i•mmmmmsm Geslaagde feestelijke jaarvergadering O. LM,af deling Jaarvergadering en ouderavond Chr. Kleuterschool IJsclub ,Diekingsriet' werd kampioen IN DIT BLRD Geen 80.000 dwangbevelen Chr. Plattelandsvrouwen vergaderden ADVERTEREN DOET VERKOPEN Tijdens de jaarvergadering van de plaatselijke afdeling der O.L.M., welke ook dit jaar weer een feestelijk karakter droeg en woensdag onder voorzitterschap van de heer A. J. Pekkeriet in Amicitia gehouden werd, heeft de adjunct-secre taris van het hoofdbestuur, de heer A. W. Kreulen, een bezielende inleiding ge houden over de vraag: „Zijn wij op de goede weg?" Spreker ibegon zijn causerie met het ge zegde: „De tijden veranderen en daar mede ook de mensen". Veranderingen treden op in het 'bedrijf, maar ook in het gezin. Een man presteert thans enorm veel meer dan voor 25 jaar geleden, dank zij de veranderde arbeidsmethoden en mechanisatie. Maar ook in gezinsverband zijn in niet mindere mate veranderingen opgetreden. Het is nog niet zo lang geleden dat de boerengemeenschap een gesloten geheel vormde. Dit gold zowel voor 't familie- als dorpsverband. Veranderingen voltrek ken zich sprongsgewijze. Vroeger was de ronde tafel bij de haard de centrale plaats in het gezin, waarom zich alles afspeel de. Zie vandaag de advertenties met de leus: „Voor ieder lid een lamp en sche merlampjes aan de wand". De eenheid in het boerengezin is er niet meer. Vroe ger hadden de kinderen van de boer allen hetzelfde doeliboer of boerin te worden. Vandaag bezoekt een meisje b.v. de H.B.S., een jongen de ambachtsschool, terwijl een andere jongen op het bedrijf van vader werkt. Het gevolg daarvan is dat spanningen en botsingen ontstaan in het gezinsleven. Men leeft op het dorp niet meer ge ïsoleerd, men reist naar de stad en de stedeling komt op het dorp, kortom stad en- dorp beginnen hoe langer zo meer in elkaar te vloeien, met als gevolg, dat de oude iboerenstijl verdwijnt. Dit tegen te gaan, de stadscultuur te weten, is on mogelijk. Het is echter ook niet goed, zegt de heer Kreulen, alles wat de stad brengt, te aanvaarden. Wij moeten uit de veelheid een bewuste keuze doen. BEROEPSKEUZE. Vroeger was het boerenberoep zeer vast, hetgeen het thans niet meer is, dit dient men te onderkennen. Kiest men het boerenbedrijf, doe de keuze bewust en zorg dan dat je ook inderdaad een goede boer bent. Vele jongeren, zowel jongens "als meis jes, trekken weg van het platteland, na dat zij eerst deugdelijk onderwijs hebben genoten, dat hen voor de toekomstige taak in de stad bekwaam heeft gemaakt. Dit is de goede weg, doch er worden maar al te veel op deze weg fouten ge maakt, doordat men geen goede voor opleiding heeft genoten. Het gevolg is" dat ze wel een waardige plaats want alle werk is waardig in de maatschap pij krijgen, doch geen plaats, die hun voldoening, die hun arbeidsvreugde schenkt. VERNIEUWING. Er is veel nieuws vandaag aan de dag, zodat wij het vaak niet kunnen bijhou den, hoewel we benieuwd zijn en ons wel eens zorg maken: waar gaat dat heen?, en het gevaar bestaat dat wij zeggen: laten we maar doen zoals het steeds is is geweest. Doch weet, zegt spr., dat wat heden gewoon is, ook eens nieuw is geweest. Daarom moeten wij ons steeds bij het afweren van het nieuwe bewust afvra gen of wij hier wel goed aan doen voor ons zelf en of wij anderen hierdoor niet in de weg gaan staan. Padvinders hebben op hun gesp een embleem met de woorden: wees paraat. Ook de landbouwers zijn padvinders, voor wie hetzelfde geldt. Een deel van onze traditie moet over boord, wij moeten niet willen volgen om dat anderen het ook anders doen, doch onze keuze moet een ernstige, welbe wuste keuze zijn. VERNIEUWING JONGERENWERK. Ook dit heeft 'zich voltrokken. In de P.J.G.O. gaan jongens en meisjes samen werken als mens, om slagvaardig en pa raat te zijn. VERNIEUWING ONDERWIJS. Niet alleen lesjes leren, doch noodza kelijk om opgeleid te worden tot zelfstan dige mensen, die zelfstandig kunnen den ken en werken. Het is een teken aan de wand, dat er ouders zijn, die de jongeren op het bedrijf in de weg staan, waardoor zij zich niet kunnen ontplooien. Ook op organisatorisch gebied kunnen we niet meer volstaan, aldus spreker, met alleen aandacht aan de technische kant te schenken, doch moeten we het welzijn van het gehele platteland voor ogen houden. Een agrarische sociale voorlichting is nodig. Het klimaat van hét platteland moet zodanig zijn dat het er goed is te wonen en te werken. Als dat niet 'het geval is, dan zal het platteland ontvolken met alle gevolgen van dien voor de boerenstand en de Ned. volksgemeenschap. De ene hand kan de ander wassen. Wij hebben elkaar nodig in de maatschappij. Spr. eindigde zijn met grote aandacht gevolgde causerie met de woorden van de Genestet: „Kies uw lot en doe uw plicht; verwacht van God de zegen, die uwe gang belicht". De voorzitter, de heer A. J. Pekkeriet, was de tolk van allen, toen hij de lieer Kreulen hartelijk bedankte voor zijn echt warm menselijk pleidooi, op de goede weg voort te gaan, en daar geen verkeerde dingen te doen. Hij riep de heer Kreulen een tot weerziens toe. OPENING. Vooraf had de voorziter de vergade ring geopend, waarbij hij allen hartelijk welkom heette, inzonderheid de burge meester, Mr. W. H. Enklaar, de heer A. W. Kreulen en andere genodigden. Hij bracht dank aan allen, die door hun ga ven, ook voor deze avond, de financiële positie hielpen te verstevigen. De hoofdmoot van deze avond is voor de meesten van u wellicht het toneel stuk: „Het lied van de moeder", dat door de toneelvereniging Larense Broek op de planken zal worden gebracht, aldus de heer Pekkeriet. Toch heeft het bestuur gemeend vooraf het jaarverslag door de secretaris te moeten laten uitbrengen en de heer Kreu. le een inleiding te laten houden. Hierna kreeg de secretaris, de 'heer J. H. VenCklaas Slots, gelegenheid verslag uit te brengen. In zijn uitvoerig jaarverslag pleitte hij voor een andere landbouw-politiek, dan door de socialistische ministers is gevoerd en wees hij op de noodzaak van ruilver kavelingen en een goede waterhuishou ding. Een belangrijke gebeurtenis ziet de secretaris in de totstandkoming van de Euromarkt. Specialisatie yan de bedrijven, zoals mi. nister Vondeling die bepleitte, is volgens spreker alleen mogelijk op de zwaardere gronden. Alleen door ook een goede var kens- en pluimveestapel te hebben, is een goed rendement van de gemengde bedrijven te verkrijgen. Objectieve voorlichting bij dit alles is nodig. De heer Veneklaas Slots gispte de genen, die nog geen lid van een stands organisatie zijn en parasiteren op de zak van een ander. MELKPRIJSBELEID. Nu de veehouder 'het marktrisico moet helpen dragen is het nodig dat de orga nisaties de regering een halt toeroepen op deze weg, daar anders van een be staanszekerheid helemaal niets meer overblijft. Wat de varkenshouderij betreft, kan gezegd worden, dat deze in 1958 lonend was. Sterk kantte de secretaris zich tegen de contractmesters. TOESTAND AFDELING. Uit het meer specifieke verslag van de afdeling bleek, dat het. ledental 290 be draagt. '.emeester Mr. W. H. Enklaar is erelid der afdeling. Er werden 2 gewone ledenvergaderingen gehouden, alsmede 1 forumavond, 1 jaarvergadering en een kringvergadering. Er werden 2 excursies gemaakt, waar onder een naar de ruilverkavelingswer- ken te Vriezenveen. Noodzakelijk ishet de krachten te bundelen, dan alieen is er wat te berei ken. Wij zijn niet maar „een boer" maar „boer", d.i. een erenaam, draag die naam dan ook waardig. De secretaris eindigde met erop te wij zen da.t wij hebben voort te gaan te blij ven bouwen aan onze ongedragen taak in het bewustzijn .van de Gezangregels „Wat wij hebben of vermogen, alles hoort de hemel toe". TONEEL. Na het officiële gedeelte bracht de to neelgroep uit het Larensebroek het to neelstuk „Het lied van de moeder" voor het voetlicht. Het was een ernstig stuk, waaraan ve len een natte zakdoek en een herinne ring, die het overdenken waard is, heb ben overgehouden. De voorzitter bracht het gezelschap dank voor hun optreden en sloot deze zeer geslaagde feestelijke jaarvergade ring. Aftredende bestuursleden herko zen. In gebouw ,Rehoboth' werd maandag avond de jaarvergadering tevens ouderavond gehouden van de Chris telijke kleuterschool. De voorzitter, de heer H. Schuppert, opende deze druk bezochte bijeenkomst met gebed, nadat gezongen was Ps. 105 vers 1, 3 en 24. De heer Schuppert sprak hierna een woord van welkom tot de ouders en de leden, waarbij hij zich in het bizonder richtte tot de afgevaardig den van de Ned. Herv. en Geref. kerke- raad, van de School met de Bijbel en tot mej. L. G. J. Rehwinkel, rijksinspectrice bij het kleuteronderwijs te Deventer. In zijn openingswoord wees de voor zitter op de grote beslissingen, die in 't afgelopen jaar genomen moesten worden in verband met de te bouwen kleuter school. Er rustte op het bestuur een verantwoordelijke taak, omdat met deze üieuwbouw grote bedragen gemoeid zijn. Er is een gezegde, dat luidt: Regeren is vooruitzien'. Als een generatie haar roe ping verwaarloost, kan dit ernstige ge volgen hebben voor de komende ge slachten. Wij moeten ons dit steeds ten volle bewust zijn. In vertrouwen op God en zich gesteund wetende door de voor standers van het Christelijk onderwijs, werd tot het bouwen van de nieuwe school besloten. Jaarverslagen. In het door de secretaris, de heer W. van Diepen, uitgebrachte jaarverslag werd dank gebracht aan de kerkeraad der Geref. Kerk voor het beschikbaar stellen van de consistorie der kerk en voor de drie-inaandelijkse kerkcollecte, die over 1958 ruim f 500,- opbracht. Eveneens werd dank gezegd voor de bijdrage van de Ned. Herv. Gemeente. Een hartelijk woord van dank en grote waardering werd gericht tot de hoofd leidster mej. J. Tiemes, tot de onderwij zeres mej. A. Rietman en tot de kosteres der kerk, mevr. Aanstoot (bij de kleu ters Oma) van wie men steeds veel me dewerking ondervindt bij het inrichten en schoonhouden van de lokalen. Door de penningmeester, de heer A. Rietman, werd het financieel verslag over 1958 uitgebracht. Blijkens dit ver slag staat de vereniging er financieel gezond voor. Er moest in verband met de nieuwbouw door de leden een bedrag van meer dan f 20.000,- op tafel worden gebracht en zonder veel moeite is dit bedrag (waarborgsom) er gekomen. De commissie van kascontrole, die be stond uit de heren J. Meesterberends en G. J. Ekkelkamp, had de boeken en be scheiden in orde bevonden; weshalve werd de penningmeester decharge ver leend voor zijn beheer. Tot leden van de kasoommissie 1959 werden benoemd de lieren G. J. Ekkelkamp en G. Steunen berg. Bestuursverkiezing. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende heren W. van Die pen en A. Rietman met bijna algemene stemmen herkozen. Onder dank voor het wederom in hen gestelde vertrou wen namen beide heren hun benoeming aan. Kleine kinderen worden groot'. Na de pauze, waarin getrakteerd werd op koffie met sprits, hield mej. L. G. J. Rehwinkel, rijksinspectrice ideuteron- derwijs te Deventer, een inleiding over het onderwerp: Kleine kinderen wor den groot'. Spreekster stond in de eerste plaats stil bij het opvoeden en welk doel wordt nagestreefd. Waar willen we naar toe opvoeden? Voordat allen, die zich met de opvoeding belast weten, hier ant woord op kunnen geven, zullen zij zich eerst moeten ombuigen naar het kind. Ze zullen vragen: Hoe is het kind? Wel ke is zijn aanleg? Dit ombuigen van de volwassene naar het kleine kind is ken nis trachten te krijgen van de persoon lijke aard van dat kind. De opvoeder zal die persoonlijke aard eerbiedigen en zich daarbij aanpassen in z'n opvoedings methode. In de allereerste plaats zijn de ouders, aan wie het kind zijn leven dankt, ver antwoordelijk voor de opvoeding. Hier naast vormt de school de voornaamste gemeenschap. Het kind is zelf nog niet in staat om zijn eigen welzijn na te stre ven. Het zal geschikt moeten worden zijn naaste en de gemeenschap te dienen. En daarom zal 't op de leeftijd daarvoor ge schikt uit de kleine gemeenschap van het gezin gaan naar een grotere een nieuwe de school. Tegenwoordig hoort men veel spreken in de opvoeding over persoonlijkheidsvorming. Als men maar niet denkt dat het betekent: liet kind in het middelpunt en dat kind bepaalt wat wat ik aan hem mag opvoeden. Dat is geen ombuigen naar het kind, maar een buigen voor hem. Persoonlijkheidsvor ming houdt in: opvoeding die de mens als geheel betreft, waarbij gemeentevor ming, wilsvorming en-gewetensvorming- de drie zuilen zijn, waarop vader en moeder en de school verder' bouwen door ze eerst samen te hebben gelegd. En dan het kind aan hun toevertrouwd te leren wat goed is; een rijk en warm gemoed te hebben om de naaste daaruit te dienen, het uiteindelijk resultaat in de liefde tot God. Kleine kinderen worden groot en dat G. J. Brinks snelste op de 1000 meter. Op de baan van de ijsclub „Rowinkel" in het Larensebroek hebben zaterdag middag 18 jongemannen (van elke deel nemende club startten 6 rijders) een spor. tieve strijd geleverd om de kampioens titel en de prachtige wisselbeker, die 3 maal achter elkaar of 5 maal in totaal gewonnen moet worden. Het zat „De Noordpool" deze middag bepaald niet mee, omdat Schippers, die op de 1500 meter zou starten, wegens ziekte verstek moest laten gaan, terwijl Wim Bunt een val maakte. Deze rijder had niet begrepen, dat op tijd werd ge reden. Hij kwam op z'n gemak in de benen en reed de laatste paar honderd meter in „theevisitetempo". Dit kostte de Noord pool in ieder geval de 2e plaats en mis schien zelfs de titel. Bunt leverde op de 1000 meter een zeer verdienstelijke" pres tatie met z'n tijd van 1.41.3 min. De volledige uitslagen luiden als volgt: 500 meter: 1. „Diekingsriet" 1.43.9 min. G. H. Stegeman 51 sec. J. Kolk 52.9 sec. 2. „Rowinkel" 1.55.6 min. G. Esselink 68 sec. H. W. Roeterdink 47.6 sec. 3. „De Noordpool" 2 min. W. Bunt 69.7 sec. J. A. Jansen Johzn. 50.3 sec. 1000 meter: 1. „Diekingsriet" 3.32.2 min. J. Lammertink 1.44.8 min. G. Wevers 1.48.4 min. 2. „Rowinkel" 3.37.9 min. J. Vischers 1.48.3 min. G. A. Braakman 1.49.6 min. 3. „Noordpool" 3.42.2 min. G. Tuitert 1.48.2 min. G. Krieger 1.54 min. 1500 meter: 1. „Noordpool" 5.15.2 min. G. J. Brinks 2.29.2 min. G. H. Paalman 2.46 min. 2. „Rowinkel" 5.21 min. W. Winkeldermaat 2.29.4 min. J. Welmer 2.51.6 min. 3. „Diekingsriet" 5.23 min. G. Haytink 2.29.8 min. G. J. Stegeman 2.53.2 min. Eindklassement deelnemende clubs: 1. Diekingsriet, Groot Doctheren, 10.40.1 min. 2. Rowinkel, Larensebroek, 10.54.5 min. 3. „De Noordpool", Holten, 10.57.4 min. De prachtige wisselbeker en de geld- groot worden geeft problemen, maar het Christelijk gezin weet, dat elke moeilijk heid met Gods hulp wordt opgelost. Niet alleen om dat gezin zelf, maar omdat het wil meewerken aan de historie, die God schrijft voor Zijn volk op aarde. Zo besloot mej. Rehwinkel haar met stille aandacht beluisterde inleiding. Afgevaardigden. Nadat door de heren J. Meesterbe rends, J. Louwerse en G. W. Rietman, resp. namens de Hervormde kerkeraad, de Geref. kerkeraad en de School met de Bijbel een kort woord was gesproken, sprak Ds. R. A. Hoogkamp een slot woord naar aanleiding van het door hem gelezen Schriftgedeelte: Jeremia 32 vers 33-35, waarna Ds. Hoogkamp eindigde met dankgebed. Er werden op deze ouderavond een 8- tal leuke pitriet-werkstukjes bij opbod verkocht, welke door de heer E. Koop man tijdens zijn verblijf in het zieken huis werden vervaardigd. De penning meester kreeg door deze verkoop f 28,75 in kas. Dezer dagen is blijkens berichten in de dagbladen tijdens een persconferentie van de Boerenpartij meegedeeld dat het Land bouwschap in 1955 35.000 dwangbevelen heeft verzonden naar boeren, die de hef fing niet wilden betalen, en in de jaren 1956 en 1957 80.000 dwangbevelen. Naar aanleiding van deze cijfers deelt het Lanbouwschap het volgende mede: Voor de algemene heffing over het jaar 1955 zijn uitgezonden 279.500 aanslagbil jetten. Voor deze heffing zijn- verzonden 14.680 dwangbevelen, ofwel rond 5,3 pet. der aanslagen. Voor de heffingen over de jaren 19§6 en 1957, die tegelijk zijn opgelegd, zijn verzonden 245.500 aanslagbiljetten. Zoals men zich herinnert was dit een voorschot heffing, die nodig was omdat de Kroon nog geen uitspraak had gedaan over de contributie-aftrek voor de georganiseer- den. Op dit aanslagbiljet moest dus de heffing over 1956 en 1957 worden betaald. Voor het jaar 1957 was in afwachting van de uitspraak van de Kroon nog geen con tributie-aftrek toegepast. Bovendien kwa men op dit aanslagbiljet enige bestem mingsheffingen voor. Het totale bedrag was dus aanzienlijk hogen dan in 1955. 't Aantal dwangbevelen dat op 12 febr. '59 voor deze heffing was verzonden, be droeg 1.478. Voorts worden nu nog 3.178 dwangbevelen klaargemaakt voor verzen- din. In totaal komt dit dus neer op 4.656 dwangbevelen. Daarnaast is nog een aan tal bezwaarschriften niet afgewerkt. Ook uit deze groep kunnen nog heffingsplich- tigen komen, voor wie een dwangbevel noodzakelijk zal zijn. In ieder geval mag men aannemen, dat het aantal dwangbe velen de 5000 niet zal overschrijden. Dit zou dus neerkomen op ruim 2.3 pet. der verzonden aanslagen. Het verminderen van het aantal aan slagbiljetten over 1956 en 1957 in verge lijking met 1955 vindt zijn oorzaak in de verhoging van het minimum van de aan slag. Als de aanslag beneden dit mini mum blijft, wordt het aanslagbiljet niet verzonden, omdat men dan niet meer kan spreken van een landbouwonderneming. Bij een basisheffig van f3.50 per ha. ligt dit minimum thans op f 4.67. prijzen werden door de voorzitter van „Rowinkel", de heer Douma, met een ge past woord uitgereikt. Brinks kampioen 1000 meter. In ëen wedstrijd over 1000 meter (2 ronden van 500) toonde de Holtense kam pioen Brinks zich de snelste. Hij legde 'hiermee beslag op de kampioenstitel en ontving tevens de eerste prijs van f 10. De geldprijzen waren verder f 7.50, f 5 en 2 x f 2.50. In 't café „De Wippert" reikte de waarn. voorzitter van „De Noordpool", de heer Jan Wiggers, aan de Holtense deelnemers een riks startgeld uit en hij dankte de jongens voor hun medewer king. Hopelijk brengt de volgende winter strengere vorst en beter ijs. De ijsclub „Diekingsriet" zal dan ervaren dat 't ver dedigen van de wisselbeker nog moeilij ker is dan het winnen van deze trophee, zo besloot de heer Wiggers. 1. G. J. Brinks, Holten, 1.37.7 min. 2. W. Winkeldermaat, Wippert, 1.39.3 min. 3. H. W. Roeterdink, Wippert, 1.40.3 min. 4. W. Bunt, Holten, 1.41.3 min. 5. G. H. Paalman, Ho'lten, 1.41.3 min. 6. A. Jansen Johzn., Holten, 1.41.7 min. 7. G. Tuitert, Holten, 1.43.1 min. 8. G. Haytink, Gr. Dochteren, 1.43.1 m. 9. G. Wevers, Gr. Dochteren, 1.43.8 m. 10. G. H. Stegeman, Gr. Dochteren, 1.45 min. 11. J. Welmer, Larensebroek, 1.45.2 min. 12. G. A. Braakman, Larensebroek, 1.45.7 min. 13. J. Lammertink, G. Dochteren, 1.47.2 min. 14. J. Vissehers, Larensebroek, 1.47.2 m. 15. G. Krieger, Holten, 1.47.3 min. 16. J. Kolk, Gr. Dochteren, 1.47.3 min. 17. G. Esselink, Larensebroek, 1.52.3 m. 18. G. J. Stegeman, Gr. Dochteren, 1.57.9 min. Officiële publicities SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Holten maakt be kend, dat hij in plaats van woensdagmor gen 25 febr. e.k. zijn spreekuur zal hou den op donderdagmorgen 26 febr. Holten, 19 februari 1959. De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. AANGIFTE HONDENBELASTING 1959 Honders van honden in de zin van de verordening op de heffing van honden belasting 1959 worden er aan herinnerd daarvan aangifte te doen vóór 1 maart a.s. op dinsdag- en donderdagvoormidda gen ter gemeente-secretarie (afd. finan ciën: boven). Betaling der belasting dient gelijktij dig te geschieden. De aandacht wordt daarbij gevestigd op de volgende bepalingen: le onder het verlaagde tarief vallen en kel honden uitsluitend gehouden ten dienste van de landbouw of enig be drijf van nijverheid of ter bewaking van gebouwen of erven; 2e zij, die in de loop van het jaar hou der van één of meer honden worden of zij wier hond in de loop van het jaar een bestemming krijgt niet ge noemd onder le, zijn verplicht bin nen 14 dagen aangifte te doen ter ge meente-secretarie. 3e in geval van verzuim van tijdige aan gifte of in geval van 'n foutieve aan gifte kan, ongeacht de mogelijkheid van strafvervolging, de aanslag wor den verviervoudigd. Holten, 19 februari 1959. Burgemeester en Wethouders van Holten, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. PAAS- EN KAMPVUREN De burgemeester van Holten brengt ter algemene kennis, dat het ingevolge art. 74a der alg. politieverordening dezer ge meente verboden is, zonder zijn toestem ming Paas- en kampvuren te ontsteken. Aanvragen om vergunning voor het heb ben van Paasvuren moeten zo vroegtijdig mogelijk schriftelijk worden ingediend opdat door de brandweer daaromtrent ad vies kan worden uitgebracht. Zij moet o.m. een aanduiding bevatten van de plaats waar de vuren ontstoken zullen worden. Holten, 20 februari 1959. De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. De leden van de Glir. Plattelandsvrou wenvereniging kwamen donderdagavond van de vorige week in vergadering /bijeen onder presidium van mevrouw J. Riet berg-van Lindenberg, die deze bijeen komst opende met gebed, na het geza menlijk zingen van Gezang 23 1. Daar na werd gelezen Filippenzen 2 118. Nadat door de secretaresse mevr. J. Wiggers-Aanstoot de notulen waren ge lezen, heette de presidente allen hartelijk welkom. Daarna werd meegedeeld dat de a.s. Provinciale toogdag was uitgesteld door het plotseling overlijden van Prof. dr. W. Rip, die als spreker zou optreden. Ook werden nog enige mededelingen gedaan. Er was een spontaan opgeven bij het vra gen als standhoudster bij de a.s. tentoon. stelling van huishoudelijke voorlichting ten p'lattelande. Het onderwerp voor deze avond luidde „Handenarbeid". Hiervoor had de vereni ging voor enig materiaal gezorgd. Véle voorwerpen werden als voorbeeld uitge stald, die gemaakt waren door mevr. M. Veldhuis-Mag. O.a. een paard met twee veulentjes, een papagaai, een knabbelend eekhoorntje en een mooie colletie arm banden, halskettinkjes en corsage's. Besloten werd om een corsage te ma ken, Enkele moeders zullen deze eigen gemaakte corsage sturen naar hun kin deren in Australië en Canada. In de pauze tracteerde mevr. Heeres op een kopje koffie en gaven zich enkele dames op voor bezoek aan de Bondsdag, die te Utrecht gehouden zal worden. Nadat mevr. Rietberg mevr. Veldhuis had dank/gezegd voor haar onderricht, werd deze goed geslaagde avond door mevr. L. de Vries-van Dorp met dank gebed gesloten, nadat gezongen was Psalm 146 1.

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 2