#11 raËBÈQ in de Zudde 11# De heer Assink nam afscheid van de Post BURGERLIJKE STAND Grote Duitse luchtballon daalde Kantonnier Derk Kiffen met pensioen Snuif7en wrijf WIE ADVERTEERT VERHOOPT WIE NIET ADVERTEERT WORDT VERGETEN! Chl Na ruim 48 jaren het Staatsbedrijf der P.T.T. op voorbeeldige wijze te heb ben gediend, waarvan 35 jaar als hoofd van het postkantoor te Holten, heeft de heer J. H. Assink, kantoorhouder alhier, afscheid genomen in verband met zijn pensionering op 1 oktober. Dat afscheid had dinsdagmiddag on der grote belangstelling plaats in hotel Holterman, waarbij o.m. aanwezig wa ren de directeur van het postdistrict Zwolle, de heer W. Jeurgens, de direc te chef van de heer Assink, de direc teur van het postkantoor te Deventer, de heer A. ter Haar, verschillende oud directeuren, collega's, het dagelijks be stuur onzer gemeente, de bestellers van het kantoor Holten, buren, zakenmen- ZONDAGSCHOOLLEIDER De avond van zaterdag 27 september j.l. was een feestavond voor de zondagschool te Espelo. Een der leiders aldaar, de heer Nijland uit Nijverdal, was namelijk een kwart eeuw verbonden aan de zondags school. Om kwart voor acht was het ge bouwtje in Heihuizen vrijwel gevuld met leerlingen, personeel, ouders, genodigden de vrienden. De leiding der feestavond berustte bij de heer Westenberg, die de bijeenkomst dan ook opende en een toe spraak tot de jubilaris en de aanwezigen richtte. In het bijzonder wilde hij de na druk leggen op de trouw waarmee de heer Nijland zijn taak zo lang had ver richt. Namens het personeel bood bij een boek aan. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer Struik, voorzitter van het bestuur. Hij bracht de dank over van de zondagsschoolkring voor het vele werk dat de heer Nijland in de afgelopen jaren deed voor de jeugd aldaar en bood een schilderij aan. Namens de zondags- Voorspoedige landing, maar veel natte voeten en besmeurde kle ren. -o- Zondagmiddag omstreeks drie uur be leefde Dijkerhoek en omgeving een on gekende sensatie. Op een weiland in de Zudde, enkele honderden meters van de plaats waar de Manenschijnsweg op de Espelodijk uitkomt, landde een grote luchtballon met zes Duitse ballonvaar- sen en vrienden van de fam. Assink. Er werden de heer Assink tal van bloemstukken en cadeaux aangeboden, terwijl de scheidende kantoorhouder op hartelijke wijze werd toegesproken. De heer Ter Haar schetste de grote bekwaamheid en werklust van de heer Assink. In de ruim 48 jaar, dat deze aan het P.T.T.-bedrijf verbonden was, zijn. banden ontstaan, die niet zo ge makkelijk verbroken kunnen worden. Spr. wees er op, dat de scheidende functionaris zijn taak volkomen heeft beheerst, dat zijn werk hem zeer ter harte ging en dat hij ter dege leiding wist te geven zowel binnen als buiten het kantoor. Hij noemde de heer As sink een aangenaam medewerker, van wiens kennis en ervaring het bedrijf veel profijt getrokken heeft. Hij over handigde deze de afscheidspenning van de P.T.T., alsmede de bedrijfskalender. Ook mevr. Assink werd in dit hulde betoon betrokken. De burgemeester, Mr. Enklaar, wees er in een korte toespraak op, dat de heer Assink in de 35 jaar, dat hij aan het hoofd stond van het kantoor te Holten, veel gedaan heeft voor de ge meenschap, door de wijze waarop hij het publiek tegemoet trad. Hij koos destijds een zeer oud beroep. Vroeger gekenmerkt door de postkoets, die la ter door trein en auto vervangen werd. De brieven bleven echter hetzelfde. Hij heeft dan ook veel goede en kwade brieven door zijn handen laten gaan en er voor gezorgd dat deze altijd op een correcte wijze op hun adres werden be steld. Op deze wijze heeft iedere bur- school te Holten sprak de heer Brouwer. Hij roemde onder meer de goede ver standhouding tussen de zondagsschool leiders van Holten en Espelo en sprak ook tot de jeugd en de ouders. Hij over handigde een boekenbon aan de jubila ris. De heer Volkers Sr. sprak hierna en toonde zich dankbaar voor de ontwikke ling van het zondagsschoolwerk, dat vroe ger zo klein was begonnen. Voor hem was dit een avond van grote vreugde. Ds. Addink, die het begin van de avond niet mee kon maken, sprak ook namens de kerkeraad nog woorden van waardering en bood evenals de vorige sprekers zijn beste wensen aan. Tevens schonk hij de jubilaris een boekenbon. Ter afwisseling werd er meermalen gezongen en gaf de jeugd een voordracht ten beste. In de pauze werden de aanwezigen rijkelijk getracteerd. De heer ten Brinke uit Nij verdal zorgde met een serie komische voordrachten op zeer verdienstelijke wij ze voor de vrolijke afwisseling. Aan het ders, afkomstig uit liet Ruhrgebied. Het waren de heren H. Lohmann, architect te Essen, balloncommandant; H. Pröbsting, koopman te Essen, 2e piloot; P. Flerum, koopman te Essen, adsp. piloot; K. H. O. J. Mehrdich, directeur van een kolen mijn te Tecklenburg, adsp. piloot; H. Obladcn, koopman te Essen en H. Gan- ter, arts te Diisseldorff, passagiers. De balloncommandant, de heer Loh mann, verklaarde, dat men 's morgens om kwart over elf was opgestegen in de ger met hem te maken gehad. Spreker bracht de heer Assink dank voor zijn grote mate van dienstbetoon en wenste hem en zijn echtgenote een gelukkige levensavond. Een volkomen rustig le ven zal het wel niet worden, veronder stelde de burgemeester, omdat de heer Assink nog lid blijft van de woonruim tecommissie en zeker nog wel eens zijn krachten zal geven aan de acties voor kinderzegels en dergelijke, voor welke zaken hij zich altijd bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt. De heer Brinkers, kantoorhouder te Diepenveen, bood namens zijn collega's te Bathmen en te Schalkhaar met een toepasselijk woord een actetas aan als blijk van de goede onderlinge verstand houding tussen de verschillende kan toren. De heer Assink heeft de sprekers be dankt voor hun vriendelijke woorden en cadeaux en er zijn vreugde over uit gesproken, dat hij met een zekere vol doening en blijdschap en in goede ge zondheid het bedrijf mag verlaten, in de wetenschap, dat de verhouding tot superieuren en medewerkers altijd goed is geweest. In de burgemeester wilde hij alle Holtense instellingen, officiële als niet-officiële, danken voor de prettige omgang en de medewer king, die zij hem en de dienst der pos terijen altijd hebben verleend. Als postambtenaar verlaat ik uw ge meente, aldus de heer Assink, maar ik hoop er nog lange tijd als rustend amb tenaar te wonen. Bij een afscheid in meer intieme kring hebben de bestellers hun chef 's avonds in Hotel Holterman bij monde van de oudste besteller, de heer H. Oolbekkink, een ruststoel aangeboden. Er is nog geen plaatsvervanger voor de heer Assink aangewezen, zodat de dienst voorlopig door alhier gedeta cheerde krachten wordt waargenomen. slot van de avond kreeg de jubilaris het woord en bedankte allen die door hun aanwezigheid of anderszins hadden bijge dragen om deze avond voor hem en de zijnen tot een onvergetelijke te maken. Hij heeft dit werk met plezier gedaan en hij zou gaarne zien dat alle ouders ook achter dit werk staan. Ds. Addink sloot de bijeenkomst met dankgebed. Uw verkoudheid van neua, keel of borst weg met nabijheid van Essen met dc bedoeling om na een korte tocht boven Nederland weer in Duitsland terecht te komen. De windrichting was echter anders geweest dan waarop men gererkend had en zo doende was men steeds verder ons land in gedreven. Boven Dijkerhoek zag men de straatweg Deventer-Oldenzaal, nog andere verharde wegen en prachtig groene weilanden, zodat men besloot hier te landen. Dat werd echter een te genvallen, want de grond was hier zo drassig, dat men op de meeste plaatsen tot over de enkels in het water liep. Men bemerkte dit te laat en kon niet zo gauw weer opstijgen. De landingsoperatie verliep overigens zeer vlot. De mand met de inzittenden wipte nog net over de Soestwetering, die hier stroomt en er waren reeds rappe handen aanwezig, die de inzittenden bij het uitstijgen konden helpen. Toen de ballon geland was kwamen de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar en de groepscommandant der Rijkspolitie, ad judant Pet ter, zich op de hoogte stel len en werden de nodige formaliteiten vervuld, waaruit bleek, dat de ballon- vaarders gerechtigd waren deze sport te beoefenen. Zij waren veertien dagen geleden ook reeds in ons land terecht ge komen in de omgeving van Epe en ken den onze nationale ballonvaarders, de fam. Boesman, heel goed. De ballon en mand, die samen pl.m. 750 kg wegen, werden door de land bouwer, de heer G. J. Reilink, met paard en wagen naar de Espelodijk ge bracht, waar ze werden overgeladen in een vrachtauto van de heer A. Nekkers, die de luchtreizigers zelf en hun bal lon nog diezelfde avond naar Gronau vervoerde, nadat de schade geregeld was en de mannen zich eerst in hotel Holterman wat hadden opgeknapt en de inwendige mens hadden versterkt. Zij hadden een prachtige tocht gehad en waren buitengewoon voldaan over de hulpvaardigheid, die hun bij de landing ten deel was gevallen. De heer Pröbsting heeft enkele dagen na de landing in een brief nog zijn grote erkentelijkheid betuigd voor de goede hulp, die men bij de demontering en het vervoer van de ballon heeft mogen on dervinden. De landing van de ballon trok een ge weldige belangstelling. Er zullen waar schijnlijk in onze omgeving nog nooit op een middag zoveel natte voeten en besmeurde kousen en broekspijpen zijn geweest als deze middag, want iedereen trok de Zudde in om de ballon, die eerst nog geheel met gas gevuld was, van nabij bij te bekijken. Zij was pl.m. 200 a 300 meter van de harde weg neergekomen en kwam aandrijven uit de richting La ren (Geld.). Toen bleek, dat zij in de Waterhoek zou dalen, kwamen de men sen van alle kanten opzetten. Met een uitstekende staat van dienst en 43 dienstjaren heeft de heer D. Kif fen woensdag zijn functie als kantonnier bij de Rijkswaterstaat wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd neergelegd. Er had in verband met deze pension nering ten huize van de familie Vree man in de Burgemeester van der Borcli- straat een eenvoudig, maar hartelijk af scheid plaats door de superieuren en de collega's van de scheidende functiona ris. De hoofdingenieur in het arrondisse ment Almelo, Ir. G. C. D. baron van Hardenbroek van Ammerstol, schetste de correcte wijze van optreden en de grote plichtsbetrachting gedurende de 43 jaren dienst bij de Rijkswaterstaat van de heer Kiffen en memoreerde in het bi zonder de nachtelijke zandstrooidiensten en sneeuwploegdiensten, welke steeds een voorbeeld van snelheid zijn geweest. Het kanton Holten neemt een centrale plaats in voor deze werkzaamheden, MAX VAN PRAAG BRACHT STEMMING OP A.N.M.B.-AVOND Op uitnodiging van dc afdeling Hol ten van de ANMB gaf het radio-cabaret gezelschap Max van Praag zaterdag avond in Amicitia een cabaretvoorstel ling, waaraan medewerkten: Tonny Huurderman, Topy Smit, Willv Reen, Henk Baving en Max van Praag zelf. Met een vlot programma, bestaande uit zang, muziek, enkele schetsjes en 'n vlot praatje van de conferencier Willy Rex heeft het gezelschap de bezoekers de gehele avond prettig bezig gehouden. Vooral de populaire liedjes van Max van Praag en de accordeon-soli van Henk Baving werden door het publiek uit volle borst meegezongen, waardoor er een ge zellige sfeer heerste. Het begon met het geleende tientje, waardoor alle artisten voor het voetlicht kwamen en waarmee de hotelier dat was natuurlijk een doorgestoken kaart ging strijken. Henk Baving kwam toen met accordeön- muziek en imiteerde met zijn instrument verschillende soorten muziek: kerkor gel, pierement enz. Topy Smit het snoepje van de week, zoals Max haar aankondigde zong met haar donkere stem verschillende levensliedjes, waar bij ze ook nog even in de zaal kwam en Tonny Huurderman vertelde bij haar eerste optreden sprookjes, maar niet voor kinderen. Willy Rex zong, zichzelf aan de vleu gel begeleidend: „Spreken is zilver, zwijgen is goud" en vertelde enkele aar dige annecdotes. Max van Praag kwam met tal van liedjes uit zijn zeer uitge breid repertoire en wist er de stemming goed in te brengen mét „Tulpen uit Am sterdam", „Zeeman, o zeeman" en der gelijke. Aardig was het nummer „Televisie journaal", dat Willy Rex liet zien met alle medewerkende. Minder geslaagd vonden wij de één-acter „Anastasia". Oer-flauw en beslist geen stuk voor een goed gezelschap. Na de pauze traden de artisten alle maal nog eens weer op, waarbij het duet van Topy Smit en Max van Praag wel een zeer warm applaus oogstte. Er heerste een goede stemming en de artisten werden dan ook telkens met 'n warm applaus beloond. De avond werd met een kort wel komstwoord geopend door de voorzitter van de afdeling ANMB, de heer A. Nij- hof, waarna hij de districtsbestuurder, de heer C. van Amsterdam, gelegenheid gaf voor het uitspreken van een propagan da-speech je. Deze wees er op, dat feest avonden in het werk van de metaalbe- drijfsbond maar bijzaak zijn en dat het bij het werk der vakorganisaties om be langrijker dingen gaat. Hij wees op de totstandkoming van tal van sociale voor zieningen en drong er bij de niet-geor- ganiseerden op aan niet te parasiteren op het werk van hun georganiseerde collega's,, maar zich ook bij een vak bond aan te sluiten. Daarbij moet men echter niet denken, dat een vakbond een automaat is, waar de voordelen zo maar uitrollen. Het is net als bij de boer, al dus de heer Yan Amsterdam, die moet ook eerst zaaien voor hij kan oogsten. De bij het NVV aangesloten bonden doen hetzelfde. Zonder NVV is onze maat schappij niet denkbaar. Met muziek van de Rhythme Stars werd nog geruime tijd een gezellig dans je gemaakt. waarbij de leiding berustte bij de schei dende functionaris. Hij wenste hem een lang en prettig pensioen toe. De heer Th. C. Struyck, waterstaat kundig hoofdambtenaar le klasse in de dienstkring Rijssen, bracht de heer Kif fen dank voor de prettige samenwerking en zijn accurate dienstvervulling en sloot zich bij de wens van Ir. Van Har denbroek aan. Zijn collega's en het voltallig perso neel van de dienstkring boden de heer Kiffen bij monde van de heer J. Alink te Goor een ruststoel aan als afscheids cadeau, terwijl zij mevr. Vreeman bloe men en een koffiepot aanboden voor de vele kopjes koffie, welke zij in de loop der jaren in haar woning mochten genie ten. De heer Kiffen heeft zijn superieuren en collega's hartelijk bedankt voor de waarderende woorden en de mooie stoel, welke hij bij dit heengaan mocht ont vangen. Tot opvolger van de heer Kiffen is als kantonnier aangewezen de heer B. J. Zwiers te Grave, die inmiddels al in functie is getreden. VERLOREN EN GEVONDEN VOORWERPEN Verloren: maandkaart Ned. Spoorwe gen, poëzie-album, paar autohandschoe nen, lederen bruine motorwant (gevoerd), res. wiel van vrachtauto met band. Gevonden: zwarte paraplui, kindervest, portemonnaie met inhoud. Tevens wordt bekendgemaakt, dat se dert de ingebruikneming van het gymna stieklokaal aldaar zijn achtergelaten, de volgende voorwerpen: 3 sjaals, 4 paar gymnastiekschoenen, 2 jongenspetten, paar gebreide meisjessok ken, donkerrode trui, groene sweather, paar jongenslaarsjes, 2 halskettingen (kralen), 2 haarbeugels, hemd met mouw tjes, 6 jongensjasjes (div. kleuren). Inlichtingen over laatstgenoemde voor werpen zijn te verkrijgen bij L. Meins- ma, Kolweg 9 te Holten. Ouders en kinderen worden dringend verzocht, na te gaan, of er voorwerpen van hen bij zijn. Wanneer ieder meewerkt kan de voorraad gevonden voorwerpen, die zich thans in het lokaal bevindt, spoe dig geruimd worden. HOLTEN Geboren: Albertus Ton, zv G. Bulsink en W. Bakker, Dorpsstraat 45 Jan, zv J. Paalman en H. Beldman, Look 29. Overleden: G. Koopman, 84, wn van J. Flierman, Beuseberg 67. BEVOLKING Ingekomen: F. E. Tumanken en gezin, van Surabaja naar Holterberg 26 A. Meerman, van Delft naar Molenbelter- weg 7. Vertrokken: F. Veenbaas, van Holter berg 46 naar Leeuwarden A. F. Cata- Jani en gezin, van Look 40 naar Henge lo (O.) J. G. Bosschers, van Beuzeberg 137 naar N.O. Polder H. Teeselink, van Beuseberg 38 naar Hellendoorn T. ten Broeke, van Espelo 76 naar Raalte G. Geerligs, van Look 51 naar Hellendoorn M. A. Pakkert, van Pastoriestraat 31 naar Apeldoorn J. W. Brinks, van Look 64 naar Rijssen K. F. Brouwer en ge zin, van Look 40 naar Hollandia-Binnen (Nieuw-Guinea) G. Oudelaar en ge zin, van Look 40 naar Deventer J. A. Slotman, van Oranjestraat 75 naar Rot terdam. Officiële publicaties UITLOTING EN RENTEBETALING OBLIGATIELENING 1951 Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend dat in een openbare vergadering van hun college op 1 oktober 1958 zijn uitgeloot: de obligatienummers 8, 33ven 44 van de obligatielening 1951, groot f 85.000.—. Het bedrag dezer obligaties is op 1 no vember a.s. betaalbaar bij de gemeente ontvanger tegen inwisseling van de uit gelote obligaties. De rente van deze le ning is op 31 oktober a.s. betaalbaar te gen inwisseling van rente-coupon num mer -7. Holten, 4 oktober 1958. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. SSHIiVI V

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2