mmI «1» Overijsselrit 1958 een krachtmeting IVOROL ESkefranc] een SmeeowwitJ© MOTORSPORT Bergruiters wonnen in Duitsland DICK MULLER MAAKTE OP STANDAARDMACHIENTJE UITSTEKENDE RIT. HENK STAM DOOR MOTORPECH UIT GESCHAKELD. De Overijsselrit 1958, welke zaterdag gehouden werd, zal in de annalen van de motorsportgeschiedenis van dit gewest zeer zeker als een van de zwaarste be- trouwbaarlieidsritten geboekstaafd wor den, welke door de afdeling Overijssel van de K.N.M.V. tot nu toe werd ge organiseerd. Het leek zaterdagmorgen wel of Plu- vius er alles op gezet had om het de deelnemers en organisatoren zo moeilijk mogelijk te maken. Niet alleen, dat de rijders door de felle wind en de telkens neerstromende regen sterk gehinderd werden in hun uitzicht en bewegingen, door die regen waren de land- en veen- weggetjes, de grintkuilen en ravijnen, welke veelvuldig gepasseerd moesten worden, zo glad en drassig geworden, dat over het traject van 110 km. het uiterste van mens en machine gevergd werd. Hoe zwaar de rit was blijkt wel uit het feit, dat van de 51 deelnemers, die des morgens bij hotel Müller in Holten start ten, er slechts 18 binnen het gestelde tijdslimiet de finish aldaar bereikten. Van de zeven bromfietsers, die deze keer bij wijze van proef meereden, kwam er niet één over. Wij zagen in de Holter- enk, hoe een rijder, die geslipt was, naast zijn motor bleef liggen, omdat hij er be hoefte aan had, even te kunnen rusten. Wel een bewijs, dat deze rit geen sinecure was. Enkele van de moeilijkste obstakels, welke de rijders nemen moesten, waren de veenstrook in het Westerveen aan de weg Wierden-Nijverdal, 1500 m. voorbij wachtpost 27, waar de kleine maar taaie Rudi Boom uit Amsterdam met zijn 250 cc. Adler bijna tot aan de hals toe door 't drabbige veenwater ging, en de grint kuilen op de Holterberg, waar de bodem zo week geworden was, dat de motoren er tot de knalpijp inzakten en er zonder hulp van anderen niet weer uitkwamen. UITGESCHAKELD. Onder hen, die de rit niet uitreden, was o.m. de bekende racer en zesdagen- rijder Piet Knijnenburg uit Wassenaar, die na aanvankelijk zijn helm aan de wil gen te hebben gehangen, na anderhalf jaar het verlangen te machtig is ge worden en zijn oude sport weer heeft opgevat, maar tussen Enter en Rijssen zonder benzine kwam te zitten en met zijn zware B.S.A. naar het jute-stadje moest wandelen, om zijn tank te vullen, waardoor hij wegens het tijdschema werd uitgscehakeld. Ook de zesdagen-rijders Henk Stegeman uit Voorburg en Ton Bakker uit Wassenaar werden door ma chinepech uitgeschakeld. Het waren voor al defecte kettingen en moeilijkheden door het vocht met de ontstekingen, die verschillende rijders tot opgeven dwongen. Wij kregen echter de indruk, dat sommigen zich niet al te serieus had den voorbereid. GOEDE PRESTATIES. De beste prestatie werd geleverd bij de junioren door W. C. te Hasselo uit Lochem, die op zijn 200 cc James met slechts 5 strafpunten eindigde. Bij de senioren was het W. van Om meren uit Amby (L.), die op een 200 cc DKW met 11 strafpunten als de beste eindigde. Onze plaatsgenoot, Dick Mul ler, die deze keer weer van de partij was, heeft het eveneens uitstekend gemaakt. Hij bereed een 150 cc CZ, bouwjaar 1949, en wist het, met dit oude machientje, dat onderweg nog enkele keren de brui gaf, bij slechts 24 strafpunten te laten. Had hem de machine, wrelke hij nu van de fa. Beers in bruikleen krijgt, reeds deze morgen ter beschikking gestaan, dan had hij zeker kans gehad om zonder straf punten te eindigen. Henk Stam, die on langs in de K.N.M.V. voorjaarsrit zo uitstekend reed, strandde in het gezicht van de haven. Enkele kilometers voor de finish kreeg hjj een defecte gasschuif en kon hij niet meer op tijd binnen komen. Bij de junioren heeft ook de Devente- naar F. W. H. van Putten met zijn 200 cc James een uitstekende prestatie geleverd door met maar 13 strafpunten te eindi gen. Geen der rijders eindigde zonder strafpunten. Het was, zoals een der deel nemers opmerkte, een echte trainingsrit voor de zesdaagse. 2e RONDE AFGELAST. Het 110 km. lange traject liep door de gemeenten Holten, Diepenveen, Raal- te, Hellendoorn, iWerden, Rijssen en Mar- kelo en moest tweemaal gereden worden. Doordat de rode krijtplekken, die de route markeerden, op sommige plaatsen door de regen bijna geheel waren uitge wist, besloot de wedstrijdleiding tijdens het middaguur, de tweede ronde niet door te laten gaan, een besluit dat door de voorzitter van de Sporteommisie van de K.N.M.V., de heer B. J. Majoor, die met zijn echtgenote een kijkje was ko men nemen, een verstandige maatregel werd genoemd. Door 't onvolledig aan geven van de route zouden zeker bij het vaststellen van de einduitslag, welke o.a. van belang is voor het aanwijzen van de deelnemers aan de a.s. zesdaagse, moei lijkheden zijn gerezen. De rit nam hier door echter wel een vroegtijdig einde. In de rekenkamer kwam de vrij komende tijd echter wel van pas, omdat tal van controlelijsten en -kaarten door de regen bijna onleesbaar waren geworden en bijna alles herberekend moest worden. In hotel Muller was het inmiddels een gezellige drukte geworden. Daar merkten wij behalve de heer Majoor als vertegen woordigers van de K.N.M.V. o.m. op de heren J. Huiskes uit Delden en B. W. Winkel uit Vriezenveen, regionale sport- commisarissen van de afdeling Oost, en Ben Jansema uit Hengelo, lid van de sportcommissie van de K.N.M.V. Door de voorzitter van de afd. Over ijssel, de heer J. F. A. Wing Easton te Zwolle, werden ten slotte de uitslagen bekend gemaakt, waarbij hij wel zeer in het bijzonder dank bracht aan het korps controleurs applaus van de rijders aan de politie op de oversteekplaatsen en aan de rekenkamer. De uitslag, welke nog wordt nagere kend, luidt als volgt: Senioren: Motoren tot en met 150 cc: 1 D. J. Mulder, Holten, CZ, 24 strafpun ten; 2 C. van Rijssel, Den Haag, Jawa, 63 str.p.; 3 G. Brouwer, Wilnis, CZ, 129 str.p. T.m. 200 cc: 1 W. van Ommeren, Amby (L.), DKW, 11 str.p.; 2 A. Pluvier, Oter- leek, Maico, 13 str.p. T.m. 250 cc: 1 K. Posthumus, Marum, ,Maico, 14 str.p.2 J. S. v. d. Hoek, Am sterdam, Adler, 15 str.p.; 3 Rudi Boom, Amsterdam, Adjer, 24 str.p.; 4 A. H.. Vrolijk,^ Bovenkerk (N.H.), Pueh, 24 str.p.; 5 J. van Dobben, Zwammerdam, Jawa, 27 str.p. Junioren: t.m. 200 cc: 1 W. C. te Has selo, Lochem, James, 5 str.p.; 2 F. W. H. van Putten, Deventer, James, 13 str.p.; 3 J. H. Krale, Oudekerk aan de IJssel, Maico, 16 str.p.; 4 J. A. Brands, Dordrecht, Maico, 33 str.p.; 5 C. C. v. d. Zwan, Den Haag, DKW, 36 str.p.; 6 J. H. Wertz, Grathem (L.), TWN, 83 str.p. Boven 250 cc: 1 G. J. Wassink, Arnhem, BSA, 28 str.p.; 2 C. van Dis, Duivendrecht, BSA, 128 str.p. Een van de rijders passeert het Niemendal. MOTORRACES TÜBBERGEN Op 2e Pinksterdag zullen wederom (voor de 13e maal door de Stichting Cir cuit Tubbergen-Twente de vermaarde motorraces te Tubbergen georganiseerd worden. Dit motorsportgebeuren trok de laatste jaren 50.000 toeschouwers en kan aldus gerangschikt worden onder de grootste sportevenementen van ons land. Door junioren en internationals zal weer gestart worden in de 125, 250, 350 en 500 cc. klasse. Er wordt onderhandeld met motorrenners van naam uit Nederland en het buitenland. De baan - het enige weg-circuit in Nederland - heeft een lengte van plus minus 9 kilometer en is door de sport commissie van de K.N.V.B. onvoorwaar delijk goedgekeurd. DE HEER J. C. STERK SPRAK VOOR DE CHR. PLATTELANDSVROUWEN De leden van de Chr. Plattelandsvrou- wenvereniging kwamen donderdagavond van de vorige week in vergadering bijeen. De presidente mevrouw J. Rietberg van Lindenberg opende de vergadering met het zingen van Ps. 19:1, waarna zij voorging in gebed. Daarna werd gelezen Ps. 8. Nadat door de secretaresse mevrouw J. Wiggers-Aanstoot de notulen van de vorige vergadering waren gelezen, heet te de presidente de gasten welkom. In het bijzonder werd welkom geheten de spreker voor deze avond de heer Sterk, die een lezing hield over: „Mijn reizen naar en door Zuid Amerika". Uitvoerig vertelde spreker over de dag besteding op de boot. Wij moeten ons volgens spreker nooit schamen voor de naam van Christus. Hij noemde b.v. het bidden en dan ken voor en na het eten, waarvoor in 't begin geen gelegenheid werd gegeven, maar later wel. De heer Sterk vertelde op smakelijke wijze over zijn belevenissen in Zuid Ame rika. Hij bezocht o.a. de steden Buenos- Aires en Montevideo, waar hij landgeno ten ontmoette. Zeer interessant was ook de vertelling over het theepotje, dat hij als souvenier had meegebracht en dat gemaakt was van een cocosnoot. De heer Sterk besloot zijn lezing met de opwekking om ten allen tijde waar men is en wat men doet voor de naam van Christus uit te komen. In de pauze werd koffie geschonken en door mej. M. Dij kink, die wegens hu welijk naar elders vertrekt, getracteerd op koek. Bij de rondvraag werd o.a. de mede deling gedaan dat zich nog enkele dames konden opgeven voor een tweede kook cursus. Na het gezamenlijk zingen van „Dankt, dankt nu allen God", werd deze laatste vergadering van het seizoen door de heer Sterk met dankgebed gesloten. In de afgelopen winter mocht de ver eniging twaalf nieuwe leden inschrijven. E.H.B.O.-ers OEFENDEN IN BATHMEN Een achttal ploegen van de afdeling Holten en Bathmen van de EHBO hiel den vorige week donderdag in zaal Boode te Bathmen onderlinge oefenwedstrijden, die een vlot verloop hadden. De deelne mers toonden zich reeds zeer bedreven in de behandeling van gewonden en pa tiënten, zodat zij vrij behoorlijk aantal punten wisten te behalen. Als juryleden fungeerden de doktoren, de heren Ochsendorf, Addes, Rietdijk en Woortman. De uitslag luidde: 1. Bathmen 4, de he ren Oonk (leider), Bieleman en Reilink 247 punten. 2. Bathmen 2, Mej. Hofmeij- er (leidster) en de heren G. J. Gerve- dink Nijhuis en Tuitert 233 punten. Hol ten. 4. de heren W. ten Berge (leider) 1. Kolkman en mevr. A. Schoppers, 211 punten. 4. Bathmen, 1. de heren van Stra len (leider) Voogseerd en mej. Klein. Klouwenberg, 210 punten, 5. Holten 2. de heren Baltus (leider) G. H. Ebrecht en Mej. Paalman, 208 punten. 6. Holten 3. de heren Aaftink (leider) Jalink en mevr. Sluiter-Aaftink, 201 punten, 7. Holten. 1. de heren H. Rozendom (leider) G. J. Ai- tink en Mej. Muys van de Moer, 174 pun ten 8. Bathmen 3. de heren Bakker (lei der) mevr. Dommerholt-Harms en Mej. Kloosterboer, 146 punten. De leidersprijs werd met 48 punten toegekend aan Mej. Hofmeijer van de afdeling Bathmen (max. 50 punten). De overige leiders behaalden de volgende punten Holten 2. 41 punten, Holten 1. 38 punten, Bathmen 1, Holten 3, 33 punten, Bathmen 4, 29 punten, Holten 4, 25 pun ten en Bathmen 3, 19 punten. De juryleden, tijdwaarnemers en slacht offers kregen een aardige herinnering. In verband met de totale uitslag van deze wedstrijd ging de wisselbeker, door de beide verenigingen beschikbaar ge steld naar de afdeling Bathmen. Over enkele weken zal een dergelijke wedstrijd in Holten gehouden worden en komt Bathmen hier op bezoek. Prijs van Gemeentebestuur voor Hettie Krekel. Jongens en meisjes van de Pony club oogstten veel bijval. De naar schatting 6 a 7000 bezoekers, die het terrein omzoomden waar het concours-hippique voor landelijke rij- verenigingen werd gehouden, georgani seerd door de Reit- und Fahrverein der Niedergrafschaft „Uelsen", hebben j.l. donderdag vele malen voor de Holtense ruiterij spontaan geapplaudiseerd, als door de luidsprekers bekend werd ge maakt dat één der Holtenaren of een groep Bergruiters de eerste prijs had gewonnen. Ook de jongens en meisjes van de Bergruiter Ponyclub, t.w. Dinant Pief- fers met „Jopie", Appie Leeftink met „Tarzan", Herman Aanstoot met „Ka- rel", Jan Willem Vastert met „Pucky", Jan Kevelam met „Johny", Manda Hof-* man met „Roxy", Jan Müller met „Hansje", Theo Beldman met „Nico", Herman ten Dam met „Nelly", Mannes ter Stal met „Hans", Henk Stam met „Noco" en Wim Derksen met „Pukkie" maakten in Uelsen, waar ze voor de. tweede keer optraden, een zeer goede beurt. De jongens en meisjes ontvingen als herinnering aan hun zo geslaagde op treden in Duitsland een aardig cadeau tje. Hetty Krekel (11 jaar), die met „Ali ce" deelnam aan het jeugdspringcon- cours, boekte een prachtig succes. Zij reed het parcours foutloos, doch een jonge duitse ruiter, die ook foutloos reed, maakte 'n iets snellere tijd, waar door Hetty de eerste plaats ontging. Zij kwam echter in het bezit van 'n fraaie plaquette, die door het gemeentebe stuur van Uelsen beschikbaar was ge steld. Henk Vruwink wist met „Dinant" in de jeugddressuur beslag te leggen op de derde prijs. Vijf rij verenigingen. Aan de wedstrijden voor landelijke ruiters namen deel de verenigingen te Gildehaus, Isterburg, Uelsen, Geesteren en Holten. In totaal kwamen pl.m. 100 viervoeters in de ring. De uitslagen luiden als volgt: Dressuurproef voor zestallen: 1 Berg ruiters I ;(H. Schoneveld, W. Aaltink, E. Aaltink, L. Bronsvoort, Joh. Bronsvoort en G. Bolink); 2 Geesteren; 3 Bergrui ters II (G. Beldman, T. Beldman, H. J. Bosschers, IJ. Vruwink, J. Jansen, Jhr. Van Coeverden); 4 Uelsen. Individuele dressuur kl. A: 1 H. Bis hop, Isterburg; 2 H. Schoneveld met „Invasie"; 3 L. B. Bronsvoort met „Hon- duroe"; 6 Joh. Bronsvoort met „Klein Duimpje". Tijdrit over 600 m. (met vliegende start): 1 Lubberman, Uelsen, 45.5 sec.; 2 T. Beldman Jr. met „Sunlight", 45.7 sec.; 3 H. Schoneveld met „Invasie", 46.5 sec.; 4 W. Oostergetelo, Uelsen, 46.6 sec.; 5 A. Schuurman, Isterburg, 48 sec.: 6 W. Rörik, Uelsen, 49.5 sec.; 6 J. Bronsvoort met „Klein Duimpje", 49.5 sec. Gelante-rit (cross-country over zwaar parcours van 3.5 kilometer met 8 hin dernissen en tijdrace): 1 Bergruiters (H. Schoneveld, Joh. Bronsvoort, L. B. Bronsvoort en T. Beldman Jr.); 2 Ister burg; 3 Uelsen. Jachtspringen klasse A (middelzwaar parcours): 1 T. Beldman Jr. met „Dol- larprins", 0 strafpunten, 52 sec.; 2 T. Beldman Sr. met „Amigo", 0 strafp., 57 sec.: 3 H. Schoneveld met „Ivasie", 0 strafp., 58 sec.; 8 M. Bolink met „Ly- da", 0 strafp., 67 sec. Jachtspringen kl. L (zwaar parcours): 1 M. Bolink met „Lyda", 0 strafp., 57 sec.; 2 T. Beldman Sr. met „Amigo", 0 strafp., 60 sec.; 3 H. Schoneveld met „Ivasie", 0 strafp., 66 sec. Het duizendkoppige publiek bracht de heer Beldman (bijna 60!) een daverende ovatie. De grote zilveren bokaal (wisselprijs beschikbaar gesteld door de organise rende vereniging, voor die vereniging, die in de Gelantte-rit de beste prestatie leverde) werd voor de tweede maal dooi de Bergruiters gewonnen. Deze schitte rende prijs moet driemaal achtereen of viermaal in totaal worden gewonnen. In 1957 werd deze prijs voor de eerste keer door de Bergruiters gewonnen. KRENTENBOSSEN GAAN BLOEIEN Door het zachte weer van de laatste dagen beginnen de knoppen van ver schillende soorten bomen, heesters en struiken uit te botten. Er is een grote werking in de na tuur. Als dit weer aanhoudt zullen de krentebosen en -struiken in de akker heggen zondag in volle bloei staan. De berken en lijsterbessen zijn reeds met licht groen getooid. VIERING BEVRIJDINGSDAG Voor de viering van de bevrijdingsdag, maandag 5 mei a.s. zijn geen feèstelijk- heden vastgesteld. De toneelclub „O.C.H." wil deze dag niet geheel onopgemerkt voorbij laten gaan en geeft in Amicitia een uitvoering van het vrolijk spel in 3 bedrijven „Vier mannen en een meisje", met na afloop gelegenheid voor een dans je. Nadere bijzonderheden vindt men in een aankondiging in dit nummer. BEEN ERNSTIG GEBROKEN Toen de 56 jarige echtgenote van de heer Js. Bolink mevr. G. F. Bolink-Aaf- tink, aan de Burg. v. d. Borgstraat de vorige week donderdag een paar kalve ren los wilde doen, die in het weidetje achter haar woning met de touwen in elkaar waren geraakt, kwam zij daarbij te vallen en brak een been. Dokter Riet dijk, die de eerste hulp verleende, consta teerde een dubbele beenbreuk en liet de patiënte naar het ziekenhuis in Deventer vervoeren. Zij zal geruime tijd rust moe- en houden. ELF JONGE MANNEN BEHAALDEN HET DIPLOMA LANDBOUWBEDRIJFSLEER In- de lagere landbouwschool te Hol ten vond maandag de diploma-uitrei king plaats van de cursus in landbouw bedrijfsleer, die in het afgelopen win terseizoen door het hoofd der lagere landbouwschool, de heer A. J. Snijders, gegeven werd. Het initiatief tot deze cursus werd genomen door de BOO- afdeling „Jong Holten". Op 29 maart was het schriftelijk exa men afgelegd in de Rijksmiddelbare landbouwschool te Hengelo. Van de 12 kandidaten van de cursus uit Holten slaagden er 11, die dan op maandag 28 april hun diploma uitgereikt kregen. De voorzitter van de Commissie van Toezicht, de heer J. H. Sprokkereef te Holten, heette welkom de heer J. H. A. G. Sprokkereef te Hengelo als ver tegenwoordiger van de Rijksconsulent; de heer J. Jansen van het bestuur van „Jong Holten" en zijn medeleden van de Commissie van Toezicht, n.l. de he ren M. Bouwhuis-en J. Wegstapel. Hij sprak er zijn spijt over uit, dat de cur susleider wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Inleiding cursisten. Hierna werd het woord gegeven aan de cursist F. Veltkamp, die een in leiding hield over: „Mechanisatie in het landbouwbedrijf". Hij besprak in dit verband o.a. paarden- en trekkerkos- ten, grootte der bedrijven en arbeids voorziening en arbeidsbeho'efte. Vervolgens sprak de cursist E. van Schooten over het onderwerp: „Ruil verkaveling". Hij somde de nadelen van een slechte verkaveling op, welke na delen resulteren in een hoge kostprijs van de produkten. Daarna besprak hij de procedure, die gevolgd moet worden om tot een ruilverkaveling te komen. Na deze inleidingen reikte de heer Sprokkereef uit Hengelo de diploma's uit. Hij feliciteerde de cursisten en de cursusleider met het gunstige resultaat dat in Hengelo behaald werd. In zijn toespraak wees hij er op, dat een eco nomische opleiding voor de boer steeds meer noodzakelijk wordt. De voorzitter van de Commissie van Toezicht sprak zijn dank uit aan de vereniging „Jong Holten" voor het feit, dat ze het initiatief tot deze cursus had genomen; aan de cursisten, dat ze hun vrije tijd hadden willen gebruiken voor hun ontwikkeling en aan de heer A. J. Snijders, dat hij deze cursus had willen geven. A. Schippers J.A.zn. bood namens de cursisten de cursusleider als blijk van erkentelijkheid een boekenbon en een doos sigaretten aan. Een diploma werd uitgereikt aan: 1 H. J. Aaftink, N 85, Holten; 2 J. ten Dam, E 21, Holten; 3 H. Kolkman, Hei huizen; 4 H. Manenschijn, D 57, Hol ten; 5 H. Reilink, D 90, Holten; 6 A. Schippers, N 31, Holten; 7 E. M. van Schooten, N 34, Holten; 8 F. Veltkamp, Oude Deventerweg 5, Holten; 9 A. Schip pers, E 15, Holten; 10 G. J. Luggen- horst, E 75, Holten; 11 A. J. H. Leus man, Enter. FEESTAVOND DIERENBESCHERMING De afdeling Holten van de Vereni ging voor Dierenbescherming zal op zaterdag 10 mei a.s. een feestavond houden, die als een vrolijke bonte avond in dit blad wordt aangekondigd. Aan deze avond zal medewerking verleend worden door de bekende Edel- weiszkapel uit Olst, die overal volle zalen trekt. Het mag dan ook een uni cum genoemd worden, dat de Holtense dierenbeschermers beslag hebben we ten te leggen op dit gezelschap, dat overbezet is. In Rijssen trok het op treden van de kapel bijna 3000 bezoe kers. Men zal verstandig doen zich tij dig van kaarten te voorzien. NUMMERING KANDIDATENLIJSTEN Het centraal stembureau voor de ver kiezing van de leden van de gemeente raad heeft in zijn maandagmiddag ge houden vergadering de vier ingekomen kandidatenlijsten als volgt genummerd: 1 CHU; 2 P.v.d.A.; 3 VVD-Alg. Be lang en 4 AR. VEEL SOLLICITANTEN VOOR DE ZUIVERINGSINSTALLATIE. Voor de betrekking van opzichter machinist bij de rioolwaterzuiveringsin stallatie, welke binnenkort alhier in dienst zal worden gesteld, hebben zich reeds meer dan 160 sollicitanten aan gemeld. NIEUWE KASTELEIN OP CAFÉ „DE WAAG" Café „De Waag", eigendom van' de heer H. W. Lubbersen, dat thans be woond wordt door de heer K. ter Horst, die binnenkort naar Ommen vertrekt, is door de eigenaar verpacht aan de heer J. Haverslag alhier. EXAMEN BRANDWEERLIEDEN Bij de alhier gehouden brandweer- examens slaagden de heren J. Louwer- se, D. J. Bulsink en H. Brands voor het diploma hoofdbrandwacht. Zij zijn de eerste vrijwilligers in de inspectie Gel derland en Overijssel, die dit diplo ma thans in hun bezit gekregen heb ben. Eén kandidaat moest worden af gewezen. Voor brandwacht le klas slaagden de heren D. J. Pekkeriet, G. T. Jansen en G. J. Klein Nagelvoort en voor brand wacht 2e klas de heren W. van Diepen, G. Linde en J. Lammers. De examencommissie bestond uit de heren J. de Roos, districtsinspecteur van het brandweerwezen in Gelderland en Overijssel te Arnhem; M. Aaldijk, adj.-inspecteur en D. Meenhorst, chef van de afdeling opleiding brandweer personeel bij het Ministerie van Bin nenlandse Zaken. SPORTCLUB ENSCHEDE— ROT WEISS ESSEN. Men deelt ons mede, dat Sportclub Enschede op woensdag 7 mei a.s. om 8 uur 's avonds in het stadion Diekman tegen Rot Weiss Essen speelt. Rot Weiss komt compleet met Herckenrath, Rahn, Islackers, Stasau en Wewers naar En schede. Zoals bekend is Herckenrath de keeper van het Duitse elftal, speelde Rahn vele wedstrijden voor Duitsland evenals spil Wewers. Stasau en Islackers zijn B internationals. Het elftal, waarmee Rot Weiss Essen volgende week woensdag naar Enschede komt, is als volgt somengesteld Herckenrath x Zastrau x Köchling x Rondhuis Wewers x Sauer Islacker x Küchmeister Ecknero Rahn x Röhrig De spelers met x spelen of hebben voor het Duitse elftal gespeeld. Linksbuiten Röhrig heeft reeds voor het Nederlands elftal gespeeld. Hij is van HBS Den Haag naar Essen gegaan. Linksbinnen Ecknero is een Zweedse speler, welke door R.W. is aangekocht. Men verwacht van deze speler zeer veel.

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2