iSpaM Toeristisch bezoek aan Overijssel was goed Over geslachtsnamen Veemarkt Rijssen Kinderkopjes Tere hald? BOEKEN LEZEN IS BELANGRIJK. Mej. P. J. A. Duvekot, lerares van de Volkshogeschool „Diependaal" te Marke- lo, hield woensdagavond voor de afdeling Holten van de Bond van Plattelands vrouwen een lezing over het onderwerp: „Lezen we goede boeken?" Liever zou ik vragen, zo begon de inleidster haar be toog: lezen we wel een boek of alleen maar een van de vele damesbladen, wel ke tegenwoordig verschijnen? Of lezen we enkel maar op zondag, zoals vroeger, toen vooral op het platteland de ge dachte heerste, dat lezen in de week niet paste. Hoe kiezen we een boek? Kijken we naar de titel of naar de naam van de schrijver? Over al deze vragen werd prettig en uitvoerig gediscussieerd. Mej. Duvekot wees daarbij nog op het grote voor recht, dat men in Holten een uitgebreide boekerij heeft van de Plattelandsbiblio theek. Aan het begin van de avond werden eerst huishoudelijke onderwerpen be handeld, waarbij de diverse cursussen, welke momenteel op 't programma staan, nog eens werden toegelicht. Vooral werd aandacht gevraagd voor een cursus wo ninginrichting, welke binnenkort in Al melo zal worden gegeven. In de pauze werden Unesco-zegels ver kocht ten bate van de scholen in de on derontwikkelde landen. De presidente, mevr. J. W. Nagelhout- Klijzing heeft aan het slot van de bijeen komst mej. Duvekot bedankt voor haar lezing. FORUM-AVOND PLATTELANDS- JONGEREN. De vereniging „Jong Holten" en de afdeling van de Bond van Plattelands meisjes, aangesloten bij de Plattelands- Jongeren Gemeenschap Overijssel, de P.J.G.O., houden woensdag a.s. in hotel Muller aan de Deventerweg hun jaarlijk se forumavond. Het forum, bestaande uit de dames mevr. J. W. Nagel'hout-Klij- zing, mej. J. Cats en de heren Mr,. W. H. Enklaar, Ds. J. H. Israel, G. S. E. Veg- ter en W. Beijers, zullen onder voorzit terschap van de heer A. J. Snijders, weer schriftelijk ingediende vragen beantwoor den, die nu reeds of althans bij de aanvang der vergadering bij laatstge noemde of bij de bestuursleden kunnen worden ingeleverd. Het belooft weer een interessant vraag- en antwoordspel te worden. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de aankondiging in dit nummer. PONY-CROSS VAN „BERGRUITER-PONY CLUB". Onder gunstige weersomstandigheden vond zaterdag 18 oktober j.l. op het ter rein van de heer Ten Dam een „Pony cross" plaats, waarin de leden van de Bergruiter-ponyclub elkaar de eer be twisten. Deze cross viel blijkens de grote be langstelling vooral van de zijde van de jeugd zeer in de smaak en vooral dank zij het slootje met water deed dit echt den ken aan de grote cross, die door de Berg- ruiters elk jaar wordt georganiseerd. Na afloop van deze geslaagde wed strijd werd de prijs (iedere deelnemer een dasspeld en de eerste 5 'n extra prijsje) in Hotel Miiller uitgereikt. De uitslag was: 1 Appie Leeftink, tijd 4 min. 28 sec.; 2 Henk Stam, 4.50 min.; 3 Jan Muller, 4.58 min.; 4 Wim Vas- terd, 5.25 min.; 5 Dinant Pieffers, 6.25 min.; 6 Jan Kevelam, 6.31 min.; 7 Manda Hofman, 6.41 min.8 Herman ten Dam, 6.50 min.9 Appie Volkerink, 7.25 min. 10 Herman Aanstoot, 7.28 sec.11 Wim Derksen, 7.30 min.; 12 Johan Veneklaas, 7.37 min.13 Mannes ter Stal, 8.24 min. 14 Theo Beldman, 8.49 min.; 15 Appie Egberts, 11.50 min. BESTUURSMUTATIES. Inplaats van de heren J. van Duren en H. Slots, die als zodanig bedankten, zijn tot leden van het bestuur van de afd. Holten tot Bescherming van Dieren gekozen de heren R. Petter en J. Wig- gers. Mevr. B. C. de Haas-Boekbinder en de heer B. J. Slotman werden resp. benoemd als voorzitster en secretaris penningmeester. SPOORWEGARBEIDER DOOR FLESJE GETROFFEN Tijdens het passeren van een Engelse militaire trein is donderdagmiddag om streeks 1.30 uur op het baanvak Dijker- hoek-Holten de spoorwegarbeider Joh. Paalman door een uit de trein geworpen bier- of limonadeflesje aan het achter hoofd getroffen. De klap kwam zo hard aan, dat het flesje uit elkaar sprong. Paal man werd aan het hoofd gewond en moest zich onder medische behandeling stellen, welke hem door dokter Rietdijk werd verleend, Toen het flesje op zijn hoofd terecht kwam dreigde hij bewusteloos te worden, maar zover kwam het niet. Wel klaagde hij over duizeligheid. Overigens is het incident nog al meegevallen. Of het flesje achteloos uit de trein ge worpen werd of dat een passerende mili tair er mee gegooid heeft staat niet vast. Het komt wel eens voor, dat inzittenden van militire treinen met water ge vulde ballonnetjes naar spoorwegperso neel gooien. BEROEPSTONEEL IN AMICITIA Op uitnodiging van de Holtense Be- stuurdersbond van het NVV zal het „Noordelijk Toneel" onder artistiek lei ding van Albert Gerlach zaterdagavond in Amicitia een toneeluitvoering geven. Niet zal worden opgevoerd, zolas aanvan kelijk werd medegedeeld, het blijspel „Willy's Vrouw" maar het meer drama tisch toneelspel van Arthur Miller »Van de Brug af gezien", dat zaterdag j.l. in Lochem werd opgevoerd. Door omstandigheden heeft men het eerste stuk voorlopig van het repertoire af moeten voeren. Na afloop zal er gele genheid zijn voor een dansje. De uitvoe ring is toegankelijk voor leden en niet- leden van het NVV. VRIJGESTELD WEGENS BROEDERDIENST Aan de dienstplichtige der lichting '59 J. Stam, Look 61, is voorgoed vrijstelling van de dienstplicht verleend wegens broe- derdienst. PRACHT COLLECTE-OPBRENGST VOOR HET ROODE KRUIS De onlangs door middel van gesloten zakjes, welke door de 'schooljeugd wer den verzameld, gehouden collecte ten ba te van het Roode Kruis heeft de mooie som van f768.19 opgebracht. Niet alle verzonden envelopjes zijn terugontvan gen, zodat er wellicht nog ingezenen zijn die deze nog moeten inleveren. Dit kan alsnog geschieden door tussenkomst van de schooljeugd of bij de bestuursleden der plaatselijke afdeling. Deze opbrengst is alvast een bedankje aan de schenkers en de medewerkers waard. Op de maandag j.l. gehouden veemarkt waren aangevoerd: 1254 stuks vee, run deren 227, varkens 1025, schapen 2. Prijzen: 65 vette koeien eerste kwali teit van f 2.80 tot f 3.—; tweede kwaliteit van f2.60 tot f2.80; derde kwaliteit van f 2.40 tot f 2.60 per kg. slachtgewicht. 80 melk- en kalf koeien van f 750.tot f 1000.per stuk; 82 pinken en graskal veren van resp. f 400.tot f 600.en f 250.tot f 400.per stuk. 24 drachtige zeugen van f 275.tot f350.per stuk; 18 loopvarkens, geen notering; 983 biggen van f 48 tot f 60.— per stuk. Overzicht handel: Vette koeien en stieren: Handel kalm, prijzen gelijkhoudend. Gebruiksvee: Han del kalm, prijzen gelijkhoudend. Varkens en biggen; Handel kalm met dalende prij zen. Zeugen: Handel redelijk, prijzen ge lijk. in. In dit artikel wil ik een en ander mee delen over vorming en betekenis van 'n aantal namen, waarvan er enkele voor kwamen in een vorig nummer van dit blad. Ik wil beginnen met de naam: Altena: de naam kan afgeleid zijn van de Friese voornaam Alte. De oorspron kelijke drager van deze naam kan ook relaties hebben gehad met het Land van Altena. Een derde mogelijkheid is, dat de naam verband houdt met holtena (is hout, bos), Gringhuis: volgens Huizinga's encyclo pedie van namen zijn vele „huis-namen" kenmerkend voor het Groningerland. Onder „huizen" heeft men bijv. te ver staan grote boerenbehuizingen. Gring is een verbastering van Geering (is Geert) afgeleid van Gerard, dat „de dap pere strijder" betekent. Hengeveld: deze te Holten nog als huisnaam voorkomende geslachtsnaam is volgens Huizinga een verbastering van ingeveld (is: in het veld). Officiële publicaties OPENBARE KENNISGEVING Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat vanaf 25 oktober 1958 gedurende 4 weken ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt: a. een ontwerp tot. partiële wijziging van het uitbreidingsplan in hoofd zaak, betrekking hebbende op een terrein in de buurtschap Dijkerhoek, dat omslotne wordt door de z.g. Maat- mansweg en door gedeelten van de z.g. Boerendan'ssteeg, Schoolsteeg en Schoolweg; b. een ontwerp tot partiële wijziging van het uitbreidingsplan in onderde len voor de buurtschap Dijkerhoek met de daarbij behorende beschou wingsvoorschriften. Gedurende bovengenoemde termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwaren indienen. Holten, 21 oktober 1958. Het hoofd van het gemeentebe stuur voornoemd, W. H. ENKLAAR.. OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat het raadsbesluit dd. 20 augustus 1958, 2228, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten der provincie Overijssel bij besluit van 7 oktober 1958, 3 afdeling nr. 5353, tot onttrekking aan het openbaar verkeer van de verbindings weg van de Aaltinksteeg tot aan de Pa rallelweg (nr. 711 van de wegenlegger), vanaf 25 oktober gedurende veertien da gen ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt. Holten, 21 oktober 1958. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. HONDENBELASTING Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen ter algemene kennis, dat de gene, die in de loop van het belastingjaar houder wordt van een of meer honden of van meerdere honden, dan waarvoor hij reeds belastingplichting is, daarvan binnen 14 dagen na het ontstaan van de belastingplicht aangifte behoort te doen ter gemeente-secretarie, afdeling finan ciën (boven), waarna betaling van de hondenbelasting dient te geschieden ten kantore van de gemeente-ontvanger. Holten, 23 oktober 1958. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. INENTING TEGEN KINDERVERLAMMING Burgemeester en wethouders van Hol ten maken' bekend dat op vrijdag 31 ok tober 1953 des namiddags van 2 tot 5 uur in gebouw „Rehoboth" de le injectie zal worden gegeven tegen kinderverlamming aan de kinderen, geboren in de jaren 1950 en 1951. Het is gewest dat een ieder zich houdt aan de tijd, welke op de oproepkaart staat vermeld. Men gelieve de inentingskaart van het kind mee te brengen. Holten, 23 oktober 1958. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. Hilverink: een te Holten weinig voor komende, doch niettemin bekende ge slachtsnaam, die afgeleid is van de Frie se voornaam Hilwert. Op de R.K. kalen der is bij 2 februari de naam van de hei lige Hilwartus vermeld. Jongenelis: deze geslachtsnaam zou 'n combinatie kunnen zijn van Jonge en (Cor)nelis. Jonge is bekend (geweest) als voornaam. De voornaam Cornelis be tekent: „vast als een hoorn, de geharde". Lambooi: een in Holten bekende huis naam, welke gevormd kan zijn van de voornamen Laam en Booi, waarvan de laatste een Friese voornaam is. Mollemans: deze familienaam is afge leid van de Friese voornaam Molle. Op de R.K. kalender is bij 12 mei de hier mee corresponderende naam vermeld van de omstreeks 640 overleden Sint Mo_ doaldus, aartsbisschop van Trier. Oolhekkink: ik herinner mij in oude paperassen over Holten de naam Ole Bekkink te hebben aangetroffen. Zoals ik in een vorig artikel reeds schreef be tekent -ink „zoon van" of „afstamme ling" van. In dit geval gaat het over de zoon af nakomeling van de Oude Beke, waarschijnlijk verband houdend met de voornaam Beccelinus. Van Beke zijn ook gevormd de achternamen Becking, Bee- kink en Bekkink. Roelvink: deze familienaam is gevormd van „Roelf", dat „roemrijke wolf" bete kent. Roeterdink: de naam is afgeleid van Roetert, dat betekent „door roem sterk of machtig". Veneklaas: zoals vermeld in mijn vo rig artikel was er vroeger sprake van Venneklaasses. De toenmalige ambte naar van de burgerlijke stand heeft deze namen enkele malen aldus in de regis ters van de burgerlijke stand vermeld, wellicht omdat deze naam verband zou houden met veeh (is: venne). De naam kan kan echter ook een combinatie zijn van twee voornamen, n.l. Fene en Klaas. Vincent: dit is één van de vele voor namen, welke als geslachtsnaam in ge bruik gekomen zijn. Vincent betekent: „de overwinnaar". Wonnink: de oorspronkelijke drager van deze in Holten vanouds bekende achternaam is .een zoon geweest van Wonne. Wohne is een Friese voornaam, die „vreugdevolle" betekent. L. W. 0. Hoewel de cijfers van de resultaten van het toeristisch seizoen 1958 nog niet be kend zijn aldus schrijft ons de Provin ciale VVV in Overijssel kunnen we thans reeds als algemene indruk weerge ven, dat dit seizoen goed is geweest en zelfs iets beter dan in 1957. Dit in tegenstelling met de gedachte, die in het voorseizoen bij de logiesinrich- tingen e.d. alom leefde. In vergelijking met 1957 spraken 11 plaatsen van een beter bezoek, 7 van een gelijk bezoek en 6 plaatsen trokken min der bezoekers. Een toeneming van het toeristenbezoek viel in de eerste plaats te constateren in Twente en in mindere ma te in Salland, terwijl N.W. Overijssel eni ge teruggang vertoonde. Het bezoek van buitenlanders steeg ook in dit seizoen. Vanzelfsprekend was in Twente het aantal Duitse gasten het grootst, terwijl ook het Scandinavisch be zoek belangrijk was. Verder trok Twente Engelsen en in minder mate Ame rikanen en Fransen. Hoewel het hotelbezoek zeker goed ge noemd kan worden, was dit toch iets min der dan in 1957, althans deze indruk is er. In dit hoofdseizoen waren de duurde re hotels (pensionprijs per dag f 8.of hoger) zowel in Twente als in Salland en N.W. Overijssel ongeveer voor 75% be zet. De eenvoudiger hotels in Twente en Salland hadden een iets grotere bezet ting, n.l. 80%. De eenvoudiger hotels in N.W. Overijssel boekten slechts een per centage van 40%. De pensions in Twente waren in het hoofdseizoen voor ruim 70% bezet, in Sal land daarentegen voor 75%. De pensions in N.W. Overijssel volgden met bijna 60%. Evenals in 1957 waren de jeugdherber gen en zomerhuisjes in het hoofdseizoen vrijwel bezet. Ook de kampeerterreinen vooral in Salland boekten een goed bezoek. Het dagbezoek aan Twente en Salland was in het hoofdseizoen over het alge meen druk, in N.W. Overijssel daarente gen met enkele uitzonderingen mid delmatig. Seibyderm Haarwater (Haargroei-to- nic) legt reeds in de jeugd de basis voor een gezonde haargroei. Flacon f. 1.90. VOOBUCHTiMGSBURUU VAN DiH VOEOINIiSRAAO GEEN SULFIET MEER IN GEHAKT. De Nederlandse huisvrouw gebruikt veel gehakt vlees; terecht, want het is een voortreffelijk vleesprodukt met hoge voedingswaarde. Opvallend voor velen en vooral voor buitenlanders was de frisrode kleur van het uitgestalde gehakt in slagers winkels. En toch werd deze frisrode kleur over het geheel veroorzaakt door een kunstgreep. Tot voor enige jaren voegden slagers vrij algemeen een che misch middel en wel sulfiet toe aan het gemalen vlees, dat tot gehakt werd ver werkt. De rode kleur gaf geen waar borg, dat de huisvrouw met vers vlees te maken had, en was evenmin een waarborg voor een hoge deugdelijkheid van het vlees. De fraai rode kleur is een kunstprodukt. Bij de Warenwet is sedert 1954 het toevoegen van sulfiet aan gehakt ver boden. Een maatregel, die in het belang van de volksgezondheid werd genomen. Het duurde echter enige tijd, voordat de meeste slagers zich aan dit verbod gingen houden, maar nu is het zover, dat een einde aan het gebruik zal ko men. Wanneer de slager het vlees zon der sulfiet koel bewaart, behoudt het gehakt zijn natuurlijke vleeskleur. De kleur loopt wel iets sneller terug dan vroeger bij het met sulfiet behandelde vlees het geval was. Het gehakt wordt nu een weinig grauw. Ook wanneer gehakt thuis niet koel bewaard wordt en langer staat, verandert de kleur langzaam. De huisvrouw zal hieraan even moeten wennen. Het gehakt kan daarbij van beste kwaliteit zijn. Na braden is van de kleurverandering niets-meer te zien. Het voordeel is, dat men nu geen chemicaliën meer ge bruikt, die nodeloos zijn toegevoegd, alleen terwille van de kleur. En zonder sulfiet is het ook veel gemakkelijker te zien of er een begin van bederf in het gehakt zit. Omhoog 1-Holten 1 21. Holten heeft na een hard duel de puntjes voorlopig in Wierden moeten la ten. Voorlopig.Tegen het laatste doelpunt van de Wierdenaren heeft de Holtense aanvoerder protest aangete kend. De bal zou n.l. alvorens hij in het doel werd geschoten, de „out-line" zijn gepasseerd. De protestcommissie zal uit spraak doen. Toch hebben de Wiedena- ren, gezien hun spel, de zege ongetwij feld verdiend. Zij speelden sneller en waren voor het doel ook veel gevaarlij ker. Keeper J. Kalfsterman verdedigde zijn doel prima, doch hij kon niet voor komen dat hij tweemaal werd gepas seerd. De oorzaak van de nederlaag lag meer aan het spel van de binnenspelers. Ook de middenlinie was slecht op dreef. Daardoor kon Omhoog beslag leggen op hot middenveld. Doordat de binnenspe- lersveel te veel „pingelden" en in de duels vaak aan het kortste eind trokken, vertraagden zij het tempo dermate, dat de Omhoog-defensie steeds zonder moei te kon ingrijpen. Er was geen sprake van spelopbouw en het plaatsen van de bal was ook slecht. Toch duurde het nog tot vlak voor de rust voor Omhoog kon scoren. Deze voorsprong was zeker ver diend door het betere spel, dat de Wier denaren vertoonden. Na da rust kregen de toeschouwers het zelfde beeld te zien. Omhoog steeds iets sterker, steeds iets beter. Doch de Hol tense achterhoede liet zich voorlopig niet voor de tweede keer verrassen. Het werd zelfs 11, toen de Omhoog-back, na een vrije trap, op zijn keeper wilde terugspelen. Joh. ten Velde doorzag dit en was snel ter plaatse om dit buiten kansje uit te buiten. 1—1. Toch wisten de Wierdenaren keeper Kalfsterman voor de tweede maal te passeren. Hoe dit in zijn wenk ging, vertelden we U reeds bij de aanvang van dit verslag. De uitslag van het protest wordt nu vol be langstelling tegemoet gezien. Het ene puntje is zeer zeker van belang, omdat de GFC-reserves onverwacht van Nij- verdal 2 verloren. In de tweede helft moest de gebles seerde. T. Deijk de kleedkamer opzoe ken. Hij werd vervangen door J. Ulfman, die even later om dezelfde reden buiten gevecht werd gesteld. Omdat in de twee de helft slechts één voldspeler vervan gen mag worden, moest Holten de wed strijd met 10 man beëindigen. Holten 1 5 2 12 5 9-8 Goorse rood-wit-blauwen door haar midvoor gelijk te maken. Keeper Pasop, die voor H. Stegink inviel, ging volko men vrijuit bij deze onhoudbare treffer. Na de rust werd Twenthe ook wat ge vaarlijker. Bij 'n Holtense aanval kwam midvoor Stegink met de Twenthe-kee- per in botsing met 't gevolg, dat de Hol tense aanvalsleider met een geblesseer de enkel het veld moest verlaten. Kee per Pasop voltooide de voorhoede en W. Bunt nam de plaats tussen de palen in. Bij een goede aanval van rechts wist J. ten Velde, die nu midvoor was gaan spe len, de stand op 2—1 te brengen. Hij bracht na een half uur de stand ook nog op 3—1, toen de Goorse achterhoede blunderde. Holten ging toen in de ver dediging en de achterhoede zorgde er wel voor de de Gorenaren de score niet meer konden veranderen. 1. Holten 2 2. Twenthe 2 3. Bornerbroek 3 0 10 27-5 1 8 25-13 0 6 9-4 Wegens terreinafkeuringen gingen de wedstrijden Bornerbroek 3-Holten 3 en Excelsior d-Holten b niet door. Enter Vooruit a-Holten a 11. Enter Vooruit a, dat dit seizoen nog geen enkel puntje is kwijt geraakt, heeft Holten a een gelijk spel moeten afstaan. De 1—1 stand was mot de rust al be reikt. Hoewol de Enternaren vrijwel de gehele wedstrijd iets sterker zijn ge weest, wisten zij dit in de score niet tot uitdrukking te brengen. Vooral in de tweede helft miste de midvoor enkele goede kansen. Midden in de eerste helft bracht rechtsbinnen H. Wansink met een zuiver schot de par tijen op gelijke voet. Holten a 5 2 2 1 6 12-9 Programma. 4.10 uur 3.uur 2.30 uur 12.— uur De opstelling zag er als volgt uit: Doel: J. Kalfsterman. Achter: T. Deijk en. A. Meerman. Midden: H. J. ten Velde, G. Traanman en G. Paalman. Voor: K. ten Velde, A. Traanman, Joh. ten Velde, H. Jansen en H. v. d. Bos. Zondag a.s. speelt Holten 1 om 2.30 uur in het Sportdal tegen Hector 2 uit Goor. Iloctor speelde thuis tegen Enter 2 met 3—3 gelijk; verloor met 30 van GFC 2 en won met 51 van SOS. Uit verloren ze met 41 van Omhoog. Holten 2-Twenthe 2 3—1. De Holtense reserves hebben hun naaste concurrent met een 31 neder laag naar huis gezonden. Vooral in de eerste helft was de thuisclub sterker en het doelpunt van midvoor F. Stegink kwam dan zeker niet als een verrassing. De lange keeper van Twenthe had de handen vol met schoten van J. Meerman en J. ten Velde, doch het ging hem goed af. Toen de Holtense achterhoede even niet op haar tellen, paste, wisten de Zaterdag: Holten a-DES a Holten bjEnter b Zondag: Holten 1-Hector 2 Enter 3-Holten 2 Holten 3nMarkelo V. 2 12.uur BILJARTEN Voor de competitie van de biljartbond „Ons Genoegen" te Nijverdal en omstre ken werden in de week van 13-18 okto ber onderstaande wedstrijden gespeeld: Eerste klasse: NBC 1-Spekhorst 1 350-500 in 157 b. Vios 1-HBC 2 469-343 in 123 b. HBC l-'t Groentje 1 408-358 in 116 b. OBK 1-Oudelaar 1 416-387 in 110 b. Tweede klasse: KOT 2-NBC 2 232-297 in 126 b. HBC 3-'n Hook 1 237-290 in 129 b. De Waag 1-Vios 2 291-207 in 115 b. De Waag 2-KOT 1 208-300 in 117 b. Derde klasse: Kalfsterman 2-OBK 3 240-166 in 122 b. 'n Hook 2-OBK 2 231-178 in 120 b. Struik 1-Oudelaar 2 216-147 in 87 b. 't Groentje 2-NBC 3 240-208 in 118 b. Het programma voor de week van 27 oktober-1 november luidt: Eerste klasse: Spekkorst 1-Kalfsterman 1 't Groentje 1-Vios 1 HBC 1-OBK 1 HBC 2-Oudelaar 1 NBC 1 is vrij. Tweede klasse: KOT 1-Vios 2 'n Hook 1-De Waag 1 De Waag 2-NBC 2 HBC 3-KOT 2 Derde klasse: OBK 3-Struik 1 OBK 2-'t Groentje 2 'n Hook 2-NBC 3 Kalfsterman 2-Oudelaar 2 VOLLEYBAL Uitslagen van de op maandag 20 okt. gespeelde wedstrijden voor de Nijverdal- se Volleybalcompetitie. Levo I OKK 2 (d) 2—0 ter Horst Levo (d) 20 Visnet I OKK I 2—0 ter Horst Levo 2 12 Sportlust 2 ter Horst (d) 12 OKK 2 ter Horst 2—1 Levo I Politie 21 Sportlust I OKK I (d) 2—0

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2