Akker- en weidebcuwdag Ter Horst-revue weer groot succes ADVERTEREN DOET VERKOPEN (vervolg pag. 1) uit marktbare gewassen. Hierin zitten grote variaties, inzonderheid de gespe cialiseerde bedrijven. De rendabiliteit hangt af van de productie, dus de melk- oplbrengst van het rundvee, terwijl boven dien de aanleg tot vleesvorming een rol speelt. Het is algemeen bekend dat de melkproductie afhankelijkheid is van er felijkheid, doch daarnaast van de voeding en verpleging. Aan de hand van cijfermateriaal toont de heer Oosterveld aan dat boeren, die bij een fok- en controlevereniging zijn aangesloten, tot hogere productie van hun veestapel komen dan de collega's, welke niet aan melkcontröle doen. Bij een bepaalde fabriek in Overijssel, waar 50 der leveranciers bij de fok- en controlevereniging waren aangesloten, bleek bij deze aangeslotenen de geldelijke opbrengst f 140.per melk. en kalfkoe hoger te liggen dan bij de andere veehou ders. Dit zijn slechts gemiddelden, die echter duidelijk demonstreren, dat men veel kan bereiken. Basis voor een goede voeding is een goed ruwvoederrantsoen en een juiste verhouding tussen eiwit en zetmeel waar de. Het streven van de boer dient er op gericht te zijn om voldoende ruwvoer van prima 'kwaliteit te verbouwen. De laatste jaren is het krachtvoeder- verbruik toegenomen. In de jaren '52-'53 werd per stuks grootvee 200 tot 300 kg. krachtvoer aangekocht met inbegrip van het jongvee. In '57-'58 bleek dit 825 kg. te zijn. Sprekende over 'het ruwvoederrant soen, zeide de heer Oosterveld, dat de waarde hiervan sterk uiteen loopt. Soms is het alleen onderhoudsvoer, doch het gebeurt wel, dat de dieren hiervan 5 tot 10 liter melk, ja zelfs 17 liter geven, het geen wel de top is. Eigen gewonnen ruw- voeder is nog altijd goedkoper dan 'krachtvoeder. Aan de hand van grafie ken toonde spr. van 2 melkfabrieken aan, dat er grote verschillen in opbrengst zo wel in liters als in vetgehalte bestaan. Als basis voor de kostprijsberekening in Overijssel werd uitgegaan van een op brengst van 3500 kg. melk met 3.7 vet. Eén van de beste fabrieken uit Over ijssel had een opbrengst van 3600 kg. melk met 3.83 vet. Een minder goede fabriek in Overijssel 3115 kg. melk met 3.64% vet. In geldelijke opbrengst een verschil van f 154.per melkkoe. Er zijn, aldus spr., bedrijven met een kostprijs van de melk van wel 40 ct. per kg. Dat op deze bedrijven nodig verande ringen moeten worden aangebracht, is vanzelfsprekend. Opvoeren van de productie per koe is noodzakelijk, maar tevens dienen de pro ductie. en verwerkingskosten zo laag mogelijk te worden gehouden en/of ge bracht, om zodoende op de wereldmarkt te kunnen concurreren. Verbetering van de kwaliteit, het aan trekkelijk maken van de verpakking van diverse artikelen in de zuivelsector, zijn mogelijkheden, welke men moet aangrij pen, aldus de 'heer Oosterveld, waarmede deze zijn lezing besloot. De voorzitter brengt de sprekers har telijk dank voor de met grote aandacht gevolgde lezingen. Hierna verenigden zich allen aan de koffietafel, welke alle eer werd aange daan en gelegenheid bood tot een gezel lige gedachtenwisseling. FORUM. Na heropening van de vergadering werden de forumleden aan de aanwezigen voorgesteld, en wel de heren: Dr. Gras huis en P. Oosterveld, welke 's morgens het woord hadden gevoerd, verder de heren Dr. Post uit Zwolle, J. G. E. Rut gers uit Almelo, G. J. W. Beestman uit Almelo, E. Habers uit Hengelo, C. Broersma uit Holten en J. H. Veneklaas Slots, eveneens uit Holten. Als gespreksleider trad op de heer P. Oosterveld. Het forum heeft zich zeer goed van zijn taak gekweten. Niet min der dan 52 schriftelijke vragen waren binnengekomen, waarvan er 35 beant woord konden worden. Het zou ons te ver voeren hier alle vragen te vermelden, re den waarom we slechts een greep doen. Is bij de export van 'broedeieren en andere producten niet het gevaar aan wezig, dat het importerende land zich zelf zodanig omhoog werkt, dat het in eigen behoefte kan voorzien Antwoord neen, doch zorg wel een voorsprong te behouden. Is het voeren van lijnmeel en lijnkoek nog aan te bevelen Antwoordneen, de sporenelementen, die in lijnkoek aanwezig zijn kan men veel goedkoper geven in de vorm van mineralen. Vraag: Komt er een verordening, waar bij het voor bedrijven met abortus ver boden is drachtig vee in de weide te heb ben? Antwoord: ja, naar alle waar schijnlijkheid wel. Daar in Overijssel 90 der bedrijven een erkenning als „abortusvrij bedrijf" heeft, dienen"deze te worden beschermd voor de overige 10 Het op stal laten afkalven en ma teriaal voor onderzoek opzenden, is nood zakelijk. Het jongvee niet in dezelfde ruimte on derbrengen, waar ook de melkkoeien staan, daar het gevaar voor besmetting zeer groot is. Vraag: Is het zuigen van kalveren aan de oren en tepeltjes tegen te gaan? Ant woord: ja, wel gedeeltelijk door insmeren met een mengsel van bruine teer en le vertraan en het jonge kalf reeds de eer ste weken van haar bestaan vast te zetten. Vraag: Is specialisatie van het kleine gemengde bedrijf gewenst? Antwoord: neen, op grote bedrijven, waar de grond er zich voor leent, ligt dit wel anders, denk b.v. aan de zuivere akkerbouw of weidebedrijven. Vraag: Is het opfokken van kalveren ONGELUK BIJ 'T SLEEëN De 6-jarige Klaasje Broersma uit de Stationsstraat heeft zaterdagmiddag bij het sleeën op de Holterberg zijn rechter. beentje gebroken. Het ongeluk gebeur de in het Niemendal, waar veel kinde ren aan het spelen waren en zich met hun sleden van de helling af lieten glij den. Hij viel van zijn slee en kwam daar bij wat ongelukkig terecht. Na door dok ter Rietdijk voorlopig behandeld te zijn, is het been in het St. Geertruiden Gast huis te Deventer voorlopig gezet, waar na het knaapje weer naar huis kon te rugkeren. De jeugd heeft zich in de afgelopen week, voorzover de schooltijden dat toe lieten, op de Motieweg en in het Nie mendal kostelijk geamuseerd. De Motie- weg is voor de kleintjes wat te steil, maar in het Niemendal kwamen onder de sneeuw verraderlijke boomwortels en stronken voor, die deze plaats voor hen weer niet zo geschikt maakt. Overi gens hebben zich geen ernstige ongeluk ken voorgedaan. ,DE ZON TEGEMOET' De CJMV (Dorp) heeft voor haar jaarlijkse uitvoering het toneelstuk ,De zon tegemoet' van Maarten van Vught in studie genomen. Zij hoopt dit stuk in maart voor het voetlicht te brengen. UITVOERING H.M.V. HMV hoopt zaterdag 7 februari a.s. in ,Amicitia' zonodig ook op maandag 9 februari haar jaarlijkse uitvoering te geven. De toneelvereniging ,Snippeling' (bij Deventer) zal na de pauze het to neelstuk ,Het vijfde gebod' opvoeren. JULES DE CORTE ZINGT Maandagavond a.s. komt Jules de Cor- te in Holten, in Irene'. Zijn optreden heeft eigenlijk geen introductie nodig, want als minstreel in de wereld van het Nederlandse lied geniet hij een bevoor rechte plaats. Er is zelfs geen vergelij king mogelijk met andere tekstdichters, want wat Jules de Corte schept, heeft niets te maken met de kinderachtige sentimentele versjes, waar wij door gaans mee geconfronteerd worden. De gedachten en licht-filosofische beschou wingen, die Jules de Corte op muziek zet, zijn ontleend aan het dagelijks le ven van ieder mens. Niet alleen van de kleine, arme zwoegers, maar ook van de lieden, die succes hadden en carrière hebben gemaakt. Zijn liedjes zijn van een verrassende, charmante eenvoud, hoewel hij niet spaarzaam is met zijn kritiek. De liedjes van Jules de Corte - zoals bijv.: My home, sweet home'; ,Het Carillon'; ,Ik zou wel eens willen weten'; Soldaten' en ,Het liedje van de Hopelo zen en de Vogels' - zijn stuk voor stuk voor de fijnproevers! VEILIG VERKEER. Ook achter U rijdt het verkeer, Vergeet dat toch niet telkens weer! met kunstmelk aan te bevelen? Ant woord: hierover zijn niet voldoende ge gevens bekend om na te gaan, hoe een koe op latere leeftijd hierop zal reage ren. Dr. Grashuis raadt dit niet aan, doch opfokken met 100 tot 160 kg. volle melk. Vraag: heeft ijzervoorraad in de grond invloed op 't aanwezige fosforzuur? Ant woord: dit heeft geen, althans zeer ge ringe invloed. Vraag: Heeft de K.I. niet het bezwaar dat de kennelijke tochtigheid der dieren zichtbaar verminderd? Antwoord: Het is nog niet waargenomen dat de tochtig heidsverschijnselen verdwijnen. Vraag: Hoe groot moet een bedrijf zijn om een trekker te kunnen aanschaf fen, welks investering dan verantwoord is. Antwoord: 'n bepaalde bedrijfsgroot- te is niet op te geven, men moet steeds bedenken, dat het geïnvesteerde bedrag er met rente weer uitgehaald moet wor den. Vraag: Is kopertoevoeging aan het varkensmeel nuttig? Antwoord: Bij proeven op een groot aantal bedrijven toegepast, waren de resultaten buiten gewoon gunstig. Vraag: Welke is het beste kippenras? Antwoord: Niet te zeggen. Betrekt men zijn kuikens geregeld van dezelfde ver trouwde kuikenbroeder, ga hier dan mee door, zo luidde het advies. De voorzitter was de tolk van allen, toen hij de forumleden hartelijk dank bracht voor het beantwoorden der vra gen. Ook aan de stellers der vragen werd dank gebracht, benevens aan de plaatselijke coöperaties en de meelhan delaren voor de ontvangen financiële steun, waardoor het mogelijk was de aanwezigen een prachtige dag te bie den. Ook dankte hij de heer Te Berge met zijn personeel voor de verzorging van de maaltijd, alsmede allen, die op enigerlei wijze hebben meegewerkt aan deze zeer geslaagde akker- en weide- bouwdag. EEN AANEENSCHAKELING VAN HOOGTEPUNTEN. BALLETGROEP WEER BEWONDERENSWAARDIG. De nieuwe Ter Horst revue „Non!!??", die gisteravond voor het eerst voor niet- personeelsleden werd opgevoerd, heeft be antwoord aan de (grote) verwachtingen, die het „revue-publiek" er aan heeft ge steld. Het is niet overdreven vast te stellen, dat deze revue zeer knap is opgebouwd en zich kan meten met de beste in de loop der jaren door het gezelschap gepresen teerd. Het publiek heeft genoten van be gin tot eind, er was zo veel te zien en te genieten dat men tevreden en dankbaar naar huis is gegaan, en velen zullen op de titelvraag „Non!!??" hebben geant woord: fantastisch. Dat is ook onze me ning, de Ter Horst revue is weer een zeer bijzonder gebeuren, zodat wij én voor sa menstellers én (vooral) voor de medewer kers grote bewondering koesteren. Een van de weinige dingen, die we niet kunnen bewonderen, is de titel. Maar de inhoud maakt zo veel goed, dat we de on bevredigende titel, bij het ophalen van het doek onmiddellijk vergeten. Hoewel in de revue dit keer geen reis verhaal als basis is verwerkt, is het pro gramma toch aanvaardbaar opgesteld, en hierdoor wordt zelfs bewezen, dat het reis verhaal, dat in voorgaande jaren wel eens een groot succes werd, helemaal geen voorwaarde behoeft te zijn, tot een logi sche samenhang. Men omzeilt bovendien nog het gevaar van zwakkere -punten, die in een reisverhaal (bijna) onvermijdbaar zijn. Het programma bevat diverse hoogte punten, en wat vooral opvalt is de wijze, waarop men de aandacht van de zaal weet vast te houden, en het zelfs weet te pres teren, om na de hoogtepunten het slot nummer „lm Weiszen Rössl" tot een apo theose te maken, zo gevarieerd en zo in drukwekkend, dat men een enkel onbe vredigend onderdeeltje volkomen is ver geten. De grote figuren van de revue zijn ook nu weer de heren G. Mekenkamp en G. Smit (tevens tekstschrijvers) en mevr. Dommerholt-Bruins. Deze Riessense „Dree- kaate" verleent, geloven wij, de ondefini eerbare sfeer aan de revue, waardoor ze vooral voor Riessenders zo bijzonder aan trekkelijk wordt. Men voert originele Rijssense mensen ten tonele, die zuiver door de juiste typering en de humoristi sche en rake woordkeuze in het zuivere Riessens, zo juist worden uitgebeeld, dat het optreden van dit drietal doorlopend een succes is. Daarnaast is de bejaarde heer H. Nitert nog steeds een zeer gewaardeerde kracht. De wijze, waarop hij het gedicht ,,'n Bos wachter" voordroeg (een voortreffelijk ge dicht van Mekenkamp) heeft zeer veel bewondering geoogst. Deze bejaarde mede werker aan de revue heeft hierdoor en ook door zijn optreden in andere onderdelen, bewezen, zijn plaats nog zeer zeker waard te zijn. De man, die ook nu weer een geheel eigen plaats, een onnavolgbare plaats in deze revue 1959 inneemt is weer de heer Bernard Paauwe. Ook nu weer bewijst hij zijn veelzijdigheid en zijn onmisbaarheid. Paauwe geeft variatie aan de revue, voor al in zijn optreden in de grammofoonwin kel, waarbij hij zich een meesterlijk imi tator toont. Zijn optreden in dit zeer hu moristische onderdeel was meesterlijk. Van de vertrouwde figuren uit de Ter Horst revue's was ook de heer H. Schintz weer actief, ook deze medewerker neemt een geheel eigen plaats in en deed zowel enqueteur als ook als lid van het gemeen telijke woningbureau uitstekend werk. Van de jongere spelers mogen wij goe de verwachtinngen koesteren van mej. Nauta en ook.van de heer Schepers, van het optreden waarvan wij echt hebben genoten. Het optreden van mej. Nauta in de kuijerscene met mevr. Bruins, was zeer bevredigend, maar het zou iets meer Ries sens kunnen zijn. Het revueballet heeft weer uitstekend werk laten zien en zelfs hadden wij het idee, dat de balletten zo goed verzorgd waren, dat ze in voorgaande revue's niet overtroffen zijn. Deze balletgroep, die on der deskundige leiding van mevr. Kra nenborg uit Nijverdal, maandenlang moet studeren, voordat men kan optreden, heeft uitstekende prestaties geleverd. Met grote gedisciplineerdheid en met grote overgave heeft men de diverse „nummers", die ook choreografisch van uitstekend gehalte wa ren, uitgevoerd. Hoogtepunten uit het op treden van ue balletgroep waren Het sprookjesbos, dat door de declamatie van de heer Nitert een bijzonder accent kreeg en vooral ook het Hoela-hoep ballet. De balletgroep heeft een zeer bijzonder aan deel gehad in het opvallende succes van de revue. Veel bewondering hebben wij ook ge had voor de tekstschrijvers, die er in ge slaagd zijn om origineel, humoristisch en gevat te zrjn. Met ons hebben velen ge smuld van de ballonvaart, waarop men een kritisch licht liet schijnen op Rijssense toestanden, al moeten de snedige opmer kingen natuurlijk wel in het licht van de humor gezien worden. Voortreffelijk werk leverde mevr. Dommerholt in de scene op het woningbureau evenals in de voordoek- scene met mej. Nauta. De behangscene van de heren Mekenkamp en Smit was ook een van de hoogtepunten van de revue, die ook nu weer in staat zal zijn volle zalen te trekken en het publiek van begin tot einde een aangename avond te be zorgen. Ook de zang nam weer een groot deel van het succes van de revue voor haar rekening. Mej. Mensink, sopraan, zong zo als haar reputatie van haar deed ver wachten, terwijl de bariton D. Bakker ook voortreffelijk zong. De decors waren ook nu weer bijzonder verzorgd door de heer Tiemens, Poort man en Schintz, terwijl d.e begeleiding weer in goede handen was van het revue orkest onder leiding van de heer J. v. d. Els uit Almelo. Het antwoord op de vraag „Non!!??" zouden wij willen samenvatten met „Nao mooi". Officiële publicaties SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Holten deelt mee, dat hij niet op woensdag 28 januari, doch op donderdagmorgen 29 januari e.k. voor het publiek te spreken zal zijn. De burgemeester van Holten, W. H. ENKLAAR. AANWIJZING VOOR RAN GSKRUISIN G Burgemeester en Wethouders van Holten maken bekend, dat bij hun be sluit van 13 januari 1959, nr. 129, op grond van het bepaalde in de artikelen 4, lid 1 onder b en 5, lid 1, onder c, van het Wegenverkeersreglement, als voor rangskruising is aangewezen de krui sing Larenseweg, Schoolstraat-Gaarden- straat, met dien verstande, dat het ver keer, dat over de Larenseweg de krui sing nadert, voorrang heeft boven het verkeer, dat over de Schoolstraat en de Gaardenstraat genoemde kruising na dert. Dit besluit treedt in werking op de datum, waarop de termijn van beroep is verstreken of waarop het besluit in be roep is gehandhaafd. Dit besluit is in afschrift gezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat, aan gedeputeerde staten dezer provincie, aan de Koninklijke Ne derlandse Toeristenbond ANWB, aan de Koninklijke Nederlandse Automobiel club KNAC, alsmede aan de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging te 's-Gravenhage. Van het besluit kan door iedere be langhebbende beroep bij de Kroon wor den ingesteld, binnen dertig dagen na de dagtekening van deze openbare kennis geving. Het adres van beroep moet aan de Kroon worden gericht, maar bij de Commissaris der Koningin in de pro vincie worden ingediend. Holten, 20 januari 1959. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. INTREKKING AANWIJZING VOORRANGSSPLITSING PASTORIESTRAAT-LARENSEWEG Burgemeester en Wethouders van Holten maken bekend, dat bij hun be sluit van 13 januari 1959, nr. 130, op grond van het bepaalde in artikel 5, lid 1 onder c van het Wegenverkeersregle ment is ingetrokken, hun besluit van 23 oktober 1958, nr. 2706, waarbij als voor rangssplitsing is aangewezen, het punt van splitsing van de Pastoriestraat en de Larenseweg, met dien verstande, dat het verkeer over laatstgenoemde weg de voorrang heeft boven dat over eerstge noemde weg. Dit besluit treedt in werking op de datum, waarop de termijn van beroep is verstreken óf waarop liet besluit in be roep is gehandhaafd. Dit besluit is in afschrift gezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat, aan gedeputeerde staten dezer provincie, aan de Koninklijke Ne derlandse Toeristenbond ANWB, aan de Koninklijke Nederlandse Automobiel club KNAC, alsmede aan de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging te 's-Gravenhage. Van het besluit kan door iedere be langhebbende beroep bij de Kroon wor den ingesteld, binnen dertig dagen na de dagtekening van deze openbare kennis geving. Het adres van beroep moet aan de Kroon worden gericht, maar bij de Commissaris der Koningin in de pro vincie worden ingediend. Holten, 20 januari 1959. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENK LAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. INENTING TEGEN KINDERVERLAMMING Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat op maandag 26 januari en op vrijdag 30 januari 1959, des namiddags van 2 tot 5 uur, in het ge bouw ,Rehoboth' de derde injectie zal worden gegeven tegen kinderverlam ming aan de kinderen, geboren in de ja ren 1952, 1953, 1954, 1956 en 1957. Het is noodzakelijk, dat ieder zich houdt aan de tijd, op de oproepingskaart vermeld. Men gelieve de inentingskaart van het kind en gepast geld mede te brengen. Zie de aanwijzingen op de voorzijde van de oproepingskaart. Holten, 22 januari 1959. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. STEMMEN BIJ VOLMACHT 1. De burgemeester van Holten brengt ter openbare kennis, dat ter secreta rie dezer gemeente kosteloos' ver krijgbaar zijn de formulieren voor de verzoekschriften om bij de a.s. ver kiezing van leden van de Tweede Kamer d,r Staten-Generaal bij vol macht te stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op 26 februari 1959 door de kiezer wor den ingediend bij burgemeester en wethouders der gemeente in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen. 3. Bij het verzoekschrift moet een ver klaring van de gemachtigde worden ingediend, dat deze bereid is als zo danig op te treden. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in het kiezersregister, CHR. JONGE BOEREN SPRAKEN OVER RUILVERKAVELING De leden van de afdeling Holten van de Chr. Jonge Boeren- en Tuinders Or ganisatie (CJBTO) kwamen maandag avond in vergadering bijeen onder voor zitterschap van de heer W. Aanstoot, die deze bijeenkomst opende met gebed, na bet gezamenlijk zingen van Psalm 138 vers 1 en het lezen van Psalm 147. Na lezing van de notulen werd de agenda van de op 5 februari a.s. te Zwolle te houden provinciale toogdag be sproken. Tal van leden gaven zich op voor het bezoeken van deze toogdag. RUIL VERKAVELING' De heer B. Dijkink hield deze avond een inleiding over liet belangrijke on derwerp Ruilverkaveling'. Op tweeërlei wijze kan ruilverkave ling ten uitvoer worden gebracht: 1 door een definitieve ruilverkaveling. Bij toe passing van ruilverkaveling wordt ge streefd naar verbetering van de water beheersing (waaraan zo links en rechts nogal het één en ander mankeert), het bij elkaar voegen van kleine perceeltjes tot één kavel, zodat veel economischer kan worden gewerkt, verbetering van zandwegen en het aanleggen van harde wegen. Er volgde op dit onderwerp een zeer geanimeerde discussie. De vergadering werd door de heer Dijkink met dankgebed gesloten. HOTEL- EN PENSIONLIJST VREEMDELINGENVERKEER Het ligt in het voornemen van de VVV om zo spoedig mogelijk over te gaan tot vernieuwing van de hotel- en pension- lijst, welke steeds wordt ingesloten bij de folders en ander materiaal, dat aan verzoekers om inlichtingen omtrent de toeristische mogelijkheden in onze ge meente wordt toegezonden. Het is van het grootste belang, dat deze lijst up-to-date is. De administra teur, de heer G. H. Kers, zal zich met hen, die reeds op de lijst voorkomen, in verbinding stellen omtrent eventuele wijzigingen of aanvullingen. Het is echter voor het vreemdelingen verkeer van het grootste belang, indien er nog ingezetenen zijn, die ook met het houden van pension en dergelijke willen beginnen, zich zo spoedig mogelijk bij de administrateur aanmelden. De gegevens worden kosteloos in de hotel- en pen- sionlijst, die ook de kampeerboerderijen, kampeerplaatsen en kampeerhuisjes enz. bevat, opgenomen. Verwezen wordt naar een desbetref fende aankondiging in dit nummer. GEVAARLIJKE KRUISING Door de ontsluiting van de Gaarden en de openstelling van de Gaardenstraat is, zoals thans blijkt, aan het aantal ge vaarlijke wegkruisingen in ons dorp er weer een toegevoegd. 'Het betreft hier de Kruising Larenseweg, Schoolstraat- Gaardenstraat. Door de bestaande be bouwing is voor 't verkeer op de hoofd weg de aanwezigheid van zijwegen zeer moeilijk waarneembaar. Burgemeester en weihouders hebben het gevaar reeds onderkend en deze wegkruising aangewezen als voorrangs kruising, zodat het verkeer, dat o^er "de Larenseweg de kruising nadert, voor rang heeft boven het verkeer uit de Gaardenstraat en de Schoolstraat. Zodra de termijn van beroep tegen dit besluit is verstreken of het besluit in be- ïoep is gehandhaafd, zullen hier dus de bekende stopborden en witte tegels wor den aangebracht, zodat het verkeer, dat uit de beide genoemde zijstraten deze kruising nadert, zal moeten stoppen. De voorrangssplitsing van de Pastorie straat en de Larenseweg is ingetrokken. PERSONENAUTO BOTSTE OP DIENSTBUS O.A.D. Donderdagavond omstreeks half zes is ter hoogte van de büshalte aan de Sangeldijk een personenauto' met twee inzittenden op een dienstbus van de OAD gebotst, die daar passagiers uitliet en in de langs de weg gelegen brede sloot gekanteld. De auto werd bestuurd door K. P. uit Enschede, die evenals de naast hem zittende E. B. uit Enschede wonder boven wonder met de schrik vrij kwam. De dienstbus werd bescha digd en moest met het oog op het on derzoek door de verkeerspolitie ter plaatse worden vastgehouden. De inzit tenden zijn met een andere bus van de OAD, die vrij spoedig uit Holten arri veerde, verder vervoerd. Het ongeluk gebeurde, doordat K.P., die met zeer grote snelheid uit de rich ting Deventer naderde, door het licht van een tegenligger, waarschijnlijk de stilstaande dienstbus niet tijdig genoeg opmerkte. Toen hij deze passeren wilde, naderde een tegenligger, zodat hem niets anders overbleef dan zeer krachtig te remmen met het gevolg, dat hij blijk baar dc macht over het stuur kwijt raak te, de gedeeltelijk slippende auto de ach terzijde van de dienstbus raakte en op de rechterzijde in de sloot terecht kwam. De inzittenden van de personenauto kwamen er ongedeerd uit, van de bus passagiers bekwam niemand enig letsel, maar de beide voertuigen werden alle bei flink beschadigd. waarin de naam van de verzoeker voorkomt en bevoegd zijn tot het deelnemen aan dezelfde verkiezing. 5. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aan nemen. 6. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in per soon aan de stemming deel te ne men. Holten, 8 januari 1959. De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR.

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 2