Fokpaardendag van „Holbatheo" toonde goede vooruitgang SPORT IVOROL Elke tand een WWÜ.P Onder ideale weersomstandigheden, de warme septemberzon liet geen ogen blik verstek gaan, hield de warmbloed- paardenïokvereniging Holbatheo' zater dag in Dijkerhoek op de terreinen van de uitspanning ,,'t Bonte Paard'' haar 8ste jaarlijkse ïokpaardendag. Een keur van merries, enters en mer rieveulens van het Gelders en Gronings" type was hier samengebracht om aan het oordeel van de twee jury's te worden ouderworpen. De mechanisatie van de landbouw en de daarmee gepaard gaande invoering van de tractor op de boerderij mag in bepaalde delen van ons land reeds gro te vorderingen hebben gemaakt, in deze contreien mag het landbouwtuigpaard zich in een stijgende belangstelling ver heugen. De liefde voor het paard en de door de opbloeiende fokkerij ontstane gezonde rivaliteit tussen de fokkers on derling, hebben aan doze belangstelling een goede stimulans gegeven. Raalte's burgervader, de heer A. J. Ganzeboom, die als paardenkenner en als jurylid het werk van de nog betrek kelijk jonge verejiiging „Holbatheo" vanaf haar oprichting met grote belang stelling heeft gevolgd, was vol lof over de organisatie van deze fokdag, die hij van prima gehalte noemde. Het op deze fokdag aangevoerde materiaal is van goede kwaliteit en vertoont een duide lijke stijgende lijn. Zij wordt voorname lijk georganiseerd door landbouwers uit Holten, Bathmen en naaste omgeving en heeft zich een plaats veroverd onder de fokdagen in ons gewest. De heer Ganze boom was van oordeel, dat de voor waarden aanwezig zijn om liaar te la ten uitgroeien tot een flinke regionale jaarlijkse paardenshow voor de verre omgeving. Opening. De fokdag werd geopend door de voorzitter van „Holbatheo", de. heer W. Staring te Bathmen, die een bijzonder woord van welkom richtte tot de jury leden en er op wees, dat het een tradi tie geworden is, om in Dijkerhoek deze jaarlijkse fokveedag te houden, 't Aan tal inzendingen noemde hij zeer goed en de kwaliteit is er, zoals men zo reeds kan zien, wel op vooruit gegaan. Na dit korte welkomstwoord, te ruim half tien voor de microfoon uitgespro ken, werd met de keuring in twee rin gen een aanvang gemaakt. De jury voor het Gelderse type be stond behalve uit de heer Ganzeboom uit de heer G. J. Vlaskamp te Olst en H. Schrijver te Terwolde en voor het Gronings type uit de heren J. Zwove- rink te Lochem, Z. Holtland te 's Hee renbroek en J. v. d. Scheer te Kamper veen. De keurig getoiletteerde dieren maak ten een uitstekende indruk. De zon gaf hun huid een extra glans. Vooral de enters tonen zich nu beter dan bij de keuringen in juni en juli, nu zij door het korten der dagen, minder last heb ben van de vliegen, meer rust krijgen en beter groeien. Tijdens de keuring kwamen de burge meester van Holten, Mr. H. W. Enklaar en zijn ambtgenoot van Bathmen, beide erelid der vereniging, een kijkje nemen, waarbij zij werden rondgeleid door de voorzitter en de leden van het bestuur, en de aangevoerde paarden in ogen schouw namen. Hoewel de jury's door het geringe kwaliteitsverschil in sommige rubrieken geen gemakkelijke taak hadden, verliep de keuring vlot en konden omstreeks half twee de kampioenen worden aan gewezen. Er werd een splitsing gemaakt lussen de één-1 en tweejarige merries enerzijds en de oudere dieren anderzijds zodat er in het geheel vier kampioenen en reservekampioenen uit de bus kwa men. Bij de „Groningers" werd kampioene de 3-jarige beste bruine merrie UREDA van de fa. Koldewee en Nieuwenhuis te Schalkhaar (op de voorgrond) 'en daarachter de ruim 10-jarige, maar nog" in volle conditie zijnde, merrie LIMONA van de heer H. Rietberg in het Hólter- broek, die reeds driemaal het kam pioenschap in Dijkerhoek behaalde. Gronings type Van 't paardenmateriaal kan gezegd worden dat van liet Gronings type een mooie koppel merries werden aange voerd. Vooral de stermerries van 3-7 jaar vormden een beste groep met een uitstekend paard aan het hoofd, n.l. de 3-jarige bruine merrie „Ureda" van de fa. Koldewee en Nieuwenhuis uit Schalk haar, die later als kampioene werd uit geroepen, een beste merrie, die zeer zeker op de landelijke show te Utrecht een zeer goed figuur zou hebben ge slagen. Reserve-kampioene in deze klas se werd de ruim 10-jarige „Limona" van de heer H. Rietberg te Holten, welke reeds driemaal het kampioenschap van deze fokdag behaalde, maar nu de ere palm zag weggedragen door haar veel jongere concurrente „Ureda". Overigens een mooie oude fokmerrie, die nog wei nig slijtage vertoont. Ook de veulens vormden hier een beste groep. Bij de enters en de 2-jari- gen werd kampioene de eenjarige „Wolphina" van de heer M. Boode te Holten, een goede soortige enter, die even meer maat kan hebben. Reserve kampioene in deze jeugdafdeling werd de tweejarige donkerbruine twenter „Nellie" van de heer G. A. Niemeijer te Lettele, Diepenveen. Goed type maar een beetje ondiep. Gelders type. Bij de „Geldersen" viel een goede vooruitgang te constateren. Ook hier vormden de 3-jarigen een goede collec tie, met een beste kopgroep. De kam pioene kwam hier uit de rubriek „drie jarige en oudere merries met veulen". Het werd de vijfjarige zwarte merrie „Sophia" van de heer T. Ikkink uit Mar kelo. Een mooie harde merrie met goe de lijnen. Als reserve-kampioene werd aangewezen de 8-jarige vos „Oriena" van de heer A. Roeterdink uit Bathmen, 'n diepe goede fokmerrie. De enters vertoonden hier een goede kopgroep, waarvan no. 18 van de cata logus, de vos „Willy" van de fa. Kolde wee en Nieuwenhuis uit Schalkhaar met de erepalm ging strijken. Een goed type enter met wat matige achterbenen. Haar directe opvolgster, de met 1b gepremi eerde „Waimaka" van de heer J. H. Zwartjens te Raalte, werd reserve-kam pioene van de jonge garde. Een zeer malse enter met matig gespierde rug. De juryleden waren over het geheel best te spreken, wel werd nog opge merkt, dat de boeren in het algemeen meer zorg moeten besteden aan 't hoef beslag. Hier moet tijdig werk van ge maakt worden. Voordat de kampioenscandidaten in de ring kwamen boden de familieco'l- lecties nog een imposante aanblik. Een paar edele groepen, die aller bewonde ring wekten. De heer Staring heeft de juryleden en de familie Kloosterboer, die het ter rein beschikbaar stelde, bedankt, als mede de dames Harmelink en Reilink voor het werk aan de kassa en de fa. Bouwhuis voor de verzorging van de geluidsinstallatie. In de herfstvergade- ring zullen de prijzen, bekers-, kransen en medailles, beschikbaar gesteld door particulieren en zaken uit de omgeving, worden uitgereikt. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: Rubriek 1: Merri.eveulens (Gelders type): la Zudra, eig. H. J. Buitenhuis te Colmschate; lb Zeina, eig. G. Denne- boom, Colmschate; 2a Zerona, eig. Wed. A. Haverslag, Loo Bathmen; 2b Zimo- sa,- eig. H. Deten, Dijkerhoek; 3a Ze- mona, eig. Wed. A. Haverslag, Loo, Bathmen; 3b veulen van Joh. Willig- hagen, Bathmen; 3c Zeni, eig. A. Roe terdink, Bathmen. Merrieveulens (Gronings type): la Zephine, eig. M. Boode, Espelo, Holten; lb Zemonica, eig. G. J. Flierman, Hee- ten; 2a Zinosa, eig. Wed. G. H. Stege- man, Dijkerhoek, Holten; 2b Zarana, eig. E. Aaltink, Holten; 2c Zebaltha, eig. G. H. Nijenhuis, Dijkerhoek, Holten; 3a Zecina, eig. D. W. Markvoort, Bathmen; 3b Zocordo, eig. R. Bannink, Bathmen. Rubriek 2: Hengstveulens (Gronings type): 2e prijs N.N., V Pepijn, eig. G. J. Flierman, Bathmen. Gelders type: le prijs fa. Koldewee en Nieuwenhuis, Schalkhaar. Rubriek 3: Eenjarige merries (Geld. type): la Willy, V Orland, M Nanny, eig. fa. Koldewee en Nieuwenhuis te TRAGISCH STERFGEVAL Maandagmorgen is ten huize van de fam. H. Klein Velderman aan de Indus triestraat op 38-jarige leeftijd plotseling overleden de heer W. Wouda, expediteur te Bergum (Fr.). De heer W. was 's mor gens heel vroeg met een vracht bestemd voor Limburg uit Friesland vertrokken. Aangezien hij zich .onderweg niet goed gevoelde zocht hij zijn familie in Holten op, teneinde wat rust te nemen. Toen men enige tijd later de slaapkamer betrad bleek hij reeds te zijn overleden. Hij laat een vrouw met twee jeugdige kinderen achter. ATTRACTIEVE ORIËNTERINGSRIT Het actieve bestuur van de motor- en automobielclub „De Holterberg'' organi seert zaterdagmiddag weer een oriënte- ringsrit voor auto's, motoren en brom mers. Het wordt een zeer attractieve rit, want behalve de bij deze ritten gebrui kelijke puzzles zullen ook verkeerspro blemen moeten worden opgelost. De rij ders zullen namelijk getest worden op hun kennis van de verkeersregels, door dat hiervoor objecten zijn opgenomen. De rit begint om 3 uur in de Stationsstraat bij het clublokaal café Stationszicht en gaat voor alle deelnemers over een af stand van 40 km. Na afloop zal men sa menkomen in de O.A.D. restauratie, waar de opgeworpen problemen besproken zul len worden. CHR. KLEUTERSCHOOL AANBESTEED Door het architectenbureau Hovenberg te Meppel werd vrijdagmorgen in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalf- sterman voor rekening van het bestuur der Chr. Kleuterschool vereniging, in het openbaar aanbesteed, het bouwen van een tweeklassige kleuterschool in twee per celen t.a. de hoofdbouw en het'glas- en schilderwerk: Ingeschreven werd als volgt: De hoofd bouw: F. v. d. Wal, Hengelo f 86.000—, Fa. Meerman en Voordes, Holten f 84.500, G. J. van den Bos, Holten f84.100, Fa. Rouweler en Zoon, Goor f83.800, Fa Dij- kink en Zn., Marlcelo f 83.500, Gebr. Tim merman, Wierden f79.975, Fa. Nijenhuis en Zn., Markelo f 79973, M. J. Dollen en Zn., Wierden f 79.525, A. J. ter Steege, Rijssen f79.120, Fa. A. Vruggink en Zn., Holten f 75.730, Gebr. ter Harmsel, Rijs sen f74.689. Het glas- en schilderwerk: A. Schip per en Zn., Holten f 5.367 cn G. J. Ger- verdink Nijhuis, Holten f 5.267. Het werk is aan de laagste inschrijvers behoudens hogere goedkeuring gegund. Op deze foto ziet men op de voor grond de kampioene van de fokdag van het Gelders type, de 5-jarige zwarte merrie „SOPHIA" van de heer T. Ik kink te Markelo en op de achtergrond de reserve-kampioene, de 8-jarige vos „ORIENA" van de heer A. Roeterdink te Bathmen. Schalkhaar (kampioene); lb 20 Waima ka, V Paltsgraaf, M Jamaika, eig. J. H. Zwartjens, Raalte (reserve-kampioene); lc Wimosa, eig. H. Deten,. Holten; 2a Winette, eig. fa. Koldewee en Nieuwen huis, Schalkhaar; 2b Zancy, eig. G. A. Niemeijer, Lettele, Diepenveen; 3a Wil ly, eig. G. H. Krieger, Holten; 3b Wies- je, eig. J. van Santen, Nieuw-Heeten. Eenjarige merries (Gronings type): la Wolphine, V Nimrod, M Rophine, eig. M. Boode, Holten (kampioene); lb Weco_ morina, eig. H. J. Buitenhuis, Colm schate; 2a Bruin, eig. G. A. Niemeijer, Lettele; 2b Willy Twenna, eig. E. Aal- tink, Holten; 3a Wiesje, eig. J. W. Rei link W.Fzn., Dijkerhoek, Holten. Rubiek 4: 2-jarige merries (Gelders type): le prijs Vodusa, eig. F. G. Soeters Bathmen. Gronings type: .2 Nellie, eig. G. A. Niemeijer, V Evert, M Parina (reserve- kampioen). Rubriek 5: Driejarige merries (Geld. type) zonder veulen): la Uvera, eig. G. H. Volkerink, Holten; lb Ulania, eig. H. Deten, Holten; lc Ulea, eig. T. Boode, Holten; 2a Upaulien, eig. M. Harme link, Bathmen; 2b Unellie, eig. G. H. Krieger, Espelo, Holten. Rubriek 5a. Oudere merries zonder veulen (Gelders type): la Oriena, v. Floris, M Griena, eig. A. Roeterdink, reserve-kampioene, 1 b Laroza, eig. F. G. Soeters, Bathmen. Rubriek 6: driejarige en oudere mer- ri s met veulen (Gelders type): la So- VOLLEYBAL 'Maandag 22 september a.s. zal de Nijverdalse Volleybalcompetitie weer van start gaan. Ook dit jaar bestaat er grote belangstelling van de zijde dei- verenigingen voor deze competitie, en niet minder dan 27 6-tallen nemen deel. Door deze grote, deelname zal dit jaar in 2 klassen worden gespeeld waardoor het mogelijk is geworden de sterke teams bij elkaar te houden. Dit zal on getwijfeld het spelpeil ten goede komen en de bezoekers goed volleybal laten zien. Ook voor de 2e zestallen is de com petitie nu attractiever geworden, daar bij een kampioenschap deze vereniging overgaat naar de eerste klasse. Ook hier kan men dus een sportieve strijd ver wachten met als inzet een eventuele pro motie. Bij de dames zal een zelfde regeling worden toegepast. Hoewel het dames volleybal nog niet dat peil bereikt heeft als op andere Twentse plaatsen kan ook hier door goede training veel bereikt worden. Van één onzer grootste bedrijven en van verschillende zakenmensen hier ter plaatse mocht het bestuur enkele prach tige bekers ontvangen. Een sympathiek gebaar, waarvoor het bestuur erg dank baar is. Enkele van deze bekers zullen als wisselbeker beschikbaar worden gesteld voor de le klasse dames en heren. De ze bekers die 3 keer achter elkaar of 5 keer in het geheel gewonnen moeten worden zullen zeker de verenigingen stimuleren hun uiterste best te doen de ze bekers in hun bezit te krijgen.. De wedstrijden zullen evenals vorige jaren in het Gebouw voor Chr. Belan gen plaats vinden. Het bezoekersaantal neemt elk jaar toe en ook nu verwacht het bestuur weer vele toeschouwers die hun vereni ging zullen komen aanmoedigen. De klasse-indeling luidt als volgt: le klasse heren: Sportlust 1, Nijverdal 1, OKK 1, Visnet 1, Politie, VBOW 1, Levo 1 en Rivo. 2e klasse heren: Sportlust 2, OKK 2, Nijverdal 2, ter Horst, Visnet 2, VBOW 2 en Levo 2. le klasse dames: Levo 1, VBOW 1, Sportlust 1, OKK 1, Rivo en OKK 2. 2e klasse dames: Levo 2, VBOW 2, Sportlust 2, OKK 3, ter Horst en Rexal- co. Van de zestallen, die vorig jaar aan de competitie hebben deelgenomen ke ren zowel bij de dames als bij de he- pliia, V Menko, M Lomeda, eig. T. Ik kink, Markelo, kampioene; lb Oligetta, eig. A. Hengeveld, Bathmen; 2b Pimo- sa, eig. H. lieten, Holten; 2c Titania, eig. fa. Koldewee en Nieuwenhuis, Schalkhaar. Rubriek 7: driejarige en oudere mer ries zonder veulen (Gronings type): la Umana, eig. T. Ikkink, Markelo; lb Uzel- ly, eig. J. W. Boode, Holten; 2 Roderna, eig. G. A. Niemeijer, Lettele; 3 Tasti, eig. D. W. Brilman, Bathmen. Rubriek 8: B-jarige merries met veu len (Gronings type): la Umonica, eig. G. J. Flierman, Heeten; lb Ninosa, eig. Wed. G. PI. Stegeman, Holten; 2a Tini, eig. A. Roeterdink, Bathmen; 2b Tarana, eig. E. Aaltink, Holten; 3a Locarda, eig. R. Bannink, Bathmen; 3b Nebalta, eig. G. H. Nijenhuis, Dijkerhoek, Holten. Rubriek 9: stermerries 3 tot 7 jaar (Gronings type): la Ureda, V Pcpyn, 'M Peada, eig. Fa. Koldewee en Nieu wenhuis, Schalkhaar, kampioene; lb Rolphine, eig. M. Boode, Espelo, Holten; lc Temonica, eig. G. J. Flierman, Bath men; 2 Terina, eig. D. W. Markvoort, Bathmen. Rubriek 9: stermerries 7 jaar en ou der (Gronings type): 1 Limona, V In specteur, M Gretha, eig. PI. Rietberg, Holten, reserve kampioene; 2a Nemoni- ca, eig. G. J. Flierman, Bathmen; 2b Pli- adia, eig. J. W. Reilink Mzn, Dijkerhoek, Holten. Rubriek 10: merries met minstens 2 afstammelingen (Gronings type): la G. J. Flierman met Nemonica, Temonica, Umonica en Zemonica; lb M. Boode, Holten, met Rolphine, Nolphine, Zelphi- ne; 2a E. Aaltink met Tarana, Zarana, Willy Twenna. Merries met minstens 2 afstammelin gen (Gelders type): la H. Deten, met Nancy, Willy en Upaulien. I ren, Holten en IPellendoorn niet terug. I Nieuw toegetreden teams zijn dames ter Horst en dames Rexalco. Laatstge noemde vereniging bestaat uit dames, die werkzaam zijn bij de N..V. Smits te Nijverdal. De Zweef heeft een naamsverandering ondergaan, ze heet voortaan „Levo". Wedstrijdprogramma voor maan dag 22 september. 19.00 uur Levo 2 Sportlust 2 d 19.30 uur Levo 1 Sportlust 1 d 20.00 uur Nijverdal 1 OKK 1 20.30 uur Sportlust 2 VBOW 2 21.00 uur OKK 3 VBOW 2 d 21.30 uur Visnet 1 Politie 22.00 uur OKK 1 - OKK 2 d 22.30 uur OKK 2 - Nijverdal 2 Het is ons onmogelijk ook maar iets te voorspellen van de uitslagen die maandag zullen vallen. Vast staat dat de wedstrijden een maximum aan span ning zullen opbregen, en er zal zeker van goed volleybal te genieten zijn. VOETBAL HOLTEN I ENTER H (1—1) Het is Holten I niet gelukt in de eerste competitie-wedstrijd over de Enterse re serves te zegevieren. Toen scheidsrechter J. Zuidersma de beide elftallen binnen de lijnen riep, bleek het Holtense elftal op een plaats te zijn veranderd. J. Kalf- sterman verving A. Traanman, die zijn ■dienstplicht vervulde. Enter begon direct met een offensief. Enkele hoekschoppen waren het resultaat. Deze leverden geen bezwaar voor de achterhoede van de gastheren op. Holten nam al snel het initiatief over, doch ook de Enter-verde diging bleek in prima vorm te zijn. Voor al het resolute optreden van haar' kee per wekte wel het nodige ontzag bij de Holtense voorhoede. Er kwamen enkele kleine kansen voor Holten. Linksbuiten H. v. d. Bos schoot een keer tegen de paal en een harde kogel van H. Jansen vond ook een hindernis op zijn weg. De Enter- se voorhoede had bij A. Meerman, die uit stekend speelde, niet veel in te brengen. Holten kwam verdiend aan een voor sprong toen K. ten Velde, deze zondag de beste voorhoedespeler, een voorzet van linkshalf G. Paalman op prachtige wijze inkopte. 1-—0. Na de rust oefende Holten een grote druk op het Enter-doel uit. De achterhoe despelers verdedigden met behulp van alle middelen en. wel zo goed, dat de Holtenaren practisch geen enkele kans kregen. In deze wedstrijd heeft Holten de verkeerde tactiek gevolgd. Toen een maal zeker was dat een zeven a acht man sterke defensie de Holtense aanvallen goed kon weerstaan, hadden de Holtena ren en vooral de middellinie, zich zover moeten terugtrekken, dat ook de Enter naren zich weer eens naar voren hadden durven te wagen. Waarschijnlijk hadden dan enkele snelle open aanvallen over de vleugelspelers meer succes opgeleverd. Daar de backs ver waren opgedragen wa ren de Enternaren in de gelegenheid uit vallen te doen die echter ongevaarlijk waren. Toen T. Deijk faalde kréég dé linksbinnen van Enter een goede kans die hij dankbaar aanvaardde 11. Hoe wel de temperatuur bijna tot 30 graden opliep, hebben de beide ploegen het pu bliek tot het einde toe weten te boeien. De ander uitslagen in de 2e klasse F waren: GFC 2 Wierden 2 100 Nijverdal 2 Omhoog 1 55 Hector 2 SOS 1 5—1 MARKELO V. 2 HOLTEN 2 (0—7) Zonder al te veel moeite is Holten er in geslaagd Markelo een grote nederlaag toe te brengen. Vooral in de tweede helft hun overwicht in doelpunten uitdrukken. Dit neemt echter niet weg er van beide zijden slecht werd gevoetbald. Het tempo was door de grpte hitte laag. Holten miste ontstellend veel goede kan sen. Als Holten 2 kampioen wil worden, dan zal er in de komende wedstrijden veel beter moeten worden gevoetbald. HOLTEN 3 ENTER 3 (1—8) Voor de rust wist Holten 3 de Enterse voorhoede goed te weerstaan. Ze kon ech ter niet voorkomen dat keeper Scholen met twee onhoudbare schoten werd ge passeerd. J. Nijland wist een goede aan val met een doelpunt af te ronden. 12. Na de rust werd Holten volledig over speeld. Hoewel Enter 3 ons niet zo sterk lijkt als verleden jaar, wisten ze de eind stand toch op 18 te bepalen. EXCELSIOR A HOLTEN A (3—3) Door de actieve middenvoor M. Klein Velderman verkreeg Holten al gauw een 10 voorsprong. Toen keeper A. Stok kers iets te laat reageerde op een schot van de midvoor van Excelsior, beteken de dat 11. De Holtense midvoor zorgde voor een nieuwe voorsprong. Voor de rust wisten de Rijssenaren nog twee maal te scoren, zodat ze met 32 voor stonden. Na de rust was het ook weer een spannende ge- lij kopgaande strijd. A. Westerik wist eni ge minuten voor het einde met een hard vleugelschot de partijen op gelijke voet te brengen. De stand bleef verder onge wijzigd en hiermede kunnen beide elf tallen gezien de spelverhoüding wel te vreden zijn. EXCELSIOR E HOLTEN B (0—9) Een strafschop, die back J. A. Oolbek- kink benutte was de inleiding van een negental Holtense doelpunten. Deze hoge score was mogelijk door het bijzondere armetierige spel' van de Rijssense jon gens. PROGRAMMA Zaterdag: Holten 'a Hulzense Boys a, 4.15 uur. Holten b Markelo V. a, 3 uur. Zondag: Nijverdal 2 Holten 1, 1.30 uur. Holten 2 RKSV 3, 12 uur. Holten 3 GFC 4, 2.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2