- l mik Uit het plaatselijk parlement PREDIKBEURTEN BURGERLIJKE STAND - Abonnementsgeld AGENDA Pracht handen Tube95ctHamea-Gelei No. 36. Jaargang 10. ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1958 Verschijnt elke zaterdag HOITENS NIEUWSBLAD ntsprijs van dit blad bedraagt f 1.35 'p. kwartaal j TJitgave van ^i^uu,ablad Adv.-prijs: 115 m.m.(a contantf 2..Iedere DE HEREN B. J. VENEKLAAS SLOTS EN D. J. WANSINK TOT WETHOUDERS GEKOZEN. DANK AAN OUD-WETHOUDER TEE- SELINK. GELD VOOR ELECTRIFICATIE VAN DE BORKELD. VRAGEN OVER BOUW OPENBARE KLEUTERSCHOOL. De wethoudersvergadering heeft in onze gemeente dinsdagavond geen ver rassingen opgeleverd. Nadat enkele da gen voor de vergadering bekend gewor den was, dat de C.H.-fractie en de com binatie Algemeen Belang-V.V.D. door een afspraak elkaar gevonden hadden voor de bezetting van de beide zetels en de daarvoor aan te wijzen personen, werden in de onder leiding van de bur gemeester, Mr. W. H. Enklaar, gehou den voltallige vergadering de heren B. J. Veneklaas Slots (C.H.) en D. J. Wan- sink (V.V.D.) als wethouder gekozen. Beiden verwierven jn deze volgorde 7 stemmen. Bij beide stemmingen kreeg de heer Soer (P.v.d.A.) 3 stemmen, ter wijl de eerste keer 1 stem werd uitge bracht op de heer Rietberg (C.H.) en de tweede keer op de heer Landeweerd (A.R.). GELUKWENSEN EN DANK WOORDEN. Deze stemmingen werden gehouden, nadat de leden in handen van de burge meester de eden en beloften hadden af gelegd en nadat deze er op had gewe zen, dat men bij leven en welzijn voor een periode van vier jaren de belangen van de gemeente zal hebben te beharti- gen en dat dit in het verleden altijd is geschied in een geest van goede samen werking en prettige verstandhouding. Tot het nieuwe lid de heer A. Westerik (C.H.) zeide de burgemeester, dat het hem zeker gemakkelijk zal vallen zich in dit gezelschap thuis te gevoelen. Na de nieuwe wethouders met him benoeming resp. herbenoeming te heb ben gelukgewenst, richtte Mr. Enldaar zich tot de heer M. Teeselink (C.H.), die hij dank bracht voor de wijze waar op hij 12 jaar zijn taak als wethouder heeft vervuld. U hebt dit ambt met ere gedragen, aldus de burgemeester, en het heeft mij vaak gegriefd, dat ondank zo vaak Uw deel is geweest en dat men Uw bedoelingen hier niet beter heeft leren waarderen. Er bestond tussen ons wel een verschil van levensopvatting, maar ik heb altijd veel respect gehad voor de wijze waarop U steeds Uw me ning naar voren hebt weten te brengen. Een groot deel van het gemeenteperso- neel is deze avond hier aanwezig, aldus de burgemeester, om daardoor zijn er kentelijkheid uit te drukken voor de wij ze waarop het U als wethouder en soms als chef tegemoet hebt willen treden. De heer Wansink nam met een kort woord afscheid van de heer Teeselink, terwijl de heer Veneklaas Slots de voor zitter dank bracht voor zijn waarderende woorden en de kiesvereniging voor het feit, dat men hem op deze plaats heeft willen stellen. De 'heer Teeselink heeft met enkele waarderende woorden afscheid genomen en gewezen op de prettige verstandhou ding in het college, waarvan hij reeds afscheid nam. Hij is thans bijna 70 jaar en heeft gaarne zijn stem gegeven voor de benoeming van de beide wethouders. Grote bewondering had hij voor de wijze waarop de burgemeester steeds de ver gadering wist te leiden en hij dankte het secretariepersoneel, hoofden van dienst en de gemeentebode voor de wijze waar op men hem steeds is tegemoet getre den. Hierna werd de vergadering 'n ogen blik geschorst, omdat het college zich wilde beraden over de voordrachten in zake de commissies, welke deze avond nog gekozen moesten worden. SAMENSTELLING COMMISSIES. Na heropening van de vergadering deelde de burgemeester mede, dat de heer Veneklaas Slots als le wethouder en als loco-burgemeester zal optreden, terwijl de heer Wansink als 2e wethou der zal fungeren. De verschillende commissies werden daarna na stemming als volgt samenge steld LichtcommissieVoorzitter Mr. W. H. Enklaar, leden de heren G. Landeweerd, H. Soer en M. Teeselink. Slachthuiscommissie: Voorzitter wet houder D. J. Wansink, leden de heren G. Brands, H. Klein Velderman en A. Westerik. Wegencommissie: Voorzitter wethou der B. J. Veneklaas Slots en leden de heren A. Jansen, J. Rietberg en J. H. Sprokkereef. Commissie Georganiseerd Overleg: de heren A. Jansen, H. Klein Velderman en J. Rietberg als leden, voorzitter de bur gemeester. Als gedelegeerd bestuurslid voor de bouwvereniging „Beter Wonen" werd aangewezen de heer M. Teeselink. ELECTRIFICATIE BORKELD. Tijdens de vergadering deelde de bur gemeester mede, dat hij op het Departe ment van Binnenlandse Zaken de toe zegging heeft ontvangen, dat de Bank voor Ned. Gemeenten de gemeente Hol ten een geldlening zal aanbieden van ƒ84.000.waarschijnüjk tegen 'n ren te van 4% voor de electrificatie van de Borkeld, zodat het laatste onrenda bele gebied in de gemeente aan 't elec- trisch net zal kunnen worden aangeslo ten. Met de bijdragen van belanghebben den tot een bedrag van 10.000.zal men deze plannen dan kunnen financie ren. De raad gaf gaarne zijn fiat aan deze geldlening, v/aarbij de heer Teeselink nog opmerkte, dat het steeds het stre ven van het college en de raad is ge weest om in elk huis een lampje te brengen. De raad gaf eveneens zijn fiat aan een bedrag van 1200.voor de aan schaffing van een zandstrooier met het oog op de bestrijding van de gladde we gen in de winter. WAAROM GEEN NIEUWE OPEN BARE KLEUTERSCHOOL? Bij de rondvraag vroeg de heer Soer waarom geen geld beschikbaar gesteld wordt voor de bouw van een openbare kleuterschool. Deze zit even beroerd als de Chr. kleuterschool, waarvoor in de vorige vergadering, waarin hij niet aan wezig was, een geldlening werd aange gaan. Toen de protestantse kleuterschool werd omgezet "in een openbare school, heeft hij de voorzitter verzocht te wil len bevorderen, dat deze school op de zelfde urgentielijst zou worden geplaatst. Hij meende, dat hier de ene school wordt bevoordeeld boven de ander, terwijl zij beide in dezelfde omstandigheid verke ren. De burgemeester antwoordde de heer Soer dat de Chr. kleuterschool op de vo rige urgentielijst stond en dat thans nog niet een nieuwe urgentielijst is versche nen, maar dat deze school de volle aan dacht heeft van de inspectrice. Hij kon zich indenken, dat men in Den Haag voor Holten geen twee scholen op de zelfde urgentielijst heeft willen zetten. De Chr. school heeft in deze meer geluk gehad. Anderzijds heeft het schoolbe stuur zich sterk beijverd voor het bijeen brengen van de financiën en getroost men zich grote offers. De heer Soer was van mening, dat de voorstanders van het openbaar onder wijs dat is z.i. in de praktijk wel ge bleken zich voor deze kleuterschool ook wel geldelijke offers willen getroos ten Hij sprak in dit verband van 'n bur gerzinlening en vroeg aan B. en W. er in elk geval flink achteraan te willen zitten, hetgeen de "voorzitter de heer Soer gaarne toezegde. De heer Soer vestigde de aandacht op de gevaarlijke toestand van het rij wielpad achter langs de bomen van de Oranjestraat. Er gebeuren daar telkens ongevallen, omdat men met fiets of bromfiets tegen de rand van het tegel voetpad komt te vallen, vooral bij de op rit als men uit het dorp komt. 't Voet pad kan wel twee tegels smaller, waar door het rijwielpad breder kan worden, want er passeert hier maar 1 voetgan ger tegen wel 100 fietsers. Als dit pad bij het Rijk in onderhoud is verzoekt hij overleg met de Rijkswaterstaat en an ders verbetering door de gemeente. De heer Teeselink wees er nog op, dat de valpartijen ontstaan, omdat bij Aaf- tink de bocht niet juist ligt, deze op gang moet meer van tevoren te zien zijn. Tenslotte wees de heer Soer nog op de papierlawine welke maandagsmorgens voor in de Holterberg wordt aangetrof fen en die voornamelijk aan de jeugd moet worden toegeschreven. De voorzitter zag geen andere uit komst dan er die morgen direct een man met een prikker achteraan te sturen, maar de heren Westerik, Rietberg en Soer meenden de oplosing anders te kunnen vinden. Eerstgenoemde beval 't aanbrengen van de bekende reclamepla ten aan van de A.N.W.B. en meende dat met opvoeding wel wat viel te bereiken, de heer Rietberg Milde het in een aan te brengen „streng verbod" zoeken, ter wijl de heer Soer een opvoedend artikel in de krant aanbeval. Hij wees zelfs op Rusland, waar de politie cigarettenpeuk- jes welke op straat worden geworpen, demonstratief in daarvoor bestemde pa pierbakken werpt. Het was voor de raadsvoorzitter aan leiding op te merken, dat de Nederlan ders in dit opzicht niet erg correct zijn. B. en W. zullen er in elk geval de no dige aandacht aan schenken. De heer Landeweerd wees ten slotte op de gunstige mogelijkheden bij het huidige droge weer om de wegen zoveel mogelijk nog eens grondig met de wegen- schaaf te bewerken. Het was wethouder Veneklaas Slots, die hem antwoordde met de mededeling, dat deze problemen binnen zeer korte tijd in de wegencommissie besproken zullen worden. En daarmede kwam het einde van deze vergadering. 1 DE HEER D. J. WANSINK is 53 jaar. Hij is nog niet zo lang in de politiek, want hij werd op 27 mei 1953 voor het eerst als raadslid gekozen. Voor hem waren zijn oom Jan Albert Wan sink en zijn vader, de heer H. J. Wan sink, geroepen om de gemeente mede te besturen. Wel was hij enkele keren candidaat voor de provinciale staten. Het ambt van wethouder heeft hij eerst tijdelijk bekleed in okt. en nov. 1953, juli en aug. 1955 en van nov. tot dec. 1956. In oktober 1957 volgde hij de heer J. Wegstapel, voor wie hij enkele keren was ingevallen, defini tief als wethouder op. De heer Wansink is bestuurslid van de afd. Deventer van de Ned. Mole- naarsbond en o.a. voorzitter van de centrale bakkerij ,",De Halm". ''WMÊÊ^M DE HEER B. J. VENEKLAAS SLOTS is vanaf 6 juni 1939 - dus bijna 20 jaar raadslid. Hij werd op 20 no vember 1945 tot wethouder gekozen en vervulde het ambt waartoe hij thans weder geroepen is tot augustus 1953. Hij is thans 63 jaar. Zijn groot ste belangstelling gaat uit naar de wegen en waterleidingen. Hij is o.a. bestuurslid van de Vereniging „De Soestwetering". FOKVEEDAG IN KALFSTERMANSWEIDE Zaterdag wordt in Ivalfstermansweide de jaarlijkse fokveedag gehouden, uitge schreven door de fokverenigingen „Hol ten e.o." en de Fries Hollandse' en door de afdelingen van de PJGO en de CJO. De opening geschiedt om half tien door de burgemeester, Mr. W. H. Enk laar. De catalogus bevat pl.m. 150 nummers terwijl de kalveropfokclub met 28 kalve ren in de ring zal verschijnen. Het is buitengewoon jammer, dat door het niet volledig vrij zijn van Abortus Bang van sommige bedrijven verschillende fok kers, waaronder zeer trouwe deelne mers aan deze fokveedag, deze keer ver stek moeten laten gaan, Abonnees op Holtens Nieuwsblad bui ten de gemeente Holten worden beleefd verzocht, hun abonnementsgeld 2e half jaar d 2.70 te willen voldoen op giro rekening 875587 van de Coöp. Boeren leenbank te Holten. Bij het overmaken even vermelden: Abonnementsgeld Holtens Nieuwsblad. Mocht de overschrijving op 18 sept. a.s. nog niet in ons bezit zijn, dan ontvangt men een postkwitantie (plus 35 cent in- ningskosten). Vertrouwende op aller welwillende medewerking, Adm. HOLTENS NIEUWSBLAD. TWEE DERDE PRIJZEN. Op de te den Ham door de Overijssel se Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbond georganiseerde wedstrijddag behaalde de heer H. Aanstoot Hzn. de derde prijs in de „Paardenbehendigheidswedstrijd". De heer G. Aanstoot H.Jzn. won in de wedstrijd in het ringsteken met de trekker de derde prijs. P.V „DE BERGVLIEGERS". Vorige zaterdag werd gevlogen met 61 duiven vanaf Vilvoorde (206 km.). De uitslag was: 1 G. Veldhuis 14.19.04 uur 44.7 punten; 2 L. Gazan 14.28.37 u. 38.8 p.; 3 G Steunenberg 14.29.49 u. 38.2 p.; 4 G. Veldhuis 14.32.17 u. 36.2 p.; 5 G. Veldhuis 14.32.49 u. 36.2 p.; 6 L. Gazan 14.34.12 u. 34.9 p.; 7 C. W. Reeves 14.34. 21 u. 34.9 p.; 8 G. Steunenberg 14.36.33 u. 33.6 p.; 9 C. W. Reeves 14.45.44 u. 27.7 p.; 10 G. Steunenberg 14.47.50 u. 26.4 p.; 11 H. J. Aaftink 14.48.58 u. 25.8 p; 12 G. Veldhuis 14.49.50 u. 25.1 p.; 13 L. Gazan 14.52.02 u. 23.2 p.; 14 C. W. Reeves 14. 53.26 u. 22.5 p.; 15 H. J. Aaftink 14.56.35 u. 20.6 p. Prijswinnaar de heer G. Veldhuis; le scheerweg de heer L. Gazan; 2e scheer- weg de heer G. Steunenberg. De door de heer J. Haverslag, Café „de Waag", beschikbaar gestelde prijs werd gewonnen door de heer G. Veld huis. Aanvulling uitslag Roosendaal van 23 aug. 1958: 15 G. Steunenberg 14.42.49 u. 16.9 p.; 16 H. J. Aaftink 14.43.22 u. 15.9 punten. De stand is thans: 1 L. Gazan 163.6 p.; 2 C. W. Reeves 158.1 p.; 3 H. J. Aaftink 142.7 p.; 4 G. Steunenberg 139.3 p.; 5 G. Veldhuis 130.2 p.; 6 W. Aaftink 72.9 p. „JONG HOLTEN" BESPRAK PLANNEN VOOR KOMEND SEIZOEN De vereniging „Jong Holten", afdeling van de Plattelands Jongeren Gemeen schap Overijssel, hield dinsdag een le denvergadering in café „Het Bcnte Paard" onder voorzitterschap van de heer Joh. Nikkels. Deze heette een groot aantal leden hartelijk welkom en in het bizonder de adviserende leden, de heren A. J, Snij ders en J. Mollemans, resp. hoofd en le raar der lagere landbouwschool alhier. Samen zong men voordat de agenda be sproken werd het bondslied van de BOO. De uitslag van de gehouden stalwed- strijd werd bekend gemaakt, alsmede van de provinciale ploegwedstrijd op het bedrijf van de heer A. Ooms te Notter. Bij de bespreking van de binnenkort te houden sportdag, waarop men onder linge atletiekwedstrijden wil gaan hou den, gaven zich reeds een groot aantal leden op. Deze plannen veroorzaakten een spontane reactie onder de aanwezi gen, zodat het bestuur de voorbereidin gen op korte termijn ter hand kan ne- ment. Een ander punt van bespreking vorm de de organisatie van de jaarlijkse ont spanningsavond. Het voor en tegen van het laten optreden van een toneelgezel schap van elders werd overwogen, waarbij men tenslotte tot het besluit kwam deze avond met eigen krachten te organiseren. Ook hierin zal het bestuur op korte termijn de nodige stappen doen. Nadat enige ogenblikken gepauzeerd was, deelde de voorzitter mede, dat er weer enige nieuwe leden konden wor den genoteerd en stelde hij aan de orde het houden van cursussen in het komend winterseizoen. In overleg met de heer A. J. Snijders werd besloten dit jaar weer te starten met een cursus in be drijfsleer en landbouweconomie, welke gegeven zal worden in de lagere land bouwschool en waaromtrent men elders in dit nummer uitvoerige mededelingen aantreft. Bij deze bespreking gaven zich reeds een flink aantal cursisten op. Gezien de grote betekenis van de ruil verkaveling en het feit, dat ook voor de ze gemeente een aanvrage om hiertoe over te gaan, werd ingediend, besloot men nog om binnenkort een excursie voor de leden te organiseren naar de ruilverkavelingsgebieden te Vriezen- veen. Met een korte rondvraag werd de ver gadering tenslotte besloten. Maandag 1 t.m. 6 september: Wegens vakantie gesloten H. J. Bouwhuis. Vrijdag 5 sept.: 8 uur: gebouw „Reho- both": vergadering afd. Holten Chr. Nat. Vakverbond. Zaterdagavond dansen in Hotel Müller. Zaterdag 6 september: Fokveedag. Zaterdag 6 september, vanaf 10 uur: W V-Tourtocht door Twente (zie be richt). Zaterdag 6 september a.s., des namid dags gesloten: G. R. Rouwenhorst en Zoon, garage en taxibedrijf. (Ze adv.). Maandag 8 sept.: Officiële opening Plat telandsbibliotheek in café Vruggink. Maandag 8 sept.: Gildeslager Harry Ga zan gesloten (zie adv.). Maandag 8 sept.: Verkoop door notaris Pluimers bij M. Kalfsterman (zie ad vertentie) Maandag 8 t.m. zaterdag 13 september: Huis aan huis-collecte t.b.v. „Draagt Elkanders Lasten" (t.b.c.-bestrijding). Dinsdag 9 september, 8.45 uur: Uitstap je Plattelandsvrouwen Espelo (zie be richt) Dinsdag 9 september: Zitting Dr. Tromp Visser ten huize fam. H. Soer van 4.30 tot 5 uur nam. (Vooruit bespreken). Vrijdag 12 september, 11 uur in Stations koffiehuis Kailfsterman: aanbeste ding bouw Chr. kleuterschool.» (Zie adv). Vrijdag 12 sept.: Laatste dag aangifte landbouw-economische cursus (zie ad vertentie). Zaterdag 13 sept.: Fokdag van de Paar- denfokvereniging „Holbatheo" te Dij- kerhoek, v.m. 9 uur (zie adv.). Vrijdag 19 sept. 8 uur in hotel Vosman: Voorlichtingsavond betreffende olie verwarming door de Benzine- en Pe- troleum-Mij. N.V. te Amsterdam. Woensdag 24 september: Vergadering afd. Holten Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Spr. de heer W. de Nijs van 't Twenhaarsveld. Het is de Hamamelis die 't 'm doet Ned. Ilerv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 u. Ds. Addink, 7 uur Ds. Israël (opening winterwerk) Dijkerlioek. 10 uur Ds. Israël. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de Hulpbehoevende Kerken in de provincie Overijssel. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: overall; ballpoint; zwem broek; corsage; damesvest; zonnebril; herenpantalon; damesvest; handle voor kickstarter; damesportemonnaie m. in houd; alpinomuts; regenjas met alpino muts; konijn; bankbiljet; vlieger; regen jas. Verloren: loonzakje met inhoud; een aktetas m. inhoud; zwembroek m hand doek; kindervest; regenjas; damesvest; regenjas met alpinomuts; herenporte- monnaie met inhoud; slaapzak met af wasteiltje. Geboren: Albert Willem Johan, zv J. W. Poliste en W. G. Karkdijk, Dijker- hoek 87. Hermina Gerritdina, dv E. J. Huisken en Z. Stittelaar, Beuseberg 169. Gerritdina Adriana, dv G. J. Vincent en G. van den Berg, Burg. v. d. Borch- straat 41. Marietje, dv J. W. Paalman en J. Diepenbroek, Beuseberg 60. - Her man, zv A. Steunenberg en D. Kerkdijk, Holterbroek 57 (geb. te Deventer). - Car les Edward, zv J. H. de Hoog en S. A. Severijns, Look 40 (Twenhaarsveld). Ondertrouwd: J. W. Vruggink. 23 jr., Holten en G. H. Kolkman, 24 jr., Hellen- doorn. W. Middelesch, 24 ir., Hellen- doorn en J. G. Bosschers, 23 jr., Holten, doorn. Gehuwd: A. Robben, 19 jr., Apeldoorn en A. Rast, 21 jr., Holten. E. J. Stee- gink, 23 jr., Diepenveen en H. Teeselink, '22 jr., Holten. BEVOLKING: Ingekomen: D. C. Eshuis van Wierden naar Dorpsstraat 56. J. H. Potman v. Ternumten naar Beuseberg 43. J. Berfeld van Oldemarkt naar A. J. Gold- steir.straat 17. L. H. Samson en gez. van Djakarta naar Look 19. J. Hout- ters en gezin van Depok naar Holter berg 26. F. L. H. Samson van Dja karta naar Look 19. K. A. Jaklofskij en gezin van Bandung naar Holterberg 26. I. V. Jansen en gezin van Djakar ta naar Holterberg 26. Waginah van Bandung naar Holterberg 26. Vertrokken: J. F. A. ter Doest cn ge zin van Holterberg 43 naar Amsterdam. G. Willems van Burg. v. d. Borchstr. 25 naar Diepenveen. H. Steunenberg van Burg. v. d. Borchstraat 8 naar den Ham. A. D. Jansen van Neerdorp 107 naar Diepenveen. A. H. Westerik van Pastoriestraat 47 naar Wissenkerke.

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 1