KONINGIN EMMA Gebruikt U een poetsmiddel met siliconen? Amerikaanse nitvindingen meest beminde Oranje-moeder -*- ra WffWWfffWf Op 3 Juni 1877 verloor koning Wil lem III der Nederlanden zijn echtge note Sophia door de dood. Anderhalf jaar later, de 10de jan. van het jaar 1879, voerde de koning bij Oldenzaal de jonge prinses Emma van Waldeck- Pyrmont binnen op Nederlandse bo dem. Drie dagen eerder was het hu welijk te Arolsen voltrokken en thans begroette Nederland zijn nieuwe twintigjarige koningin. Prinses Helena van Nassau schonk aan haar echtgenoot George Victor van Wal- deck-Pyrmont vijf dochters en een zoon. De derde dochter werd geboren cp 2 au gustus van het jaar 1858, juist een dag na het sterven van haar grootmoeder van vaderszijde, Emma, prinses van Anhalt- Bernberg. Deze gebeurtenis was stellig aanleiding, de jongegeborene naar haar grootmoeder te noemen. Bij haar doop ontving zij de namen Adelheid Emma Wilhelmina Theresia. De opvoeding van het Waldeckpyrmontse zestal was grondig en streng, maar met betoon van veel liefde. Elke dag moest een stevig leerprogramma worden afge werkt, maar de jongeluitjes kregen ook overvloedig gelegenheid, te genieten van de buitenlucht en zij kenden Arolsen en omgeving op een prikje. Het liefdevolle hart. Prinses Helena nam haar dochtertjes al vroeg mee, wanneer zij naar haar ge woonte op bezoek ging bij zieken en ar men. Vooral voor prinses Emma waren deze bezoeken een feest. Zij had een warm en liefdevol hart. En deze gevoe lens van meedogendheid met andermans leed werden nog aangemoedigd door de Engelse gouvernante, die eveneens een sterke sociale instelling had. Diepe indruk maakte op de toen elfja rige Emma het sterven aan t.b. van haar oudste zuster, 15-jarige prinses Sophie. Haar hele leven lang heeft met name de bestrijding van deze ziekte de volle aan dacht van haar meevoelend hart gehad. Geen wonder ook, dat de jonge prinses er over dacht, verpleegster te worden. Koningsvrouwe. In de herfst van 1878 kwam echter ko ning Willem III der Nederlanden naar Waldeck. Hij, de toen ruim 60-jarige vorst, weduwnaar van koningin Sophie, dong naar de hand van de jeugdige Em ma. Op 30 september volgde de verlo ving en het huwelijk zou niet lang op zich laten wachten. Maar in de daaraan voorafgaande maanden viel er voor de aanstaande ko ningsvrouwe nog heel wat te doen. De oud-rector van het Haagse gymnasium, dr. L. R. Beyen, werd door koning Wil lem, bereid gevonden zijn toekomstige ge. malin in te wijden in de geheimen van de Nederlandse taal en haar bovendien op de hoogte te brengen met de geschie denis der Nederlanden. Prinses Emma toonde zich niet een toegewijde, maar ook een bijzonder vlug ge leerlinge en toen het afscheid van haar geliefde Waldeck kwam, was Nederland voor haar al lang geen vreemd land meer. Zorgen en zon. Nauwelijks had de jonge koningin voet op Nederlandse bodem gezet en nog niet eens was zij aan de hoofdstad des lands voorgesteld, of alle feestelijkheden moes^ ten worden afgelast wegens het overlij den van prins Hendrik de Zeevaarder, broer van de koning. In hetzelfde jaar stierf ook 's konings oudste zoon, de kroonprins, die onge huwd was gebleven. Alleen prins Alexan. der, zwak en ziekelijk, bleef nu nog over en dus dreigde de oranjedynastie uit te sterven. Was het een wonder, dat de vreugde in het land ten top rees, toen op 31 au gustus van het jaar 1880 den volke werd kond gedaan, dat koningin Emma het le ven had geschonken aan een dochter Wilhelmina Helena Paulina Maria? Wel stierf vier jaar later prins Alexander, maar de oranjeboom bloeide weer en de kleine Wilhelmina werd nu zelfs kroon prinses. Regentes. De koninklijke familie leefde "voorna melijk op het Loo. De 70ste verjaardag van de koning werd nog met vreugde ge_ vierd in het land, maar toch was het dui- lijk, dat aan zijne majesteit niet vele ja ren meer beschoren zouden zijn. 23 no vember 1890 kwam het verwachte einde. Dit betekende voor de tienjarige Wil helmina het koningschap. Haar moeder, reeds eerder daartoe aangewezen, werd nu benoemd tot regentes en voogdes, een zware taak voor de zelf pas 32-jarige ko ningin Emma. Nooit echter in de geschie denis van Nederland heeft een konings vrouwe zich op zo bekwame, zo kundige wijze van een dergelijke zware taak ge kweten. De periode van het regentschap was, wel verre van gemakkelijk te zijn, er een waarin zich voor Nederland allerlei ver anderingen van grote betekenis en op verschillend gebied voordeden. En bij al haar bestuursdaden herinnerde koning in Emma zich, dat het van het grootste belang was, haar dochter voor te berei den op en in te leiden in haar toekom stige taak. Voogdes en moeder. Prinses Wilhelmina kreeg, zij het ook privé, het gewone lager onderwijs. Van tijd tot bezocht zij evenwel met haar moeder ook verschillende scholen. Het onderwijs in de bijbelse geschiedenis en in het naaien vertrouwde koningin Em ma echter aan niemand anders toe; daar zorgde zij zelf voor. Regelmatig werden ook kinderen uit genodigd met de prinses te komen spe len en herhaalde malen zag de bevolking 's zomers de kroonprinses uit rijden gaan met haar ponywagen en 's winters op de schaats of in de arreslee. Zij werd alzijdig gevormd voor het werk dat haar wachtte. Al spoedig ook na de dood van de ko ning ondernam koningin Emma met haar dochter diverse reizen door het hele land, opdat de prinses maar met het volk en het volk met de prinses kennis kon ma ken oog in oog en van hart tot hart. En moeilijk valt te zeggen, wie door dit hele optreden een groter plaats verkreeg in het hart van het Nederlanse volle, de moeder of de dochter. Koningin-moeder. Met het bereiken van de 18-jarige leef tijd kwam voor prinses Wilhelmina het aanvaarden van de regeringstaak. In haar proclamatie van 30 augustus 1898 zei de regentes: „Mij valt het onwaardeerbaar voorrrecht ten deel, mijn beminde doch ter de leeftijd te zien bereiken, waarop zij naar voorschrift der grondwet tot de regering geroepen wordt.... Mijn dier baarste wens is vervuld." Bij het neerleggen van haar regent schap bood het Nederlandse volk aan ko_ ningin Emma een grote som gelds aan. De edele vrouw besteedde de ganse som voor het stichten en de inrichting van een sanatorium voor longlijders in Oran je Nassau Oord bij Renkum, een land goed eens door koning Willem III aan zijn gemalin te hare eigen behoeve ge schonken. En toen ook uit Nederlands Oost-Indië haar een bedrag werd ge schonken, vulde zij dit zelf aan tot een ton en stuurde het daarop terug, om het te laten gebruiken ten dienste van de ziekenverpleging in de overzeese gewes ten. De 20ste maart van 'het jaar 1934 was een droeve dag, niet alleen voor ons ko ninklijk huis, maar voor heel het Neder landse volk. Maar koningin Wilhelmina mocht voor de radio getuigen: „Zij, die voor ons allen een moeder is geweest, is tot Gods heerlijkheid ingegaan." En 't slot van de toespraak der grote dochter van een zo edele moeder luidde: „Zij tracht te steeds een zegen te zijn voor ons al len. Ik besluit mèt de wens, dat deze ze gen zich om u en mij moge uitstrekken tot ver over haar groeve." Er zijn heel wat automobilisten, die hun wagen - hetzij voor genoegen, het zij uit noodzaak - zoveel mogelijk zelf onderhouden en daarbij van tijd tot tijd het lakwerk met een poetsmiddel be handelen. Dit laatste wordt ons tegen woordig al heel gemakkelijk gemaakt. Met de moderne poetsmiddelen op siliconen-basis is de wagen binnen de kortst mogelijke tijd weer „als nieuw" en hier is inderdaad sprake van een grote verbetering ten aanzien van en kele jaren geleden, toen het poetsen nog een langdurig en vermoeiend kar wei was. Tegenwoordig gaat het, dank zij de toevoeging van siliconen aan het middel, niet alleen sneller en gemakke lijker, doch wordt bovendien een lange re houdbaarheid verkregen en krijgt de wagen een mooiere glans. Maar tegenover al deze voordelen, die het gebruik van deze moderne poets middelen ontegenzeggelijk meer dan rechtvaardigen, staat een nadeel, dat niet over het hoofd mag worden ge zien, PAS OP HET GLAS! Er dient n.l. met zorg voor te worden gewaakt, dat onder geen beding de rui ten van de wagen en in het bizonder de voorruit met siliconen worden be handeld; sterker nog: deze moeten met pijnlijke nauwkeurigheid van het glas oppervlak worden geweerd. Wie b.v. bij het wassen van de wagen dezelfde spons en zeem voor de ruiten gebruikt waarmee ook de carrosserie is behandeld, besmet daarmee de ruit met siliconen, hetgeen gevaarlijke kon- sekwenties kan inhouden. Ook bij het poetsen zelf dient er angstvallig tegen te worden gewaakt, dat niet met de doek, welke voor het lakwerk is ge bruikt, langs de ruiten gestreken wordt. Wie zich niet voldoende in acht neemt tegen het bovenstaande, zal al gauw on dervinden, dat de ruit bij regen zeer sterk glinstert en dat het uitzicht be langrijk minder wordt. Een dergelijke situatie is gevaarlijk en doet zich voor al in ernstige mate voor, als het licht regent of de ruit tengevolge van mist vochtig wordt. En dat het hier geen denkbeeldig gevaar betreft, blijkt wel uit 't feit, dat door het westduitse mi nisterie van verkeer een officiële waar schuwing werd gericht aan alle daar voor in aanm erking komende instanties, Wasmachientje van nog geen vier kilo. Het is misschien niet meer iets bizonders om een gehoorapparaat geheel op te nemen in het montuur van een bril. Thans is er in Ameri ka echter een gehoor-bril op de markt gebracht, die elektriciteit ont leent aan de zon en niet aan een batterijtje. De zonne-cel is verstopt m de neusbrug van een bril en de ze levert de elektriciteit, die nodig is om goed te horen. De fabrikant verzekert, dat het apparaat ook nog werkt wanneer de hemel bewolkt is. Voor wie in 't donker wil fluis teren, lijkt het ons echter niet aan te bevelen Wie in een zonnig land een picnic wil organiseren, hoeft geen primus meer te gebruiken en geen vuurtje te stoken. In Denver heeft iemand een soort para plu van aluminium in de handel ge bracht, die met holle spiegels de zonnestralen zo op het vlees of de worstjes kan richten, dat ze snel gaar zijn. Men mist dan natuurlijk het lek kere rooksmaakje van vlees, dat boven een houtvuurtje is gehouden, maar geen nood: in Amerika kan men busjes met een poeder kopen, dat het vlees naar houtrook doet smaken. tt— Nu de zomer in aantocht is, gaat men alom in Amerika weer denken iaan terwijl in nagenoeg de gehele duitse vakpers op dit gevaar werd gewezen. EN ALS HET GEBEURT.. Wanneer men de ruiten onverhoopt toch met siliconen zou hebben bestre ken, dan rest de moeilijke taak deze weer te verwijderen. In het algemeen kan hierbij wel enig resultaat worden geboekt met de toepassing van een ontvettingsmiddel, zoals b.v. benzine, doch dit heeft het nadeel van brandge vaar en van de inademing van benzine dampen, terwijl deze motorbrandstof zeer schadelijk is voor de handen. Het gebruik van gewone pomp-benzine dat trouwens ook wettelijk verboden is moet dus worden ontraden. Het beste kan men de ruiten, die door siliconen zijn aangetast, reinigen met een in wasbenzine gedrenkt wat je, waarmee de ruit goed wordt afge nomen. Vervolgens moet de ruit wor den gewassen met een huishoudmiddel, zoals abro, lodaline o.i.d. om tenslotte met schoon water te worden nage spoeld. Vanzelfsprekend mogen de spons en zeem waarmee dit gebeurt niet met siliconen in contact zijn geweest. Het verwijderen van siliconen is niet zo eenvoudig als: het lijkt en daarom is 't verstandig te zorgen, dat deze werk zaamheden nimmer nodig zijn. A VEILIG VERKEER. Snel verkeer en langzaam verkeer, Weest beleefd, over en weer. Wie met te grote snelheid rijdt Die kan niet stoppen meer op tjjdl kunstmatige koeling. Doorgaans zijn de afkoel apparaten stevig bevestigd in de vertrekken, die koel gehouden moeten worden, maar thans komen er ook draagbare „air-conditioners" in de han del. Zij zien er uit als koffertjes en wie met zo'n geval rondreist behoeft het dus nergens warm te krijgen mits er maar elektriciteit is. In een warm klimaat heeft men meer kleren te wassen dan elders. Welnu, ook een wasmachientje kan men op reis meenemen. Het weegt nog geen 4 kilo en bestaat uit een elektrische mo tor, die bestand is tegen water, plus een apparaat, dat het wasgoed in be weging houdt. Dit toestel kan men plaatsen in iedere gootsteen, in ieder bad, ja in iedere emmer. Het kost on geveer zestig dollar. Wie snel verbrandt, krijgt niet ge makkelijk een mooie bruine kleur. De ze zomer komen er echter pillen in de handel, die de huid bestand maken te gen de zon. Voorlopig zullen de pillen alleen op doktersrecept te verkrijgen zijn, maar welke arts zal weigeren zijn patiënten mooi bruin te maken? Deed hij het niet, dan kon hij zelf wel eens zwart gemaakt worden. Al heel lang kan men, oa bij de Hertz-maatschappij, overal auto's zon der chauffeur huren in Amerika Za kenlieden vliegen vaak naar een be paald vliegveld en zetten dan hun tocht voort in een Hertz-auto, die men vrij wel overal kan huren en reserveren Van 26 mei af zal de Hertz-maatschap- pij ook vierpersoons vliegtuigjes gaan verhuren Zij zullen gestationeerd wor den in 56 steden De Hertz-auto's kan men huren met of zonder cauffeur, de Hertz-vliegtuigjes met of zonder piloot Zonder piloot bedraagt de prijs 83 dol lar per dag Men mag dan bijna 400 kilometer vliegen AL VROEG WAT JONGS IN DE WAGEN Jopie Vincent, de sypathieke melkbe zorger van de Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid", die donderdagmorgen in het huwelijk trad met mej. Aaltje Ulfman, kreeg dezelfde avond al wat „jongs" in de wagen. Toen de bruiloftsgasten in café Maats gezellig bijeen waren, declameerden de verloofden van zijn beide vrienden een gedicht waarin tal van aardige momen ten uit zijn vrijgezellentij d de revue pas seerden. Aan het slot van het gedicht werd plotseling onder grote hilariteit van de vele gasten een versierde kinderwa gen binnengereden met een jonge spruit er in. Het bleek echter een flinke big te zijn van naar schatting 60 pond, die de vrienden beloofd hadden aan degene van hen, die het eerst zou trouwen. Dat lot viel Joop ten deel, die met zijn bruid de ze onverwachte „baby" natuurlijk dank baar aanvaarde. De tocht naar de feestzaal had veel be kijks, want behalve dat de wagen ver sierd was en van een bel voorzien, werd onderweg aan de voorbijgangers ook nog een borrel geschonken. Dit was nog in de stijl van het vroegere „meuten" van de bruidswagens. ACTIVITEITEN VAN HET RODE KRUIS De jaarlijkse inzameling ten behoeve van het Roode Kruis zal evenals vorige jaar in onze gemeente gehouden worden in de tweede helft van augustus en ge organiseerd worden door de plaatslij ke afdeling. Vanwege de afdeling zal de heer H. J. Potman de boottocht voor invaliden mee maken, welke gehouden wordt van 23 tot en met 28 juni a.s. Mej. G. Dijkink zal van 26 juni tot en met 3 juli a.s. de gast zijn van het Henri Dunant-huis te Zeist. SCHOOLFEEST O.L. DORPSSCHOOL ACHTER IN AUGUSTUS In de dinsdagavond onder voorzitter schap van 't hoofd der school, de heer B. H. Brouwer, gehouden vergadering van de scboolfeestcommissie is beslo ten het kinderfeest dit jaar te houden in de week van 25-30 augustus a.s. Met het oog op de aan te zoeken draai molen kon de juiste datum nog niet worden vastgesteld. Er zal dit jaar weer veel aandacht worden besteed aan de optocht van de schikbaar zullen worden gesteld, wel ke zo mogelijk door een jury van niet- ingezetenen zullen worden toegekend. De heer Brouwer wees er nog op, dat door een misverstand het vorig jaar van de optocht en de versieringen niets terecht gekomen was, hoewel, dat hele maal niet in de bedoelingjiad gelegen. Hoewel de kinderen het vorig jaar het rijden in het z.g. braderietreintje heel prettig hebben gevonden, zal dit jaar in verband met de kosten, die hieraan ver bonden zijn en met het oog op de gezel ligheid op het terrein uitsluitend een draaimolen worden genomen. In de komende weken zullen de com missieleden weer met lijsten rond gaan in de hoop, dat de ouders en de vrien den van de school weer met elkaar een bijdrage zullen willen brengen om de kinderen een pretig schoolfeest te be reiden. Inzameling geslaagd. Aan het begin van de vergadering deed de voorzitter, de heer Brouwer, enkele mededelingen over de onlangs gevoerde actie voor het bijeenbrengen van een kapitaal voor een filmtoestel en een schoolradio. Deze actie heeft f1140,— opgebracht, t.w. f650 van de zijde der ouders, f 310,van de vrien den van de school, terwijl de leerlingen aan oud papier voor een waarde van f 160,bijeenbrachten. Daarvan is aangeschaft een Leitz filmtoestel, merk Prado, met zeer lichtsterke beelden, die men zelfs zon der het sluiten van de gordijnen op een duidelijke wijze kan projecteren. Met de daarbij behorende dia-wisselaar en een bizonder praktisch scherm is dit kapitaaltje nu ook bijna uitgeput, maar men is dan ook een bizonder praktisch hulpmiddel bij het onderwijs rijker ge worden. Enkele filmstrips gaven de aanwezigen een zeer duidelijke indruk van het aangeschafte toestel, dat uit sluitend bestemd is voor staande beel den. Met een korte rondvraag betreffende 't schoolfeest werd de vergadering be sloten. HERACLES V—HOLTEN I 1—1 Holten speelde in deze wedstrijd het zogenaamde stopperspil-systeem. Dit houdt in dat de stopperspil de midvoor van de tegenstanders probeert uit te schakelen, terwijl de backs de vleugel spelers in bedwang moeten houden. De halt-spelers en de binnenspelers moeten er zorg voor dragen* dat het middenveld in handen blijft. In het begin werkte het wat onwennig, doch later, toen Holten eenmaal was ingespeeld, werkte het goed, zodat de proef wel geslaagd mocht wor den genoemd. De Almeloërs combineer den over het algemeen veel beter en waren zeker zo gevaarlijk als de Hol tenaren. Hoewel de wedstrijd al om elf uur was begonnen, was de temperatuur al zo hoog, dat het verklaarbaar was dat er in een laag tempo werd gespeeld. Voor de rust scoorde Ulfman voor Holten, terwijl de linksbuiten via keeper Stegink wist tegen te scoren in de 2de helft. Tien minuten voor het einde dach ten we dat .back Dijk Holten weer aan een voorsprong zou helpen, doch hij schoot de elfmetertrap tegen de keeper aan. Beurtelings ontkwamen beide doe len nog op miraculeuze wijze aan een doorboring. KRIJGT „HOLTEN" EEN TRAINER? Het bestuur van „Holten" stelt pogin gen in het werk om een goede trainer aan te stellen. Vermoedelijk komen hier voor in aanmerking de oud-Heracles- spelers Entjes en Dekker. Nader contact zal worden opgenomen met deze heren en de T.V.B. Volgens het oordeel van een dezer trainers kan Holten door trai ning veel bereiken. Holten beschikt over een zeer jong elftal (gemiddeld pl.m. 21 jaar) met goede spelers. De militaire dienst heeft ook dit jaar Holten parten gespeeld. In december hopen echter drie spelers uit het eerste elftal „af te zwaaien". Programma: Zondag: Holten IR.V. n, 2.30 uur. Voorlichtingsbureau VAN DEN VOEOlNGSRAAO TIPS VOOR HET SMAKELIJK MAKEN VAN ALLEDAAGSE GERECHTEN. Hoewel wij niet leven om te eten, maar eten om in leven te blijven, weet toch iedereen smakelijke maaltijden te waar deren. Het gebruik van kruiden en spe cerijen kan op een weinig kostbare wijze en zonder extra moeite de gewone maal tijden meer aantrekkelijk maken. Wij hebben allemaal wel peper, noot muskaat, kruidnagel, foelie en kerrie in huis. Maar waarom kunnen wij geen klein voorraadje van gedroogde tym, laurier blad, peperkorrels, paprikapoeder en knoflook aanleggen en misschien ook van koriander en komijn Neem van dit alles nooit te veel in huis, want op den duur verminderen geur en smaak. Een hoe veelheid tym van 10 gram b.v. is voor een hele tijd voldoende. Bewaar de krui den afzonderlijk en droog in goed geslo ten busjes of flesjes. Zorg er altijd voor een uitje bij de hand te hebben en be denk steeds of U bij uw groenten niet wat peterselie of selderijgroen nodig hebt om de gerechten „af te maken". k Tym wordt, al of niet samen met laurierblad en peperkorrels gebruikt om bouilon geurig te maken. Deze kruiden kunnen, samen met een stukje ui, een stukje wortel en een paar takjes peter selie, met het vlees worden meegetrok ken. Vooral ook bouillon van blokjes kunt U smakelijk maken door de krui den 15 minuten in kokend water af te trekken, daarna de blokjes toe te voe gen en de kruiden weer te verwijderen. Deze gekruide bouillon kan zó opgediend worden of verwerkt tot b.v. vermicelli- soep, uiensoep, witte- of bruine bonen soep, tomatensaus, uiensaus, peterselie saus, haché. Voor 1 liter soep kunt U ongeveer 6 blaadje tym, y2 laurierblad en/of 4 peperkorrels nemen. Ook bij het -bereiden van droge rijst kunt U deze kruidencombinatie mee la ten koken. Leg daartoe de tym en peper korrels boven op het stukje laurierblad en dit weer boven op de rijst, zodat alles vóór het opdoen gemakkelijk kan worden verwijderd. Deze rijs kan b.v. slechte oude aardappelen vervangen in een maaltijd met spinazie en omelet of gehakt of ge hakte biefstuk met gebakken uien. Bij het stoven van runderlappen en in rodekool, bieten, gestoofde uien en prei gebruiken wij graag wat tym en lau rierblad. k Koriander en komijn worden vóór het gebruik fijn gestampt of met een fles of deegrol op een stevig stuk papier fijn gerold en dan gezeefd. Een mengsel van deze kruiden is erg smakelijk in tomaten soep en tomatensaus. Koriander doet het, inplaats van nootmuskaat erg goed bij spinazie en kan ook bij andere bladgroen ten, zoals stoofsla en andijvie, worden gebruikt. k Gesnipperde bieslook is heerlijk in sla. k Fijngehakte ui en petercelie kunnen voor de variatie door gehakt worden ge mengd. Bak en stoof deze kruidencombi natie ook eens mee met runderlappen, desgewenst in gezelschap van een paar plakjes gerookt spek (laat dan andere kruiden of specerijen weg). Als U op gepaneerd vlees trakteert, kunnen zeer fijn gehakte ui en peterselie door het paneerméel worden gemengd om er iets aparts van te mmaken. k Van uit met paprikapoeder, gebakken met half om half rund- en varkenspoulet kan op de wijze van haché (maar dan zonder kruiden, specerijen, suiker en azijn) een goed smakende ragout worden bereid, te geven bij sla, bruine bonen, slabonnen, spitskool of bietjes. Smoor eens rauwe of gare bloemkool, wittekool, tomaten, komkommers of boontjes, of een combinatie van twee of meer dezer groenten met ui en paprika poeder. Tenslotte nog een raad: Gebruik krui den en specerijen in Uw keuken, maar gebruik ze met mateHun geur en smaak mogen nooit overheersen. Verwijder ze, waar nodig, uit de gerechten vóór het opdienen. Leer de geur en smaak van ieder kruid en specerij goed kennen en bedenk zelf welke ingrediënten U kunt combineren. Zó kan de kookkunst een kunst met een hoofdleter worden. AAAAA A. WIE ADVERTEERT VERKOOPT 1VIE NIET ADVERTEERT WORDT VERGETEN!

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2