De avonturen Verkeersongeval kostte twee jonge mensen DISTRICTSVARKENSFOKDAG TE GOOR het leven STEUN NU HET WERK VAN HET RODE KRUIS H. Bosman; 3c nr. 58453 bb, eig. H. Mark- voort. Rubriek XV: Gedekte zeugen geb. van 1 mei t.m. 25 juli 1958: 2e pr., eig. Wed. G. H. Stegeman. Rubriek XVI: Gedekte zeugen geb. van 26 juli t.m. 5 aug. 1958: 2e prijs inzendingen van Wed. G. H. Stegeman en H. J. Stege man; 3e pr. inzendingen van H. J. Stegeman. Rubriek XVÏI: Gedekte zeugen geb. van 6 aug. t.m. 25 aug. 1958: lb, lc, 2e en 3e pr. inzendingen van II. Markvoort. Rubriek XVIII: Gedekte zeugen geb. van 26 aug. t.m. 36 sept. 1958: lb nr. 90482 bb, eig. H. Bosman; 3e pr. no. 90479 bb, eig. H. Bosman. Rubriek XIX: Sterzeugen met biggen, zeu gen geb. voor 1 mei 1956: lb Elsie, eig. H. Bosman. Rubriek XX: Sterzeugen met biggen, zeu gen geb. na 1 mei 1956: la Liesje, eig. Wed. A. J. Nijland; lb Cissy, eig. H. Rietberg. Rubriek XXIV: Lopers geb. in okt. 1958: lb en 2e pr. inzendingen van Wed. A. J. Nijland; 2e en 3e pr. inzendingen Wed. G. H. Stegeman. Rubriek XXV: Lopers geb. van 1 nov. t.m. 31 dec. 1958: la, le pr., 2e pr. en 3e pr. in zendingen Wed. G. H. Stegeman. Rubriek XXVI: Lopers geb. van 1 jan. t.m. 5 jan. 1959: le, 2e en 3e pr. inzendingen H. Bosman. Rubriek XXVII: Lopers geb. na 6 jan. '59: le en 2e pr. inzendingen van H. Bosman. Rubriek XXVIII: Collectie van één eige naar: lb groep van Wed. G. H. Stegeman; 2b groep van H. Bosman. Rubriek XXIX: Collectie zeugen (5 st.) van fokverenigïngen: la Goor; lb Holten; 2a Delden; 2b Markelo; 3a Enter; 3b Die- penheim. Tijdens de keuring BRANDPIKET BRANDWEER In verband met de grote droogte en het uitermate grote gevaar voor bos- en hei debrand, is door de commandant van de Holtense brandweer, de heer Jac. Lou- werse, gedurende de beide Pinksterdagen een z.g. brandpiket ingesteld. Het aantal vrijwilligers werd daarvoor in vier groe pen ingedeeld met elk een bevelvoerder, die beschikbaar moesten blijven om bij het eerste alarm te kunnen uitrukken. Gelukkig hebben de brandweerlieden niet behoeven op te treden, maar het ge vaar voor bosbrand was bij het drukke bezoek aan de Holterberg en het pic-nic- cen in de vrije natuur lang niet denkbeel dig. VOORGOED VRIJGESTELD Aan de dienstplichtige der lichting 1958 Harry J. Stegink, Neerdorp 74, is voor goed vrijstelling van de dienstplicht ver leend wegens persoonlijke onmisbaarheid. PONYCLUB OOGSTTE VEEL BIJVAL De jongens en meisjes van de Bergruiter- ponyclub, die onlangs in Duitsland en Vor- den met groot succes optraden, hebben Pink stermaandag in „Kalfstermansweide" voor pl.m. 700 bezoekers voor het overgrote deel kinderen en jongelui onder leiding van hun instructeur de heer H. Beldman een demonstratie gegeven, die zeer geslaagd mag heten. Op de muziek van de Posthoorngalop maakten de 14 jongelui hun entree met een keurige openingsparade, waarna vervolgd werd met zaklopen. In snelle ren over aön afstand van pl.m. 50 meter moest van een bepaald punt een grote zak worden opge raapt en nadat de jongelui zich hierin had den „gewurmd" volgde met de pony aan de hand de weg terug. Het nummer verwekte enorme hilariteit, want de kleine viervoeters trapten herhaaldelijk op de zak en dit gaf grote vertraging. In de finale kwamen ten slotte: Appie Leeftink met „Tarzan" en Her man ten Dam met „Nelly". Het werd een spannende race, die door Appie werd ge wonnen. Een zeer attractief nummer was het voet ballen per pony, waarbij gebruik werd ge maakt van een bal, die groter was dan de pony's. Aan deze wedstrijd namen Sèel (in wit shirt) Wim Derksen, Appie Leeftink en Mannes ter Stal, (in groen shirt) Henk Stam, Broer Volkerink en Herman ten Dam. Direct na de „aftrap" bleek reeds dat de „witten" meer in hun mars hadden en ze bleven de hele wedstrijd de toon aangeven. De heer Wiggers, die van deze ontmoeting via de geluidsinstallatie van „Radio Bouw huis" een ooggetuigeverslag gaf, spoorde de „groentjes" vurig aan, doch ze wisten niet tot scoren te komen. De „witten" wonnen met 5—0. De wedstrijd met hindernissen (houtje happen uit een emmer met water) bracht Wimpie Klein Velderman met „Dorus" en Appie Leeftink in de finale. Appie won met klein verschil. De derde prijs was voor Jo- han Veneklaas met „Corrie". Bijzondere vermelding verdient het op treden van vijf jongens in het nummer „Py- ramide" en heel aardig was ook het nummer „Slapende pony's". De ponyclub bracht als slotnummer „De Molenwieken" en besloot deze succesvolle demonstratie met een con^cte afscheids- parade. P.V. „DE BERGVLIEGERS" Het vliegseizoen voor de postduivenvereni ging „De Bergvliegers" is weer begonnen en de eerste vluchten gaven de volgende uit slagen: Vlucht Venlo, afstand 103 km.: 1, 9 en 11 L. Gazan; 2 en 5 C. W. Reeves; 3 W. Aaf- tink; 4 en 7 G. Veldhuis; 6, 12, 13 en 15 J. Schuppert; 8 en 14 G. Steunenberg; 10 J. Schoneveld. De door de fa. M. v. d. Maat beschikbaar gestelde prijs werd gewonnen door de heer C. W. Reeves, evenals de le en 2e Scheer - weg". Vlucht Sittard, afstand 147 km.: 1 W. Aaf- tink; 2 en 4 G. Veldhuis; 3, 6 en 8 L. Gazan; 5, 13 en 16 J. Schoneveld; 7 en 9 C. W. Ree ves; 10, 11, 12, 14 en 15 H. J. Aaftink. De prijs, die kapper W. Drenth beschik baar had gesteld, werd gewonnen door de heer W. Aaftink. le en 2e Scheerweg, resp. voor de heren W. Aaftink en G. Veldhuis. Vlucht Maastricht, afstand 166 km.: 1 en 4 G. Veldhuis; 2, 5 en 9 C. W. Reeves; 3, 7 en 10 L. Gazan; 6 en 11 J. Schoneveld; 8 G. Steunenberg; 12 en 13 H. J. Aaftink. De heer Reeves won de door de fa. Gebr. Veldhuis beschikbaar gestelde prijs en de 2e Scheerweg. De le Scheerweg was voor de heer G. Veldhuis. Zaterdag 23 mei worden de duiven gelost te Koblenz (Did.). SUCCESSEN IN DE WIJK. De leden van de Landelijke Rijvereni- ging „Bergruiters", die Pinkstermaandag hebben deelgenomen aan een groot natio naal concours-hippique dat te De Wijk bij Meppel werd georganiseerd door de plaat selijke Landelijke Rijvereniging „Viribus- Unitis", hebben de volgende successen be haald: Dressuur 8-tallen: 1 L.R. Deltaruiters, Kampen; 2 L.R. Bergruiters, Holten; 3 L.R. Oranjeruiters, "Pesse (Dr.), 4 L.R. Bergrui ters, Holten; 5 L.R. Hertruiters, Hellen- doorn. Dressuur Klasse L.M.Z.: 1 H. Beldman metDollarprins'; 4 J. Struik met ,Henny'. Dressuur Klasse B (Ring 4): 1 G. Beld man met ,Pusztakoning'; 2 L. B. Brons voort met .Honduro'. Dressuur Klasse B (Ring 5): 3. T. Beld man met .Rascaljoe'; 4 W. Aaltink met .Wuzello'. Dressuur Klasse B Ring 6)1 H. Beld man met .Zwarte Mary'. Dressuur Klasse B (Ring 7): 4 Jhr. H. van Coeverden met ,Lord'. Bij het springen Klasse B waren de successen deze keer zeer matig. Slechts enkele Bergruiters drongen tot de finale door en Henk Vruwink bezette hierin met ,Diant' de vijfde plaats. Aan het springen B namen meer dan 60 amazones en ruiters deel. Springen Klasse L.Z.: 3 T. Beldman Sr. .Amigo'; 4 H. Schoneveld met .Invasie'. Jachtrit: 1 T. Beldman met .Amigo'; 2 G. Broekhuizen, De Wijk met ,Rewa'. VRIJSTELLING EN UITSTEL. Aan de dienstplichtigen der lichting 1958 G. Mekenkamp, Borkeld 66, is voorgoed vrij stelling van de dienstplicht verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid. De dienstplichtige der lichting 1959, H. Rensen, Espelo 53, kreeg uitstel van eerste oefening tot midden 1960 wegens studierede nen. Officiële publicatie WIJZIGING VAN HET UITBREIDINGS PLAN IN ONDERDELEN VOOR HET DORP HOLTEN Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat vanaf 23 mei 1959 gedurende vier weken ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een ontwerp tot wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen voor het dorp Holten, vastgesteld bij raadsbesluit van 23 novem ber 1954, nr. 3353, sedert gewijzigd. Het ontwerp heeft betrekking op een wijziging van de bouwklasse van een ge deelte der gronden, gelegen aan de west zijde van de Diesenplasstraat in het com plex De Gaarden. Gedurende bovengenoemde termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij de raad bezwaren indienen. Holten, 21 mei 1959. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR. Diploma's handmelken Bij het op de boerderij van de heer G. J. Hondeveld te Pleegste, gemeente Raalte, ge houden examen voor het handmelken slaag den de volgende leerlingen van de door de Coöp. Fabriek van Melkproducten „De Vrij heid" te Holten georganiseerde cursus. Met het predicaat „zeer goed": mej. H. G. Bosman, mej. W. Markvoort, mej. M. G. Boode, mej. M. ten Dam, mej. G. J. Jansen en de heer B. W. Stevens. Met goede uitslag de heren J. Meilink, E. J. Kers, J. G. Tuitert en G. H. Wissink. BOSBRAND Vrijdagmiddag omstreeks half één brak door onbekende oorzaak bosbrand uit in een perceel heide met dennen van de heer H. Achterkamp, gelegen aan het woonwagen kamp, pl.m. 300 m. ten westen van de Mar- kelöseweg. De brandweer was spoedig ter plaatse met de nevelbluswagen en motorspuit en kon met behulp van leden van de bos- brandweer en toegeschoten omwonenden de brand tot een minimum beperken. Ongeveef een halve hectare bos en heide ging in de vlammen op. Bij het ter perse gaan van dit nummer was men nog bezig met de nablus sing, aangezien in verband met de grote droogte en de hoge temperatuur gevaar voor het weer oplaaien van de brand niet denkbeeldig was. Officiële publicatie AANGIFTE LEERLINGEN OPENBARE KLEUTERSCHOOL Burgemeester en Wethouders van Hol ten maken bekend, dat door de hoofdleid ster van de openbare kleuterschool op donderdag 28 mei a.s. en op don derdag 4 juni a.s., telkens des mid dags van 15.30-16.30 uur, in het ge bouw .Irene' zitting zal worden ge- houdën voor de inschrijving van leerlingen voor het nieuwe cursus jaar. Om toegelaten te worden moeten de kinderen de leeftijd van vier jaar hebben bereikt. Verzocht wordt om trouwboekje of geboortebewijs mede te brengen. Holten, 21 mei 1959. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. 9. „Kom jij maar eens mee mar de kapitein", bas te de plompe gestalte. „Wij zullen jou kielhalen en oortjes wassen, scheepskever. Of ben jij soms 'n zoutwatermug!!" Pepito dribbelde bevend voor de kolossale figuur uit.. „Ik heb U toch niets gedaan, mieneer!" jammerde hij. Maar toen werd de vreemdeling héél boos. „Wat een brutaliteit!" riep hy uit. „Dat kan nog praten ook! Jij kan niet praten, weet je dat wel?! Dat staat in mijn boeken. Jij bent een gevaarlijke scheepskever, die niet kan praten." Ja, maar meneerbegon Pepito wanhopig. „Hou je mond," bulderde de vreemde figuur. „Jy kan niet praten, onthou dat! Of ben je zo'n zot, die niet in boeken gelooft! De kapitein zal jou wel anders leren!" Even later stonden ze voor de kapitein. Een ech te zeeman, met een luchtige pet op zijn hoofd, 'n snor onder zijn neus en mouwen met mooie gou den strepen. Verbaasd keek hij op. „Wat heb je daar meegebracht matroos Bloo- beest, ik wist niet, dat je familie ,aan boord had. De zwarte lobbes, die gehoor gaf aan de naam Bloobeest stak verontwaardigd van wal. Dit is 'n gevaarlijke scheepskever, kapitein! Ik heb hem net gevangen met de insectenspuit. Hij heeft mij van morgen in mijn voet geprikt." „Ja hm," bromde de kapitein Bas Druppel, „wat moet dat dan hè? Kijk, snap jeMaar hij wist niet goed wat hij met het geval moest beginnen. De matroos-kok Bloobeest had intussen uit zijn kajuit 'n dik boek gehaald, zocht met een gewich tig gezicht iets op en toonde het de kapitein. „Kijk hier, heer kapitein," riep hij vol vuur, „hier staat ie. Het is een gevaarlijke scheepskever. Oorzaak zal wel steeds een raadsel blijven De vorige week vrijdag heeft op de Deventerweg 's middags omstreeks kwart voor twee een tragisch verkeersongeluk plaats gehad, dat aan twee jonge mensen, leerlingen van de Hogere Technische School te Apeldoorn, het leven heeft ge kost. Omstreeks dat uur reed de 20-jarige W. Melchior, zoon van de bekende dokter Melchior, de eerste scheepsarts van de walvisvaarder „Willem Barendz" en vrouwenarts te Haarlem, met zijn school makker, de 18-jarige Henk Tankink uit Haaksbergen, met de scooter van eerst genoemde in de richting Holten op weg naar diens ouders in Haaksbergen. Voor hen reed de grote truck met op legger van onze plaatsgenoot, de heer G. W. Goorman, die met een aantal koeien op weg was naar het Holterbroek. Ter hoogte van de Manenschijnsweg minderde Goorman vaart om met de wa gen de Doorlopende Dijk op te kunnen rijden. Wat er toen precies gebeurd is zal wel nimmer geheel opgehelderd worden, maar op het moment dat G. met zijn struck de grote weg afdraaide, wilde de bestuur der van de scooter hem rechts passeren, met het noodlottig gevolg, dat beide jon ge mensen tegen de vrachtauto opreden. De botsing tegen de rechter zijkant van de oplegger was zo hevig, dat beiden op slag moeten zijn gedood. Goorman en de bij hem inzittende vee handelaar, de heer Deijk, hebben in eer ste instantie van hetgeen er gebeurde niets bemerkt. Toen deze de klap hoorde heeft hij zijn voertuig, waarmede hij heel kalm reed, onmiddellijk tot stilstand ge bracht. De nieuwe scooter, die nog maar nauwelijks 200 km gelopen had, zat toen klem voor de achterwielen van de opleg ger. De beide jonge mannen lagen le venloos op de weg en op het rijwielpad, zodat de politie aanvankelijk niet kon uitmaken wie de bestuurder was. Het heeft dan ook enige tijd geduurd voordat men de beide slachtoffers definitief kon indentificeren. Dokter Riet'dijk was nog wel spoedig ter plaatse, maar hier kon geen hulp meer baten, hij kon slechts de dood constateren. De Rijkspolitie heeft terstond de bur gemeester en de officier van Justitie in Almelo met het gebeurde op de hoogte gesteld. Later heeft de Rijksverkeerspoli- tie uit Almelo een grondig onderzoek in gesteld en kwamen de ouders van Tan kink naar Holten om het lijk van hun zoon te herkennen. Naar verluidt heeft de heer Gooiman, die als een uiterst voorzichtig en ervaren chauffeur bekend staat, op tijd zijn rich tingaanwijzer uitgestoken. Waarom de bestuurder van de scooter hem rechts heeft willen passeren zal wel nooit tot klaarheid worden gebracht, omdat van het passeren niemand getuige is geweest. De lijken der beide slachtoffers zijn 's zaterdags door begrafenisondernemingen uit Haarlem en Haaksbergen naar de respectievelijke woonplaatsen der ouders vervoerd. De beide jonge mensen woon den zelf op kamers in Apeldoorn. Provinciale kampioenschappen in Holten Het provinciaal bestuur van de Konink lijke Nederlandse Federatie van Lande lijke Rijverenigingen heeft besloten om de provinciale kampioenschappen dit jaar te houden in Holten en de organisatie hiervan opgedragen aan de Landelijke Rijvereniging .Bergruiters'. De wedstrijden zullen plaats vinden op zaterdag 1 augustus. Lompeninzamelingsactie HMV Zaterdagmiddag 23 mei zullen de man nen van de inzamelingsploegen de lom pen ophalen in de buurtschappen Look, Borkeld, Lichtenberg, Holterbroek en een gedeelte Neerdorp en Espelo. Ondanks het feit, dat sinds de eerste in zameling op 25 april de lompenprijs is .ge kelderd', is de opbrengst niet tegengeval len. De kwantiteit was hoger dan het vo rig jaar en wanneer de slotactie op zater dag a.s. flink (lompen) zoden aan de dijk zet, zal de penningmeester van HMV ze ker in zijn schik zijn met het eindresul taat. De prijs van oud papier (2 cent per kilo) loont eigenlijk de moeite niet en dit papier kan alleen worden meegenomen als het stevig is verpakt. Knoop papieren zakken even in een stevig touw of stukje draad. Het is een kleine moeite.en bij het wegen en afleveren kan veel vlotter wor den gewerkt. Holtense Varkensfokkers sloegen geen slecht figuur Aan de jaarlijkse dlstrictsvarkensfokdag van de fokverenigïngen uit Goor, Markelo, Delden, Diepenheim, Holten en Enter, welke woensdag te Goor gehouden werd, hebben op initiatief van hun zeer diligente plaatse lijke vereniging ook een groot aantal Holten se varkensfokkers deelgenomen. En met suc ces, want de Holtenaren zagen hun inzen dingen behoorlijk geklasseerd. Bij de collectie van de fokvereniging be haalden zij zelfs een tweede plaats met een lb premieëring achter de uitstekende col lectie van Goor, die de la plaats bezette. De Rijksveeteeltconsulent, Ir. J. Jepma uit Zwolle, heeft bij deze gelegenheid even een waarschuwende vinger opgeheven en de var kensfokkers er op geattendeerd, dat er wei nig of geen vooruitgang te bespeuren viel bij voorgaande jaren. Anderzijds was hij ook weer niet helemaal ontevx'eden over de kwa liteit van het ingezonden materiaal op deze folcdag. Blijkbaar is een gaan in de lichting van kunstmatige inseminatie aan deze waar schuwing van de veeteeltconsulent niet hele maal vreemd, want deze heeft er de aan dacht op gevestigd, dat het vooral met de bex-en niet helemaal in orde is. Over het algemeen waren de insiders zeer ingenomen met het materiaal, dat er op deze fokdag te zien was. De Holtense beerhouder H. Krikkink uit Espelo kon zich met de lb ver-melding van zijn beer Athleet (fokker H. J. Heerdink, Winterswijk) in rubilek I (bei-en gebox'en vóór 1 aug. 1957) heel goed laten zien. Wij laten hieronder de gedetailleerde uit slagen van de inzendingen der Holtense fok- kers volgen: Rubriek I: Beren geb. vóór 1 aug. 1957: lb Athleet, eig. H. Ki'ikkink. Rubriek III: Beren geb. van 1 jan. t.m. 31 mei 1958: 3a Hilvo, eig. G. J. Weijers, 3c Kundo, eig. H. Krikkink. Rubriek IV: Beren geb. van 1 juni t.m. 10 aug. 1958. 2a 90000 bb P, Wed. G. H. Ste geman; 3a nr. 40391 bb P, Jhr. A. G. van Coeverden. Rubriek V: Beren geb. van 11 aug. t.m. 20 sept. 1958: le pr. nr. 90100, eig. H. Mark voort; 3e pr. nr. 90098 en 90101 bb P., eig. H. Markvoort. Rubriek VI: Beren geb. van 21 sept. t.m. 31 okt. 1958: 3e pr. nrs. 90512 en 90513 bb P. eig. H. Rietberg. Rubriek VII: Bei-en geb. na 1 nov. 1958: 2e pr, nr. 43680 bb P, eig. H. J. Stegeman, Lichtenberg. Rubriek Vlll: Gedekte sterzeugen, geb. voor 31 maart 1956: lc Lien en ld Lidy, eig. Wed. G. H. Stegeman; 3e px\ no. 100a, H. J. Stegeman, Lichtenberg. Rubriek IX: Gedekte sterzeugen geb. na 1 april 1956: lc Annie, eig. Wed. G. H. Ste geman; ld Amalie, eig. B. Nikkels. Rubriek X: Gedekte zeugen geb. voor 1 aug. 1956: 2a Jopie, eig. H. Bosman. Rubriek XII: Gedekte zeugen geb. van 1 mei 1957 t.m. 31 okt. 1957: 3a Ella, eig. H. Bosman. Rubriek XIII: Gedekte zeugen geb. van 1 nov. t.m. ,20 dec. 1957: la Rini, eig. Wed. G. H. Stegeman; lb Roeli, dezelfde eig. Rubriek XIV: Gedekte zeugen geb. van 21 dec. 1957 t.m. 30 april 1958: la Mies. eig.

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 2