Jaarvergadering Chr. Gem. Zangvereniging A.R. Kiesvereniging stelde kandidaten Eerste steenlegging Christelijke kleuterschool PREDIKBEURTEN BURGERLIJKE STAND DaiflcS - AGENDA Verkoudheid No. 2. Jaargang 11. ZATERDAG 17 JANUARI 1959 Verschijnt elke zaterdag HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.35 per kwartaal Uitgave ■can de Stichting „Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon K 5483 - 234 Adv.-prijs: 115 mm. (d contant) 2.Iedere mm. meer f 0.07 (Foto M. C. Meijboom). Maandag 19 januari: 16e verjaardag H.K.H. Prinses Margriet De leden van de Chr. Gem. Zangvereni ging „Soli Deo Gloria'* kwamen dinsdag avond in het gebouw „Rehoboth" in jaar vergadering bijeen. De voorzitter de heer J. Wiggers, liet bij de aanvang zingen psalm 89 vers 7 en ging hierna voor in gebed, waarna een kort welkomstwoord werd gesproken. Een hartelijk woord van dank sprak de heer Wiggers tot de dirigent de heer W. van Erkelens te Enschede, die in het af gelopen jaar weer zijn beste krachten gaf aan „Soli". Verder dankte de voorzitter de kerk voogdij der Hervormde Gemeente voor 't beschikbaar stellen van het kerkgebouw voor het geven van de kerst-oratoruim- uitvoering, terwijl de kerkeraad der Ge- ref. kerk dank werd gebracht voor het beschikbaar stellen van één der zalen van het gebouw „Eehoboth" voor het houden van de wekelijkse repetitie. Dankbaar werd gewag gemaakt van de financiële steun, die het koor in 1958 weer van de donateurs mocht ontvangen. Dat de vereniging financiëel gezond is, is voor een belangrijk deel te danken aan de bijdrage van de donateurs. Door de secretaris de heer W. Aanstoot, werd hierna een uitvoerig jaarverslag ge lezen, waaruit onder meer bleek dat het ledental over het afgelopen jaar was te ruggelopen tot 39. Een 5-tal leden be dankte omdat het kerstoratorium in het duits werd gezongen, doch dit 5-tal heeft zich inmiddels weer als lid laten inschrij ven. De voorzitter deed naar aanleiding van in 1959 geconstateerd repetitiever- zuim een dringend beroep op de leden om de repetitie trouw te bezoeken. Slechts enkele leden bezochten in 1958 alle repe- titie'si De groep die slechts 1 tot 3 maal per jaar verzuimden is nog veel te klein. Men moet de reden van verzuim niet zo gauw wettig vinden. Laten we 'n voorbeeld nemen aan het echtpaar dat op de repetities present was ondanks het feit dat „zij" jarig was. Ook het ledental moet omhoog en dit kan in ieder geval worden opgevoerd tot 50, als elk lid van „Söli" zich voor ledenwerving wil inzet ten, zo besloot de heer Wiggers. Financiën Uit het door de penningmeesteresse, mevr. G. H. Wegstapel-van Lindenberg uitgebracht financiële verslag over 1958 bleek, dat dit jaar kan worden afgeslo ten met een batig saldo. De 'inkomsten bedroegen f 1582.84 en de uitgaven f 1512.65. De commissie voor kascontrole die be stond uit de heren L. Schuppert en J. Schuppert DJzn. had boeken en beschei den in orde bevonden, weshalve werd de penningmeesteresse decharge ver leend. Tot leden van de kascontrolecom- j missie 1959 werden benoemd de heren J. j Schuppert DJzn. en J. Schuppert Jzn. Bestuursverkiezing Inplaats van mevr. G. H. Wegstapel- v. Lindenberg, die reglementair niet her kiesbaar was, werd als bestuurslid geko zen mevr. D. v. d. Meulen-Kolkman. Mevr. Wegstapel-van Lindenberg, die 4 j lied ,,'k Heb geloofd en daarom zing ik", De leden van de AR kiesvereniging Nederland en Oranje' kwamen vrijdag avond van de vorige week in vergade ring bijeen onder voorzitterschap van de heer W. Rietberg, die deze bijeenkomst opende met gebed, nadat gezongen was Psalm 68 vers 10. Na het lezen van Ps. 121 sprak de heer Rietberg een kort ope ningswoord, waarin hij o.m. de aandacht vestigde op de verkiezingen voor de TweedeKamer op 12 maart a.s. Er zal in verband met deze verkiezingen door de leden van de kiesvereniging op korte termijn veel werk verricht moeten wor den. Onder werk moet ook verstaan wor den het uitdragen van het AR beginsel. Iedere Anti-Revolutionair heeft de plicht om mee te werken aan de uit bouw van de partij, wier beginselpro gram is gegrond op het onfeilbaar Woord van God. Nadat de waarnemend secretaris, de heer A. Lubberdink, de notulen had gelezen, bracht de penningmeester, de heer J. Beldman, financieel verslag uit over 1958. De inkomsten bedroegen met inbegrip van het batig saldo van voor jaar de penningen beheerde werd harte lijk dank gezegd. Voor het vele en be langrijke werk dat zij steeds met grote toewijding en accuratesse heeft willen verrichten. Toekomstplannen Na de pauze, waarin getracteerd werd op koffie met koek, werd het „werkpro gramma" op voorstel van het bestuur als volgt vastgesteld: a Zangavond in de eerste helft van april met solistische medewerking van Riek Bolink-Landeweerd (sopraan) Kees Deenik (bas) en Hilbrand van Bolhuis (orgel). b Medewerking aan de bezinningsavon- den in de tent in „Kalfstermansweide". c Kerstoratorium-uitvoering met mede werking van solisten 'en kléin orkest, d In het kader van het VW-Vacantie- programma 1959 zullen de bekende orga nisten Feike Asma en Piet van Egmond half juli en half augustus een orgelcon cert geven. Na een kort slotwoord van de voorzit ter werd deze prettige jaarvergadering door de heer W. Aanstoot met dankgebed gesloten, nadat gezongen was het bekende gaande jaren f 717,44 en de uitgaven f 572,49, zodat er een batig saldo bleef van in totaal f 144,95. BESTUURSVERKIEZING. Nadat een voorstel van het bestuur om het aantal bestuursleden te brengen van 5 op 7 was aangenomen, werd tot stemming overgegaan. Als nieuwe leden werden gekozen de heren K. A. Koek koek en H. Landeweerd Sr., Look. Het secretariaat zal worden waargenomen door de heer Koekkoek. KANDIDAATSTELLING. Bij het vaststellen van de kandidaten lijst voor de a.s. verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal ver klaarden verschillende leden het te be treuren, dat op de voorlopige lijst, die het Centraal Comité van AR kies verenigingen deed toekomen, geen plaats meer werd gegeven aan het zit tende lid Ds. J. Fokkema, Ned. Herv. predikant te Ede en wethouder van die gemeente. Een voorstel om Ds. Fokkema alsnog op no. 6 te plaatsen, werd una niem aanvaard en de afgevaardigden naar de provinciale vergadering te Zwol le op zaterdag 10 januari werden ge machtigd om namens de AR kiesvereni ging te Holten hiervan mededeling te doen aan het Provinciaal Comité en de vergadering van afgevaardigden. DE KANDIDATENLIJST 1 Prof. Dr. J. Zijlstra; 2 Dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot; 3 Mr. Dr. J. Meulink; 4 Mr. A. B. Roosjen; 5 Dr. C. P. Hazen- bosch; 6 Ds. J. Fokkema; 7 Mr. B. W. Biesheuvel; 8 J. Smallenbroek; 9 H. van Eijsden; 10 Mr. J. van Aartsen; 11 A. W. Biewenga; 12 Prof. Mr. Th. Versteeg; 13 J. van Eibergen; 14 Mr. Dr. A. P. Ver kerk; 15 G. Kieft; 16 Mr. W. Aantjes; 17 J. van Bennekom; 18 C. van Nierop; 19 Dr. A. Veerman; 20 Mr. C. Boertien; 21 Dr. N. G. Geelkerken; 22 B. Roolvink; 23 P. Renkema; 24 P. C. Elfferich. Nadat de voorzitter de scheidende se cretaris, de heer H. Beltman, had dank gezegd voor 't vele en belangrijke werk, dat hij gedurende enkele jaren voor de afdeling verrichtte, werd deze goed be zochte vergadering door de heer A. Lub berdink met dankgebed gesloten. Truusje Aanstoot en Bertus Brons voort hebben woensdagmiddag, hierbij geasssiteerd door de voorzitter van de Chr. Kleuterschoolvereniging, de heer H. Schuppert, de eerste steen gelegd voor de in aanbouw zijnde nieuwe school aan de Schoolstraat in het complex „Bcscbkamp". De weers- en terreinom standigheden waren nu niet bepaald ideaal, doch de hoofdleidster, mej. J. Tiemes en mej. A. Rietman, onderwij zeres, liet zich hierdoor niet afschrikken en ze wandelden met de kleuters die met hun papieren toeters zorgden voor de feestmuziek naar de Boschkamp. Voordat de beide kleuters de steen inmet selden, hield de heer Schuppert een kor te toespraak, waarbij hij dank bracht aan allen, die aan het verwezenlijken van de bouwplannen hun medewerking gaven en hij bood aan alle werknemers een enveloppe met inhoud aan. De oud-voor zitter van de School met de Bijbel, de heer M. Teeselink, sprak een woord van gelukwens tot het bestuur der kleuter school, dat de belangen van het chris telijk onderwijs op uitnemende wijze heeft gediend. Burgemeester en wethouders, die bij deze eerste steenlegging waren uitgeno digd, zonden bericht van verhindering. Helaas kon ook het bestuurslid, de heer E. Koopman, wegens ziekte deze middag niet aanwezig zijn. Maandag 16 febr.Jaarvergadering Chr. Kleuterschoolvereniging. Zaterdag 17 jan., 7.30 uur: Groot Tus senhaf dansclub Holterman in Amicitia. Maandag 19 jan., 7.30 uur: Jonge Kerk, in Irene. Ds. Wiersma van Ede spreekt over het Militarisme en over het werk onder de militairen. Dinsdag 20 jan.: Hervatting repetities Ohr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". Dinsdag 20 jan.Grote opruiming :bij fa. E. Wonnink en fa. Gebr. Schuppert (zie adv.). Dinsdag 20 jan., v.m. 10 uur: Akker en weidebouwdag in Amicitia. Spre kers: Dr. Grashuis en P. Oosterveld, prov. voedselcommissaris. Dinsdag 20 jan., 7.308.30 uur: Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten ten ge meentehuize (zie adv.). Dinsdag 20 jan.: Opruiming schoenen en pantoffels Schoenhandel H. Steunen berg en Zn., Burg. v. d. Borchstraat (zie adv.). Dinsdag 20 jan.: Opruiming serviezen enz., Veldhuis, Larenseweg (zie adv.). Dinsdag 20 jan.: Grote opruiming bij Gebr. Schuppert, G. J. Schuppert, Oranjestraat en A. Mulder, Oranje straat (zie adv.). Dinsdag 20 jan., 7.30 uur: Vergadering Herv. Vrouwenvereniging Dijkerhoek in „Bethanië". Donderdag 22 jan., 7.30 uur: Jaarfeest Geref. M.V. en J.V. in gebouw „Re hoboth". Donderdag 22 jan., 7.30 uur: Vergade ring Geref. Vrouwenvereniging „Pris- cilla" in gebouw „Rehoboth". Zaterdag 24 jan.: Tussenbal in café „De Waag". Maandag 26 jan.: Optreden van Jules de Korte op uitnodiging van de Herv. Jeugraad. Zaterdag 31 jan.: Dansen in Hotel G. Muller. Zaterdag 31 jan., 7.30 uur: Voorstelling politieke lekencabaretgroep „De Mal lemolen" van de P.v.d.A. uit Hengelo in Amicitia. Maandag 2 febr., 7.30 uur in „Irene": Vertoning van de zendingsfilm „De onvoltooide opdracht". Dinsdag 3 febr., 7.30 uur, in de school te EspeloVertoning van de zendings film „De onvoltooide opdracht". Woensdag 4 febr., 7.30 uur, in „Betha nië" te Dijkerhoek: Vertoning van de zendingsfilm „De onvoltooide op dracht". ▼an neus, keel of borst, gaulft en wrflft U weg met Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds Stout jesdijk van Hellendoorn en 7 uur Ds Addink. In beide diensten collecte Kerkkoor. Dijkerhoek. 10 uur Ds Addink. Col lecte Kerkkoor. Geref. Kerk. 9.30 uur (Bed. H. Avond maal) en 3 uur (Bed. H. Avondmaal en Dankzegging) Ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten is de 3 e collecte be stemd voor de Theologische Hoge school te Kampen. HOLTEN Geboren: Gerritdina Johanna, dv J. Meilink en G. J. Groteboer, Espelo 70a Jan, zv W. Vos en M. Aanstoot, Beuse- berg 73 Gerrit Jan, zv A. Kampman en B. J. Stevens, Larenseweg 26 Phi- lipp'ina Hendrika, dv E. Paalman en H. Potman, Pastoriestraat 14. BEVOLKING Vertrokken: K. T. Go en gezin, van Look 40 naar Am sterdam; P. V. de Lima en gezin, van Look 40 naar Vriezen veen; R. M. van Hall en gezin, van Look 40 naar Harderwijk; M. G. Bervoets, van Look 19 naar De venter; J. Metselaar, van Look 40 naar Deventer; W. H. Deten, van Dijkerhoek 88 naar Steenwijkerwold; J. Bruinenberg, van B. v. d. Borchstraat 10 naar Ernmen; C. G. Hoogkamp, van Holterberg 1 naar Zeist; N. van Lindenberg, van Kolweg 6 naar Amsterdam; H. P. Claasen, van Holterberg 32 naar Düsseldorf (Duitsland); H. Gihaux en gezin, van Look 40 naar Heemstede; M. Godeschalk en gezin, van Borkeld 21 naar Rheden. handen ruw of schroal HAMEA-GELEII1'1-

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 1