HOLTENS NIEUWSBLAD FEEST O.L. DORPSSCHOOL No. 36. Jaargang 11 (Tweede Blad) ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1959 Alle verwachtingen overtroffen Onder een stralende septemberzon vier den de leerlingen der O.L. Dorpsschool woensdag hun jaarlijkse schoolfeest, ge organiseerd door de feestcommissie en onder leiding van het onderwijzend per soneel. De ouders hadden weer veel fantasie aan de dag gelegd en samen met de kin deren was er hard gewerkt, om de op tocht tot iets moois te maken. Ze kre gen eer van hun werk, de stoutste ver wachtingen werden overtroffen. Verschil lende ideeën waren origineel en wekten grote bewondering. Doch ook de kinde ren wier ouders geen tijd hadden gehad om mee te helpen, kwamen bijna allen nog met enige versiering, zodat de op tocht buitengewoon geslaagd is. De damesjury uit Markelo, bestaande uit de dames Abbi^ig, Buitenhuis, ter Heege, Hoekman, Leeftink, Meijer, Nu- mans, Pluimex-s, Wanrooy en Wiersma, had geen gemakkelijke taak om in di-ie kwartier tot een beslissing te geraken. Als bewijs van erkentelijkheid overhan digde het hoofd der school de heer Brou wer namen de feestcommissie dozen bonbons en verzocht de dames nog iets te gebruiken in hotel Vosman. Enorme belangstelling Met HMV aan de kop, voorafgegaan door 16 vlaggen dragers, trok de jeugd nu in vrolijke stemming door het dorp. De'ge- luidswagen van de heer H. J. Bouwhuis, die ook dienst had gedaan tijdens de keuring, reed in het midden van de stoet om ook daar de feestvreugde te verho gen. De belangstelling was overal zeer groot. De leerlingen van de School met de Bijbel en van de ULO-school zagen hun vrij kwartier vei-lengd en mochten de feestelijke stoet gadeslaan. Zomergas ten waren verbaasd, dat een dorp zulk een mooie optocht kon vex-zorgen. Foto toestellen klikten en menig groepje werd op de gevoelige plaat vastgelegd. Bij het OAD-station keerde de stoet om later bij het schoolplein te worden ontbonden. HMV werd hierna getracteerd in hotel Holterman De heer Brouwer dankte de aanwezige leden voor hun medewerking. Prijzenlawine In het schoolgebouw reikte het perso neel direct na de optocht de prijzen uit, door de jury als volgt toegewezen: Optocht: Wagens: le pr. „Circus Krone" (Herman Aanstoot, Joh. Wansink, Klaas Broersma, Her-man Kalfsterman en Jan Arfman); 2e pr. „Sneeuwwitje en de dwergen" (Jan Muller, Wilco Veneklaas, Alie Veneklaas, Henk Veneklaas, Jannie Smale, Erik Muller en Bouwkje Bulsink); 3e pr. „In een groen groen knollenland" (Wim Reilink, Anton Reilink, Ab Witten berg); 4e pr. „Kampeerwagen" (Remie Bos, Appie Aaftink, Bertha Wansink, Adrie Wansink, Paul Wansink, Diant Pasop): 4e prijs „Vrolijk groepje in de hei" (Minie Pasop, Harry Tempelman, Joke Tempelman, Wim Oosterveld, Wim Schooien, Ria Podt, Jannie Podt); 4e pr. „Naar de markt" (Gerard Tuitert, Appie Tuitert,. Geert Vincent, Bertus v. d. Bos); 4e pr. „Eerste Nederlandse raket naar de maan" (Hennie Schöppers, Gerrit Oolbek- kink, Herman Oolbekkink, Reind Brou wer). Karren: le pr. „Ot en Sien in de ton" (Ineke Kevelam en Abbie Klein Velder- man); le pr. „Spaar oud papier voor onze school" (Nellie Krekel en Eggie Meins- ma); le pr. „Berend Botje" (Gerrad Huis ken en Albert Vukkink); 2e pr. „Hollands vlag gaat bovenal" (Henk en Jan Deijk); 2e pr. „De melkboer" (Jan en Johan Struik, Gerrit Oosterveld); 2e pr. „On der het wakend oog van Herta" (Adri en Wim Pinkert); 3e pr. „Heideprinsesje" vJan en Esselie Trekop, Derk Tiekink); 3e pr. „Duivenmelkers" (J. A. Wegstapel en Diant ten Velde); 3e prijs „Paddestoel met kabouter" (Alie Tiekink); 4e pr. „In 't bos" (Henk van Beek en Wim Willems); 4e pr. „Vader is alleen thuis, het wachten is op Sluis" (Henk Vincent en Wim Paal man); 4e pr-. „Een sigaret in 't droge gras, zet baas en bos in zak en as" (Wim, Ria en Henny Linde); 4e pr. „Bijenkorf" (Herman Aaftink, Herman Tuitert en Hendrik Schoi-fhaar)4e pr. „Heideprins" (Appie Paalman en Wim Paalman); 4e pi\ „Huifkar" (Albert Meerman); 4e pr. „Fauna van de Holterberg" (Rienie van der Stouw). Ponypaarden: le pr. Jan Kevelam en Stinus Huisman „Herauten"; 2e pr. Wim Derksen „Jacoba van Beieren"; 3e prijs Gerr-it Teeselink „Page van Jacoba van Beieren"; 3e prijs Dinant Pieffers „Dik Trom"; 4e prijs Wim Klein Velderman „Cowboy". Fietsen: le pr. Jan Dangremond, Gerrit Bosman, Hei-man Aaftink, Joop Nijland, Henk ten Have; 2e pr. Herman Vosman, Henk Beijers, Jan Wissink, Jan Kettelarij, Dinie Pieffers; 3e pr. Jan van Zon, Wim Tuitert, Wim van Beek, Geke Gjaltema, Allard Luggenhorst, Gerrit Ulfman; 4e pr. Klaas ten Veen, Arend van Schooten, Al- bert Aaftink, Marinus Wansink, Ineke Bos, Suzanna Wojnalowicz, Greet je Bos, Sietse de Vries, Henk Vincent, Berend Brons voort en Jan Schuiterd. Autopeds: le pr. Henk Pasop, Gerard Kastenberg; 2e pr. Jansje Boode, Dick Meerman; 3e pr. Willemien Wegstapel, Herman Gazan; 4e pr. Wim Promnschen- kel, Winnie Fürrer, Ronnie Lief ting, Hans je Schöppers, Jan ten Wolthuis. Groepjes: le pr. „Vissers" (Dirk Wol- ters, Jan van Bruggen), „Sjors en Jim my" (Joh. Broekmaat, Henk Schoneveld), „Toverfeeën" (Willie Denekamp, Marian Rouwenhorst)2e pr. „Zigeuners" (Willie Vrugginto, Jiannie Slot, Gerrie Oolbek kink), „Kwik-kwek-kwak" (Josien, Bex-- rie en Mieke Enklaar). „Rattenvanger van Hameln" (Ap Hoefman, Henk Hoefman, Jan Aaftink, Jan Aaftink, Gerard ter Harmsei, Bertus Pieffers, Arie Wennekes), „Theater Arlequino" (Marjan de Mik, Nel lie Tiekink, Gerda Paalman, Gerrie Nij- enhuis, Betsie Manenschijn), „Dorus" (Henk Podt, Johan Meerman), „Heide- prinsessen" (Joke Denekamp en Hennie Stoevenbelt)3e pr. „Rood-wit-blauw" (Tonnie Schöppex-s, Riekie Meerman), „De meisjesclub" (Henk'en Chris van de Berg, Gerrit Bronsvoort, Jan Paalman, Jan Beltman, Jan van Langen, Henk Krom- dijk, Gerrit Schöppers, Henk Koopman en Hei-man Tuitert), „Naar bed" (Oki Weil, Dikie Broekhuis, Annie Meijerman), „Hei- aemeisjes" (Truida Megelink en Truusje Veensti-a); 4e pr. „Wonderbaby" (Ineke Wansink, Ina Gervedink Nijhuis), „Vro lijke schoonmaaksters" (Minie Nieuwen- huis, Willemien Bargboer) „Parapluie" (Ali Reilink, Dinie Luggenhorst), „De wasdag" (Hettie Dolman, Hermien Koop man), „Clowns" (Jan Sinnema, Albert Egberts), „Drie vrolijke zwervers" (Johan en Annie Meei-man), „Bloemenmeisjes" (Dinie Oolbekkink en Tineke Bolink), „Heide-bruidjes" (Willemien Tuller en Mieke Stukker), „Elfje, kabouter en haas" (Fimke en Kees van de Bovenkamp, Hie- ke Brouwer), „Leve de vaderlandse drie kleur" (Dineke van Schooten .Tootje ten Dam), „Twee Balinesen" (Meitie Lufting, Max-griet van de Bos), „Japanneesjes" (Millie en Hennie de Bruin), „Naar de mandikamer" (Jaap en Johan Spakman), „Volendammers" (Dinie Wansink en Jo ke Müller). Mandjes: le pr. Hanneke Krieger en Jannie van Zon, Hennie Lensink en Joke Fuit; 2e pr. Joke ter Maat en Ali Bos man, Dinie Klein Teeselink en Jannie Rei link; 3e pr. Toosje Gjaltema en Janna Kettelarij, Fenny ten Wolthuis en Jannie ten Wolthuis; 4e pr. Bertha Paalman en Riekie Bronsvoort, Minie Meesterberends en Minie Wissink, Alie Markvoort en Hermanna Lodeweges, Hiltje la Grauw, Dinie Vincent. Boogjes: le pr. Alie Nijenrees, Mientje Stegeman en Herman Schorfhaar, Truida Klein Horstman en Dinie de Vries; 2e pr. Gerrie Bleumink en Jenny Dijkslag, Joop en Henk Meerman, Dirkje Aaftink en Carla Oplaat; 3e pr. Ria Rozendom en Aaltje Paalman, Riekie Paalman en Ria Aaftink, Bertha Schooien en Greta Krorh- dijk, Jenny en Marinus Pasap; 4e pr. Mi nie Paalman en Hannie Krikkink, Dinie Pasop en Jannie Podt. Enkelingen: le prijs Frits Snijders (clown), Wim Schutrups (Chinees), Pam- my van Schaik (pinda-mannetje), Heidy van Schaik (muziek), Alie Koopman (kin derverpleegster is mijn toekomst), Tjalda Rietdijk (nar), Minie Honcoop (Rood kapje); 2e pr. Gerda Lammers (Geen bra derie, toch 'n koningin), Mientje Goorman (Willemijntje), Jaap Broere (nar), Gerda Vosman (Chinees meisje), Ebert Klou- wen (clown), Dinant Markvoort (schoor steenveger); 3e pr. Theo v. Schaik (boef je), Gerda van der Goot (ballerina), Bar bara Bekkering (piccolo), Gerrie ten Dam (soepgroente), Jenny Vincent (bloe menmeisje), Joh. Spakman (eend); 4e pr. Willie Schöppers (hoela-hoepel), Hennie ten Veen (parapluie), Mary Pagrach (hoela-meisje), Miny Bronsvoort (mand je), Wim Schöppers (hoepel), Carl Bek kering (aap), Frans ten Brink (matroos), Ivonne Eland (Ind, dienstmeisje), Emmy van Schaik (zigeunerin), Adri Nijland («boog), Willie Kettelarij (parapluie), Ria Haverslag (blijf fit, doe iets waar sport in zit), Hennie Kooimans (Anneliesje), In de kindertrein De kinderen van de gemeentelijke kleu terschool klommen om 1 uur vol verwach ting in de kindertx-ein, daartoe uitgeno digd door de feestcommissie van de Dorpsschool. De onderwijzeressen van de kleuterschool hadden voor een mooi feestkroontje gezorgd en blij verrast kre gen de kleintjes van bovengenoemde

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 5