S'<püht Televisietoren in Markelo officieel in gebruik gesteld Jaarvergadering ,Jong Holten' Onder voorzitterschap van de heer Joh. Nikkels hield de vereniging „Jong Holten" afdeling van de P.J.G.O. vorige week donderdagavond in café Jansen haar jaar vergadering, die niet druk bezocht was. In een zeer uitvoerig openingswoord schetste de heer Nikkels het afgelopen jaar als een tijdperk van spanningen. In de eerste plaats op internationaal niveau, waarbij hij wees op de strijd op Cyprus, de spanningen rond om Formosa en Li banon, de bloedige botsingen in Algerije en de terugkeer van generaal de Gaulle in Frankrijk. De techniek heeft dit jaar letterlijk en figuurlijk niet stil gezeten. Raketten wer den niet meer of minder succes het lucht ruim ingeschoten, waarbij de strijd voor namelijk gaat tussen de twee wereldmach ten Rusland en Amerika. Spreker herinnerde aan de portefeuille wisseling bij Landbouw door het vertrek van Dr. Mansholt en het optreden van minister Vondeling. Hij kwam zo tot een beoordeling van het jaar met betrekking tot de uitkomsten in de landbouw, welke hij over het algemeen vrij gunstig noem de, zodat de boer niet behoeft te klagen. De akkerbouwgewassen konden zich goed ontwikkelen, het grasland trok na een koude maand maart snel bij, het hooien verliep vlot, terwijl de opbrengsten van rogge, haver aardappelen en bieten over het vlees duur. Naar sprekers oordeel, zelfs buitengewoon goed. De knollen wa- ren eveneens buitengewoon en de op brengst hoog. De varkensprijzen liepen na een niet zo rooskleurig begin in de herfst behoorlijk op, de eierprijzen waren over het geheel genomen behoorlijk en het vlees duur. Naar sperekers oordeel, al met al een jaar, waar de boeren dank baar voor mogen zijn. Hij noemde 't in vergelijking met velen, die him leven slijten op een plek van enkele vierkante meters een voorrecht om in Gods vrije natuur boer te mogen zijn. Aan het slot van zijn toespraak sprak hij de hoop uit voor een spoedige her stel van het adviserend lid, de heer A. J. Snijders, hoofd van de lagere landbouw school, die onlangs in het ziekenhuis ver pleegd moest worden, maar thans aan de beterende hand is. Als afgevaardigden naar de ontspan ningsavond te Markelo werden vervol gens aangewezen de heren J. Nikkels en J. Veneklaas. JAARVERSLAGEN Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer A. H. J. Groteboer bleek, dat de vereniging een batig saldo boekte van f353.11. De inkomsten be droegen n.l. f 1595.24. en de uitgaven f 1242.13. De kascommissie, bestaande uit de he ren Joh. Groteboer en B. Veneklaas, had de boekhouding keurig in orde bevonden, waarna de voorzitter de penningmeester dank bracht voor zijn beheer en de ver- VOETBAL. In verband met de Kerstdagen en de jaarwisseling en la.ter door de sneeuw val lag de competitie in de K.N.V.B.-af- delingen stil, zodat er gelegenheid was de standen op te maken. Hieronder volgen de plaatsen, die de Holtense elftallen momenteel op de rang lijsten innemen. 2e klasse F: Holten I 11 7 2 2 16 24—11 Omhoog I 11 5 4 2 14 33—22 R.V. II 11 5 2 4 12 2429 G.F.C. II 11 5 1 5 11 25—20 Nijverdal II 10 5 1 4 11 24—23 Enter II 9 3 3 3 9 25—26 Wierden II 11 3 3 5 9 2029 S.O.S. I 11 2 3 6 7 18—22 Hector II 11 3 1 7 7 1829 Het verschil tussen Holten I en Hec tor II is slechts 9 punten. Dit 'houdt in, dat het theoretisch mogelijk is, dat Hec- tró II de Holtenaren 'kan voorbijstreven. In de tweede klasse F hébben de eerste zes elftallen dus nog kampioenskansen. Met nog vijf wedstrijden te spelen kan de twee punten voorsprong, die Holten genomen heeft, echter beslissend zijn. Vooral de achterhoede van de roodzwar ten is dit seizoen goed op dreef, deze werd in elf wedstrijden slechts elf keer gepasseerd. De Holtenaren ontvangen in het Sportdal nog de volgende teams: Omhoog I, Nijverdal II, Wierden II. De uitwedstrijden moeten tegen R.V. II en Hector II gespeeld worden. De stand in de 4e klasse I is: Holten II 10en9enl 0 19 47— 9 Twentihe II 10 7 0 3 14- 41—18 Bornehbr. III 10 5 2 3 12 17—18 Enter III 8 5 1 2 11 24—16 G.F.C. IV 10 4 0 6 8 27—32 Holten III 9 3 1 5 7 21—37 R.K.S.V. II 10 1 2 7 4 11—26 Markelo V. II 11 1 1 9 3 14—46 Met nog vier wedstrijden tegen de naaste concurrenten te spelen, staan de Holtense reserves er bijzonder goed voor. Uit deze vier wedstrijden moeten nog vijf punten worden behaald. Als Holten III uit de laatste wedstrijden nog enkele puntjes haalt kan G.F.C. IV misschien nog voorbijgestreefd worden. Deze kans. is voor Markelo V. II aanzienlijk minder ten opzichte van R.K.S.V. III. Volledigheidshalve volgt hier ook de bo venste helft van de competitiestand in de 4e klasse K, waar Markelo V. I in uitkomt: Markelo V. I 11 10 0 1 20 50—14 R.K.S.V. II 10 9 0 1 18 65—14 Haarl. B. III 10 7 0 3 14 27—25 S.O.S. H 11 6 0 5 12 31—35 Stand in Juniorengroep I m: De Zweef a 10 8 1 1 17 4411 Excelisora 10 6 2 2 14 359 S.V.V.N. a 11 6 1 4 13 19—17 Enter V. a 8 5 1 2 11 2213 Holten a 9 4 3 2 11 2717 D.E.S. a 10 3 2 5 8 19—21 R.V. a 9 1 3 5 5 7—19 Hulz. Boys a 9 0 2 7 2 835 R.K.S.V. a 6 0 15 1* 4—43 De junioren van De Zweef (uit Nij verdal) staan er bijzonder goed voor. Dat de Holtenaren behoorlijk mee kunnen ko men, blijkt wel uit het feit, dat de rood zwarten De Zweef de enige nederlaag bezorgden. In de Juniorengroep III P weert Hol ten b zich uitstekend. Tot nu toe werd de achterhoede nog niet gepasseerd. De voorhoede wist niet minder dan 59 keer te scoren. De stand is: Holten b 8 8 0 0 16 59— 0 G.F.C. b 9 6 (T 3 12 26—18 Excelsior d 6 5 0 1 10 328 Enter b 8 5 0 3 10 2222 G.F.C. c 9 2 1 6 5 10—21 Twentihe c 10 1 1 8 3 946 Excelsior e 8 1 0 7 2 649 ADVERTEREN IS DE BESTE GELDBELEGGING gadering hem decharge verleende. De vereniging bezit voorts nog een klein kapitaaltje van verkochte land bouwmachines enz. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer H, Jansen, tekenen wij aan, dat het aantal leden steeg van 94 tot 98. Hij bracht daarin dank aan de heer A. Rei- link voor het beheer van het schoffel- tuig, sproeivat en maaimachine, de do nateurs voor hun geldelijke bijdrage en het personeel van de C.A.V. vereniging voor het stencelwerk der vereniging. Er werd in 1958 zeven maal vergaderd. Ook de secretaris kreeg een bedankje voor zijn uitvoerig verslag. BESTUURSVERKIEZING Bij de bestuursverkiezing, welke moest plaats vinden wegens het niet aannemen van zijn benoeming door de heer G. Blan- kema, werd uit de candidaten Joh. Brons voort, J. Stevens en T. Stegink, laatstge- genoemde met meerderheid van stemmen gekozen. In verband met het heengaan van de secretaris, de heer H. Jansen en de 2e secretaris, de heer J. Jansen werd dezen dank gebracht voor het vele werk, dat zij voor de vereniging gedaan hebben. Blijkens een mededeling van de pen ningmeester heeft de ontspanningsavond op 20 december j.l. een bate opgeleverd van f 55. Na de pauze hield de secretaris van de P.J.G.O., de heer W. Koster uit Zwolle 'n inleiding over een groot aantal vraag stukken, dat zich in het huidige tijdsge wricht ook op het terrein van de land bouw aandient: Atoomtijdperk, Euro- markt, ontvolking noordelijke provinciën, ruilverkaveling, mechanisatie in de land bouw, kleine boerenvraagstuk enz. enz. Tal van vragen werden door hem beant woord. Betere ontvangsten het resultaat. De vorige week vrijdag klokslag 2 uur is de televisietoren in Markelo in PTT-kringen spreekt men van radioto ren in gebruik gesteld door de Com missaris der Koningin in ons gewest, Ir. J. B. G. M. ridder de van der Schueren. Het was een sobere, maar bizonder in teressante plechtigheid, die door de tech nische omgeving, waarin zij geschiedde, wel een grote indruk op de deelnemers daaraan heeït gemaakt. Het technisch wonder van de televisie is voor een leek moeilijk te doorgron den; hij komt geheel onder de indruk bij het aanschouwen van de apparatuur, die op een van de hoogste verdiepingen van de toren in Markelo is geïnstalleerd. Op de 20ste verdieping de televisie-zend- installatic, op de 18e verdieping 2 FM- radio-zenders. Wij zullen onze lezers geen super-tech nische gegevens omtrent beide technie ken kunnen voorschotelen, maar laten hieronder toch wel enkele interessante bizonderheden volgen, welke hen een beeld kunnen geven van de gigantische arbeid, die aan het totstandkomen van de toren is voorafgegaan. De Markeloscke Fanfare stond 's mid dags om twaalf uur al bij de toren opge steld in afwachting van de komst van de hoogste ambtsdrager in ons gewest, die echter wat later arriveerde. Hem waren reeds een groot aantal autoriteiten en genodigden voorafge gaan, die druppelsgewijze in hogere re gionen werden gebracht, want de lift voerde telkens maar 5 personen naar boven. Onder hen bevonden zich verschillen de leden van de Radioraad, de directeur- generaal van de PTT, Ir. J. D. H. van den Toren; de voorzitter van de Raad van Beheer van de Nozema, Prof. Mr. L. W. G. Scholten; de Gedeputeerden J. M. J. Zandscholten en G. A. R. von Piekartz; het dagelijks bestuur der gemeente Markelo met zijn architect, de heer Aars- sen en tal van vooraanstaande persoon lijkheden op het gebied van radio en te levisie. Van de aankomst van de Commissaris der Koningin heeft waarschijnlijk nie mand iets gehoord, want de klanken van de Markelosche Fanfare vermochten -niet door te dringen tot de 19e verdieping van de betonnen toren, waar de officiële plechtigheid plaats vond. Nadat de pers was ingelicht door de Public Relations Officers van de Pers- en publiciteitsdienst der PTT en de ande ren gebruik maakten van het uitstekend verzorgde koud-buffet, dat in de om gang van de 19e verdieping was inge richt, volgde het officiële gedeelte, waar bij Prof. Scholten het openingswoord sprak en de directeur-generaal van de PTT, Ir. Van den Tooren, een overzicht gaf van de totstandkoming van de radio toren en zijn grote waardering uitsprak voor de ontwerpers en werklieden, die aan de totstandkoming daarvan hebben gewerkt. Markelo's burgemeester Jhr. A. J. de Beaufort hield hierna een geestige toe spraak, waarin hij de 's morgens te Mar kelo geopende kleuterschool vergeleek met klein duimpje' en de televisietoren met ,de reus', welke beide gemeen heb ben, dat zij zullen dienen tot opvoeding van de komende generaties. DRUK OP DE KNOP. De Commissaris der Koningin drukte om precies 2 uur op de knop, nadat hij de grote betekenis had geschetst van de televisietoren voor ons gewest en de hoop had uitgesproken, dat thans ook iets zal uitgaan van de Regionale Om roep Oost (RONO). Geconstateerd kon worden, aldus de Commissaris, dat thans reeds een betere uitzending was ver kregen en dat de bekende sneeuwland schappen van het televisiescherm waren verdwenen. Na deze handeling volgde een extra uitzending van de NTS te Hil versum, waarbij een overzicht werd ge geven van de historische ontwikkeling van de televisie in ons land. WENSEN VAN DE CONSUMENT. Daarna werd nog het woord verleend aan de voorzitter van de Alg. Ned. Bond van Televisiekijkers, de heer J. H. A. Hardeman, die op vrijmoedige wijze de belangen bepleitte van de kijkers in de kop van Noord-Holland en er op wees, dat België met z'n 35 zenduren per week ons land met 12 uur ver vooruit is en daarbij de hoop uitsprak, dat de 1-0 voor België in elk geval spoedig zou verande ren in een gelijk spel 11. Dat Nederland, wat de televisie be treft, een achtergebleven gebied is, zo als deze spreker opmerkte, kon Prof. Mr. Scholten niet beamen. Hij wees op de kwaliteit van de uitzendingen in ons land in vergelijking met de kwantiteit in andere landen. Wij hadden de indruk, dat deze stem van de consument' niet onopgemerkt is gebleven. De gedachte, dat de heer Har deman deze middag, tot grote verbazing en kennelijk tot ergernis van de vele radio- en televisie-autoriteiten, het woord voerde, zoals van enkele zijden is gesuggereerd, kunnen wij niet onder schrijven. Hem werd dit woord wel de gelijk op voorafgaand verzoek verleend en uit de woorden van Prof. Scholten viel duidelijk af te leiden, dat deze ten volle begrip had voor de door hem ge uite wensen. PANORAMA Met de drie vertegenwoordigsters van 't folkloristisch Markelo hebben wij nog even een kijkje genomen op de open om loop van de toren en aan de ballustrade gestaan. Welk een machtig panorama ontvouwde zich daarbij aan ons oog. Hol ten lag, als uit een speelgoeddoosje uit gepakt, aan de voet van de Holterberg. Popperige huisjes met op de achter grond het donkere naaldhout, dat win ter en zomer groen blijft. DE BOUW De bouw van de televisietoren ge schiedde door de C.V. Theo van Liep hout te 's-Hertogenbosch, onder directie van het Bouw- en Adviesbureau Ir. K. Bakker en Ir. H. A. Dicke te Rotterdam met medewerking van Ir. I. Moerman te Rotterdam. Opdrachtgeefster was het Staatsbedrijf der PTT. Op 1 september 1955 werd met de bouw begonnen. Het laatste beton werd in ok tober 1957 gestort. BOUWKUNDIGE BIZONDERHEDEN De fundering van de toren Markelo is ,op staal', d.w.z. op een zandplaat. In de bouwput werd op een werkvloer de fun deringsplaat met een diameter van 20 m. en een dikte van 130 cm aangebracht. In deze plaat werd 30 ton spoorstaven verwerkt. De torenschacht werd met behulp van een glijdende bekisting ver vaardigd. De kop van de toren daaren tegen in een stalen bekisting systeem Acrow. In de toren werden 2700 m3 be ton en 290.000 kg staal gebruikt. De to ren weegt 8.000.000 kg. De grootste hoogte van het beton bedraagt 111 m. De inwendige diameter van de schacht is 1190 cm en die van de open bordessen 18 m. De diameter van de z.g. werkringen is 20 m. De schacht bezit een 12-tal ribben, welke beneden 110 en boven 50 cm uit steken. De trap heeft 508 treden. TELEVISIE-ZENDINSTALLATIE De televisiezender, welke werd gele verd door PTI te Hilversum, is opgesteld op de 20ste verdieping. Hij is door mid del van 2 stuks SVs" coaxiale kabels, fa brikaat Feiten en Guillaume, met de an tenne verbonden. Deze laatste werd ge leverd door de firma Rohde en Schwarz te München. Hij is aangebracht aan een vakwerkconstructie, welke op 143 mtr. hoogte aanvangt en op 157 m hoogte ein digt. Het door deze antenne effectief ge straalde vermogen bedraagt voor het beeldsignaal 30 kW. Het station werkt in band III kanaal 7. FREQUENTIE-GEMODULEERDE OMROEPZENDERS Op de 18e verdieping van de radioto ren staan 2 ,FM-zenders', eveneens gele verd door PTI, opgesteld. Zij werken resp. op frequenties van 97,2 en 98,3 MHz en zenden hetzelfde programma uit als de beide middengolf zenders te Lo- pik. Deze FM-zenders zijn van het mo dernste type en uitgerust met z.g. pas sieve reserve. Dit houdt in, dat zij in ge val van storing het defecte gedeelte uit schakelen en zonder verdere menselijke tussenkomst door een gelijkwaardig re- serve-apparaat vervangen. Hiermede wordt de storingstijd tot een minimum beperkt. De zenders geven elk aan één gemeenschappelijke, onder de TV-anten- ne aangebrachte, FM-antenne 'n vermo gen van 5 kW af. De FM-antenne bundelt dit signaal zodanig, dat 't schijnbaar uit gestraalde vermogen van elk der pro gramma's 50 kW bedraagt. Koppeling van zenders met antenne komt tot stand door middel van 2 coaxiale kabels met een diameter van 1% inch. LUCHTGEKOELD Wij hebben nog een ogenblik gedacht, dat de toren niet op de Holterberg, ge bouwd is zoals oorspronkelijk werd voorspeld omdat voor de koeling der zendinstallaties veel water nodig zou zijn en men daarom een plek aan de Schipbeek gekozen had, maar dat bleek helemaal niet het geval te zijn, want beide installaties zijn luchtgekoeld en het is aan tal van andere factoren te wij ten, dat men in Markelo terecht gekomen is. STALEN ANTENNEDRAGER De mast, die de antennes draagt, be staat uit 2 gedeelten. Het onderste deel is cilindervormig en in de betonnen toren ingeklemd. Boven 111 meter is het vrij staand. Het cilindrische deel middel lijn 160 cm. eindigt op 143 m. hoogte en draagt de FM-antenne. De TV-anten- ne bevindt zich aan de daarboven tot 'n hoogte van 157 m., gemonteerde vak- werkmast. De staalconstructie is vervaar digd door de firma Jucho te Dortmund. STRAALVERBINDINGEN Het televisie-beeldsignaal wordt aange voerd over een tweevoudige straalverbin ding, fabrikaat PTI. Deze verbinding werkt op een golflengte van 71<& cm. met met dichtsb ij zijnd straalverbindingsrelais station, dat zich op de Veluwe nabij Ug- chelen bevindt. Voor een goed begrip van het beeldtransport zij vermeld, dat dit momenteel de volgende weg gaat: Studio-Video Schakelcentrum PTT (bei de te Bussem) Lopik Ugchelen Markelo. Deze verbinding moet als voor lopig worden beschouwd. Een nieuw VSC is te Hilversum in aanbouw. In de loop van 1959 zal een directe verbinding Hil versum Ugchelen in gebruik worden genomen, waardoor de verbinding met Markelo met één traject kan worden be- I kort. Vanaf dat moment zal het station I Ugchelen zgn. onbewaakt bedrijf maken en op afstand vanuit het nieuwe VSC worden bediend. REPORTAGES Met het in gebruik nemen van de radio toren Markelo is het gedeelte van Neder land, van waaruit televisie-reportages mogelijk zijn, weer aanzienlijk vergroot. De eerste reportage heeft dinsdag 27 jan. plaats gehad vanuit Enschede waar de opera „La Tosea" door geheel televisie kijkend Nederland kon worden gevolgd. TV-GELUID ÉN GELUIDSIGNAAL OMROEPZENDERS Het televisie-geluidssignaal alsmede de over de beide FM-zenders uit te zenden programma's worden laagfrequent aan gevoerd over aders in het muzieklijnen- net van PTT (Afdeling Kabels en Ver sterkers) DIVERSE INSTALLATIES De elektrische installatie van de toren met inbegrip van verwarming is uitge voerd door de firma Elberts en van der Kluft te Amsterdam. De lift werd gele verd door de firma Speek en van Donk, eveneens te Amsterdam. En liftrit van de begane grond naar de 24e verdieping duurt ongeveer 2 minuten. Via de 508 traptreden heeft men ca. 20 minuten nodig. In geval van netonderbreking wordt t bedrijf normaal voortgezet op eigen nood- spanning met behulp van een automa tisch startend noodstroomaggregaat van 75 kVA. Watervoorziening vindt plaats via een bufferkelder van 10 m3 inhoud aan de voet van de toren. Vandaar wordt met drukverhogingspompen water ge perst naar verdieping 25 waar een zgn. hoogreservoir staat opgesteld. JAARFEEST GEREF. JEUGDVERENIGINGEN Donderdagavond van de vorige week hebben in het gebouw „Rehoboth" de Ge- ref. Meisjesvereniging en de Jongelings vereniging hun jaarfeest gevierd onder leiding van Ds. R. A. Hoogkamp. De zeer druk bezochte feestavond werd geopend met het zingen van Pslam 105 vers 1, waarna Ds. Hoogkamp voorging in gebed. In zijn openingswoord sprak Ds. Hoog kamp zijn vreugde uit over de aanwezig heid van een groot aantal ouderen die hierdoor blijk geven van hun liefde voor het jeugdwerk. Het programma dat hierna voor de pau ze werd afgewerkt bestond uit vrolijke schetsjes -en leuke voordrachten. Na de pauze, waarin getracteerd werd op koffie met koek, werd door een groep leden het prachtige toneelstuk „Marijke" voor het voetlicht gebracht. Het stuk werd zeer behoorlijk gespeeld en is naar de absolute stilte in de zaal te oordelen goed in de smaak gevallen. Aan het slot van de geslaagde feest avond sprak Ds. Hoogkamp een woord van dank tot alle medewerkenden en hij richtte zich hierbij in het bijzonder tot de gebroeders J. W. en H. Hulsman, die met de bandrecorder voor muzikale omlijsting zorgden. Na het zingen van Gez. 46 vers 1 ein digde de heer Js. Beldman met dankge bed. VEILIG VERKEER. Ook achter U rijdt het verkeer, Vergeet dat toch niet telkens weer! PLATTELANDSVROUWEN HOORDEN EEN CAUSERIE OVER JOEGOSLAVIë Mevr. Verhoeken uit Ernst N.O. sprak voor de bond van plattelandsvrouwen, afd. Holten over Joegoslavië. Mevr. Ver hoeven, die gekleed was in een nationaal streekcostuum, heeft dit land enige keren bezocht en goed leren kennen. Hoewel 't land vele malen groter is dan Nederland heeft het toch maar 17 miljoen inwoners. Daar het vroeger uit 6 staten bestond met ieder een eigen taal, gewoontes en klederdrachten is het moeilijk te zeggen, zo is de Joegoslaaf. De bewoners belijden de Katholieke of de Grieks Katholieke godsdienst. Ze zijn hartelijk en vriendelijk, maar arm, zodat de vrouwen ook allemaal op een of andere manier mee moeten werken. Behalve aan de kust waar wat toeristenverkeer is, zijn er bijna geen verharde wegen en is er dus ook heel weinig verkeer. In de ste den is wat industrie, op het platteland leeft men hoofdzakelijk van de landbouw. De zomers zijn er erg warm, 100 graden in de schaduw is geen zeldzaamheid. De winters koud met veel sneeuw. Mevr. Verhoeven verduidelijkte haar le zing door lichtbeelden. Aan het begin van de avond had de presidente, mevr. Nagelhout-Klijzing al len nog een heel. goed nieuwjaar toe ge wenst en enkele mededelingen gedaan. In mei zal de bond weer binnenlandse reizen organiseren. Behalve de gewone kookcursus; zal er ook gelegenheid zijn een cursus fijne keuken te volgen in de huishoudschool te Markelo. De presiden te dankte Mevr. Verhoeven voor haar causerie en sloot de bijeenkomst. VOLLEYBAL Uitslagen van de maandag 26 januari gespeelde wedstrijden voor de Nijverial- se volleybalcompetitie: Levo 2-OKK 3 (d) 2—0 Ter Horst-VBOW 2 1-2 Rivo-Politie 12 Sportlust 2-Ter Horst 1—2 OKK 1-Nijverdal 1 2—1 OKK 3-VBOW 2 (d)2-1 Rivo-OKK 1 0-2 OKK 2-Sportlust 2 2—0 De stand luidt: Eerste klasse heren: Levo 1 11 10 1 20 Politie 12 9 3 18 Nijverdal 1 13 7 6 14 VBOW 1 10 6 4 12 OKK 1 11 6 5 12 Sportlust 1 8 3 5 4* Visnet 1 11 2 9 4 Rivo 12 1 11 2 2 22 3 20 4 18 7 10 8 8 6 0 9 9 0 18 9 7 2 14 8 5 3 10 9 3 6 6 9 2 7 4 8 0 8 0 Tweede klasse heren: VBOW 2 13 11 Sportlust 2 13 10 OKK 2 13 9 Nijverdal 2 12 5 Ter Horst 12 4 8 Levo 2 .936 Visnet 2 12 0 12 Eerste klasse dames: VBOW 1 Levo 1 OKK 1 Sportlust 1 OKK 2 Rivo Tweede klasse dames: OKK 3 11 Levo 2 10 Ter Horst VBOW 2 10 Rexalco 10 Sportlust 2 9 2 winstpunten in mindering. Programma maandag 2 februari: Levo 2-Nijverdal 2 Sportlust 1-VBOW 1 OKK 1-Visnet 1 OKK 2-Sportlust 1 (d) Politie-Sportlust 1 OKK 2-Levo 2 Levo 1-OKK 1 (d) Visnet 2-Nijverdal 2 8 5 5 3 1 2 18 4 12 3 10 5 10 7 6 0*

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 3