RECLAME. Uitstekend concert van H.M.V. Veemarkt Rijssen FILM OVER ZONNEGLOREN' Op de vergadering van stemgerech tigde lidmaten der Hervormde Gemeen te, die op woensdag 18 februari a.s., des avonds om half acht in Irene' gehouden zal worden, zal tevens de film'over het Hervormd Sanatorium Zonnegloren' te Soest vertoond worden, terwijl bo vendien door patiënten gemaakte voor werpen zullen worden tentoongesteld en verkocht. Deze avondvergadering is uiteraard alleen toegankelijk voor stemgerechtig de lidmaten der Hervormde Gemeente. Maar eveneens op 18 februari a.s. zul len er des middags twee kindervoorstel lingen van de film over Zonnegloren' gegeven worden. Naast enkele teken filmpjes zal op deze kindervoorstellin gen de hoofdfilm iets laten zien van de kinderafdeling van het sanatorium Zon negloren'. Deze kindervoorstellingen be ginnen des middags om 15.45 uur voor de kinderen uit de buurtschappen en om 17 uur voor de kinderen uit liet dorp. Toegangsbewijzen voor deze kindervoor stellingen zijn a f 0,25 verkrijgbaar bij alle hoofden van scholen. ROMY SCHNEIDER IN .AMICITIA' De beide kleurenfilms ,Sissi' en ,Sissi, de jonge keizerin' deze bekoorlijke filmromance rond de liefdes- en huwe lijksjaren van de jeugdige Keizer van Oostenrijk, Frans Josef en zijn kind vrouwtje Sissi hebben niet alleen in .geheel Europa, maar ook in Nederland een weergaloos succes geoogst: twee miljoen Nederlandse bioscoopbezoekers woonden de voorstellingen van Sissi, de jonge keizerin' in ons land bij. Als stralend en in menig opzicht ver rassend hoogtepunt in deze Sissi-eyclus vervaardigde regisseur Ernst Marischka de film, die de trilogie sluit: Sissi, kei zerin en moeder', waaraan niet alleen de dramatiek van bepaalde gebeurtenis sen, maar ook de romantische plaatsen waar zij zich afspelen, een bizonder re liëf geven. Deze laatste film met de onvergetelij ke Romy Schneider en haar talentvolle partner Karlheinz Böhm komt zaterdag 21 februari a.s. in ,Amicitia'. Er worden twee voorstellingen gegeven, n.l. des middags om 3 uur en 's avonds om 8 uur. OUD-ADJUDANT KRAAN SPREEKT IN ESPELO. Op uitnodiging van de C.J.M.V. „De Bouwers" te Espelo zal de heer H. Kraan, gepensioneerd adjudant der districts recherche van de Rijkspolitie te Almelo, vroeger rechercheur te Amsterdam, op maandag 16 februari a.s. in de o.l. school te Espelo spreken over het onderwerp: „In een andere wereld". Hij bespreekt daarbij de misdaad enerzijds en ander zijds wat de mens drijft tot het plegen van de misdaad. De heer Kraan heeft o.m. verschillende gevallen meegemaakt, welke Commissaris Voordewind-beschrijft in zijn boek „De Commissaris vertelt". Ook (belangstellenden zijn van harte wel kom. De bijeenkomst begint om half acht. KLEUTERCURSUS. Door de vereniging „Het Groene Kruis" zal een kleutercursus georganiseerd wor den. Deze cursus begint donderdag 12 maart om 4 uur en zal gegeven worden door de districtsverpleegster Zr. D. H. Engelkes te Hengelo. Ze zal bestaan uit 6 a 7 lessen. De kosten zijn f 1.50 voor de hele cursus. Aan deze kleutercursus kunnen deelne men zij die zelf een kleuter hebben van 2 jaar of ouder en zij, die met kleuters omgaan. Wie aan deze cursus wil deelnemen ge lieve zich zo spoedig mogelijk op te geven bij de wijkverpleegsters, H. J. Wan- sinkstraat 35-37. VERLOTING OPDRACHTSCHILDERIJEN. De loterij van dokter Nagelhout en zijn comité, met als prijzen o.a. op drachtschilderijen, is in het afgelopen jaar weer een buitengewoon succes ge weest. Blijkens de op kunstdrukpapier uit gevoerde trekkingslijst, die maar niet zo een lijst is, maar een aantrekkelijke brochure, verlucht met foto's van de schilderijen die de winnaars hebben laten vervaardigen, hebben 736 deel nemers, bijna allen in abonnement, 1818 loten gekocht, met als resultaat, dat na aftrek van de onkosten aan 18 kunstenaars een opdracht kon worden verstrekt met een gezamenlijke waarde van 3700. De le prijs had een waarde van 500, de 14e t.m. de 18e prijs een waarde van 100. Er zijn enkele wel bijzonder fraaie portretten door tot stand gekomen met enthousiaste reacties van de bezitters daarvan. Het comité, dat dit mooie werk ver richt, bestaat behalve uit dokter Na gelhout uit de heren Mr. J. van Bins- bergen, algemeen secretaris van de V.V.A.A. te De Bilt, A. F. Lintner, tandarts te Deventer, G. J. Lugard, Jrs. directeur van het museum „De Waag" te Deventer, Prof. Dr. G. Stui veling te Hilversum, G. S. E. Vegter, dierenarts te Holten, en mevr. Ds. Mr! M. B. Kolf f-Vos te Bussum. TWEE VOORLICHTINGSDAGEN IN ZAAL „AMICITIA" Op dinsdag en woensdag 24 en 25 febr. zullen er twee voorlichtingsdagen worden gegeven in zaal „Amicitia". Er werken zeven diensten aan mee, die elk een grote stand inrichten met leer zame bezienswaardigheden, waarbij de nodige toelichting wordt gegeven aan de bezoekers. De medewerkende diensten die de stands verzorgen zijn: 1 Stichting voor Huishoudelijke Voor lichting ten Plattenlande in Over ijssel. 3 Staatsbosbeheer. Consulentschap Overijssel. 4 Rijkspluimveevoorlichtingsdienst voor Drente en Overijssel. 5 Rijkstuinbouwconsulentschap Zwolle. 6 Rijksveeteeltconsulentschap Zwolle. 7 Rijkslandbouwconsulentschap voor Oost Overijssel te Hengelo (O.). Beide avonden worden films vertoond. Het worden dus dagen voor mannen en vrouwen, voor jongeren en ouderen. De toegang is vrij voor iedereen. De volgende week hopen we in Holtens Nieuwsblad nog nadere mededelingen te doen. Namens het werkcomité. W. RIETBERG. HET BEVOLKINGSONDERZOEK. Alvorens de huisbezoekers en huisbe zoeksters, welke de ingezetenen zullen inschrijven voor het van 14 tot en met 17 april te houden röntgenologisch borst onderzoek, het z.g. bevolkingsonderzoek, de gemeente in zullen gaan, zal voor hen op maandag 16 februari a.s. in de hall van de o.l. Dorpsschool een instructie avond worden gehouden. De heer L. D. M. Zwijns, administrateur der Overijs selse t.b.c.vereniging, zal op deze avond nadere aanwijzingen en inlichtingen geven omtrent de te volgen werkwijze bij het huisbezoek. Het is wenselijk dat allen, die zich beschikbaar stelden, aanwezig zijn. De kosten van het bevolkingsonderzoek zullen f 1.30 bedragen. Wie meer wil be talen om de lasten van anderen te ver lichten zal daarmede deze belangrijke zaak een goede dienst bewijzen. Wil het onderzoek de juiste resultaten afwerpen, dan is het n.l. noodzakelijk dat niemand zich onthoudt om hieraan deel te nemen. INENTING TEGEN DIPHTERIE EN TETANUS. De Burgemeester heeft zich met een schrijven tot alle ouders van leerlingen der lagere scholen gewend, waarin hij zegt, dat het uit medische overwegingen zeer gewenst wordt geacht, dat alle leer lingen van de lagere scholen weer wor den ingeënt tegen diphterie en tetanus. Het is al weer geruime tijd geleden, dat dit geschiedde en daarom is het bepaald noodzakelijk, dat een herhaling (2 maal) thans plaats vindt. Reeds in oktober 1958 werd met de gemeente-arts en de geneeskundige in specteur der volksgezondheid overeenge komen, aldus de brief, dat deze inenting in februari 1959 zou plaats vinden. Het bepalen van de juiste tijd der inenting is n.l. mede afhankelijk van de inentingen tegen polio, die van hogerhand worden bepaald. Het is daarom zuiver toevallig, schrijft de burgemeester verder, dat de voorge nomen inenting tegen diphterie valt in een tijd, waarin deze ziekte de kop weer heeft opgestoken. Zij vindt daarin dus bepaald niet haar oorzaak, maar het weder optreden van de niet ongevaarlijke ziekte, welke diphterie is, moge voor de ouders een aansporing zijn hun kinderen niet van de inenting af te houden. Zon der tegenbericht zal zij geschieden in de week van 16-21 februari en in de week van 1521 maart worden herhaald. De inenting geschiedt op de school onder de lesuren door of vanwege de gemeente geneesheer. De ouders worden in de brief verzocht de in hun bezit zijnde inentings- kaart mede te brengen. BIJBELGENOOTSCHAPSAVOND MET MEDEWERKING VAN WILLEM BERKHEMER De afdeling Holten van het Nederlands Bijbelgenootschap zal op 17 febr. 1959, in gebouw „Irene" te Holten om acht uur n.m. een avond houden, waarop de decla mator Willem Berkhemer uit Arnhem bij belteksten zal zeggen zowel uit de staten als uit de nieuwe vertaling. Het NBG hoopt, dat zijn contribuanten en vele be langstellenden ook op deze wijze de Bij bel tot zich willen laten spreken. Kaarten a f 0.50 zijn bij de volgende adressen verkrijgbaar: Fa. Gebr. Schup- pert en W. Drent, kapper Oranjestraat en voorzover voorradig 's avonds aan de "zaal.' Medewerking verleent de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria", alhier. Indien u nog geen lid zijt van het Ned. Bijbelgenootschap, geef u dan spoedig op bij een van onderstaande adressen. Het wereld-omvattende werk van de Bijbelgenootschappen vraagt uw aandacht en heeft uw steun dringend nodig. Het Ned. Bijbelgenootschap vraagt dit jaar van ons 25 nieuwe leden. Mogen wij op uw medewerking rekenen? Mej. T. ter Beek, Bibl. Mej. H. L. Maat, penningmeesteresse. H. J. Westerik, secretaris. Ds. J. H. Israël, voorzitter. Ds. R. A. Hoogkamp, plv. voorzitter. Ds. E. G. J. Bal. BRANDWEERKORPSEN VERGADERDEN. De brandweerkorpsen Holten en Dij- kerhoek hielden vrijdagavond in hotel Muller aan de Deventerweg hun jaar lijkse bijeenkomst onder voorzitterschap van hun commandant, de heer Jac. Louwerse, waarbij ook de burgemees ter aanwezig was. Na een kort welkomstwoord van de commandant deelde deze o.a. mede, dat de brandwaclits Lammers en Eshuis momenteel een cursus voor pompbedie- ner volgen in Rijssen. Door de brandmeester-administra teur, de heer D. J. Bulsink, werd het jaarverslag uitgebracht, waarbij deze herinnerde aan de regelmatige oefenin gen, welke door de beide korpsen wor den gehouden, waardoor de paraatheid wordt opgevoerd, en aan de alarmoefe ning in de Gaarden, die enkele kleine gebreken aan het licht bracht. Er wer den met goed gevolg examens gehou den, terwijl de Holtenaren bij de wed strijd in de 3e klas te Dalfsen deze zo mer de 4e prijs behaalden. Beide korpsen werden met 1 man uit gebreid, zodat Holten en Dijkerhoek nu resp. 24 en 10 man sterk zijn. Er kwamen geen belangrijke branden voor. Het optreden van beide korpsen bleef beperkt tot vijf kleine brandjes. In de gezinnen van 6 brandweerlie den kwam in het afgelopen jaar de ooievaar. De echtparen werden alle verblijd met een groot krentenbrood. Twee echtparen herdachten hun zilve ren huwelijksfeest. Het materiaal) in Dijkerhoek werd uitgebreid met een schuifladder. Holten kreeg 18 stuks slangen van 20 meter. Burgemeester Enklaar heeft de brandweermannen bedankt voor de door hen verrichte taak in het belang van de burgerij. Er zijn jaren van min der paraatheid, doordat men wellicht niet altijd over voldoende materiaal be schikte en de belangstelling taande. Nu dit in voldoende mate aanwezig is, al dus de burgemeester, bestaat er een grote animo en plichtsbetrachting bij de beide brandweerkorpsen. Zaterdagavond werd in zaal Amicitia door de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." een concert gegeven, dat uit stekend geslaagd mag heten. De zaal was zo goed als [bezet toen om kwart voor acht de voorzitter van H.M.V., de heer Westerik, een kort woord van welkom sprak, waarin hij zich in het bijzonder richtte tot de gemeente secretaris, de heer Langenibarg, en tot de afgevaardigden van de verschillende verenigingen uit Holten en de zusterver enigingen uit de omgeving. De heer Wes terik sprak verder een hartelijk woord van dank tot de donateurs voor de fi nanciële steun, die in het afgelopen jaar weer werd verleend en tot het gemeente bestuur voor de ontvangen subsidie. Het stemt tot grote voldoening, dat het ge meentebestuur unaniem voorstemde, toen in de laatstgehouden vergadering van de raad een voorstel ter tafel kwam om de subsidie te verhogen. Nadat de voorzitter nog een woord van dank had gesproken tot de heren A. Nekkers en J. Wiggers, voor het vele en belangrijke werk, dat zij verrichten voor H.M.V. in verband met het aan schaffen van nieuwe instrumenten, werd (begonnen met het afwerken van het pro gramma. H.M.V. opende met de oude, doch nog altijd weer graag gehoorde mars „Alte Kameraden" van Teike. De wijze, waarop deze mars werd gebracht, 'hield een belof^ in ten opzichte van het verdere gedeelte van het programma en deze belofte hebben korps en dirigent ten volle ingelost. Het 2e nummer „Leichte cavalerie" van Franz von Suppé in een arrangement van W. Meynes, .iets minder bekend dan de openingsmars, vond veel waardering. Dit werk ligt prettig in het gehoor en 'het spontane applaus, dat werd gebracht, sprak duidelijke taal. Het gewijde nummer Rockingham (me ditatie naar Gezang 48) en Gammatique (grandiose mars) van Gerard Boedijn werden goed vertolkt, doch het glans nummer van deze avond was ongetwij feld de A Foster ouverture in een be werking van Gerard Boedijn. Dat de be kende wals van Paul Lincke „Versmade liefde" zeer gewaardeerd werd behoeft geen betoog. H.M.V. besloot met de pittige mars „Blaze Away" van Holszman, of ibeter gezegddacht te besluiten met deze mars, doch de ovatie, die werd gebracht, dwong tot een toegift, waaraan natuurlijk heel gaarne werd voldaan. De voorzitter van de supportersclub, de heer J. Wiggers, was ongetwijfeld de tolk van de pl.m. 300 bezoekers, toen hij in een korte toespraak dirigent en korps dank bracht voor het prachtige concert. De voorzitter van H.M.V., de heer Wes terik, sprak een hartelijk woord van dank tot 'de heer J. Diepenveen uit Glaner- 'brug, die tijdens de ziekte van dirigent Iman J. Landheer als dirigent fungeerde. Hij deed zijn woorden van dank verge zeld gaan van een luxe asbak en een rokertje. Na de pauze bracht de toneelvereni ging „Snippeling" voor 'het voetlicht het toneelspel in twee bedrijven „Het vijfde gebod". Dit stuk, met zijn wat onwaar schijnlijk gegeven de ex-ontvanger Ka- rel Blijhof, die wegens verduistering ge zeten heeft, wordt door vrouw en zoon gedwongen naar Amerika te gaan werd door het gezelschap uitstekend ver tolkt. Het heeft wat lange dialogen, waardoor het publiek slechts ten dele ge boeid wordt, omdat er te weinig actie van uit gaat. Overigens bezit het wel aan grijpende momenten, die indruk op de toe schouwers maken. Vooral de dochter van Blijhof neemt door haar aan haar moeder en broer tegengestelde en lief devolle 'hou ding tegenover haar vader het publiek voor zich in. De rol van Karei Blijhof werd vertolkt door de 'heer G. Hultink, van zijn echt genote door mevr. A. Corte-Muiderman, de zoon Joh. Blijhof werd gespeeld door de heer K. Lindt, Mej. M. Zieleman ver tolkte op keurige wijze de rol van Marie Blijhof, Van der Aar, de zwager van Blij hof, was de heer. J. Brink. De vriend van Blijhof, Thomas Muurman, werd ge speeld door de heer G. Romijn, terwijl de symphatieke rol van Herman Groesbeek, de verloofde van Marie, gespeeld werd door de heer J. Jonge. Mej. Ada Paal man was de dienstbode Anna. VOORJAARSZENDINGSCOLLECTIE In alle diensten van zondag 15 februari zal aan de uitgang de Voorjaarszendings- collecte gehouden worden, waarvoor u onlangs de folders en offerzakjes hebt ont vangen. Over 1959 hadden de zendingscollecten in onze gemeente weer een prachtig re sultaat. Zij brachten in 1958 weer ruim f700.meer op dan in 1957 en het to taal bedrag ging boven de f6000.uit. Om dit hoge peil ook voor 1959 tenminste te handhaven is het van het grootste be lang dat wij 1959 goed beginnen met een mooie opbrengst van de Voorjaarszen- dingscollecte. Geeft daarom mild voor de ze collecte opdat de boodschap van het Evangelie bevrijdend mag voortgaan in deze wereld. Wilt daarom óók, wanneer u zelf op 15 febr. a.s. onverhoopt niet naar de kerk zoudt kunnen gaan, uw zendings- gave in het offerzakje aan anderen mee geven. Bij voorbaat hartelijk dank voor uw gave en medewerking. De Gem. Zendings-commissie der Herv. Gemeente. VOOR DE MICROFOON VIA DE SPRINGPLANK. Sinds vele jaren zet de K.R.O. geduren de 'het winterseizoen zijn talentenjacht door het gehele land voort om amateurs met redelijke prestaties op het gebied van de lichte muziek een kans te 'geven voor de microfoon te 'komen. Artisten als Corrie Bro'kken, Annie Palmen, De Selvera's, Hans Brandèl, Jan van der Most en Nelly Wijsbek, zijn al dus naar voren gekomen en hebben hun debuut gemaakt in het Springplankpro gramma. MoCht ook u iets presteren in de lichte muziek hetzij zingen of het bespelen van een instrument dan krijgt u woens dag 18 februari a.s., de gelegenheid een proef af te leggen in Hotel Royal te Deventer. Een staf van deskundigen als Pierre Wijnnabel, Kees Schilperoort en Ton Kool zullen vanaf 19.30 uur ciaar aanwezig zijn voor het houden van een auditie. Slaagt de proef, dan wordt u uitgenodigd voor een eerste optreden in het Springplankprogramma, dat de K.R.O. zaterdags om de 14 dagen uit zendt. PAARDENFONDS HAD GOED JAAR Onder voorzitterschap van de heer J. Aaltink hield de Onderlinge Paarden- verzekering Holten' maandagavond haar jaarvergadering in het café van de heer Joh. Jansen. De voorzitter heette in zijn openings woord allen hartelijk welkom en wenste de leden met hun gezinnen nog alle goeds toe in 1959. Door de secretaris, de heer J. H. Sprok- kereef, werd vervolgens een uitvoerig jaarverslag uitgebracht, waaraan wij ont lenen, dat de vereniging 420 leden teltj welke 490 paarden hebben verzekerd voor een totale waarde van f 349.480,-. Er werden in het verslagjaar 13 paarden overgenomen. De boekhouder, de heer H. Vosman, bracht hierna het financieel verslag uit, waaruit bleek, dat de ontvangsten be droegen f 7790,26 en de uitgaven f 8149,-. Er werd slechts 1 pet. premie geheven. Het bezit der vereniging bedroeg aan het einde van het boekjaar f 16.671,64. De heer Aaltink bracht secretaris en boekhouder dank voor hun verslagen en uitstekend beheer. De kasoommissie, bestaande uit de he ren A. Bekkernens en A. J. Aanstoot, bracht bij monde van eerstgenoemde verslag uit en deelde mede alles keurig in orde te hebben bevonden, waarna aan de boekhouder décharge werd verleend. Tot leden van de kascommissie voor 1959 werden aangewezen de heren A. Bekkernens en E. Aaltink. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende bestuursleden, de heren J. Aaltink en B. W. Krikltink, als mede de aftredende taxateur, de heer D. Veneklaas, met bijna algemene stemmen herkozen. Zij namen hun herbenoeming aan. Na een korte rondvraag werd de ver gadering gesloten. BILJARTWEDSTRIJD. Bij de woensdagavond gehouden wed strijd op het groene laken van de bil jartclub Holterman tegen de biljartclub Boode uit Bathmen behaalden de Holte naren 558 punten tegen de gasten 544 punten. Bij de ontmoeting te Bathmen waren deze cijfers 399 tegen 432, zodat Bathmen zegevierde met een punten- meerderheid van 19. Op de maandag j.l. te Rijssen gehou den veemarkt werden aangevoerd: 967 stuk vee, runderen 142 en varkens 825. Prijzen: 40 vette koeien, eerste kwali teit van f2,90 tot f3,30; tweede kwali teit van f 2,70 tot f 2,90 per kg slachtge- wicht; 49 melk - en kalfkoeien van f900 tot f 1050,- per stuk; 20 pinken van f500 tot f 700,- per stuk; 20 graskalveren van f 250,- tot f 450,- per stuk; 13 nuchtere kalveren van f65,- tot f 100,- per stuk; 16 drachtige zeugen van f275,- tot f350 per stuk; 25 loopvarkens van f85,- tot f95,- per stuk; 724 biggen van f55,- tot f 70,- per stuk. Officiële publicaties AANGIFTE HONDENBELASTING 1959 Houders van honden in de zin van de verordening op de heffing van honden belasting 1959 worden er aan herinnerd daarvan aangifte te doen vóór 1 maart a.s. op dinsdag- en donderdagvoormidda gen ter gemeente-secretarie (afd. finan ciën: boven). Betaling der belasting dient gelijktij- dit te geschieden. De aandacht wordt daarbij gevestigd op de volgende bepalingen: le onder het verlaagde tarief vallen en kel honden, uitsluitend gehouden ten dienste van de landbouw of enig be drijf van nijverheid of ter bewaking van gebouwen of erven; 2e zij, die in de loop van het jaar hou der van één of meer honden worden of zij wier hond in de loop van het jaar een bestemming krijgt, niet ge noemd onder le, zijn verplicht bin nen 14 dagen aangifte te doen ter ge meente-secretarie. 3e in geval van verzuim van tijdige aan gifte of in geval van 'n foutieve aan gifte kan, ongeacht de mogelijkheid van strafvervolging, de aanslag wor den verviervoudigd. Holten, 8 januari 1959. Burgemeester en Wethouders van Holten, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. STEMMEN BIJ VOLMACHT De burgemeester van Holten brengt ter openbare kennis, dat ter secreta rie dezer gemeente kosteloos ver krijgbaar zijn de formulieren voor de verzoekschriften om bij de a.s. ver kiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal bij vol macht te stemmen. Het verzoekschrift moet uiterlijk op 26 februari 1959 door de kiezer wor den ingediend bij burgemeester en wethouders der gemeente in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen. Bij het verzoekschrift moet een ver klaring van de gemachtigde worden ingediend, dat deze bereid is als zo danig op te treden. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in het kiezersregister, waarin de naam van de verzoeker voorkomt en bevoegd zijn tot het deelnemen aan dezelfde verkiezing. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aan nemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in per soon aan de stemming deel te nemen. Holten, 8 januari 1959. De burgemeester voornoemd. W. H. ENKLAAR. WIJZIGING VAN HET UITBREIDINGS PLAN IN ONDERDELEN VOOR DE Z.G. ZOMERHUISJESTERREIN Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat vanaf 12 februari 1959, gedurende vier weken ter gemeente-secretarie ter inza ge ligt een ontwerp tot wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen voor het z.g. zomerhuisjesterrein, vastgesteld bij raadsbesluit van 23 mei 1952, nr. 1527, se dert gewijzigd. Gedurende bovengenoemde termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij de raad bezwaren indienen. Deze voorgenomen wijziging betreft de percelen sectie B nr. 2705 (ged.); 2772 (ged.) en 2773, waarvan de bestemming Bos- en Cultuurland A wijzigt in Bos- en Cultuurland B. Holten, 11 feberuari 1959. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR. RIJSSEN. PAASVEETENTOONSTELLING De jaarlijkse Paasveetentoonstelling te Rijssen zal plaats vinden op maandag 9 maart 1959, op het 2e gedeelte van de veemarkt. De tentoonstelling zal omvatten een Na tionale- en een Streektentoonstelling. In zendingen voor de „Streek"-tentoonstel- ling moeten tenminste 3 maanden in de streek aanwezig zijn geweest. De tentoonstelling zal 3 rubrieken om vatten, t.w. vette vaarzen, vette ossen en vette koeien. De Kampioensprijs voor het beste Paas- beest van de Nationale tentoonstelling ontvangt f 100.en een beker, voor de Streektentoonstelling is dit f50.en een beker. Verder zijn voor elke klasse prijzen ter beschikking gesteld. Overzicht handel: Vette koeien en gebruiksvee: Handel redelijk. Prijzen gelijk. Nuchtere kalveren: Handel vlug. Prij zen gelijk. Varkens en biggen: Biggen: handel vlug, prijzen gelijk. Zeugen: handel kalm, prijzen gelijk. Pinken en kalveren: Handel redelijk, prijzen gelijk. dient „begeleid" te worden door actueel nieuws uit Uw voorzieningsrayon. Alleen in dat geval bezit ze de nodige „prikkel" tot actie en overleg en voert ze aldus tot groter omzet. Bedenk eens hoeveel aan goede reclame vastzit. Haak in op de goodwill die het algemeen verspreide nieuwsblad voor U gekweekt heeft ook als Uw zaak eens in de nieuwskolommen wordt be licht, wai neer daarvoor een speciale reden ia.

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 2