RrrstiMk SPORT ,Geen water bij de melk Praehf hsndefi Uil-taak in oorlogg en vredestijd Ve i® k o u ei li e i d Cliché „De Scnakel" Ds. J. H. Zelle sprak vaar A.R. kiesvereniging. Voor de AR kiesvereniging Neder land en Oranje' sprak vorige week vrij dagavond in gebouw ,Rehobotk' Ds. J. H. Zelle, Geref. predikant te Leeuwar den over het onderwerp: ,Geen water bij de melk'. De voorzitter, de heer W. Rietberg, liet bij de aanvang zingen Psalm '25 '2 en ging hierna voor in gebed, waarna gelezen werd Lucas 11 vers 33 tot 36. Na een kort woord van welkom werd het woord gegeven aan Ds. Zelle die her innerde aan een uitspraak van de oud voorzitter van de AR-partij, Dr. Jan Schouten: Politiek is een harde zaak, waarbij het gaat om harde dingen'. Geen water bij de melk betekent: als je Chris ten bent, moet je dat voor honderd pro cent zijn. 's Zondags zingen tot Gods eer en door de week enkel oog hebben voor de materiële kant van het leven, heeft met het Christen zijn niets van doen. Partij van de Arbeid, VVD en CPN houden enkel rekening met aardse din gen. Dat wij Anti-Revolutionair zijn is genade. Wij zijn dit niet van ons zelf. Als wij onze oude mens zouden volgen, zouden wij ook rood zijn. Het gaat in de politiek om de eer van God en dit moet bij de AR boven alles gaan. De engelen in Effratha's veld begon nen hun zang met: ,Ere zij God' en Christus bad: Onze Vader, Die in de he melen zijt, Uw Naam worde geheiligd; Uw koninkrijk kome; Uw wil geschiede gelijk in de hemel alzo ook op aarde, en pas dan volgt de bede: geef ons heden ons dagelijks brood. Geld speelt in het geestelijk leven geen rol. Wij zullen eenmaal naar ons beginsel geoordeeld worden. Helaas toont ook hot Nederlandse volk steeds minder interesse te hebben voor de geestelijke dingen. Men heeft enkel nog oog voor een machtige staat en hier uit is ook te verklaren, dat de Partij van de Arbeid en de VVD bij de verkiezin gen zoveel stemmen halen Het kerkbezoek loopt terug, alhoewel van ons volk gelukkig nog 50 pet. gere geld ter kerke gaat. In Engeland, Zwe den, Noorwegen en Denemarken, waar socialisme en liberalisme zegevieren, gaat nog slechts 3tot 5 pet. van de be volking naar de kerk. Kerk en politiek kunnen niet gescheiden worden. Chris tus is het hoofd van de kerk cn van de staat. Groen van Prinstorer heeft in zijn gro te work: Ongeloof en Revolutie' de juis te wog gewezen. De revolutie doet geen water bij de melk en wij moeten dit ook niet doen. Chroetsjef wil ten koste van alles dat het communisme zal zege vieren. Nasser: Allah is groot en Mo hammed is zijn profeet. Ook de Partij wenste geen water bij de melk te doen en daarom gingen de rode ministers heen. Revolutie is in wezen niets anders dan gesystemeerd ongeloof en het einde er van is consequent, n.l. dictatuur en massamoord. Dr. Droes en Mr. Oud zijn ongetwij feld staatslieden van formaat, doch hun staatkunde is niet gebaseerd op Gods Woord. De socialist streeft naar volle dige staatsalmacht en wanneer de Partij van de Arbeid de macht had, waren we arme mensen. Slaven van een staat, die absoluut geen medelijden met de men sen en hun bezit zal hebben. Conseqent socialisme betekent: de staat, maar dan ook de staat alleen, heeft het voor het zeggen. Gezien het verleden zal niemand het ons kwalijk nemen als we met de VVD en haar vrijheid niet in zee gaan. Het waren de liberalen, die Ds. De Koek gevangen zetten. De afge scheidenen kregen via de liberale rech ters inkwartiering en betreffende de schoolstrijd''bewaren we aan de libera len niet bepaald prettige herinnerin gen. Christelijk Nederland zal er goed aan doen al deze dingen niet te verge ten. Aan het slot van zijn boeiende rede wekte Ds. Zelle de aanwezigen op tot 't bestuderen van het A.R. beginselpro gram, dat op Gods Woord is gegrond en mee te werken aan de uitbouw van de AR partij, die gelukkig aan geen enkele kerk gebonden is. Na het beantwoorden van een 5tal vragen en samenzang van Psalm 42 vers 1 en 5, sloot Ds. Zelle deze druk bezoch te bijeenkomst. Een collecte, gehouden tot dekking van de onkosten, bracht ruim f 45,op. Officiële publicaties SLUITING GEMEENTELIJKE DIENSTEN EN OPENSTELLING BUREAU BURGERLIJKE STAND Burgemeester en Wethouders van Hol ten brengen ter algemene kennis de de administratieve gemeentelijke diensten op zaterdag 27 dec. a.s. nu deze dag voorafgegaan en gevolgd wordt door een dag waarop niet wordt gewerkt, gesloten zullen zijn. De gemeentesecretarie zal deze dag ech ter uitsluitend voor de burgerlijke stand geopend zijn van 8.30 9 uur voormiddags. Men gelieve hiermede wel rekening te houden. Holten, 18 december 1958. Burgemeester en wethouders voornoemd: W. H. ENKLAAR, Burgemeester. G. J. LANGENBERG, Secretaris. OPHALEN HUISVUIL In verband met de Kerstdagen zal in de komende week het huisvuil slechts eenmaal worden opgehaald, n.l. op dins dag 23 december en woensdagmorgen 24 december a.s. Het Hoofd van Gemeentewerken: JAC. LOUWERSE. KERSTWIJDINGSAVOND GEREF. VROUWENVERENIGING. De geref. vrouwenvereniging „Priscilla" hield donderdagavond in 'het gebouw „Rehotooth" onder leiding van mevr. G. H. Wegstapel-van Lindenberg haar jaar lijkse kerstwijdingsavond. De presidente opende deze bijeenkomst met een hartelijk welkom, waarbij zij zich in het bijzonder richtte tot de leden van de geref. mannenvereniging, die deze avond als gasten aanwezig waren. Na een korte uiteenzetting over de indeling van de avond werd gezongen Psalm 1-41 2, waarna de presidente voorging in gebed, om daarna te lezen Zefanja 3 1417. In haar openingswoord deelde de pre sidente mede, dat in het declamatorium het accent valt op de gelijkenissen die Jezus gesproken heeft om liet Joodse volk te brengen tot het levende water. Over de hoofden van de toen levende generatie spreken de gelijkenissen tot ons. Deze verslagen liggen nu voor ons, niet in onhandelbare rollen, maar in een handzaam boek. Moge deze kerstavond ons nader bren gen tot de kribbe van Bethlehem, waar een kind lag, dat, groot geworden, u en mij uitnodigd tot gehoorzaamheid, dank baarheid en aanbidding aan God, zo be sloot de presidente haar openingswoord. Hierna werd het declamatorium „Goud, wierook en mirre" utgevoerd, waarbij de teksten werden gelezen door mevr. Rei- nink-Beldman, terwijl de declamatie werd verzorgd door mevr. Hoogkamp, mevr. de Vries en mevr. Ekkelkamp. Na de pauze zong een gemengd koortje de bekende kerstliederen „Stille nacht" en „Ere zij God". De presidente sprak een kort slot woord en eindigde met de steeds herhaal- „Duizend, duizend maal, o Heer, zij u daarvoor lof en eer". Mevr. Assink zong, nadat Ds. R. A. Hoogkamp in dankgebed was voorge gaan, Gezang 135 1 en 2 (Dankt, dankt nu allen God). Mej. B. Kolkman zorgde met orgelspel op keurige wijze voor mu zikale omlijsting. KINDERMIDDAG BIJ DE BESTUURDERSBOND. De Bestuurdersbond van het N.V.V. heeft in samenwerking met de afdelings besturen van de bij haar aangesloten bedrijfsbonden en vakorganisaties de kinderen van de leden zaterdagmiddag van de vorige week in de feestzaal van hotel Vosman een gezellige middag aan geboden en de kinderen getracteerd op snoep en ranja. Na een kort inleidend woord van de heer H. Koopman, die de voorzitter ver ving, hebben de kinderen echt genoten van het optreden van de goochelaar prof. Herbe Maison uit Eefde, die met zijn verbluffende staaltjes niet alleen de kin deren maar ook de ouderen, die aanwezig waren, bijzonder wist te boeien. Hij toverde duiven uit lege zakken, liet de kinderen in een kooitje kijken, waarin ze opgeborgen waren, waarbij bleek, dat de Oost-Indische tortelduifjes verdwenen waren en liet ze ten slotte weer te voorschijn komen uit een pan, die als braadpan zou dienen. Verder toverde'hij met touwen en rin gen en liet telkens kinderen op het po dium komen om hem bij zijn goochel kunsten te assisteren. Het was zo gezellig voor de jeugd, dat de kinderen om strijd naar hem toe wilden om ook eens van nabij zijn mani pulaties goede te slaan. Ook een van de helpende dames des leden kwam prof. Herbe Maison assis teren, waarmede hij bijzondere staaltjes van goochelkunst en vingervlugheid wist te demonstreren. Een bijzonder sterk staaltje was wel het feit, dat hij uit de arm van een der jongens via een trechter ranja wist te voorschijn te toveren, die enkele kinderen op mochten drinken. Toen een van de kinderen per abuis de portie van de pro deren had opgedronken, pompte hij maar opnieuw ranja uit de arm. In de pauze werden de kinderen op ranja getracteerd en bijna aan het slot van de middag werd de snoep uitgedeeld. Met enkele goochelkunstjes heeft prof. Herbe Maison toen dit feestelijk samen zijn van de jeugd besloten. Ruim tachtig kinderen hadden een recht genöegelijke middag. GESLAAGDE DROPPING VAN „DE TREKKERS". Onze plaatselijke wandelsportvereni ging organiseerde zaterdagavond van de vorige week een dropping. De start had plaats vanaf café Jansen in de Dorpsstraat, waar een 55-tal deel nemers zich voor deze avondtocht laten inschrijven. Het weer liet de dames en heren niet in de steek, zodat men er na de dropping een gezellige wandeltocht van kon maken. Het punt van samenkomst was café Koedijk aan de Varkensmarkt te Rijssen, dat echter uitsluitend door mededeling van telefoonnummer en kengetal werd bekend gemaakt. In groepjes van pl.rn. 6 personen wer den de deelnemers na vervoer in geblin deerde auto's in de omgeving van de Friezenberg en Klein Zwitserland afge zet. Het vinden van de finish bleek niet zo moeilijk, want alle groepen hadden al spoedig het eindpunt bereikt. De le prijs werd gewonnen door de groep van dhr. M. Kers, de 2e prijs ver overde de groep van de heer J. Arfman, 3 werd de groep van de heer G. Voordes, de 4e prijs viel ten deel aan de groep van mej. Hanneke Kappert en de 5de prijs werd gewonnen door de groep van mej. Ali Meerman. De prijzen bestonden uit prachtige krentenbroden en werden in café Koedijk uitgereikt. Om ruim kwart over elf waren allen in Holten terug, na een sportieve avond, die zeer in de smaak gevallen was. Door de slechte terreintoestanden zijn bijna alle wedstrijden uitgesteld, zo ook voor de Holtenaren. Het blijft voor ons een raadsel, waar om de wedstrijd SüS-Rijssen Vooruit 2 wel doorgang vond. Het SOS-terrein op de Hellendoornseberg is n.l. één der slechtste, zo niet het slechtste terrein van Twente. De eindstand van deze ont moeting was 2—2. Wierden 2-Enter 2 werd met de rust gestaakt. De stand was toen 1—1. Indien de weers- en terreintoestand het toelaten, wordt a.s. zondag de wed strijd Holten 1-Omhoog 1 gespeeld. Het is Holten de laatste jaren niet gelukt om over de Wiedenaren te zegevieren. Omdat ook deze keer de beide clubs goede kampioenskansen hebben, ver wachten wij weer een spannende wed strijd. Holten komt volledig uit en zal proberen Omhoog deze keer terug te wijzen. Ook Holten 2 krijgt een moeilijke uit wedstrijd tegen Bornerbroek 3. Zowel Enter 3 als Twenthe 2 leden hier neder lagen. In de uitwedstrijd tegen Enter 3 zal Holten 3 wellicht aan het kortste eind trekken. We geloven echter niet, dat het weer 8—1 wordt. Holten a moet in Nijverdal tegen De Zweef a spelen. De Nijverdalse jongens, die de eerste plaats bezetten, hebben nog maar één nederlaag geleden. Ze verloren n.l. met 3—2 van Holten a in het Sportdal. Programma: Zaterdag: De Zweef a-Holten a 3.— uur Zondag: Holten 1-Omhoog 1 2.30 uur Bornerbroek 3-Holten 2 12.uur Enter 3-Holten 3 12.— uur KERSTBIJEENKOMST CHR, PLATTELANDSVROUWEN. De afdeling Holten van de Chr. Plat telandsvrouwenvereniging hield donder dagavond in een mooi versierde zaal van gebouw „Rehobotlh" haar jaarlijkse Kerstfeestviering. Deze bijeenkomst stond onder leiding van de presidente mevr. J. Rietlberg-van Lindenberg, die de bijeenkomst met ge bed opende, nadab gezongen was: De lofzang van Zacharias. Op hartelijke wijze heette de presidente de gasten welkom. Zij wenste alle aanwezigen een goede en gezegende avond toe. Hierna werd overgegaan tot uitvoering van het Kerstdeclamatorium, uitgegeven door de Ghr. Bond van Plattelandsvrou wen in Nederland. Gezamenlijk werd gezongenStille nacht, heilige nacht, waarna de presi dente het Kerstevangelie uit Lulkas 2 las. Mevr. T. Stam-Stam declameerde en kele gedichten van Willem de Mérode. Een koortje, gevormd uit de leden en bestaande uit de dames S. Louwerse- Meijer, M. Veldhuis-Maag, C. Schuppert- Meijer, J. Stam en D. Landeweerd zong vervolgens: „Gloria in Excelsis Deo", „De herdertjes lagen bij nachte", „Heer lijk klonk het lied der englen", „Er is een kindeke geboren op aard" en „Komt allen te samen". De bijbelteksten werden gelezen door de dames A. G. G. van Lindenberg-van Buren en M. G. van Belzen-Kauffmann. Na samenzang van de Lofzang van Maria, vs. 3, werd pauze gehouden. Tij dens de pauze werd chocolademelk ge schonken en versnaperingen rondgedeeld. Ook werden enkele zakelijke mededelin gen gedaan. O..a dat de a.s. toogdag voor de jongeren gehouden zal worden op donderdag 5 febr. 1959 te Zwolle, waar 's avonds het gezelschap „Tetman de Vries" zal optreden. Na de heropening werden de notulen gelezen door de secretaresse, mevr. J. Wiggers-Aanstoot. Een kerstverhaal „Kerstlicht dat op nieuw ontstoken werd" van Foka van Loon, werd gelezen door mej. H. L. Maat. Hierna speelde mevr. D. W. Heeres- Algra het „Halleluja" uit de Messias van Handel. Aan 't slot van de vergadering dankte de presidente allen, die meegeholpen hadden aan het welslagen van deze avond en wel in het bijzonder mevr. Heeres, die op keurige wijze de zang begeleidde. Na het zingen van het „Ere zij God" eindigde mevr. Heeres deze mooie avond met dank aan God. EXCURSIE NAAR ,ELECTRA' IN HENGELO Op uitnodiging van de N.V. IJsselcen- trale en door bemiddeling van het GEB en de plaatselijke installateurs brachten een 40-tal dames uit onze gemeente vrij dagavond van de vorige week een be zoek aan het gebouw ,Electra' te Hen gelo, waar door de kooklerares, mej. J. Boeve, een bakdemonstratie werd gege ven op elektrische fornuizen. De tocht geschiedde per touringcar en werd gratis aangeboden. Op vlotte wijze bakte mej. Boevink voor de dames Kerstgebak en andere lekkernijen, welke later werden verloot en gewonnen door mevr. M. Westerik- Doliekamp en mevr. J. Vincent-Aan stoot. Er werden de dames nog tal van an dere elektrische apparaten getoond en aan het slot van de avond, die een zeer genoegelijk en leerzaam karakter droeg, werden receptenboekjes uitgereikt. Om elf uur was men weer thuis. GESLAAGD Mej. M. ten Velde te Holten slaagde te Deventer vooï het diploma kantoorste- nografe. VRIJSTELLING DIENSTPLICHT Aan de dienstplichtige der lichting '58 E. Haverslag, Dijkeriioek 21, is een jaar vrijstelling van de dienstplicht verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid. Tube 95 ct UnWiaH.flclai Het is de Hamamelis die 't 'm doet De letters BB staan voor „Bescher ming Bevolking". Dat weet zo lang zamerhand ieder Nederlander. De taak van de BB is: helpen en redden bij rampen. In vredestijd, maar met name bij oorlogde grootste ramp, die ons kan treffen. De Regermg acht het nodig, dat 'bij een grote ramp een organisatie regelend en ordenend optreedt en leiding geeft bij de hulpverlening. Dat zij kan vaststel len, waar en welke hulp nodig is en hulpeenheden naar de rampplaats kan dirigeren. Bestaat zulk een organisatie niet, dan is de kans groot, dat men elkaar voor de voeten loopt en dat 'hier een teveel en ginds een tekort is. Dat brengt een doeltreffende hulpverlening in gevaar. En dat kan mensenlevens kosten! Deze taak nu is opgedragen aan de Organisatie Bescherming Bevolking, met haor regionale en plaatselijke leiders. De BB ontvangt hiertoe in georgani seerd verband medewerking van de ehbo en de brandweer. Maar ze is een zelf standige organisatie, waarin 167.000 vrij- jongeren en ouderen, hun plaats vinden. De BB moet altijd paraat zijn, zowel wat geoefendheid als materaal aangaat, om aan grote rampen het hoofd te kun nen bieden. Als door de radio het stormsein weer klinkt, waken de BB'ers op de comman doposten dag en nacht, gereed om het dijkleger te waarschuwen en bij te staan. En meermalen hebben BB'ers actief hulp verleend bij branden, overstromingen, enzovoort. Een oorlogsramp echter stelt nog an dere bijzondere zware eisen aan de, hulp verlening. Het vereist speciale opleiding en oefening, om ook onder zulke omstan digheden doeltreffend hulp te kunnen bie den. De mannen en vrouwen, die zich hiervoor inzetten, worden gedreven door gezond verstand, verantwoor delij kheidsbesef en gemeenschapszin. Ze bereiden zich voor op een mooie taak: helpen en redden! van neus, keel of borst, ■nulft en wrflft U weg met

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2