•K Uit Holtens Historie (XVII) Kerk en Marke en de nieuwe schout Inschrijving in stamboek U.U Agenda Quraevlijkë ,U. Vakaniit- p.ko-g.ïamma m No. 31. Jaargang 11. ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1959 Verschijnt elke zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.35 per kwartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telefoon K 5483 - 234 Adv.oprijs: 115 mm. (d contant) 2.Iedere mm. meer 0.08 Reeds van de vroegste tijden af stelde men te Holten orde op zaken, waar het/ de kerk betrof. Tussen twee haakjes: de eer ste school zat, net als overal, vast aan de kerk. Aan de ene zijde der kerk was voor eeuwen her een afdak gebouwd en daar wer den des morgens de kinderen ingedreven, net als schapen in een kooi. Maar het is waar, ook onderwijszaken wilden wij nog apart be spreken, en hopen er t.z.t. de gelegenheid voor te krijgen. Wie in 1600 kerkelijk ont vanger was, daarover worden wij in het onzekere gelaten. De ontvangsten en uitga ven, hoe kon het ook anders, stonden wel eens door elkaar, wat marke en kerk betreft. De marke had als albesturend lichaam toén nog de zorg voor kerkgebouw en pastorie. De kerkmeesters werden dan ook gekozen uit de lidmaten der kerk en uit de marke. Maar nu doet het wel vreemd aan dat men voor een onderzoek der kerkerekemngen een voerman aannam en dat men de beide kerkmeesters Johan Joerlinck de oude, en Herman in 't Hof naar Deventer zond om daar in de herberg de Sint Olof de rekenin gen na te zien. O ja, in 1616 was de schout kerkelijk ontvanger. De heren kregen een behoorlijke teerstui- ver mee, dat was nu eenmaal de gewoonte in die dagen, en vast niet te Holten alleen. Wij weten uit de Goorse stadsrekeningen wel zo'n beetje wat officiële personen on derweg aan de strijkstok lieten hangen. Men mocht daar niet van afwijken, zonder zichzelf onmogelijk te maken. Dus des morgens vroeg of daags te voren deden de beide kerkmees ters een greep in de kerkenkas, klommen in het vervoermiddel en reden eerst alle Holter kasteleins rond cn dronken overal een borrel. Niemand van de loge menthouders mocht te kort gedaan worden. Wij hebben zo de indruk, dat kerk en mar ke in die dagen nogal flink wat geld in de la hadden. Was Holten aldus afgewerkt, dan ging het als het kon in draf naar Het Bonte Paard. Daar stond de borrel al klaar. Evenzo bij de Bathmense molen. Dan reed men aan een stuk. door naar Deventer. Ver moedelijk waren er onderweg geen gelegen heden meer om de pink te lichten. Het was heel gewoon, hoor! Niemand te Holten sprak er schande van. In de Sint Olof werden de rekeningen nagezien en de buik, bij een co pieuze maaltijd, flink op de leest gezet en daarbij de fles nog eens flink aangesproken en dan bleek de kerkerekening behoorlijk te kloppen. Met het salaris van de kerkelijke ontvan ger waren de Hotenaren schriel. Van 1600 tot 1644 was het loon van een kerkelijk ont vanger vijf goudguldens per jaar. De man deed hiervoor ook niet anders dan buiten aan de kerk een maanbrief aanplakken, dat de leden der kerk voor die en die datum hun kerkelijke belasting moesten voldoen, anders kwamen ze op het kerkenbord, de armen uitgezonderd. Iemand, die zichzelf respecteerde, wilde niet op het kerkenbord staan, dus betaalde men zo spoedig mogelijk. Het geld ging in de kerkenkas en werd met argusogen door de ontvanger bewaakt, be halve; natuurlijk als men naar Deventer moest om de kerkerekening na te zien, dan Bij de gehouden zomerinspectie door de inspecteur van het N.R.S., de heer R. W. Wijers, werden de navolgende koeien in het stamboek ingeschreven: Emma 5 bc plus 76 punten, eig. W. F. Rei- link; Beatrix b77 pnt., eig. G. J. Ulfman; Ida 15 b78 pnt., eig. Wed. B. J. Kolkman; Dora 4 bc plus 76 pnt. en Dora 1 b— 77 pnt., eig. J. ten Dam; Gerritje bc plus 76 pnt., Mientje 8 b77 pnt., eig. G. J. Meilink; Fina 10 b77 pnt., eig. J. W. Reiling W.Fzn.; Ger ritje 17 b78 pnt., Clara 6 b77 pnt., Cor- rie bc plus 76 pnt., eig. G. J. Veneklaas; Janna bc plus 76 pnt., Diena 2 b77 pnt., eig. Js. Rensen; Marianna bc plus 76 pnt., Miesje 3 b77 pnt., Toosje bc plus 76 pnt., Gerrie 2 bc plus 76 pnt., Koba 5 b77 pnt., eig. Wed. G. H. Stegeman; Elsje 6 b 79 pnt., Dika 8 b78 pnt., eig. J. W. Boode; Bontje 6 b77 pnt., Bertha 4 b 80 pnt. (voor K.S.), Wanda bc plus 76 pnt., Olga 5 bc plus 76 pnt., eig. Wed. T. Boode; Lientje 3 b 77 pnt., Elsje 5 b— 77 pnt., Flora 5 bc plus 76 pnt., eig. D. B. Nijland; Agnes van de Buitenkamp b77 pnt., Rozanna b77 pnt., Rozanna 4 b78 pnt., Roza II b78 pnt., eig. F. J. Sluiter; Marietje 3 bc plus 76 pnt., eig. H. W. Wegstapel; Roosje 8 bc plus 76 pnt., eig. G. Blankena; Olga 3 bc plus 76 pnt., eig. W. J. ten Den; Annie 4 b78 pnt., eig. G. H. Teeselink; Marie 8 b 79 pnt., eig. G. J. Geesink; Bettie bc plus 76 pnt., eig. J. H. Overmeen; Ineke bc plus 76 pnt, eig. J. Stam; Tilda 31 bc plus 76 pnt., eig. G. J. Bosman; Marijke 7 b 79 pt., eig. H. Landeweerd; Liza 20 bc plus 76 pnt., eig. H. Kappert; Toosje 6 b 79 pnt., eig. J. Jansen; Paula bc plus 76 pnt., Miesje 5 b 78 pnt., Mina 3 bc plus 76 pnt., eig. Joh. Wansink; Bertha 6 bc plus 76 pnt., eig. G. Bekman; Toosje b— 77 pnt., Elsje bc plus 76 pnt., Johanna bc plus 76 pnt., eig. J. G. Wissink; Coba 21 b— 77 pnt., Coba 26 b 79 pnt., eig. H. Beldman; Coba 3 b— 77 pnt., Janna 4 b— 77 pnt., eig. Hs. Landeweerd^ Manda b— 78 pnt., Dora b— 77 pnt., Dora 2 b— 77 pnt., Dora 3 b 79 pnt., eig. H. J. Arf- man; Cillia b 80 pnt., Grietje 3 bc plus 76 pnt., Dina 7 b 81 pnt. (voor K.S.), eig. H. Rietberg; Ansje 9 b— 78 pnt., Anje 6 bc plus 76 pnt., eig. E. Voordes; Emma 57 b 79 pnt., eig. E. Harmsen; Rikie b78 pnt., Miena 37 b— 77 pnt., Marijke 2 b— 78 pnt., Hanneke 2 b 79 pnt., eig. J. G. Holterman. was hij royaal, maar dat was nu eenmaal niet anders. Van die vijf goudgulden ge sproken, groot was die beloning niet, maar men bedenke, dat in die dagen iemand die administratie kon voeren, er nog wel het een en ander bij pikte. Het baantje van kerkelijk ontvanger was zo meegenomen. In het jaar 1637 was de schout Dikkers, na vele jaren het dorp Holten gediend te hebben, overleden. Het ambt van kerkelijk ontvan ger kwam hierbij ook vacant. De drost van Salland schreef aan het markebestuur van Holten, dat hij het wenselijk achtte, dat de nieuw te benoemen schout ook kerkelijk ont vanger zou worden. Aangaande het verzoek van de drost hield men een grote bijeen komst op het wijnhuis te Deventer en dronk er twee en veertig kannen wijn en een kan Haarlemmer bier. te samen voor een en twintig gulden en vijf stuivers. Daarna ging men uiteen zonder een besluit genomen te hebben op het verzoek van de drost. En de drost kreeg ook geen antwoord, geen ja en geen neen. De markegenoten van Holten waren blijkbaar de drostelijke opdringerig heid moe. En ze hadden nog andere goede redenen. De Bathmense schout, Wilhelm Ber- denus, vermoedelijk een vriendje van de drost, was tot schout van Holten benoemd en bleef daarbij tevens schout van Bathmen. En schout Berdenus verkoos in Bathmen te blijven wonen. Op 22 april kwam de nieuwbenoemde schout zich te Holten aandienen. De belang stelling was groot. Hij toonde zijn papieren van aanstelling, maar Holten gaf hem niet thuis. Als hij zich in Holten wilde vestigen, dan zouden de heren markegenoten eens zien wat ze voor hem konden doen, en was de mogelijkheid niet uitgesloten, dat hij ook kerxelijk ontvanger werd. Men stelde nog andere voorwaarden. Men kon, of had niet kunnen verhinderen, dat heer drost hem tot schout van Holten had aangesteld, maar of ze hem zo maar aannamen dat was een andere zaak. Op een tweede bijeenkomst stelden de Holtenaren vrij krasse voorwaar den aan de nieuwbenoemde schout. Iets waar blijkbaar de drost van Salland niets aan kon veranderen. De marke van Holten had haar eigen markerecht en daar kon de drost geen vinger tussen krijgen. Dus nam men de nieuwbenoemde gezagsdrager terdege op de korrel. Vestiging in Holten dat was nummer één. Zijn inkomen zou vijf ten honderd be dragen, dus van iedere honderd gulden be lasting of andere inkomsten (dit waren tol gelden en boeten) zou hij vijf gulden ont vangen. Wilde hij het daarvoor niet doen, zo verordineerden de Holter markegenoten, dan kon hij om hunnentwege ophoepelen. Als derde voorwaarde werd hem gesteld, dat hij de weduwe van de overleden schout twee honderd goudgulden moest geven. De schout nam alle voorwaarden aan, en toch, het bo terde niet tussen schout en volk. Men had liever een schout voor Holten op zichzelf gehad. VAN COEVERDEN. VVV Holterbergrit per auto Bij voldoende deelname zal de volgen de week woensdagmiddag weer een bus tocht worden gehouden door de Holter- berg en omgeving met onder andere prachtige vergezichten over Salland en Twente. Er wordt tevens een korte wandeling gemaakt van pl.m. 20 minuten over de terreinen van het Staatsbosbe heer. Opgave hiervoor zo spoedig mogelijk bij het V.V.V.-bureau, Dorpsstraat 33, telef. 373. Prijs 1.25 per persoon. Puzzel-wandeltocht Woensdag 12 aug. organiseert de Wan delsportvereniging „De Trekkers" een puzzle-wandeltocht van pl.m. 8 km. langs de mooiste plekjes in onze omgeving. De start heeft plaats tussen 18.30 en 19.30 uur bij café Jansen, Dorpsstraat, waar tevens de aanmelding voor deelna me kan geschieden. Inleggeld voor volwassenen f 0,50; kinde ren beneden 15 jaar f 0,25. Er zijn enkele mooie prijzen beschikbaar. Hondendrcssuur Woensdag 12 augustus a.s. verzorgt de Hondendressuurclub „HDC Holten" een demonstratie met politiehonden in het Sportdal. Gedemonstreerd worden: bewaking kinderen en voorwerpen, springen, appor teren, pakwerk, stellen (van misdadigers), speuren enz. enz. Het is bijzonder interessant te zien wat intelligente honden als herders en bou viers met veel geduld en liefde kan wor den bijgebracht. Deze demonstratie is een gang naar het Sportdal voor zomergasten en ingezetenen zeker waard. Er zal voor volwassenen en kinderen een entree ge heven worden ter dekking van de kosten, want er komen verschillende honden van elders. De demonstratie begint om 19 uur. Ruitersport Donderdag 13 augustus geeft de Lande lijke Rijvereniging „De Bergruïters" (Kampioen van Overijssel) op Kalfster- mansweide een uitgebreide demonstratie van landelijke ruitersport met haar volle dige senioren-équipe en de ponyclub. De demonstratie vangt aan om 7.30 uur 's avonds op het verlichte terrein. Voor onze zomergasten is dit een bijzonder aan trekkelijke avond, die hen iets laat zien van de prestaties van paarden, die over dag normaal boerenwerk doen, maar door veel geduld en liefde tot uitstekende pres taties worden gebracht ten aanzien van de hippische sport. Te zien zal zijn een Parijs Springconcours, optreden van de ponyclub, o.a, met Dik Trom en een voet balwedstrijd op de rappe pony's. Een car rousel van de senioren, met een aantal amazones en nog tal van andere zeer aan trekkelijke nummers. Het geheel vormt een aantrekkelijk en spannend kijkspel. De entree bedraagt voor volwassenen f 1,- p.p. en voor kin deren f 0,50. Zaterdagavond 15 augustus treden on der auspiciën van de Motor- en Automo bielclub „De Holterberg" de Motorkozak ken uit Zenderen op in het Sportdal met een sensationeel wereldstad-programma. Aanvang 19 uur. Terrein open 18.30 uur. Het programma bevat niet minder dan 19 nummers, o.a. het optreden van 2 kunst rijders, optreden kunstrijders en rijdsters Harry, Thea en Ria Kroeze, bokspringen over een motor in volle vaart, de levende brug, gecombineerd optreden van vijf kunstrijders op drie motoren, voetbalwed strijd op motoren. „De kruiser Piet Hein", 6 man op 1 motor, achtervolgingsrace (rij der voorwaarts en rijder achterwaarts), spong door brandende hoepel enz. enz. Wie van stoutmoedigheid en sensatie, maar ook van goede motorsport houdt, mag deze avond niet verzuimen. Voor de toegangsprijzen en verdere bijzonderhe den wordt verwezen naar een adverten tie in dit nummer. Dagtochten OAD De Overijsselse Autobusdiensten orga niseren met comfortabele touringcars tal van dagtochten. Inlichtingen worden ten kantore van de OAD N.V. Burgemeester van der Borchstraat en op het VW-bureau gaar ne verstrekt. Informatie Het informatiebureau van de V.V.V. verleent gaarne zijn bemiddeling voor het maken van tochten per touringcar. Reisgidsen voor bus_ en treindiensten, alsmede ander propaganda-mate riaal aanwezig. Nat. Historisch museum Elke vrijdagavond 8 uur rondleiding in het Nat. Historisch Museum van de heer Piet Bos, met z'n prachtige diora ma's, door de eigenaar zelf of diens zoon Kees Bos. De heren Bos zijn gezellige en des kundige causeurs. Zij vertellen de be zoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omge ving. Het museum is uitgebreid met een tropisch gedeelte, een bijzonder en kleurrijke schoonheid. Voor de komende week Reeds thans is bekend, dat de verschil lende plaatselijke verenigingen nog bij zonder aardige evenementen zullen ver zorgen: Zondag 16 augustus a.s. organiseert de Motor- en Automobielclub „De Holter berg" een oriënteringsrit voor auto's, mo toren, brommers en fietsers. O Woensdag 19 augustus wordt onder auspiciën van de Herv. Jeugdraad onder de Feestbomen op de Holterberg een open lucht-filmvoorstelling gegeven. Nadere bijzonderheden in het eerstvol gend nummer. Kinderen maakten uitstapje Zaterdag maakten een groepje kinderen van de leden van de afd. Holten van de Alg. Ned. Bond van Vervoerspersoneel een uit stapje per bus naar Harderwijk onder lei ding van de heren H. J. Pinkert en J. Veen- stra. In een speeltuin aan het Veluwestrand hebben de kinderen een heerlijke dag ge had, want ze konden naar hartelust schom melen, in de draaimolen en glijden van de rutsbaan. Ze werden getracteerd en later werd een wandeling gemaakt langs het strand en de haven, waar boten (groot en klein) aankwamen of weer uitvoeren. Nadat de inwendige mens was versterkt (want door het spelen en van de wandeling was de jeugd hongerig geworden), werd de terugtocht aanvaard, waarbij onderweg nog eens aangelegd voor een ijsje. Bij nadering van het dorp werden toe ters uitgereikt en kwam het clubje met toe- termuziek binnenrijden, na een prettige tocht te hebben gehad. BROMMER ONDER VRACHTAUTO Vrijdagavond van de vorige week om streeks zes uur is de heer R. C. Vredenburg uit Den Haag met een duo-rijdster op de Markeloseweg tegen de vrachtauto van de heer T. Beldman, biggenhandelaar, alhier, gebotst, waardoor beiden onder de biggen- auto terecht kwamen, maar geen letsel op liepen. De bromfiets werd wel beschadigd. De botsing had plaats toen de heer B. de Pannenweg in wilde slaan en eerst moest wachten op het doorgaand verkeer, voordat hij links kon afslaan. Hij heeft waarschijn lijk de bromfiets, die uit de richting Holten over het fietspad kwam aanrijden, niet op gemerkt, terwijl de bromfietsbestuurder waarschijnlijk gedacht heeft, dat de auto bestuurder stond te wachten om hem te la ten passeren. Voor de heer V. en zijn duo-passagiere, die met vakantie op het bungalowkamp „De Haspel" alhier vertoefden, is het ongeluk bijzonder goed afgelopen. Zij kwamen, zoals gezegd, onder de auto terecht, maar bescha digden, behoudens enkele ontvellingen, al leen hun kleren. MOTORSPORT Dick Muller te Holten naar Tsjecho-Slowakije De Centrale Sportcommissie van de K.N. M.V. heeft in haar woensdagavond in Utrecht gehouden vergadering twee Vaas-teams sa mengesteld en twee reserve-rijders aange wezen, welke zullen deelnemen aan de inter nationale motorzesdaagse, die van maandag 14 sept. tot en met zaterdag 19 sepl. a.s. in de omgeving van Gott-Waldov in Tsjecho- Slowakije gehouden zal worden. Het A-team zal bestaan uit: J. van Dob- ben (Zwammerdam) met een CZ 175, J. v. d. Hoek (Amsterdam) met Adler 250, Frits Sel ling (Amsterdam) met Greeves 250, Dick Müller (Holten) CZ 175. Het B-team uit: Rob Selling (Amsterdam) met Zündapp 175, Arie Plevier (Oterleek) met Jawa 250, A. H. Vrolijk (Bovenkerk) met Jawa 250 en Joop Heijboer (Moerka- pelle) met Grewes 250. Als reserves zijn aangewezen: J. E. Edel- haus (Maastricht) met CZ 175 en G. J. Was- sink (Arnhem) met BSA 350. Het moet niet uitgesloten worden geacht, dat verschillende Nederlandse rijders voor eigen risico aan deze internationale motor- zesdaagse zullen deelnemen. Voor onze plaatsgenoot, de heer Dick Mül ler, is het een prachtige onderscheiding, dat hij voor het A-team is aangewezen. Joop Heijboer is de enige debutant in het boven genoemde gezelschap. De deelnemers zullen in zes dagen pl.m. 1724 km. moeten afleggen, waarvan 750 km. over verharde wegen en pl.m. 974 km. door het terrein. VVV-vlag met gedwongen vakantie In de nacht van vrijdag op zaterdag van de vorige week is de vlag, die overdag uithangt voor het V.V.V.-bureau, spoorloos verdwe nen. Men had verzuimd de vlag, die elke avond wordt binnengehaald, deze avond uit de vlaggenhouder te nemen en de andere morgen was na enige informaties dan ook slechts de conclusie mogelijk, dat zij om een of andere reden was meegenomen. De vlag werd als verloren beschouwd. Dinsdagmorgen ontving de Rijkspolitie echter per post een pakje, waarin behalve de V.V.V.-vlag ook een grote Perl-vlag was geborgen. Er was een anoniem en lakoniek briefje bijgevoegd, dat men het adres van de afzender of afzendex-s stond er niet bij in een baldadige bui de vlaggen had meegenomen. Ook het poststempel bracht geen uitkomst, zodat de identiteit van de grappenmakers wel nooit tot klaarheid zal worden gebracht. Kennelijk zijn het jeugdige vakantiegangers geweest. De V.V.V.-vlag kon spoedig aan de recht matige eigenaresse worden uitgereikt, maar de politie zit nog met de reclame-vlag, want niemand heeft tot nu toe aangifte gedaan van de vermissing van deze vlag. Het moet niet uitesloten worden geacht, dat de vlaggen door Engelse toeristen zijn meegenomen. Er is n.l. komen vast te staan, dat zich de bewuste avond geruime tijd een Engelse auto in de omgeving van het V.V.V.- bureau heeft opgehouden, terwijl in het pakje, waarbij de vlaggen aan de politie wer den teruggezonden, een ongebanderoleerd pakje cigaretten, merk Pall Mall, was inge sloten. Ongebanderoleerde cigaretten kunnen alleen maar in het bezit zijn van vreemde lingen of zeelui. Het begeleidend briefje was' in het Nedei'lands gesteld, maar dat kan door een Nedei'landse kennis of dergelijke ge schreven zijn. De Perl-vlag behoort waarschijnlijk toe aan café „De Keizer" op de Lichtenberg. Van 1 tot 10 aug.: Wegens vakantie geslo ten: E. J. Westerik, Smederij, Holten. Zaterdag 1 augustus t.m. maandag 10 augustus: afd. smederij Klein Velder- man wegens vakantie gesloten (zie ad vertentie). Maandag 10 aug. t.m. 12 aug. Sparwinke- lier B. Maats wegens vakantie gesloten. Maandag 10 augustus t.m. 15 augustus: Schoenhandel en reparatiebedrijf W. Oolbekkink en Zn. wegens vakantie ge sloten. Maandag 10 t.m. 15 aug.: wegens vakantie gesloten: kapper Joh. van Geenhuizen, vishandel J. Reinaardus (zie adv.). Woensdag 12 aug.: Puzzle-wandeltocht WSV „De Trekkers". Start tussen 18.30 en 19.30 uur bij café Jansen. Woensdag 12 aug.: 19 uur: Demonstratie hondendressuur HDC Holten in het Sportdal. Donderdag 13 aug.: Ruitersport-avond van „De Bergruiters" in Kalfstermansweide. Aanvang 19.30 uur (zie adv.). Zaterdag 15 aug.: 19 uur: Optreden Motor kozakken in het Sportdal (zie adv.). Zaterdag 15 t.m. 24 aug.: wegens vakantie gesloten: Smederij Fa. Maats. Zondag 16 aug.: Oriënteringsrit MAC „De Holterberg". Woensdag 19 aug.: Openlucht-filmvoor stelling Herv. Jeugdraad onder de feest bomen. Gevonden: grijze tas met inhoud; akte tas met inhoud; 2 regenjassen (heren); grijs dekkleed; sleutelring met sleutels; stuk plastiek; dubbele rijwieltas. Verloren: Opel-wieldop; blauwe dames regenjas; oorbel met krans, gevuld met stenen; groen dekkleed, 5x3 meter; da- mesportemonnaie met inhoud; pakje rode kleurstof. Komen aanlopen: 2 roodbonte pinken. Geboren: Richard Arnold, zv R. L. Brou wer en J. E. Löwe, Look 40. Wilhel- mina Gerritdina, dv J. W. Vruggink en G. H. Kolkman, Espelo 83, geb. te Deventer. Ondertrouwd: J. C. de Jong, 28 jr., wo nende te Ede en H. A. Bos, 26 jr., wonen de te Holten. Overleden: J. A. Kolkman, weduwnaar van M. G. Tromop, 80 jr., Beuseberg 29. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 u. Ds. Broeyer. Collecte v. „Barthimeus". Dijkerhoek. 9.30 uur Ds. Israël. Collecte voor „Barthimeus". Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Bouwhuis van Coevorden. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de Kas Hulpbehoevende Kerken in de provin cie Overijssel. R.K. Kerkdiensten: (elke zondag): Rijs- sen: 7 uur en 8.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis; Nieuw-Heeten: 7.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis. De duivenklok registreerde Wedvlucht Sittard op 1 augustus. Los sing 11.50 uur. Aantal duiven 72. Afstand 147 km. Eerst aankomende duif 14.18.34 uur. Uitslag: 1, 3 en 13 G. Steunenberg; 2. 7, 9, 14, 17 en 18 J. Schoneveld; 4 en 11 H. J. Aaftink; 5 G. Veldhuis; 6, 8, 10 en 12 C. W. Reeves; 15 en 16 W. Aaftink. De door Gilde-slager Harry Gazan be schikbaar gestelde prijs werd gewonnen door de heer J. Schoneveld. Eerste „scheerweg": J. Schoneveld; tweede „scheerweg" H. J. Aaftink. Stand jonge duiven na 3 vluchten: 1 J. Schoneveld 157,7 pt. 2 G. Steunenberg 150 pt. 3 H. J. Aaftink139,6 pt. 4 G. Veldhuis 131,4 pt. 5 C. W. Reeves128,1 pt. 6 W. Aaftink80,7 pt. 7 L. Gazan42,5 pt. ONDERWIJSMUTATIES Aan mej. H. Kampman, hoofdleidster der openbare kleuterschool, is door burgemeester en wethouders voor onbepaalde tijd ziekte verlof verleend. Tot tijdelijk hoofdleidster van voornoemde school is benoemd mej. M. A. Maat, thans leidster, terwijl tot tijdelijk leidster is be noemd mej. J. Kuin te Enschede.

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 1