Dick Muller werd sch utter skoni rig PREDIKBEURTEN BURGERLIJKE STAND Kerkconcert Oriëeiferingsrif „De Holterberg" trok veel deelnemers Holten heeft een nieuwe schuttersko- ning. Na een langdurige strijd heeft Dick Muller dinsdagmiddag deze titel verworven. Schutterskoning 1957, Joh. Arfman, was daarmede exit. Nog nimmer heeft het aanwijzen van de koningsschutter in Holten zo'n sensa tioneel verloop gehad als deze keer. De vogel, waarop geschoten werd, bleek zo taai en van zo'n solide samenstelling te zijn, dat de munitie op was, voordat de romp van de paal geschoten was. Er wa ren al 350 schoten op gelost en nog maakte de vogel niet de minste aanstal ten 0111 naar beneden te komen. De kop en de beide vleugels waren al vrij spoe dig van de romp afgeschoten, resp. dooi de heren H. Paalman, G. J. Stevens en J. Löhr, maar het vogellichaam had alle doorkervingen doorstaan. Toen men door de amunitie heen was, werd liet eerst met flobert-buksen ge probeerd, maar dit had niet het minste resultaat. Toen liet men jachtgeweren aanrukken. De schoten hadden tot resul taat, dat de vogelromp doorzeefd werd met hagel en op den duur verpulverd werd. Door vele en felle schoten kwam steeds meer publiek deze sensationele ontwikkeling gadeslaan. De spanning steeg met de minuut, want het was dui delijk, dat er eindelijk een einde moest komen aan het taaie leven van de vogel. Algemeen verwachtte men, toen de heer Löhr aan schot kwam, dat hij de treffer zou plaatsen, die hem tot koning der schutters zou doen promoveren. Zijn schot zat inderdaad prachtig, de vogel romp kreeg de volle lading, maar hij bleef onder gejuich van de menigte aan enkele houtvezels hangen. Het was toen voor de heer G. D. Muller, hier be ter bekend als Dick van Piet, geen kunst meer om de romp van de mast af te schieten en daarmee de titel van schut- Ontspanningsavond in hei sporidal De wandelsportvereniging „De Trek kers" organiseerde zaterdagavond in 't kader van het VVV-vakantieprogram- ma een ontspanningsavond, welke ver zorgd werd door de Mongaband en het tamboer- en pijperkorps van OKK uit Nijver dal. Teleurstellend was het voor deze jon ge, maar zeer actieve vereniging van wandelaars, dat de belangstelling voor deze avond niet zo groot was. Maar ge zien het kille weer, dat het verblijf in 't sportdal bij avond niet zo aangenaam deed zijn en het feit, dat de Ploltenaren een volle feestweek voor de borst had den, was dit ook weer niet zo onbe grijpelijk. Als inleiding voor liet optreden in het snortdal maakten de tamboers en hoorn blazers in hun keurige costuums en voorzien van een groepje jongelui met verschillende vlaggen, een rondgang door het dorp. In een kleine muziektent, welke dooi de Fa. Ter Horst te Rijssen was beschik baar gesteld, trad vervolgens de Monga band op, ingeleid door een kort wel komstwoord van de conferencier en zan ger van deze avond, de heer Jac Rein- ders. Aanvankelijk was het programma, dat uigevoerd werd, wat vlak, maar toen de solisten optraden, hadden zij direct de aandacht van het publiek, dat voor het merendeel uit jongelui bestond. Joop Fraaij aangekondigd als de Nijverdal- se Pat Boone zong populaire liedjes en begeleidde Jac Reinders op de accor deon bij zijn kunstfuiten, waarmede bei-' den een warm applaus oogstten. Veel succes oogstte de rock en roll-zanger Henk Bosch met zijn „Bonne Sera" en dergelijke moderne wijsjes, evenals Gerry Reuvekamp met haar cowboy liedjes, begeleid door een drietal accor deonisten. Niet onverdienstelijk was ook het optreden van de heren Reinders en Fraaij als duo en vooral hun ,,drie kleine kleutertjes" oogstte veel bijval. In de pauze gaf het tamboer- en pij perkorps onder leiding van de heer H. Reinders, een aardige' demonstratie op het voetbalterrein, dat door schijnwer pers keurig verlicht was. Tamboer- maitre was mevr. Hilly Bargboer-Bos. Nadat nog verschillende aardige num mers ten gehore waren gebracht, be dankte de heer Beijers namens de VVV de organiserende als de uitvoerende verenigingen voor hun bijdrage in het V V V-vakantieprogramma. terskoning te veroveren. Onder daveren de toejuichingen trof z'n schot doel. Dick was koning. In een landauer werd hij, begeleid met muziek van HMV, door 't dorp gevoerd, toegejuicht door de honderden, welke zich langs den weg opgesteld hadden. In hotel Vosman werd het nieuwe koningschap op uitbundige wijze ge vierd. Er kwamen enkele vaatjes bier bij te pas en de nieuwe scluitterskoning werden de versierselen zijner waardig heid met een toepasselijk woord dooi de voorzitter der schietvereniging „De Eendracht", de heer IJ. Klein Velder- man, omhangen. Ook hier beleefde men de goede bra deriestemming toen de Larense Scliot- sers met muziek van de Hooiplukkers de nieuwe koning kwamen opzoeken. P.V. „BERGVLIEGERS" Uitslag Orleans, afstand 583 km, aan tal duiven 42. 1 H. J. Aaftink 143.9 punten, 2 G. Steu nenberg 140.7 pt., 3 C. W. Reeves 139.1 pt., 4 W. Aaftink 131.9 pt., 5 G. Steunen berg 125.5 pt, 6 G. Veldhuis 121.5 pt., 7 J. Schuppert 102.3 pt., 8 IJ. Wansink 99.9 pt., 9 idem 99.9 pt., 10 J. Schuppert 99.9 pt., 11 C. W. Reeves 70.3 pt., 12 H. J. Aaf tink 66.3 pt., 13 L Gazan 59.9 pt., 14 G. Veldhuis 58.3 pt.- Uitslag" Roosendaal (jonge duiven): 1 G. Steunenberg 36.4 pt., 2 W. Aaftmk 34.0 pt, 3 idem 34.0 pt., 4 J. Schuppert 34.0 pt., 5 C. W. Reeves 34.0 pt., 6 L. Ga zan 30.7 pt., 7 J. Schoneveld 29.8 pt, 8 H. J. Aaftink 28.2 pt., 9 G. Steunenberg 28.2 pt., 10 H. Wansink 27.4 pt., 11 J. Schone veld 25.7 pt., 12 J. Schuppert 24.9 pt„ 13 H. J. Aaftink 23.3 pt, 14 G. Steunenberg 22.5 pt., 15 G. Veldhuis 20.0 pt., 16 C. W. Reeves 17.5 pt., 17 J. Schuppert 17.5 pt, 18 G. Veldhuis 16.7 pt., 19 Idem 15.9 pt. Stand jonge duiven (Na 3 vluchten): 1 H. J. Aaftink 186.8 pt., 2 J. Schuppert 172.5 pt., 3 C. W. Reeves 151.6 pt., 4 G. Veldhuis 147.6 pt., 5 L. Gazan 124.1 pt., GESLAAGD De heer G. Wissink Ezn. slaagde te Utrecht voor het diploma „Meester Kleer maker". Voor het Textieldiploma (damesmode, kleinvak stukgoederen en huishoud- goederen, onderkleding, babygoed en cor- setten, slaagde te Rotterdam de heer P. Flik. Mej. S. Koopman slaagde te Utrecht voor het diploma „Lerares Coupeuse". Zij ontving haar opleiding van de Mode vakschool „ENSAID". 6 G. Steunenberg 102.3 pt., 7 J. Schoneveld 95.5 pt., 8 W. Aaftink 68.0 pt., 9 H. Wan sink 63.2 pt., 10 A. ter Harmsel 12.2 pt. Uitslag Vilvoorde (jonge duiven): 1 H. J. Aaftink 48.8 pt., 2 J. Schuppert 47.3 pt., 3 L. Gazan 44.2 pt., 4 C. W. Ree ves 43.7 pt., 5 J. Schoneveld 40.0 pt., 6 G. Veldhuis 39.5 7 H. J. Aaftink 36.3 pt., 8 G. Veldhuis 32.7 pt., 9 idem 32.7 pt., 10 J. Schuppert 28.5 pt., 11 G. Veldhuis 28.0 pt., 12 idem 26.9 pt., 13 idem 23.3 pt., 14 idem 21.7 pt., 15 C. W. Reeves 20.6 pt. Prijswinnaar H. J. Aaftink, le Scheer weg idem, 2e Scheerweg G. Veldhuis. Uitslag Bordeaux, 25-7, aantal duiven 42, afstand 974 km. 1 G. Veldhuis 273.7 pt., 2 G. Steunen berg 268.6 pt„ .3 G. Veldhuis 257.4 pt., 4 C. W. Reeves 234.7 pt., 5 G. Veldhuis 227.7 pt., 6 L. Gazan 222. 9 pt., 7 G. Veldhuis 205.8 pt., 8 L. Gazan 195.9 pt., 9 JJ. J. Aaftink 190.3 pt., 10 J. Schoneveld 177.2 pt., 11 W. Aaftink 170.0 pt., 12 G. Veld huis 156.3 pt., 13 L. Gazan 97.4 pt. Prijswinnaar G Veldhuis, le Scheer weg idem, 2e Scheerweg G. Steunenberg. Stand Fond: 1 G. Veldhuis 895.5 2 G. Steunenberg 676.0 3 L. Gazan 548.4 pt., 4 C. W. Reeves 444.1 pt., 5 W. Aaftink 440.8 pt., 6 IJ. J. Aaftink 400.5 7 J. Schuppert 202.2 pt., 8 H. Wansink 199.8 pt., 9 J. Schoneveld 177.2 pt., De prijsvlucht Orleans was beschikbaar was beschikbaar gesteld door de fa. Zoet- brood (Slaatje) en werd gewonnen door de heer G. Steunenberg. Voor de vlucht Vilvoorde was een prijs beschikbaar gesteld door de fa. Gebr. Schuppert, deze werd gewonnen door de heer H. J. Aaftink. De Braderiekoningin, mej. Elly Oostendorp, reikt hier de beker van Holtens Nieuwsblad uit aan de winnaar van het L.M.Z. springconcours de heer M. Bolink met "Lyda". MOOI SUCCES Op de te Raalte gehouden Centrale Premiekeuring werd de merrie „Sabora" van gebr. Wansink „Erve Meerman" een 3e premie toegekend. Gezien het prima materiaal dat op deze keuring in de ring kwam mag deze premie een zeer mooi resultaat worden genoemd. HOLTENS TONEEL SPEELDE IN OLDEBERKOOP (Fr.) Holtens Toneel maakte zaterdag van de vorige week een trip naar Oldeber- koop (Fr.) waar zij een uitvoering gaf in het kader van het VW Vakantiepro gramma met de opvoering van het blij spel in drie bedrijven, dat hier onlangs ook nog voor de zomergasten werd ge speeld „De dochters van de baas". De grote feesttent waarin deze uitvoe ring werd gegeven bevatte ruim 600 toe schouwers toen onze oud-plaatsgenoot, Voor de ballon wedstrijd bestond woensdag op Kalfstermansweide een grote be- Ingstelling. Het was een prachtig gezicht de honderden gekleurde ballons gelijk tijdig de lucht in te zien gaan. de heer G. Bouwhuis, die daar een manu facturenzaak drijft, de aanwezigen wel kom heette en er zijn vreugde over uit sprak Twentenaren op het toneel in Friesland te hebben. De meeste mensen hier weten niet waar Holten, maar van de naam Piet Bos de regiseur van Hol tens Toneel hebben zij vaak gehoord in verband met diens museum op de Hol- terberg. Het stuk werd keurig gespeeld en het was dan ook muisstil in de grote tent. Het publiek dat hier dikwijls voorstellingen meemaakt van het beroepgezelschap Tet- man en Jarig de Vries, en goed toneel spel weet te appreciëren, heeft zeer ge noten vandeze voorstelling. Alle medespelenden vertolkten hun rol len keurig. Hetty Vosman droeg het stuk door haar prachtig spel. Aan het slot van de avond werden de meespelende dames door de voorzitter bij zijn dankwoord bloemen aangeboden. Allen werden goed onthaald. Er zijn voor het komende wintersei zoen. nieuwe contacten gelegd en men wil dan komen met het prachtige toneel spel, dat de Holtenaren op hun reper toire hebben staan „Drijfzand". INBRAAK ONDER KERKTIJD Terwijl de bewoners naar de kerk wa ren is zondagmiddag tussen drie uur en half vijf ingebroken in de woning annex winkel van de heer W. Beldman aan de Markeloseweg. Een onbekende dader of daders heeft zich toegang tot de woning verschaft door aan de achterzijde van het huis op het plat een ruit in te drukken en daarna de espagnolet van een raam te verwijderen. Er wordt een bedrag van plm. f 300. vermist. De politie, die direct een speur hond van de rijksrecherche heeft laten komen, heeft nog geen spoor van de da der of daders kunnen vinden. Niemand aan deze zeer drukke weg heeft iets ver dachts opgemerkt. Onder auspiciën van de Ckr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" zal in het kader van het VVV-vakantiepro- gramrna 1958 in de Geref. kerk op vrij dagavond a.s. om 8 uur een kerkconcert worden gegeven door Hilbrand van Bol huis (orgel) en Jan Zwiers) hobo, beide te Enschede. Het programma dat uitge voerd wordt luidt als volgt: 1. Concert voor orgel T. A. Arne (1710-1778). Arne was een Engelse organist en componist, die sterk is beïnvloed door de stijl van G. F. Handel. Voor al in dit werk, dat hij componeerde toen hij 23 jaar was, is dit duidelijk te horen. De delen van dit stuk zijn: grave, allegro, largo en presto. 2. Adagio (hobo en orgel) J. S. Bach (1685-1750). Dit adagio is een gedeelte uit de oantate van Bach „Icli steh mit einem Fusz im Grabe". Hierin heft de hobo als het ware een klaagzang aan over 't feit, dat er maar één stap ligt tussen het leven en de dood van de mens. Deze klaagzang gaat lang zamerhand over in 'n lofzang omdat de componist er van overtuigd is, dat Christus voor ons de dood heeft overwonnen en een ieder die in Hem gelooft het eeuwige leven schenkt. Deze overtuiging geeft de componist rust en dit is aan het ein de van dit werk op ontroerende wij ze vertolkt. 3. Inleiding, fuga en canon over „Alle roem is uitgesloten". Een feestelijk stuk muziek, dat pre cies aansluit op het vorige. In de fu ga (vlucht) zet één stem de melodie in, waarna achtereenvolgens de an dere stemmen dit overbekende ko raal laten horen. Bij de canon ligt de melodie zowel in de boven- als onderstem. 4. Largo en allegretto (hobo en orgel) B. Marcello (1686-1739). Marcello was een Italiaans jurist, die in dienst was van de regering. Hij componeerde en dichtte veel en was buitengewoon muzikaal. Het eerstegedeelte van deze compositie is statig en breed van karakter, ter wijl het tweede gedeelte luchtig en vrolijk is. 5. Preludium en fuga J. L. Krebbs (1713-1780). Krebbs was een Duits componist en organist. Hij was één van de be gaafdste leerlingen van J. S. Bach. Hij componeerde dit werk toen hij 16 jaar was! 6. .Sonate (hobo en orgel) R. Valentine (geb. pl.m. 1730). Van deze Franse componist is heel weinig bekend. Zijn muziek is even wel prachtig. Deze sonate bestaat uit drie delen, n.l. een langzame in leiding, een levendig middenge deelte en een vlug cn levendig slot deel. 7. Toccata E. Gigout (1844-1925). Gigout was een Franse organist en componist, die gestudeerd heeft bij Saint Saens. De toccata heeft een virtuoos karakter met een langzaam en zangerig middengedeelte. 8. Concerto (hobo en orgel) A. Corrclli (1653-1713). De muziek van deze Italiaanse com ponist, die een groot deel van het toenmalige Europa bereisde (hij was o.a. een tijdlang concertmeester van koningin Christine van Zwe den) is bizonder melodieus en fijn zinnig. De grootste toonkunstenaar aller tijden, Johann Sebastian Bach, heeft sterk onder zijn invloed ge staan. Het concert voor hobo, dat in dit werk is opgenomen, bestaat uit 5 delen. 9. Improvisatie over: „Dankt, dankt nu allen God". VIER DAGEN VAN GEESTELIJKE BEZINNING Evenals voorgaande jaren zullen er van 10 tot en met 13 augustus in een grote tent in Kalfstermansweide vier dagen van geestelijke bezinning worden gehouden met prominente sprekers, die elk het hieronder aangegeven onderwerp zullen behandelen. Het programma ziet er als volgt uit: Zondag 10 aug. spreekt onze oud plaatsgenoot Ds. Jac. de Vries .over: „Beest onder bed". Maandag 11 aug. spreekt Ds. G. Lug- tigheid van Maarn over: Altijd blij zijn'. Dinsdag 12 aug. behandelt de Herv. legerpredikant Ds. Wiersma: „Van wie bent U en op Woensdag 13 aug. spreekt Ds. Volten, Geref. studentenpredikant over: ;)Als men tot God wil gaan, hoe moet men dat dan doen?" De aanvang van deze bijeenkomsten is 20 uur. De plaatselijke zangverenigingen zul len hun medewerking aan deze samen komsten verlenen. VOETBALWEDSTRIJD IN „SPORTDAL" Evenals vorig jaar zal Holten I dit jaar een wedstrijd spelen tegen een sterk elftal van de Rijkspolitie uit Al melo. In het Almelose elftal spelen ver schillende spelers uit IvNVB-clubs mee. De wedstrijd wordt a.s. dinsdagavond 7 uur in het „Sportdal" gehouden. De toe gangsprijs is op f 0,35 bepaald, terwijl niemand vrije toegang heeft. Vanzelf sprekend is dit een goede gelegenheid voor de vreemdelingen om met de Hol- tense voetbalsport jm contact te komen. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 uur Ds. Bruinsma van Gaastmeer (Fr.), 10.30 uur Ds. Bruinsma van Gaastmeer (Fr.) In beide diensten collecte restauratie Kerk Gaastmeer. Dijkerhoek. 10 uur Ds. Israël. Collecte Kerkrestauratie Gaastmeer. Geref. Kerk. 10 uur en 3 uur Ds. J. W. Dragt van Haren. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de Rudolphstichting te Achterveld (Opvoeding en opleiding van verwaarloosde en criminele jeugd). R.K. Kerkdiensten Nieuw Heeten: Werk dagen 8 uur. Zondag 7.30 uur en 10 uur. Rijssen. Werkdagen: 7.15 en 8 uur. Zon dagen: 7 uur, 8.30 en 10 uur. Ondertrouwd: J. Bunskoeke, 27 j., wo nende te Apeldoorn en D. Kuiper, 26 j., wonende te Holten. BEVOLKING Ingekomen: W. M. J. Kemper, van De nekamp naar Espelo 9 G. A. M. Alber- dingk Thijm, van Laren (NH) naar Dij kerhoek 38 Vertrokken: S. Algera en gezin, van Salonwagen staande aian de Oranjestraat naar Weststellingwerf H. Rensen, van Espelo 53 naar Eindhoven. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau Rijkspolitie, Dorpsstraat 22, Hol ten, telefoon 352. Gevonden: Regenmantel, combinatie tang, bankbiljet, halsketting, plastic em mertje, spatlap (rijwiel), tennisracket, damestasje met inhoud, hond, kam, net je met damesregenmantel oorbel, sigaret tenaansteker, jonge hond, portefeuille met inhoud o.a. geld. Verloren. Motordekzeiltje, portemon- naie met inhoud, compleet reservewiel van auto, jongensbril, kinderjasje, por- temonnaie met inhoud, kilometerteller van rijwiel, portemonnaie met inhoud, een paar jongensschoenen, wieldop van „Morris", zilveren armband, parapluie met foudraal, portemonnaie met inhoud, driekwart beige regenjas, geblokte voe ring, tas met inhoud o.a. broek jas en trui, manchester jas,' inhoud o.a. porte feuille met papieren voor een landbouw- tractor. Niet minder dan dertig automobilisten en drie en veertig motorsportbeoefenaars met vele inzittenden en duo-passagiers uit vele plaatsen van ons land namen zondagmiddag deel aan de oriënterings- rit van de motor- en automobielclub „De Holterberg". Bovendien verschenen nog 34 brommers en 13 fietsen aan de start, zodat om half 3 in de Stationsstraat een enorme drukte heerste toen deze deelne mers telkens een minuut na elkaar van het clublokaal café Vruggink vertrokken. Het werd een zeer goed verzorgde rit, die de automobilisten en motorrijders in de richting Nieuw-Heeten en Haarle voerde, waar men nog al wat rond moest rijden en zelfs driemaal dezelfde contro le moest passeren. Dit maakte, dat men beslist niet op z'n voorganger kon rijden, want dan was men de tel gauw kwijt. Voor velen vormde dit nogal 'n struikel blok, zodat zij in tijdnood kwamen en veel strafpunten kregen toegekend. Toch was de rit ook weer niet moeilijk, zodat men volop de mooie omgeving in ogen schouw kon nemen. Zij legden 56 km af. De brommers en fietsen bleven wat kor ter bijhuis in de omgeving van de Hol terberg en reden 23 km. De voorzitter van de motorclub, de heer Joh. van Geenhuizen, reikte de prijzen uit en dankte de controleurs voor hun belangeloze medewerking. Namens de VVV sprak de heer Beijers een woord van dank voor deze oriënteringsrit in het ka der van het WV-vakantie-programma. De clubprijs, een wisselbeker werd ge wonnen door de .motorclub „De Veluwe" te Apeldoorn met 21 strafpunten. Deven ter, Dedem en Almelo kregen resp. 45, 43 en 30 strafpunten. De heer H. Egberts uit Holten veroverde de wisselbeker voor de beste individuele prestatie. De uitsla gen luidden: Auto's: 1 A. Stegink, Alphen aan de Rijn, 5 strafpunten; 2 B. Westrik, Den Hulst, 5 strafpunten; 3 H. van Oosten, Apeldoorn, 7 strafpunten; 4 C. H. v. d. Heide, Apeldoorn, 7 strafpunten; 5 W. de Gooijer, Muiderberg, 8 strafpunten; en 6 A. G. Sprokkereef, Neede, 8 strafpunten. Motoren: 1 H. Egberts, Holten, 3 straf punten; 2 B. Volker, Arnhem, 3 strafpun ten; 3 J. W. Scholten, Deventer, 4 straf punten; 4 J. van Dieën, Deventer, 5 straf punten; 5 J. C. Zijsling, Almelo, 5 straf punten; 6 R. van Nijen, Ede, 6 strafpun ten; 7 J. Kers, N.O.-Polder, 6 strafpun ten; 8 K. de Bruin, Harderari.jp, 6 straf punten en 9 F. A. C. de Blok, Laren (N.H.); 7 strafpunten. Bromfietsen: 1 J. Krabbenbos, Markelo, 3 strafpunten, tevens wisselbeker, be schikbaar gesteld door de heer J. Haver slag; 2 E. J. W. Lankhorst, Hengelo, 4 strafpunten; 3 P. Brands, Holten, 4 straf punten; 4a G. H. Hoekman, Almelo, 4 strafpunten; 4b W. F. Bergman, Almelo, 4 strafpunten; 5 A. Pekkeriet, Holten, 5 strafpunten; 6 M. v. d. Brenk, Almelo. 6 strafpunten en 7 mej. J. Jeruzalem, Hen gelo, 6 strafpunten. Fietsen: 1 L. Meinsma, Holten, 4 straf punten; 2 H. Kolkman, Holten, 4 straf punten; 3 mej. M. Kalfsterman, Holten, 5 strafpunten en 4 J. Kers, Holten, 5 straf punten.

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2