Dijkerhoek vierde geslaagd tweedaags school- en volksfeest PREDIKBEURTEN BURGERLIJKE STAND I^jLesmiddel INGEZONDEN Onder ideale weersomstandigheden heeft Dijkerhoek woensdag en donder dag haar jaarlijks school- en volksfeest gevierd. De feestviering van dit jaar droeg een bizonder tintje, aangezien zij plaats vond ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de openbare la gere school aldaar en ter viering van 165 jaar onderwijs in deze buurtschap. Deze lange periode van onderwijs is niet zonder gevolg gebleven. Dijker hoek is een vooruitstrevende buurt schap, die zich in grote bloei en een ge zonde economische ontwikkeling mag verheugen, welke zich ook buiten de grenzen van de eigenlijke buurtschap uitstrekt. SCHOOLFEEST. De feestelijkheden begonnen woens dagmorgen met een optocht van de schooljeugd naar het feestterrein bij café ,,'t Bonte Paard" met muzikale begeleiding van HMV en een ballon wedstrijd, waarvoor mooie prijzen zijn uitgeloofd. Door de hoge temperatuur ploften tal van ballonnetjes, maar men had een grote vorraad, zodat ieder kind nog wel een ballon met kaartje voor deze wedstrijd heeft kunnen oplaten. Na de vakantie die vrijdag begint zal de uitslag bekend gemaakt worden. De drie laagste klassen deden daarna spelletjes en in die bedrijven kwamen de loco-burgemeester, de heer M.Tees- selink, wethouder Wansink en de ge meente-secretaris, de heer G. J. Lan- genbarg, een kijkje nemen op liet feest terrein. De kinderen konden naar hartelust draaien en daarna gingen ze samen eten in het „Bonte Paard". Na deze pauze kregen ze een mooie middag aangeboden in de grote tent op het feestterrein, waar het gezelschap Pierre Duro uit Hengelo 5 man sterk de kinderen met acrobatiek, clowne rie, goochelkunst en poppenkast bizon der heeft geamuseerd. Het was 'n prach tig programma met zeer veel afwisse ling, waarvan de schooljeugd en tal van kleintjes, die nog niet naar school gaan, zeer hebben genoten. De voorstelling eindigde met een grote bloemenshow van Pierre Duro. Aan het slot van de feestdag kregen de kinderen allemaal een ingelijste groepsfoto van de school. Er had geen officiële herdenking van- het jubileum plaats. Deze zal later in meer beperkte kring plaats vinden. Op de kaartjes, die aan de ballons bevestigd zijn, is wel gewag gemaakt van deze langdurige periode van onderwijs. Ook hebben de kinderen een speciaal lied hierover ten gehore gebracht. Na afloop van het kinderfeest orga niseerde de volksfeestcommissie nog 'n stoelendans, maar de meisjes waren nog gauw een helpende hand gaan bieden op het hooiland, want er is met man en macht gewerkt om het hooi, dat door de regen al wat aan kwaliteit heeft in geboet, zo snel mogelijk op de hilde te krijgen, zodat hiervoor weinig belang stelling bestond. De uitslag was: 1 Dini Pinkert, 2 Dini Veneklaas E.d., 3 H. Ste vens T.d, 4 M. Beldman. Voor liet optreden van Kees Manders met zijn gezelschap 's avonds in de tent, zijn deze oogstwerkzaamheden echter geen beletsel geworden. Er bestond voor dit optreden een zeer grote belangstel ling, zodat men zich financieel wel heeft kunnen bedruipen. ZWARTE RIEK. Na een kort openingswoord van de voorzitter der volksfeestcommissie, de heer H. Kers, die wees op het bizonder karakter van deze feestelijkheden, zon der hier dieper op in te gaan, was het woord aan Kees Manders, die met een hartelijk applaus werd ontvangen. Hij wist heel snel contact met zijn toehoor- ders te krijgen, zodat er direct reeds een vrolijke stemming heerste en reeds bet eerste optreden van de accordonist Ton- ny Bakkenes met zijn kwartet met luide bijval werd begroet. Virtuose en popu laire nummers wisselden elkaar af. Gino Manelli bleek een jongleur met bizon- dere begaafdheden, evenals de blonde Miss Alice, die in haar acrobatiek wel een bizondere souplesse wist te leggen. Het optreden van de clowns Fransky en Tom Spa met hun grollen en grappen \ormde een geheel ander genre. Jan Tromp oogstte als kunstlluiter veel succes. Alleu oogstten spontane bijval, maar het succes van deze avond vormde het optreden van Zwarte Riek, die een offer aan de haarmode heeft gebracht en in- plaats van met een lange vlecht van 1,20 meter met een moderne coifure op het toneel verscheen. Met haar „feest in de Jordaan" en de kersepit in de frambo- zenjam had ze heel spoedig het publiek op haar hand, dat al deze populaire lied jes uit volle borst meezong. Een uit bundig applaus beloonde haar optreden. Na het optreden van Mathilde Nino, antipodiste, volgde een herhaald optre den van de artisten, die telkens met een toepasselijke conference van Kees Man ders werden ingeleid, die zelf na de pauze enkele liedjes zong. De heer Kers heeft de artisten met enkele toepasselijke woorden voor hun optreden bedankt en bood de dames een boeket bloemen aan. Met een gezellig bal werd deze eerste avond besloten, terwijl ook de diverse kleine vermakelijkheden en kramen van de aanwezigheid van een talrijk publiek profiteerden. TWEEDE DAG. De wel zeer zomerse weersomstandig heden waren de oorzaak, dat er donder dagmiddag op de tweede dag van het Dijkerhoekse school- en volksfeest niet zo'n grote belangstelling bestond als andere jaren. De deelname aan de volks spelen was dan ook niet zo groot. 's Avonds bij het optreden van de boe- rendansgroep „De Larense Schotsers" uit Laren en de boerenkapel „De Hooi- plukkers", die in de grote tent optra den, heerste er echter een gezellige drukte, die tot ruim middernacht voort duurde. GECOSTUMEERDE VOETBALWEDSTRIJD 's Morgens hadden de schoolkinderen nog feest. Zij kregen feestneuzen, toeters en ratels en vormden tijdens de optocht naar de feestweide hun eigen korps, dat ketelmuziek produceerde. Of deze „mu zikale begeleiding" de ouderen wel vol doening schonk, wagen we te betwijfe len. De jeugd zelf had er groot plezier in. Na aankomst op het feestterrein had een geoostumeerde voetbalwedstrijd plaats, die serieus werd, toen het win nende elftal en de jongens voor ieder doelpunt een stuk chocolade werd be- »loofd. Henk Geltink, Klein Hegeman en Jan Wilmerink waren de goalgetters. Bakkers, boertjes, als meisjes verklede jongens en tal van andere figuren vorm den de gecostumeerden. Met tussenpo zen gingen de verschillende klassen weer in de rupsbaanmolen en tot slot ging men weer samen een twaalfuurtje gebruiken in ,,'t Bonte Paard". De dames en heren van de ouderoom- missie en schoolfeestcommissie hebben zich onder leiding van het onderwijzend personeel weer zeer verdienstelijk ge maakt bij de verzorging der feestelijk heden voor de schooljeugd, die twee da gen naar hartelust genoten heeft, 's Middags boden de gebruikelijke volks spelen als ringsteken op ongezadelde paarden en in versierde karretjes, zak- lopen voor meisjes, fietswedstrijden voor dames, hindernisrijden op bromfietsen en de schietwedstrijden weer het gebrui kelijke beeld. Wat nieuws was het pet ten slaan, zittende op een evenwichts- balk. Daarbij toonden de Dijkerhoekse jongemannen zich ware evenwichtsspe- cialisten. BOERENDANSEN. De reeds genoemde dansgroep en boe renkapel, die des avonds hun medewer king aan het programma verleenden, werden in café ,,'t Bonte Paard" door Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 uur en 10.30 uur Ds Addink. In beide dien sten Viering en Dankz. H. Avond maal. 7.30 uur Ds P. Lugtigheid van Den Haag (jeugddienst). Dijkerhoek, 10 uur Ds Israël. Viering en Dankz. H. Avondmaal. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds T. Lopers van Nieuw-Amsterdam. In beide dien sten is de 3e collecte bestemd voor Kas Art. 13 (em. predikanten, predikants weduwen en -wezen. R.K. Kerkdiensten. Nieuw-Heeten: Werk dagen 8 uur. Zondag 7.30 en 10 uur. Rijssen: Werkdagen: 7.15 en 8 uur. Zondag: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur. Gehuwd: A. J. Nijkamp, 24 j., en H. Berends, 23 j., beiden wonende te Holten. Overleden: J. A. Nijenhuis, e.v. H. A. Stegeman, 63 j., Larenseweg 25. BEVOLKING. Ingekomen: H. Bruintjes, van IJzen- dijke naar Industriestraat 26. H. E. Kemper, van Frankrijk naar Espelo. Vertrokken: G. G. Nijland en kinde ren, van Borkeld 27b naar Ambt-Del den. E. H. Aaftink, van Rietmolen straat 7 naar Laren (Gld.). A. J. Sie- belder en gezin, van Look 40 naar Al melo. G. Colmjon, van Raalterweg 32 naar Deventer. W. A. Sonneville en gezin, van Look 40 naar Delfzijl. GESLAAGD Onze oud-plaatsgenote mej. T. Reisin- ger lerares aan het conservatorium te Utrecht slaagde dezer dagen voor het di ploma „Lerares blokfluit". EERSTE PRIJS MET 1Ö0 PUNTEN De heer H. J. Fransen behaalde met het muziekkorps „Excelsior" te Dalfsen op 't Nat. Federatief Muziekconcours te De Wijk zaterdag een le prijs met 100 pun ten, waardoor „Excelsior" promoveert naar de ere-afdeling. PONYCLUB NAAR LOCHEM Dinsdagavond 15 juli zal de Bergruiters- ponyclub in het kader van het VVV- va kantie-programma 1958 in Lochem een grote demonstratie geven op een terrein achter café Bousema aan de Zutfense- weg. AANBESTEDING. Door het gemeentebestuur werd vrij dagmorgen ten gemeentehuize onder in gezetenen in het openbaar aanbesteed het vernieuwen van de dakbedekking van de o.l. school met woning te Espelo. In geschreven werd als volgt: J. W. Nijland f6072.—, B. J.'Vukkink f6090.— Fa. H. Koopman en Zn. f 6185.De be groting bedroeg f 6407.De gunning is nog even in beraad gehouden. GESLAAGD. Mej. Ineke Hoogkamp slaagde dezer dagen voor het mulo-diploma A en het middenstandsdiploma. de voorzitter der volksfeestcommissie, de heer H. Kers, met enkele hartelijke woorden verwelkomd. Zij togen met mu ziek voorop naar de feesttent, waar een afwisselend programma van oude boe rendansen werd geboden. De Hendri- kusman, Lucia wals, Riepe garste, Al melose Kermis en tal van andere dan sen boden een aardige aanblik, waar ook de plattelandsbevolking van Dijker hoek nog echt van genoot. „De Hooipluk- kers" zorgden telkens voor een gezellig stukje muziek. De heer A. Pekken pol uit Laren had de leiding. Kupersjan uut Hoolten was de spölleman. Het was een gezellige avond, die wel in de smaak viel. Wij laten hieronder nog de uitslagen volgen van de kinder- en volksspelen: Kinderspelen: Stoelendans meisjes: 1 Dini Rensen, 2 Gerrie Kolkman, 3 Mini Rensen, 4 Toosje Wilmerink, 5 Gerritje Markvoort, 6 Dini Wegstapel, 7 Marietje Wilmerink. le klas: meisjes: 1 Dini Klaases, 2 Dina Jansen Manenschijn, 3 Joke Har- bers. Jongens: 1 Wim Veneklaas Slots, 2 Cor Wagenvoort, 3 Kees Witmer. 2e klas: meisjes: 1 Joke Ulfman, 2 Jannie Rensen, 3 Mientje Sluiter. Jon gens: 1 Jan Peter Witmer, 2 Gerrit Markvoort, 3 Gerrit Vlogtman. 3e klas: jongens en meisjes: 1 G. H. Rensen, 2 Gerrie Paalman, 3 Jan Reij- link. Volksspelen: Ringsteken in versierde karretjes: 1 J. Wilmerink en echtgenote, definitief bekerhouders, 2 J. Stevens en echtgeno te, 3 H. Rietberg en verloofde, 4 H. Lug genhorst en verloofde. - Ringsteken op ongezadeld paard: 1 J. Koopman, definitief bekerhouder, 2 G. J. Stevens., 3 H. Manenschijn. Schieten, vrije baan: 1 G. Klein Tee- selink, 2 H. Klein Velderman, 3 G. Jan sen, 4 G. J. Tuitert, 5 H. Koopman, 6 J. Pinkert. Personele baan: 1 H. Sluiter, defini tief bekerhouder, 2 B. J. Paalman, 3 A. Nekkers, 4 G. W. Baltus, 5 E. Wegstape' Jzn., 6 J. Sluiter, oud-bekerhouder, 7 H. Kers. Fietsen voor dames: 1 Mini Stevens- Meijerman, 2 Dini Veneklaas, 3 Diki Scheperman, 4 Bertha Markvoort, 5 Man ny Reilink. Bromïietsrijden: 1 G. Bannink, 2 E. J. Kers, 3 G. J. Beldman, 4 J. Nissink, 5 A. J. Golstein, Zaklopen dames: 1 Hendrika Stegink, 2 Hanneke Sluiter, 3 Jenny Kers, 4 Jan na Brinkman. Pettenslaan op evenwichtsboom1 G. J. Beldman, 2 B. Veneklaas (geloot om 1 en 2), 3 H. Nekkers, Beuseberg, 4 A. A. Nekkers, Dijkerhoek, 5 II. Luggen- horst. Mijnhardt's Zenuwtabletfen DRUK BEZOCHTE ZENDINGSDAG. De Zendingsdag, uitgaande van de clas sis Apeldoorn van de Chr. Geref. Ker ken in Nederland, die woensdag op het terrein „Onder de Feestbomen" in de Holterberg werd gehouden, is buiten gewoon geslaagd, zodat niet alleen de talrijke bezoekers, maar ook zij, die met de organisatie waren belast, met dank baarheid en voldoening op deze dag kunnen terugzien. Toen om 10 uur Ds. J. W. v. d. Gron den van Enschede de bijeenkomst opende met gebed, nadat gezongen was Ps. 68 vers 10 en 16 hadden naarschatting 400 bezoekers, die per trein, autobus etc. gekomen waren van de Veluwe, de Gel plaatsje gevonden rond het podium. Na een kort openingswoord door Ds. v. d. Gronden en samenzang van „Zegen, Heer, de vredeboden", sprak Dr. J. J. J. Goslinga, oud-zendingsarts te Beverwijk, over het onderwerp: „De medische zen ding in de Toradja-landen". In de morgenvergadering, die beslo ten werd met het gezamenlijk zingen van Gezang 116 1, 2, 3, 4 en 5, sprak verder Ds. S. van Zwol te Kampen over het onderwerp: „In de Frontlinie". Middagbijeenkomst. De middagbijeenkomst werd geopend door Ds. Th. Rutters te Enschede, die, nadat van Psalm 103 het le en het 11e vers waren gezongen, een woord van wel kom sprak tot hen, die de morgenver gadering niet hadden bijgewoond. In de middagbijeenkomst traden als sprekers op Ds. S. P. Tabaksblatt te Den Haag en Ds. A. Rebel te Emmel- oord. Zij spraken resp. over het onder werp: „Evangelieverkondiging onder Is raël" en „Het werk in de polders". Na een kort slotwoord en dankgebed door Ds. Velema te Apeldoorn werd de zendingsdag besloten met het gezamen lijk zingen van Gezang 281 vers 1, 2, 3 en 4 (De dag, door uwe gunst ontvan gen). De collecte, die ten bate van het zen dingswerk werd gehouden, bracht ruim f 500.op. Een muziekensemble uit Apeldoorn zorgde op keurige wijze voor een pas sende omlijsting van het programma, dat dank zij de geluidsinstalatie van de fir ma Van Bruggen overal zeer goed was te volgen. IN EMMEN BENOEMD. Onze oud-plaatsgenoot, de heer Joh. Rietberg, thans onderwijzer aan de Chr. Mulo-school te Hardenberg, is met in gang van 1 sept. a.s. benoemd tot leraar aan de Chr. Kweekschool te Emmen. TOELATINGSEXAMEN Geslaagd voor het toelatingsexamen voor het openbaar lyceum te Almelo: Marian M. Nieuwenhuis en Jan Brouwer, resp. leerlingen van de Dorpsschool en van de ULO-school alhier. De Herv. Jeugdraad organiseert twee bijzondere momenten Een weekend, waar nog veel over ge sproken zal worden, kunt u nu meema ken in onze gemeente. Op a.s. zaterdag 12 juli zuilen immers de Horstspelers op voeren de twee lekespelen: Kim en Hal- jlonen. Het eerste is een Koreaans verhaal, ge baseerd op een ware gebeurtenis. Hier in komt de botsing tot uiting van de com munistisch ideologie met het Christen zijn. Kim is een Noord-Koreaan, die tot de ontdekking komt dat het christelijk geloof iemand tot grotere radikaliteit drijft, daar hij ooit had vermoed. Na een korte pauze volgt dan het stuk Hallonen. Een waar verhaal uit het veel bewogen leven van Mathilde Wreede, die in de twintiger jaren langs Finse en Rus- siche gevangenissen in het hoge noorden van beide landen trok. Zo treed ze ook de cel van de roof moordenaar Hallonen binnen. Door haar geloofshouding weet ze de Heilige Geest bijna tastbaar te maken voor hem. Een sterk, dramatisch stuk met een bijzonder mooie, niet opgelegd christelij ke, maar levensechte afloop. Het geheel duurt ongeveer 1 Va uur. Entree f 1. De kerlteraad der Ilerv. Gem. hoopt., dat velen van de ingezetenen en gasten aan deze avond veel zullen hebben. Het tweede bijzondere moment is de Jeugddienst op zondag 13 juli a.s. des avonds om half acht uur. In deze dienst zal voorgaan Ds. P. Lug tigheid uit den Haag. Er zullen niet veel mensen zijn, die van hem nog nooit ge hoord hebben. Het onderwerp. Sterren schieten" zal hopelijk heel velen ook 's avonds in de kerk doen zijn. VOETBAL TEN BATE VAN „H.M.V.". Woensdagavond 7.30 uur zal in het Sportdal een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen de elflallen'van de Cen trale Bakkerij „De Halm" en „Gemeente werken". Opsteling elftal „De Halm": Calkko- ven (doel)J. Wansink en G. Bulsink (achter)B. Kruimelaar, Nap en A. Bul sink (midden)J. Tuller, H. Smit, H. Schooien, W. Beldman en J. Aanstoot (voor) Gemeentewerken-elftal: W. v. d. Pluijm (doel)Tempelman en Schuppert (ach ter) J. Scheppers, Nijhuis en G. Linde (midden)F. J. Schooien, Pekkeriet, B. J. Markvoort, G. Jansen en H. J. Bek- kernens (voor). De entreeprijs bedraagt 35 cent voor volwassenen en 10 cent voor kinderen. De wedstrijd wordt gespeeld ten bate van het instrumentenfonds van de Hol- tense muziekvereniging „H.M.V.". ALLE KANTOOR-TYPIST-CURSISTEN SLAAGDEN. Van de Holtense openbare u.l.o.-school slaagden alle 29 cursisten van de door het Instituut „Oppenhuizen", cursuslei der de heer W. Pruis, gegeven cursus, voor het praktijkdiploma kantoortypist. Het waren: A. Peters, Wierden; G. Ha verslag, Raalte; B. J. Grotenhuis, Bath- men; H. Klooster, Larensebroek; A. Ha verslag, Okkenbroek; J. Stoevenbeld, Okkenbroek; A. Mulder, Rijssen; J. Bak ker, RijssenJ. van Scherpenzeel, Rijs sen; A. Brokken, Larensebroek, en W. van Geenhuizen, B. Dollekamp, D. Schip pers, A. Bronsvoort, G. Broekmaat, T. Wegstapel, J. Aanstoot, J. ten Wolthuis, J. Krekel, A. Wetserik, E. Vincent, H. Broekhuis, T. Arfman, A. Meerman, B. Oplaat, J. Nijendijk, J. Kalfsterman, G. J. Sluiter en P. Sinnema, allen te Holten. AFSCHEID VAN DE DORPSSCHOOL. Op donderdag 10 juli namen 51 leer lingen van de O.L. Dorpsschool om 4 uur afscheid van het personeel der school, waarbij de oudercommisie tegenwoordig was. Uiteraard waren de jongelui als groep voor het laatst bij elkaar, daar ze na de zomervacantie gespreid zullen worden in diverse groepjes. 21 leerlin gen zullen de plaatselijke ulo bezoeken, 11 een huishoudschool, 9 een ambachts school, 2 de plaatselijke landbouwschool, 1 een middelbare school, terwijl 7 leer- plichtvrij zijn geworden. Het hoofd der school, de heer Brou wer, hield een korte toespraak tot de scheidende leerlingen en zei onder meer dat er iets van hen verwacht wordt nu ze gaan uitzwermen. Hij hoopte dat de opvoeders van de schooljeugd niet teleur gesteld zullen worden in hen, maar dat ze allen aan de gestelde verwachtingen zullen voldoen. De een heeft veel ont vangen, van hem wordt veel verwacht. De ander ontving minder, er wordt bij hem op minder gerekend. Doch ieder geve wat hij kan en vrage zich of wat de zin en de opdracht van het leven is. Wi£ aldus spreker, willen van jullie straks of later, op zijn tijd, gaarne vruch ten zien. Toon, vooral met de daad, wie je bent! Met wilskracht en volharding is veel te bereiken. De heer H. Soer, voorzitter der ouder commissie, richtte hierna het woord tot de kinderen. Hij wees op het grote be lang van het genoten onderwijs. In de loop der jaren is er veel geleerd waar jullie, aldus spr., veel aan zullen hebben op je verdere levensweg. Natuurlijk gaat het je ook wel eens niet naar de zin op de een of andere dag, maar uiteindelijk moet ieder zich leren aanpassen in een geordende samenleving. Namens de oudercommissie wenste hij alle vertrek- kenden een goede toekomst. Hierna reikte hij namens de oudercommissie een afscheidsgeschenk uit, een zangbundel, een atlas of een woordenboekje. Alle leerlingen drukten het personeel en de leden der oudercommissie de hand ten afcheid en boden nog rokerij en snoep aan. Een belangrijke periode was verle den tijd geworden. De deuren der lagere school gingen voor goed achter hen dicht. GROTE AANMELDING VOOR DE U.L.O.-SCHOOL. Voor het nieuwe leerjaar van de Hol tense openbare u.l.o.-school, dat op 19 augustus a.s. begint, hebben zich niet minder dan 67 leerlingen aangemeld, t.w. 30 uit Holten, 11 uit Markelo, Rijssen 11, Bathmen 5, Diepenveen (Lettele en Okkenbroek) 5, Gorssel (kring v. Dorth) 2, Raalte (Schoonheeten) 2 en Hellen - doorn (Haarle) 1. U.L.O.-DIPLOMA. Van de Holtense openbare u.l.o.school slaagde voor het B-diploma G. Mensink, Larensebroek. Officiële publicaties VAKANTIE GEMEENTE-ARCHITECT EN COMMANDANT BRANDWEER Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen ter algemene kennis, dat de gemeente-architect, hoofd van gemeente werken en commandant van de brand weer wegens vakantie van 18 juli t.m. 9 augustus 1958 afwezig zal zijn. De leiding van de brandweer berust gedurende die tijd bij de plv. comman dant de heer T. Koopman, Tel. 259. Holten, 11 juli 1958. Burgemeester en Wethouders voor noemd: M. Teeselink, loco-burgemeester. G. J. Langenberg, secr. GEMEENTE HOLTEN OPENBARE KENNISGEVING Burgemeesters en Wethouders van Hol ten brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn, met toepassing van ar tikel 20 der wederopbouwwet, een ver gunning te verlenen aan E. Oostendorp, Beuseberg 178 te Holten voor de bouw van een bungalow cantine en een toilet gebouw op het perceel kadastraal bekend sectie C nr. 2230, gelegen aan de Marke- loseweg. Bezwaren tegen deze bouw kunnen door eigenaren van aangrenzende en nabijge legen gronden schriftelijk worden inge bracht bij burgemeester en wethouders, uiterlijk tot en met 17 juli 1958. Inlichtingen worden ter gemeente-se cretarie verstrekt. Holten, 7 juli 1958. Burgemeester en Wethouders voor noemd: M. Teeselink, loco-burgemeester. G. J. Langenberg, secr. Altijd gaaf huidje POEDER-ZALF-OLIE-ZEEP (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) HOUDT UW HONDEN UIT HET JACHTTERREIN. Het is al weer enige dagen geleden, dat er op een avond bij mij werd aan gebeld. Een jongeman, met achter op zijn fiets een jutezak. „Mevrouw", zo begon hij zijn verhaal, „ik heb hier een jong reetje." Prompt onderbrak ik zeer verheugd zijn verhaal en riep uit: „Wat fijn, het is altijd een hartewens van me geweest, zo'n diertje, dat verlaten of verstoten is, groot te mogen brengen." Wie schetst echter mijn ontsteltenis en deernis, toen hij verdrietig zijn hoofd schudde en uit de zak een jong reetje tilde, dat ik in de gebroken oogjes keek. Doodgebeten door twee honden. Ik zal u niet nader beschrijven, hoe het diertje er uitzag, maar ik ben er dagenlang el lendig van geweest. Hij vertelde, dat de moeder nog één jong overhad en dat ze doodsangsten uitstonden, dat deze ook nog verscheurd zou worden. Hij vroeg mij om raad, wat te doen. Wat moest ik hem raden? Als ik op dat moment naar mijn ge moed te werk moest gaan maar dat mocht ik immers niet. Die honden wisten niet beter, maar hun bazen, had den zij dit niet kunnen voorkomen? Deze jonge man was oprecht verdrie tig, omdat hij ook een echte dierenlief hebber was, en het niet over zijn hart zou kunnen verkrijgen de honden kwaad te doen. Hoeveel jong wild: hazen, konijnen, worden er niet verscheurd en opgejaagd door loslopende honden? Laat hier toch ten spoedigste een eind aan komen. Wanneer u niet wilt, dat op welke wijze ook, uw hond iets aangedaan wordt, houdt ze vast, houdt ze verre van het jachtterrein. Wanneer u dit niet doet, dan zal men tot drastische maatregelen moeten over gaan. Vindt u eens een jong reetje, neem het niet direct mede. Immers is het best mogelijk, dat het moederdier even uit de buurt is en dadelijk terugkomt. Raakt u het jong vooral niet aan, want dan juist zal het moederdier de kleine verstoten. Zij ruikt dan onraad. Gaat u wat later nog eens voorzichtig kijken. Eerst wanneer u er vast van over tuigd bent, dat de kleine verlaten is, kunt u er zich over ontfermen. Helpt u het jonge wild te sparen, dan spaart u ook uw eigen honden. B. C. de Haas-Boekbinder. Holten, 10 juli 1958.

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2