Holtense varkenfokkers behaalden mooie resultaten in Goor Waarom schaffen wij ons juist nu een oliekachel aan? Wel to©r weer hebt u straks in uw vakantie? Vijftien leden van de varkensfokver eniging „Holten e.o." hebben woensdag met 71 hoknnmmers deelgenomen aan de Districts-Varkensfokdag te Goor, waarvoor ook dit jaar weer 'n enorme belangstelling bestond, wat de deelna me betreft. Door het gemis van de bekende be ren „Leonardus" en „Abe" was de uit slag in deze rubrieken voor de Holte naren niet zo goed als vorig jaar, maar men mocht de voldoening smaken, dat de beer „Wilco" van de heer H. Krik- kink te Espelo, met een lb classifice ring, reserve-kampioen van de fokdag werd. Deze beer is geboren: 20-6-'55; vader: Finnson, fokker: de heer N. Versteeg uit Almelo. De gemiddelde kwaliteit van het aan gevoerde materiaal lag volgens de des kundigen op hetzelfde (hoge) peil van het vorig jaar, hoewel ook nogal wat minder goede inzendingen voorkwamen. Bij de zeugen dingden onder meer naar het kampioenschap mee: „Elsie" van H. Bosman en „Annie" van de Wed. G. H. Stegeman, beiden te Dij- kerhoek. Uit de 9 kandidaten werd „Jo- landa" van de heer J. Hofstee te Goor, een prima 6-jarige sterzeug, tot kam pioene uitgeroepen. Bij de groepen boekten de Holtense fokkers een mooi succes door een lb prijs bij de fokverenigings-collecties te behalen, terwijl in de rubriek: groepen van 3 zeugen van dezelfde eigenaar, een mooi resultaat werd geboekt door de fokkers H. Bosman en Wed. G. H. Stegeman. Aan deze fokdag werd deelgenomen door de verenigingen uit Goor, Mar- kelo, Delden, Diepenheim, Enter en Holten. Het goede afstammingsmateriaalvan de in de aanhef genoemde beren was in alle rubrieken waar te nemen. De uitslagen van de Holtense inzen ders waren als volgt: Rubriek 1: beren, geb. voor 1 mei 1956: Wilco van H. Krikkink, (reserve- kampioen); 3b Herman van Jhr. A. G. van Coeverden. Rubriek 4: beren, geb. tussen 1 aug. 1957 en 30 sept. 1957: 3 56235 bb van H. Krikkink. Rubriek 5: beren, geb. tussen 1 okt. en 25 nov. 1957: 2 5688 bb en 3.56487 bb van H. Oolbekkink, Espelo 41; 2. 56493 bb G. W. Baltus, Holterbroek 42; 3. 56499 bb als voren; 3. 57435 bb en Z. 57337 bb van Wed. G. H. Stegeman. Rubriek 6, beren, geb. tussen 26 nov. 1957 en 31 jan. 1958: 3.57410 bb B. Nik- kels, Dijkerhoek. Rubriek 7: Gedekte sterzeugen, geb. voor 1 april 1955: 2b Sibille van G. W. Baltus en 3b Claske van B. Nikkels, Dijkerhoek 15. Rubriek 8: Gedekte sterzeugen, geb. na 1 april 1955: lc Lien van Wed. G. H. Stegeman en ld Amalie van B. Nikkels, Dijkerhoek 15. Rubriek 9: Gedekte zeugen, geb. voor 1 dec. 1955: 2a Dirkje van Wed. G. H. Stegeman, Dijkerhoek 86. Rubriek 10: Gedekte zeugen, geb. tus sen 1 dec. 1955 en 31 juli 1956: lc Jo- pie van H. Bosman, Dijkerhoek; 2bHil- de van A. Dennenboom, Dijkerhoek 86; 3a Lidy van Wed. G. H. Stegeman. Rubriek 11Gedekte zeugen, geb. tus sen 1 aug. 1956 en 31 dec. 1956: ld Ciska van H. Rietberg, Holterbroek; 2c Toke van E. Krikkink, Espelo 23a. TWEEDE WIMPEL AAN 'T VAANDEL? Concoursnummers zijn zeer zwaar. Zo af en toe doen zich in het dorps leven van die dingen voor, waarbij een zeer groot aantal ingezetenen zijn geïn- terreseerd en deze gebeurtenissen worden veelal druk besproken. Tot die dingen, waarvan velen het hun ne zeggen - al dan niet tot oordelen be voegd - behoort ongetwijfeld de deelname van ons muziekkorps aan het jaarlijks Federatief Muziekconcours het welk dit jaar op 2e Pinksterdag wordt georgani seerd door de Muziekvereniging „Wilhel- mina" te Heerde. Aan het concours te Heerde zal wor den deelgenomen door „H.M.V." en reeds enkele maanden zijn de wekelijkse repe- titie's afgestemd op Heerde. De laatste paar weken werd 2 keer soms 3 keer per week gerepeteerd in de hal van de o.l. Dorpsschool. De puntjes worden op de „i" gezet, want het is de eis van directeur ImaiT Landheer, dat iedere muzikant „staat" voor zijn eigen partij. Een ongelukje kan onverhoopt plaats hebben, doch wanneer men gaat „concoursen" moet men het werk vol komen onder de knie hebben. Om in het bezit te komen van een 2de wimpel zal HMV minstens 100 punten (voor ieder nummer minstens 50) moe ten halen. Dit is geen peuleschilletje, want de nummers die uitgevoerd moeten worden zijn van zeer zwaar kaliber. Beide werken zijn modern en zitten vol met listigheden, die echter de bekwa me dirigent niet zijn ontgaan. Hoe zal het gaan? Een in deze dagen herhaalde malen gestelde vraag, nu ons korps, waarop we als Holtenaren terecht trots mogen zijn, aan de vooravond staat van het con cours. Gezien de intense studie zou een wimpel zeker geen te hoge beloning zijn maar de jury geeft nu eenmaal geen pun ten voor hard werken. Wel voor goede muziek en ook wat dit betreft staan de H.M.V.-ers hun mannetje. Moge Heerde voor korps en dirigent datgene brengen wat men hooDt. De beste wensen verge zellen onze HMV-ers. Dat vele ingeze tenen Pinkstermaandag meegaan naar Heerde spreekt vanzelf. Rubriek 12: Gedekte zeugen, geb. tus sen 1 jan. 1957 en 30 april 1957: 2b Marleen van H. Bosman, Dijkerhoek 102. Rubriek 13: Gedekte zeugen, geb. tus sen 1 mei 1957 en 6 juli 1957: 2d 35494 bb en 3. 35490 bb van G. W. Baltus, Holterbroek 42. Rubriek 14Gedekte zeugen, geb. tus sen 7 juli en 25 juli 1957: 2. 54501 bb van H. Markvoort, Espelo. Rubriek 16: Gedekte zeugen, geb. tus sen 13 aug. en 3 sept. 1957: la 65946 bb en lc 65950 van Wed. G. H. Stegeman; 2. 55372 bb van H. Bosman; 2, 65951 bb van Wed. H. Stegeman; 3. 55376 bb van H. Bosman; 3. 65952 bb van Wed. G. H. Stegeman. Rubriek 18: Sterzeugen met biggen: la Elsie van H. Bosman; 2b Aukje van G. W. Baltus en 2c Hillie van H. Ren- sink, Dijkerhoek 85. Rubriek 19: Zeugen met biggen, zeu gen geb. voor 15 okt. 1956: la 98431 bb van H. Rietberg, Holterbroek 73. Rubriek 20: Zeugen met biggen, zeu gen geb. na 15 okt. 1957: la Annie van Wed. G. H. Stegeman; lb Suzy van Wed. A. J. Nijland, Espelo 45; 2a Lies- je, als voren. Rubriek 21: Lopers, geb. tussen 1 okt. 1957 en 24 nov. 1957: 2 57010 bb v. A. Denneboom, Dijkerhoek 63. Rubriek 22: Lopers, geboren tussen 25 nov. en 30 nov. 1957: lb 57443 bb; lc 57440 en 3c 57441 bb van Wed. G. H. Stegeman. Rubriek 24: Lopers, geboren tussen 25 dec. 1957 en 31 jan. 1958: 3 57798 b en 57799 bb van E. Krikkink, Espelo 25a. Rubriek 25: Groepen van 3 zeugen van één eigenaar: 2a collectie van H. Bosman en 2e collectie van Wed. G. H. Stegeman. Rubriek 26: Collectie zeugen van fok- verenigingen: lb Fokvereniging „Hol ten e.o.". Het mag wat vreemd klinken nu juist het mooie weer is begonnen al weer te moeten denken aan het volgende stook- seizoen, noodzakelijk is het wel, wanneer althans is besloten over te schakelen op olieverwarming. Het beste koopt men een oliekachel (haard) namelijk in de zomer maanden. Het installeren vereist veel aan"- dacht, geduld en kennis en in het sei zoen, wanneer het zeer druk is, hebben de installateurs vaak te weinig tijd en wordt er wel eens te veel haast gemaakt. Dit is niet goed, omdat een goede functi onering van de kachel voor een groot deel afhangt van de installatie. Goed in stalleren betekent het opmeten van de trek, het afstellen van de trekregula- teur en het controleren van de grootte van de vlam en dit gaat niet in 'n hand omdraai. Trekregulateur of trekbegrenzer. Teneinde zuinig te branden en een hoog rendement te bereiken is het noodzake lijk het te veel aan trek door middel van de trekbegrenzer terug te brengen tot de normale trek. De installateur kan de trek meten met een speciaal hiervoor ont worpen trekmeter. De trekregulateur, die op geen oliekachel of -haard mag ont breken, moet door hem worden afgesteld aan de hand van zijn metingen. Wanneer eenmaal afgesteld, wordt het teveel aan trek automatisch teruggebracht tot de normale. Heel belangrijk is de capaciteit. De benodigde capaciteit hangt af van de grootte van de kamer en de bijkomen de factoren als ligging van het te ver warmen vertrek (op noorden of zuiden), een hoog of laag plafond, betonnen of stenen vloer enzovoort. De capaciteit kan de instantie bepalen. Schoorsteen. Het is beslist noodzakelijk dat de olie- haard aan een goed trekkende schoor steen wordt aangesloten. Zonder voldoen de trek kan een oliehaard (kachel) niet goed branden. Het roeten wordt veroor zaakt door de lage schoorsteentrek of door teveel olietoevoer. In bijna alle ge vallen is een slechte schoorsteen de re den dat een oliehaard niet goed brandt. Er moet vooral onderscheid worden ge maakt tussen oliekachels zonder afvoer en die met afvoer, dus aangesloten op de schoorsteen. De oliekacheltjes die zonder afvoer branden, verbranden de zuurstof in uw kamer en geven een onaangename reuk; dit is beslist niet het geval met de oliekachels die op de schoorsteen zijn aangesloten. De moderne oliekachel heeft ongeveer dezelfde capaciteit als de ko lenhaard en er zijn vele voordelen aan verbonden. De voordelen. Een oliekachel is met 10 minuten op volle capaciteit en geeft wanneer zij van plaatijzer is vervaardigd direct deze warmte af aan 't vertrek. Let er dus op of dat de kachel inderdaad van plaatijzer en niet van gietijzer is gemaakt. De vlam van een oliekachel komt niet in aanra- king met de plaat of wand van de ver brandingskamer en er is dus geen moge lijkheid van doorbranden. Bij een kolen- kachel komen de brandende kolen in aanraking met de wanden van de ver brandingsruimte en daarom wordt hier wèl gietijzer gebruikt. Tijdbesparing. De oliehaard(kachel) geeft een grote tijdbesparing. Met aanmaken geen as en stof. Dit aanmaken is in 'n wip gebeurd, waardoor u op een koude zomeravond de kachel voor een paar uurtjes kunt aan maken en daarna weer uitdraaien. Wanneer de kachel op een vat van plm. 200 liter, dat zich meestal in de tuin be vindt, is aangesloten, dan heeft men in het geheel geen gesleep met olie. Ook wordt veel aangesloten op een klein siertankje dat in een hoek bij de schoor steen staat. Deze tankjes hebben een bin- nentankje, dat buiten de kamer kan wor den gevuld. Niet duur in het gebruik. Omdat een oliekachel niet steeds op volle capaciteit behoeft te branden en des nachts niet behoeft door te bran den (het is na aansteken immers bin nen 10 minuten behagelijk warm) is zij niet aan te raden. Wanneer de vlam te laag is, geeft deze geen warmte af aan het vertrek en bestaat er een mo gelijkheid, dat de schoorsteen te koud blijft en zich condensatie vormt. Een zogenaamde waakvlam heeft in de praktijk bewezen niet te voldoen. Een goede oliekachel steekt men bovendien gemakkelijk met één lucifer aan, zodat een waakvlam overbodig is. Veiligheid. Een oliehaard biedt meer veiligheid dan een kolenhaard. Er is in het geheel geen gevaar voor kolendamp en schoor steenbrand is ook uitgesloten. De car burateur of niveauregelaar is een abso lute beveiliging tegen doorvloeien en overlopen van olie. Ontploffen is even eens onmogelijk, wanneer de haarden zijn voorzien van een deksel boven in de verbrandingsruimte; hierdoor heb ben wij een automatische veiligheids klep. Denkt u er dus over op olie over te schakelen, doe dit dan juist nu. De in stallateur heeft alle tijd voor u en bo vendien kunt u op koude zomeravon den van uw nieuwe oliehaard profite ren. Vooral in Nederland, waar men graag gezellig bij de kachel zit, is uit straling een eis geworden. Bij het ont werpen van de nieuwe modellen is hiermede dan ook rekening gehouden. Voor ouderen en slecht zienden is elektrische ontsteking een oplossing. Aan te bevelen is alleen een ontsteking op zwakstroom, zodat een eventuele kortsluiting geen gevaar oplevert. De Nederlandse industrie levert goe de oliehaarden. Er is zelfs een fabriek en dit is de enige ter wereld, die be halve complete oliehaarden, ook alle onderdelen hiervan vervaardigt. Dus van A Z Nederlands fabrikaat. Zelfs gerenommeerde binnen- en buitenland se fabrikanten betrekken hier de es sentiële onderdelen. Wie een Nederlandse oliehaard koopt kan ervan overtuigd zijn dat deze is afgestemd op de Nederlandse stook- gewoonten, dat hij steeds een goede service zal genieten en dat hij eenkwa- liteitsprodukt koopt. Dat „Wat Neder land maakt er mag zijn" geldt zeker voor de olie ver warming! WIE PARKEERDE GESTOLEN AUTO RIJ 'T TWENHAARSVELD? In de nacht van zaterdag op zondag is in Rijssen een luxe bestelauto, merk Ford Taunus Combi uit een garage ont vreemd. Nadat daarmede een grote af stand is afgelegd, hebben de daders of dader deze bestelauto van licht grijs beige kleur en voorzien van een impe riaal, zondagmorgen vermoedelijk tus sen 10 en 10.30 uur neergezet in de toegangsweg tot het buitencentrum Twenhaarsveld, even voor de spoor wegovergang bij Sigger. De groepscommandant van de Rijks politie te Rijssen zal gaarne vernemen of er personen zijn bijv. kerkgangers of buspassagiers, die aan de halte .al daar gewacht hebben welke inlich tingen kunnen verstrekken omtrent het parkeren van deze .auto in genoemde weg of het rijden daarmede op zondag morgen. Het is een opvallende wagen, toebehorende aan een Rijssense zaken man, die zeer zeker ook verschillen de malen daarmede in Holten is ge weest. Zij gelieven zich in verbinding r - .te stellen met hem (tel. K 5480-2200) of met duur in t gebruik. Het laag bran- met de Groepscommandant te Holten den gedurende de nacht is bovendien (tel. 352). een uitkering van de door u verzekerde dagsom betekenen, wanneer u de „Va kantie-Regenpolis" tenminste hebt afge sloten met vermelding van het regen station „Vliegveld Eelde"! Het kan voorkomen, dat in nachtelijke uren een fikse bui precies voldoende mil limeters regen brengt om uw uitkering veilig te stellen, zodat u dan toch nog de volgende morgen onder een stralende zon uw vakantiegenot kunt beleven. In dat geval hebt u geluk gehad! Het kan ook voorkomen, dat uw vakantie geheel ixx stromen regenwater ondergaat. De uitkering van de „Vakantie-Regenpolis" verzacht dan aan het eind van uw va kantie toch nog iets van uw teleurstel ling. En het is bij dit alles toch een waarlijk sportief genoegen om iedere morgen door uw radio even te horen, hoe uw regen-uitkering er voor staat! Daarbij is het prettig te weten, dat een objectief instituut als het K.N.M.I. te De Bilt uw „regen-belangen" behartigt. Maar u moet natuurlijk niet boos worden, wanneer u hoort, dat het op het door u gekozen regenstation droog was, terwijl het el ders regende. Want die kans zit er na tuurlijk ook in. Is er wel één onderwerp denkbaar, waarover meer wordt gesproken dan het weer? Bij de kapper, in de tram en in de trein, altijd is het weer een dankbaar objekt voor mensen, die niet direkt iets anders weten te zeggen. Maar niet alleen als bron voor conversatie is het weer belangrijk. Het is het ook zondags als u een dagje uit wilt, en helemaal belang rijk wordt het als u met vakantie gaat. Augustus is dè regenmaand, zegt de een, blijf dan maar thuis. Welnee, zegt de ander, regenen doet het altijd en overal. Vorig jaar ben ik 14: dagen in juli weggeweest. Wij hadden toen 2 re genbuien, één van 9 dagen en één van 5! Wij hebben geen stap buiten de deur kunnen zetten, het was ons geld in ar moede verteren. Ja, de regen kan ons landje behoox-- lijk parten spelen. Vooral de laatste jaren was dat treurig. Eigenaars van pensions en strandtentjes, organisatoren van personeelsuitstapjes, voorstellingen in openluchttheaters, landdagen, muziek- en zangconeoursen zouden u daar alles over kunnen vertellen. Zoals tegen elk ander risico heeft de mens echter ook gezocht om zich tegen reken te kunnen verzekeren en met de zomer in zicht is het misschien interessant om u daar over iets te vertellen! 't Begon in het smalste huis van Amsterdam. Evenals zovele andere vormen van verzekering, stond de wieg van de regen verzekering in Engeland. Als eerste land van het continent volgde Frankrijk en in 1921 was het mogelijk zich ook in Ne derland te verzekeren. Merkwaai'dig was het, dat de regenverzekering in eerste instantie als een „reclameverzekering" was bedoeld. Heel spoedig bleek echter, dat de werkelijke behoefte aan deze ver- zekeringsvorm zeer groot was. In ons land werd de regenverzekering geïntro duceerd door Lugt Sobbe Co., welke firma gevestigd is in het smalste huis van Amsterdam. Wanneer ti in Amster dam bent, moet u zelf eens gaan kijken op de Herengracht No. 554. Natuurlijk was de regenverzekering niet direkt tot in de perfectie georgani seerd. Allerlei kinderziekten moesten worden overwonnen. In 1928, toen in Amsterdam de Olympische Spelen wer den gehouden, was de produktie echter al aardig op gang. In dat jaar werd reeds meer dan f 100.000.premie ge maakt. Dit was het gevolg van een enor me publiciteit. Vele artikelen werden aan deze nieuwe verzekering gewijd. De oude ren onder onze lezers zullen zich dit waar schijnlijk nog wel herinneren. Dat deze publiciteit de populariteit van de regen verzekering sterk ten goede kwam is begrijpelijk, 't Schade-percentage mocht er echter ook zijn. Vele kleine, maar ook vele grote claims werden uitbetaald. Ook de laatste jaren zijn grote som men uitbetaald. Dat de regenverzeke ring in Nederland gehandhaafd kan blij ven, is dan ook alleen te danken aan de brede basis, waarop zij rust. Het uiter mate natte klimaat, in Nederland levert over het algemeen een niet te best resul taat op. Dat de regenverzekering des ondanks hier toch blijft bestaan, komt alleen omdat de maatschappij, waar deze verzekering wordt ondergebracht, niet alleen in Nederland werkt, doch vrijwel over de gehele wereld. Andere landen met een beter klimaat maken het dus mogelijk, dat de maatschappij haar re genpolis in Nederland kan handhaven. Op Koninginnedag komt de stroom al los. Het aantal objekten, dat jaarlijks tegen regen wordt verzekerd, neemt steeds toe. Elke gebeurtenis immers, die in de openlucht plaats vindt en waarvan het succes afhankelijk is van de weersgesteld heid, vormt een dankbaar objekt voor de regenverzekering. In april komt de grote stroom van aanvragen reeds los. Een voorbeeld is Koninginnedag. Op deze dag worden veel festiviteiten georganiseerd en het zijn vooral de Oranjeverenigingen, die er hoe langer hoe meer toe over gaan de door hen georganiseerde fees ten tegen regen te vei'zekeren. Vanzelf sprekend is het ook mogelijk zich gedu rende langere termijn tegen regen te verzekeren. Vooral specifieke seizoen- bedrijven, zoals hotels en pensions, res- tauratiebedrijven, dierenparken, zwem inrichtingen, botenverhuurbedrijven e.d. maken veel van deze mogelijkheid ge bruik. Het aantal mogelijkheden op re- genverzekeringsgebied is legio. Naast de reeds vermelde polissen kent men de „VW-Arnhem-polis" en de „Vrije-dag- Plpvius-polis". Dit zijn de polissen, waar bij gedurende een aantal uren per dag dekking wordt verleend tegen een uni forme premie. Het nieuwste op dit gebied is wel de „vakantie-regenverzekering", welke in juni 1957 werd ontworpen. Deze vakantie-regenverzekering biedt geduren de 7 dagen (dag en nacht) een dekking tegen regenschade, tegen een premie van slechts 10 waarbij de verzekerde zelf kan vaststellen of hij voor een uitkering in aanmerking komt of niet. Ga de vakantie beschermd tegemoet. Voor een „Vakantie-Regenpolis" wordt afgesloten dient eerst nog een keuze ge maakt te worden uit een van de tien Hoofdstations van het K.N.M.I. Deze Hoofdstations zijn: 1. Den Helder; 2. Ypenburg3. Vlissingen; 4. Leeuwarden; 5. Vliegveld Eelde; 6. Schiphol; 7. De Bilt; 8. Vliegveld Twente; 9. Eindho ven; 10. Vliegveld Zuid-Limburg. Wanneer de nieuwslezer van de A.N.P.- nieuwsdienst dus op een morgen in de maand juni zegt: „Vliegveld Eelde - neer slag 5,6 mMdan kan dit voor u DES A HOLTEN A 4—0 Holten had invallers voor achterspe ler Westerik en keeper Stokkers. Voor de rust moest Holten tegen de stevige wind in spelen. Keeper Derksen wist na een van de rechtsbuiten de bal slechts half weg te stompen juist voor de ongedekt staande linksbuiten, die toen gemakke lijk kon scoren 1-0. Door te ver opdrin gen werd het 2-0. De Holtense aanvalspelers misten in deze periode twee uitstekende kansen. Na de rust het zelfde spelbeeld. De Hol tense voorhoede kreeg bij de DES-ach- tei-hoede maar weinig kans en daar de Nijverdalse jongens de keeper nog twee keer wisten te passeren boekten zij een ruime zege die wel wat geflatteerd was. Door deze zege is DES a kampioen ge worden. Holten a speelde de laatste com- petitiewedstrij d. Holten a 12 5 3 4 13 37-21 NIEUWS VAN DE PROVINCIALE COMMANDOPOST B.B. J.1. donderdagavond had in de Provin ciale Commandopost Bescherming Be volking te Holten een grote verbindings oefening plaats. Deze oefening welke een landelijk karakter droeg, heeft bewezen dat het personeel van de provinciale post te Holten zeer wel voor hun taak bere kend is. Met deze oefening werd tevens het lo pende seizoen besloten. In september a.s. zullen wederom nieuwe cursussen gege ven worden. Hierdoor bestaat de moge lijkheid zich op te geven bij de heer Me- kenkamp op de Commandopost. HOLTEN I RIETVOGELS II 4—4 Omhoog is kampioen. Eindelijk is de beslissing gevallen. Door een 3-0 zege op R.V. II werd Omhoog kampioen van de 2e klasse. Hiermede hebben de Wierdenaren echter nog niet de eerste klasse bereikt. Dit gebeurt pas als ze succes hebben in de promotiewed strijden tegen de kampioen van de an dere 2e klasse. Holten I, gecompleteerd met vijf spe lers uit het tweede, heeft met de Almelo se Rietvogels de acht doelpunten gedeeld. Door een kopbal van A. Traanman had Holten even de leiding genomen. Door beter samenspel kwam Rietvogels echter op 2-1 te staan. Voor de rust werd de stand weer gelijk door linksbuiten Kalf- sterman 2-2. Na de rust wei-d Holten het eei-ste kwartier in de verdediging gedrongen, door de Almeloëi's, die de wind inde rug hadden. Het werd dan ook verdiend 2-3 voor de gasten, al hadden ze daar een verdedigingsfout van de Holtenaren bij nodig. Holten moest het in die tijd alleen van snelle uitvallen hebben, die geenszins van gevaar ontbloot waren. De door gebroken Kalfsterman werd bij een van die aanvallen van de bal geduwd, doch de toen even weifelende scheidsrechter kende geen strafschop toe. Holten ging toen een beetje energieker spelen en het was Ulfman die met de mooiste goal van de wedstrijd, Holten op 3-3 bracht. Een weifeling in de Holtense achterhoede, waarin back Schooien opvallend goed speelde, bezorgde Rietvogels voor de 3e keer een voorsprong 3-4. Holten zette de Almelose achterhoede onder nog meer druk en dit had tot gevolg, dat een dei- backs zijn eigen keeper met een harde terugbal passeerde 4-4. Joh ten Velde had ten aan een voorsprong te helpen doch alleen voor de keeper staande schoot hij naast het doel. Zodoende bleef de stand 4-4. Holten moet nog een uitwedstrijd tegen Heracles V en een thuiswedstrijd tegen R.V. II spelen. A VEILIG VERKEER. Het verzuim om bij verandering van richting tijdig en duidelijk een teken te geven kan tot ernstige ongelukken aan leiding geven. De cijfers van de onge vallenstatistiek zijn voor het rijverkeer dan ook een teken aan de wand!

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2