r SpoJit llifiill jlbSIiiK CHI Fa. E. WONNINK OPENDE NIEUWE CONFECTIE-AFDELING EN MEUBELTOONKAMER. DE UITBREIDING. De nieuwe eonfectie-afdeling- en de meubeltoon'kamer, welke laatste beneden- vloers gelegen is, beslaan een oppervlakte van meer dan 400 vierkante meter. Zij vormen een enorme ruimte, met voor de confectie-afdeling een overzichte lijke toongelegenheid van alle mogelijke kleding, met veel daglicht, zodat het pu bliek de ware kleuren kan beoordelen. De kunstverlichting is geheel aangepast aan de moderne eisen, o.a. het neondag- licht. De meubeltoonkamer biedt zoveel ruim te, dat alles compleet geëtaleerd kan wor den, zodat het publiek direct een over zicht heeft van ameublementen andere meubelstukken, die zowel in de moderne als in de klassieke stijl aanwezig zijn. Beide afdelingen kunnen wedijveren met de modernste zaken in de grote stad. Ook de bestaande winkel is gedeel telijk gemoderniseerd, zodat hierdoor een goede aansluiting wordt gevormd met de nieuwe aanbouw naar de zijde van de Kerkstraat. Aan de zijde van de Oranjestraat biedt de zaak nog het vertrouwde aanzien, maar in de naaste toekomst zullen hier ook wel voorzieningen worden getroffen, die het geheel een moderner aanzien zullen geven. Met deze uitbouw is echter al veel gerief bereikt. Bij de vele gelukwensen, welke de firma bereikten, bieden wij ook gaarne onze beste wensen voor de toekomst aan. SPOEDEISENDE RAADSVERGADERING De gemeenteraad komt maandag 24 november a.s., des avonds om 7.30 uur in spoedeisende openbare vergadering bijeen ter behandeling van de volgende agenda 1. Notulen der openbare vergadering van 2 september 1958. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededelingen. 4. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen nabij het Zwarte Pad, van de heer M. Kalfsterman. 5. Voorstel tot verpachting van een perceel grond, gelegen aan de Beu kenlaan. 6. Voorstel tot wijziging van de salaris verordening voor het gemeenteper- soneel. 7. Invoering werkclassificatie en pres tatiebeloning en toekenning 3% overgangstoeslag aan de ambtena ren op weekloon. 8. Voorstel tot verhoging van de deel neming in de verwaarborgingsrege- ling der Frauderisico-onderlinge van gemeenten. 9. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1958. 10. Voorstel tot wijziging van het uit breidingsplan in hoofdzaak (in ver band met wijziging plan in onderde len Dijkerhoek). 11. Voorstel tot wijziging van het uit breidingsplan in onderdelen voor de buurtschap Dijkerhoek. 12. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de exploitatiekosten van het openbaar kleuteronderwijs over 1957 overeenkomstig art. 47, le lid der kleuteronderwijswet. 13. Voorstel tot het verlenen van een tegemoetkoming als bedoeld in art. 13 der lager onderwijswet 1920. 14. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de exploitatiekosten van het openbaar lager onderwijs over 1957 en over de periode 1953 t.m. 1957, overeenkomstig art. 55ter der lager onderwijswet. 15. Voorstel tot vaststelling der vergoe dingen voor het bizonder onderwijs overeenkomstig art. 103, lid 3, dei- lager onderwijswet over het tijdvak 1953 t.m. 1957. MOTORCLUB BESPRAK WINTER PROGRAMMA. Nog geen eandidaten-bestuursledeh Veilig Verkeer. De M.A.C. „De Holterberg" besprak haar a.s. winterprogramma tijdens- een 'ledenvergadering, welke donderdagavond 13 nov. in het clubhuis, café Vruggink, werd gehouden. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter, de heer Joh. v. Geen huizen. De kampioensbeker werd met een toepasselijk woord aan de kampioen 1958, de heer R. van Nijen, uitgereikt. Deze had in het afgelopen seizoen het grootste anatal punten, n.l. 17y2, verzameld. Hierna 'kwam het winterprogramma ter sprake. Besloten werd om evenals vorige jaren een feestavond te organiseren. Er zal getracht worden de film van de Zes daagse 1958 te laten draaien. Een paar humoristen en dansmuziek zullen verder zorgen voor de gezelligheid. Als streef datum werd genoemd 13 dec. a.s. De avond zal alleen voor de leden toeganke lijk zijn. Verder zal er op zaterdagavond 29 no vember een dropping worden georgani seerd. Ditmaal zullen de deelnemers te voet het vastgestelde punt moeten op zoeken. De prijzen zullen bestaan uit wild en gevogelte. Verder zal ook dit seizoen weer wor den deelgenomen aan de landelijke ver- keerscompetitie. Bij voldoende deelname zullen ter voorbereiding hiervan 2 ver- keersavonden worden georganiseerd. Dan zal nog een oriënteringsrit worden uitgeschreven voor de leden, waarbij zij zelf ook de start en'de finish uit moe ten zoeken. Veilig Verkeer. Naar aanleiding van het verzoek van de Vereniging voor Veilig Verkeer, werd besloten te trachten deze vereniging weer op gang te brengen. De achterstallige contributies zullen door de Vereniging worden geïnd en er zal een her-oprich- tingsvergedaring worden uitgeschreven om te trachten tot een nieuw bestuur te komen. Geen van de aanwezige leden stel de zich beschikbaar als bestuurslid voor Veilig Verkeer. Er zal daarom getracht worden enkele bestuurscandidaten te vin den. EEN LIEFDEVOLLE DAAD Mevr. B. C. de Haas-Boekbinder schrijft ons: Het dochtertje van de heer J. Ool- bekkink aan de Kolweg vond in de Beuseberg een moederhondje met zes pas geboren jongen, die ze in de vrije natuur ter wereld had gebracht. Haar nicht, mevr. Beumer, Kolweg 5, ontfermde zich over het moedertje en kroost en nam het liefderijk op in haar woning. Eén van de beestjes van één a twee dagen oud, was verstijfd van de kou. In de beschuttende warmte van de handen van de heer Beumer keerde het tot het leven terug. Het moedertje is zwart-wit met en kele gele vlekjes aan de kop, een fox hondje. In de buurt waar het nestje werd gevonden, is overal geïnformeerd aan wie het hondje kon toebehoren. Tot dusverre zonder resultaat. Wanneer die eigenaar bestaat, dan weet hij waar het hondje is. Mevrouw Beumer, die onder geen en kele voorwaarde iets wilde weten van het laten afmaken van de kleintjes (dit mag op een deskundige wijze, daar ze pas geboren waren) komt over 6 weken voor een enorm probleem te staan. Zij moet, wanneer de hondjes bij het moedertje weg kunnen, goede te huizen voor de kleintjes en het moe dertje hebben. Dierenliefhebbers, wie helpt mevrouw Beumer bij haar mooie taak? Meldt U bij haar, liefst tijdig om straks een puppy of het moedertje van haar over te nemen. Ik twijfel niet of Holten telt onder haar inwoners wel 6 a 7 even goede dieren liefhebbers als de familie Beumer. Ik kan geen woorden van dank genoeg vinden voor de fam. Beumer, die zich dierenvrienden betonen in de ware zin des woords. Hulde voor deze goede mensen! GEEN SNERT WEER', MAAR TOCII SNERT Het was geen ,snertweer' bij de ,snert- mars', welke onze wandélsportvereni- ging ,De Trekkers' zaterdagmiddag or ganiseerde onder auspiciën van het dis trict Almelo van de NUW in deze om geving. Integendeel: het herfstzonnetje maakte het voor de ruim honderd deel nemers tot een genot om aan deze tocht van pl.m. 10 km deel te nemen, die hen o.a. door de bossen over de Holterberg voerde. In een soepel tempo en onder het zin gen van tal van bekende wijsjes en marsliederen trokken de verschillende groepen door Holtens schone dreven. Een aardige groep vormden o.a. de diaconessen van het Diaconessenhuis (ziekenhuis) te Almelo in hun keurige verpleegsterskostuums, die voor deze gelegenheid welhaast extra gewassen en gesteven leken, maar ook de KSW- senioren en junioren uit Nijverdal moch ten zich laten zien, Eltem uit Almelo en niet te vergeten de leden van de organi serende vereniging ,De Trekkers' uit Holten kwamen ook nu weer uitstekend voor de dag. En verder waren er nog tal van individuele wandelaars en wan- delaarsters uit geheel Twente. Het doel van deze wandeltochten, het onderhouden van het contact tussen de wandelaars ook buiten het wandelsei zoen, werd met deze tocht reeds bereikt. Er zullen nog meer marsen, o.a. een olie bollenmars en een Kersttocht volgen, zo heeft het districtsbestuur besloten. Er waren aan deze wandeltocht geen prijzen verbonden, maar na afloop ver zamelden alle deelnemers zich in ,Ami- citia', waar zij 's middags ook gestart waren, en waar hen een heerlijk bord snert met kluif werd aangeboden, toe bereid door de goede zorgen van de heer Hofstede Jr. uit Nijverdal. Dit liet zich na zo'n pittige mars wel smaken. Het bleef in vele gevallen niet bij één bord je, want er was genoeg snert gekookt en in ,Amicitia' heerste tijdens deze maal tijd een gezellige sfeer. Allen togen na afloop dan ook voldaan huiswaarts; het bestuur van ,De TJekkers' dankbaar je gens de heer Ten Berge voor het spon taan afstaan van de zaal en de heer Hof stede voor de bereiding van de erwten soep met kluif. CHR. PLATTELANDSVROUWEN SPRAKEN OVER DIEPVRIES' Vorige week donderdag kwamen de leden van de Chr. Plattelandsvrouwen- vereniging in gebouw ,Rehoboth' in ver gadering bijeen. De presidente, mevr. J. Rietberg-van Lindenberg, opende deze vergadering en liet zingen Gezang 23 1, waarna zij voorging in gèbed. Daarna werd gelezen Psalm 65 (onb.). Op hartelijke wijze heette de presiden te de dames welkom cn wel in het bi zonder mej. Rottink, de spreekster van deze avond. Nadat de secretaresse, mevr. J. Wig- gers-Aanstoot, de notulen had gelezen, werd het Kerstprogramma besproken en enkele ingekomen stukken behan deld. Hierna was het woord aan mej. Rot tink, die een lezing hield over Diep vries'. Zij gaf een korte uiteenzetting over drie verschillende typen: 1. Niet geïsoleerde loketten in een koude ruimte. 2. Geïsoleerde loketten in een niet gekoelde ruimte. 3. Geïsoleerde staande loketten in een niet gekoelde ruimte. Voordelen van deze diepvries zijn, dat men het gehele jaar door keuze heeft uit zo goed als vers vlees, groenten en fruit. De voedingswaarde staat bij goede behandeling slechts weinig achter bij het verse produkt, evenals* de smaak, geur, kleur en structuur. Huisslachtin gen kunnen het gehele jaar door plaats vinden. De groenten en fruit kopen wan neer de prijs laag is. Uitvoerig stond zij stil bij het huren van een loket en hoe de oprichting plaats vindt. Aan het eind van haar lezing vertoon de mej. Rottink nog een paar prachtige en leerzame films over de behandeling van het diepvriezen Besloten werd om contact op te nemen met verschillende organisaties en land- bouwverenigingen om te komen tot een gemeenschappelijke bespreking over de ze belangrijke aangelegenheid. Er werd getrakteerd op koffie, waarna er gelegenheid was tot het stellen van vragen. De vragen werden door spreek ster duidelijk beantwoord. Nadat mevr. Rietberg mej. Rottink dank had gezegd voor haar lezing en het vertonen van de films, werd deze ge slaagde avond met dank aan God geslo ten na het zingen van ,Wat de toekomst brengen moge'. PLATTELANDSVROUWEN BEWONDERDEN NED. FABRAKAAT In het afgelopen weekend hield de af deling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een bijeenkomst in samenwerking met de Vereniging Ned. Fabrikaat in hotel Holterman, waardoor de leden een indruk gegeven werd van de enorme prestaties der Nederlandse industrie. De druk bezochte vergadering stond onder leiding van de vice-presidente, mevr. C. P. K. Enklaar-van Andel, die in het bizonder de spreker van deze avond, de heer Beets, welkom heette. Alvorens deze aan het woord kwam, konden de leden zich opgeven voor de najaarsvergadering, welke op 11 decem ber a.s., gedeeltelijk in combinatie met de OLM, in Zwolle gehouden zal worden. Voor de Kerstfeestviering zullen dit jaar voor liet eerst bejaarden worden uitgenodigd. Ieder lid mag twee oudjes inviteren, zo werd besloten. Door middel van kleurendia's liet de heer Beets vervolgens verschillende Ne derlandse fabrieken, produkten en fa brikaten zien, waarbij hij er op wees hoe in al die bedrijven de grootst moge lijke zorg wordt besteed aan de artike len en goederen, welke worden gepro duceerd. Hij nam zijn toehoordsters mee naar de Gero-fabrieken, naar de Etna- fabriek, liet de dames iets zien van de Crackfree en van de Holland-Electro- stofzuigers, om ook nog stil te staan bij thee van cultuur tot melange. De vereni ging Ned. Fabrikaat werd in 1916 opge richt en organiseerde o.a. de eerste jaarbeurs in ons land. Zij wil door mid del van contact-avonden het Nederland se volk vertrouwd maken met zijn eigen veelomvattende industriële potentie. Mevr. Enklaar heeft de heer Beets hartelijk dank gebracht voor zijn leerza me avond. WIE ADVERTEERT VERKOOPT WIE NIET ADVERTEERT WORDT VERGETEN! VOETBAL WIERDEN 2 HOLTEN 1 1—1 In een slecht gespeelde wedstrijd moes ten de Holtenaren toestaan dat de Wier- denaren een verdiend gelijkspel wisten te behalen. De Wierdenaren die dit jaar niet veel van zich lieten zien en op de voorlaatste plaats 'stonden, beschikten over goed sa menspel. De Holtense aanval erg teleur, dit kwam ook al door het zwakke spel van de halfspelers. De binnenspelers hielden de bal te veel bij zich en plaats ten slecht. Bij een goede aanval over links, stelde de W. linksbinnen zijn mid- voor in staat om de 'stand op 10 te bren gen. Doch even later wist rechtsbuiten K. ten Velde, de Wierdense defensie te pas seren en midvoor J. Ulfman kon toen, dicht voor de jonge Wierdense keeper staande, de stand op gelijke voet bren gen. 11. De Wierdenaren waren daar door zichtbaar teleurgesteld en Holten was in eens veel gevaarlijker. Doelpun ten bleven echter uit, dit kwam ook al doordat de Holtenaren niet over een schutter beschikten. Na de rust bood Wierden weer heftig tegenstand. Zij wer den zelfs gevaarlijker en drongen Holten in de verdediging. Vooral hun rechter vleugel blonk uit, hun midvoor had ech ter weinig kans bij de Holtense verdedi ging, waarin vooral T. Deijk goed speel de. Keeper J. Kalfsterman greep een keer moedig in en voorkwam zo een ach terstand. Het laatste kwartier zette Hol ten nog even alles op alles. Een kopbal van K. ten Velde ketste tegen de lat en v/erd door A. Traanman, net naast ge schoten. Linksbinnen G. Schooien, die voor de geblesseerd geraakte G. Traan man was ingevallen, kreeg even later 'n unieke kans om zijn club een voorsprong te geven, doch hij wachtte te lang om nog succes te hebben. J. Ulfman zag zijn scherpe inzet door de Wierdense Keeper weggeslagen en zo kwam het einde van deze matige wedstrijd. TWENTHE C HOLTEN B 0—5 Hoewel de Goorse jongens beter voet balden dan in Holten, moe'sten ze toch met een forse nederlaag genoegen nemen. De Twenthe-keeper voorkwam enkele doel punten op goede wijze. Midvoor G. Soer wist vier keer te scoren. De Holtense jongens staan nog steeds ongeslagen aan de kop. Hun naaste con- curent heeft twee verliespunten (Excel sior D). PROGNOSE A.s. zondag speelt Holten 1 tegen En ter 2. Hoewel de Enternaren afgelopen zondag in GFC 2 hun meerdere moesten erkennen, verwachten wij toch geen 2de nederlaag voor de Enternaren. Met een gelijkspel zal Holten zeker niet ontevre den behoeven te zijn. Holten 2 moet in Rijssen tegen RKSV 3 aantreden. Tegen Bornerbroek 3 bewees RKSV dat ze moet worden onderschat. Holten 3 zal in Goor, bij GFC 4, zeker op heftige tegenstand kunnen rekenen. Holten A zal tegen Excelsior A, één der leiders, moeten tonen dat ze nog tot de gevaarlijke tegenstanders moet wor den gerekend. Het belooft een interes sante ontmoeting te worden. PROGRAMMA: Zaterdag: Holten A Excelsior A, 3 uur. Zondag: Enter 2 Holten 1, 2.30 uur. RKSV 3 Holten 2, 12 uur. GFC 4 Holten 3, 10.30 uur. Knipperbol-kalcnder 1959. Het Verbond voor Veilig Verkeer zal dezer dagen beginnen met het gratis ver spreiden van een kalender voor 1959, die door de aardige tekeningetjes in frisse kleuren wel heel sterk tot de verbeel dingskracht van de jeugd zal spreken. Dat is trouwens ook de bedoeling, want deze kalender richt zich in de" eerste plaats tot de jeugd en zal daarom gratis en voorzover de voorraad strekt, aan de lagere scholen in Nederland beschikbaar worden gesteld. Tekenaar Meyer Ricard sierde deze eenbladige jaarkalender met een zestal tekeningetjes, die elk een eenvoudig, maar sprekende verkeerssituatie uit beelden en van 'n passend onderschrift zijn voorzien. Het thema van de kalen der is de knipperbol en deze speelt dus tezamen met de „zebra" in elk van de uitgebeelde situaties een rol. De opvoe dende waarde van deze kalender maakt, dat deze in veel schoollokalen en kinder kamers een gezellige, maar bovenal nut tige wandversiering zal vormen. De kalender is vervaardigd door Cal- tex Petroleum Maatschappij N.V. in nau we samenwerking met het Verbond. De ze firma heeft reeds eerder blijk gege ven ernst te maken met de verkeersvei ligheid in het algemeen en de verkeers- opvoeding van de jeugd in het bizonder. Door thans 40.000 knipperbolkalenders ter beschikking van het Verbond te stel len heeft „Caltex" een lofwaardige „tra ditie" voortgezet. Er is trouwens nog meer. De Caltex-dealers stellen binnen kort via de pomphouders een in samen werking met het Verbond voor Veilig Verkeer ontwikkeld veilig verkeersspel ter beschikking van hun cliënten, dat jong en oud op een prettige wijze met de verkeersregels gaat bezighouden. Ook hier een initiatief, dat bewijst, hoezeer de opvoeding tot verkeersveilig heid ook bij het bedrijfsleven in het mid delpunt van de belangstelling komt te staan. „Zorg, dat ze behouden thuis komen." Ook de Eerste Rotterdamse Maatschap pij van Verzekering N.V. draagt het streven van Veilig Verkeer een goed hart toe en heeft daaraan daadwerkelijk willen meehelpen door het in omloop brengen van een affiche, waarop een suggestieve politieman de beschouwer doordringend aankijkt en doelend op zijn (letterlijk) „handjevol" kindertjes vraagt: „Zorg, dat ze behouden thuis komen". Ook dit initiatief van de Eerste Rot- terdamscke, die 5000 affiches voor het Verbond liet vervaardigen, vormt een dankbare aanvulling in de propaganda voor een veiliger verkeer. JAARVERGADERING DE NOORDPOOL In het hotel „G. Muller" werd woens dagavond de jaarvergadering gehouden van de IJsclub „De Noordpool". Na een kort openings- en welkomst woord door de voorzitter de heer A. J. Snijders, die zich in het bijzonder richtte tot de heer P. G. Dijkstra, erevoorzitter der club, las de secretaris de heer G. J. Aaftink de notulen en werd tevens jaar verslag uitgebracht. Het aantal leden be droeg op 31 oktober j.l. 83 en de club had 222 donateurs. Batig saldo Blijkens het verslag van de penning meester de heer J. Wiggers, bedroegen de inkomsten f 451.50 en de uitgaven f 396.71. zodat er een batig saldo was van f 94.79. De commissie voor kascontrole die be stond uit de heren D. J. Wansink Jzn .en A. Jansen Johzn., had boeken en geschei den keurig in orde gevonden, weshalve werd de penningmeester decharge ver leend voor zijn beheer. Als leden van de kascontrole commis sie 1959 werden benoemd de heren A. Jansen Johzn. en T. Stokkers Hzn. Bestuursverkiezing Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de heren G. J. Aaftink en A. Jansen met. bijna algemene stemmen her kozen als baan commissaris werd herko zen de heer F. J. Sluiter. Plannen komende winter Bij de bespreking van de plannen met het oog op het a.s. winterseizoen werd het vaststellen van het programma even als voorgaande jaren, door de vergadering aan het bestuur overgelaten. IJs en wederdienende zullen in ieder ge val de wedstrijden om het schoolkampi- oenschap worden gehouden, terwijl in principe werd besloten tot het organise ren van een groot gecostumeerde avond- ij sf eest. Door de heren G. J. Aaftink en Joh. v. Geenhuizen Jr., die de vergadering be zochten waar gesproken werd over sa menwerken met de IJsclubs „Rowinkel" te Larensebroek en „Diekingsriet" te Groot Doehteren, werd uitvoerig gerap porteerd over het op deze vergadering besprokene en de besluiten die in principe werden genomen. De vergadering ging nadat door ge noemde afgevaardigden enkele vragen waren beantwoord accoord met het orga niseren van wedstrijden waarvan 6 van de snelste rijders van de drie clubs zul len deelnemen n.l. 2 rijders op de 500, 1000 en 1500 meter. Er zal als clubprijs een fraaie wisselbeker beschikbaar wor den gesteld welke trophee 3 maal achter een of 5 keer in totaal gewonnen moet worden. Aan de 18 rijders zal na de wedstrijd f 2.50 startgeld worden betaald, terwijl deze 18 rijders dezelfde middag in een wedstrijd over 1000 meter zullen rijden om vier geldprijzen, resp. groot f 10. f 7.50, f 5.— en f 2.50. Aangezien het initiatief lot het houden van deze wedstrijd uitging van-de IJs club „Rowinkel" zal de eerste krachtme ting plaats hebben in het Larensebroek.

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2