Uit het plaatselijk parlement DAMPO verkouden TANDPASTA a 3 tijd !iel- Lèsfe voor de Huid Goede nachtrust VLOTTE BEHANDELING VAN DE BEGROTING 1959. MEEVAL LERTJES VOOR H.M.V., B.A.T.O. EN V.V.V. „HOLTENS BELANG". VERHARDING VAN BEUMER STEEG EN VERHARDING EN RIO LERING VAN DE KERKHOFYVEG. SPOEDIG VOORSTEL BOUW VAN EEN SLACHTHUIS. De raad heeft zich vrijdagmiddag 23 januari tussen 2 en 7 uur, hij de behan deling van de begroting 1959, in vlot tempo heen gewerkt door een boekwerk van bijna driehonderd bladzijden met cij fers, die voor 1959 de basis vormen van onze gemeentelijke huishouding. Voordat echter deze grote kluif op tafel kwam werden enkele „voorgerech ten" geserveerd. GRONDVERKOOP. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten tot verkoop van een bouwterrein in de Gaarden, groot 391 m2, aan de heer B. J. Baltes, Holterbroek 42, voor f 4261.90. Op een vraag van de heer Teeselink of gegadigden kunnen bouwen waar ze maar willen, deelde de Voorzitter mede, dat bij grondverkoop rekening wordt gehouden met de wensen van de klanten, doch er wordt voor gezorgd dat er goede kavels overblijven. Het voormalig kleuterschoolgebouwtje achter de Ulo-school werd voor 10 gulden per week gehuurd van de vereniging voor Volksonderwijs, ten bate van het Ulo- onderwijs. De gemeente verhuurde indertijd dit schoolgebouwtje voor 10 gulden aan een confectie-atelier en het is billijk dat nu ook een tientje wordt betaald. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad accoord met a. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor de aankoop van een kachel voor verwarming van het voormalig kleu- terschoolgebouwtje en de aankoop van rijwielrekken ten behoeve van de Ulo school. b. Voorstel tot het in voorbereiding verklaren van een wijziging van het uit breidingsplan in hoofdzaak en van een uitbreidingsplan in onderdelen voor de Kolweg en omgeving. c. Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling voor het openbaar onderwijs, bedoeld in art. 55 bis der la ger onderwijswet 1920 voor het jaar 1959. Ook ging de raad accoord met het ont werp destructie-verordening. Krachtens artikel 8 van deze verordening is de on dernemer verplicht tot het ophalen van het destructiemateriaal van de plaats, waar dit zich ingevolge de bepalingen van deze verordening bevindt. BEHANDELING BEGROTING. Nadat de Voorzitter een woord van dank had gesproken tot allen, die mee werkten aan de samenstelling van de begroting 1959, verkreeg de heer Sprok- kereef 'het woord voor het houden van een korte beschouwing. Hij verklaarde dankbaar te zijn voor de sluitende be groting. Graag had spr. meer willen be steden aan de verharing van de zand wegen. Wanneer wij in dit trage tempo door blijven gaan duurt het nog pl.m. 170 jaar voordat het laatste stukje zand weg verhard is. Spr. had zeer veel lof en waardering voor de wijze waarop ver schillende Objecten in het dorp werden aangepakt en voltooid, doch hij betreurde het dat de buurtschappen achterbleven. De hele gemeente zal profiteren van ver dere ontsluiting van de buurtschappen. De Voorzitter deelde de heer Sprokke- reef naar aanleiding van zijn beschou wing mede, dat B. en W. plannen in portefeuille hebben voor verharding van de Gagelweg, de Braamweg, de Wevers- weg en de Doorlopende Dijk. Noodzake lijke dorpsuitgaven hadden tot gevolg dat o.a. de verharding van wegen vertraag de. De buurtschappen höb'ben een veer moeten laten ten behoeve van het dorp, maar omgekeerd is dit ook gebeurd en zal dit nog wel eens gebeuren. Het tekort dat een gevolg is van de aansluiting van de z.g.onrendabele gebieden op het elee- triciteitsnet wordt ten dele gedekt door de winst die in het dorp wordt gemaak. De heer Brands, die de jaarwedden van de wethouders (f 1145.per jaar) onvoldoende vindt, wordt medegedeeld, dat deze beloning bijna overal te laag is, doch hieraan is niets te doen. Een ver zoek om verhoging heeft geen zin. De raad kan Ged. Staten laten weten, dat de beloning te laag wordt geacht.. Het bedrag, groot 200 gulden, voor on derhoud van het woonwagenkamp, deed bij de heer Brands de vraag rijzen„wat valt hier eigenlijk nog te onderhhouden De ervaringen, aldus de Voorzitter, die wij met de woonwagenbewoners opdoen, zijn vreselijk. Deze mensen verdienen eigenlijk niet anders dan dat we het hen zo beroerd mogelijk maken. De wijze waarop we worden behandeld is meer dan schandalig. De post groot f 500.(subsidie exploi tatie ziekenauto) was voor de heer Brands aanleiding tot het stellen van de vraag: Is deze subsidie nog wel ver antwoord? De auto is allang afgeschre ven. Het bedrag van f 500.bleef gehand haafd en zal pas worden uitgegeven als uit de exploitatie-rekening is gebleken dat subsidie nodig is. De heer Soer zou de post groot f 500 voor de kosten van adviezen van de Schoonheidscommissie van het „Over- sticht" te Zwolle willen schrappen. We zouden de Holtenaren, een dienst 'bewij zen als we met onze bouwplannen niet eerst bij deze commissie „te biecht" hoef den. De Voorzitter was diet met de heer Soer helemaal niet eens. B. en W. kunnen beslist niet werken zonder schoonheids commissie. Bij het wegwerken van deze commissie treft men in de eerste plaats B. en W., en stelt men de gemeente architect bloot aan onredelijke critiek. Ons college heeft vertrouwen in deze commissie, die meermalen getoond heeft begrip te hebben voor bepaalde toe standen. Het is beslist niet waar dat de heer Huisman zich met hand en tand verzette tegen de schoonheidscommissie. De heer Huisman had haast en heeft gezegd: laat ik maar genoegen nemen met de voorschriften van de schoonheidscom- VERLICHTING WIJZERPLATEN. In bijna alle plaatsen, aldus de heer Brands, zijn de wijzerplaten van het to renuurwerk verlicht, 't Zou geen over bodige luxe zijn als we in Holten ook eens zover kwamen. De Voorzitter verklaarde het hiermee volkomen eens te zijn, doch met het aanbrengen van verlichting (er moet een zware kabel naar boven) is een flink bedrag gemoeid. Mogelijk zit er bij een volgende potverdeling een kansje in. B. en W. zullen in ieder geval de kosten eens laten berekenen. MEER ARBEIDERS OP DE ZANDWEGEN. Door de sterke uitbreiding van het dorp wordt voor de arbeiders van de dienst van gemeentewerken steeds meer tijd gevergd voor het ophalen van huis vuil etc., zodat door deze dienst onvol doende zorg kan worden besteed aan het onderhoud van de zandwegen, welke daardoor in deplorabele toestand komen •te verkeren. In verband hiermede is het noodzakelijk, dat Wordt overgegaan tot de aanstelling van drie werklieden, die uitsluitend voor het onderhoud van de zandwegen werkzaam zullen zijn. Aan lonen voor deze arbeiders zal een bedrag van circa f 12.000.— benodigd zijn. Op een vraag van de heer Brands deelde de Voorzitter mede, dat bij goed keuring van de begroting direct tot aan stelling zal worden overgegaan, 't Is niet onmogelijk dat deze post bij voorrang kan worden behandeld. Indien enigszins mogelijk moeten deze 3 mensen dit voor jaar aan de schop. AANDEEL IN DE KOSTEN VAN ONDERHOUD VAN PROVIN CIALE EN ANDERE WEGEN. Door de heer Rietberg werd gewezen op het bedrag van f9300.20, dat de ge meente moet bijdragen in de onderhouds kosten van de provinciale wegen Holten- Espelo-Nieuw-Heeten en Holten-Wip- pertsbrug. Het verkeer van elders is veel groter dan het locale verkeer en het is daarom onbillijk dat men de gemeenten per kilometer zo'n groot bedrag laat be talen. De post wordt ieder jaar weer hoger. De Voorzitter deelde de heer Rietberg mede, dat deze kwestie met Ged. Staten werd besproken. Tijdens dit onderhoud bleek dat de gemeentebesturen vlak voor de oorlog hun hoofd in eigen strop heb ben gestoken door met de door Ged. Sta ten voorgestelde regeling accooord te gaan. Formeel is deze regeling volkomen in orde. De post van f 1000.voor periodieke controle waterzuiveringsinstallatie vindt de heer Soer nogal aan de hoge kant, doch nadat de gemeente-architect, de heer Louwerse had medegedeeld, wat on der periodieke controle moet worden ver staan, had de heer Soer geen bezwaar tegen handhaving van deze post. De post van f9000.geraamd als bijdrage aan gemeenten in de kosten van scholen voor het lager nijverheids onderwijs, was voor de heer Soer aan leiding tot het stellen van de vraag: „Kan in Holten geen landbouwhuishoudschool worden gebouwd?" Een groot aantal meisjes uit Holten bezoekt de school te Markelo. Het bouwen van een school te Holten, aldus de Voorzitter, zal heus niet gaan. De provincie is al te dicht bezet met der gelijke scholen. Wel rijst de vraag: staat de school, die 4 jaar geleden in Markelo werd gebouwd, daar wel goed? 't Heeft echter geen zin om hierover uit te wij den, want gedane zaken nemen geen keer. VERHOGING VAN SUBSIDIES. Bij behandeling van volgnummer 428 „Subsidies aan schouwburgen of muziek korpsen" brak de 'heer Jansen een lans voor de Holtense Muziekver. „H.M.V.". Deze vereniging dient de Holtense ge meenschap op voortreffelijke wijze en de heer Jansen zou de subsidie van f 750 per jaar iets willen „optrekken". De heer Brands deed een boekje open over de financiële positie van de gymnas tiekvereniging B.A.T.O. Evenals H.M.V. is ook B.A.T.O. van belang voor de ge meenschap. De ledencontributie verhogen gaat niet. Uit de minder draagkrachtige gezinnen zijn soms 2 en 3 kinderen lid. Verhoging van de contributie zou bedan ken tot gevolg hebben. Een voorstel van de heer Brands om de subsidie te verhogen van f 300 tot f 500 ontmoette bij geen der leden be zwaar en eveneens ging de raad gaarne accoord met het voorstel van de heer Jansen om de subsidie voor H.M.V. te brengen van f 750 op f 1000 per jaar. Evenmin ontmoette het voorstel om de subsidie voor de V.V.V. „Holtens Be lang" te verhogen van f 1575 tot f 2000 bezwaren. In het bedrag van f 2000 is begrepen f 175 voor propaganda door de contact-commissie „Twente" en f 575 voor de contact-commissie „De Overijs selse Heuvelrug". De 'heer Lantleweerd deed een voor stel om een subsidie van f 10 te geven aan de „Bond tegen het vloeken", doch z'n voorstel werd verworpen. Voor stem den de heren B. J. Veneklaas Slots, M. Teeselink,. A. Westerik en G. Lande- weerd. De heer Rietberg had inmiddels de vergadering verlaten. Bij het behandelen van de verschil lende subsidies kwam ook de ontspan ning, die de jeugd op zondagavond ge boden moet worden, ter sprake. Pl.m. 1 jaar geleden is hierover door burge meester en wethouders met de plaatse lijke predikanten en afgevaardigden van de beide kerkeraden zeer uitvoerig van gedachten gewisseld. Zij, die op deze bij eenkomst aanwezig waren, waren het er over eens, dat er voor de jeugd iets ge daan moest worden, doch het lukte niet om een voor alle groeperingen aanvaard bare oplossing te vinden. De gerefor meerden hebben duidelijk laten weten, dat zij op zondagavond niet meewerken. Naar aanleiding van een suggestie van de heer Soer om 'het z.g. Instuifwerk te subsidiëren, verklaarde de Voorzitter veel waardering te hebben voor de acties, die worden ontplooid, doch subsidie acht hij niet juist. Wanneer de commis sie van de Ned. Herv. gemeente bij haar werkzaamheden wordt geremd omdat de nodige ontanten niat voorhanden zijn, laat men dan eens aankloppen voor een bijdrage uit de kas „Culturele doelein den''. De heer Westerik, die veel met de jeugd en de vraagstukken en problemen rond de jeugd te maken heeft, verklaarde van mening te zijn dat de gemeente bij 't oplossen van het probleem „Vrijetijds besteding op zondagavond" wel een taak heeft, doch het is heel moeilijk om de juiste oplossing te vinden, omdat een be langrijk deel van de jeugd enkel nog belangstelling heeft voor amusement. Plet vorige winterseizoen heeft de commissie van de Ned. Herv. Gemeente op zondag een tweetal film-toneelavonden belegd in Irene, waarvoor goede belangstelling be stond. De heer Klein Velderman verklaarde waardering te hebben voor het streven van deze commissie, doch er moet veel meer gebeuren. Met 3 of 4 avonden per seizoen schieten we niets op. Er moet in de wintermaanden elke zondagavond wat geboden worden. Wethouder Wansink: Als in Irene zon dagsavonds een film mag draaien, mag er dan ook in Amicitia gedanst worden De VoorzitterAlleen de politie beslist hierover. Nadat de Voorzitter naar aanleiding van een vraag van de heer Landeweerd nog nadere mededelingen had gedaan over het plan „Verharding Kerkhofs- weg", werd de begroting zonder hoof delijke stemming aangenomen. Bij de behandeling van de begroting voor het Woningbedrijf deelde de voor zitter op een vraag van de heer Brands mede, dat de toewijzing 1958 zeer bin nenkort zal afkomen. B. en W. hebben bouwplannen voor 5 bejaardenwoningen aan het Kosterpad en 9 a 10 woning wetwoningen. Bij de behandeling van de begroting van het Keurings-, Waag- en Slachtbe- drijf deelde de Voorzitter mede, dat spoedig een voorstel te verwachten is voor de bouw van een slachthuis, dat in de momentele behoefte voorziet, maar gemakkelijk uitgebreid kan worden. Bij nieuwbouw zal in 't bijzonder aandacht worden geschonken aan flinke koelruim te, terwijl ook gedacht is aan een diep vries-kluis. RONDVRAAG. De 'heer H. Klein Velderman maakte bij de rondvraag van de gelegenheid gebruik DE BESTE en niet duur. Tube 95-70-45 ct om B. en W. mede te delen, welke wen sen hij nog graag vervuld zou zien, n.l. a. een eenvoudige aula op de nieuwe begraafplaats ib. verharding van de Lichtenberger- dijk; c. verharding van de autoweg over de Holterberg; d. aanleg van een gemeentelijk sport park. Wij zouden met u, aldus de Voorzitter, deze objecten liefst dit jaar zien uitge voerd, doch er zou dan iets heel bijzon ders moeten gebeuren. Laten we hopen op een financieel meevallertje. Het bou wen van een eenvoudige aula is ongetwij feld wenselijk, doch deze bouw zou ons plan „Wegenverharding" in de war stu ren. We kunnen geen 2 dingen tegelijk doen en m.i. is de verharding van wegen toch belangrijker. Wethouder Wansink verklaarde het hiermee volkomen eens te zijn, doch een eenvoudige wachtgelegenheid hoeft niet veel te kosten. Maar al te vaak staan de mensen nu in de regen en in de kou wan neer ze afsohëid nemen van degenen, die de laatste eer bewezen wordt. De heer Westerik wees op het grote belang van sportbeoefening, mede met het oog op het waagstuk van de vrije tijdsbesteding en hij achtte aanleg van een sportpark dringend noodzakelijk. Naar aanleiding van een vraag van de heer Jansen deelde de Voorzitter mede, dat plannen in voorbereiding zijn voor de bouw van een nieuwe ulo-school. B. en W. hébben gevraagd om een urgentie verklaring voor 1960. Voor de bouw van een openbare kleuterschool is dezer dagen een urgentie-verklaring afgekomen. De bouw zal plaats hebben onder architec tuur van de heer L. C. v. d. Bovenkamp, met wie het bestuur van de opgeheven Prot. Kleuterschool indertijd 'n afspraak maakte. De plaats voor het nieuwe postkantoor is nog steeds niet gevonden. Zo deelde de Voorzitter de heer Soer mede. Er be staan bij de Coöp. Boerenleenbank plan nen voor de bouw van een groot bank gebouw. Het zou prachtig zijn als voor het bankgebouw èn het postkantoor bouwterrein beschikbaar zou zijn aan de Dorpsstraat. Mocht voor een van beide aan de Dorpsstraat iets te vinden zijn, dan ni'oet voorrang worden verleend aan het bankgebouw boven 't P.T.T.-kantoor, dat gezien 't bedrag wat beschikbaar zal komen, zeer bescheiden zal uitvallen. Op een vraag van een der leden, hoe of het staat met de suggesties van het bestuur van de Holtense Handelsvereni ging, deelde de heer Wansink mede, dat men van die kant niets te verwachten heeft. In de „manufacturen-sector" lopen de meningen over de plaats voor het postkantoor zeer uiteen. De één mocht 'ns voordeel trekken boven de ander uit deze nieuwbouw. De heer Teeselink zou beide gebouwen graag aan de Hoofdstraat, zo mogelijk in het centrum willen zien, ook wanneer dit de gemeente jaarlijks iets meer zou gaan kosten. De heer Landeweerd zou een commissie uit de raad willen benoemen om deze be langrijke zaak te „bekijken", doch hij vönd geen steun bij de andere leden. De Voorzitter verklaarde voor het be noemen tran een commissie niets te voe len. Men moet B. en W. vertrouwen. De 'heer Sprokkereef zou graag zien dat de raadsleden met suggesties kwa men. Verschillende heren zien blijkbaar mogelijkheden. De heer Landeweerd vestigde nadat hij uitdrukkelijk had verklaard dat men in zijn voorstel een commissie te benoe men, geen motie van wantrouwen moest zien de aandacht op de bar slechte toestand waarin de Geskesdijk verkeert. VoorzitterDeze weg werd door de mi litairen kapot gereden. Wethouder Vene klaas Slots is met de toestand op de hoogte en zal er aandacht aan schenken. Nadat de Voorzitter dank had gezegd voor dé aangename en vlotte wijze van behandeling van de begroting, volgde sluiting der vergadering. WAT ONZE LEZERS ZEGGEN: JULES DE CORTE IN IRENE Wat was het ontzettend jammer, Ds. Israël, dat Rene de% avond van de 26ste jan. niet beter bezet was. Het luisteren naar Jules de Corte, deze snel afschietende ster in de wereld van de kleine kunst (maar dan kunst met 'n grote K geschreven) was een artistieke belevenis van de eerste orde; en dan kij kend naar al die lege plaatsen, waar óók Holtenaren hadden kunnen zitten, die mét óns aanwezigen, méé hadden kunnen ge nieten van deze uitzonderlijke dichter, zanger, componist, bekroop mij een ge voel van spijt om de wegblijvers en van een zekere angst dat u, door de geringe opkomst, avonden van cultureel genot van dit gehalte niet meer zou aandurven. De Corte's liedje: „Ik zou wel eens wil len wetenis een lied dat nu al be zig is, in die paar jaren dat het bestaat, te gaan behoren tot onze blijvende liede renschat, tot de klassieken, die nog ge zongen zullen worden als al die flauwe geestloze versjes van tegenwoordig zul len zijn vergeten. Dit lied door de Corte zelf te horen voordragen was alleen al de gang naar Irene waard. En dan zijn „De Vogels" en het liedje van het nare jongetje. Het was allemaal zo boeiend, zo warm en zo echt. Een goede zangstem en daarbij die prachtige pianobegeleidingen liederen waarvan enkelen van de zuiverste en eer lijkste poëzie waren. Een De Corte is zeldzaam en een kost baar bezit. Laten wij er trots op zijn, dat hij een landgenoot is die dus zijn liedjes in onze taal brengt. U bracht de Corte in Holten de aan- wêzigen zijn er u dankbaar om zij wa ren nu met te weinigen, maar u gaat toch •door met ons avonden te brengen als deze?! J. P. Nagelhout. ZENDINGSFILMAVONDEN De gemeentelijke zendingscommissie van de Herv. Gemeente organiseert ook dit jaar weer drie zendingsfilmavonden en wel op maandag 2 februari in Irene' te Holten; op dinsdag 3 februari in de school to Espelo en op woensdag 4 fe bruari in het gebouw ,Bethanië' te Dij- kerhoek. Deze bijeenkomsten beginnen telkens des avonds om half acht, terwijl aan de uitgang een collecte ter dekking der onkosten zal worden gehouden. De zendingsoommissie heeft voor deze avonden de spannende en boeiende film ,De onvoltooide opdracht' weten te verkrijgen, terwijl in het voorprogram ma de film Terug in de samenleving' iets zal laten zien van het medisch zen dingswerk. Ongetwijfeld zullen deze filmavonden weer veel belangstelling trekken. VRIJSTELLING EN UITSTEL Aan de dienstplichtigen der lichting 1958 J. Megelink, Borkeld 57, W. Huls man, Beuseberg 135 en G. H. Paalman, Neerdorp 48, is voorgoed vrijstelling van de dienstplicht verleend wegens per soonlijke onmisbaarheid. T. Stegink, Neerdorp 75, van de lichting 1959, kreeg om dezelfde redenen 1 jaar vrijstelling. Aan de dienstplichtige der lichting 1959 G. W. Nijland, Neerdorp 81, is een vrijstelling van de dienstplicht verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid. Aan de dienstplichtigen J. A. Elber- sen, Lichtenberg 11 en W. H. Vruwink, Beuseberg 163, van de lichting 1959, werd uitstel van eerste oefening ver leend in afwachting van de beslissing op hun verzoek om vrijstelling. De dienstplichtigen H. G. Reilink, Dijkerhoek 90 en G. J. Luggenhorst, Es pelo 75, ontvingen enige maanden uit stel van eerste oefening in afwachting van de beslissing op hun verzoek om vrijstelling. BILJARTWEDSTRIJD De Biljartclub Holterman speelde de vorige week donderdag in Bathmen een wedstrijd op het groene laken tegen de biljartclub Boode, bestaande uit 7 partij en. De Holtenaren moesten deze keer in hun Bathmense vrienden de meerdere er kennen en verloren met 432 tegen 399 caramboles. POLITIEK LEKENCABARET Op uitnodiging van de afdeling Hol ten van de Partij van de Arbeid zal het politiek lekencabaret ,De Mallemolen' uit Hengelo zaterdagavond in Amicitia' een voorstelling geven met een leuk programma met o.a. allerlei kleine schetsjes, waarin humor en satyre niet zullen ontbreken. Als spreker voor een korte toespraak zal optreden de lieer J. Gorsselink, lid van de Provin ciale Staten van Overijssel te Almelo. Na afloop is er gelegenheid voor een dansje. LOOP DER BEVOLKING Het inwonertal der gemeente Holten nadert de 6000, een getal dat, indien het zich handhaaft, o.a. het aantal raadsle den van 11 op 13 zal brengen. Zover is het echter nog niet en er zijn factoren, die er op wijzen, dat het ook direct nog niet zover zal komen. Maar er zit toch groei in het zielental en dat is een be langrijk perspectief In het afgelopen jaar is het aantal in woners n.l. mot 138 gestegen, zodat het op 31 december 5831 bedroeg. De loop der bevolking was als volgt: Op 1 januari 1958 bedroeg het zielental 5693 Toename: door geboorte 143 door vestiging 487 630 6323 Vermindering: door overlijden 37 door vertrek 455 492 Op 31 december 1958 bedroeg het aantal inwoners derhalve 5831 t.w. 2998 mannen en 2833 vrouwen. Daarmede leeft de gemeente Holten echter boven haar stand, want zij her bergt momenteel nog een groot aantal gerepatrieerde landgenoten uit Indone sië, waarvan aangenomen moet worden, dat zij op den duur de gemeente zullen verlaten. Er zal dus op een gegeven moment een terugslag komen. Wanneer, valt echter nog niet te voorspellen. Het is zelfs mogelijk, dat dit pas geschiedt op het moment, dat het getal van 6000 zielen reeds is overschreden. De terug val zal dan niet zo groot meer zijn. In het afgelopen jaar was het cijfer van vestiging en vertrek, zoals uit boven staande cijfers blijkt, nog vrijwel in even wicht en er is een belangrijk geboorte overschot. Zou hier wat kleine industrie kunnen worden aangetrokken, dat is er veel kans, dat de 6000 nog vrij spoedig zal worden gepasseerd. Het is zelfs mo gelijk, dat bij de gemeenteraadsverkie zingen in 1962 13 raadsleden moeten worden gekozen. Het aantal geboorten in de gemeente bedroeg 129, buiten de gemeente, doch behorende tot haar bevolking, 14. Overlijdens in de gemeente 17, bui ten de gemeente (o.a. in de ziekenhui zen) 20. Het aantal huwelijken bedroeg 58, ter wijl 1 echtscheiding werd ingeschreven. BEVORDERD Onze vroegere plaatsgenoot, de heer A. Ulfman, hoofdcommies, chef van de dienst van sociale zaken der gemeente Odoorn, is in dezelfde functie bevorderd tot hoofdcommies A. GESLAAGD De heer J. A. Slotman, Oranjestraat, slaagde dinsdag te Zwolle voor het di ploma vakbekwaamheid voor de klein handel in tot verbruik bereide tabak'. Officiële publicaties ZITTING WOONRUIMTE-COMMISSIE De voorzitter van de woonruimte-com missie maakt bekend, dat de maandelijkse zitting dier commissie niet zal plaats heb ben op dinsdag 3 febr. a.s., maar op dins dag 10 febr. d.a.v. te 7.30 uur n.m. Holten, 30 januari 1959. De voorzitter voornoemd, J. KROON. door Zenuwrust Mijnhardt's Zenuwtabletten

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 2