O.C.H. speelde „Vier mannen en een meisje" Veemarkt Rijssen FEESTAVOND VOOR DE BEGUNSTIGERS DER C.J.M.V. Het slot van de feestelijkheden, ver bonden aan de herdenking van het 40- jarig bestaan van de C.J.M.V. te Holten vormde de feestavond voor de begunsti gers, dinsdagavond in Irene georgani seerd door de oud-leden. 'De avond stond onder leiding van de heer G. J. Ulfman, die na het gezamen lijk zingen van Gezang 136 1 en Schrift lezing uit Psalm 100 de drukbezochte bij eenkomst met gebed opende. In zijn openingswoord complimenteer de de heer Ulfman de jubilerende vereni ging mede namens de begunstigers en haalde hij tal van herinneringen op, wel ke er op wezen, dat het deelnemen aan het werk der J.V. voor velen een bijzon der prettige tijd is geweest. De avond werd voor de pauze verzorgd door de heren J. Oosterkamp en H. J. Hoeve, beiden oud-leden, die met hun de clamaties in het komisch en ernstig genre he publiek wel wisten te amuseren en te boeien. De heer Oosterkamp liet zien hoe hij als jongen van 16 jaar in korte broek enz. de bijeenkomsten bezocht, en de heer Hoeve, thans te Oosterbeek woonachtig, declameerde o.m. het gedicht met een meer ernstige ondertoon: „II- tink, de klokluider" van Ds. Ulfers. Ko misch was zijn schets in 't dialect: „Jan zöch 'n vrouwe". Beiden oogstten een hartelijk applaus. Na de pauze, waarin getracteerd werd en een verloting plaats vond, werd door een aantal oud-leden opgevoerd het to neelspel in 4 bedrijven „Vlammende vleugels". Het handelt over een vlucht naar To kio, waarvoor twee plioten in aanmer king komen, waarvan er een door sa botage aan zijn machine, waarmede eerst een proefvlucht gemaakt zal worden, wordt uitgeschakeld. Tussen beide pilo ten, die aanvankelijk goede vrienden zijn, is dan een ernstige rivaliteit ontstaan. Als de aangewezen vlieger door noodweer een ongeluk krijgt, offert de andere zijn machine op door deze brandend op zee te doen dalen en zodoende de plaats aan te wijzen waar zijn vroegere vriend neer gekomen is. Het stuk heeft een happy- end, doordat beiden er heelhuids afko men en de vriendschap wordt hersteld. In het stuk speelden mee de heren G. en E. Steunenberg, Joh. Meerman, J. Oosterkamp, G. Bulsink, H. Verveda, H. Koopman, H. W. Koopman, G. Jansen, J. W. Wesseldijk en de jeugdige Frits Oosterkamp. Ook zij verwierven met hun spel een dankbaar applaus. De voorzitter van de C.J.M.V., de.heer A. Westerik, heeft aan het slot van de bijeenkomst de begunstigers bedankt voor hu naanwezigheid en de oud-leden voor de spontane verzorging van deze avond. PLATTELANDSVROUWEN SLOTEN VERGADER SEIZOEN AF MET FILMAVOND. De laatste ledenvergadering van de afdeling Holten van de Bond van Plat telandsvrouwen, welke woensdagavond in hotel Holterman gehouden werd onder voorzitterschap van mevr. J. W. Nagel- hout-Klijzing, en een afsluiting vormde van het vergaderseizoen, was meer een gezelige avond met wat filmpjes. Deze waren beschikbaar gesteld door de fam. Bulsink en hadden betrekking op een reis door Zuid-Afrika, en door de muziekvereniging „H.M.V.", met beel den hoe Holten voor acht jaar geleden leefde en werkte. Zij werden gedraaid door mevr. A. Wansink-van de Brink. Voor de pauze werden, na een wel komstwoord van de presidente, die in het bijzonder de familie Bulsink welkom heette, verschillende ingekomen stukken afgedaan, waarbij o.m. besloten werd een boom te planten in Israël, in verband met het 10-jarig bestaan van de Joodse Staat. Van de Vereniging „Pro Juventute" kwam het verzoek binnen om van 29 juli- 14 augustus een of meer kinderen een vakantie te bereiden, terwijl van Bonds- wege gelegenheid wordt geboden een tuinbouwcursus te volgen van 8 lessen, verdeeld over 8 maanden. Het cursus geld bedraagt 8 gulden en het minimum aantal cursisten twaalf. De film over Zuid-Afrika bood prach tige natuuropnamen, o.a. van het Kruger- wildpark, van de steden Johannesburg, Bloemfontein, Durban, besneeuwde top pen bij Kaapstad en het voortrekkersmo nument bij Pretoria. De Holtense film toonde tal van facet ten van het dorpsleven van ruim acht jaar geleden en daardoor was duidelijk te zien hoe het dorp in de loop van deze jaren belangrijke veranderingen heeft on dergaan. Zij^ toonde ook verschillende in gezetenen en notabelen, welke inmiddels zijn overleden. De brandweren van Hol ten en Dijkerhoek gaven demonstraties met verouderd materiaal, dat thans alle maal vernieuwd is, en zo waren er tal van leuke bijzonderheden. De vice-presidente dankte voor het beschikbaar stellen van deze films en mevr. Wansink voor het vertonen daar van. SCHOOLT AND VERZORGIN G START MET NIEUWE DENTAL-CAR. De onlangs opgerichte Stichting ter bevordering van de schooltandverzorging in het district Raalte en omvattende de gemeenten Bathmen, Diepenveen, Holten, Markelo, Olst, Raalte en Wijhe heeft een nieuwe Dental-car aangeschaft en kan nu spoedig starten. De officiële ingebruikstelling van deze prachtige praktijkwagen zal geschieden door de echtgenote van de Commissaris der Koningin in ons geweest, mevr. M. Ridder de van der Schueren-Helmich, op vrijdag 23 mei a.s., om 16 uur te Raalte. Het is de eerste dental-car, welke in de provincie Overijssel gebruikt zal wor den ten dienste van de schooltandver zorging. BEVORDERING TER SECRETARIE. De heer J. Brands, klerk ter secreta rie, alhier, is met ingang van 1 mei j.l. bevorderd tot adjunct-commies. Een vrolijk en gezellig- stuk dat in de smaak viel. Op de Nationale Feestdag, 5 mei, speel de de toneelclub „O.C.H.", voor een vrij goed gevulde zaal, het vrolijk spel in 3 bedrijven „Vier mannen en een meisje", waarmede zij veel bijval oogste. Aangezien er deze dag geen feestelijk heden waren georganiseerd, meende O.C.H., zoals de heer W. ten Berge in zijn openingswoord zeide, dat deze dag toch niet geheel onopgemerkt voorbij moest gaan en hij heette de talrijke bezoekers voornamelijk jongelui, dan ook van harte welkom. De inhoud. Het eerste bedrijf verplaatst de toe schouwers in het personeelsverblijf van het bad-hotel „Triton", waar Coleta van Deurne (mevr. A. Wierbos-Koopman) het voor de meester-kok Hendrik Kui per (de heer Meinsma), die zijn verjaar dag viert, en de portier Antoon Veuge- laar (de heer J. Oosterkamp) erg gezel lig heeft gemaakt. Het daghitje Greetje (Mini Koopman) biedt Hendrik zelfs bloemen aan, die daarvan zeer onder de indruk is. Tenslotte komen de eigenares se mevr. Haffman (mevr. M. Meinsma- Kooy) en haar zoon Michèl (de heer W. ten Berge) de meester feliciteren. Hier ontstaat het plan, dat de beide op leeftijd zijnde bedienden Hendrik en An toon een flat zullen huren, waar Coleta voor hun huishouding zal zorgen. Maar voordat dit gebeurt gaan zij eerst in het voor seizoen een vakantietrip maken naar Zwitserland in hotel Waldeck van Karl Meijer (de heer H. Kromdijk). Michèl, ben wien tedere gevoelens zijn ontwaakt voor Coleta, gaat voor zijn beeldhouw werk niet naar Italië, maar reserveert een kamer in hotel Waldeck en arriveert daar vóór de oudgedienden, die als zeer ouderwetse lieden met de jonge Coleta arriveren. Coleta maakt hier kennis met Jhr. Otto van Lammersweer (de heer A. J. Rnijnenberg), die verliefd op haar wordt. Maar ook bij de beide oudgedien den wordt het liefdesvuur voor Coleta ontstoken en dit geeft aanleiding tot de meest komische situaties. Michèl volgt, vermomd en zich uitgevende als luite nant, de ontwikkeling der dingen en kan de jonker niet uitstaan. In het laatste bedrijf laat Hendrik Kuiper zich een nieuw pak aanmeten en schaft Antoon zich een Tirolercostuum aan, in de geest van de geaffecteerde Jonker. Hendrik en Antoon hebben de hulp van Fritz, de pi- colo ingeroepen en hebben de bloemen al in de hand om Coleta hun liefde te verklaren, maar de moeder Michèl, die haar bedienden komt opzoeken opent de weg voor haar zoon naar het hart van Coleta en als deze een paar worden zijn de de bloemen van Hendrik voor de jon gelui en schenkt Antoon zijn bloemen aan Ida van Santen (mevr. F. Nijenrees- Jonker), een eenzame weduwe, die 'in het hotel logeei't en1 nu in de plaats van Coleta als huishoudster voor de beide vrijgezellen in den Haag zal gaan inne men. Zo krijgt het spel, dat telkenmale gro te vrolijkheid en hilariteit veroorzaakt, nog een happy ending. Het was vooral het spel van de heren Oosterkamp en Meinsma, dat de vrolijk heid en de gezelligheid bracht, maar ook mogen genoemd worden, de vertolkingen door de heer Knijnenberg, als de blasé jonker, mevr. Wierbos als Coleta en het spel van de 11-jarige Sietse Meinsma, als Fritzi, de picolo. Een woord van lof komt voorts toe aan mevr. Nijenrees, als de eenzame weduwe. Ida van Santen, aan Santen, aan mevr. Meinsma als de moe der van Michèl, aan de heer ten Berge, die deze laatste rol vertolkte en aan Mi ni Koopman als Greetje. De heer Krom dijk speelde tenslotte de minder belang rijke rol van directeur van Hotel Wal deck, Karl Meijer, maar deed dit ver dienstelijk en de heer G. Kooiman, was een keurige ober in zijn onberipselijke rok, die wel met zijn gasten wist om te gaan. De aankleding van het toneel, vooral in de twee laatste bedrijven, waarbij het terras van een berghotel werd weerge geven, met op de achtergrond de hoge bergen en op de voorgrond de bloeiende heesters, was keurig verzorgd. Een woord van lof komt toe aan de heer Joh. van Geenhuizen voor zijn gri mering, waarmede hij de uit te beelden personen, raak wist te treffen Met een kleine verloting en een gezel lig bal met muziek van Bart Wieldraaij- er en zijn drummer, werd deze avond besloten. Het valt te betreuren, dat verschillen de jonge mensen nog niet weten hoe zich hebben te gedragen met een uitvoering. In plaats van bij het te laat binnenkomen na de pauze heel voorzichtig de plaatsen weer in te nemen ging dit gepaard met veel gestommel, hetgeen buitengewoon hinderlijk was voor het publiek en voor de spelers. Het vormde een dissonant tij dens het spel, dat met zoveel aandacht gevolgd werd. Last van Zennwenf Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. KEURING VAN FOKMERRIES Bij de te Dijkerhoek bij café „Het Bon te Paard" gehouden keuring van fokmer. ries voor inschrijving in het stamboek van de V.L.N., afdeling Overijssel, wer den van de volgende eigenaren merries opgenomen. Gelders type: G. H. Volkerink, Neer dorp, T. Boode, Espelo, G. H. Krieger, Espelo, Gebr. Wansink, Look, H. Deten, Dijkerhoek, allen te Holten en M. Har- melink te Look, Bathmen. Gronings type: J. W. Boode, Espelo, J. A. Wegstapel, beiden te Holten en J. W. Stegink, Lettele, gem. Diepenveen. De algemene indruk van de jury was, dat hier een collectie was aangevoerd met verschillende zeer goede paarden vooral van het Gelders type. Juryleden waren de heren G. A. R. Nieuhoff, Vriezenveen, H. Pool, Vrooms- hoop en H. Klein Wiecherink te Boekelo. PLATTELANDSMEISJES ZAGEN FILM OVER „GOUDEN AREN" In. de donderdagavond van de vorige week in hotel Holterman gehouden le denvergadering van de afd. Holten van de Plattelandsmeisjes onder leiding van de presidente, mej. J. H. Wolters, heeft de heer H. Sligtman uit Markelo een filmpje gedraaid over „Gouden Aren". Voordat de heer Sligtman aan het woord kwam, werd het huishoudelijk gedeelte afgehandeld. Aangezien mej. J. H. Wolters be dankt heeft als presidente en mej. D. Volkerink als bestuurslid, werd er eerst een bestuursverkiezing gehouden. In hun plaats werden gekozen mej. A. Wegstapel en mej. D. Voordes. Mej. J. H. Wolters was deze avond voor het laatst als presidente aanwe zig. Als dank voor het vele werk, dat zij voor de vereniging gedaan heeft, bood mej. Joh.a Boode haar met en kele toepasselijke woorden een boe- kenbon aan. Tevens werd zij als advi serend lid benoemd, wat zij gaarne aan nam. Na de pauze heeft de heer Sligtman de aanwezigen pl.m. een uur buitenge woon weten te boeien met de prachti ge door hem zelf gemaakte film over de vorig jaar in Markelo gehouden tentoonstelling „Gouden Aren". Bizonder mooi waren de foto's van de internationale folkloristische groe pen. Verder het Koninklijk bezoek, de optocht en de verlichting van Markelo. De presidente kon dan ook aan het slot van deze bizonder geslaagde avond namens allen de heer Sligtman bedan ken voor zijn op prettige wijze ver toonde film. PLATTELANDSVROUWEN VAN ESPELO BEZOCHTEN KOEKFABRIEK Op dinsdag 29 april maakten de le den van de Bond van Plattelandsvrou wen, afd. Espelo, een excursie naar Bussink's Koekfabriek in Deventer. Na de ontvangst in de cantine van het ge bouw werd onder het genot van een kopje thee met koek, een interessante inleiding gehouden over het ontstaan van de fabriek en het produceren van de diverse soorten koek. Daarna volg de een rondleiding door de fabriek van de zolder tot de kelder. De beroemde Deventer koek wordt geheel met de hand gevormd tot de bekende oliema ten, daar er nog geen machine be staat, die in staat is het ontzettend stijve deeg machinaal te vormen en op een bakblik te spuiten, zoals bij de an dere soorten koek wel het geval is. Na de rondleiding volgde er nog een kop koffie met koek in de cantine en kre gen alle dames een koek aangeboden, waarna iedereen voldaan huiswaarts toog. VOETBAL Holten 2-SOS 3 2-1. Hoewel Holten met een bijna volle dig elftal speelde, werd er met moeite van het laag geplaatste SOS 3 gewon nen. Holten speelde technisch wel iets beter, doch SOS wist door enthousiast spel dit verschil te nivelleren. De snelle uitvallen van de Hellendoorners ver rasten de niet bizonder op dreef zijnde achterhoede van Holten telkenmale, doch steeds ontbrak de schutter, die zo'n aanval moest afronden. Midvoor Ulfman werd steeds zwaar bewaakt en kreeg bijna geen enkele kans. Rechts buiten J. Meerman wist even voor half time de goed op dreef zijnde keeper met een hard schot te passeren. Na de rust was Holten vaak sterker, doch ook nu weer stonden de SOS-achter- spelers bijna geen goals toe. Slechts één keer wist Ulfman het net te vinden. Daarvoor was SOS echter in de gele genheid geweest om 'n defensie-foutje af te straffen. De wedstrijd, die on der goede leiding stond, eindigde zo met een 21 stand voor de thuisclub. Enter 3 zal in de 4e klasse J waar schijnlijk wel aan het langste eind trek ken. SDOL 3-Holten 3 3—4. In een spannende wedstrijd is het Holten gelukt een kleine, doch ver diende overwinning te behalen op de Luttenbergse jongens. Telkenmale als de Holtenaren voor kwamen te staan slaagde SDOL er in de stand op gelijke voet te brengen. Toen Holten nr. 4 in het SDOL-doel had gedeponeerd, wist de Holtense achterhoede de gelijkma ker te voorkomen; zo werd het 4—3 voor de gasten. De linkervleugel be stond uit de junioren-spelers H. Schut te en H. Jansen; deze voldeden uit stekend. Jansen scoorde één keer, even als J. Spenkelink. Schippers was als midvoor opgesteld en maakte op deze voor hem nieuwe plaats twee doelpun ten. HULZENSE BOYS A HOLTEN A 0-3 Holten had met groter cijfers kunnen winnen doch de voorhoede verknoeide te veel de goede kansen. De ruststand was 2-0. HOLTEN B NIJVERDAL C 2—3 Holten speelde voor de rust aardig voet bal en verkreeg door Nieuwenhuis al gauw een 2-0 voorsprong. Nog voor de rust verkleinden de Nijverdallers de ach terstand tot 2-1. Na de rust was Nijver- dat sterker. De tegenpartij slaagde er in nog 2 keer te scoren een zo werd het van een 2-0 voorsprong toch nog een 3-2 nederlaag. Maandagavond 5 mei is er een wed strijd gespeeld door twee teams geko zen uit het personeel van de centrale bakkerij „De Halm" en uit de werkne mers van de constructiewerkplaats „Uni versal". De bakkers werden met 5-1 ver slagen. PROGRAMMA Zaterdag: DES b Holten a 4.15 uur; De Zweef c Holten b 3 uur. A.B.V.A.-LEDEN HIELDEN GEZELLIGE JAARVERGADERING. De afdeling van de A.B.V.A., de Alge mene Bond van Ambtenaren, hield de vorige week vrijdag in hotel Holterman haar druk bezochte jaarvergadering on der voorzitterschap van de heer H. W. Goorman. De bijeenkomst droeg een wat feestelijk karakter, om welke reden ook de vrouwen waren uitgenodigd, die hun mannen bijna allemaal vergezelden. In een hartelijk begroetingswoord wees de voorzitter op de betekenis van een goede .organisatie en wekte hij de leden op nog niet georganiseerde collega's bin nen het bondsverband te brengen. In het huishoudelijk deel der vergade ring werd bij de ingekomen stukken me dedeling gedaan van de weder herstelde samenwerking tussen de drie reeds vroe ger samengaande bonden van overheids personeel, de A.B.V.A., N.S.B.O. en*de K.A.B.O., en van de spaarregeling, welke door de regering zal worden ingevoerd en waartoe ook de gemeenten waarschijn lijk zullen overgaan. De secretaris, de heer W. Beijers, gaf een uitvoerig jaaroverzicht van de werk zaamheden van de bond en haar afde ling, waaraan wij ontlenen, dat het le dental van de bond ruim 73.000 en van de afdeling aan het einde van het vorige jaar 34 bedroeg. 5 leden moesten om verschillende reden worden afgeschreven en 3 werden er weer ingeschreven over 1957. Uitvoerig ging spreker in op de wer king van het georganiseerd overleg, dat een belangrijke schakel vormt tussen het gemeentebestuur en het personeel bij de behartiging van zijn materiële belangen. Het bondsbestuur heeft enorme activi teiten ontplooid in de vele geledingen van het overheidspersoneel en daarom spoor de ook hij de leden aan nog niet geor ganiseerde collega's lid te maken van de A.B.V.A. Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer J. Aanstood, bleek, dat de inkomsten f 1344.34 en de uitgaven f 1245.61 hebben bedragen, zodat er een batig saldo was van f 98.73. Na het verslag van de kasc'ommisie bij monde van de heer G. H. Wittenberg, werd de heer Aanstood, onder dankzeg ging voor zijn keurig beheer, gedéchar- geerd. De beide aftredende bestuursleden, de heren W. Beijers en J. Aanstood, werden bij acclamatie herbenoemd. In de plaats van de heer Joh. Arfman werd als plaats vervangend lid van de commissie voor ge organiseerd overleg bij enkele candidaat- stelling benoemd de heer H. Huisman. Nieuwe salarisregeling. Hierna gaf de secretaris een overzicht van de nieuwe salarismaatregelen van 't Rijk, die op 1 april j.l. in werking zijn getreden, ten behoeve van de lagere en middelbare ambtenaren. Sedert 1 januari 1958 is in de rijks dienst een begin gemaakt met de toe passing van de moderne loonmethodie- ken, zoals die in het vrije bedrijf al ge bruikelijk zijn, de werkelassificatie met als complement de prestatiebeloning, de z.g. merit-rating (d.w.z. (meer) presta tiebeloning op basis van personeelsbe oordeling) voor de ambtenaren op week loon. Zij ontvangen een tijdelijke toeslag van 3 boven de verbetering, welke uit de genoemde loonmethodieken voort vloeit (tot een maximum van 8 De gemeenten, welke nog geen taak- analisten hebben, doch vóór 1 januari 1959 het besluit nemen, dat tot de in voering van de nieuwe loonsystemen zal worden overgegaan en daartoe con crete voorbereidende maatregelen tref fen, kunnen de 3 met terugwerkende kracht tot 1 april 1958 invoeren. Het is een zeer ingewikkelde zaak, die zich niet zo gemakkelijk laat uitleggen, zo verklaarde hij, en die nog heel wat stu die zal kosten voor de betrokken in stanties. De salarisschalen voor de lagere en middelbare ambtenaren en arbeidscon tractanten bij het rijk tot en met de rang van hoofdcommies en daarmee ge- lijkgestelden worden met één en die voor hoofdcommies A en daarmede gelijkge- stelden met twee periodieke verhogin gen verlengd. Aan eerstgenoemden tot en met de rang van adjunct-commies en daarmee gelijkgestelden wordt per 1 april 1958 een extra-salaris anciënniteit van één jaar verleend. De overigen ontvan gen deze extra periodieke verhoging als zij een jaar of langer op hun maximum staan per 1 april 1958 en 1 april 1959. De gemeentebesturen hebben hierom trent echter nog geen mededelingen ont vangen. Naar aanleiding van enkele vragen deelde hij mede, dat bij de invoering van de werkelassificatie en merit-rating niet alleen beoordeeld zal worden hoeveel werk en hoe het werk zal worden verzet, maar ook hoe met de materialen zal worden omgesprongen. Er komt een zeer uitvoerige beoordeling, die zeker niet be doeld is om de mensen tegen elkaar op te drijven, maar wel om tot meer-pres- tatie te komen. Film van Holten. Na een korte pauze, welke hierna werd gehouden en waarin verversingen werden rondgediend, vertoonde mevr. A. Wan sink-van de Brink met haar filmtoestel de film van Holten, welke acht jaar ge leden werd opgenomen voor de muziek vereniging „H.M.V." en als titel droeg: „Holten, zo het leeft en werkt". Het was buitengewoon aardig om nog eens te zien hoe onze plaats er toen uit zag in al haar geledingen. Veel onder ging geen verandering, maar er kwam ook heel wat nieuws tot stand. Met een défilé van de vele verenigingen, die Hol ten toen telde, werd deze aardige film besloten. De voorzitter bracht mevr. Wansink dank voor haar bereidheid om de film te vertonen en aan H.M.V. om haar voor deze avond beschikbaar te stellen. Onder het genot van een lekker hapje en een kop koffie bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. LAGERE TECHNISCHE SCHOOL RUSSEN Uitbreiding van de afdeling metaal bewerking Aan de plannen, om tot uitbreiding van de afdeling metaalbewerking te komen, die overigens reeds lang in voorbereiding waren, heeft het Ministerie thans goed keuring gehecht. Aan de onhoudbare toestand, dat zeer veel leerlingen voor deze afdeling ieder jaar moesten worden afgezegd wegens het tekort aan lokaliteiten, is thans een eind gekomen, aangezien toestemming is ontvangen tot huur van de voormalige gasfabriek. Hierin kunnen dan worden ondergebracht de 2e klas metaalbewer king met geheel nieuwe machines en in ventaris. Ook de afdeling Electrisch lassen zal daar worden ingericht, benevens een theorielokaal. Door deze uitbreiding ds het bestuur in staat, twee maal zoveel leerlingen aan te nemen dan voorheen het geval was. Op de maandag j.l. te Rijssen gehou den veemarkt waren aangevoerd: 1459 stuks vee, runderen 496, varkens 963. Prijzen: 59 vette koeien, eerste kwali teit van f2,90 tot f3,20; tweede kwali teit van f2,60 tot f2,90; derde kwali teit van f 2,30 tot f 2,60 per kg slachtge- wicht; 267 guste melk- en kalf koeien van f650,- tot f 1000,- per stuk; 67 pin ken van f450,- tot f615,- per stuk; 62 graskalveren van f 260,- tot f 375,- per stuk; 41 nuchtere kalveren van f 40,- tot f55,- per stuk32 drachtige zeu gen van f270,- tot f350,- per stuk; 24 loopvarkens van f 85,- tot f 105,- per stuk; 907 biggen van- f52,- tot f 65,- per stuk. Overzicht handel: Vette koeien en stieren: Hiervan was het aanbod iets minder; de handel had een redelijk vlug verloop met onver anderde prijzen. Guste koeien en gebruiksvee: Het aanbod was iets minder, de handel had een redelijk verloop met gelijkblijvende prijzen. Nuchtere kalveren: het aanbod was iets minder, de handel had een redelijk verloop met iets hogere prijzen. Varkens en biggen: het aanbod was gelijk aan die van de vorige markt. De handel hierin had een redelijk vlug ver loop met gelijkblijvende prijzen. In de biggen en lopers-zeugen waren de prij zen iets hoger. Pinken en kalveren: Het aanbod was iets minder, de handel hierin had een kalm verloop met gelijkblijvende prij zen. ZONDAG 11 MEI MOEDERDAG

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2