LEXINGT0H Vierscholensportdag VOETBAL De avonturen van ito OLM-leden maakten uitstapje Woensdag maakten ruim tachtig leden van de afdeling Holten van de OLM de dames inbegrepen met de Havi Tours uit Rijssen hun jaarlijks uitstapje, dat de ze keer als doel had Twente en de Gel derse Achterhoek. Het werd een echt zo mers reisje, dat veel aantrekkelijks bood en ook een leerzame achtergrond had. 's Morgens om 7 uur vertrok men en werd over Almelo geredén, waar eerst het stikstof bedrijf van de heer Versteeg werd der Rij kslandbouwvoorlichtingsdienst. bezichtigd, onder leiding van een assistent van de Rij kslandbouwvoorlichtingsdienst. Vandaar werd naar Ootmarsum gereden, waarbij onderweg nog even de oriënteer- tafel werd beklommen om de mooie ver gezichten die daar zijn, te bezichtigen, en werd vervolgens in Denekamp „Natura Docet", het museum met zijn vele verza melingen van allerlei aard bezocht. Ook Oldenzaal met de mooie Plechelmuskerk werd niet vergeten. Daarna was het tijd om de inwendige mens te versterken, het geen in „Concordia" te Enschede geschied de en konden de dames winkelen, maar de tijd was kort, omdat men om half drie het stadhuis zou bezichtigen. Dit was zeer de moeite waard; vooral wat het inwendi ge van het gebouw betreft met zijn vele kostbaarheden. Het volgende doel was de Gelderse Achterhoek. Over Boekelo, Haaksbergen en Eibergen kwam men in Groenlo op het „Erve Kols", waar men door de oude Saksische boer Weenink op zeer prettige wijze werd rondgeleid door het lösse hoes en nog een zeer oude boer derij met veel antiek. Het laatste, dat men bezocht was de steengroeve of kalkmer- gelfabriek te Winterswijk, waar het voor de dames niet erg deugde vanwege de stof. Toen ging het via Zeddam naar Hoog Elten, waar allen ook nog even uit de bus kwamen om de Rijn te zien. Via Zeve naar, Arnhem en Beekbergen ging de tocht naar Apeldoorn, waar voor het laatst gepauzeerd werd en waar de voor zitter, de heer A. J. Pekkeriet, allen be dankte voor het slagen van deze dag. De heer H. Markvoort bracht dank aan het bestuur voor de leiding. Al met al was het een mooie dag, waarvan de meesten echt genoten hebben. Kleuters maakten een heerlijk reisje De ruim 70 leerlingen van de openbare kleuterschool hebben een bijzondere pret tige dag gehad, tijdens het uitstapje, dat zij maandag met de twee leidsters, de da mes H. Kampman en M. A. Maat en een vijftal helpers en helpsters, waaronder enkele leden van de oudercommissie, heb ben gemaakt naar Apeldoorn en omge ving. Met een bus van de OAD en een Volks wagenbusje startten zij om 10 uur voor de eerste etappe naar Apeldoorn, waar in het dieren- en vogelpark aan de Zwolse- weg geruime tijd in de speeltuin werd dooi'gebracht. In „Berg en Bos" aldaar werden op de grote grasvelden de boter hammetjes opgegeten en glaasjes ranja uitgedeeld en toen de kleintjes daar fijn gespeeld hadden, gingen zij via Beekber gen naar Loenen op de Veluwe, waar heerlijk werd geravot bij de waterval en een ijsje en snoep een welkome afwisse ling vormden. De snoetjes kwamen er wel wat onder de stof, maar een snelle was beurt maakte allen weer herkenbaar. Over Klarenbeek, Deventer, Schalkhaar en Heeten ging de tocht weer terug naar Holten, waar de ouders reeds op hun kroost stonden te wachten bij het eind punt: gebouw „Irene". Zelfs de laatste lolly bij het afscheid vormde voor de moe gespeelde kleuters nog een niet te ver smaden traktatie. Zij hebben deze dag bij zonder genoten. Vuilnisbelt stond weer in brand De vuilnisstortplaats op de Holterberg dreigt voor de brandweer een bron van aanhoudende zorg te worden. Donderdag avond stond zij, nadat enige tijd geleden ook reeds enkele keren een bran je moest worden geblust, weer in lichterlaaie en moest de brandweer behalve met de ne- velbluswagen ook met enkele stralen op de motorspuit water geven om het vuur meester te worden. Zij werd daarbij ern stig gehandicapt door de geringe druk op de waterleiding in verband met de grote afname van water voor tuinen en grasga zons. Het vuur is blijkbaar diep ingevreten in de grote bult van afval en huisvuil, ter wijl ook broeiverschijnselen in dit afval wel niet vreemd zullen zijn aan het steeds opnieuw uitbreken van brand. Het zal wel eerst een geruime tijd moeten regenen voordat het vuur is uitgeroeid. Waakzaamheid is in verband met de aanwezigheid van de dennenbossen in de onmiddellijke nabijheid wel geboden. Ab Spaargaren spreekt voor de Jonge Kerk Men schrijft ons: De Jonge Kerk heeft beslag weten te leggen op de heer Spaargaren. Op maan dagavond om 8 uur spreekt hij in „Irene" over: „Het boek zonder naam". De heer Spaargaren is in Holten geen onbekende. Hij heeft n.l. ook al eens een spreekbeurt vervuld op een tentzendings- avond en bovendien is hij een bekend ra dio-spreker. Deze avond kan dan ook weer een mooie en leerzame bijeenkomst worden, maar laten we er dan voor zorgen, dat de op komst wat behoorlijk is. Het is de laatste keer in dit seizoen, dus: „eind goed, al goed". Na de pauze zal de heer Spaargaren een film vertonen, die handelt over het tot stand komen van de Bijbel, zoals wij die kennen. Velen van ons kennen de heer Spaar garen en weten dus dat hij 'n vlot en boei end verteller is. De Bijbel is en blijft ac tueel voor U en voor de eer van God. Verzuim dus deze avond vooral niet. Spaar de sigaretten met lettertjes die (onder de merknaam Lexington) op elke sigaret voorkomen tot u het woord Lexington compleet hebt. Mocht U een sigaret zonder lettertje aantreffen, dan t U één der letters van het woord vervangen door één blanco. Stuur daarbij dit is belangrijk een slagzin of rijmpje (van max. 4 regels) ln enu hebt, uitsluitend op grond van de beoordeling die da jury aan Uw slagzin of rijmpje toekent, elke maand kans op een twee-daagse vliegtocht naar PARIJS, LONDEN of KOPENHAGEN of op een SLOF k 200 JjEXINGTON-SIGARETTEN enin september a.s. op de hoofdprijs: Voor 2 personen 1 DAGEN VERBLIJF IN NEW YORK ynet been* en terugreis per vliegtuig of boot (mar Ueuze) 4LS GAST VAN LEXÏ. tPak sigaretten en slagzin of rijmpje goed by elkaar ih {(b.v. in een doosje). Vermeld duidelijk uw naam, adres en woonplaats. JLees vóór u inzendt de wedstrijdvoorwaarden, gepubli- ceerd op 5 maart 1959. Op uw verzoek sturen wjj u deze Voorwaarden toe als u ze aanyraagt aan: LEXINGTON Postbus 305 Pen Haag J$* - from America's Best Tobaccos Wandelsport Avondvierdaagse van „De Trekkers" De wandelsportvereniging „De Trek kers" organiseert van 17 tot en met 20 juni a.s. een avond-vierdaagse. De eerste drie dagen zal gestart worden om 19 uur vanaf café Jansen in de Dorpsstraat. De laatste dag zaterdag 20 juni begint de tocht om 15 uur vanaf hetzelfde punt. De drie avonden zal het te lopen parcours 15 km lang zijn en op zaterdagmiddag wordt 20 km gewandeld. De wandelingen worden uitgezet naar alle vier windstre ken, zodat de deelnemers telkens weer door een ander landschap wandelen. Er bestaat reeds gelegenheid om zich op te geven bij mej. Janny Schuppert, Oranje straat 30. Opening Hengelseizoen De vervroegde openstelling van 't hen gelseizoen heeft sommige sportvissers vol doening anderen teleurstelling gebracht. De meeste leden van de Holtense Hen- gelaarsvereniginge „De Rietvoorn" zijn er zaterdagmiddag of zondagmorgen op uitgetrokken om hun geluk te beproeven in de Schipbeek of het Twente-Rijnka- naal. Er vertoefden aan de waterkant ook nog heel wat amateurs, die geen lid van de Holtense vereniging zijn. Allen hebben weer genoten van de sport waaraan zij hun hart verpand hebben. In de Schipbeek waren de vangsten be slist slecht. Ervaren hengelaars moesten zich met enkele voorntjes tevreden stel len. De Holtenaren, die in het Twente- Rijnkanaal hun geluk beproefden hebben meer succes gehad. Er waren vangsten van 10, 16 en 26 pond. Blei, voorn en bra sem. Dat is bij de huidige schrale weers omstandigheden zeker niet teleurstellend. Zij behoren dan ook tot hen die de aan vang geschetste voldoening mochten sma ken. Toch heeft de Schipbeek een belangrij ke vangst opgeleverd, die naar de geluk kige hengelaar hoopt, de prijs op zal le veren, die door het Dagblad van het Oos ten is uitgeloofd voor de sportvisser, die de zwaarste brasem op de kant zal leg gen. Het lid van dé Holtense Hengelaars vereniging, de heer F. J. Stam, Look 50 te Holten, wist zaterdag n.l. bij de Hoge Brug een brasem te verschalken van 58 centimeter en dat is voor een brasem beslist een aardige afmeting. Het gewicht van de brasem is ons nog niet bekend, de lengte is door een neutraal persoon ge meten. Een tweede brasem, die Stam op de wal haalde had een lengte van 45 cm. DE BERGVLIEGERS Uitslag wedvlucht Koblenz (Did.). Af stand 226 km. Aantal duiven 57. Lossing 11.15 uur. Eerst aankomende duif 14.32 u. I H. Wansink; 2 en 12 G. Veldhuis; 3 G. Steunenberg; 4 en 5 H. J. Aaftink; 6, 10, II en 13 J. Schoneveld; 7 en 14 L. Gazan; 8 en 9 C. W. Reeves. Prijswinnaar de heer H. Wansink. Eer ste scheerweg idem. Tweede scheerweg de heer G. Veldhuis. De door de heer H. J. Aaftink beschikbaar gestelde prijs werd gewonnen door de heer H. Wansink. Eerste kampioen „Vitesse": G. Veldhuis met 214.4 punten. Tweede kampioen: C. W. Reeves met 196.2 punten. Derde kam pioen: L. Gazan met 195.6 punten. Uitslag wedvlucht Niederlahnstein (D.). Afstand 233 km. Aantal duiven 62. Lossing 11.45 uur. Eerste duif binnen om 18.17 u. 1 en 8 J. Schuppert; 2 J. Schoneveld; 3 G. Veldhuis; 4 en 6 G. Steunenberg; 5 C. W. Reeves; 7 H. J. Aaftink. Prijswinnaar de heer J. Schuppert. Eer ste scheerweg: de heer C. W. Reeves. De door de fa. H. J. Aaftink beschikbaar Tweede scheerweg: de heer H. J. Aaftink. gestelde prijs werd gewonnen door de heer J. Schuppert. DIENSTREGELING O.A.D. NIET GRATIS In ons bericht betreffende de gewijzig de dienstregeling van de bussen der OAD hebben we ten onrechte vermeld, dat deze gratis verkrijgbaar is in de bussen of aan de kantoren. De kosten daarvan bedragen echter 25 ct., maar dit zal voor niemand een bezwaar zijn om het keurig boekje aan te schaffen, hetgeen met het oog op enkele wijzigingen, welke deze keer zijn aangebracht, toch wel erg wen selijk is. Organisatie. Op woensdag 3 juni werd in het Sport- dal te Holten de sportdag gehouden, waar door de leerlingen der 4 scholen voor ge woon lager onderwijs in de gelegenheid werden gesteld een proeve van bekwaam heid af te leggen voor de onderdelen: hardlopen, balwerpen, hindernis- en ver springen. Om 9 uur begonnen de kinderen der buurtschapsscholen te kampen, om 10 uur die van de Dorpsschool en na half twee de leerlingen van de School met de Bij bel. Het personeel van de scholen, 18 leer krachten, verzorgde de wedstrijden op het terrein, terwijl de administratieve lij sten ver werking in de hal van de bij zondere school werd behartigd door drie leerkrachten, versterkt met de heren S. A. H. Goedhart, H. J. A. Koldeweij, J. M. Metzger, J. Paalman en G. R. Tokaya. De algehele leiding berustte bij de heer J. Kroon, die weer veel voorbereidend werk had verricht, waardoor alles op de ze stralende dag volgens schema kon ver lopen. Om de uitslag vast te kunnen stel len, moesten 200 lijsten voor de 20 groe pen worden verwerkt. Uitslagen. Naar gelang de prestaties waren, kon de jeugd 5 graden verwerven, n.l. A, B, C, D en E. Het eenvoudigste diploma is dan de A, de moeilijkste is de E. De kin deren konden „examen" afleggen in hard lopen, balwerpen, behendigheid en ver springen over de vlakke grond. Van de vier verworven letters geeft de laagste graad het diploma aan. Behaalde een leerling voor genoemde onderdelen bijv. B, B, A, E, dan wordt het A-diploma uit gereikt, omdat de letter van het diploma aangeeft, dat men voor alle onderdelen minstens A-prestaties heeft geleverd! Voor een geval als D D B E is het erg zuur om een B-diploma te krijgen, maar de landelijke regeling is aldus. Voor jongens gelden de volgende nor men: ABC DE verspringen 200 230 275 325 375 cm. 60 meter hardlopen 14 12,6 11,4 10 9,6 sec. balwerpen 16 22 30 35 40 m. Voor meisjes geldt: A B C DE verspringen 200 220 255 300 325 cm. 60 meter hardlopen 14 13 12 10,8 10,4 sec. balwerpen 12 16 20 22 25 m. Wanneer een leerling een diploma ver wierf, lager of gelijk aan die van het vo rig jaar, dan werd deze niet uitgereikt, omdat dit geen zin heeft. In het totaal werden er 254 diploma's uitgeschreven en wel 38 x A, 80 x B, 83 x C, 44 x D en 9 x E. SCHOOLREISJES Op donderdag 21 mei gingen de klassen vier en vijf van de School met de Bijbel per trein naar Zuid-Limburg. De organi satie was in handen van de Spoorwegen en verliep zoals altijd perfect, 's Morgens om kwart voor zes verzamelden de kin deren zich bij „de oude school" in de Sta tionsstraat. Een kwartier later liep de trein het station binnen en vertrokken we, nagewuifd door de tientallen ouders, broertjes en zusjes. De reis ging over De venter, Zutphen, Arnhem, Nijmegen, Den Bosch, Eindhoven, Roermond en Maastricht naar Valkenburg. Al duurde de reis vier volle uren, toch verveelde zich niemand, omdat er genoeg te beleven viel, zowel buiten als binnen. Om iets van bui ten te noemen: de bruggen over de grote rivieren; Oss met de Organon-fabrieken; Den Bosch met zijn overdekte veemarkt en prachtige kathedraal; Eindhoven met zijn Philips- en DAF-fabrieken en niet in het minst de bovengrondse mijnen met zijn cokes- en steenbergen. En om iets van „binnen" te noemen: de prettige kennismaking met de leerlingen van de Enschedese Ulo, die telkens „zo hoog nodig" van onze WC's gebruik moes ten maken. In Valkenburg stonden prachtige tou ringcars gereed om ons door het schitte rende heuvelland van Zuid-Limburg naar Vaals, „het drielandenpunt", te brengen, waar de reizigers in hotel „De Bokkenrij der" onze eerste consumptie kregen en het twaalfuurtje konden verorberen. Jammer, dat het hier wat heiïg was en er zelfs wat motregen begon te vallen. Nadat men nog even gewacht had op een jongen, die niet zoek was, reed men weer naar Valken burg, waar verder de dag werd doorge bracht in de grotten met zijn afbeeldin gen van voorwereldlijke monsters en zijn prachtige muurschilderingen en beeld houwwerken uit Middeleeuwse en moder ne tijden. Toen men na een uur het hel dere daglicht weer zag, ging het naar het Sprookjesbos, naar Sneeuwwitje, Rood kapje, Vrouw Holle en anderen met als muzikaal slot „Dichter und Bauer" op het waterorgel. Wat hebben de jongens en meisjes genoten! Toen nog de „angstige" tocht in de stoeltjeslift met daarna de speeltuin en de terugreis begon. De trein bracht het gezelschap nu via Eindhoven, 's-Hertogenbosch naar Utrecht, Amers foort over de Veluwe naar huis toe. Goed, dat er wat extra drank meegenomen was! Enkele „kleintjes" konden de ogen niet meer open houden en sliepen languit op de banken. Het „pandverbeuren" kortte de tijd en zo kwamen allen precies op tijd (10.16) uur) wel moe, maar na een onver getelijke dag weer in het geliefde Holten aan, verwelkomd door diverse familiele den, die hun geliefde spruiten wel zo vlug mogelijk, misschien wel zo vuil als ze wa ren, onder de wol hebben gestopt. Geluk kig konden ze uitslapen want de volgende dag ging het personeel met de laagste klassen op stap. OOK DE KLEINTJES Zo gingen dan de kleintjes vrijdag 22 mei per touringcar een dagje uit. 's Mor gens om kwart voor negen was het ver zamelen geblazen bij de school en ston den twee prachtige OAD-bussen met als chauffeur de heren Müller en Baltes klaar om ze eerst naar Teuge te brengen, waar in een fijne speeltuin volop werd geno ten. In Deventer werd over de IJsselbrug gelopen, wat voor vele kleintjes een ware belevenis was. Na Teuge, waar de limo nade heerlijk smaakte, werd naar Apel doorn gereden en werd door het prachti ge park „Berg en Bos" gewandeld. Wat een leuk gezicht was dat, die tientallen grote karpers, sabbelend aan het brood, dat mijnheer Kroon telkens in de vijver gooide. Hier werd ook brood gegeten en weer limonade gedronken. De bussen brachten de kinderen vervol gens naar „Malkenschoten" aan de weg van Apeldoorn naar Arnhem. Op de kin derboerderij mochten ze het ezeltje en de geiten aaien, liepen tussen pauwen, dui ven, eenden en zwanen door, die niet eens hard voor de kinderen wegvlogen. Volop genoten zij van al die dieren om hen heen. De laatste etappe ging naar de speeltuin „Het Veluwse Eiland" met zijn prachtige glijbanen en schommels. Ook hier kregen ze een consumptie en een ijs je. Moe en vuil werd de terugtocht aan vaard. Nog een ijsje onderweg en Deven ter kwam in zicht. Al zingende van ,,'t Is mooi geweest" bereikte de bus precies 6 uur de school, waar de moeders al reik halzend naar hun kroost stonden uit te kijken. Brazilianen zondag in Enschede Tijdens de tour door Europa van de Bra ziliaanse Voetbalclub „Santos", die in ons land reeds begonnen is met een flinke ne derlaag voor Feijenoord in Groningen, zullen deze temperamentvolle voetbalfenomenen zondag 14 juni men zie de aankondiging in dit blad in Enschede een wedstrijd spe len tegen 'n versterkt Sportclub-elftal. In deze ploeg zijn n.l. opgenomen de midvoor van de nieuwe ere-divisieclub Volendam en Tony van der Linden van DOS. Het binnen- trio zal hierdoor bestaan uit Abe Lenstra, Van der Tol en Van der Linden. Men hoopt, dat het door deze versterking een spannende ontmoeting zal worden. De wedstrijd wordt opgeluisterd door de Koninklijke Burger Harmonie en zal geleid worden door scheidsrechter A. van Leeuwen. Als grensrechters fungeren Leo Horn en K. Schipper. De O.A.D. rijdt met extra bussen op En schede. Voor enkele dagen waren de kaar ten praktisch uitverkocht, doch men kan zijn geluk nog beproeven bij de O.A.D. of in Enschede op telefoon no. 6902 of na 6 uur nr. 7150. Bijzonderheden over de trip. Het elftal maakt de trip in een speciaal door de Braziliaanse regering beschikbaar gesteld vliegtuig. De eris van FC Santos, waarvoor o.m. Pele vrij heeft gekregen militaire dienst, wordt door de regering van Brazilië van zeer grote waarde geacht voor de goodwill van het land. Het elftal wordt vergezeld van twee radioreporters, welke da gelijks de berichten over de wedstrijden doorgeven aan radio Brazilië. Verder wordt van de te spelen wedstrijden, alsmede van de te bezoeken steden een film gemaak't. Het elftal wordt vergezeld van ruim 180 supporters, welke ook gebruik van speciale door reisbureiaux gecharterde vliegtuigen maken. Deze reis kost de Braziliaanse rege ring alleen reeds ruim één miljoen gulden. De spelers van FC. Santos verdienen gemid deld f 7200.per maand, exclusief jaarpre mies. De koffieplanters van Brazilië, welke in deze reis ook een grote reclame voor hun producten in Europa zien, hebben de spelers een extra premie in het vooruitzicht ge steld als zij de wedstrijdenreeks vooral in sportief opzicht tot een goed einde brengen. Het elftal logeert in Enschede in het Park hotel, Hengelosestraat 200. De aankomst in Enschede zal op zondag 14 juni ongeveer 1 uur zijn. JEUGDELFTAL VERSUS COMBINATIE 2e en 3e ELFTAL. De wedstrijd tussen het jeugdelftal en een elftal, samengesteld uit spelers van het 2e en 3e elftal, is geëindigd in een 41 over winning voor het jeugdelftal. De juniores speelden een goede wedstrijd, waarbij ze veel aandacht schonken aan het samenspel, dit in tegenstelling tot hun tegenstanders, die pro beerden met verre trappen de jeugdspelers te doorbreken. Linksbinnen H. Jansen opende de score na een goede combinatie op de linkervleu gel, 10. Door dezelfde speler werd de stand op 20 gebracht. Toen een kort offensief van de senioren geen succes opleverde, wist L. Brands de stand tot 30 te verhogen. Door dat een geblesseerde M. Klein Velderman uitviel, moesten de juniores met 10 man verder voetballen. Hoewel de senioren toen wel beter partij gaven in deze sportief ge speelde wedstrijd, bracht J. ten Velde de stand nog op 4-0, alvorens A. Nijenhuis met een goed schot de verdiende tegentref fer aantekende. De wedstrijd stond onder goede leiding van scheidsrechter Meinsma. A.s. zaterdagavond om 7 uur precies voet balt het jeugdteam tegen een sterke combi natie van de Holtense senioren, die voor het merendeel bestaat uit spelers van Holten 1. Opstellingen: Jeugdelftal (wit shirt): doel: A. Stokkers; aether: G. Bannink, G. Brinks; midden: J. Nijendijk, A. Westerik, E. Maats; voor: J. ten Velde, L. Brands, M. Klein Velderman, H. Jansen en H. Schutte (H. Wansink). Holten I: doel: A. Vincent (A. Jansen); achter: A. Meerman, J. Traanman; midden: A. Traanman, J. Dolman, G. Paalman; voor: H. ten Velde, J. ten, U. ten Velde, A. Paalman en H. v. d. Bos. De mogelijkheid bestaat dat de v.v. Holten het a.s. seizoen met niet minder dan zeven elftallen uitkomt, waarvan drie junioren elftallen. Nieuwe seniorenleden kunnen zich aanmelde bij H. Tuller, Kolweg 12, nieu we juniorleden van 12 tot en met 17 juni bij J. ten Velde, Look 1. 11. We zijn het dus met elkaar eens, brave lieden; dit is een konijntje en geen lastige scheepstor. Eh, ja, hoe heet je eigenlijk? Ik bedoel, konijn klinkt niet aardig, zie je!" „Pepito, kapitein," fluisterde Pepito verlegen. „Ah juist," lachte de kapitein. „Pepito", Pepito, dat is een prettige naam, wees er maar zuinig op. Mijn naam is kapitein Bas Druppel en die zwarte lobbes heet Bloobeest, matroos-kok Bloobeest wat!!!", brulde de kapitein opeens. „Sta je daar nog? Ga liever de uien schoonmaken!" Toen Bloobeest verdwenen was, ging de ka.pi- aan tafel zitten, gaf Pepito een glas melk en een wortel en zichzelf een oorlam. „Wat heeft U een mooi schip, kapitein," begon Pepito weifelend, maar de kapitein luisterde niet erg goed. „Wat, wat," riep hy verward. „O, ja, een mooi schip. Ach, als nieuw lid van de bemanning weet je natuurlek van toeten nog blazen! Luister dus goed m'n beste jongen; we gaan meedoen aan een grote hinderniswedstrijd voor schepen, dwars door mistbanken en ijszeeën. Dat is leuk, Pepito, begrijp me goed, heel erg leuk! Maar ik wil zo graag winnen, zie je, ik kan niet tegen verlies en dan ga ik huilen en ben wekenlang bedroefd! En weet jij iets ergers te bedenken dan een huilende kapitein? En hoe moet ik winnen met deze wrakke zeilbak? Neem nog een wortel." En de kapitein vertelde verder. „Ik heb de „Brul" geërfd van mijn oom Stoffel Kraakbeen. In het testament stond ook nog een vreemd versje, maar ik begrijp er niets van. Zo was het: Je moet en zal de wedstrijd winnen Zoek niet van buiten, wel van binnen. Al duurt het zoeken vele uren, Wat in het vat zit zal niet verzuren. „Snap jij daar wat van, Pepito?"

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 2