DIEPENHEIMSE TONELISTEN EN AMICITIA De toneelvereniging „Ons Genoegen" te Diepenheim zal op Koninginnedag, donderdag 30 april in Amicitia een to neeluitvoering verzorgen voor de Holten- se Oranjevereniging. Opgevoerd zal wor den ihet blijspel „Wel te rusten". Verwe zen wordt naar de aankondiging in dit nummer. ,BERGRUITERS' EN PONYCLUB NAAR DUITSLAND Door de landelijke rijvereniging ,Berg- ruiters' zal op vrijdag 1 mei a.s. weer worden deelgenomen aan een groot con- cours-hippique te Uelsen (Westfalen). Ook de Bergruiters-ponyclub, die in '57 en '58 in Uelsen grote bijval oogstte, gaat de grens over om voor afwisseling van het hippisch evenement in Uelsen te zorgen. De ,Bergruiters' zullen in Uel sen de grote zilveren bokaal, een wissel- prijs, beschikbaar gesteld door de bur gemeester, moeten verdedigen. In 1957 en 1958 wonnen de Holtenaren deze fraaie prijs, die drie maal achtereen of vijf keer in totaal gewonnen moet wor den. Het concours te Uelsen wordt georga niseerd door de Reit- und Fahrverein der Niedergrafschaft Uelsen'. RECTIFICATIE In ons vorig nummer heeft het zet foutenduiveltje een onaangename rol gespeeld. Zij heeft onder meer de heer J. Brands laten slagen voor het eerste gedeelte van 't examen voor maatschap pelijk werker. Dit moest zijn de heer E. Lammers alhier. JAARVERGADERING M.A.C. ,DE HOLTERBERG' Bestuur kwam op besluit van af treden terug. De donkere wolk, die in het en bloc aftreden van het bestuur van de Motor en Automobielclub ,De Holterberg' dreigde, is afgedreven zonder ook maar enig onaangenaam spoor achter te laten. Integendeel menen we te mogen consta teren, dat uit deze dreiging nog winst is gekomen. In de vrijdagavond van de vorige week in het clubhuis, café Vruggink, onder leiding van Johan v. Geentiuizen gehou den jaarlijkse ledenvergadering die flink was bezocht, hebben tal van leden het woord gevoerd, zonder dat een blad voor de mond werd genomen en uitein delijk resulteerde deze bespreking in het besluit van het bestuur om aan te blijven en ongetwijfeld betekende dit een belangrijk winstpunt. De redenen die het bestuur brachten tot het besluit van aftreden, was de zeer geringe belangstelling, die de leden to nen bij de verschillende activiteiten, die door het bestuur werden ontplooid. Het kwam de laatste paar jaar her haaldelijk voor, dat van de plaatselijke club, die bijna honderd leden telt, maar enkele leden deelnamen aan puzzelrit jes e.d. Jaarverslag. De secretaris, de heer H. W. Goorman, stond in een uitvoerig jaarverslag uit voerig stil bij de verschillende activitei ten, die werden ontplooid en hij schonk in 't bizonder aandacht aan het buiten gewoon fraaie succes, dat clubgenoot Dick Müller in de zware motorzesdaagse te Garmisch Partenkrohen in het najaar van 1958 wist te behalen. Dick kwam met een gouden medaille in Holten te rug en hij werd bij zijn thuiskomst spon taan gehuldigd. De club telde op 1 ja nuari 1959 97 leden. Financiën iets minder gunstig. Blijkens het financieel verslag van penningmeester J. Arfman bedroegen de uitgaven f 1650,53 en de inkomsten f 1334,99, zodat er over 1958 een nadelig saldo was van f 315,54. Dit nadelig saldo ontstond voor een belangrijk deel door dat verschillende attributen, o.a. een 10- tal wekkers werden aangekocht. De commissie voor kascontrole, die bestond uit de heren H. Bouwhuis en G. M. Rouwenhorst, had boeken en beschei den keurig in orde bevonden; weshalve werd de penningmeester decharge ver leend. Als leden van de commissie 1960 werden benoemd de heren Rouwen horst en G. H. Brinkman. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden, de he ren Joh. van Geenhuizen, Joh. Arfman, H. W. Goorman en Joh. Willems, werden herkozen, terwijl inplaats van de heer A. Bouwhuis G.zn., die naar Haarlem ver trok, gekozen werd de heer A. Schup- pert Joh.zn. Inplaats van de heer H. J. Bouwhuis werd als lid van de sporteom- missie gekozen de heer H. Vosman. Een voorstel van het bestuur om de sport- oommissie op te heffen en de leden van deze commissie op te nemen in het be stuur, werd met algemene stemmen aangenomen. Eveneens ging de vergade ring akkoord met het bestuursvoorstel om uit de Kon. Ned. Motorrijders Ver eniging (KNMV) te treden. Nu het be stuur is uitgebreid tot 9 leden, zou het lidmaatschap van de KNMV pl.m. f 150 per jaar gaan kosten, een uitgave, die het bestuur niet verantwoord acht. Het uittreden uit de KNMV betekent niet. dat de club moeilijkheden of nadeel zal ondervinden bij zijn activiteiten. Nadat nog besloten was deze zomer weer enkeie puzzel-Zoriënteringsritten en een grasbaanrace voor bromfietsers te organiseren en een taakverdeling had plaats gehad in verband met de Over- ijsselrit op zaterdag 25 april, volgde sluiting der vergadering. GESLAAGD Aan de Chr. Landbouwschool te Nij- verdal slaagde voor het diploma Land bouwbedrijfsleer' de heer J. W. Huls man G.W.zn., Beuseberg 135. RAADSVERGADERING De gemeenteraad komt woensdag 29 april a.s., des voormiddags 10 uur, ten gemeentehuize bijeen ter behandeling van de volgende agenda: I. Ingekomen stukken. 2. Mededelingen. 3. Voorstel tot verkoop van grond aan de Kerkhofsweg aan de heer H. Klein Velderman alhier. 4. Voorstel tot verkoop van grond in de Gaarden aan de Fa. A. Koopman en Zn. alhier. 5. Voorstel tot verkoop van grond in de Gaarden aan het Bureau voor Landhuisbouw te Amsterdam. 6. Voorstel tot verkoop van grond aan de heer J. J. M. Pakkerl. 7. Voorstel tot verkoop in principe van een bouwterrein in de Gaar den aan de Coöperatieve Boeren leenbank alhier. 8. Voorstel tot voorlopige goedkeuring van het plan tot onteigening van gronden aan de Raalterweg. 9. Voorstel tot wijziging van de begro tingen 1958 en 1959. 10. Voorstel tot bevordering van de heer H. Slot, ineteropnemer-incas- seerder bij het GEB tot meteropne- mer-incasseerder le klas. 11. Voorstel tot wijziging van de de structieverordening. 12. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing en invor dering van reinigingsrechten. 13. Rondvraag. FOLDER VAN DE NED. SPOORWEGEN De Ned. Spoorwegen gaan binnenkort een folder verspreiden over de toeristi sche instanties in binnen- en buitenland. Het is een eenvoudige, maar typogra fisch en fotografisch goed verzorgd drie luik, waarop behalve een viertal ken merkende foto's van plekjes in Neder land ook vier verschillende elektrische en diesel-eléktrische treinstellen voor komen. De folder beoogt in de eerste plaats een hulpmiddel te zijn voor buitenlan ders met een beperkte aardrijkskundige kennis van ons land. Men hoopt er te vens het reizen met de trein mede 'te sti muleren. De mogelijkheid om zich in korte tijd te kunnen verplaatsen in een land, dat door zijn geringe oppervlak, dichte bevolking en daarmede overeen komend spoorwegnet in menig opzicht met wereldsteden als Londen en Parijs vergeleken kan worden, springt, door het afgedrukte kaartje, thans aanschou welijker naar voren. Op het kaartje, met toelichting in vier talen, zijn de halfuursdiensten met een dikke rode lijn en de uursdiensten met elektrische treinen met een dunne rode lijn aangegeven. De diesel-elektrische treinen zijn met blauwe lijnen aangege ven. In een korte beschrijving worden de voordelen van het reizen per trein aan gegeven en wordt gezegd, dat buiten de stations de autobussen gereed staan om in aansluiting op de treinen de reizigers verder te vervoeren. WIJKGEBOUW AANBESTEED Zaterdagmiddag werd door het bestuur van de vereniging „Het Groene Kruis" in hotel Holterman onder de plaatselijke aannemers aanbesteed het bouwen van een wijkgebouw aan de Gaardenstraat onder architectuur van de heer L. C. Bo- venkamp, architect alhier. Er werd ingeschreven in 4 percelen t.w. de hoofdbouw, het loodgieterswerk, de elektr. installatie en het schilder- en behangwerk. Ingeschreven werd als volgt: Perceel I, de hoofdbouw: Fa. A. Koopman en Zonen f84.900.T. Koopman Hzn. f83.196, E. Achterkamp en A. M. Dollekamp f 80.526, W. Meerman en J. Voordes f80.280,—, en B. J. Vukkink f80.270.—, (Begroting f85.190, Perceel II, loodgieterswerk: Fa. A. Fransen f 8.956.en B. Visser f 8.540, (begroting f8790, Perceel III, de elektr. installatie: J. van Bruggen f 2246,75 en Joh. Aanstoot f 1862,— (Begroting f 2420,—). Perceel IV: glas-, schilder- en behang werk: fa. G. J. Gervedink Nijhuis en Zo nen f 9487,Fa. Gebr. Maats f 9277. en fa. A. Schipper f 9187,(Begroting f8640,—). De gunning is in beraad gehouden in verband met de dinsdagavond te houden ledenvergadering. De totale som van de laagste inschrijvers beloopt een bedrag van f 99.859,de begroting f 104.940, OPBRENGST COLLECTE. De door de leerlingen der lagere scholen gehouden collecte voor de sa natoria „Zonnegloren" en „Sonne- vanck" heeft een bedrag van 197.15 opgebracht. OVERGANG TUINBOUWWINTERCURSUS. De dames F. W. ten Velde en J. Hof man alhier zijn bevorderd van het le naar het 2e cursusjaar van de algemene tuinbouwwintercursus, uitgaande van de Bloemistenpatroonsver. „Wierden en Omstreken".

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 2