W ■to - §€®U 1 ft'"'" ftftllfftflpfl 'Wl ft SPORT ki ft '1 Gezellige avond Centra-kruideniers Potiy-COnCQUrS De met goud bekroonde zesdagenrij- der Dick Muller op het moment, dat hem in het Kurhotel in Elten juist door de voorzitter van de Centrale Sportcom- missie der KNMV, de heer Majoor, bloe men zijn aangeboden, terwijl de voor zitter van de MAC „De Holterberg", de en pijn weg» wrijven met DAMP6 heer Joh. van Geenhuizen, hem net de prachtige krans van de motorclub heeft omgehangen en zijn echtgenote een boe ket bloemen heeft aangeboden. Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling van het bestuur van de motor club om de menager van het Ned. team in Garmisch Partenkirchen, de heer Ben Jansema, en Dick Muller te verzoeken in een vergadering van de club een le zing te houden over de internationale motorzesdaagse 1958. INZET WOONHUIS Woensdag had in hotel Holterman ten overstaan van notaris B.' H. Pluimers uit Markelo de inzate plaats van een woon huis met erf en tuin nabij de Larenseweg" van de Erven J. Spenkelink, groot 4 are en 40 ca. Het perceel werd ingezet door de heer G. J. van der Bos voor f 9100. STIER AANGEKOCHT Door de Coöp. K.I. Vereniging „Zuid west Overijssel" te Dijkerhoek, is aange kocht de anderhalf jarige stier „Sjaak" uit de stal van de heer A. B. Bredenoord te Welsum, gemeente Ol'st. Het is een M.R.IJ-stier met goede bloedvoering. Va der is de stier „Pedro" van de Coöp. K.I. Vereniging „Almelo". Productiegegevens worden van de zij de der aangesloten melkfabrieken toege zonden bij de melkuitbetaling. VOETBAL HOLTEN I RUSSEN II (5—1) De wedstrijd was nog maar enkele mi nuten oud, toen H. Jansen (Neerdorp) de RV-keeper met een zuiver schot voor de eerste keer het nakijken gaf. (10). Het spel der Holtenaren was gedurende de hele wedstrijd toonaangevend. Vooral de linkervleugel wist zich herhaaldelijk "snel vrij te spelen en nog voor de thee bracht rechtsbuiten K. ten Velde met tweer goe de kopballen de stand op 30. De RV- reserves vielen enigszien tegen, vooral hun voorhoede stelde teleur. Hun doel- verdediger ging bij enkele doepunten ook niet helemaal vrij uit. Na de rust zette de RV-defensie met succces de buitenspelval open. Het pleit beslist niet voor de Hol tenaren dat ze hier tientallen keren in liepen. Door sneller de bal af te geven en goed op te letten kan dit in de toe komst voorkomen worden. Bij een duel tussen de RV-midvoor en A. Meerman kreeg laatstgenoemde de bal niet goed onder controle en zo werd de stand (3-1). Toen de RV-keeper een zacht schot van rechts niet onder controle kreeg was mid- voor J. Ulfman snel ter plaatse om de stand op 41 te brengen. De goedspelen- de linksbuiten H. Jansen wist even later met ^een meesterlijke goal de stand op 51 te brengen. Dit betekende dat de Holtenaren de eerste ruime zege in de competitie behaalden. Laten er meerdere volgen! De kop van de competitiestand in de 2e klasse F ziet er als volgt uit: 1 GFC 2 3 2 1 0 5 15—2 2 Holten 1 3 2 1 0 5 8—3 3 Nijverdal 2 4 2 1 1 5 119 4 Enter 2 3 1 2 0 4 10—8 5 Omhoog 1 4 12 14 1413 A.s. zondag wordt op het GFC-terrein te Goor de wedstrijd GFC 2 Holten 1 •gespeeld (aanvang 10.30 uur). In verband met de bezetting van de bo venste plaats is dit de belangrijkste wed strijd van de 2e klasse F. Vanzelfsprekend zullen talrijke Holtense supporters hun spelers willen aanmoedigen.. Er zal voor het bezoeken van deze wedstrijd 'n extra bus rijden naar Goor. Morele steun zal Holten I, dat door mi litaire dienst enkele spelers zal missen in deze wedstrijd zeker nodig hebben. GFC 4 HOLTEN 2 (3—4) Slechts op het nippertje wist Holten in deze spannende wedstrijd ongeslagen te blijven. Tot tweemaal toe wisten de Goor- se spelers een achterstand weg te werken. Bijna was hun dit enkele minuten voor het einde weer gelukt. Hun ver opge drongen rechtsback 'schoot toen n.l. een voorzet van links juist over de lat.. Door een doelpunt van J. ten Velde had Holten een voorsprong genomen (10). De stand werd gelijk toen de Goorse mid- voor een strafschop wegens hands langs keeper W. Biesters schoot. (11). Met deze stand ging ook de rust in. Van de Holtense voorhoede ontbraken. F. Ste- gink en A. Paalman door blessures. Het werd 12 door een tweede doelpun van midvoor J. ten Velde. De Goorse links buiten slaagde er met een kopbal in de stand op gelijke voet te brengen (22). Bij een Holtense aanval verkeerde de Goorse keeper in de mening dat hij we gens ongeoorloofd aanvallen een vrije trap kreeg toegewezen. Hij legde de bal neer doch A. Jansen was zo verstandig debal in te schieten, zodat de stand 23 werd. Even later werd een schot van links buiten H. Schutten zodanig door één der backs van richting veranderd dat de bal in het doel terecht kwam (24). Een Goorse hoekschop werd enige ogenblik ken later door de Holtense defensie in eigen doel gewerkt en toen moesten de Holtenaren in de resterende minuten nog en beleg doorstaan. Dit Goorse offensief bleef evenwel zonder resultaat. De stand in de 4e klasse J is: 1 Holten 2 4 4 0 0 8 24—4 2 Twenthe 2 3 3 0 0 6 14—7 3 Bornerbroek 3 3 3 0 0 6 94 4 Enter 3 4 2 0 2 4 15—10 5 RKSV 3 3 10 2 2 4—8 6 Holten 3 4 1 0 3 2 10—24 7 GFC 4 3 0 0 3 0 9—13 8 Markelo V. 2 4 0 0 4 0 2—14 Holten 2 bind a.s. zondagmiddag de strijd tegen Bornebroek 3 aan. Het be looft, 'gezien de resultaten die beide elf tallen tot nu toe hebben weten te beha len, een spannende wedstrijd te worden. HOLTEN 3 TWENTHE 2 (3—5) Ook in deze wedstrijd bleek de Holten se defensie niet geheel voor haar taak be rekend. Doch had Holten 3 deze wed strijd niet behoeven te verliezen. De Hol tense voorhoede mist enkele fraaie kan sen en dit bewijst toch wel dat de Goorse achterhoede niet zo erg sterk is. Midvoor J. Nijland werd, node gemist. Misschien had hij de wedstrijd een ander karakter kunnen geven. De Holtense doelpunten werden door J. Spenkelink, A. Nieuwen- huis en M. Klein Horsman gemaakt. SWN a HOLTEN a (2—1) In de slechte en hard gespeelde wed strijd hebben de Holtense jongens hun eerste nederlaag geleden. Na enkele mi nuten keek Holten al tegen een achter stand op. De Nijverdalse midvoor kreeg n.l. een strafschop toegewezen en hij aar zelde niet deze te benutten (10). Hoe wel Holten gedurende de hele wedstrijd sterker was, slaagden de voorhoede spe lers er niet in de bekwame Nijverdalse defensie open te breken. In de tweede helft bracht rechtshalf J. de Groot met een goed 'schot de stand op (11). Een minuut later wisten de SVVN-ers echter weer te doelpunten. (21). In de Junio- rengroep 1 m is alsnog RKSV a uit Rijs- sen ingedeeld. PROGRAMMA Zaterdag: Holten a RKSV a, 4.15 uur. Holten b GFC c, 3.00 uur. Zondag: GFC 2 Holten, 10.30 uur. Holten 2 Bomerbroek 3, 2.30 uur. Holten 3 RKSV 3, 12.00 uur. GFC B HOLTEN B (0—6) We hebben zaterdagmiddag 4 oktober in het sportpark van de Goorse Voetbal vereniging „GFC" veel genoegen beleefd van de wedstrijd tussen de HVC-junioren B en de B-junioren van GFC. Een genoegen dat ook zijn oorzaak vond in de royale zege die de Holtense jongelui wisten te behalen, doch meer nog in het spel van de rood-zwartjes. Het plaatsen was buitengewoon goed ver zorgd. Men keek uit en gunde zijn ploeg maat een succesje. De geest onder de jon gelui was prima en hoe belangrijk dit is bij een wedstrijd bleek in Goor nog eens weer overduidelijk. Na 25 minuten opende Gerrit Stam de score en dezelfde speler maakte er voor rust nog 02 van uit een door Gertie Brands eerst tegen de paal gekogelde bal. Direct na de rust verrichtte Soer de hattrick en even later maakte Brands er 04 van nummer 5 was' voor Soer en even later maakte Jan Albert Oolbekking bijna het halve dozijn vol. Zijn gloeiende kogel beukte de lat. Het was slechts uit stel van executie want Soer trof nogmaals het net. De Holtense doelman werd slechts eenmaal duchtig aan de tand ge voeld. Hij viel echter precies in de hoek waar de schuiver van een der GFC voor- waartsen terecht kwam. Nogmaals een wedstrijd die boeide van begin tot einde. Een wedstrijd waarop ook spil Rie- ni den Heyer met voldoening -mag terug zien. Hij maakte zelf- geen doelpunt doch zijn sublieme plaatsen resulteerde in „ge heide" kansen. INTERKERKELIJKE GEZINSWEEK TE HOLTEN. In de interkerkelijke gezinsweek, die dit jaar van 1320 oktober gehouden wordt, zullen beroep en beroepskeuze aan de orde komen. Op maandag 13 oktober, des avonds om 8 uur is er in Rehoboth een bijeen komst voor de ouders, waarin Ds. Hoek stra, Herv. predikant te Vroomshoop, spreken zal over het onderwerp: „Een toekomst voor uw kind!" In aansluiting hierop wordt op don derdag 16 oktober, des avonds om 8 uur in Irene voor de jeugd een bijeenkomst belegd, waarin Ds. H. J. ten Brink, Geref. predikant te Vriezenveen, spreken zal over het onderwerp: „Zit er toekomst in je baan?" Tenslotte wordt op maandag 20 okto ber deze gezinsweek besloten met een fo rumavond. Deze forumavond wordt ge houden in Irene en begint ook om 8 uur. Behalve de plaatselijke predikanten Ds. Hoogkamp en Ds. Addink, zullen in het forum zitting hebben de heren A. W. Kreulen, adj.secr. O.L.M., H. Schoonder- beek, wethouder van Enschede, en J. Vermeer, voorzitter van de Christ, stichting voor school en beroepskeuze, uit Almelo. Op de beide eerste avonden zal er ge legenheid zijn schriftelijke vragen te stel len, terwijl er op alle avonden, maar na tuurlijk op de laatste, uitvoerig gelegen heid tot discussie zal gegeven worden. Het is gewenst en te verwachten dat velen deze belangrijke avonden zullen bijwonen. Ds. DIJKHUIS KOMT WEER. Ds. Dijkhuis, de zendingspredikant uit Loenen op de Veluwe, is door de gemeen telijke zendingscommissie weer bereid, ge vonden om van 17 tot 24 oktober op tal van samenkomsten aan de hand van filmstroken over de zending te spreken. Zo zal Ds. Dijkhuis op alle scholen komen en ook op de meeste gewone ca techisatie spreken. Op vrijdagavond 17 oktober zal Ds. Dijkhuis voor een ge combineerde vergadering van J.V.'s en M.V. spreken in Irene. Het uitvoerige werkprogramma van Ds. Dijkhuis in onze gemeente vindt u in het a.s. nummer van „Hervormd Holten". Wel willen we nog even de drie Zendings-gemeente-avonden vermelden, waarop Ds. Dijkhuis aan de hand van filmstroken spreken zal. Op woensdag 22 oktober in de School te Espelo is het onderwerp: „Zending in een andere wereld". Op donderdag 23 ok tober spreekt Ds. Dijkhuis in „Bethanië" te Dijkerhoek over: „Kerken in een we reld waar de revolutie woedt". Ten be sluit van het geheel zal op vrijdag 24 ok tober een zendigs-gemeente-avond gehou den worden in „Irene" te Holten. Het onderwerp is dan: „Christenen op Java nu Al deze avonden, die veler belangstel ling zullen trekken, beginnen om half acht. De pl.m. 300 huisvrouwen, aanstaan de huisvrouwen en „huismannen" de laatste kleine groep was beroepshalve aanwezig zullen er zeker geen spijt van gehad hebben, dat ze op uitnodiging van de plaatselijke Centra-kruideniers Gebr. Dikkers en Gebr. Wansink woens dagavond naar „Amicitia" waren geko men om de gezellige avond bij te wonen, die georganiseerd werd door genoemde firma's, zulks in samenwerking met de Huisvrouwen-voorlichtingsdienst. Het was er écht gezellig deze avond, doch het was tevens een leerzame avond, die door de heer D. J. Wansink met een enkel woord van welkom werd geopend. Nadat een verrukkelijk kopje Moccona (een produkt van Douwe Egberts) was gepresenteerd, werd de komische film „De vier nachtegalen" was vertoond, alsmede een zeer interessante film over de koffie-prodüktie in Zuid-Amerika, gevolgd door een praatje over en proe ven van D.E.-Moccona. Mevr. Wilcke' te Deventer, propagan diste van de Huisvrouwen-voorlichtings dienst, gaf een demonstratie met de nieuwste Tornado-artikelen (o.a. snel kookpan), waarna een leuke Tornado- kleurenfilm werd vertoond. De Centra-qgiz, een spannend vraag- en antwoordspel, bracht de dames Stoe- venbeld-Bouwhuis en Haverslag-Schoo ien op het toneel. De dames gaven el kaar in'het beantwoorden van de vragen geen duimbreed toe, doch in het schat ten van het gewicht van de vragenstel ler had mevrouw Haverslag het iets be ter bekeken en zij kreeg de eerste prijs. Het waren echter niet alleen deze beide dames die prijzen wonnen, want er werd ook nog een gratis verloting met 50 prijsjes gehouden, terwijl elf dames bij het in ontvangst nemen van de bestel ling, die zij deden op de uitgereikte oonsumentenprijscourant 1958, met een „dank U vriendelijk" konden volstaan. Je moet maar boffen! Van de 7 goede dranken van „De Zwarte Kip" mochten de dames er ééntje proeven. ERU serveerde een blokje heerlijke kaas; Honig's Jiffy pudding vond gretig aftrek en. het kopje koffie, dat de plaatselijke kruideniers aanbo den, smaakte prima. Tussen, de bedrijven door werden nog enkele leuke filmpjes vertoond en werd buitengewoon genoten van het schitterende accordeonspel van de char mante en jeugdige Lia Belmer. Het was reeds elf uur geweest, toen de dames, na een kort slotwoord van. de heer E. Dikkers, tevreden huistoe gin gen. SCHILDERIJENTENTOONSTELLING SLUIT ZATERDAGAVOND. De expositie van de schilders uit Mo naco in de raadzaal van ons gemeente- husi is een succes geworden. Er is veel bezoek geweest en watvoor onze gas ten uit. het kleine vorstendom aan de Middelandse Zeekust zo belangrijk is, hun werk is gewaardeerd geworden, want ze hebben enorm verkocht. Het is een verkooptentoonstelling geworden, mogen we gerust zeggen, en dat wil in deze tijd van bestedingsbeperking voor een schil derijententoonstelling nog al iets zeg gen. Kunstcritici van verschillende kranten hebben er hun oordeel over uitgespro ken, dat niet in alle opzichten onver deeld gunstig is geweest, maar men heeft zich toch vol bewondering uitgelaten over de werklust van de gast-schilders en over het aanvoelen van de geheel andere sfeer van het Hollandse landschap in vergelijking met het zonnige zuiden. De tentoonstelling moet zaterdag avond onherroepelijk sluiten, omdat en kele schilders ons land gaan verlaten, maar de ingezetenen, die tot nu toe ver zuimden een bezoek aan de raadzaal te brengen, wordt nog een extra kans ge boden om de tentoongestelde werken te bezichtigen, doordat de expositie ook za terdagavond van 7 tot 9.30 geopend zal zijn. Verwezen wordt naar een desbetref fende aankondiging in dit nummer. Men verzuime dus niet deze gelegenheid aan te grijpen om deze kleine maar interes sante expositie te bezoeken. ,BERGRUITERS' BEHAALDEN EERSTE PRIJZEN Mooi succes voor Hettie Krekel De Bergruiters die zaterdag 4 oktober in Nee.de deelnamen aan een door de plaatselijke landelijke rijvereniging „Pas. ruiters" georganiseerde z.g. samengestel de wedstrijd, waaraan niet minder dan 120 combinaties deelnamen, hebben prach tige successen gebracht. Johan Bronsvoort werd met „Klein Duimpje" in de samengestelde wedstrijd (springen, cross country en dressuur) met 15.5 strafpunten eerste en kwam door dit resultaat voor één jaar in het bezit van de „Bollert"-prijs zijnde een groot bronzen paard. 8 H. Schoneveld met „Ivasie"; 16 M. Bolink, met „Lyda"; 18 J. Jansen, met „Robbie"; 23 E. Aaltink, met „Romy". Individueel werden de volgende suc cessen behaald: Dressuur: 1 Jhr. van Coeverden met „Lord" Springen (zwaar parcours): 1 T. Beldman met „Amigo"; 2 M. Bo link met „Lyda". Cross country: 1 H. Schoneveld met „Ivasie"; 2 Joh. Bronsvoort met „Klein Duimpje". Hettie Krekel (11 jaar) die met „Sun light" uitkwam in de nieuwelingen-klasse werd bij het springen Ie, in de dressuur 4e en*in de cross country 12e. Zij bezette in de samengestelde wed strijd voor nieuwelingen de buitengewoon eervolle 3e plaats. Zaterdag 11 oktober nemen de Berg ruiters amazones deel aan een „vossen jacht" georganiseerd door de L.R. „Hert- ruiters" te Hellendoorn, terwijl de heren naar Zuidwolde (Dr.) gaari om deel te nemen aan de cross country van de L.R. „Ceres". Helaas zal Teunis Beldman Jr. in Zuid wolde de fraaie wisselbeker niet kunnen verdedigen. Hij maakte zaterdag 4 okto ber in Neede een buiteling, waarbij hij een inwendige beenkneuzing opliep. GESLAAGD Mej. D. Klein Horsman, die haar oplei ding ontving aan de Modevak-school „Wessels-Nijland" te Rijssen slaagde te Utrecht voor het diploma „Coupeuse". LEZINGEN OVER VEEVOEDING Op 12 en 19 november a.s. zal de heer Claasen, landbouwkundig econoom uit Deventer, in „Amicitia" weer lezingen houden over veevoeding, waarvoor het vorige jaar zo'n grote belangstelling be stond. Men houd e deze data dus zoveel mogelijk vrij. RAADSVERGADERING De gemeenteraad komt in openbare vergadering bijeen op donderdag 16 ok tober 1958, dos avonds half acht, ter be handeling van de volgende agenda: 1. a. Ingekomen stukken, •b. Mededelingen. 2. Aankoop van strookjes grond aan de Dorpsstraat en Oranjestraat. 3. Voorstel tot aankoop van grond in de Holterberg t.b.v. bouw transfor matorhuisje. 4. Voorstel tot aankoop van gronden aan de Tuinstraat en de Oude Die- p en v e ens e w eg". 5. Voorstel tot verkoop van grond aan de vereniging Christelijke kleuter school alhier t.b.v. bouw kleuter school. 6. Voorstel tot intrekking besluit tot Verkoop grond. 7. Voorstel tot verpachting van het jach.trecht van enkele percelen ge meentegrond in de Holterberg. 8. Voorstel tot wijziging gemeentebe groting en begroting gemeentelijk elektriciteisbedrijf van 1958. 9. Voorstel tot het aangaan van een geldleninig met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gra- venhage. 10. Voorstel tot het van toepassing ver klaren van de verplaatsingskosten verordening op het personeel der kleuterscholen. 11. Voorstel tot wijziging van de alge mene politieverordening. 12. Rondvraag. VEILIG VERKEER EEN LEVENSVOORWAARDE. De vorige week vrijdag werd hier de Veilig Verkeersdag gehouden. Holten stond toen de gehele dag in het teken van Veilig Verkeer. Reeds om 8 uur 's morgens arriveerden de propaganda- wagens van het Verbond voor Veilig Verkeer en werd een standwagen opge steld op de Smidsbelt, waarin leden van de plaatselijke vrouwenverenigingen om de beurt hun plaats innamen om pro- paganda-materiaal aan de man te bren gen. In Amicitia hadden de geheel dag film- voorstelingen plaats voor de school jeugd, die door deze films op populaire wijze met de regels van het verkeer in aanraking werd gebracht, waarbij na tuurlijk ook de humor niet ontbrak. 's Avonds werd voor de volwassenen een voorstelling gegeven, die goed be zocht was en geopend werd door de lei der van de propaganda-karavaan, de heer Van der Scheer. Deze deed een boekje open van de grote verkeersonveiligheid in ons land en vertelde zijn toehoorders, dat er in 1957 130.000 aanrijdingen plaats vonden, ernstige en niet-ernstige, het geen een aantAl van gemiddeld 300 per dag betekent. Bij deze verkeersongeval len vielen 1700 slachtoffers te betreuren, waarvan 400 kinderen. Spreker wees op de ernstige verkeers- fouten, die door iedereen gemaakt wor den. Hoevaak slaan we niet af en ver zuimen eerst achterom te kijken of be gaan we andere nonchalante fouten. Het Verbond voor Veilig Verkeer heeft nu de strijdbijl opgegraven, al is liet dan voor een zeer vreedzame strijd, die 't wil gaan voeren, en wil nu trach ten alle Nederlanders met de verkeers- voorsehriften op de hoogte te brengen. Daarbij is echter het werk van de plaat selijke verenigingen onmisbaar. Het be stuur van de M.A.C. „De Holterberg" heeft zich bereid verklaard voorlopig als bestuur van de plaatselijke afdeling te fungeren, om te trachten de zaak hier goed op poten te zetten. De kosten van het. lidmaatschap bedragen slechts f 1. en het is een levensbelang voor ons alle* maal om aan de verkeersonveiligheid zo spoedig mogelijk een einde te maken, al dus de heer v. d. Scheer. Spreker bracht dank aan de groeps- en postconmmandant van de Rijkspolitie, de heren Petter en Poll Jonker, die deze dag hun onmisbare medewerking ver leenden om deze propagandadag te doen slagen. Ook bracht hij dank aan de da mes van de vrouwenverenigingen voor hun hulp. Voor de voorbereiding van deze dag komt de heer C. G. Bal een woord van lof toe. Er werden vervolgens een aantal zeer goede films vertoond met een onderrich tend en vermanend karakter, die wel in druk maakten op de aanwezigen, o.a.'. „Rechten en Plichten", „Carolientje van 100 jaar terug in het moderne verkeer" en de zeer komische maar niettemin leerzame rolprent van de Amerikaan, die fietsend door ons land trok en zo doende met alle regels van het verkeer in aanraking kwam. De film „Een minuut of de eeuwigheid" gaf een duidelijk beeld van de gevaren van spoorwegkruisingen, bewaakt en onbewaakt. Met een prachtige kleurenfilm over Noorwegen werd deze. geslaagde avond besloten. Door de pony-club Hellendoorn werd zaterdag een concours georganiseerd, dat gehouden werd op het prachtig gelegen terrein achter Hotel „Dennenoord. Deel nemers waren de pony-clubs uit Holten, Markelo en Hellendoorn, met in het ge heel 41 pony's en even zoveel jeugdige ruiters. Tijdens het openingsnummer hadden de toeschouwers gelegenheid de deelne mers der 3 clubs die onder de vrolijke to nen van „De Posthoorngalop" over het terrein reden en zich daarna aan het pu bliek voorstelden, het geheel eens rus tig te bekijken. Hierna volgden er 3 aardige dressuur- nummers, respectievelijk gebracht door Hellendoorn, Holten (Graaf Sandor) en Markelo. Het springconcours, dat vervolgens werd verreden, ging de jeugdige Hellen- doorners wel het beste af, maar ook de jongelui uit Holten en Markelo hebben zich uitstekend geweerd. Prijzen werden hierbij niet toegekend, hetgeen uit paedagogisch oogpunt beke ken te loven valt. Het nummer zittende pony's cloór Hol ten viel zeer in de smaak. Nadat Marke lo nog een grappig' nummer gebracht had lieten de Hellendoorners in „Romeinse spelen" zien' dat ze de rijkunst al. aardig goed machtig zijn. Vijf jongelui staan hierbij ieder op een span pony's. Een sensatienummer was het springen door een brandende hoepel door Markelo. Ook Holten oogstte met het piramide-rij den succes. Het voltigeren door de pony-club Hel lendoorn was het op een na laatste num mer. Het afscheidsnummer was een slangen volte gereden door de 3 gezamenlijke verenigingen, een prachtige gezicht was het de rij van 41 ruitertjes zich als een drie-kleurige slang over het veld te zien bewegen. Na de groet gebracht te hebben gin gen. allen naar Hotel Dennenoord, waar onder genot van een versnapering de heer J. de Vries ere-voorzitter van de Hert- ruiters aan ieder deelnemer (ster) een vaantje uitreikte, waarop een paardekop stond afgebeeld en verder de woorden: Ponny-club Hellendoorn, 4 oktober 1958. Ook de leden van de 3 vereningen die ziek waren en dus niet mee konden doen krijgen het vaantje. De publieke belangstelling was matig. Pl.m. 500 toeschouwers omzoomden het terrein. Wegens tijdgebrek moest men enkele nummers laten vervallen.

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2