Mooi succes voor de drumband B0SSCHER BESCHUIT lp. Enschede VOETBAL Najaars modeshow fa. E. Wonnink Gevonden en verloren voorwerpen De 34ste Internationale motorzesdaagse Ds avonturen van AD0 RALSTON RALSTON. Een goede advertentie Wandelsport „We hebben de eerste prijs gewonnen" Tot het kleine aantal korpsen, dat het concoursterrein, gelegen in de onmiddel lijke omgeving van het landelijke Haarlo in de gemeente Borculo op zaterdag 12 september konden verlaten met het zin gen van „We hebben de eerste prijs ge wonnen", behoorde de drumband van de Holtense Muziekvereniging HMV. Er is na het bekend worden van de uit slag flink gezongen niet alleen in Haarlo, maar ook tijdens de thuisreis, op het plein bij de zuivelfabriek te Markelo en in café Smit, waar de reis een uurtje onderbro ken moest worden, omdat eerst om 7 uur HMV bij Slotman present zou zijn voor een muzikale ontvangst en een rondgang door het dorp. Natuurlijk hoopten instructeur Bosch van Nijverdal, de commandant van de band, de heer L. Meinsma en zijn twaalf tamboers op een eerste prijs, doch gezien de zeer korte tijd van voorbereiding en het feit, dat dit seizoen de eerste prijzen heel zuinigjes werden toegekend, zou een mooie tweede prijs niet bepaald een te genvaller zijn geweest, temeer daar een laatste oefening in Haarlo ook beslist niet was om over naar huis te schrijven. PARCOURS NIET IDEAAL Het parcours, waarop onder de ogen van de jury-leden P. Ogier, Oscar van Hemel en Gijsbert Nieuwland de lopende mars „Trommars no. 9" van M. Schneider en de stilstaande mars „Crescendo-marsen 1 en 2" van S. Egbers uitgevoerd moesten worden, was niet bepaald ideaal. Het wegdek lag rond en bovendien was het weggetje te smal, waardoor het wenden moeilijk werd. De Fa. Wonnink zal op maandag 28 sep tember, 's middags en 's avonds haar gro te mode-show houden in zaal „Amicitia". De wintermode presenteert zich elk jaar weer met talrijke nieuwe vondsten en lij nen, die bewondering, maar ook wel kri tiek wekken bij de vrouwen. Het was vroeger zo, dat de Parijse mode machtig was, maar deze tijd is nu voorbij; ze is nu geen wet meer voor de Nederlandse vrouw. Het is de taak van de Nederlandse con fectionairs de Franse mode om te vormen voor de Nederlandse vrouw en uiteraard laten ze bij deze veranderingen hun sym pathie voor de vrouw uit eigen land gel den. Daarom ook hebben ze haar de knie- lijn bespaard. De Nederlandse vrouw zal de komende winter wel merken, dat enige Parijse ideeën verwerkt zijn in de man tels en japonnen, o.a. lagere tailles en mouwen waar meer dan ooit werk van is gemaakt. Ook de schouders worden ron der. Er zijn veel bloezende effecten toe gepast, terwijl alles bijzonder draagbaar zal zijn. De Nederlandse confectionairs hebben bij hun nieuwe creaties géén ingrijpende veranderingen aangebracht in de lengte van de rokken. Het is uiteraard beter, dat elke vrouw zelf uitmaakt in hoeverre zij mee kan doen in de algemene tendens om de rokken korter te maken. De mode is altijd grillig en onberekenbaar, maar men kan niet zeggen dat ze voor dit winter seizoen aan schokkende veranderingen onderhevig is geweest. Men kan gerust zeggen, dat wij in Nederland tegenover de nieuwe Parijse creaties altijd met bei de benen op de grond blijven staan. Wan neer wij zo de mantels en japonnen, wel ke de Fa. Wonnink voor het wintersei zoen inkocht, bekijken, zien wij, dat naast de exclusieve modellen, die natuurlijk in iedere goede collectie thuis horen, het grootste gedeelte van deze kleding in hoofdzaak afgestemd is op praktisch nut en draagbaarheid. Aangepast dus aan de smaak van de Nederlandse vrouw. U zult door deze show een zeer goed overzicht krijgen van wat onze eigen mode-indus trie naar voren, brengt. Ook voor de teen agers is er dit "jaar weer een speciale mo de gecreëerd. Sportieve en vlotte model len in een grote variatie van stoffen. Door de grote verscheidenheid van modellen, kleuren en stoffen (o.a. Poile de rennes, bouclé, bouclette enz.) zowel in dames- als in meisjeskleding, is het onmogelijk in kort bestek een volledig overzicht te ge ven van.hetgeen er op deze mode-show te zien zal zijn. Daarom kunnen wij U slechts één raad geven: maakt zelf ken nis met dit mode-gebeuren. Aanvang der shows: 's middags 2.30 uur en 's avonds 8 uur. Uitkomen in een tamboerwedstrijd lijkt ons toch moeilijker dan deelnemen aan een concertwedstrijd, omdat men in het eerste geval de jury-leden om zich heen ziet springen, speurend naar een misstap je. De heer Ogier schonk speciaal aan dacht aan het correct marcherexi; de heer Van Hemel („gewapend" met de chrono meter!) hield de tijd in de gaten (te veel of te weinig seconden) en Gijsbert Nieuw land controleerde of de uitvoering plaats vond zoals de componist wenste. De Hol tense jongelui en de heer Meinsma raak ten door dit strenge toezicht niet van slag en trommelden rustig de punten bijeen, die nodig waren voor het behalen van een eerste prijs. De jury kwam tot de volgende beoorde ling: a Muzikale uitvoering van de mars 8 pt. b Klankgehalte 8 pt. c Tempo 8 pt. d Ordelijk en gericht marcheren 9 pt. SPONTANE HULDIGING Toen om 7 uur de succesvolle band bij Slotman aan de Rijssenseweg arriveerde, stond HMV gereed om een verdiende mu zikale hulde te brengen, waarna een mu zikale optocht volgde door het dorp, die door vele honderden werd gadegeslagen. Op Smidsbelt bracht de drumband de con- coursnummers ten gehore en sprak de voorzitter van HMV, de heer Westerik, woorden van gelukwens tot de band en de heren Bosch en Meinsma. Tijdens een gezellig samenzijn in café Jansen werd nog het woord gevoerd door de heer D. Aaftink, voorzitter van HGK en de heer J. Wiggers, voorzitter van de supportersclub HMV en de Chr. Gem. zangvereniging „Soli Deo Gloria". Beide heren deden hun gelukwens vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. De heer Meinsma dankte in een kort slotwoord voor de spontane huldiging en de stoffelijke huldeblijken, die werden aangeboden. Gevonden: 1 portemonnaie met inh.; 1 jongens jasje; 1 kartonnen doos, inh. tabaks wa ren; 1 zakmes; 1 (muntbiljet van f. 2,50; 1 contactsleuteltje; 1 kussen. Komen aanlopen. 2 honden. Verloren 1 zwarte damesschoen; 1 bruine jon gensschoen; 1 portem. m. inh..; 1. f iets jasje (bromfietsjasje); 1 rode beurs; 1 bril; 1 plastic regenjas; 1 reisdeken, bruin geblokt; 1 damesvest; 1 wollen das. INZATE ONROEREND GOED In hotel Holterman had woensdagmor gen ten overstaan van notaris Pluimers de inzate plaats van een huis van twee woningen (onbewoond) met schuur, erf en tuin en twee percelen bouwland, toebehorende aan de Erven A. J. Willems en gelegen aan de Deventerweg en Oude Deventerweg. Het huis met tuin en erf, groot ca. 20 aren, werd ingezet voor f 6500,- door de heer G. J. van den Bos; een perceel bouw land, gelegen naast het vorige perceel en groot 12 are en 30 ca., werd ingezet door de heer H. J. Oolbekkink voor de som van f 400,- en het perceel bouwland aan de Oude Deventerweg, groot 0.69.27 ha., werd ingezet door de heer H. Bosman, landbou wer te Dijkerhoek, voor de som van f 1500. De toeslag heeft plaats op woensdag 30 september a.s. om 11 uur eveneens in ho tel Holterman. TIJDELIJK HOOFD In verband met het aan de heer F. J. Hol, hoofd der o.l. school te Espelo ver leend ziekteverlof is tot tijdelijk hoofd benoemd de heer H. J. A. Koldeweij, ge pensioneerd hoofd van dc Dorpsschool. BERGRUITERS EN PONYCLUB NAAR VROOMSHOOP Ter afwisseling en aanvulling van het grote concours voor tuigpaarden dat za terdagmiddag als sluitstuk van de Eeuw feestviering te Vroomshoop wordt gehou den zal een demonstratie worden gegeven door de Land. Rijvereniging „Bergrui- ters" en de Bergruiters-ponyclub. DICK MULLER NOG ZONDER STRAFPUNTEN De vorige week is onze plaatsgenoot Dick Muller met zijn teamgenoten, een aantal in dividuele Nederlandse rijders, team-mana gers en verzorgers naar Tsjecho-Slowakije vertrokken voor deelname aan de 34ste in- ternationale motorzesdaagse, welke daar in de omgeving van Gotiwaldov gehouden wordt. Zij logeren daar in het enoime hotel „Moskou", waarvan Dick zijn kinderen een prentbriefkaart gezonden heeft. Geheel Tsje- cho-Slowakije staat in het teken van dit motor evenement, want de posterijen hebben er een speciale serie postzegels voor uit gegeven. Er zijn totaal 239 rijders gestart uit 16 ver schillende landen. Het parcours is zeer hard met vele en grote gaten en stenen, ter wijl er een groot aantal sterke hellingen tkhms) in voorkomen met enorme afdalin gen. Hier wordt een enorme inspanning en krachtmeting gevraagd van de rijders en hun machines. Zondag had de openingsceremonie plaats met een viaggenparade van de deelnemende landen en het voorstellen der teams. Maandagmorgen om 6 uur begon de zes daagse met voor verschillende landen, die voor de Trophy strijden, dramatische ogen blikken. De Tsjechische Trophy-rijder Po- lanka kon zijn machine niet binnen de mi nuut op gang krijgen en onder doodse stilte stonden de duizenden Tsjechen te staren naar zijn worsteling met de machine en za gen zij de Tsjechische kans op de Trophy vergaan. Ook anaere rijders hadden moei lijkheden, maar de Nederlanders hebben de eerste dag allen hun blanco lijst behouden. Dat is echter niet zo gebleven, want de tweede dag heeft bij de Vaas- en Trophy- teams een ware slachting aangericht. De Maico-rijder en debutant Jo Heyboer kreeg een lekke band, zag wel kans om te repare ren, doch toen hij poogde de zo kostbaar verloren tijd in te halen, kwam hij te val len en werd zijn machine zodanig bescha digd, dat hij niet verder kon rijden. Het uitvallen van de jonge rijder uit Moerka- pelle kostte het B-team 100 strafpunten, waardoor de kans op de zilveren Vaas voor dit team verkeken is. Goed werk daarentegen leverde het kwartet van het Nedei-landse A-team. Jan van Dobben, Frits Stelling, Jan van dér Hoek en Dick Muller bleven alle straf- puntloos, zodat zij met 9 andere equipes ex aequo op de eerste plaats stonden. Woensdag is echter de catastrophe be gonnen. Jan van Dobben van het A-team moest laat in de morgen uitvallen. De B-rijder Rob Selling was om onbegrijpe lijke reden van de weg geraakt en uitge schakeld, zodat de kansen op de Vaas meteen verloren waren. Slechts 6 rijders hadden woensdagavond nog een blanco strafpuntenlijst, n.l. Frits Selling, Jan v. d. Hoek, Dick Muller, Aris Plevier, Gerrit Wassink en Ton .Bakker, zo dat zij nog kans hebben op een gouden plaque. Dick Muller had echter last met zijn ketting. Bij het begin van de wedstrijd hadden de rijders ontzettend veel last van de stof, maar de kenners zijn het er over eens, dat het nog veel erger zal worden, als straks de buien, die nu boven Gottwaldov hangen, zich zullen ontlasten. Volgens de laatste berichten is Dick van Guus nog zonder strafpunten en hebben de Nederlandse A- en B-teams elk 100 straïr punten opgelopen en staan zij op de 16e en 17e plaats in het algemeen klassement. Rusland, dat tot donderdagmorgen nog een blanco lijst had voor de Trophy, heeft inmiddels 100 strafpunten opgelopen. Het is onvoorstelbaar, welke opofferingen sommige rijders zich getroosten om hun land naar de zege te rijden en met welke wisselende kansen zulks geschiedt. VRIJSTELLING BROEDERDIENST Aan de dienstplichtige der lichting 1961, Jan A. Pasop, Borkeld 70, is voorgoed vrij stelling "verleend wegens broederdienst. IEDEREEN LOOPT WEG MET sSGCtftf» DAMESFIETS Wij zijn een zwartgelakte damesfiets kwijt. Als U hem weet, wilt U ons dan even berichten? GARAGE E.H.A.G., Telef. 226. bros en beter 24. De startcommissie, die zich op een oud veer- pontje had geïnstalleerd, telde de laatste se conden. Hein Kamferbal zou het startkanon bedie nen, dat voor de bijzondere gelegenheid uit het museum was gehaald, bijgestaan door enige defti ge heertjes in zwart laken en hoge hoeden op. En eindelijk was het vurig verlangde tijdstip daar. „Kruit in de kamer, kogel in de loop, klaar?" riep de startmeesier. „Vuur!!", brulde hij. Hein Kamferbal hield gehoorzaam een brandend luci fertje bij de lont met als gevolg een daverende ontploffing, die horen en zien deed vergaan. De keurige startcommissie vloog schreeuwend in de lucht, terwijl het wrakke veerpontje krakend in stukken brak. Dikke kruitdampen onttrokken het geheel een moment aan het gezicht, en toen deze weg waren, vertoonde zich een triest tafereel. Toch vond iedereen het startschot buitengewoon GEVRAAGD: NETTE WERKSTER voor 1 a 2 halve dagen per week. Mevr. Coops, „Numedal", Holterberg 72. A.s. zondag met de O.A.D. naar (met o.m. Pierre Kerk- hoffs topscorer eredivisie) (Den Haag) Kaarten b. d. O.A.D. TE KOOP DRAGEND VARKEN Ingeschr. in stamboek. Aan de telling 27 sept. H. MARKVOORT, Espelo 35, Holten. aan de grootse nsjaars- prijsvraag Voorgedrukte kaarten liggen voor U klaar en één streek klaar verf met aethron is in iedere soort i en kleur voorradig bij: Fa. G. J. Gerveclink Nijhuis j Dorpsstr. 43, Tel. 480 Ook (het adres voor: Beitsen Vloeibaar hout Houtlijm Kleurcarboleum Witkalk TE KOOP ZWARE BIGGEN en partij Noorderlingen (eetaardappelen). Wed. J. A. TEESELINK, Hbk. 72. Bod gevraagd op: KIPPENHOK (6x3 m.) Staande a. d. Aalpolsweg van wijlen G. J. Vincent. Briefjes inleveren voor 22 sept. a.s. bij J. Beunk, Look 22, Holten. doet „wonderen" voor de verkoop! Alle deelnemers hesen de ankers en kozen het ruime sop. De grote oceaanrace was begonnen! De wandelsportvereniging ..De Trek kers" nam zaterdag j.L deel aan de Airborne wandeltocht te Oosterbeek, uit geschreven door de politie-sportvereni- ging „Renkum". Aan deze tocht namen meer dan 22.000 wandelaars deel;. De eex-sten gingen om half één van start; de laatste wandelaars vertrokken om half vier. Aan deze tocht werd deelgeno men door militaire- en burger-groepen, politie, B.B., P.T.T., Brandweer en Rode Kruis. De afstand bedroeg 25 km. De Holte naren wisten de tocht tot een goed einde te brengen, al was het weer een bijzon der warme dag. Zaterdag 26 september zullen „de Trekkers deelnemen aan een wandeltocht te Hattem, uitgeschreven door de Zwolse wandelsportverenigingeri. Ook daar zul len ze weer starten voor een afstand van 25 km. Vergadering bestuurdersbond De Holtense Bestuurdersbond (N.V.V.) hield dinsdagavond in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman een vrij goed bezochte vergadering onder voorzitterschap van de heer W. Beijers. Deze wees er in verband met de troonrede en de millioenen- nota op, dat het plotseling afkappen van overheidstaken zeer ernstige gevolgen kan hebben voor de gehele gemeenschap, omdat belangrijke zaken, die voor de ontplooiing van ons volksbestaan beslist noodzakelijk zijn, daardoor achterwege zouden kunnen blijven. Waakzaamheid is o.a. geboden ten opzichte van de vx'ijere loonpolitiek, opdat vooral de werkers op het platteland daar van niet de dupe zullen worden en de on billijke toestanden zullen terugkeren, zoals die zich voor de tweede wereldoorlog heb ben voorgedaan. Spreker spoorde de be stuursleden aan vooral de kadervergaderin gen te bezoeken, welke in de loop van het seizoen zullen worden gehouden. Uitvoerig werd stilgestaan bij de speciale ledenwinactie, die van 23 tot en m'et 30 ok tober a.s. over het gehele land gehouden zal worden. Er zijn ook plaatselijk nog talloze ongeorganiseerden voor de vakorganisatie te winnen, indien daarvoor de nodige moei te wordt gedaan. In verband met het bedanken van de heer G. L. Scholten als zodanig werd tot pen ningmeester benoemd de heer G. Runne- boom, die deze functie naast het secreta riaat voorlopig zal waax-nemen. De voorzit ter bracht de scheidende penningmeester dank voor zijn meer dan tienjarige arbeid in het belang van de bestuurdersbond. 35 JAAR AAN DE FABRIEK Het was de collega's van de heer H. Soer, le botermaker bij de coöp. Fa briek van Melkprducten „De Vrijheid" bekend geworden, dat deze donderdag 35 jaar aan de fabriek verbonden was. Zij hadden de afdeling, waarin de heer Soer werkt met groen versierd waar tussen in grote cijfers het getal 35 was aangebracht. Na afloop kwam het gehele perso neel samen in café „Stationszicht" van de heer G. Vruggink, waar de voorzit ter van de personeelsvereniging, dhr. A. Westerik, de jubilaris heeft toege sproken. Hoewel het niet de gewoon te is om een 35-jarig jubileum te her denken. had men deze keer gemeend, spontaan van zijn sympathie voor de heer Soer te moeten laten blijken, en hem eventjes in het zonnetje gezet. P. v. d. A.-afdeling vergaderde De afdeling Holten van de Partij van de Arbeid hield maandagavond in het Stations- koffiehuis van de heer M. Kalfsterman haar eerste ledenvergadexln na de vacanties, on der leiding van de voorzitter, de heer H. So'er. Bij de bespreking van het werkprogram ma 1959/1960 werd vooral aandacht besteed aan de ledenwei-factie, die in het komend seizoen met kracht ter hand zal worden genomen. Nu de jongerenorganisatie „Nieuwe Koers" is opgeheven zal aandacht worden besteed aan de jongerengroepen in federatief ver band en zullen de socialistische jongeren meer in het afdelingswerk worden betrok ken. Afgevaardigden werden aangewezen voor de kadervergaderingen, welke op 25 septem ber a.s. in Deventer en Almelo gehouden zullen worden. Na een korte rondvraag sloot de heer Soer deze niet druk bezochte vergadering. In de eerste competitiewedstrijden zijn de Holtenaren goed voor de dag geko men. Vooral het eerste elftal verraste ons door een grote zege op Enter 2. Het tweede elftal maakte een goed debuut in de derde klasse getuige de 50 zege in Nijverdal op het derde elftal van Nijver dal. Rijssen Vooruit 4 had alle moeite met het derde elftal van Holten. Uiteindelijk wisten de Rijssenaren door een 21 ze ge de puntjes mee te nemen. Holten A bleek in Hellendoorn tegen SOS A voor een te moeilijke opgave te staan (21). Holten 1 Enter 2 90 Ja, u leest het goed negen nul. Het soepel spelende Holtense elftal had niet veel moeite met de zeer zwak spelende Enterse rood-witten. Keeper A. Vincent van Holten kreeg de gehele wedstrijd slechts één behoorlijk schot te ver wei-ken. Moeilijker kreeg zijn Enterse collega het. De i-uststand was 30. Na de rust voerde Holten de stand op tot niet min der dan 90. De Entex*se keeper Stevens wist ook nog enkele zeker schijnende doelpunten te voorkomen. Opstelling: Doel: A. Vincent; achter: H. J. ten Velde, T. Deyk, J. Traanman; midden: G. Bannink en G. Paalman; voor: H J. ten Velde; H. J. J. ten Velde, M. Klein Vel- dex-man, IT. J. Jansen, H. v. d. Bos. Nijverdal 3 Holten 2 05 De eerste helft gaf zeer pover spel te zien, alleen de Holtense defensie was goed op dreef. Holten kreeg enkele kan sen en J. A. Ulfman scoorde de openings treffer. Ruststand 01. Na de pauze pak ten de rood-zwarten de zaken beter aan maar de doelpunten bleven eerst uit. Deze kwamen pas toen het offensief enigszins geluwd was en de Nijverdallers een te kort aan conditie vertoonden. Successievelijk werd de stand door J. ten Velde, J. A. Ulfman (2x) en W. Bunt opgevoerd tot 50. Holten 3 R.V. 3 1—2 Het uit de derde klasse gedegradeerde R.V. 3, had alle moeite met de Holtena ren, die zich door hard te werken gelijk waardige tegenstanders toonden. Na de rust straften de R.V.-ers een non- chalanse van de Holtense defensie af, even later scoorde G. J. Nijland met een hard schot de gelijkmaker (11). Onge veer een kwartier voor het einde werd een tweede fout, in de Holtense defensie, de rood-zwarten noodlottig. Eindstand dus 2—1. SOS a Holten a 21 In een teleurstellende wedstrijd leed Holten een kleine nederlaag. De rust stand was 10 voor Holten door een doelpunt van G. Dikkers. Na de rust straften de Hellendoorners een tweetal verdedigingsfouten van Holten af. Prognoses A.s. zondag speelt Holten in Hellen doorn tegen SOS 1. De eerste wedstrijd speelde SOS tegen Nijverdal 2, de Hel lendoorners, die een goede defensie had- dan, wonnen deze wedstrijd met 31. Holten 2 speelt in het Sportdal tegen RKSV 2 uit Rijssen. De Holtenaren wor den mogelijk voor een te zware opgave geplaatst. Veel hangt af van de voorhoe de, die nog steeds geen bevredigende wedstrijd speelde. Holten 3 krijgt weer een zware opga ve: uitwedstrijd tegen Twenthe 2 uit Goor. Als de Holtenaren wat meer ver band in hun elftal weten te brengen en door enthousiasme hun technische tekort komingen willen opheffen, dan zit er ze ker een gelijkspel in. Voor de wedstrijd SOS 1 Holten 1 vertrekt een extra bus om 1.30 uur van af de Smidsbelt. Programma A.s. zaterdag: Holten A Enter A, 4 uur. RKSV A Holten B) 4 uur. Excelsior F Holten C, 3 uur. A.s. zondag: SOS 1 Holten 1, 2.30 uur Holten 2 RKSV 2, 2.30 uur. Twenthe 2 Holten 3, 12 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 2