Leerlingen namen afscheid van Dorpsschool NCBvO opende bungalowpark te Holten Huid genezing De avonturen van Pepito wm&mm/mmm Driedaagse schoolreis naar Arnhem huid? NUVERDAL Op donderdagmiddag j.l. om 4 uur zou den een 60-tal leerlingen van de openbare school alhier afscheid nemen van het per soneel in tegenwoordigheid van de ouder commissie. Door zeer droeve huiselijke omstandigheden kon een der jongensleer lingen niet aanwezig zijn. Dit drukte, zo als te begrijpen valt, ook een stempel op dit laatste samenzijn, dat plaats vond in de ruime koele hal van de school. Nieuwe werkkring. Het hoofd der school, de heer B. H. Brouwer, wees er op, dat het dagelijks contact nu praktisch voorgoed was afge lopen en dat ze nu een nieuwe toekomst tegemoet gingen. Zes, zeven of acht jaren ontvingen jullie hier opvoeding en onder wijs, aldus spreker, maar nu is deze pe riode voorgoed afgesloten. Je zult, als het goed is, met vreugde je nieuwe werkkring tegemoet gaan; 28 gaan er naar de Ulo, 23 naar de Nijverheidsschool, 3 naar de landbouwschool, 1 naar het Lyceum en 5 zijn leerplichtvrij en zullen allicht thuis aan de slag gaan. Hard werken. Wie straks wat wil bereiken, aldus de heer Brouwer, zal hard moeten werken. Met matige aanleg en veel ijver bereik je meer dan met een goed verstand, gepaard met luiheid. Wie vooruit wil, moet zich inspannen. Ook ben je aan je ouders ver schuldigd, dat je doet wat je kunt, als zij je in de gelegenheid stellen om te stude ren. Wij als personeel zullen met belang stelling informeren, hoe je vorderingen straks zijn. Ik ken, aldus spreker, een verhaal over een rijke man, die zijn bezit toevertrouwde aan zijn slaven, voor hij op reis ging. Bij zijn terugkomst vroeg hij niet alleen zijn eigendommen terug, maar ook de winst. Over twee was hij zeer te vreden. Ze gingen naar zijn feest. Over de derde, die het talent had begraven, sprak hij het oordeel uit en de straf volgde! Jullie hebben begrepen, dat God, de Heer, ons gaven heeft toevertrouwd. De een meer, de ander minder. Maar Hij eist eens van ons terug de talenten en de winst. Als je hierover nadenkt, zul je bovendien in zien, dat het je niet onverschillig moet zijn, welk beroep je kiest. Groot onderwijzerstekort. Zo is bijv. het beroep van onderwijzer een kostelijk beroep! Om jonge mensen Van school Donderdagavond 9 juli waren 52 leer lingen van de school met de Bijbel, met hun ouders in de hal bijeen om afscheid te nemen van het personeel. Nadat de heer Kroon met gebed de sa menkomst had geopend en de vele be langstellende ouders had verwelkomd vertelde de heer Kraaijeveld de bekende gelijkenis der talenten, waarbij hij de jeugd vooral op het hart bond, in het le ven te woekeren met de gaven van geest en hand, die God ons gegeven heeft. Mijnheer Kroon vertelde daarna iets uit het leven van Dr. Albert Plesman, de stichter van de K.L.M., die ons allen door werk en leven tot een lichtend voorbeeld is geweest. Zijn strijd voor vrede tussen de volkeren, begrip voor de naaste, ge dragen door een sterk geloof, zijn voor ons allen een oproep ter navolging. Na de koffie en limonade werd de ge luidsfilm „Met de Bijbel op weg", uitge bracht door het filmcentrum der Ned. Herv. Kerk, vertoond. De heer A. J. Pekkeriet dankte uit naam van alle ouders voor de wijze waar op het personeel zich had gegeven om de kinderen in een Christelijke geest op te voeden en te onderwijzen. Dini Landeweerd dankte de dames en heren met een geestig, zelf vervaardigd gedicht, waarna enkele kinderen een af scheidscadeau aan de heren Kroon en Kraaijeveld aanboden. Nadat de voorzitter der schoolvereni ging, de heer G. W. Rietman, in een slotwoord de jeugd had opgeroepen trouw te zijn in wat hun geleerd was, wenste hij hun succes bij de verdere studie en sloot de avond met dankgebed. Hierna werden de diploma's uitgereikt en namen de kinderen met een handdruk afscheid van het personeel. op te leiden voor het leven, bij te staan in moeilijkheden, te helpen bij hun ont wikkeling, dat is iets moois. Het zou prachtig zijn, aldus spreker, wanneer er oncter jullie waren, die dit werk nog eens zouden willen doen. Er zijn meer mooie en goede beroepen, waarbij je je nuttig en verdienstelijk kunt maken, maar ais je geduid hebt, met kinderen om kunt gaan en liefde voor dit werk gevoelt, doe dan gerust deze keuze. Er zijn honderden te- Kort. Het personeel van de school heeft veel prettige herinneringen aan jullie. Veien werken gaarne en zijn prettig in de om gang. We zuilen juuie wei missen. Wat mij, aldus de heer Brouwer, vaak trof, is de eerlijkheid van de Hoiter jeugd. Zel den wordt er iets vermist en gevonden voorwerpen worden trouw mee naai school genomen. Eerlijkheid is wel een grote deugd. Dat dit zo moge blijven. Een geschenk ten afscheid. De heer H. Soer, voorzitter der ouder commissie, wees de leerlingen op de be langrijkheid van dit afscheid. Hij richtte zich ook tot het personeel en bracht dank namens de kinderen voor alle moeite, die de leerkrachten zich wilden getroosten bij hun werk. Mocht er eens gestraft zijn, aldus de heer Soer, dan begrijpen jullie voldoende, dat er op een school orde en regel moet zijn, evengoed als in de maat schappij. Hij dankte in het bijzonder me vrouw De Raad, die al vaak eens inviel, als er aan de Dorpsschool hulp nodig was. Daar haar diensten na de vakantie niet meer nodig zijn, werd haar namens per soneel en oudercommissie een boekenbon aangeboden, waarvoor ze zeer erkentelijk was. De heer Soer reikte een geschenk uit namens de oudercommissie aan elk der scheidende leerlingen: een atlas, een zangbundel of een woordenboekje. De leerlingen trakteerden de volwassenen op chocola, sigaren of sigaretten. Nadat staande een lied was gezongen, nam men van ieder persoonlijk afscheid en met ge schenk en getuigschrift verlieten de leer lingen voorgoed het schoolgebouw. Theater „Arlequino" zaterdag 25 juli in Holten Een aantal toneelspeelsters en spelers uit Den Haag heeft het pian opgevat geaurende ae zomermaanden juh en augustus een tour nee te maken langs verscmüende Neder landse vacantie-centra. Onder de naam „l'neater Arlequino" wil len zij hun voorstellingen aan het publiek tonen op een wijze, zoais dat in de Middel eeuwen gebruikelijk was, te weten op een Marktplein of een ander openlucht-terrein. Op het repertoire staan een kiucntig spel van de onlangs oveneuen Nobelprijswin naar Roger Martin du Gard, getiteld: „Het testament van Vader Leleu" in de vertaling van Joris Diels, enkeie jaren geieaen met groot succes door de Haagse Comedie opge voerd, aismeae het bekende blijspel „liet Huwelijksaanzoek" van Anton 'Isjechow. De vertomngen, welke voor alle leeftijden toegankelijk zijn, vinden plaats op een plan kier in ae openlucht en zuilen zeer zeker met hun rake, geestige tekst en kleurige cos- tuums een welkome afleiding betekenen. De gehele voorstelling duurt ongeveer 2 uur en 15 minuten. Voorts zal er des middags een opvoering voor de jeugd gegeven worden van het grap pige kinaerstuk „De schelmenstreken van Harlekijn", waarbij de jeugd naar hartelust kan meeleven met de avonturen van deze oekende figuur. Op zaterdag 25 juli bezoekt Theater „Arlequino" Holten. De voorstellingen zuilen dan plaats vinden in Kalfstermanswede. Deze zeldzame gelegenheid om een derge lijke attractieve openluchtvoorstelling bij te wonen zal zeker ook hier ter plaatse door velen worden benut. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar nadere aankondigingen en reclame-bil jetten. Bij slecht weer zal de voorstelling plaats vinden in een nog nader bekend te maken zaaL Programma Theater „Arlequino" van „2X1 2". Regie: Lou Steenbergen. Rolverdeling: „Het Testament van Vader Leleu" door Roger Martin du Gard: Torine Erna Oosterling of Charmy Reynen Vader Alexandre Vader Leleu Wdll Steenbergen Notaris Theo van Duyn Regisseur Fred van Doorn. Rolverdeling: „Het Huwelijksaanzoek" door Anton Tsjechow: Stephan Stepanowski Fred van Doorn Natalja, zijn aochter Erna Oosterling of Charmy Reynen Iwan Wasiljewitsj Theo van Duyn Toneelknecht Will Steenbergen. Hu id zuiverheid- Huidgezondheid Op het zomerhuisjesterrein op de Bor- keld verrijzen steeds meer zomerhuisjes en bungalows. Niet alleen van particulieren, en dergelijke instellingen. De Ned. Chr. Bond van Overheidsper soneel heeft zaterdagmiddag haar eerste bungalowpark op de Borkeld in gebruik genomen. Op een bosrijk terrein zijn al daar onder architectuur van de heer A. Sipkes te 's-Gravenhage een zestal riante bungalows verrezen, terwijl er nog een zestal bijgeplaatst zullen worden. De bond heeft reeds een aantal jaren de beschik king over 8 zomerhuisjes te Haamstede en 3 te Roden, maar deze zijn gehuurd. Het bungalowpark in Holten is eigendom van de organisatie. De bondsvoorzitter, de heer J. Kapin- ga en de bondspenningmeester, de heer J. ten Heuvelhof, die het beheer voert over het bungalowpark, waren met enkele hoofdbestuursleden deze middag naar Holten gekomen om deze eerste inge bruikname een officieel tintje te geven. Een zestal gezinnen uit verschillende plaatsen van ons land waren juist gearri veerd om de zeer doelmatig ingerichte zomerhuisjes voor de eerste maal te gaan bewonen. Na hen zullen er nog vele vol gen. Toespraken Bij de officiële ingebruikneming was het gemeentebestuur van Holten verte genwoordigd door de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar en dc gemeente-secretaris, de heer G. J. Langenbarg, terwijl behalve de vertegenwoordigers van de N.V. Sam- pro, de heren De Kruijff, die de bunga lows bouwden en de heer Koerhuis te De- demsvaart, die de inrichting verzorgde, de gemeente-architect, de heer Jac. Lou- werse en enkele andere bestuursleden van de bondsafdeling aanwezig waren. In een korte toespraak bij de toegang tot het terrein aan de Vianenweg wees de heer Kapinga erop, dat uit het feit, dat een vakorganisatie vakantiehuisjes bouwt wel blijkt, dat er in de loop van de jaren heel wat veranderd is. In dat verleden is de sociale en zedelijke betekenis van vakantie te weinig ingezien. Het heeft tot 1929 geduurd, voordat de wetgever de overheid verplichtte een vakantierege ling voor haar personeel in het leven te roepen. In dat jaar waren er o.a. nog hon derden gemeenten, waar de vakantie nog niet geregeld was. Tegenwoordig kent men een minimum van 15 vakantiedagen en wordt een vakantietoelage uitgekeerd. Vakantie, vooral ook voor de huismoe ders, achtte de bondsvoorzitter erg nodig. Waar het financieel nog niet altijd even gemakkelijk ligt, is het bijzonder verheu gend, dat de bond tegen matige tarieven haar leden in de gelegenheid kan stellen naar buiten te gaan om van een heerlijke vakantie te genieten. De bond telt bijna 41.000 leden en het is duidelijk, aldus spreker, dat lang niet aan alle aanvragen kan worden voldaan, maar het is een goed begin. Dank De heer Kapinga dankte het gemeente bestuur van Holten, de burgemeester, se cretaris en architect, voor de grote mede werking, welke men bij de oprichting van het bungalowkamp heeft mogen onder vinden. Ook bracht spreker dank aan de heren De Kruijff van de N.V. Sampro en Koerhuis, voor de goede en vlotte bouw en levering van de meubilering. Op het bondslid, de heer F. J. Schooien, deed hij een beroep een goed toezichthouder op het kamp te zijn. Hij sprak de hoop uit, dat Gods zegen op dit werk mag rusten, dat voor het geestelijk welzijn van de bondsleden zal zijn. De eerste bewoners 15. Welgemoed en prettig gestemd toog Pepito, 't dubbeltje stevig in zijn hand geklemd, op pad en wandelde wat door de havenbuurten. Sjonge, wat was het daar een gezellige drukte. Alle cafe's za ten vol matrozen van de wedstrijdvloot en overal schetterde luidruchtige muziek naar buiten. Hij stapte een zaak binnen, waar velerlei lieden voor de ingang stonden en weddenschappen afsloten, want iedereen was natuurlijk reuze benieuwd wie de wedstrijd zou winnen. Pepito nam plaats op een hoge kruk en bestelde een glas prikkellimonade met een rietje. Zo zat Pepito uitbundig van zijn prikkellimonade te genieten, toen er opeens een vreemde meneer naast hem kwam zitten. „Zo, kleine avonturier", begon deze, „als journalist van de „Nieuwslokker" heet ik je hartelijk welkom in ons havenkwartier! Giel Splitspen is mijn naam, Spitspen!" „O, wat een leuke puntige naam!", ant woordde Pepito, „maar wat iseigenlijk een jour nalist?" „Wat!", meesmuilde de man. „Weet jij dat niet? Dat is iemand, die voor zijn brood reuze- nieuwsgierig moet zijn en alles wat hij hoort en ziet, opschrijft en in de krant zet. Ik zal je een aardig voorbeeld geven! Jij vaart op de „Brul" en je heet Pepito en de kapitein luistert naar de naam Druppel. Maar zijn er nog meer matrozen aan boord dan jij alleen?" „Jawel meneer", zei Pepito, „Bloobeest, die ont zettend sterk is en elke dag acht volle borden snert met kluif eet!" „Hi hi", giechelde Splitspen, „daar moet ik dus voor oppassen!" Hij schreef alles op in een dikke blocnote en grijnslachte listig voeten en oksels fris door Purol-poeds» Woensdagmorgen 1 juli stonden om acht uur 49 leerlingen van de klassen 6 en 7 van de School met de Bijbel gereed om een tocht naar Arnhem te gaan maken. Alle fietsen waren tevoren behoorlijk na gezien, de bagage stevig opgepakt. Pre cies op tijd kon meester Kroon het ver treksein geven en zo zetten de kinderen, nagewuifd door vele ouders, broers en zusjes, de voeten op de pedalen en trok ken keurig in de rij in de richting Laren weg. De lucht was wel erg betrokken en zo nu en dan viel er een licht regenbuitje, doch dat kon de stemming niet bederven. In Zutphen werd afgestapt bij de mooie Walburgkerk, die onder leiding van de koster, de heer Kiezenbrink, werd bezich tigd. Natuurlijk bekeken de kinderen geboeid de prachtige oude boeken, die in de Librije aan de ketting lagen en waar van meerderen de waarde van een gehele kathedraal vertegenwoordigden. Het uur tje, dat de heer Kiezenbrink voor expli catie ter beschikking had, was zo om; er werd nog een kaart gekocht van het mooie doopvont en toen werden de fietsen weer bestegen. De verkeerspolitie loodste de stoet veilig over de IJsselbrug. Bij Dieren werd gerust en de mondvoorraad aange sproken. Daarna werd het kasteel Rosen- daal bezocht; de bedriegertjes deden het weer best. Om drie uur werd het CJMV- centrum „Jacobiberg" bereikt, de fietsen werden gestald, koffers en tassen uitge pakt en de bedden netjes opgemaakt. En toen in optocht naar het fraaie zwembad Klarenbeek, dat slechts een honderdtal meters van de jeugdherberg verwijderd lag. De bovenlucht' was wel fris, maar de temperatuur van het water behoorlijk, zodat er naar hartelust werd gezwom men. Enkele jongens, die het zwemmen in de Schipbeek hadden geleerd, legden een proef af bij de badmeester en werden daarna tot het diepe bassin toegelaten. Na de warme maaltijd werd een wan deling door Arnhem gemaakt en tegen 10 uur werden de slaapzalen opgezocht, waar juffrouw Ali Rietman en meester Kroon nog een half uurtje voorlazen. De volgende dag regende het hard en het was moeilijk om plannen te maken. Toch bezochten we in de morgenuren het openluchtmuseum, waar vooral de ten toonstelling van Nederlandse kleder drachten zeer bewonderd werd. In de na middag bezocht men per extra bus het golfslagzwembad Doorwerth, waarna men vertrok en met de boot de terugreis naar Arnhem maakte. Na een fikse wande ling in de regen werd de „Jacobiberg" weer bereikt, 's Avonds verzorgden de leerlingen een bonte avond met toneel stukjes en voodrachten en om tien uur hieid meester Kraayeveld de dagsluiting. De volgende dag ging het gezelschap per bus naar 't centrum, waar de jongens en meisjes een uurtje vrij mochten win kelen. Met cadeautjes voor vader en moe der trokken we naar de „Jacobiberg" te rug; de fietsen werden uit de loods ge haaid en tegen half twaalf werd de terug reis aanvaard. Weer hield de regen ons gezelschap, doch bij Zutphen vond ze het welletjes en de laatste etappe via Joppe, Bathmen, Loo werd onder zonneschijn af gelegd. Om haif vijf waren we weer heel- nuias bij de schooi. Twee spijkertjes zorg den op de terugreis voor twee lekke bandjes. Verkeersongevallen deden zich niet voor; vooral in het drukke verkeer in Arnhem hebben de kinderen zeer goed gereden. Al hadden we veel regen gehad, we hadden toch „vuile wille". I,Babyderm-zeep wenste hij een prettige vakantie. De heer De Kruijff bood met enkele toepasselijke woorden een vlag aan, wel ke door een der dames van het gezel schap als teken, dat het kamp in gebruik was, in de viaggemast werd gehesen. Burgemeester Enklaar complimenteer de de NCBvO met dit mooie bungalow park en verklaarde, dat het gemeentebe stuur haar bestuurders zeer erkentelijk is, dat zij Holten als vakantie-oord heb ben uitgekozen. Wij zouden slechte koop lieden zijn geweest, als wij een organisa tie, die ligt in de sfeer van onze eigen werkzaamheden, niet alle mogelijke faci liteiten hadden verleend om hier haar va kantiecentrum te stichten. U strijdt voor betere arbeidsvoorwaarden en toekenning van vakantiegeld; nu deze toelagen moe ten worden verteerd, willen wij. hier in Holten gaarne deze gelden toucheren. Er ontbreekt onze plaats nog één be langrijke recreatiemogelijkheid, n.l. een zwembad, aldus de burgemeester, maar ik heb gegronde hoop, dat hierin het vol gend jaar zal worden voorzien en dan is Holten een ideaal vakantie-oord. Met het bekende woord van de Konin gin van Scheba tot Koning Salomo: „De helft was mij nog niet aangezegd", gaf een van de eerste bewoners van de zomer huisjes, de heer J. P. Mars uit Broek in Waterland, uitdrukking aan zijn vreugde en bewondering om hier zijn vakantie door te brengen. Na de bezichtiging der bungalows wer den het gezelschap door het bondsbestuur in hotel Vosman verversingen aangebo den. GESLAAGD Onze plaatsgenoten de heren Joh. Broekmaat, Look 43, A. Jansen, Beuse- berg 103 en J. Oolbekkink, Look 76, allen werkzaam bij de Fa. J. van Bruggen, slaagden resp. voor het diploma installa teur, monteur, hulpmonteur. BEZICHTIGING CHRISTELIJKE KLEUTERSCHOOL Daar het gebleken is, dat vele ingeze tenen op de dag van -de opening verhin derd waren om de nieuwe Chr. Kleuter school te bezichtigen zal hiervoor woens dagavond 22 juli a.s. van 810 uur nog maals gelegenheid zijn. PUZZLE-WANDELTOCHT VAN „DE TREKKERS" De eerste puzzle-wandeltocht, welke de Wandelsportverenging „De Trekkers" dit sei zoen voor de eerste keer donderdagavond in het kader van het V.V.V.-vacantiepro- gramma organiseerde, is direct een succes geworden. Niet minder dan 84 deelnemers en deelneemsters, voornamelijk zomergasten, deden aan de tocht mee en werden succes sievelijk vanaf ruim half zeven gestart bij café Jansen in de Dorpsstraat. De tocht ging over de Zuurberg langs de stenen 26 en 27, via de oostelijke Beuseberg naar de Borkeld om vervolgens weer naar het dorp af te buigen. Tijdens de wandeling passeerden de deel nemers een aantal objecten, waarover in het uitgereikte formulier vragen werden gesteld, welke antwoorden voor de toekenning van de prijzen meetelden. Zo moest het aantal schoorstenen van een boerderij en het aan tal ruiten in een andere boerderij opgegeven worden en o.m. het aantal zinken golfplaten op een schuur. Na afloop van de tocht werden in café Jansen door de leider van „De Trekkers", de heer G. Voortman, de prijzen uitgereikt, bestaande uit kleine kunstvoorwerpen. De uitslag was als volgt: 1 Lambeek, En schede; 2 G. Godschalk, Rotterdam; 3 A. Tie- kink, Holten; 4 F. Godschalk, Rotterdam; 5 J. Burger, Delfzijl; 6 L. Godschalk, Rotter dam. Deze puzzle-wandeltocht wordt de komen de weken elke donderdagavond tot en met 13 augustus herhaald, steeds echter met een andere route. CLUBORGAAN H.V.C. „HOLTEN" De voetbalvereniging „Holten" heeft een maandelijks cluborgaan gekregen, dat don derdag voor het eerst is uitgekomen. Het is een eenvoudig gestencild blaadje, dat aan alle leden per post bezorgd wordt en tal van voor de clubleden belangrijke mededelingen bevat. De redactie wier naam of namen niet genoemd worden zegt in haar voorwoord, aat het orgaan in de eerste plaats dient om de bana tussen het bestuur en de spe lers en lussen spelers onderling te verste vigen en verder zal men er allerhande be richten, aankondigingen en wetenswaardig heden in kunnen lezen. Elk lid wordt ver zocht de redaktie te assisteren door kopy in te leveren. Wij vermoeden, dat de leiaer van de junioren-afdeling, de heer Jan ten Velde, er niet vreemd aan is. Uit de voetbalagenda blijkt, dat op 19 en 26 juli nederlaagweastrijden gespeeld zullen worden in Enter. Op 2, 9 en 16 augustus a.s. wordt deelgenomen aan de seriewedstrijden van de voetbalvereniging A.B.S. te Bathmen en op 30 augustus is er een vriendschappe lijke wedstrijd gepland tegen de V.V. Noor- dijk. Van A.B.S. Bathmen is een verzoek bin nengekomen om een veteranen-wedstrijd te speten van elftallen uit Holten en Bath men. Leden en oud-leden boven de 35 jaar kunnen zich hiervoor opgeven bij de secre taris-penningmeester, de heer H. W. Tuller. Uit het clubblad blijkt verder nog, dat het bestuur in contact is gekomen met een trainer uit Dalfsen, welke donderdagavond een proef-trainmg zal houden in het Sport- aal. Alle spelers worden verzocht om 7.15 uur daar aanwezig te zijn. Het geheel maakt een eenvoudige maar goede indruk, zodat het te hopen is, dat men voldoende stof en geld zal vinden om de uitgave van het clubblad voort te kunnen zetten. BOUW NOODLOKAAL U.L.O.-SCHOOL Door het gemeentebestuur van Holten werd donderdag onder plaatselijke aanne mers aanbesteed het bouwen van een nood- lokaal voor de U.L.O.-school, voor rekening van de gemeente Holten. Ingeschreven werd als volgt: E. Achterkamp en A. M. Dollekamp f 10.278. Fa. H. Koopman en Zn. f 9.990. J. W. Nijland f 9.885.— Het werk is aan de laagste inschrijver opgedragen. ORGELCONCERT FEIKE ASMA A.s. maandagavond wordt opnieuw in het kerkgebouw van de Vrije Evangelische Ge meente een orgelconcert gegeven door de bekende organist Feike Asma, die hier regel matig in de zomer een aantal populaire or gelconcerten verzorgt. Ook nu is met zorg een programma sa mengesteld, dat er als volgt uitziet: 1. Koraalbewerking: „Komt als kind'ren van het Licht" Feike Asma 2. Sinfonia J. S. Bach 3. Suite „Watermusic" G. F. Handel a. Allegro; b. Aria; c. Bourree; d. Hornpipe; e. Allegro. 4. Marche funèbre et Chant séraphique A. Guilmant 5. 1ste deel van de 5e Symphonie C. M. Widor 6. Andantino C. Franck 7. Toccata H. Mulet 8. a. Canonisch voorspel Psalm 84. b. Naspel en koraal Psalm 68 J. Zwart Alhoewel dit concert voor de plaatsgenoten in de fabrieksvacantie valt, en derhalve vele van de vaste bezoekers uitstedig zullen zijn, zullen er ongetwijfeld nog wel onder de „thuisblijvers" personen zijn, die van deze gelegenheid om goede orgelmuziek te be luisteren gebruik willen maken. Hier ligt een mooie kans, en wij raden u dan ook aan, om maandagavond eens te gaan luisteren. Attendeer ook de aanwezige gasten op dit orgelconcert. Zij zullen het op prijs stellen. De aanvang is 8 uur. Voor kin deren beneden 15 jaar geldt een speciaal laag tarief.

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 2