Pl0H Lagere Technische School Rïjssen raad HOLTEN Moeder tÏÏSS «BABYDERMSPk'ï Eerste hondendressuur- wedstrijd op de Zuurberg Huidgenezing Schitterend succes voor Jong Soli' Goede nachtrust TANS PASTA IVOROL BOER De avonturen van Pepito Voor de lasexamens, uitgaande van de Nederlandse Vereniging voor Lastechniek, slaagden de volgende cursisten: Autogeen beginners: G. J. Averesch, G. Bakker, G. J. Groot Baltink, Wierden, G. J. Hoek, A. Klum- pers, Markelo, G. J. Koenderink, Enter, G. Krieger, Holten G. H. F. Lensink, J. Leusink, J. H. Nijkamp, F. H. A. Paauwe, G. Stobbelaar, Nyverdal, J. Tijhof, D. J. Schooien, Holten, A. Plakmeijer. Afgewezen: 1 leerling. Autogeen gevorderden: G. W. Borghuis; A. C. van Geffen, Hol ten; J. ter Harmsel; G. Jansen Holten; H. Manenschijn, J. A. Veldhuis, Holten. Afgewezen: 3 leerlingen. Elektrisch beginners: J. H. Altena, Wierden, G. H. Averesch, G. Bakker, H. Beunk, H. J. Knol, G. H. F. Lensink, J. van Losser, E. J. Denekamp, J. G. Groot Baltink, Wierden, G. J. Hoek, A. Klumpers, Markelo, G. J. Koenderink, Enter, B. H. Kwintenberg, J. Leusink, H. Nijkamp, F. H. A. Paauwe. Afgewezen: 4 leerlingen. Elektrisch gevorderden: G. W. Borghuis, A. C. van Geffen, Hol ten, G. Jansen, Holten, A. J. Koster, W. H. Pas, J. H. Petert, J. Seppenwoolde, J. A. Veldhuis, Holten, J. H. Vreeman, Mar kelo, G. Zandvoort. Leraren waren de heren A van Beek, B. J. Mulder en H. W. Jansen. De resul taten waren bijzonder goed met een ge middelde van pl.m. 85 procent geslaagden, over het landelijk gemiddelde van 6070 procent. Waar geen woonplaats vermeld is, wo nen de leerlingen allen in Rijssen. De gemeenteraad komt donderdag 25 juni 1959, des avonds 7.30 uur ten ge meentehuize in openbare vergadering bij een ter behandeling van de volgende agenda: 1. Notulen der vergadering van 19 maart 1959. 2. a. Ingekomen stukken, •b. Mededelingen. 3. Voorstel tot verkoop van een perceel grond van het industrieterrein aan de heer F. H. Markerink te Enschede. 4. Voorstel tot verkoop van een stukje grond in de Gaarden aan de heer D. J. Schuppert alhier. 5. Voorstel tot verkoop van bouwterrein in de Gaarden aan de heer Ph. Veld- pape te Deventer. 6. Voorstel tot verkoop van een bouw terrein in de Gaarden aan de heer E. Aanstoot alhier. 7. Voorstel tot het verlenen van optie op bouwterrein in de Gaarden aan de Fa. B. Derksen te Enschede. 8. Voorstel tot vaststelling van het maxi mum der op te nemen kasgelden in het 3e kwartaal 1959. 9. Voorstel tot het bevorderen van de volgende personeelsleden van het Keurings-, Waag- en Slaehthuisbe- drijf: a. H. W. Goorman, keurmeester le klas tot keurmeester-opzichter, en b. C. Dijkstra, keurmeester, tot keur meester le klas. 10. Voorstel tot wijziging van de salaris verordening der gemeente Holten. 11. Voorstel tot vaststelling van een her ziening van het uitbreidingsplan in onderdelen voor het dorp Holten. 12. Voorstel tot het benoemen van een onderwijzer aan de openbare school voor Ulo (8ste leerkracht). De enige voorgedragene is de heer H. A. Pes- sink te Holten. 13. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening regelende de bijdrage in de kosten van bijzondere schoolgymnas- tiek. 14. Voorstel tot wijziging van de gemeen tebegrotingen voor de dienstjaren 1957, 1958 en 1959. 15. Rondvraag. Varkensfokkers stichtten K.I.-vereniging Door de besturen van de varkensfok- verenigingen Holten, Markelo en Bath- men is in een dinsdag in het Stationskof fiehuis van de heer M. Kalfsterman ge houden vergadering besloten gezamenlijk een K.I.-vereniging voor varkens- op te richten. De beren zullen worden ondergebracht in de K.I.-stal van de Coöp. runder K.I.- vereniging „Zuidwest Overijssel" te Dij- kerhoek. De varkens K.I.-vereniging zal geheel los staan van de runder K.I.-vereniging en zal zich financieel geheel zelf moeten bedruipen. Er komt een apart bestuur uit de drie samenwerkende varkensfok- verenigingen, dat statuten zal opstellen en daarop de Koninklijke goedkeuring zal aanvragen. Men hoopt op 1 september te starten met voorlopig drie beren. Het moet niet uitgesloten worden geacht, dat ook de varkensfokvereniging „Schalkhaar" tot de combinatie zal toetreden. PONYCLUB OP DE FILM De Hengelose cineast Kleinstra heeft za terdagmiddag in de manege aan de Marke- loseweg van 14 uur honderden opnamen gemaakt van de jongens en meisjes van de Bergruiters-ponyclub, die op hun kleine vier voeters onder leiding van hun instructeur, de heer H. Beldman, een uitgebreid programma afwerkten. De kleurenfilm, die door de heer Kleinstra zal worden vervaardigd, zal te zij ner tijd ook in Holten worden gedraaid. MOOIE OPBRENGST VOOR RODE KRUIS De in de afgelopen weken gehouden collecte ten bate van het werk van het Ned. Rode Kruis voorbereid door de plaatselijke afdeling en voor een belang rijk deel verzorgd door de heer H. Bos man heeft de prachtige som van f 1257.19 opgebracht. Het bestuur van de plaatselijke afde ling is allen die hieraan medegewerkt hebben ten zeerste dankbaar. VOETBAL LETTELE 2—HOLTEN 2 2—4 Op de seriewedstrijden te Nieuw-Heeten heeft een sterk verjongd Holten II een ver diende overwinning behaald op de Lettele reserves. Door een fout van de Holtense doelman wisten de gastheren een voorsprong te verkrijgen, doch linksbinnen H. Jansen zorgde met een scherp schot voor de gelijk maker. Uit een doelworsteling werd het evenwel weer 21 toen Biesters voor de tweede maal gepasseerd werd. Midvoor Ulf- man wist een scherpe voorzet van H. Schutte op fraaie wijze in te koppen en bepaalde daarmee de ruststand op 22. Na de rust speelde Holten beter, vooral haar combina ties leverden toen een veldoverwicht op. H. Jansen en A. Jansen blonken uit, terwijl G. Bannink eveneens een goede partij speel de. Door doelpunten van M. Klein Velder- man en J. ten Velde bepaalden de rood zwarten de stand op 4—2 in hun voordeel. A.s. zondag speelt Holten II in de halve finale tegen Haarlese Boys III. Deze wed strijd begint om 12.45 uur. Het bestuur stelt pogingen in het werk om in contact te komen met andere verenigingen om zodoende vriendschappelijke wedstrijden te spelen. Dinsdag 30 juni a.s. is er een algemene ledenvergadering. HDC „Holten" verzorgde De Bond voor Hondendressuur in Neder land hield zaterdag en zondag haar eerste bondswedstrijd op de Zuurberg in Holten. Uit alle delen van Twente waren de clubleden met hun trouwe, maar altijd lang niet ge makkelijke, viervoeters naar deze prachtige omgeving gekomen, om him dieren in een sportieve kamp in het veld te brengen. De organisatie berustte bij de H.D.C. „Holten", die voor een uitstekend terrein en een keu rige regeling had zorggedragen. Vooral zon dagmiddag bestond er van de zijde van het publiek een grote belangstelling voor de ver richtingen van de honden. Het mooie plekje op de Zuurberg was voor velen een open baring. Deze bondswedstrijd bestaat uit twee delen. De kamp in Holten vormt daarvan het eer ste deel. Het tweede deel zal vermoedelijk over enige tijd in Denekamp worden gehou den. De uitslagen van de beide wedstrijden bepalen de volgorde voor het clubkampioen schap. Er kon zaterdagmiddag en zondag worden uitgekomen in de lichte-, overgangs-, zware- en open klasse. Hoewel het warme weer niet in alle op zichten gunstig was voor het concentratie vermogen der dieren en hun speurwerk, werd door de meeste honden keurig werk te zien gegeven in opzoeken, volgen met de fiets, luid geven, apporteren, stellen, voor werpen zoeken, springoefeningen en voedsel weigeren. Vooral de helpers in de zware le ren pakken hadden vanwege de warmte een zwaar karwei. De organisatoren waren na af loop zeer tevreden over de geleverde pres taties. Het geheel vormde een spannende wedstrijd. In hotel Vosman werden zondagmiddag door de 2e voorzitter van de bond, de heer J. Kuipers van de H.D.C. „Oldenzaal", de uit slagen bekend gemaakt en de prijzen uitge reikt. Spreker bedankte de Holtenaren voor het werk dat zij verzet hadden en consta teerde, dat het voor een jonge vereniging als de H.D.C. „Holten" wel een vererende opdracht is, de eerste bondswedstrijd te mo gen organiseren. Hij dankte in het bijzon der de juryleden mevr. F. M. ter Horst-v. d. Heuvel, Hengelo, en de heren G. Raanhuis, Hengelo, J. Wolthuis, Hengelo en J. Meije- rink, Rijssen. Hij constateerde, dat er wel een behoor lijk verschil was tussen de eerste en laatste viervoeter, die een prijs kreeg toegewezen, maar dat kan de volgende keer wel anders zijn. De voorzitter van D.E.S. „Hengelo", de he'er H. ter Horst, bedankte het bestuur voor de keurige verzorging van de wedstrijd en in het bijzonder nog de heren J. Holsbeek, Ol denzaal, B. J. Sloot, Goor en J. Heitink, Goor, die het pakwerk verrichtten. De lei ding daarvan berustte bij de heer B. J. Sloot. De uitslagen waren als volgt: Zware klasse: I. G. Kuipers, Oldenzaal, met „Astor", 261 punten; 2. M. Peet, Hengelo, met „Berry", 253% pt.; 3. H. Westenberg, Hengelo, met „Leo", 240% pt.; 4. H. Holsbeek, Oldenzaal, met „Oskar", 231 pt.; 5. R. van Aalst, Hen gelo, met „Prins", 218 pt.; 6. H. Goossen, Rijssen, met „Edie", 217% pt. Overgangsklasse: 1. T. Heukels, Hengelo, met „Rex", 105% pt.; 2. P. Smit, Losser, met „Walda", 85 pt. Lichte klasse: 1. A. Pietersen, Losser, 63% pt.; 2. Franke, Oldenzaal, met „Bieno", 61 pt.; 3. G Grobben Hengelo, met „Damo", 59 pt.; 4. L. Kruger, Nijverdal, 51 p.; 5. J. Raanhuis, Hengelo, 11% pt. Open klasse: 1. J. Kuipers Jr., Oldenzaal, met „Astra", 54% pt.; 2. H. Jansen, Hengelo, 40% pt.; 3. J. Bakker, Overdinkel, met „Wolf", 38% pt. De prijzen bestonden uit bekers, kransen en medailles en werden met een toepasselijk woord aan de winnaars uitgereikt. VIS BEET SLECHT De hengelwedstrijd, die zondagmorgen voor de leden van de Holtense hengelaars vereniging „De Rietvoorn" werd gehouden in het Twenthe-Rijnkanaal bij Lochem, leverde voor slechts 8 van de 25 deelnemers boven maatse vis op. Hier zijn de resultaten: 1 H. Kettelarij, 77 cm.; 2 J. Haan, 53 cm.; 3 G. Jansen, 44 cm.; 4 H. Ebrecht, 38 cm.; 5 G. Kettelarij, 30% cm.; 6 Joop van Geenhuizen, 20 cm.; 7 H. Oolbekkink, 17 cm.; 8 J. Avezaat, 15% cm. GESLAAGD ALS HOOFDLEIDSTER Mej. M. A. Maat, leidster aan de open bare kleuterschool alhier, slaagde te En schede voor de akte hoofdleidster. _Huidzuiverheid - Huidgezondheid Voelen en oksels fris door Purol-poeder Officiële publicatie De Burgemeester van Holten maakt be kend, dat hij niet in de gelegenheid is om op woensdag 24 juni e.k. spreekuur te houden. Inplaats daarvan zal hij op dinsdag 23 juni e.k. voor het publiek te spreken zijn. De Burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen ter openbare kennis, dat op 27 juni, des voormiddags van 11 tot 12 uur in gebouw „Rehoboth" te Holten en des namiddags precies 3 uur in een lokaal van de openbare lagere school te Dijkerhoek gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken. Belanghebbenden wordt er op gewezen, dat ingevolge artikel 1 der inentingswet 1939, een kind vóór het bereiken van de leeftijd van een jaar tegen pokken moet worden ingeënt. Indien inenting niet heeft plaats gehad, moet een onderteken de verklaring worden overgelegd, waar uit blijkt, waarom deze inenting achter wege is gebleven. Voorts wordt belanghebbenden ver zocht het trouwboekje of het geboortebe wijs mede te brengen, alsmede de inen- tingskaart, welke bij de geboorte-aangif te werd uitgereikt of het inentingsboekje, dat later is toegezonden. De aandacht wordt er op gevestigd, dat uitsluitend kinderen beneden de leeftijd van 2 jaar kunnen worden ingeënt. Zij, die van de kosteloze (her)inenting gebruik willen maken, dienen onder over legging van het trouwboekje of het ge boortebewijs vooraf aangifte te doen. Holten, 18 juni 1959. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. PROEFDRAAIEN ALARMSIRENE BRANDWEER In de komende week zal proefgedraaid worden met een alarmsirene van de brandweer in het dorp. Niemand behoeft dus aan brandalarm te denken. Dit geldt met name voor de leden van de huisbrandweer en van de bosbrandweer. De commandant van de brandweer, JAC. LOUWERSE. OPENBARE KENNISGEVING Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat: a. het raadsbesluit d.d. 19 maart 1959, nr. 693, tot vaststelling van een herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen voor het z.g. zomer huis jesterrein bij beschikking d.d. 9 juni 1959, 4e afde ling, nr. 29625, van gedeputeerde sta ten der provincie Overijssel is goedge keurd; b. het raadsbesluit d.d. 19 maart 1959, nr. 692, tot vaststelling van een herziening van het uitbreidingsplan in onderde len voor het dorp Holten, bij beschik king d.d. 9 juni 1959, 4e afdeling, nr. 27955, van gedeputeerde staten der pro vincie Overijssel is goedgekeurd. Belanghebbenden, die tegen bovenver melde herzieningen bezwaren hebben in gediend bij de gemeenteraad, kunnen binnen één maand na heden in beroep ko men bij de Kroon. Holten, 19 juni 1959. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR. EERSTE PRIJS MET 332 PUNTEN Het in het najaar van 1957 opgerichte kinderkoor „Jong Soli" heeft woensdag middag op het nationaal zang- en muziek concours te Putten, uitgeschreven door de Chr. Gemengde Zangvereniging „Tot Nut en Genoegen" te Putten, een eerste prijs behaald met 332 punten. De jury, die be stond uit de heren H. Altink, voorzitter; L. Smeets en H. Brandsen, beloonde de 'beide nummers: „Des zomers" van Cath. van Rennes en „Scheepje op de baren" van P. Zwager resp. met 110 (54 en 56), 110 (54 en 56) en 112 (56 en 56) punten. Schoolreisje klas 4 en 5 Dorpsschool Op woensdag 10 juni j.l. maakten de mid denklassen van de o.l. Dorpsschool onder leiding van het personeel een schoolreisje naar Rotterdam, 's Morgens al vroeg, om 7 uur, werd gestart vanaf de Dorpsschool. De kindertrein vertrok om kwart over zeven vanaf het station, uitgeleide gedaan door ver schillende ouders. Na een prettige rit via DeventerApeldoornAmersfoortUtrecht werd Rotterdam bereikt. Hierna te voet naar de dierentuin Blijdorp, waar tevens een speeltuin bij was. Eerst werden de dieren en kassen bezichtigd, waarna de groepeii zich weer verzamelden in het restaurant. Hier kregen de kinderen iets te drinken en kon tevens het brood opgegeten worden. Er was nu nog ruim tijd om van de speeltuin te genieten. Om half twee stonden de bus sen van de R.T.M. al klaar voor de dieren tuin. Er werd nu een busrit gemaakt via Den BrielOostvoome naar Hellevoetsluis. Daar werd overgestapt op een salonboot, die het gezelschap naar de Deltawerken bracht. Bij een van de bouwputten mochten de kih- deren van boord om het werk van dichtbij te bekijken. Via een andere route ging het terug naar Rotterdam, waarna, na het gebruik van een consumptie, de terugreis aanvaard werd. Op het station Utrecht kregen de kinderen nog een ijsje, terwijl de verdere tijd gekort werd met allerlei spelletjes. Moe maar voldaan arriveerden de kinde ren om pl.m. 8 uur weer aan het station Holten, waar vele ouders hun kroost al ston den op te wachten. LATHYRUS-BLOEMEN TENTOONSTELLING In het Kleine Plantsoen te Deventer zal van vrijdag 3 tot en met 5 juli a.s. voor het eerst buiten het westen des lands de 23ste Na tionale, Lathyrus-Bloemen-tentoonstelling worden gehouden. Deze Bloemenexpositie wordt telkens georganiseerd door de Nederl. Lathyrusvereniging. Zij telt onder haar leden o.a. Paleis Soestdijk, Cantonspark te Baarn, Jonkheer Sandberg, Jonkheer Roël, gemeente De Bilt en gemeente Deventer en vele tien tallen andere leden. Deze tentoonstelling trekt overal de be langstelling van vele duizenden kenners en bewonderaars van deze zo prachtige bloem, die in vele variëteiten voorkomt. Het tijdstip van deze expositie is zo geko zen, dat deze, uit Engeland stammende plant, die in Nederland ook hoe langer hoe meer populair wordt, in al zijn rijkdom en schoon heid te bewonderen valt. De organisatie van de tentoonstelling in Deventer geschiedt in samenwerking met de plaatselijke afdeling der Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, die eind vorig jaar haar 65-jarig bestaan mocht vieren. De gemeentelijke Plantsoendienst in De venter heeft vanaf het station een heel aan trekkelijke en bloemrijke route uitgestip peld om de bezoekers zo prettig en gemakke lijk mogelijk de weg te wijzen naar de ten toonstellingstent in het Kleine Plantsoen bij de Spoorbrug. TUINCURSUS PL ATTEL AND S VROUWEN Door de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen wordt een tuincursus gehouden. De deelneemsters worden o.a. onderricht in de bewerking van de moestuin, siertuin, boomgaard enz. zoals zij zelf wensen. De lessen wor den gegeven door de heer A. Eshuis te Almelo. Het aantal deelneemsters be draagt 15. De eerste lessen hebben reeds plaats gehad. VOOR HET SANATORIUM HELLENDOORN De collecte voor het Volkssanatorium te Hellendoorn, welke de afgelopen we ken gehouden werd door leden van de verschillende plattelandsvrouwenvereni gingen in onze gemeente heeft de mooie som van 498.78 opgebracht. door Zenuwrust Mijnhardt's Zenuwtabletten De beoordeling luidde als volgt: Zuiverheid 7-8-7 8-8-8 Samenzang 8-8-8 8-8-8 Klankgehalte 7-8-7 8-8-8 Uitspraak 8-8-8 8-8-8 Rhythmiek 8-8-8 8-8-8 Nuancering 8-8-8 8-8-8 Opvatting 8-8-8 8-8-8 Toen de uitslag bekend werd, ging een groot gejuich op en de jongelui maakten een ware vreugdedans rond de voorzitter van de jury, de heer H. Altink, die, nadat de rust was weergekeerd, in een kort toespraakje het koor nog een extra pluim op de hoed stak voor de correcte wijze van optreden. HULDIGING Bij de terugkomst in Holten bracht HMV koor en dirigent, de heer W. van Erkelens, een welverdiende muzikale hul de. Namens HMV werd het koor door de voorzitter, de heer A. Westerik, hartelijk gelukgewenst. Tijdens een gezellige bijeenkomst in ge bouw „Rehoiboth", waar de jongelui wer den getrakteerd, sprak de heer J. Wig- gers woorden van dank tot de inderhaast gevormde commissie van ontvangst en tot mevr. v. d. Meulen-Kolkman en mej. H. Landeweerd, die bij de wekelijkse re petities de dirigent assisteren. Tenslotte spoorde hij de jongens en de meisjes aan om de repetities trouw te be zoeken. Wanneer dit gebeurt en jullie allemaal je best blijft doen, zullen er ze ker nog meer mooie successen worden behaald, zo besloot de heer Wiggers. DE BÉSTE en niet duur, Tuba 95-: GESLAAGD De 16-jarige Jan Brands, Boschkamp straat 16, slaagde donderdag aan de R.K. H.B.S. „Pius X" te Almelo voor het eind diploma H.B.S. B. Een mooie prestatie op zo'n jeugdige leeftijd. Voor de Kalkproefveld te Heino vraagt uw aandacht Een dezer dagen brachten wij een bezoek aan het reeds algemeen bekende kalk- demonstratieproefveld te Heino op het be drijf van de heer A. Kolk. Dit proefveld staat al enkele jaren op ons zomerprogram- ma en toch hebben we ons voorgenomen het de komende jaren nog niet te schi'ap- pen. Integendeel, wij hopen zelfs dit jaar nog meerdere bezoeken te brengen aan dit zeer instructieve proefveld met duidelijke verschillen in de diverse gewassen bij ver schillende kalkgiften. Velen zullen met ons zeker het zelfde van plan zijn. De meest voorkomende landbouwgewas sen worden ook dit seizoen weer verbouwd en het is heel goed waar te nemen, dat niet alle gewasen op dezelfde manier op de kalk- toestand (al of niet aangevuld met magne sium) reageren. Zo zien we duidelijk de beste zomergerst pas bij pH-KCl 5,0 maar de rogge is bij pH-KCl 4,2 aangevuld met magnesium ook reeds aardig goed. Voeder en suikerbieten komen op onbekalkte veld jes in eenzelfde aantal boven de grond als bij een goede pH, maar op één zetten is op zuur land niet nodig, omdat tegen die tijd reeds bijna alle bietjes zijn afgestorven. Ook de voederwortelen vielen bij ons eerste be zoek op omdat de wortelen bij pH-KCl 5,0 en 4,2 duidelijk op rij stonden en dus kon den worden geschoffeld, terwijl we op het onbekalkte gedeelte de rijen nog niet kon den terugvinden. Opvallend zijn verder de verschillen in mengteelt, haver, zomertar- we, ertwen en koolrapen. Voor de aardappe len, snijmais, kunstweide, klaver en bruine bonen was het bij ons eerste bezoek nog iets te vroeg in het seizoen. Wie een bezoek aan dit proefveld wil brengen moet dit nu niet langer uitstellen. In de loop van de zomer of in het najaar (in verband met de stoppelgewassen) kan men dan altijd nog wel voor een tweede keer gaan. Een bezoek is leerzaam voor iedere prak tische boer, maar niet minder voor de leer lingen van de landbouwscholen. Aanvragen voor rondleiding kunt u rich ten aan de Stichting Nederlands Landbouw Kalk Bureau, Landgoed „Houdringe", De Bilt (U.) tel. K 30—60037. -k X 12. De volgende morgen was Pepito al vroeg uit kooi en mocht fijn het dek schrobben en koper poetsen. „Wat een heerlijk leventje," dacht hij en neuriede een vrobjk zeemansliedje. En toen zijn maag begon te jeuken ging hij eens in de kombuis kijken of daar niet wat eetbaars was te vinden. Hmmm, wat rook het hier lekker! Matroos-kok Bloobeest roerde aandachtig in een grote pan, die op het fornuis stond te pruttelen. „Hallo," riep hij. „Kleine hongerige puntoor, als je niet boos op me bent, krijg je een lekker bord je zeesnert." Nou, natuurlijk was Pepito niet boos moest Pepito bij de kapitein komen en die leerde en weldra smulde hij zijn buikje rond. Drie volle borden en de pan leeg schrapen! Na de maaltijd hem touw splitsen en knopen. De driedubbele kronkelsteek en de enkele gekruiste wanhoops- warwinkelworp. Vreselijk moeilijk was dat. Helemaal boven in de mast zat hij schrijlings op de ra en knoopte, dat het een lust was en toen alle touwen netjes vastgestrikt zaten, mocht hij het schip sturen. „Wat zijn dat voor zwarte puntjes?" vroeg hij aan kapitein Druppel, die naast hem stond. „Wat, hoeveel, waar!" riep de kapitein opgewonden. Hij tuurde ingespannen door een verrekijker naar de zwarte puntjes van Pepito. „Hoezee!!", riep hij. „Dat is de wedstrijdvloot. Alle zeespinnen, wat een rare schepen. Als ik me niet vergis, belooft dat 'n spannende wedstrijd te worden.

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 2