorige week werd ons doi'p plotseling opeschrikt door het be richt, dat een dienstbus van de O.A.D. door een trein was gegrepen en dat er slachtoffers waren te betreuren. Bij nadere beschouwing bleek, dat inderdaad de dienstbus van half negen op de bewaakte overweg bij wacht post 10 in de rijksstraatweg Holten-Rijssen door de sneltrein nr. 246 uit Twente was aan gereden en van achter geheel vernield, zon der dat zich echter persoonlijke ongeluk ken hadden voorgedaan. Het leven van ruim twintig buspassagiers was enkele ogenblikken ernstig in gevaar geweest, maar aan de oplettendheid en de tegenwoordigheid van geest van de chauf feur, de heer W. A. Groot Wassinlt uit Rijs- sen, was het wel voornamelijk te danken, dat de inzittenden van de bus er zonder kleerscheuren waren afgekomen en met de schrik vrij kwamen. TOEDRACHT De bus stond achter een paar personen auto's te wachten voor de gesloten spoorweg overgang voor. het laten passeren van de stoptrein, welke om 20.34 uit Holten ver trekt. Toen deze voorbij was, gingen de bomen omhoog en reden de wachtende voertuigen de overweg over. Op dat moment naderde de sneltrein uit de richting Rijs- sen. Groot Wassink, die de bus in de tweede versnelling had getrokken, zag de lichten van de aanstormende trein en realiseerde zich dat hij maar één keus had: hij gaf vol gas om te trachten zijn voertuig nog vóór de trein hem kon bereiken, over de overweg te krijgen, wat hem ook bijna gelukte. De electrische locomotief greep nog juist de achterzijde van de bus, die werd opengereten en waarvan de achterbank en een paar stoel tjes aan de rechterkant werden weggerukt. Er ontstond een paniek onder de ruim twin tig passagiers, die gelukkig allemaal voor ih de bus zaten, en waarvan niemand werd ge wond, omdat de gehavende bus a.h.w. ge woon verder reed en niet door de trein werd meegesleurd. Eén passagier zou achter in de bus gezeten hebben en bij het zien van het naderend onheil naar voren zijn ge vlucht, maar daaromtrent staat niets vast. DE TREIN De wagenbestuurder van de sneltrein, de heer D. Huizinga uit Hengelo, die de lichten van de auto's en de dienstbus, toen hij met zijn trein de bocht om kwam, de overweg zag passeren, heeft terstond de remmen aan gezet en zich voor eigen lijfsbehoud naar achteren begeven. De trein kwam juist over de overweg tot stilstand. Aan de locomotief was weinig beschadigd. De rechter koplamp was o.a. vernield. Na een onderzoek ter plaatse kon de trein met 20 minuten ver traging de reis weer voortzetten. Inmiddels was de rijkspolitie en de O.A.D. gewaarschuwd en werden maatregelen ge troffen om de. hevig geschrokken passa giers van de vérnielde bus verder te ver voeren. Er heerste nog al enige drukte bij de overweg, omdat een groot aantal personen daar naar toe gekomen was om hun nieuws gierigheid te bevredigen, maar al spoedig kreeg daar alles weer zijn normale aan zien. Winterprogramma Plattelandsvrouwen De afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen vergader de maandagavond in café ,,'t Bonte Paard" onder leiding van de presidente, mevr. H. Reilink-Kers. Na haar welkomstwoord werd gezamen lijk het bondslied gezongen en het winter programma besproken. Verschillende cur sussen zullen worden aangevraagd, o.a. bij voldoende deelname een knutselcur- sus en ziekenverpleging thuis. Binnen kort hoopt men een bezoek te brengen aan Bussink's koekfabriek te Deventer. Wegens ziekte van mevr. Pessink moest een nieuw bestuurslid worden gekozen. Met algemene stemmen werd in haar plaats aangewezen mevr. G. van de Brink- Kloosterboer, die haar benoeming aan nam. Na de pauze vormde een fotowedstrijd een aardige verrassing voor de aanwezige dames. Van kleine oude foto's moesten zij raden wie op deze kiekjes vereeuwigd waren, hetgeen een vrolijke bezigheid vormde. Enkele prijsjes in de vorm van een snoepje werden door de winnaressen dankbaar aanvaard. De presidente sloot de gezellige bijeenkomst met een „wel thuis". OORZAAK Deze botsing, welke zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben, is behoudens de aan zienlijke beschadiging van de autobus bijzonder geluükig afgelopen. In de woning van het echtpaar Sigger in wachtpost 10 heerste echter grote verslagenheid. De heer S., een ervaren en zeer accurate spoorman, met een uitstekende staat van dienst, die deze avond dienst had als overwegwachter, is dit voorval op onbegrijpelijke wijze over komen. Iedere avond passeren deze treinen elkaar ongeveer tezelfdertijd en plaats en blijven de spoorbomen gesloten, totdat beide treinen weg zijn. Deze avond heeft hij ze na het passeren van de stoptrein open gedaan en om een onnaspeurlijke reden blijkbaar niet gedacht aan de sneltrein. De nadering van de treinen wordt aangekondigd door een kloksein, dat voor de sneltrein gelijktijdig kan hebben geklonken met dat van de stop trein. Hierin kan de oorzaak hebben ge legen, maar enige zekerheid bestaat daar omtrent niet. Dit ongeval demonstreert nog eens weer duidelijk, welk een grote verantwoordelijk heid, bij de huidige frequentife en grote snel heid van het treinverkeer en het enorm drukke wegverkeer, op de schouders van deze overwegwachters rust. De vraag rijst derhalve of het geen ernstige aanbeveling verdient deze overweg automatisch te be veiligen. Er wordt beweerd dat Ir. den Hollander, de voormalige president-directeur van de N.S., toen hij het gehele spoorwegbedrijf be keken had, gezegd zou hebben, dat hij alle functies wel zou willen vervullen, behalve die van overwegwachter. In elk geval staat het vast, dat dit een zeer verantwoordelijke betrekking is en dat men over de vervulling daarvan niet te licht moet denken. De heer S, die 63 jaar is, had voor enkele weken geleden de dienst met pensioen kun nen verlaten. Hij is op verzoek van de N.S. zeer zeker in verband met personeels gebrek in functie gebleven. Het lag ih zijn voornemen zijn dienst tot maart 1960 te blijven vervullen, teneinde de veertig Op de maandag j.l. te Rijssen gehouden veemarkt werden aangevoerd: 1270 stuks vee, runderen 95, varkens 1158 en 17 schapen. Prijzen: 25 vette koeien, eerste kwali teit van f 2,90 tot f 3,20 per kg slachtge- wicht; 20 melk- en kalfkoeien van f 800,- tot f 950,- per stuk; 21 pinken van f 550,- tot f 700,- per stuk; 9 graskalveren van f 250,- tot f 350,- per stuk; 18 drachtige zeugen van f 325,- tot f 385,- per stuk; 27 loopvarkens van f 85,- tot f 110,- per stuk; 1113 biggen van f55,- tot f65,- per stuk; 17 schapen van f 50,- tot f 80,- per stuk. Overzicht handel: Vette koeien en stieren, gebruiksvee, pinken en kalveren: Handel traag, prijzen lager. Varkens en biggen: Handel vlot, prijzen iets lager. dienstjaren vol te maken. Hetgeen thans gepasseerd is heeft hem en zijn vrouw diep geschokt. Catechisatie-uren Ned. Herv. Gemeente Men meldt ons: De catechisaties zullen op maandag 5 oktober weer beginnen. De volgende uren zijn vastgesteld: Maandag: „Irene" 19.00-20.00 uur: meisjes van 14-16 jr. 20.00-21.00 uur: jongens van 14-16 jr. Dinsdag Consistoriekamer 19.30-20.30 uur: lidmatencatechisatie wijk I (Ds. Addink); 20.30-21.30 uur: lidmatencatechisatie gehuwden wijk I „Irene" 19.30-20.30 uur: lidmatencatechisatie wijk II (Ds. Israël) 20,30-21.30 uur: lidmatencatechisatie gehuwden wijk II Woensdag: „Irene" 1.30-2.30 uur: jongens en meisjes van 17 jaar en ouder 2.30-3.30 uur: jongens en meisjes van 14-16 jaar 19.00-20.00 uur: meisjes 17 j. en ouder 20.00-21.00 uur: jongens 17 j. en ouder Donderdag: „Irene" 19.00-19.45 uur: jongens en meisjes van 17 jaar en ouder, die op de vastgestelde uren niet kunnen. Donderdag: Dijkerhoek (alleen bij voldoende be langstelling) 1.30-2.30 uur: jongens en meisjes 2.30-3.30 uur: lidmatencatechisatie Ds. Okke Jager spreekt in Markelo Op uitnodiging van de Jeugddienst commissie spreekt zondagmiddag om half drie in de Ned. Herv. Kerk te Markelo de dichter-schrijver-dominé Okke Jager, Ge reformeerd predikant te Almelo, over het onderwerp: „De kroon van 't Twentse huis, het heidens Wodanswiel, bevleugeld door het kruis". (Uit een gedicht van Truus Gerhardt). De leiding van dit jeugdappèl berust bij Ds. E. J. Rietveld, Ned. Herv. predikant te Markelo. BRUGGEN BOVENSTROOMGEBIED SOESTWETERING In verband met de verbeteringswerken in het bovenstroomgebied van de Soest- wetering is door het dagelijks bestuur van het Waterschap „Salland" te Olst op 18 september j.l. aanbesteed het maken van negen bruggen in dat gebied. De hoogste inschrijver waren Gebr. van Hees te Utrecht met f 198.000,- en de laagste inschrijver was de Fa. C. J. Haar man te Raalte met f 167.800,-. De gunning is overeenkomstig het be stek in beraad gehouden. INGEZONDEN Kollekte „Draagt Elkanders Lasten" Het Algemeen Sociaal Fonds voor de Volksgezondheid „Draagt Elkanders Las ten", instelling van het Christelijk Natio naal Vakverbond in Nederland, doet ook dit jaar weer een beroep op onze offer vaardigheid. Er zal in Holten een huis-aan-huis-col- lecte worden gehouden in de week van 28 september tot 3 oktober a.s. Voor. het fonds is 1959 een jubileum jaar, waarin het 40-jarig bestaan is her dacht. Zowel pers als radio hebben aan dacht aan deze arbeid besteed. In de loop van deze jaren heeft het fonds aan duizenden personen en gezin nen hulp verleend. De aanvragen om hulp nemen toe. Over 1958 bedroeg het aantal hulpverleningen 3472, tot een bedrag van ruim f 400.000,-. Het zal U duidelijk zijn, dat door deze arbeid een grote nood gelenigd wordt. Dit werk is alleen mogelijk, wanneer deze arbeid wordt gedragen door steun en offervaardigheid. „D.E.L." vertrouwt ook in dit jubileumjaar gaarne op de steun van de Holtenaren en zegt namens alle patiënten hiervoor hartelijk dank. Er is véél hulp ènzeer veel geld nodig. Veel kan worden bereikt, mits U Uw steun ook geeft. Het bestuur plaatselijke afdeling „Draagt Elkanders Lasten". Gevonden: wieldop; damesjasje; zak mesje; 2 portemonnaies met inhoud; kin derarmband; rood lampje van melkwa gen; fietspompje. Verloren: jongensjasje; gouden broche; dames-polshorloge; portemonnaie met in houd; etui met vulpen en ballpoint; fiets pompje. UITVOERING „STUDIO" IN AMICITIA Voor de uitvoering van het beroepsto neelgezelschap „Studio" uit Amsterdam, die op dinsdag 29 september a.s. om 8 uur in gebouw „Amicitia" zal plaats vinden onder auspiciën van het gemeentebestuur met een bijdrage uit het culturele fonds der gemeente, zijn nog 28 toegangsbewij zen beschikbaar. Zij zijn ter secretarie verkrijgbaar. Wie het eerst komt, wie het eerst maalt. BERGRUITERS EN PONYCLUB GAVEN DEMONSTRATIE IN VROOMSHOOP Ter afsluiting van de eeuwfeest-viering te Vroomshoop, hebben zaterdagmiddag de landelij ke rij vereniging „Bergruiters" en de Bergruiters-ponyclub een demon stratie gegeven, waarvoor een zeer grote belangstelling bestond. De ruiters brachten op keurige wijze de carrousel en leverden heel verdienstelijke prestaties in het jachtspringconcours. Hetty Krekel won met „Aiide" het nummer „Record hoogtesprong" op de 2e plaats gevolgd door Teunis Beldman Sr., met „Amigo". De jongelui van de ponyclub brachten op hun kleine viervoeters een gevarieerd programma en zij oogsten vele malen een spontaan applaus. Officiële publicatie ONTTREKKING WEG AAN HET OPENBAAR VERKEER Burgemeester en Wethouders van Hol ten brengen ter kennis van belangheb benden, dat zij voornemens zijn de raad dier gemeente voor de stellen de Koekoeksweg (nr. 193 van de we genlegger), gelegen in de buurtschap Beuseberg, kadastraal bekend: ge meente Holten, Sectie C, ongenum merd, aan het openbaar verkeer te onttrekken. Bezwaren tegen deze onttrekking kun nen binnen 14 dagen na heden schriftelijk bij hun college worden ingebracht. Holten, 26 sept. 1959. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester G. J. LANGENBARG, secretaris. WIJZIGING UITBREIDINGSPLAN IN ONDERDELEN DIJKERHOEK Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat vanaf 26 september 1959 gedurende vier weken ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt een ontwerp tot wij ziging van het uitbreidingsplan in onder delen „Dijkerhoek 1956". Het ontwerp heeft betrekking op een wijziging van het renvooi, inhoudende verhoging van de maximum-inhoud in m3 van bouwklasse C (ééngezinswonin gen). Gedurende bovengenoemde termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij de raad bezwaren indienen. Holten, 26 september 1959. Het hoofd van het gemeentebe stuur voornoemd, W. H. ENKLAAR. UITLOTING OBLIGATIELENING 1951 Burgemeester en Wethouders van Hol ten brengen ter openbare kennis, dat in een op 1 oktober a.s., des voormiddags 9 uur te houden openbare vergadering van hun college zullen worden uitgeloot drie obligaties van de per 1 november 1951 gesloten obligatielening, groot f 85.000. Holten, 23 september, 1959. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. Werkgroep Holten ENORME KARPER GEVANGEN Zondagmorgen heeft het lid van de Hol- tense Hengelaarsvereniging „De Rietvoorn", de heer B. Kers te De Wippert (gemeente Gorssel, post Laren) in de Schipbeek twee grote karpers gevangen. De grootste had een lengte van 50 cm. en woog ruim vijf en een half pond. Het heeft de heer Kers wel enige moeite gekost, voordat hij deze kanjer op de wal had. Aanbesteding verharding wegen Door het gemeentebestuur van Holten is zaterdagmorgen ten gemeentehuize aanbe steed het verharden van de Braamweg, de Gagelweg en de Langstraat, onder directie van de Ned. Heide Maatschappij. Deze we gen, ter lengte van ruim 4 km., vormen een verbinding door de buurtschap Beuse berg tussen de Larenseweg en de Markelose- weg. Ingeschreven werd als volgt; A. Jousma, Denekamp f252.700.A. Lesterhuis, Apel doorn f252.100.N.V. Aannemings Maat schappij H. J. te Siepe, Winterswijk f 251.800.—; H. W. te Pas, Enschede f 250.600.-; H. A. Jaartsveld, Apeldoorn f 249.200. Fa. H. H. van Bentheim en Zn., Deurningen, f248.500.Aannemersbedrijf G. van Hete- ren, Almelo f 248.000.Enschedese Beton- maatschappij, Enschede f 247.750.B. H. Oude Bos, Oldenzaal f 247.500.Aannemers bedrijf v.h. A. Dubbers, Almelo f242.000. Brand's Aannemersbedr., Hengelo f238.400.-; Noord Ned. Wegenbouw f238.000.N.V. Wegenbouw Aannemersbedrijf v.h. G. H. te Siepe, Zwollerkerspel f 237.000.N.V. Aan nemers- en Wegenbouwbedrijf v.h. J. Krekel en Zn., Holten-Oist f236.400.H. W. Jaarst- veld, Groenio f 233.000.Aannemersbedrijf v.h. A. P. Volker, Sliedrecht f232.000.en C.V. v.h. Fa. Jasper van 't Verlaat, Middel burg f 227.720.De begroting bedroeg f 243.025.De gunning is overeenkomstig het bestek in beraad gehouden. BERMBRAND De Holtense brandweer werd in de nacht van maandag op dinsdag omstreeks 2 uur ge alarmeerd voor een bermbrand aan de Pa's- mansweg in de buurtschap Espelo. Het bleek, dat over een grote afstand van de weg de berm en de ruigten in een brede sloot in brand stonden. Met de nevelspuit werd het vuur spoedig geblust. Er bleek pl.m. 200 m2 te zijn verbrand. Omtrent de oorzaak van de brand in dit nachtelijk uur is niets be kend. Centrale Varkensfokdag in Raalte In Raalte is woensdag onder grote belang stelling door helt V)arkensstamb(oek voor Overijssel de jaarlijkse centrale varkens fokdag gehouden, welke ook enkele zeer goede resultaten voor Holtense fokkers, le den van de Varkensfokvereniging „Holten e.o.", heeft opgeleverd. In het bijzonder de ingezonden sterzeu gen konden zich meten met de beste kop lopers uit andere delen van ons gewest, hetgeen nog eens weer duidelijk demon streert, dat van het plaatselijk georgani seerde fokwezen een gunstige invloed uit gaat. Wij laten hier enkele van de voornaamste uitslagen volgen, omdat ons de volledige uit slag bij het ter perse gaan van dit nummer nog niet bekend was. In de rubriek gedekte sterzeugen vanaf 1-1-56 t.m. 30-9-56 behaalde H. Bosman met „Jopie" een lc. In rubriek 18, gedekte sterzeugen vanaf 1-10-56 t.m. 31-12-56 kwamen enkele fraaie premiëringen voor: t.w.: la „Annie" van de Wed. G. H. Stegeman, lc „Cissy" van H. Rietberg, ld „Liesje" van de Wed. A. J. Nijland. In rubriek 20, gedekte sterzeugen geb. na 1-7-57 werd een le premie toegekend aan „Rina" van de Wed. G. H. Stegeman. In rubriek 45, bedrijfsgroepen van over 't algemeen 3 oudere dieren verwierf een 2e groep van H Bosman een lg. Wij hopen, dat een volgende keer ook de beren van de Holtense fokvereniging welke nu niet aanwezig waren een goede gooi zullen doen naar een eervolle plaats, want eerst dan kan men spreken van een complete inzending. BOSBRAND JE OP DE ZUURBERG Donderdagmiddag omstreeks half vijf werd de brandweer gealarmeerd voor een begin van bosbrand op de Zuurberg in de nabij heid van het Erve „Juleke". Bij aankomst van de nevelbluswagen bleek dat in een perceeltje heide met dennen door onbe kende oorzaak brand was ontstaan en dat deze reeds voornamelijk geblust was door de vrouwelijke bewoonsters van dit boer derijtje. Door hun kordaat optreden wisten zij erger te voorkomen. Met een paar nevel- stralen hadden de brandweerlieden de res tanten van het vuur spoedig gedoofd, zo dat gevaar voor uitbreiding werd wegge nomen. Zij konden dan ook spoedig weer inrukken. VEEL KWARTJES VOOR BARTJE Dank zij de ijverige leerlingen van enkele klassen van de school met de Bijbel werd de actie ten bate van het Chr. Blinden instituut „Bartimeüs" te Zeist, „een kwartje voor Bart je" een groot succes. Deze inza meling bracht niet minder dan f 319.50 op, zodat er heel wat kwartjes voor Bartje bin nenkwamen. De edele gevers en de kinde ren worden dan ook wel bedankt voor hun milde gaven en goede daden. Oprichting Ziekenhuiskostenverzekering De besturen van de afdelingen Hellen- doörn en Holten van de O.L.M. zijn tot over eenstemming gekomen terzake van de ge zamenlijke oprichting van een onderlinge waarborgmaatschappij „Landbouwers Ziek te- en Ziekenhuiskostenverzekering". In een maandagavond in het tSationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman te houden le denvergadering van de Holtense afdeling van de O.L.M. zal het bestuur een voorstel dienaangaande aan de leden voorleggen. De premie wordt voorlopig gesteld op f50.per persoon per jaar, terwijl zij voor kinderen beneden 16 jaar de helft zal be dragen. Deze premie is een z.g. lopende premie, d.w.z. zij regelt zich naar de uit keringen en onkosten. Men hoopt op 1 oktober te kunnen starten. Na deze datum is een wachttijd van drie maanden gesteld. S'e heer Gunst van de O.B.M. uit Zwolle zal in deze vergadering een nadere toelichting geven op deze vorm van verzekering. Reeds eerder zijn pogingen gedaan om een eigen ziekte- en ziekenhuiskostenver zekering op te richten. Er bestond toen nog te weinig belangstelling. Door samenwer king met de afdeling Hellendoorn hoopt men thans tot gunstiger resultaten te komen. ledereen ledereen ledereen ledereen ledereen ledereen ledereen1 ledereen ledereen Iedereen! loderecr^ ^^^Éleschuit .'Beschuit Beschuit Jg Beschuit St Beschuit mim< Beschuit £E|jiV Beschuit 0$|Her Beschuit |||9Khcr Beschuit ||aflber Beschuit ÉjgKner Beschuit |Hscher Beschuit lyncher Beschuit |rosscher Beschuit Bosscher Beschuit Bosscher Beschuit IedereJf- ledcrec.,'; ledereen apt weg met Bosscher Beschuit Beschuit ledereen ledereen is weg Pro Juventute Mevr. W. Israël-Hofmeijer schrijft ons: Nu er reeds door allerlei verenigingen plannen voor de a.s. winter worden ge maakt, mag „Pro Juventute" zeker niet achterblijven. Onze werkgroep zal in dit najaar weer bij U aankloppen met de Oranjekalender. De verkoopactie in Holten zal geschieden onder de leus: „In ieder Holtens gezin een Oranjekalender". Maar er staat meer te gebeuren. De werkgroep organiseert op 15, 29 oktober en 12 november een Oudercursus. Deze oudercursus is bestemd voor echtparen met kinderen in de leeftijd van 1-21 jaar. Mevrouw Simoons-Corman, kinderpsy chiater te Wierden, zal de cursus leiden. Op de drie donderdagavonden zal zij een opvoedingsprobleem bespreken. Inlichtingen over de cursus kunt U verkrijgen bij de beide wijkzusters en de leden van de werkgroep. Daar kunt U zich ook voor deelname opgeven. Het wordt zeker een belangrijke cursus. Ook voor de tweede helft van de win ter zijn enkele nog vage plannen. Daar over hoort U later meer. 25. Een fantastisch schouwspel, de wedstrijdvloot te zien vertrekken, nagewuifd door duizenden mensen aan de kade. Alle kaptiteins, machisten, matrozen en roeiers deden hun uiterste best en barstten zowat uit hun pakken van inspanning. De bemanning van het vlot gooide grote moppen steenkool op het ketel- vuur, zodat vette zwarte wolken uit de gammele schoorsteen opstegen en de stoommachine al ramme lend op toeren kwam. De roeiers van het Vikingschip roeiden als gekken, terwijl ze liederen zongen. Maar aan boord van de „Brul" was het ook alle hens aan dek. Bloobeest en Pepito hesen de zeilen, keken alle touwen na en poetsten het koperwerk, zodat de „Brul" glimmend van genoegen aan de race begon. De zeilen stonden boller dan bol en joegen de „Brul" als met zevenmijlslaarzen over het water. Doch het ene schip na het andere voer de „Brul" Toorbij en kapitein Druppel sloeg dat met stijgende verontrusting gade. „We winnen nooit", klaagde hij met een boos gezicht tegen Pepito. „Maar ik moet winnen! Moet ik, zoon van de oude Druppel, me door die snertschepen op mijn kop laten zitten? Dat nooit!" Maar nog steeds gingen de schepen voorbij. „Kijk eens kapitein", zei Pepito, „daar gaat alWeer zo'n lekker vlug schip!" Maar de kapitein was niet zo enthousiast over al die lekkere vlugge schepen! Helemaal niet te spreken. Hij wierp nog een be zorgde blik op een raderboot, die de „Brul" met een reuzegang voorbijstoomde en verdween mopperend in zijn kajuit.

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 2