Bruidspaar W- Geltink~D* Tjepkema TEGEN DE OORLOG OOK TEGEN DE B.B. BOS door vlaggenzee begroet Trekking verloting „H.M.V." VEILIG VERKEER Officiële publicaties AANGIFTE HONDENBELASTING 1959 Houders van honden in de zin van de verordening op de heffing van honden belasting 1959 worden verzocht daarvan aangifte te doen vóór 1 maart a.s. op dins dag- en donderdagvoormiddagen ter ge meente-secretarie (afd. financiën: boven). Betaling der belasting dient gelijktij dig te geschieden. De aandacht wordt daarbij gevestigd op de volgende bepalingen: le onder het verlaagde tarief vallen en kel honden, uitsluitend gehouden ten dienste van de landbouw of enig be drijf van nijverheid of ter Bewaking van gebouwen of erven; 2e zij, die in de loop van het jaar hou der van één of meer honden worden of zij wier hond in de loop van het jaar een bestemming krijgt, niet ge noemd onder le, zijn verplicht bin nen 14 dagen aangifte te doen ter ge meente-secretarie; 3e in geval van verzuim van tijdige aan gifte of in geval van 'n foutieve aan gifte kan, ongeacht de mogelijkheid van strafvervolging, de aanslag wor den verviervoudigd. Holten, 8 januari 1959. Burgemeester en Wethouders van Holten, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. VUURWAPENWET 1919 Met het oog op de afloop van de geldig heidsduur van de aan belanghebbenden verleende bijzondere machtiging ingevol ge de vuurwapenwet 1919, verzoek ik hen dringend deze machtiging voor woensdag 2 januari e.k. ter gemeente secretarie in te leveren. Desgewenst kan de geldigheidsduur worden verlengd. De aandacht wordt er op gevestigd dat bij niet-tijdige verlenging van de maehti- ging, wegens het onbevoegd voorhanden hebben van een vuurwapen, een strafver volging moet worden ingesteld. Holten, 8 januari 1958. Het hoofd van Plaatselijke Politie, W. H. ENKLAAR. VOORSCHOTTEN PARTICULIERE WONINGBOUW MET OVERHEIDSSTEUN Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen ter kennis van belangheb benden, dat de Minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid aan de ge meentebesturen heeft medegedeeld, dat hij de mogelijkheid heeft geopend op de premie toegekend aan particulieren inge volge de Premie- en bijdrageregeling wo ningbouw 1953 en de Premiebeschikking woningbouw 1958 een voorschot te ver strekken van 50%. Voorwaarde is echter, dat de betreffen de woningen glas- en waterdicht zijn. Nadere inlichtingen worden verstrekt ter gemeente-secretarie. Holten, 8 januari 1958. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. Ten kantore van de Coöp. Aan- en Verkoop vereniging had maandagavond der vorige week de trekking plaats van de verloting, welke gehouden werd ten bate van het instrumentenfonds van de Holtense Muziekvereniging H.M.V. De trekking geschiedde door de Groepscommandant der Rijkspolitie, Adjudant Petter. De uitslag luidt als volgt; Lotno. Prijsno. Omschrijving: 3520 1 Dames- of herenrijwiel 2148 2 Wollen deken 4011 3 Cassette 6783 4 Herenpantalon 2444 5 Electr. rijwiellamp 2633 6 Electr. strijkijzer 5032 7 Afvalemmer 4974 8 Wasteil 4869 9 Damesschort 6724 10 Handweef schoorsteeïdoper 3413 11 Wasbak 4558 12 Afdruiprek 3258 13 Koektrommel 6333 14 Koffiekan 3998 15 Portefeuille 2858 16 Fluitketel 4548 17 Fietsband 6875 18 Voetpomp 5288 19 Fietsband 5154 20 Plastic emmer 5886 21 Warm water zak 3449 22 Wandtegel in lijst 6450 23 Luxe asbak 6620 24 Sierpul 6025 25 Keukenrek (zand-zeep-soda) 6710 26 Botervloot 6542 27 Kaasstolp 4102 28 Plastic wandrek 2383 29 Meccanodoos 4601 30 Meccanodoos 2125 31 Luxe kapdoos 2184 32 Doos eau de cologne en zeep 2257 33 Speelgoed-auto 4892 34 Pop 5287 35 Luxe kapdoos 4166 36 zes eierdopjes 5596 37 Bloemengieter 6582 38 Pop 4490 39 Speelgoed-auto 5878 40 Huishoudzeep 6160 41 Maatglas 4005 42 Suikerstrooier De prijzen kunnen worden afgehaald ten kantore van de Coöp. Aan- en Ver koopvereniging. De afkeer van de oorlog drijft som migen er toe, zich ook te verklaren tegen de BB. Zij zien in die voor bereiding op een mogelijke oorlog een vergroting van de kans op oorlog. En daarom moeten ze van de BB net zo min iets hebben als van de oorlog zélf. Verreweg de meesten die zo denken, baseren hun gevoelens op religieuse en humanitaire overwegingen, die respect verdienen. En ongetwijfeld zullen zij, naar het woord van Goethe, de konsekwenties van hun opvattingen niet „tot de dui vel" doorvoeren, door wanneer het oorlogsgeweld over ons komt, de hulp en bijstand van de BB af te wijzen. Veeleer valt te verwachten, dat zij met dit helpend en reddend werk van de BB van harte zullen instemmen. Maar zo zeggen zij, al die voorlich ting, die propaganda, die cursussen en oefeningen en demonstraties wekken een oorlogsstemming en brengen zo de vonk dichter bij het kruitvat. Zonder er op in te gaan of deze op vatting juist is (deskundigen zijn van oordeel, dat paraatheid ook van de bur gerbevolking veeleer het oorlogsgevaar vermindert!), willen we één ding con stateren: Wanneer het oorlogsgeweld over ons zou komen en misschien zelfs als een volkomen verrassing, dan kan men geen hulporganisatie meer gaan op bouwen. Die moet dan klaar en paraat zijn. En de vrijwilligers die zich inzetten voor de redding van hun medemensen, moeten niet alleen geschoold en ge traind zijn om hun werk zo effectief mogelijk te kunnen doen, maar ook met zo min mogelijk risico voor eigen leven. Met name de bestrijding van de grootst mogelijke ramp die ooit over ons kan komen: een oorlog, wellicht met atoomwapens, eist een speciale op leiding en training. En omdat snelle hulp ook en vooral hier dubbele hulp is, moet de BB ten allen tijde paraat zijn. Het is niet prettig, op deze wijze tel kens te worden herinnerd aan dreigend oorlogsgevaar. Het is ook niet prettig voor die BB'ers, die zich oefenen voor een taak, waarvan ook zij hopen, dat ze die nimmer zullen behoeven te ver vullen. Zeker, als de nood aan de man komt, zullen duizenden zich melden en mee de handen uit de mouwen willen ste ken. Maar zonder opleiding, zonder training kunnen zij zo weinig nuttig werk doen. Ze lopen in de weg, ze ver groten het risico. De BB'ers, die zich thans reeds beschikbaar stellen om straks, als het nodig is, hun medemensen snel en doeltreffend hulp te kunnen bieden, die daarbij regelmatig met de verschrikkingen van de oorlog worden geconfronteerd, hebben een niet minder grote afkeer van oor logsgeweld dan ieder ander. Maar uit verantwoordelijkheids- besef, burgerzin en plichtsgevoel, brengen zij het offer voor hun moeite en hun tijd.... voor de medemens! GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: Zwarte polsmof, map auto papieren, wieldop auto, zakmes, zwart le deren motorhandschoen, ringetje, glacé herenhandschoen, gele kinderwanten, he renrijwiel, zaktas met inhoud. Verloren: Linker heren handschoen, hond (Schotse kollie), regenbroek, bruin lederen dames portemonnaie met inhoud, autosleuteltje, bruine portemonnaie met inhoud, herenhoed, grijze jongenspet. Inlichtingen dagelijks op het Groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten, Dorps straat 22. Ds. WIERSMA KOMT WEER IN HOLTEN SPREKEN. De Jonge Kerk schrijft: De bekende legerpredi'kant Ds. Wiers- ma uit Ede in Holten bekend van de tentzending en jeugddiensten zal op maandag, 19 januari a.s., in Irene een lezing houden over (het militairisme "in (het algemeen en over het werk onder de militairen. Degenen die Ds. Wiersma al eens heb ben gehoord, willen hem ook deze avond weer horen, want hij kan zo ontzettend boeiend vertellen, dat je als het ware aan zijn lippen hangt. Bovendien is het onderwerp, vooral in deze tijd met zijn atoom- en kernwapens, belangrijk genoeg om er een avond voor vrij te maken. We mogen ons er niet afmaken door te zeggen: „Wat kunnen wij daar nu in vredesnaam aan doen. Oorlog maken de grote heren dezer wereld, en wij moeten wel mee doen of we willen of niet." Nu, zo is het beslist niet. Wij dragen allemaal wel ter dege verantwoordelijkheid voor deze dingen. Kom dus in groten getale op maan dag 19 januari naar Irene. Het is toch zo belangrijk om met elkaar eens van gedachten te wisselen over dergelijke problemen. Je neemt er wat van mee voor nu en voor je verdere leven. Dat is een ding dat zeker is. GESLAAGD Onze plaatsgenote, mej. W. H. Vene klaas, slaagde dezer dagen voor het di ploma kraamverzorgster'. BEVORDERD De heer G. J. Breukink, Oranjestraat alhier, opzichter le klas bij de Cultuur- Technische Dienst, werd bevorderd tot hoofdopzichter bij deze dienst. ARJOS KOOS NIEUWE BESTUURSLEDEN De leden van de afdeling Holten van de Anti-Revolutionaire Jongeren Orga nisatie kwamen dinsdagavond in ver gadering bijeen onder voorzitterschap van de heer J. v. d. Meulen, die deze bij eenkomst opende met gebed, na het le zen van Psalm 47. Nadat de voorzitter een kort woord van welkom had gesproken, waarbij hij zich in het bizonder richtte tot enkele nieuwe leden, gaf de heer Gerh. Stam J.zn. een politiek overzicht, waarbij uit voerig aandacht werd geschonken aan de toestand in het Midden-Oosten. De heer H. Landeweerd, die de plaatselijke afde ling vertegenwoordigde op de jaarver gadering te Utrecht, bracht een kort verslag uit over deze vergadering. BESTUURSVERKIEZING Wegens bedanken van mej. M. Schup- pert (secretaresse) en vertrek van mej. Gré Burgier (penningmeesteresse) wer den als bestuursleden gekozen de heren H. Landeweerd en G. Beldman T.zn. De heer B. Brinkman hield een inlei ding over de gebeurtenissen op het bin nenlandse politieke front en deze inlei ding werd gevolgd door een zeer geani meerde discussie. De volgende vergadering werd vastge steld op vrijdag 30 januari a.s. Na ge houden rondvraag werd deze bijeen komst door de heer Brinkman met dank gebed gesloten. Ook achter U rijdt het verkeer, Vergeet dat toch niet telkens weer! Om ongeveer half drie stonden circa 350 leerlingen in twee rijen langs de straat opgesteld van het gemeentehuis tot aan hotel Holterman, waar de recep tie plaats vond. Door de medewerking van de politie was het verkeer tijdelijk omgelegd, zodat men in de Dorpsstraat rustig maar in spanning afwachtte, dat het jonge paar op de bordes van het ge meentehuis zou verschijnen. BRUIDSMEISJES EN -JONKERS. De toebereidselen waren niet uitge lekt, zodat het bruidspaar wel even be duusd stond te kijken naar de schier eindeloze vlaggenzee, waarlangs het moest passeren, want alle kinderen wa ren uitgerust met een eigengemaakte rood-wit-blauwe vlag, waarmee zij een ere-haag vormden. Het werd voorafgegaan door 26 meis jes-leerlingen van de 3e klas, die als bruidsmeisjes fungeerden. Achter het bruidspaar en de familie sloten 22 jon gens-leerlingen, als bruidsjonkers, de stoet. Paarsgewijze droegen de leerlin gen 24 versierde hoela-hoepels, waarin grote kaarten met opschriften hingen, als: ,Leve onze juffrouw, leve haar man', ,Onze juffrouw trouwt vandaag", „Haar man heet meester Geltink' enz. Voordat het bruidspaar echter de trap pen afdaalde, werden enige foto's ge maakt en hield het schoolhoofd, de heer B. H. Brouwer, een korte toespraak, driemaal onderbroken door kinderge zang van de derde-klas, opgenomen op een bandrecorder en uitgezonden dooi de geluidsinstallatie van de heer H. J. Bouwhuis. De kinderen zongen drie liedjes op be_ kende wijzen: Juffrouw, u gaat van ons scheiden, Scheiden van 't dorp en de jeugd. Toen wij die tijding vernamen Keek niemand onzer verheugd.' ,Wij leven vrij, wij leven blij, Op Holten's dierb're grond. De juffrouw vond een flinke man, Geen mens, die dit bestrijden kan, Voor de EEN ZEER BELANGRIJKE DAG VOOR DE BOER De Bedrijfsverenigingen Holten en Dijkerhoek en de plaatselijke afdelingen van de CBTB en de OLM organiseren gezamenlijk op 20 januaii a.s. een spe ciale dag voor de landbouwers. Het is een akker- en weidebouwdag met 's middags een forum. Deze dag zal worden gehouden in zaal ,Amicitia' en zal duren van 's morgens 10 uur tot 's middags ongeveer 4 uur. Vóór de middag, van ongeveer 10-12 uur, zullen Dr. Grashuis en de heer Oos- terveld, voedselcommissaris voor Over ijssel, als sprekers optreden en 's mid dags van 1 uur tot ca. 4 uur zal een fo rum, bestaande uit 8 deskundige perso nen, waaronder de twee sprekers van 's morgens, diverse vragen beantwoorden, die door de bezoekers worden gesteld. U behoeft dan de heren niet te sparen met Uw vragen, want ze zijn er speciaal voor naar Holten gekomen. Om het U deze dag gemakkelijk te ma ken en ook om weer op tijd te kunnen beginnen-, behoeft U 's middags niet naar huis om te eten. Er wordt n.l. aan de bezoekers een gratis broodmaaltijd aangeboden. De kosten van deze broodmaaltijd wor den gefinancierd door de Coöperaties en alle melkhandelaren in de gemeente Holten.,De namen van deze milde gevers worden U genoemd bij de opening van de vergadering en ook reeds in de circu laire, die U spoedig ontvangt. Want over enkele dagen ontvangen alle landbouwers in Holten (en omgeving) persoonlijk een schrijven, waarin men wordt uitgenodigd voor deze vergade ring. Dit wordt een dag voor de landbou wers, zoals we in Holten nog niet eer der gehad hebben. Werkt daarom allen mee en deze dag kan voor ons allen een zeer leerzame en nuttige dag worden. W. RIETBERG, ass. RLVD. Schooljeugd bezorgde lien onver getelijke dag. Onder enorme belangstelling traden woensdagmiddag ten gemeentehuize al hier in het huwelijk mej. D. Tjepkema, onderwijzeres der o.l. Dorpsschool en onze oud-plaatsgenoot, Wim Geltink, thans onderwijzer te Klijndijk, gemeen te Odoorn, in Drente. Het is een wel zeer ïecstclijke dag ge worden voor het jonge paar, want na de huwelijksvoltrekking, die wegens ziekte van de burgemeester, geschiedde door de gemeente-secretaris, de. lieer G. J. Langenbarg, werd het op een bizondere wijze verwelkomd door de gehele dorps school en zeer velen waren voor het ge meentehuis samengestroomd om hier van getuige te zij'u. Het personeel van de dorpsschool en de leerlingen hadden in alle stilte de no dige voorbereidingen getroffen om de trouwdag van Juffrouw Tjepkema' tot een onvergetelijke te maken. Wij gunnen haar deez' blijde dag En scheiden met een lach.' ,Laat de klok maar luiden, Laat de klok maar slaan, Laat onze lieve juffrouw Vandaag maar trouw7en gaan!' Nadat er een driewrerf hoera was uit gebracht voor de bruid, de bruidegom en wederzijdse familie, ging de stoet tussen de vlaggenzee. door naar hotel Holter man. Onderwijl w:erd door radio Bouwiiuis het Bruidskoor' uit de Lohengrin' uit gezonden. Om de 10 seconden klonken vreugdeschoten en hoera-geroep. Niet alleen het bruidspaar en de fa milie, maar 'ook de toeschouwers waren zeer getroffen door dit bizonder aardige huldebetoon. Zelden zag men zoveel be langstellenden voor het gemeentehuis bij een trouwpartij. De derde klas heeft tijdens de recep tie nog gezongen en een gedicht gede clameerd. Vanzelfsprekend werden de kinderen rijkelijk getrakteerd. Alle an dere schoolkinderen gingen naar de Dorpsschool terug, wraar hun een trakta tie wachtte. Op dinsdag, 30 december, werd ten ge meentehuize te Holten het huwelijk vol trokken van de heer J. H. Welmer te Laren met mej. F. Groteboer te Holten. Er bestond voor dit huwelijk grote be langstelling. De bruidegom heeft het vo rige jaar een ernstig motorongeluk gehad in" de nabijheid van de televisie-toren te Markelo en werd ruim 9 maand ver pleegd in het St. Geertruiden Gasthuis te Deventer. Zijn collega's van de Coöp. Melkproductenfabriek „Berkelstroom" te Lochem vormden in him witte pakken, van fabrieksvoorwerpen voorzien, een ere-haag voor hem en zijn bruid bij het verlaten van het gemeentehuis.

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 2