i terim-regeling voor de financiering van landbouwscholen zoveel zekerheid was gesteld, dat gedeputeerde staten ons kon den berichten geen bezwaren te hebben tegen de financiering van de uitbreiding van de lagere landbouwschool. Toen het gewijzigde bouwplan aanbe- stedingsklaar was, v/as inmiddels een nieuwe regering gevormd, die de beste dingsbeperking in haar bagage met zich mede voerde. Zodoende moesten wij de op 21 decem ber 1956 gehouden aanbesteding annu leren en zouden hiermede de bouwplan nen in de ijskast verdwenen zijn," ware 't niet, dat de coöperatieve boerenleenbank in Holten de financiering van deze bouw plannen mogelijk maakte door aan de gemeente een lening te verstrekken tegen voorwaarden, die overeenkwamen met die van het z.g. rente-gamma. Het bestuur van de boerenleenbank bracht hiermede een belangrijk financieel offer, omdat het zijn geld op veel aantrekkelijker voor waarden elders kon beleggen. Ik wil gaarne op dit ogenblik een ere saluut brengen aan dit bestuur van de coöp. boerenleenbank, dat onder leiding van zijn kloeke voorzitter Sprokkereef deze bouw mogelijk maakte en daardoor de boerenstand van Holten wel zeer aan zich heeft verplicht. Het bestuur van de boerenleenbank heeft getoond, dat het zijn taak breed opvat en de belangen van de boeren stand, welke het heeft te dienen, zeer scherp ziet. Het 5543-leerplan, dat in de oude school onmgelijk kon worden ge geven, kan thans volledig tot ontplooiing komen in deze mooie en uitgebreide la gere landbouwschool. Een hand- en vakvaardigheidslokaal, drie klasselokalen en een nieuw overblijf lokaal telt op het ogenblik deze land bouwschool. Mocht het bij het landbouwonderwijs noodzakelijk zijn tot grotere concentra tie van scholen te geraken, dan geloof ik, dat deze uitnemend geoutilleerde en aan de eisen voldoende school, gelegen in het centrum van zuid-west Overijssel, als streekschool haar taak niet alleen gaarne zal willen maar ook uitnemend zal kun nen vervullen. De praktijk met het ulo-onderwijs ter plaatse heeft uitgewezën, dat Holten als centrumplaats voor onderwijsinrichingen uitstekend geschikt is. De ulo-school, destijds bedoeld ais 4-manschool voor eigen gemeente, is uit gegroeid tot een streekschool, waaraan met ingang van de nieuwe cursus de 8e onderwijzer zal moeten worden benoemd. Ik wil hierbij echter met grote nadruk vaststellen, dat de spoed, waarmede de uitbreiding van deze lagere landbouw school tot stand kwam, niets te maken heeft gehad met de wens om van deze school te Holten een streekschool te ma ken. Een dergelijke opvatting zou te kort doen aan de werkelijke en enige bedoe ling van het gemeentebestuur, dat zich bij zijn handelen in deze slechts heeft la ten leiden door het oogmerk in de eerste plaats het onderwijs voor de eigen boe renbevolking te dienen en te bevorderen. Voor dat deel der bevolking, dat voor zijn 'kinderen ulo-onderwijs wenst, heeft de gemeente zich in het verleden offers getroost; evenzo goed zijn wij hiertoe bereid, wanneer het de landbouwende be volking betreft. Dat de totstandkoming van de uitbrei ding van dit schoolgebouw in een tijds gewricht valt, waarop men zich over de spreiding van landbouwscholen over ons land nader is gaan beraden en zich is gaan afvragen of het aantal dier scholen niet te groot is in verhouding tot het aantal leerlingen, is een toevallige coïncidentie. Bij de opening van dit uitgebreide schoolgebouw wil ik gaarne mijn dank brengen aan de raad van Holten, die steeds weer een open oog toont te heb ben voor de eisen van het onderwijs. Sedert de oorlog voteerde hij reeds meer dan een miljoen gulden of om precies te zijn f 1.102.000.voor de bouw van schoolgebouwen en nog zijn wij niet aan het einde van ons scholen bouwprogramma. De bouw van een nieuwe ulo-school en van 'n openbare kleuterschool is reeds in voorbereiding. Gaarne wil ik allen die aan de tot standkoming van dit bouwwerk medehiel- pen, mijn dank betuigen. Gij, mijnheer de inspecteur van het landbouwonderwijs, hebt bij de ontwik keling der plannen en de administratieve voorbereiding van de bouw ons krachtig ter zijde gestaan. Ik ben u zeer erkentelijk voor de bui tengewoon prettige wijze, waarop het overleg met u mocht worden gevoerd. U, mijnheer Snijders, moge ik geluk wensen met de uitbreiding, welke aan uw school is gegeven. Uitbreiding van uw school betekent in dit geval uitbreiding van uw taak en uw opdracht. Van u zal meer nog dan voorheen wor den gevraagd, groter echter zal ook uw voldoening zijn omdat u meer mogelijk heden worden geschonken om goede boe ren aan de maatschappij af te leveren. Ik hoop, dat het u gegeven moge zijn tezamen met uw collega Molleman en de vakleerkrachten, aan de lagere landbouw school te Holten 'n goede naam te geven. Gij, mijnheer van de Bovenkamp en gij heren aannemers moge ik danken voor de zorgen en arbeid, welke gij hebt be steed aan de totstandkoming van deze .bouw. Ik ben verheugd, dat een goed stuk werk, zoals wij dat van u gewend zijn, totstand is gekomen en vandaag is opge leverd. Moge ook gij voldoening hebben van het werk, dat heden zijn bestemming gaat volgen. Mijnheer de voorzitter van de O.L.M., ik prijs mij gelukkig, dat ik u vandaag voor het onder de auspiciën van uw maat schappij te geven landbouwonderwijs, 't eerste schoolgebouw ter beschikking mag stellen dat voldoet aan de eisen, welke voor de tenuitvoerlegggïng van het nieu we leerplan gesteld moeten worden. Het mag dan zijn, dat u in Balkbrug, Enschede en Wierden reeds met het nieu we leerplan begonnen zijt, de school te Holten is echter het eerste en enige O.L. M.-gebonw, waarin dit nieuwe plan vol ledig tot ontwikkeling kan worden ge bracht en voldoet aan de te stellen eisen. Ik ben verheugd, dat het juist de school te Holten is, welke deze primeur heeft. Zij was één der laatste O.L.M.scholen, welke werd gestichtthans kan van deze worden getuigd, dat vele laatsten de eer sten zullen zijn. In de hal van dit schoolgebouw is in 1951 een steen geplaatst, waarin gebei teld staat: „Tot verheffing van de boerenstand". Dit is ook het doel, mijnheer Baas, dat uw maatschappij in groter verband met haar landbouwonderwijs beoogt. Ik geloof, dat met de uitbouw van het landbouwonderwijs en derhalve met de aanpassing van de school daaraan weder om een belangrijke bijdrage is geleverd tot de verheffing van de boerenstand, met name van die van Holten, mischien ook wel van deze streek. Mijnheer de voorzitter der O.L.M., hier bij geef ik u gaarne deze school in haar nieuwe uitgebreide vorm ten gebruike. Het is mijn wens, het is de wens van het gemeentebestuur, het is de wens van de boerenstand van Holten, dat deze school zal moge blijven strekken tot het doel waarvoor wij haar bouwden: „Het Landbouwonderwijs". Ir. BAAS SPREEKT. Bij deze overname wilde Ir. Baas na mens de O.L.M. zijn dank uitspreken aan de raad der gemeente, het dagelijks bestuur en in het bijzonder jegens de burgemeester, want door de uitbreiding van het schoolgebouw is het mogelijk geworden het landbouwonderwijs in Holten aan de nieuwe behoeften aan te passen. In het agrarisch onderwijs is nogal wat beweging. De, tijden veran deren snel en de aanpassing heeft nau welijks gelijke tred kunnen houden met de nieuwe omstandigheden. Na de vraag te hebben gesteld, welke weg de jonge boer moet gaan, nieuwe wegen zoeken of ook blijven bij tradi ties, wees spr. op de betekenis van het gezin als het fundament voor de jonge boer en het plattelandsonderwijs. Bij de pogingen het landbouwonderwijs aan te passen aan de gewijzigde om standigheden, blijft het een zoeken naar theoretische en practische vormen. Men moet zich er daarbij van bewust zijn hem ook iets mee te geven voor zijn leven. Men moet een rijke bagage meegeven voor een leven van 50 jaren arbeid. Men moet voorts de critische instelling van de jonge mensen stimu leren. Spreker wees daarbij op de taak van de leerkrachten. De jonge boeren stand zal het niet gemakkelijk krijgen. Op het vraagstuk van de concentra tie, door de burgemeester aangeroerd, wilde spreker, op verzoek van het da gelijks bestuur van de O.L.M., nu niet ingaan. Men hoopt spoedig zijn plan nen kenbaar te kunnen maken. Voor de bevordering van goed landbouwonder wijs is ons uitgangspunt^ aldus de heer Baas: goede gebouwen, goede leer krachten en goede verbindingen. Spr. zou onjuist handelen als er helemaal niets van gezegd werd. Ons gemengd zandbedrijf is in be spreking. Het streven is gericht op spe cialisatie. Deze zal hoge eisen stellen aan de jonge boeren. De ouders moeten vooral niet denken, dat dit het eind onderwijs zal zijn. Noodzakelijk kan zijn het bezoeken van de middelbare land bouwscholen te Zutphen en Hengelo. Men hoopt zelfs de stichting van een Hogere Landbouwschool voor de hoge re zandgronden te Deventer spoedig te bereiken. Deze plannen zijn in verband met de bestedingsbeperking in 1957 van de begroting geschrapt. Spr. had verwacht, dat nu de bestedingsbeper king vermindert, dat deze school in Deventer weer op de begroting zou zijn opgevoerd. Wij staan op het standpunt, aldus Ir. Baas, dat de H.L.S. te Deven ter als een eis mag worden gesteld. Als men stelt dat de boer specialist moet zijn, dan moet men ook de voorwaar den scheppen, dat hij daaraan kan vol doen. Spreker wilde deze verbouwde lage re landbouwschool gaarne aanvaarden, maar daarbij de boerenbevolking op wekken er veel gebruik van te maken. Na Ir. Baas volgden nog tal van spre kers. De inspecteur van het landbouw onderwijs, Ir. W. J. van der Wal, com plimenteerde het gemeentebestuur met de nieuwe school. Hij noemde het een pluimpje waard, dat de gemeente Hol ten in tegenstelling tot andere gemeen ten geen afwachtende houding heeft aangenomen. Uitvoerig ging spreker in op de oor zaken van het teruglopen van het aan tal leerlingen aan deze school, dat van 15 in 1951 opliep tot 71 in 1955 en in 1958 weer teruggelopen is tot 43. Deze dalende lijn is een algemeen verschijnsel. Als reden noemde spr. de invoering van het nieuwe leerplan, de teruggang van de conjunctuur in de landbouw, waardoor de belangstelling voor het boeren minder is en 't terug lopen van het aantal werkers in de landbouw. Men mag achter iedere oor zaak een vraagteken zetten. Ook Ir. Van der Wal stipte de nood zaak van vermindering van het aantal scholen aan en stelde de vraag of het wellicht wenselijk is de O.L.M. in over weging te geven om tot sanering over te gaan. Hij besloot echter met de hoop uit te spreken, dat de belangstelling zal toe nemen. De heer J. H. Sprokkereef sprak er, namens het bestuur van de Coöp. Boe renleenbank, zijn vreugde over uit, dat zij, door de financiering van deze scho lenbouw mogelijk te maken, in de ge legenheid is geweest aan de doelstel ling van de bank te voldoen, zoals die in de statuten voorkomt, n.l. het in standhouden en uitbreiden van de be drijven en in het bijzonder van land bouwbedrijven. Het landbouwonderwijs is een van de pijlers waarop de bedrij ven komen te rusten; het vormt een solide basis voor de plaatselijke ge meenschap. Hij bood-een enveloppe met inhoud aan. De heer H. J. A. Koldeweij sprak als oud-landbou w-onderwijzer mede na mens de hoofden der Holtense scholen en schetste het vroegere landbouw- avondschoolonderwijs. De vooruitgang is zeer groot geweest en spr. zou haast de verzuchting slaken, dat hij te vroeg geleefd heeft. Sprekende namens de kerkeraad der Herv. Gemeente wees Ds. J. H. Israël bij het uitspreken van zijn gelukwensen er op, dat de eerste opdracht nog steeds is de grond te bebouwen. Hij sprak de hoop uit dat het onderwijs aan deze school mede mag leiden tot steeds gro tere verantwoordelijkheid voor ons zelf en jegens onze naaste, waarbij hij o.a. herinnerde aan de achtergebleven ge bieden. Hij bood een pakje met 'film strips aan, die de gehele wereld over zien, indachtig aan het Bijbelwoord: „De aarde is des Heren, mitsgaders hare vplheid". Nog spraken en boden geschenken aan de heer A. J. Pekkeriet namens de afd. Holten van de O.L.M.; mevrouw C. P. K. Enklaar-van Andel, die als vice-presidente van de afdeling Holten mede namens de afdelingen Dijkerhoek en Espelo van de bond van Plattelands vrouwen een geschenk aanbood; de ar chitect, de heer L. C. van de Boven kamp, die mede namens de aannemers cadeaux aanbood voor de school en aan mevrouw Snijders. Het hoofd der school, de heer A. J. Snijders, die het een genoegen noemde om in Holten het onderwijs te dienen, omdat het gemeentebestuur een gunstig klimaat weet te scheppen voor dit on derwijs, ging nog uitvoerig in op de be tekenis van de nieuwe school voor de boerenstand. Het gaat bij dit alles in de eerste plaats om de toekomst van de jonge boer en dan pas om het bedrijf. Hij wilde de ouders vooral op het hart binden dit nieuwe leerplan te zien als een voorrecht en niet als een last. De laatste spreker was de heer Joh. Nikkels, die namens de vereniging ,,Jong Holten" en de Plattelandsmeisjes bij zijn gelukwensen de gebruikelijke enveloppe aanbood en de hoop uit sprak, dat men, wel niet meer op school gaande, toch nog dikwijls voor cursus sen van deze school gebruik zal mogen maken. Burgemeester Enklaar heeft de spre kers nog uitvoerig beantwoord en be dankt voor de geschenken en de bloe men, welke bij deze gelegenheid wer den aangeboden. De ere-wijn was inmiddels o.a. door de Plattelandsmeisjes rondgediend en er heerste in deze bijeenkomst een op gewekte stemming. Onderstaande foto geeft een beeld van „de grote vijf", die bij het lager land bouwonderwijs te Holten nauw betrok ken zijn. V.l.n.r. het hoofd der school, de heer A. J. Snijders; Ir. J. Baas, voor zitter der O.L.M., wier signatuur de school draagt; burgemeester Mr. W. H. Enklaar, tevens voorzitter van het schoolbestuur; Ir. W. J. van der Wal, inspecteur van het landbouwonderwijs, onder wiens toezicht de school staat; en de heer J. A. Molleman, leraar aan de school. ESPELO WIL ELEKTRISCH KOKEN EN WASSEN Op uitnodiging van de afdeling Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen en de buurtvereniging ,Schoolkring Espelo' hield de N.Y. IJsselcentrale in samenwerking met het plaatselijke GEB in de lokalen van de o.l. school aldaar een demonstratie met het gebruik van elektrische huishoudelijke apparaten en werd voorlichting gegeven omtrent de tarieven. Nadat eerst het filmpje ,Twee emmer tjes water halen' was vertoond, gaf mej. Joh. Boeve, kooklerares, verbonden aan de IJsselcentrale, een kook- en bakde- monstratie, waarbij zij in een z.g. pres siekoker heerlijke erwtensoep bereid de, verder een cake bakte en in een elektrische oven soesjes maakte. Na de pauze, waarin koffie met een koekje werd geserveerd, hield de heer D. Davids, aquisiteur van genoemde centrale, een praatje ov re elektrische wasmachines, stofzuigers, boilers, straal- kachels, wascentrifuges en nog tal van andere elektrische apparaten, waarvan hij de werking uiteenzette en de prijs noemde. Vooral de snelle werking en het zindelijk gebruik van electra wer den door hem in het licht gesteld. De bedrijfsleider-administrateur van het GEB, de heer H. J. Westerik, gaf 'n uiteenzetting van de tarieven en vertel de onder meer wat het gebruik van elektrische apparaten kost. Hij heeft er daarbij de nadruk op gelegd, dat het op de weg van het GEB ligt om stroom te leveren en niet om deze apparatuur te verkopen. Dit is de taak van de erkende installateur, doch het is goed om tijdig bij het bedrijf informaties in te winnen omtrent de doelmatigheid van deze toe stellen. Voorzover zij dat wensten konden de bezoekers een kopje snert proeven. De cake werd verloot en gewonnen door de heer H. Slijkhuis. De presidente van de Plattelandsvrou wenafdeling, mevr. H. J. Hol-Groothoff, had de bijeenkomst met een kort wel komstwoord geopend. Zij werd met dank aan de vertegenwoordigers der genoem de bedrijven gesloten door de voorzitter van de buurtvereniging, de heer H. W. Wegstapel. Het was een leerzame avond. TREKKING VERLOTING ,DE TREKKERS' In café Jansen had zaterdagavond de trekking plaats van de verloting, welke de wandelsportvereniging ,De Trekkers' op touw gezet 'heeft om de beoefening van haar sport te bevorderen. Er waren 1500 loten uitgegeven en het aantal prijzen bedroeg 55, waarvan er verschillende belangeloos door zaken lieden en particulieren waren beschik baar gesteld. De trekking geschiedde door de Groepscommandant der Rijkspolitie, ad judant Petter en de heer W. Beijers, die in een korte spanne tijds een einde maakten aan de onzekerheid voor tal van bezoekers, die in de zaal aanwezig waren. De eerste prijs, een thee- en ont bijtservies bleef er tot het laatste num mer in. Het werd gewonnen door de fa milie Voordes, H.J.Wansinkstraat. De uitslag luidt als volgt: Lot no. Prijs no. Omschrijving 73 1 Thee- en ontbijtservies 1106 2 Wollen deken 1389 3 Staande scheberlamp 1309 4 Fruitschaal 939 5 Bowlstel 1221 6 Poef 1248 7 Zilveren eierdop 803 8 Schemerlamp 436 9 Fruitschaal 206 10 Fietsbel 1002 11 Gele tas 844 12 Sigarettenkoker 1187 13 6 glazen 729 14 Schemerlamp 878 15 Bloemenhanger met pot 330 16 Kachelzeil 1185 17 Thermosfles 1386 18 Overhemd 452 19 Rose ketting 647 20 Schemerlamp 80 21 Speldje 1491 22 Bloempot 680 23 3 stukken zeep 321 24 Fles wijn 1329 25 Tas (rood-zwart) 462 26 Bloemenhanger 1068 27 Suikerpot 1262 28 Schilderij 667 29 Bonbonschaal 1429 30 3 stukken zeep (groot) 1452 31 Botervloot (glas) 1336 32 Botervloot (plastic) 724 33 Blik vis 858 34 3 bussen 1458 35 Honingpot 185 36 Paarse kralen 168 37 Gootsteenbakje 485 38 Koek 182 39 Asbak 1473 40 Koekjestrommel 1029 41 Herenzakdoeken 867 42 Dameszakdoeken 576 43 Eierlepels 831 44 Blik haring 370 45 Fles komkommer 1010 46 Kachelzeil 676 47 Peper- en zoutstel 140 48 Suikerpot 880 49 Kleedje 693 50 Doosje zakdoekjes 432 51 Pen-etui 1410 52 Schemerlamp 1357 53 Cake 720 54 Fles Schilletje 1260 55 Bloemenvaasje ,O.C.II.' NAAR STEENDEREN De toneelclub OCH heeft zaterdag avond een zeer geslaagde uitvoering ge geven in de Stadsschouwburg te Lochem met het toneelspel Waarom zweeg je zo lang?' Zij heeft thans een uitnodiging ont vangen om op 14 en 21 januari a.s. te ko men spelen in Steenderen voor de sup portersvereniging van het plaatselijke muziekkorps. LOTEN VAN HET KONINGIN WILHELMINA KANKERFONDS Het KWF deelt ons mede, dat de trek king van de Nationale Loterij van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding op 19 december zal plaats vinden om 14 uur in ,De Brakke Grond', Nes 53 te Amsterdam, ten over staan van notaris Dr. Mr. K. L. Piccardt. Bij het Lotenbureau Wioo, Smidswa ter 12 te 's-Gravenhage is nog een klein aantal loten verkrijgbaar. Ook kunnen via storting op postgiro 12817 van KWF- Amsterdam zolang de voorraad strekt, loten worden besteld. ORATORIUM-UITVOERING jSOLI DEO GLORIA' De Chr. Gem. Zangvereniging ,Soli Deo Gloria' (dir. de heer W. van Erke- lens te Enschede) hoopt dinsdagavond 23 december a.s. haar jaarlijkse orato rium-uitvoering te geven in de Ned. Herv. Kerk. Sinds Kerstfeest 1950 geeft ,Soli' deze oratorium-uitvoe.ing, waar voor steeds flinke belangstelling be stond. Aan deze 9e uitvoering zal medewer king worden verleend door Riek Bolink- Landeweerd, sopraan; Henk van Mons- joe, bariton (Bussem) en Hilbrand van Bolhuis, orgel (Enschede). Uitgevoerd zal worden het Weihnachts- oratorium van de Duitse componist Heinrich Barth. We komen t.z.t. op deze oratorium-uit voering terug. GESLAAGD De heer C. Sprokkereef, adjunct-veri ficateur van het Verificatiebureau der Vereniging van Ned. Gemeenten te Hol ten, slaagde zaterdag te 's Gravenhage voor het le deel van het diploma gemeen- te-financiën. DROPPING M.A.C. „DE HOLTERBERG" De dropping, welke de M.A.C. „De Hol- terberg" zaterdagavond organiseerde is een sportief evenement geworden. Er wa ren 31 deelnemers, waaronder enige echt paren, terwijl het jeugdig vrouwelijk ele ment goed vertegenwoordigd was. Nadat de inschrijving had plaats gehad in het clublokaal café Vruggink in de Stationsstraat, werden de deelnemers in geblindeerde vrachtwagens vervoerd en om 8.30 uur in drie groepen in de omge ving van het Weldam aan de weg Goor- Markvelde gedropt. De opdracht vermeld op de startkaart luidde, om tussen 9.30 en 10.30 uur deze kaart in te leveren aan het adres met het telefoonnummer K 5475- 288. Vindingrijke jongelui hadden al spoe dig uitgemaakt, dat dit hotel Roelofs in Diepenheim was. Anderen kwamen hier minder gauw achter, maar bereikten toch wel voor de sluitingstermijn het aangege ven adres. De af te leggen afstand van de plaats der dropping bedroeg voor alle groepen plm. 5 km, waarover men ten minste een uur kon doen. Om een gefor ceerde wandeling te voorkomen, vooral met het oog op de deelnemende dames, had het bestuur van de motorclub voor de bepaling van de 5 prijswinnaars het toevalselement gekozen en vijf geheime aankomsttijden vastgesteld. Uit de beantwoording van de op de startkaart gestelde vragen bleek dat de deelnemers deze dropping gezellig heb ben gevonden, maar dat men toch een soort prestatie-element wilde zien inge schakeld. Het clubbestuur heeft dan ook besloten bij een volgende dropping hier mede rekening te houden. Overigens was men over deze avondlijke wandeltocht zeer voldaan. De voorzitter van de M.A.C. „De Hol- terberg'', de heer Joh. van Geenhuizen, heeft na afloop in hotel Roelofs met een toepasselijk woord de vijf winnaars hun prijs, bestaande uit een wild konijn, uit gereikt. Het waren Dicky Jansen, tijdstip van aanmelding 9.32.45 uur, vastgestelde tijd 9.32.40 uur, Nanny Arfman aanmelding 9.48.12 uur, tijd 9.48.14 uur, Mietje Lam- mers, aanmelding 10.00.02 uur, tijd 10 uur precies, mevr. D. Egbers, aanmelding 10.10.50 uur. 2 prijzen voor vastgestelde tijden 10.11.11 en 10.29.05 uur. Hieruit blijkt, dat de prijzen werden toegekend aan hen die bij hun aanmel ding de in het geheime vastgestelde tij den het dichts benaderen. Officiële publicaties KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen ter openbare kennis, dat op zaterdag 13 december a.s des namiddags van 11 tot 12 uur in het gebouw „Reho- both" te Holten en des namiddags precies 3 uur in een lokaal van de openbare la gere school te Dijkerhoek gelegenheid be staat tot kosteloze inenting en herinen ting tegen pokken. Belanghebbenden wordt er op gewezen dat ingevolge artikel 1 der inentingswet 1939, een kind vóór het bereiken van de leeftijd van een jaar tegen pokken moet worden ingeënt. Indien inenting niet heeft plaats gehad moet een ondertekende ver klaring worden overgelegd, waaruit blijkt, waarom deze inenting achterwege is ge bleven. Voorts wordt belanghebbenden ver zocht het trouwboekje of het geboortebe wijs mede te brengen, alsmede de inen- tingskaart, welke bij de geboorte-aangif te werd uitgereikt. De aandacht wordt er op gevestigd, dat uitsluitend kinderen be neden de leeftijd van twee jaar zullen worden ingeënt. Holten, 5 december 1958. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBERG, secretaris.

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2